SPORT EN WEDSTRIJDEN MAANDAG 18 NOVEMBER 1929 TWEEDE BLAD PAGINA 3 beschoeiing met stalen darn wand )0.— zal vragen. Gebleken is dat dit ysfceem stalen damwand, het z.g. systeem iarssen" een langen levensduur heeft op Jaatsen waar het werd toegepast. B. tn W. rragen een crediet van 76.000.— tot uit- oering van deze werken, waarvan tot uit- oering spoedig zou moeten worden over egaan, omdat zulks in den winter on het oorjaar hiervoor de gunstigsten tijd is in •rband met de scheepvaart. Dr. Hueting zegt hulde te brengen aan en W. voor de spoed waarmede deze aak is behandeld geworden. Spr. vraagt, i,f dit werk ook is te beschouwen als een iderdeel van de reeds lang in uitzicht «telde havenplannen. Toen is gezegd, dat •t Kijk en de Provincie beiden 25 pet. van e kosten zouden betalen. Kan ook voor eze werken op deze 50 pet. gerekend rorden Wethouder B. Ouwehand zegt, dat uJks niet het geval is. De heer Meerburg egt, dat na vele jaren wachten veler eDSch thans in vervulling zal gaan. Spr. oopt, dat andere hinderpalen als ondiep- ;n en de Kwakelbrug weggenomen zullen lorden en dit de voorbode zal zijn van de aven. Ook de heeren v. Tongeren en Grimber- en spreken over het voorstel dat wordt ingenomen. Voorstel tot het overnemen van grond n behove van den aanleg van bestrating ti rioleering. Het betreft her. z g. ,,Lom- ok" in het Zuidelijk deel van Katwijk aan ee, waarover al meerdere, malen klachten jn ingekomen over den onhoudbaren toe- and aldaar. De bewoners-oigenaars zijn ereid den grond voor genoemde werken ratis aan de gemeente af te staan. De ge- eente heeft op meerdere panden recht in erfpacht. De oancn, stellen B. en W. oor. zal dan ingaande 1932, als 'net con- act is afgoloopen, met 2.50 moeien wor en verhoogd. B. en W. vragen len raad, de elden hiervoor benoodigt en geraamd op 2100.beschikbaar te stellen. De Raadhuis-kwestie. Punt 11: Voorstel van 8 raadsleden om rer te gaan tot intrekking van liet raads- esluit d.d. 23 Aug. 192S, nopens den bouw an een gemeentehuis1. Dr. Eijkelenboom zegt ter toelichting leen te moeten zeggen, dat het niet de edoeling is den bouw af te gelasten doch it te stellen. De heer J. v. Dujm zegt, dat de raad be- ir gedaan zou hebben het voorstel in 1928 iet aan te nemen. Nu is 10.000 we-gge- ooid. De 8 voorstellers smijten met geld er gemeente. Spr. zegt zooeven te hebben af gestaan. Zonder eenige voorbereiding eeint men een voorstel aan dat SO.000. ast. Zal men een volgende raadszitting eer niet komen om het ongedaan te ma ai? De heer C. v. Tongeren spreekt uitvoe- ig over het voorstel en betreurt het ten eerste. Spr. herinnert eraan wat is ge- eurd. Een van de onderteekenaars zeide in e vergadering van 4 Oct. li., dat hij er iet over dacht om zijn medewerking te even tot intrekking van het besluit en u prijkt, zijn naam er ook onder. Spr. ensckt, dat B. en W. de zaak nog aan- oud-en. Punt 12 is een gevolg van punt Dr. Lodder zegt de woorden gesproken u hebben die de heer v. Tongeren her- aaide, maar een uitgesproken gedachte eerhoudt spr. niet van opinie te verande- tti. Het nieuwe raadslid, de heer Rijkers, erklaart zich tegen bouw van een nieuw aadauis. De heer Meerburg zegt- nooit be- reerd te hebben, dat het besluit ongedaan emaakt moet worden. (Hilariteit). De heer Dnyn interrumpeert: „voor de kaaimuur urf je het wel aan". Het voorstel komt in stemming en wordt ingenomen met 96 stommen. Voor stern- £!H: Dr. Eijkelenboom, P. Meerburg, J. Beting, D. v. Riessen, T. Lodder, H. Par- tvliet, L. v. der Zwan, H. Grimbergen, W. Rijkers. Punt 12: Voorstel tot het geven van een rediet voor het onderzoek van de