UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ACADEMIEMIEUWS LAND- EN TUINBOUW TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 20 NOVEMBER 192S. EERSTE BLAD. PAGINA 3 telegrafisch weerbericht naar waarnemingen in den morgen van 20 Nov. 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt Hoogste Barometerst.768.8 te Stensele. Laagste Barometerst.: 731.5 te Thorshaven Verwachting tot den avond van 21 Nov.: Meest matige Zuid-Oostelijke tot Zuid- Westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, wel licht enkele regenbuien, weinig verande ring in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 9 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSEN e. a. Van Woensdagnamiddag 4.30 uur tot Don derdagmorgen 7 uur. HAARLEMMERMEER. Einde van de bietencampagne. De bie tencampagne zal nu .in den Haarlemmer meerpolder spoedig haar beslag gekregen hebben. Verwacht wordt, dat in het einde van deze of begin volgende week de laatste bie ten uit den grond komen. Hoewel tenge volge van de natte weersgesteldheid in de >r) werkzaamheden op het land nogal eens stagnatie werd teweeggebracht, is de cam pagne toch nog vrij vlot verloopen, het geen mede ook wel hieraan te danken is, dafc het vervoer geen vertraging heeft on-, ten der vonden. dal HILLEGOM. Personalia. Voor het oxannu machi- neschrijven „Mercurius" slaagden onze plaatsgènooten Agnes Rccuwijk, Marinus Visser en Piet van der -Werff. Zij werden opgeleid door den heer F. O. van Lierop Jzn. alhier. Coöperatie „Onderling Belang". Gis teravond hield de Hillegomsche Coöpera-, deftive Verbruiksvereeniging „Onderling Be de jaarvergadering in de groote zaa-1 van café „Flora". De belangstelling was zoo groot, dat niet allen een plaatsje kon den krijgen. Te ruim 7 uur opende de voor zitter, de heer C. Veldhnijs, en zeide dat het bestuur en ook de leden weer tevre den. kunnen zijn over dc resultaten van hunne vereeniging in het afgeloopen jaar bereikt. Deze vergadering staat eenigszins in, het teeken van feestviering, want het is thans 20 jaar geleden, dat door enkele kloe ke mannen van Hillegom onze coöperatie werd opgericht. Het bestuur heeft gemeend dit fe't- in stilte te doen voorbijgaan, om door deze besparing het zilveren jubilé, meer luisterrijk te vieren, doch een woord van dankbaarheid en warme hulde aan de [oprichters die nog in leven zijn, die in nun dagen het aandurfden de baanbrekers te willen zijn voor de coöperatieve idee, is hier zeker op zijn plaats. Niet alleen in het, afgeloopen boekjaar zijn onze verwachtingen verre overtroffen, maar zelfs in de laatste elf weken, die dus van ons nieuwe boekjaar, aidus de voorzit ter, waren dc resultaten geweldig. Al onze afdeelingen zijn in de laatste elf wekeiv met ruim i09 pet. vooruit gegaan. Het keurig verzorgde jaarverslag, het welk de leden reeds een week voor dc jaar vergadering was thuis bezorgd, gaf als gewoonlijk reden tot het stellen van enkele vragen en deen uitspreken van waardee- rende woorden tot het bestuur. Hierbij werd vooral aangedrongen de propaganda sterker en steeds sterker te voeren. Het. jaarverslag maakte gewag van het ledental, dat in het. afgeloopen jaar met 97 leden is toegenomen en thans 944 be draagt. Volgens de Coöperatieve Gids zou den van 13 coöperaties Hillegom en En schede in het gemiddelde gebruik per lid de kroon spannen. Vervolgens wordt in het jaarverslag do vooruitgang en ontwikke ling van het bedrijf breedvoerig uiteenge zet, De afname bij de Handelskamer alleen bedroeg in het afgeloopen boekjaar bijna 120.000. Het personeel in de drie bedrij en te zamen bedraagt thans 33 personen. Het pensioenfonds voor het personeel was per 31 Augustus circa 7000 groot. Het