PUROL geneestenv&tftaa UIT DE OMGEVING MAANDAG 18 NOVEMBER 1929 TWEEDE BLAD. ZWARE BRAND IN EEN DORP. Eeri groot deel in de asch gelegd? Tegenstrijdige berichten. I it Dresden wordt gemeld: Gisteravond brak in het dorp Graupe bij Niederseidlitz ©en brand uit die zich over vijf boerenho ven uitstortte. De boerderijen zijn reeds gedeeltelijk afgebrand. De Dresdener brandweer en die van talrijke dorpen uit de omgeving versche nen op de plaats van de ramp, hunne red dingspogingen werden echter zeer bemoei lijkt door het heerschende gebrek aan wa- Nader wordt over den brand bij Graupe gemeld, dat reeds vijf gebouwen zijn af gebrand. Twee staan nog in brand. Het vee kon gered worden, doch heeft zich in het donker over de omliggende velden ver spreid, zoodat men thans pogingen in hei werk stelt om het. weder op te vangen. Volgend een ander bericht zou een groot deel van het dorp in. de asch gelegd zijn. Nadere bijzonderheden ontbioken tot dusverre daar ook de telefoonleidingen door het vuur vernield zijn. 30 JAAR GEVANGEN GEHOUDEN. Gendarmen hebben te Roswitz in liet district Nimptsch (Silezië) een veertig jarige krankzinnige vrouw, de dochter van een zekoreu Stolie, in lompen gehuld in een volkomen vervuild vertrek der ouder lijke woning gevonden de ongelukkige was een geiaamte gelijk. De ouders en broers van de krankzinnige boden den gendarmen, toen dezen haar wilden bevrij den, heftigen tegenstand; de beide broers konden pas nadat versterkingen te hulp waren geroepen, worden geboeideerst daarna konden de gerdarmen tot het ver- irek, waarin de vrouw was opgesloten, doordringen. Het bleek,dat men haar bijna dertig jaar gevangen had gehouden. Zij werd met een ziekenauto naar het krankzinnigengesticht te Nimptsch ver voerd. DE BEGRAFENIS VAN MEVR. ZOEBKOFF. De begrafenis van mevrouw Zoebkoff heeft Zaterdag te Frankfort a- d. Main plaats gehad, in tegenwoordigheid van een kleinen kring van familieleden. O.a. waren tegenwoordig de landgraaf en de landgravin van Hessen met hun zoons, landgraaf Alexander en zijn gema lin, prinses Heinrich van Pruisen en prins Adelborst van Pruisen, die den vroegeren Duitschen keizer vertegenwoordigde. De met witte chysamhen getooide kist was omhangen met talrijke kransen van familieleden, o.a. van den vroegeren keizer. Ook wa-s een krans neergelegd uit naam van het vroegere 53ste regiment infanterie, het z.g. kroonregiment, waarover dc over ledene chef was geweest. DE DUSSELDORFSCHE MOORDENAAR Nog steeds houdt de Düsseldorfsche moordenaar de gemoederen in spanning. Allerlei geruchten doen de ronde, die la ter op niets blijken te berusten. Zoo ging Vrijdagmiddag het gerucht, dat een meisje ontvoerd was door een man. Onmiddellijk werd het „Ueberfallcommando'' gealar meerd. Talrijke burgers stelden zich ter beschikking van de politie om bij het zoe ken behulpzaam te zijn. Het gelukte spoedig den man te vin den. Het bleek een bloedverwant van het meisje te zijn. Het geval is echter teeke- nend voor de opwinding die onder de Dus- seklorfsche bevolking heerscht. Een jongesje, dat sinds eenige dagen vermist was, is weer teruggevonden. Hij had rondgezworven. Bij de schouwing van net lijk van de vermoorde Maria Hahn is gebleken, Jat de dood veroorzaakt is door verbloeding, tengevolge van messteken in het hart. Vooits toonde het lijk 3 steken in het hoofd bij de slapen, 7 steken in de hals en 10 steken in de borst, waarvan 2 het hart en 2 in de linkerlong hadden doorboord. De schoenen en kleeding, welke bij het lijk werden gevonden, zijn als eigendom van dc ongelukkige herkend. De bladen en de politie ontvangen nog steeds talrijke briefkaarten en brieven van dengene, die zich voor den moordenaar uitgeeft en waarin een nieuwen moord aangekondigd. Volgens de