moge- jkheid om over te gaan tot verbouw van et gemeentehuis. B. en W. zeggen in hun praeadvies' o.m., at uit de gehouden besprekingen in vo- raadszitting de conclusie getrokken ;an worden, dat de raad niet tot den bouw van een gemeentehuis wenscht mee te verken. B. en W. meenden daarom een an- lere oplossing te moeten zoeken, omdat ie raad de oplossing van de vraag hoe in ie reeds jaren gevoelde behoefte van een flder gemeentehuis moest worden voor in, onaangeroerd liet. Discussies over de vraag of in de behoefte moet worden voor dien zullen thans wel overbodig zijn. Al ukwijls is zulks aangetoond en hiermede *as de raads het eenparig eens. Sinds 1*128 is de toestand nog slechter geworden loor noodzakelijke uitbreiding van perso neel. Archiefstukken, een voor de gemeente «er kostbaar bezit, worden onvoldoende waard op een zolder. De kluis is vochtig en moet electrisck verwarmd worden. De secretaris heeft een veel te geringe ruim- fc) mede door genoemde uitbreiding van jersoneel. B. en W. zijn thans gekomen met [it voorstel, omdat dit college verhinderd *erd in de uitvoering van het vroeger ge- jomen besluit. Het tijdstip lijkt B. en W. laarcm gekomen om te overwegen of ver bouw eenige uitkomst kan brengen. Dit Worstel zal door den Raad mogelijk niet vreugde worden begroet, doch het door vergadering van 4 Oct. 1.1. ingenomen •tandpunt dwingt- ons er evenwel toe. B. W. vragen mitsdien aan den raad een Wanco crediet om te doen onderzoeken of Afbouw mogelijk is en wat de kosten ^rvari zullen bedragen. Daarna zullen tedere voorstellen aan den raad ter over- *epng worden aangeboden. Be heer P. Meerburg zegt zich met het Worstel niet te kunnen vereenigen, he voorz. herinnert den heer Meerburg aan, dat van hem in 1918 het initiatief *°t den bouw is uitgegaan en beweerde dat tr dringend verbetering moest komen. De j *°°rien van den heer Meerburg hebben us geen beteekenis. De raad dwingt B. met dit voorstel te komen. Deugde lijke argumenten zijn nooit aangevoerd kunnen worden. Men gebruikt eenvoudig een machtsmiddel, de stemming'. Hoe de raad over B. en W. wil denken staat hun vrij. Aan de woorden van den raa/d, dat de noodzakelijkheid tot verbetering be staat, moet toch getwijfeld worden. Wat moest het worden als B. en W. zulk een standpunt innamen? Dat de heer Meerburg toont er niets van te begrijpen, doet me leed, zegt spr. Doch B. en W. dragen niet lager de verantwoordelijkheid voor den toestand, die hier in het gemeentehuis be staat. Ik had van deze heeren iets anders verwacht. Laten ze het gaan zien als ze het niet gelooven, al doet het pijnlijk aan als B. en W. niet meer geloofd worden, 't Is in het belang der gemeente. Jaren heeft men zich beholpen. Men kan er niet werken zooals het behoort. De heer Meerburg, zegt spr., stelt voor de gemeente-ontvanger naar Katwijk aan Zee te verplaatsen. Mis schien weet de heer Meerburg nog wel een lokaliteit-je te Katwijk aan Zee waar Ie burgemeester ondergebracht kan worden, of de een of andere commissie kan verga deren. De heer Ouwehand vraagt aan den heer Meerburg of hij, a-ls ontwerper om den ontvanger te Katwijk aan Zee op te bergen, ook nog een plaatsje weet voor het ar chief. De heer J. v. Duyn zegt het voorstel van B. en W. een lapmiddel te vinden. De hee ren, die den bouw ongedaan maakten, moe ten nu de middelen maar aan de hand doen om B. en W. te helpen, doch verbouw van het oude gemeentehuis aoht spr. geld weggooien. De heer v. d. Bent zegt het hiermede eens te zijn. De 'voorz. zegt het met de heeren v. Duyn en v. d. Bent niet eens te zijn. Het werk moet gebeuren, dus moet er een andere weg gezocht