financ'eel verslag geeft een verhoo ging van den omzet in het afgeloopen jaar aan van 55000. Het overschot bedraagt 51508.63.5 tegen 41996.86.5 in het vorig boekjaar of een vermeerdering van 9511.77. De kruideniersafdeeding had een omzetverhooging van 38332.77.5 bij een totaal omzet van 264072.38.5. De bakkerij had een omzet van 112117.31 of een ver hoging van 3249.37.5. De manufacturen- afdeeling had een omzet van 60.748.75 of fen vermeerdering van 24357.94. h'a een korte bespreking machtigde de vergadering het bestuur tot verbouwing aankoop van panden en eventueel opne men van gelden voor uitbreiding tot een maximum van 40.000. Punt. 6 van de agenda bevatte een voor del van het bestuur tot stichting van een "erlijdensfonds Dit fonds houdt in, dat bij gedijden van een lid de nagelaten betrek ken zooveel maal 25 cent ontvangen als er leden zijn, hetgeen de leden dragen en hetwelk verrekend wordt bij de uitbetaling van het- dividend. Een door het bestuur ontworpen concept-reglement, werd terug genomen en een commissie van 10 leden zal niet het, bestuur samen een daarvoor passend en goed gestyleerd reglement ont werpen, hetwelk dan in de volgende jaar vergadering ter goedkeuring kan worden voorgelegd, hoewel het fonds thans reeds in werking is getreden. Op voorstel van heeren commissarissen werd na enkele kleine discussies art, 13 van het huishoudelijk reglement, gewijzigd en zal de vergoeding voor bestuur en commis sarissen in het vervolg 1/2 pet. van den om zet bedragen met, een min'mum van ƒ2100 en een maximum van 3000. De verdeeling is als volgt: voorzitter 350, secretaris 500, penningmeester 350, 4 bestuursle den elk 150, 3 commissarissen elk 100. Hei hierboven door den omzet te verdeelen bedrag zal voor de helft moeten vallen aan de 3 dagelijksche bestuursleden terwijl de andere helft door de' 7 overige zal worden verdeeld. Dit laatste geschiedde op voor stel van den heer Sel'horst, welke voorstel door H.H. commissarissen wercl overgeno men. Hierna had de vaststelling plaats van het, dividend, hetwelk werd vastgesteld als volgt: bakkerij 12 pet., kruidenierswaren 6 pet. en manufacturen 5 pet. De uitbetaling van dit- dividend zal plaats hebben op Dinsdag 3 December des namiddags van 2.30 tot 4.30 uur voor vrou wen en me sjes en des avonds van 6 tot 8 uur voor.mannen en jongelingen. Hierna werd een obligatie van 500 uit geloot. Voor de rondvraag gaven zich vele leden op. Er werd n.l. gesproken over de prijzen als zouden deze hooger zijn dan bij de con currenten. Het bestuur toonde met prijs lijsten van anderen aan, dat dit niet het geval was. Gevraagd werd vervolgens naar de onrichting van een coöperatieve slage rij. Het bestuur overweegt dit ernstig. Ver volgens werd gesproken over het instellen van een ledenraad. Het bestuur zal in de volgende jaarvergadering met voorstellen komen. Een verzoek om ook een beval lingsfonds op te richten zal het bestuur overwegen. Inzake de propaganda zal het bestuur binnenkort gedurende 6 weken lang propaganda-geschriften zenden, terwijl naast het bestuurswerk ook door leden huis bezoek zal worden gedaan. Te ruim 11 uur werd deze zeer drukke, dooli door den voorz. uitstekend gepresi deerde vergadering gesloten. sassenheim. Feestvergaderina Volksbond. Gister avond werd door den E.-K. Volksbond een feest vergadering gehouden in het K.S.A.