bladen heeft het Ehisseidorf- sche communistische blad „Freiheit"^ een nieuwen brief van den Dusseklorfscben moordenaar ontvangen, waarin o.m. ge zegd wordt: „Langenfeld bij Keulen was het begin, en zal als het lot mij gunstig is, ook het einde van mijn nood worden. Daar leeft een wezen, dat in zijn moreel leven en ook in zijn denken nauwelijks met een menschenkind te vergelijken valt. Dat dit wezen mij niet toebehooren kan, heeft mij vooral tot mijn verschrikkelijken da den gedreven. Zij moet nog sterven, al zou het mij het leven kosten. Ik heb haar willen vergiftigen, dooh het reine lichaam heeft het gif overwonnen". Li den laatsten zin van den brief wor den de namen dr. Kehrmann en dr. Mul ler als getuigen genoemd. Deze twee heeren, de een dokter, de ander dominee, wonen te Ohligs, nabij Langenfeld. Het genoemde blad is er nn in geslaagd vast te stellen, dat de bijzonderheden in den brief slechts betrekking kunnen heb ben op een meisje te Richrath, dat een gemeenschappelijk bekende der twee ge noemde persoDen is. Op haar is wel nooit een poging tot gif- moord gedaan, maar twee of drie jaar ge leden werd haar hond door vreemden ver giftigd. Deze brief schijnt intusschen de po.'tïe een spoor van den gezochten moordenaar t© wijzen. INGEZONDEN MEDEDEELING. Een gevaarlijke Chinees. Dezer dagen diende zich een Chineesch student, zekere Shepunhuno, bij de Chi- neesche legatie te Brussel aan en ver zicht om een studiebeurs. De legatieraad Kong gaf den bezoeker te verstaan, dat de legatie geen beurs ter beschikking had. Dc student was met dat antwoord niet tevreden. Alvorens het gebouw te verla ten zag hij kans een a-autal zwarte ballen in een der salons te strooien. Toen hij echter een daaraan vastzittende lont wild© aansteken werd hij gearresteerd. Bij zijn verhoor verklaarde hij chemist te zijn in het hospitaal te Ixelles. Hij had den legatieraad slechts vrees willen aan jagen. De student erkende ook, uit Frankrijk te zijn gezet, in verband met zijn optre den tegen den vice-consul te Parijs. Relletjes in een Duitsch opvoedingsgesticht In een opvoedingsgesticht voor jongens bij Leipzig hebben in den afgeloopen nacht ernstige ongeregeldheden plaats gehad. Tien of twaalf jongens hebben ruiten en meubilair vernield en de liehtleiding door gesneden, terwijl eenige jongens hebben getracht de matrassen in brand te ste ken. De directie was gedwongen assisten tie van de politie in te roepen, waardoor erger kon worden voorkomen. Zes jongens zijn gevlucht en vier zijn gevangen geno men. Vroeger hebben reeds ongeregeldhe den plaats gehad. Vastgevroren booten. De vlieger Ben Elison. die met Wilkins de vlucht naar de Noordpool heeft ge maakt, is met een open tweedekker van Nome in Alaska tot in de buurt van de Siberische kust gevlogen en heeft daar een lid der bemanning van een motorboot, welke daar vastgevroren zit-, benevens een deel van de lading opgenomen, waarna hij terugkeerde. Hi] zal nog enkele vluchten doen om ook de overige personen, die zich nog aan boord bevinden, 3 mannen en 1 vrouw, af te halen, evenals 5 man van een boot. die in de buurt, van de motorboot in het ij's zit. Men had reecis sedert geruimen tijd de hoop opgegeven, dat deze personen gered zouden kunnen worden. TER AAR. GEMEENTERAAD. De splijtzwam der veilingvereeni- girtgen. De Centralisatie geheel mislukt. Waarom bouwt St Phocas niet aan den weg. De eer lid van den Raad te zijn. De presentiegelden afgeschaft. Donderdag kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen in het Ge meentehuis, v.m. te 10 uur. Voorzitter Jhr. K. W. L. de MuraR.. De Voorz. opent de vergadering met het voorgeschreven gebed. De secr., de heer J. Hoogenboom, leest de notulen van de vorige vergadering, welke