worden. De heer v. d. Zwan zegt, dat het besluit van 1918 niet van de haa-n is. Het wachten is op de Rijksregeling. Het debat wordt heftiger en de heer Meerburg meent, dat hij niet geloofd wordt. Wethouder Ouwehand vraagt, hoe de heer Meerburg geloofd kan worden. In 1918 nam hij het initiatief, in 1928 hielp hij mee aan het be-sluit, de verdere geschie denis is bekend. Na nog eenige discussie, waarbij de heeren voorstellers gevraagd wordt. met. argumenten te komen en waar bij de heer Eijkelenboom onder protest van de minderheid verklaart thans, nu B. en W. zoo geprikkeld zijn, niet te willen discussieeren, waartegen de voorz. heftig opkomt, omdat er voor ieder volle gele genheid is te spreken en te debatteeren, komt het voorstel in stemming en wordt verworpen met 132 stemmen. Alleen de beide wethouders stemden voor het voor stel. Voorstel tob sluiting van een gedeelte van de Baljuwstraat voor het verkeer met motorrijtuigen. Het betreft het gedeelte tusschen Weeshuisstraat en Prinsestraat, dat op het bedoelde punt slechts 2.50 M. breed, dus veel te smal is voor dit ver keer. De raad kan zich vereenigen met heb voorstel van B. en W., doch niet dan nadat meerdere leden hierover het woord hadden gevoerd en sommige de bezwaren van afsluiten naar voren brachten, terwijl weer anderen meenden dat afsluiting de ©enigst oplossing gaf aldaar. Voorstel tot. wijziging der politieveror dening bedoelt deze verordening aan te vullen met de bepaling dat het verboden is verkoopingen in de gemeente te houden van oud hout (afbraak). Dit mede in ver band met het verspreiden van ongedierte door deze verkoopingen. Aangenomen. Benoeming van een gemeente-secretaris. Door B. en W. is een voordracht opgemaakt luidend: no. 1 D. C. O. Boekhoven, hoofd commies ter secretarie alhier, no. 2 de heer v. d. Meyden, hoofdcommies ter secretarie te Voorburg. Op voorstel van Dr. Eijkelenboom gaat de raad in geheime zitting en liet de pers en het. ditmaal talrijke publiek bijna een uur in het onzekere. Eindelijk mocht de publieke tribune weer bezet worden en werd tot stemming overgegaan. De uitslag was, ■dat' werden uitgebracht op den heer D. C. O. Boekhoven 8 stemmen, terwijl de heer v. d. Meijden 7 st. verkreeg. De heer Boek hoven werd weer binnengeleid en door den voorzitter toegesproken. Spr. feliciteerde d.en heer Boekhoven met diens benoeming en sprak de hoop uit, dat spoedig zou mo gen blijken, dat waar een stem meerderheid verkregen werd, die eene stem niet onjuist is geweest. Spr. hoopt, dat God hem de kracht moge geven om met kracht en ambi tie te arbeiden in het belang der gemeente en dat zulks voor de gemeente en voor den heer B. zelf een voldoening zal zijn. De heer B. legt dan de eeden af. Rondvraag. Op de vraag van Dr. Lod der, in vorige vergadering gedaan, betref fende stremming van het verkeer aan den Valk.weg door de Zandexploitatiemij., zegt de voorzitter, dat in een onderhoud met de Directie dezer Maatschappij is toegezegd, dat alle medewerking gegeven zal worden om dit te voorkomen. Binnenkort behoeft trouwens geen materiaal meer gelost te worden dus zal het dan niet meer kunnen voorkomen. Op de vraag van den heer v. Tongeren betreffende den toestand van den weg Schouw v. Duivervoorde, zegt de voorzitter, dat door hun college al meer dere malen klachten zijn ingediend, laatste lijk nog bij schrijven van 29 Juli aan Ged. Staten. Dr. Eijkelenboom had een vraag gesteld in verband met de heerschende ziekte Alastrim. De voorz. zegt, dat gelegenheid voor inenten voldoende is gegeven en met de directie van het Academisch Zieken huis te Leiden zijn voorbereidingen getrof