- gebcuw. De voorz., de heer Korteuaas, ooende deze vergadering en heette alle aanwezigen welkom, waarna het Strijdlied werd ge zongen. Tegen acht uur werd het scherm opgehaald voor een sociaal-dramatisch spel in drie bedrijven, opgevoerd door het tooneelgezeischup Panerabius", onder af d. van den Volksbond. Ondanks dat de vereeniging afgeloo pen zomer met zeer groote moeilijkheden heeft te kampen gehad, omdat haar vroe gere regisseur haar ging veriaten, hebben de leden hun uiterste best gedaan om goed spel te leveren. De nieuwe regisseur, de heer van Zeist uit Noordwijk, had een zware taak, maar heeft deze goed vervuld. Na het eerste bedrijf word door de com missie van „Hulp in Nood"' verslag uitge bracht van de in- en uitgaven en van het geen in het afgeloopen jaar is rondge deeld. Het muziekgezelschap „Vineia" zorgde voor afwisseling. Na de pauze werd een blijspel in een bedrijf opgevoerd. Ook hier wrs de regie in dez.e'fde handen en door de «toeschouwers werd soms onbe daarlijk gelachen. Het is .op zulke avon den jammer dat de tijd zoo snel gaat, want nog te vrceg brak het s'uitings- uur aan, waarbij de geest, adviseur een woord van dank sprak tot de heeren dilet tanten en tot het publiek voor de betoon de aandacht. Spr. lioppte, dat de nog jonge tooneel- vereeniging veel steun en medewerking moge ondervinden. De feestavond werd besloten mei een nummer van het. muziek gezelschap. Dc collecte voor „Hulp in Nood" bracht ruim 20.op. Geboren: Hendrika d. van T. Swa- gers en C. J. S'aring. Leonardus Fran- cisdus zoon van J. C. Verdega-al en M. H. M. Hendriks. Overleden: Jacobus Koning 54 j. echtgenoot van P. C. Prins. Ondertrouwd: Pieter Laros 29 j. en Johanna Kruit 29 j. Tennis Dirk Ciggaar 32 j. cn Mavijlje Molema 22 j. Adrianus Mattlir Marie Meijer 23 j. en Elisabeth Cornelia van Vliet 20 j. Pe trus v. d. Hulst 29 j. en Margaretha Lau rent ia v. d. Geest 26 j. Gehuwd: Adrianus Wilhelmus Pe trus van Niekerk 22 j. en Luberta Maria Damen 22 j. ALPHEN AAN DEN RIJN. Schoorsteenbrand. Gisterenmorgen werd de brandweer gealarmeerd voor een uitslaande brand in den schoorsteen ten huize van den bakker M. in de Prins Hendrikstraat. Een der auto-motorspuiten was spoedig aanwezig, doch toen bleek het grootste gevaar reeds geweken en kon do brandweer onverrichter zake in rukken. NIEUWVEEN. R.K. Tooneelvereeniging. Ju a jp der vorige week is men overgegaan lot oprichting eener R.-K. tooneelvereeniging. Naast den heer L. de Boer, die de func tie van voorzitter beklecdr, hebben in het bestuur zitting de heeren J. Burgmeyer, J. Verhaar, W. v. d. Hove en A. Lenting. De repetities zullen staan onder regie van den heer Van den IJsel. De vereeniging is voornemens een uit voering te geven omtrent Kerstmis en te gen het begin van de Vasten. De tooneelclub tcli reeds ruim twintig leden. Personen, die meenen aanleg te heb ben voor het toonecl en zich wensehen op te geven, zijn van harte welkom. De con tributie, die een dubbeltje per week be draagt, zal hén niet afschrikken. Bazar in de Johannes-stichting. Om voor de verpleegden van de Johannes- stichting een betere radio-installatie te verkrijgen, zal er van Donderdag tot en met Zaterdag een bazar gehouden worden in de stichting. Donderdagmiddag cm vier uur wordt de bazar officieel geopend. Een ieder kunnen wij warm aanbevelen, haar mor een bezoek te vereeren. Avondonderwijs. Dezen winter zal er in de H.-K. Parochiale school alhier een cursus gegeven worden in schrijven en re kenen. De cursus zal bestaan uit tien lessen, elk van één uur. Vrijdagavond a.s. te half acht zal de eerste les aanvangen. De cursus is toegankelijk voor jongelingen van zeventien jaar en ouder. De kosten zijn zeer laag gesteld n.l. op 1 voor den geheelen cursus. He losgeld moet voldaan zijn bij de derde les. Personen, die hun tijdens de schoolja ren opgedane kennis wensehen te verfris- schen en uit te breiden kunnen we drin gend aanraden, zich als cursist op te ge- NIEUWK00P. Personalia. De heer J. J. M. van Gils, onderwijzer aan de R. K. Jongens- srhool