worden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een. rapport van de commissie voor de stich ting van een Centraal Veilinggebouw. De commissie heeft niet gewerkt voor ééne Veiling, daar dit toch niet te berei ken is, maar wel om een Centraal Veiling gebouw. Zij heeft verschillende vergade ringen gehouden met afgevaardigden van iedere Veiling. Er werden verschillende bezwaren geopperd, die verholpen werden, plannen en kostenberekening gemaakt. Aan iedere Veiling werd zoo'n rapport toegestuurd voor de ledenvergadering, en het plan van de raadscommissie werd una niem verworpen. De voorz. zegt, hoe ijverig de raads commissie ook geweest is, toch hebben zij jammer genoeg niets kunnen bereiken. Het gemeentebestuur heeft zijn goeden wil ge toond. Nu kan de gemeente er voorloopig niets aan doen. De heer Hoogervorst zegt, dat, als men zoo doorgaat met werken momenteel Ter- Aar in het Veilingwezen achteruit zal gaan; vooral daar er een nieuwe Veiling in aantocht is te Uithoorn. Spr. betreurt het dat er in Ter-Aar 3 Veilingvereenigin- gen zijn, die voor elkander een putje graven, wien het eerst er in zal vallen. Spr. zegt, dat het best aangepakt kan worden voor ééne Veiling. De heer Kroon: Als de heer Hooger vorst propaganda wil maken, moet hij dit in zijn eigen vergadering doen. De heer Hoogevorst zegt, dat dit geen propaganda is, alleen maar oen waar schuwing. De voorz. zegt, dat de besturen van de Veilingen de vertrouwensmannen zijn voor de Vereen. Waarom pogen die dan niet naar een betere oplossing? Die het. hardste schreeuwen hebben nu roet gegooid in de plannen der raadscommissie. Spr. zegt. dat. het toch nooit één wordt. De heer Kameraad zegt, dat de toe stand wel eenigszins anders is geworden met het plan var. de commissie. Spr. zegt nog niet geheel vruchteloos te hebben gewerkt. De heer Hoogevorst vraagt, dat, nu toch over die Veilingskwestie's gesproken wordt, geen rijweg van Papeveer naar Korteraar kan worden aangelegd. Nu kan men onmogelijk bij de veiling St. Phocas komen; zij staat op een eiland. Spr. vindt dit geen weggegooid geld. De heer Kroon zegt. dat het volgend jaar een andere Veiling een veilingge bouw wil plaateen midden in een polder. Wat dan? Het is een gemeentebelang. Er zijn nog 2 veilingvereenigingen. Waarom hebben zij niet aan den openbaren weg gebouwd? De heer H. Vis vraagt, waarom St. Phocas niet eerst gepolsd heeft bij de ge meente, vooraleer zi,j ging bouwen; zij kan alles wel op eigen houtje ophangen. De heer Kroon zegt, dat, wanneer de Spoorwegmaatschappij uit gaat breiden, en grond tekort komt, het gebouw van St. Phocas toch moet ruimen. Het staat maar op huur grond. De voorz. sluit, over dit punt de discus sies. Spr. dankt d© raadscommissie voor het verrichtte werk. Voorstel van B. en W. tot invoering van het vastrecht tarief voor de levering van electrischen stroom. De voorz. licht dit puilt nader toe. Spr. beveelt het va&treohttarief ten zeerste aan. Het zal eerder voordeel geven, dan nadeel aan de verbruikers. Van de wer king van dit tarief zal aan iederen in woner een uiteenzetting gegeven worden. De gemeenteraad keurde het goed. Daarna kwam in behandeling de be- groot-ing 1930. De heer Hendrikse zeide zijn goedkeu ring er aan te kunnen geven, na eerst eenige inlichtingen over enkele artikelen van weinig belcng gehad te hebben. De heer Kammeraat prees het werk van B. en W., dat zij dit alles op zuinige wijze hebben vastgesteld. Toch wenschte hij over art. 49 eenige inlichtingen, n.l. Jaarwedde van den 2en ambtenaar, welke verhoogd is met f 100. De voorz. zegt, dat B. Hoogenboom nu ziju diploma gehaald heeft van gemeente secretaris en daarom deze verhooging is toegekend. Hiermede kon de heer Kammeraat zich vereenigen. De heer Van Vliet wilde hem voor 1929 