fen voor eventueele overbrenging van pa tiënten. De heer Eijkelenboom vraagt de prae- adviezen van B. en W. in het vervolg voor de raadsleden tijdig, b.v. 8 dagen te voren ter inzage te geven. De voorz. antwoordt, dat zulks bij B. en W. geen bezwaYen ont moet en getracht zal worden zulks voortaan als regel te doen of ze tijdig met de agen da thuis te zenden. Hierna sluiting dezer belangrijke en warme vergadering met ge bed. NEDER L ANDHCHE VOETBALBOND. Overzicht We kunnen mei ons overzicht vandaag kort zijn, wijl in het Westen slechts drie eerste klas wedstrijden zijn gespeeld. Op merkelijk genoeg waren daarbij alle Haar- lemsche eerste kla-ssers betrokken en.... zij verloren alle drie. Haarlem met dikke cijfers van V. S. V., E. D. O. nog erger van Z. F. C. en H. F. C. tenslotte van H. V. V. Voor de derde klasse A boekten zoowel A. S. C. als U. V. S. nieuwe overwinningen, zoodat de stand hier thans is: gesp.gew.gel.verl. v.—-t.pnt. U. V. S. 7 4 2 1 19—5 10 A. S. C. 5 4 1 13—4 9 Hillinen 6 2 3 1 17—10 7 G. S. V. 7 3 13 13^—15 7 H. V. C. 6 2 2 2 11—14 6 Alphia 7 2 2 3 10—12 6 Laakkwartier 8 2 1 5 1328 5 L. F. C. R 1 2 3 7—9 4 Rijswijk 6 2 4 15—19 4 In de B-klasse bleef Lugdunum buiten verwachting winnaar op O. N. A. in Gou da. Daardoor behouden de Leidsche groen- vitten een goede kans op een kampioen schap, maar in D. C. L. blijven zij een zwaar concurrent behouden, want deze club won opnieuw met flinke cijfers, thans van Schoonhoven. De stand is hier: D. C. L. 7 6 l 38—10 13 Lugdunum 6 5 1 15—5 10 Olympia B 4 I 1 28—12 9 O. N. A. 7 4 1 2 24—13 9 Schoonhoven s 3 3 2 21—17 9 De Musschen 6 2 4 11—27 4 Transvalia 7 2 5 20—17 4 St. Volharden 6 1 5 735 1 U. D. I. 7 1 6 10—38 1 In de vierde klasse A boekte D. Y. s. ue versie overwinning, xerwiji nouegra- ven de- eerste nederlaag te slikken kreeg, zoodat de rangorde hier is: Bodegraven 6 De Jagers 6 De Ooievaars 4 V. D. S. 3 R. C. L. 4 T. O. G. O. 5 D. V. S. 5 N orvicus 1 D. V. V. - I 34—9 10 I 1 16—8 9 - 1 11—6 6 1 9—3 5 4 2 11 11—10 5 5 113 11—13 3 5 1 4 13—20 2 1 1 0—13 6 6 528 De A. S. C.-rësérven blijken den goeden weg gevonden ie hebben. Althans boekten zij gisteren hun tweede overwinning. In- tusschen verloor ook A. D. O. III, zoodat dit TT. V. S. ten goede komt, hetgeen blijkt uit de hierna volgende cijfers: A. D. O. III 7 5 1 1 30—20 11 U. V. S. II 7 4 2 1 21-7 10 B. S. C. II 7 4 3 21—18 S V. I. O. S. II 6 3 12 131-1 7 H. V. V. IV 6 2 4 14-16 4 Alphen II 6 2 4 912 4 A. S. C. II 6 2 4 15-27 4 Xerxes III 1 121 2 R. V. C. II 6 1 5 10—18 2 De uitslagen. Om den Gouden Onafhankelijkheidsbeker. R'damsch ElftalBondselftal 14. AFDEELING I. Eerste klasse. HaarlemV. S. V. 14. Tweede klasse A. Z. Y. Y.Spartaan 32; Hollandia Al cm. Victrix 4—2; K. F. C.—H. R. C. 5-4; W. F. G.-West Fris-ia 05; D. W, S. Y. V. A. 3—2. Tweede klasse B. B. F. C.Bloem-endaal 24; A. F. C. H. V. C. 70 Zand voortVelox 03 Ba-a-rnZeeburgia 12; HerculesD. E. C. 0—8. Derde klasse D. ZeistUtrecht 01: AmsvordeVoor waarts 00; LeerdamD. O. S. 12. AFDEELING II. Eerste klasse. H. Y. V.—H. F. C. 3—1: E. D. O.—Z. F. C. 2—6. Tweede klasse A. Quick—D. H. C. 1—3; S. Y. W.—B. M. T. 11; MerwedeO. Y. Y. 14. Tweede klasse B. U. Y. Y.Fortuna 05. Derde klasse A. G. 8. V.-Laakkwartier l2; Lb V. 8. R. V. O. 5—1; A. S. C—Alphia 1—0. Derde klasse B. O. N. A.Lugdunum 12; D. C. L. Schoonhoven 61: Olympia.U. D. I. 53. Vierde klasse A. Y. D. S.—T. O. G. O. 4—0; D. V. S.— D. V. Y. 51; OoievaarsBodegraven 32. Res. Derde klasse A. K V. C, II—A. S. C. II 1—5; B. E. C. II—H. V. Y. IV ±-3; V. L O. S. II—A. D. O. III 4—3. AFDEELING IIL Eerste klasse. A. G. O. Y. Y.Wageningen 5—2; He raclesGo Ahead 03; VitesseTubantia 33; P. E. C.'Robur et Vel. 56. AFDEELING IV. Eerste klasse. L. O. N. G. A.