alhier, is met ingang van 1 Dec. a.s. benoemd tot onderwijzer aan de R.K. school te Alphen aan den Rijn. Voor het Groene Kruis. De winst van de gehouden verloting op de vier avon den van de elect rierteits tentoonstelling bedroeg f 134 en wordt uitgekeerd aan den voorzitter van het Groene Kruis^ dr. M. Koert, om daarvoor electrische toestel len te koppc.i ten behoeve van 'et ma gazijn. ZEVENHOVEN. Verknoping. Bij de heden gehouden verkooping van een tweetal woonhuizen, met. wagenmakerij en loods, van den heer J. J. de Bruin, werd in bod gezet op f 2925, afgemijnd op f 200. Toegewezen aan den heer Hoedner te Amstelveen. Personalia. Mej. M. Vermeulen van Boskoop, tijdelijk onderwijzeress aldaar, is met ingang van 1 Jan. a.s. benoemd in gelijke betrekking aan de R. K. school alhier. Z0ETERW0UDE. Personalia. Tot tijdelijk schoolschoon- maakster aan. de openbare school in deze gemeente is door B. en W. benoemd mej. Molenkamp alhier, zulks in de plaats van mej. Overdevcst, die uil de gemeente is vertrokken. Asch en vuilnis. Het ophalen van asch en vuilnis is thans uitgebreid tot den Stompwijkschen weg en de Zuidbuurt, zulks om tegemoet te komen aan de ver zoeken van aldaar wonende belangheb benden. Ook aan de overzijde. We vernchien dat er plannen bestaan om langs den Yyouwenweg, aan dc overzijde van de Vrouwenvaart, een 5-tal woningen te bouwen. Nog geen werkloosheid. In tegenstel ling met- andere jaren zijn er momenteel geen werklopzen. Aan aanvragen om tijde lijke werkkrachten voor werkzaamheden aan de gemeentewegen kon niet worden tegemoet gekomen. Roodvonk. Bij een tweetal kinderen van de wed. H. aan den Hoogc Rijndijk is roodvonk geconstateerd. Toonsel. De tooneelvereeniging Ons Genoegen"' alhier, geeft a.s. Zondageen uitvoering in het Patronaatsgebouw aan den Schenkelweg. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. De kantonrechter te Leiden heeft, heden middag uitspraak gedaan in dc -zaak tegen N. K. uit Amsterdam, verdacht van het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. De eisch was f 200 boete subs. 4 weken Hech tenis. De kantonrechter, mr. Ligtenberg, veroordeelde verdachte tot f 100 boete, subs. 1 maand hechtenis. Berichten reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. PRIVAAT-DOCENT. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs is dr. J. W. Loos te Botte toegelaten als privaat-docent aan dc Uni versiteit alhier aan de faciliteit- der Ge neeskunde om onderwijs te geven in eer ste hulp bij ongelukken. SIJ7C EERAAR. LEIDEN. Geslaagd: C'andidaats-examen Wis- en Natuurkun de letter F. mej. C. C. Attema- (den Haag); Taalkundig candidaats-cxamen Indolo gie de heer L. G. Boldingh (den Haag). Candidaats-examen rechtsgeleerdheid de heeren A. Vreeswijk (Rotterdam) en H. A. Bouman (Groningen). Een groote bloemententoonstelling te Aalsmeer. Bij gelegenheid van de in gebruik ne ming van de "uiibreiding, welke gegeven wordt aan het veilingsgebouw der Coöp. Veilings vereeniging „Bloemenlust" in het Oosteinde te Aalsmeer zal in April 1930 n groote bloemententoonstelling worden ge- i» ouden. Het. nieuwe gedeelte, dat gebouwd wordt onder architectuur van den jeugdigen ar chitect Berghoef en dat harmonisch aan sluit bij het oorspronkelijke bouwwerk van wijlen den zoo bekenden architect De Clerq, beslaat een oppervlakte van 3300 M2. Velen zullen zich nog de Aalsmeersche bloemententoonstelling in 't voorjaar van 1928 herinneren. Dit nieuwe bloemenfestijn belooft niei minder groot tc worden. Bij Kon. Besluit is de aanstelling van dr. Holst tot bijzonder hooglecraar vanwege het Leidsch Univer siteitsfonds om ondeg- wijs te geven in de Natuurkunde bekrach tigd. Prof. dr. P. Ehrenfest, hoogleeraar