—N. A. C. 1—2; B. V. V.— N. O. A. D. 1—2; M. V. V.—Willem II 6-3. AFDEELTNC Y. Eerste klasse, FrisiaRe Quick 20; G. V. A. Y. Alcides 21; Leeuwarden-W. Y. V. 21; VelocitasFriesland 11; Yoendam Achilles 00. A. S. C.Alphia 10. In oen meer spannenden dan fraaien wedstrijd is het A. S. C. gelukt opnieuw eeu overwinning te behalen, al is die zege dan ook op het kantje af en had Alphia zeker wel een gelijk spel verdiend voor het tot het uiterste volhouden. De Leidsche Rood-Zwarten kunnen al len op een goeden wedstrijd terugzien, maar onder hen verdient zeker de verde diging een pluim voor het enthousiast en keurig spel, dat meermalen ieders bewon dering afdwong. Natuurlijk was het in de eerste plaats Josson, die als altijd met zijn tegenstanders speelde cn menigeu fa- natieken aanval op zijn subliem spel deed doodloopen, meermalen de voorhoede der gasten daarbij als liet- ware tot wanhoop brengend. Maar op gelijken voet met hem stond gisteren keeper Goedhart, die A. S. C'. zeker voor een gelijk spel, misschien zelfs wel voor een nederlaag heeft behoed. De iniddenlinie was hei zwakste deel van het elftal, wijl zij maar steeds weer in de oude fout vervalt door teveel verdedigend en te weinig aanvallend te spelen. Daar door had de voorhoede een lang niet ge makkelijke taak, maar desondanks kan zij met voldoening genoemd worden, wijl er nu ten minste gesproken kan worden van meer tactisch spel, een elkaar beier begrijpen, beter aanvullen, beter doorzet ten en enthousiaster spel. Janssen was wol de minste in het vijftal en maar al te dikr wijls is hij nog de bekende seconde te-laat. Alphia beschikt ongetwijfeld over oen goede, zeer homogene ploeg vrijwel zon der zwakke plekken. Hel beste deel is hier juist wel de middenlinie, die keurig verdedigend, maar niet minder productief aanvalswerk verrichtte, waardoor de voor hoede veel gemakkelijker werk had dan die van A. 8. C., hetgeen wel daaruit blijkt, da t bijna steeds alle vijf voorwaart sen in den aanval waren. Dat teekent tevens de kracht-, die er van. de A. S. C'.-verdediging uitging. Kon de wedstrijd als geheel ons dus wel bekoren, het slot bevredigde maar matig, wijl de gasten meenden te moeten protes teeren naar aanleiding van het niet toe kennen van een strafschop in de eerste helft van den wedstrijd. Eerlijk gezegd we ten wij ons van een overtreding, die een dergelijke straf rechtvaardigen zou, geen verklaring te gevenalthans wij hebben van een overtreding niets gehoord en ook gedurende de rust namen we daar niets van waar. Aan het eind van den wedstrijd ontwaarden we tot onze verwondering een groote antipathie tegen den scheidsrech ter. Nu willen we onmiddellijk toegeven, dat de arbiter niet feilloos was, doch dal Alphia zich op een dusdanige manier als thans daarover moest beklagen, was toch wel wat te ver gedreven. Van partijdig heid mooht men den arbiter zeker niet be schuldigen, wijl, als het erop aankwam, A. 8. C. zeker op even sterke mate benadeeld is geworden door zijn beslissingen. Was het eerste door hem geannuleerde doel punt van A. S. C. wel zoo zeker buitenspel en had de onder de lat terugstuitende l»al niet evengoed als een doelpunt- aangemerkt- móeten worden? Toch zijn we ervan over tuigd, dat indien A. 8. C. met- 10 cle min dere was gebleven, niet een dergelijke hou ding tegenover den scheidsrechter zou zijn aangenomen. Bovendien kon een protest Alphia niets opleveren, evenmin als zulks A. 8. G. zou hebben gegeven, eenvoudig omdat de scheidsrechter de vermeende