in de Theoretische Natuurkunde, is uitgcnoodigcl e.?,n reeks voordrachten te houden tp Ber lijn, Leningrad, Moskou, Charkow en War schau. Prof. Ehrenfest heeft deze uitnoodi- gingen aangenomen en zal Maandag daar heen vertrekken. Einde Januari wordt hij te Leiden terug verwacht. Naar wij vernemen is spoedig de beslis sing van de regeering te verwachten no pens de overplaatsing van het Rijks Eth- nograph'sch Museum naar dc gebouwen van het oude Acad. Ziekenhuis. Prof Einstein zal dit jaar t-e Leiden geen colleges geven. Met de verbouwing van het vroeger Col- lcgegebouw in de Kloksteeg 25 is mor. thans zoo ver gevorderd, dat het omstreeks half Januari als Rijks-Prentenkabinet (dat dan daarheen zal worden overgeplaatst), iu ge bruik zal kunnen worden genomen. BINNENLAND. DE ROTTERDAMSCHE BRAND STICHTER. De Rotterdamsche rechtbank heeft he den veroordeeld den 27-jarigen W. F. K., den Rotterdamschen brandstichter, tot 4 jaar gevangenisstraf en daarna ter be schikkingstelling van de rêgeering. De eisch was 8 jaar. VICARIUS CAPITULARIS AARTSBISDOM. Door het Kapittel van het Aartsbisdom j Utrecht is hedenmorgen benoemd tot vica- rius capital a ris dc hoogeerw. heer kanun- I nik J. H. G. Jansen, deken der stad j Utrecht. Dc alastrim te Rotterdam. j De gemeentelijke geneeskundige dienst j van Rotte. >v teelt, mede,' dat in het iüd- vak van 12--18 November geen gevallen van variola minor of major (alastrim of I pokken) weiden aangegeven. Er zijn thans nog 10 pa; nten. Sterfgevallen kwamen niet voor. Aanrijding. I Maandagavond is op den rijksweg onder j Linne de voerman v. d. B. uit Haelon oan- I gereden door een auto van den lieer M. uit Venlo. De voerman "wai zoo ernst ia gekwetst, dat hij naar lm* ziekenhuis te Roermond moest worden vervoerd. De chauffeur van de auto kreeg kwetsuren van minder ernstigen aard. Dc auto werd licht beschadigd. Hel ongeluk zou te wij ten zijn aan het verblindende licht van een tegemoetkomende auto. De Zigeuners aan tie grens. Uit. Roozendaal wordt ons gemeld Nadat enkele weken de Zigeunerbende in Noord-België kalm was gebleven pogen thans de Belgische gendarmén hen weer over de Nedenandsche grens te drijven. Zoo poogde gisteren een groote groep on der Zundert de grens te overschrijden. Dit werd door de Neclèrlandsche marechaus see verhinderd. In verband hiermede is thans het afzetten van den geheelen grens strook van Tilburg lot Zeeland gelast. Deze bewaking geschiedt doqjr marechaus see, rijks veld wacht en gemeente-poli tie uit de verschillende gemeenten, alsmede door een detachement van de militaire politie. BUITENLAND. Brandstichting en driedubbele**moord? GORLITZ. 19 Nov. (V.D.). In het heide- dorp Heiligensee brandde Dinsdagmorgen de bij het ,,kammersgut" aldaar behooren- de molen af. Als vermoedelijke brand stichter werd de in den muien werkende molenaar Wandelt gearresteerd. Wandelt was voor eenigen tijd wegens onbehoorlijk gedrag cn dronkenschap op gezegd en zou Dinsdagmorgen wetman. Daarom bestaat de mogelijkheid, dat hij den brand heeft geslicht. Zijn wouw en twee kinderen zijn verdwenen. Het is niet uitgesloten, dat de vrouw zelfmoord heeft gepleegd of met de kinderen door Wandelt is vermoord. De puinhoopen konden nog niet worden onderzocht. De brandweer kon met moeite verhinde ren, dat de vlammen oversloegen naar de hoofdgebouwen van het groote landgoed. LAATSTE BERICHTEN DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIE. Bij de K. L. M. is bericht, ingekomen, dat het derde postvliegtuig op de retour vlucht de P.H.AEO., bemand mei Duime- laav en Tepas en Walewijn, te 7.13 uur uit Batavia is vertrokken en te 11.13 uur ie Palembang is aangekomen. Het Eucharistisch Congres. ROME, 20 Nov. (V. D.). Het Eucharis tisch Congres, <lat in 1930 te Carthago wordt gehouden, zal in 1932 in Dublin plaats hebben. Het huwelijk van den Italiaanschen kroonprins. ROME, 20 Nov. (V. D.). De koning zal prins Umberto en prinses Marie José als huwelijksgift het kasteel van Raccon-igi te Piëmont, waar dc kroonprins geboren is, geven. Het kasteel werd als een vesting gebouwd in het jaar 1001 cn het ligt tus- schen groote parken, waarin zich ook een moer bevindt-. Gedurende langen tijd werd het als zomerresidentie van den koning gebruikt. Groote overstroomingen in Wales. LONDEN, 20 Nov. (V. D.). De hevige regenval van de laatste dagen heeft in Wales groote overstroomingen veroor zaakt. Door liet doorbreken van een dam in het. graafschap Clamorgen zijn uitge strekte landerijen onder water geloopen. Talrijke huizen in verschillende dorpen staan in hei water en moesten worden ontruimd. De rivieren Avon en Llwyd zijn buiben hare oevers getreden, terwijl in de Elbe tusschen Cardiff en New Port een dam is gebroken, In vele dorpen staan de straten onder water, zoodat het ver keer moest worden stopgezet. Het trein verkeer is op verschillende baanvakken gestremd. De schade in de overstroomde gebieden is aanzienlijk. Tot nu toe as 1 persoon omgekomen. Prettige ontdekking! PARIJS, 20 Novembor. (V. D.) Toen de nieuwe gevangenisdirecteur te Santan der in Spanje, vergezeld van twee officie- ven zijn ambt wilde aanvaarden, ontdekte hij, dat de gevangenis geheel leeg was. Het was allen gevangenen gelukt te ontsnap pen. De Duitsch-Poolsche onderhandelingen. WARSCHAU, 20 November (V. D.). Naar de „Gazette Warszwaska" meldt, duren de onderhandelingen inzake oen handels ver drag tusschen Duitschlanl en Polen voort. Dagelijks hebben besprekin gen van verschillende commissies plaats. Hm bericht, dat een gedeelte der Duitschc deskundigen Warschau zou hebben verla ten, blijkt onjuist te zijn. AMSTERDAM 20 Nov. Vee. Aanvoer 2!« vette kalveren le kw. 1.201.30, 2c kw. J .101.12, 3e kw. 0.981.08, 42 nuch tere kalvereiv 14—22, 520 varkens. Yleesch- varkens (90—110 K.G.) 0.97—0.9S, zware 0.950.96, vette 0.95—0.96. LOOSDUINEN, 18 Nov. Groentenveiling Bloemkool I i'161.9, II f47 per 100 si:.; i Stokprinsessen f 69, Stampriuscsscn f 66 i per 100 Kg. Schorseheeren I f 9.50. To- ni i ên A £24.30—28.50, B f 22.40—27.80. C f 13—19.90, CC f 3.3o—6.10, bonken f 14.00— 19.80, per 50 Kg. Spinazie IÏÏ.53—0.77 per j G Kg. Druiven I f 0.42 per Kg. Salade I f 5.608.50, II f 2.60—3.90 per 100 krop. Peen f f 7.50—10.80, Prei f 2.30—3.80, Sel derij f 11.70, Knolselderij f 0.606.90, Pe terselie f 2.602.70 per 100 hos. Andijvie f 1.202.60 per 1C0 struik, id. f 0.450.57, Stoof sla f 0.410.64, Boerenkool f 0.18 0.28 per 6 Kg. VOORSCHOTEN, 19 Nov. Vrije veiling. Kippeneieren 1314.20. kuikeneieren 7 1212.90 per 100 stuk-. Kippen ƒ1.10 I.40, hanen ƒ1.201.10, konijnen ƒ2.10 3.duiven ƒ0.200.25 per -luk. KATWIJK a.d. RIJN. 19 Nov. Groenten- veiling. Uien per 100 K.G. 3—3.60, Gele kuo] per 100 7.50 - 9.60, Peen per 10 bos 7.609.50, Roode kool 7.80 II.20, Bloemkool per 100 19.5027.70. Peen per 100 K.G. 67. Aanvoer 6000 bloem kool, 1500 gele kool, 1000 roode kool. WOERDEN, 20 Nov. Kaas. Aanvoer 30-1 partijen. Zonder rijksmerk le kw. 53 57, mei rijksni. Ie kw. 56—58, idem 2e kw. 5355. Zware 60, Handel nflativr. W1SSELN OTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn Londen Now Vork Parijs 59.271 i 2.0811 2.47.90 9.7511 16 Brosse! 34.0(51 o Zwitserland 18.09 Milaan 12.98 Madrid 84.471/., Oslo 60.991/0 Kopenhagen 06.391/." Stockholm 6(5.61)1/.", Weencn 34.851 Praag 7.341/.J Boedapest43.C4U, 16 Pi 11 gat u

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3