on gerechtigheden niet heeft geconstateerd. Nu wekte hot optreden Van Alphia den schijn, dat zij niet tegen haar verlies kan en dat vestigt steeds een onaangenaruen indruk. Over den wedstrijd, die vele interessan te spelmomenten opleverde, moeten we ons bekorten. De gasten trapten her. eerst af en hoewel dadelijk blijkt, dat het veld uitermate glad is, ontwikkelt zich toch al aanstonds een snel op en neer gaand spel ,met de Leidenaars in de meerder heid. Toch weten cle gasten na 4" minuten den eersten corner te bewerken, waaruit Goethart den bal, ondanks hij uitgleed, keurig wegwerkt. Als de bal bij de A. 8. C.- voorhoede terecht komt, stormt v. d. Put ten op het doel van Alphia af, doch de scheidsrechter gaf, volgens veler meening ten onrechte buitenspel, en annuleerde het doelpunt. Als Goethart clan weer een aan val der Alpenaars onschadelijk heeft ge maakt is de bal weer spoedig in de A. 8. C.-voorhoede. Hchinidt en v. cl. Leeden werken keurig samen eu als de laatste prachtig voorzet, wil Jansen keihard in schieten, maarde bal suist naast. Aan beide kanten gaan diverse kansen verloren die van A. S. C. sneuvelen vooral door naast of te zacht op doel schieten, terwijl die van Alphia. door de Leidsche verdedi ging onschadelijk worden gemaakt, terwijl de buitenspelval ook verschillende malen opluchting brengt- Na do hervatting krijgt v. d. Leeden al dadelijk een schitterende kans om te sco ren, of goed voor te zetten, maar hij schiet ver naast. A. 8. C. blijft stfeeds aanvallend en door goed fanatiek doorzetten van v. d. Leeden weet Schmidt zich een kans tc scheppen, hij schiet in en cle keeper slaat het leer naar boven. De bal stuit, tegen den onderkant van de lat op den grond terug en daarna weer buiten het doel. Alphia stelt zich danig teweer, bevreesd, dat het lang verwachte doelpunt zal komen. Nieu we aanvallen der gasten volgen, maar de Leidsche verdediging weet stand te hou- INGEZONDEN MEDEDEELING. den. Dan volgt het orilieke yjomenl in den wedstrijd. Weer zijn het v. d. Leeden en Schmidt, die- een goeden aanval opzetten, en als laatstgenoemde liet. leer weer op vangt. schiet hij van dichtbij iu. Keeper Radstok wil het leer dan wegtrappen, maar zijn voet schuift over clen bal en deze blijft enkele centimeters over do doellijn liggen. Ten overvloede trapt de toestormende Janssen den l>al nog vorder het doel in (10). Weer een oogenblik later vangt. v. cl. Putten den bal ineen-s keurig op, doch dozc gaat juist over. Fanatiek komt Alphia dan opzetten, slechts oon drietal spelers blijven op eigen helft, maar niets helpt. Eens donken, we toch clen gelijkmaker te noteeren, maar als vier gasten clen Leid- schen keeper op den huid zitten, fluit de artbiter af. Het laatste kwartier is Alphia voortdurend in den aanval, maar deson danks weet A. 8. C'. stand tc houden en onder hevige spanning komt het einde. Na afloop protesteerde Alphia tegen het niet toekennen van een strafschop, waar op deze onder nog grootere spanning geno men werd. De Leidsche keeper stelde zich op. do fluit- klonk, een schot cnuitval lend stompte Goot hart ook nu den bal weer onberispelijk weg. Op de schouders der enthousiaste supporters werd de A. S. C.-keeper weggedragen. U. V. S.—R. V. C. 5—1. Dc grootste vijand was gisterenmiddag in den wedstrijd UÏY.S.R.V.C1. 'het gladde modderig veld, hetgeen nog erger gedu rende den wedstrijd word door een extra motregentje. Hot spel was door deze glij- evolutie's niet bepaald mooi te noemen, vooral het R.V.C.-foackstel buitelde tot aan het einde toe er lustig op los, en de U.V.S.-voorhoedc vergat niet hiervan een dankbaar gebruik te maken. R.Y.C. schoot tegenover U.V.S. in speltactiek te kort. Elke speler, afzonderlijk onder de loupe genomen, is vrij handig, maar van combi natie (wat. toch het vootibal is) is geen sprake. De uitslag is een tikje overdreven, R.V.C, verdiende meer dan één doelpuntje. U.Vj8. was de favoriet, dank zij het goede aanvullend en verdedigend spel van de middenlinie, waardoor de voorhoede voort durend her E.V.C.-doel kon 'bekogelen. Slimniers was op non-activiteit gestold en thans vervulde Kramp de rol van keeper, on deed dit uitstekend en oneindig veel beter dan zijn voorganger. Henk Laman heeft door zijn goede spelverdeeling den weg tot suceos geopend. Het. spel is slechts 2 minuten aan den gang en U.V.S. 'heeft succes, nadat eerst keihard togen dc biunenlat is geschoten, kaatst de bal terug. Henk Laman geeft door aan den vrijstaanden Beekman, die onhoudbaar in den 'bonedenhoek schiet (10). Vol snelheid wordt aan weerszijden gespoeld, onderbroken door diverse glij- partijtjes. R.V.C. brengt een bezoek aan keeper Kramp, doch deze is keurig in zijn rol en weigert eiken bal in het U.V.8.- net te aanvaarden. Even daarna wordt gestopt voor oen geblesseerden enkel van Sam Meerburg, die hierdoor het veld moet verlaten, terwijl Xic. de Bruin de mid- voor z'n plaats inneemt en Kooreman cle laak van midvoor gaat vervullen. De hoe ren beginnen een tikje ruwer te spelen, clocli de scheidsrechter is zoo verstandig deze ruwheid te beteugelen. R.V.C. is thans hot meest aanvallend. Keurig wordt Graafmans gepasseerd, men denkt reeds aan dien gelijkmaker, maar op 't laatste moment heeft Do Bruin nog het genoegen den gevaarlijken bal. te kunnen wegkop- pen. Even daarna een corner, Kramp redt de situatie, zoodat. alle gevaar geweken is, maar slechts voor oen korte stonde, want de linksbinnen van R.V.C. zet keurig voor, De Bruin glijdt tegen den grond, on de midvoor profiteert van deze omstandig heid door een ongenaakbaar schot te los sen. (11). Deze triumf verhoogd het spel van R.V.C., dooh succes blijft achterwege. U.V.S. krijgt, dan in de nabijheid van hei R.Y.C.-doel een vrijen trap te nemen, die Peter prachtig voorzet, maar zonder het gewenschte resultaat. Dc middenmoot van U.Y.S. komt nu allervinnigst opzetten. H. Laman geeft den bal voor de voeten van Boom en het noodlot voltrekt zich (21). Even voor de rust biedt Laman nogmaals den bal aan Boom, en deze gulzigaard maakt er 3—1 van. Na rust is de pit er uit en vooral R.V.C. mist elk samenspel, cn do. toekomst wordt voor hen al donkorder. Bij een aanval van U.V.8. weifelt de achterhoede. Henk gaat met een keurigen soloren op doel af en de stand is 4—1. De R.V.O.-ers spe len nu alles op den links buitenman, deze doet zijn uiterste best, afgepast zijn zijn voorzetten, maar de voorhoede komt tel kens te laat. Somber en kwaad turen de R.V.C.-ers over t veld, wanneer hun aan val op Kramp mislukt. De schoten zijn te zacht om veel onheil te veroorzaken. De middenlinie van R.V.C. liep tc vee! van haar plaats, waardoor succes moest uitblijven. Niettemin was pech ook hun deel. Thans krijgen we nog een serie aan vallen van U.V.S. te zien, waarvan ver schillende tot gevaarlijke situatie's aan leiding geven, maar voorloopig is de kee per in goeden vorm, totdat even voor hel einde Boom een verrassend schot in zendt, waardoor de stand op 51 wordt gebracht. Nog tracht R.V.C. e< i doelpunt te ma ken, maar alles is te vergeefs. Even daar na klinkt het eindsignaal en ook dozc wedstrijd behoort weer tot het verleden. De leiding van den scheidsrechter was goed, maar niet feilloos.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7