f 100 geven voor gratificatie. De voorz. zal dit in overweging nemen. Voorts wil de heer Kammeraat gaarne, dat B. en W. eens inforraeeren naar de wegen in de gemeente, die zeer slecht zijn. Spr. geeft in overweging b.v. een dikkeren keislag-laag er overheen te gooien en dan te asphalteeren. Dit zijn in het begin wel groote uitgaven, maar dan is men er ook af. B. en W. zullen hiernaar informeeren. De heer Kroon kan zijn goedkeuring geven aan de begrooting, behalve de post presentiegelden, die verhoogd is met f 100. Spr. zegt, dat wij moeten bezuinigen. Hij beschóuwt het raadslidmaatschap als een eerepost. Spr. wil deze post weer terug brengen op f 100. De heer Hoogervorst zegt, dat dit punt al 2 jaar telkenmale, opnieuw behandeld wordt. Spr. vindt f 200 niets te hoog, als men uit z'n werk moet breken, enz. Spr. vindt het treurig genoeg, dat het in onze gemeente zoo laag moet worden gehouden. De voorz. brengt in stemming voor ver hooging of niet. De verhooging werd verworpen met 83 stemmen. Vóór verhooging v. d. Geest, Hoogervorst en v. d. Hoorn. De hoer Apeldoorn zegt: als het toch een eerebaantje is, moeten wij het maar voor niets doen, dus heelemaal geen pre sentiegeld. Ook dit voorstel werd aan genomen met 65 stemmen. Tegen het voorstel Apeldoorn, Hendrikse, v. d. Geest, Hoogervorst, Valentijn en Van Vliet. De begrooting werd daarna ongewijzigd vastgesteld. Vaststelling begrooting electriciteits- bedrijf 1930. De voorz. zegt, dat deze begrooting precies eender is als het vorig jaar, behal ve de post jaarwedde met verhooging van f 300. De heer Hoogervorst, vindt dit niet loyaal, Spr. zegt van bezuinigen, dat het niet moet zijn bij de een er bij halen en bij de ander eraf trekken. Hierover ont stond nogal enige discussie. De Baad was ook niet voor verhooging. De begrooting werd met wijziging vastgesteld. Benoeming van een lid van het plaat selijk schoofcoezicht van Bruijnzeel. Hiervoor werd benoemd de heer Qua-r- tel; vac. De Regt, P. de Raat; vac. Jon ker, Jonker. De heer De Regt mocht volgens de Wet nit langer meer zitting nemen, omdat hij geen 'kinderen meer op school had. Rondvraag. De heer Apeldoorn vraagt, hoe het staat met het Waterleidingsplan. De voorz. zegt, dat dit steeds nog ïn bewerking is. De 'heer v. Vliet dringt, nogmaals aan op 'beter politietoezicht bij de Aardam- meibrug, wanneer de kerk uitkomt. Spr. vindt he-t telkens treurig, wanneer enkele menschen daar niet goedschiks voorbij kunnen gaan. De voorz. zegt dit zaakje eens goed te zullen onderzoeken. Hierna sluiting. ZOETERMEER. GEMEENTERAAD. Behandeling van de begrooting voor 1930. Donderdagavond LI. vergaderde de Raad dezer gemeente. Uitgeschreven op Woens dagavond is de vergadering verzet op ver zoek van eenige leden- Aanwezig alle leden. Bij loting werd dc heer J. N. van Reeuwijk als voorstemmer aangewezen. De opening geschiedde op de gebruikelijke wijze. Daar na voorlezing der notulen van de vorige vergadering. Deze werden onveranderd vastgesteld. Daarna werd de agenda aan de orde I gesteld. 1. Mededeelingen: Bericht van GecL Staten, behelzende goedkeuring gemeente- begrooting 192S. Verzoek om subsidie van f 25 ten behoeve van de Gew. Landstorm- Commissie, werd op voorstel van den voorz. behandeld bij de begrooting. Naar aanleiding van een verzoek van den heer L. Fagee Schaeffer in de vorige vergadering, deed de voorz. voorleziug van een staatje van werkzaamheden en leve ranties ten behoeve der gemeente door in gezetenen over het jaar 1928. De heer Schaeffer was echter niet te vreden, zijn bedoeling was geweest over de laatste jaren. De voorz. zegde toe, dat aan de bezwa ren van den heer Schaeffer in de volgende vergadering zal worden tegemoet gekomen. 2. Verzoek Pluimveevereeniging beschik baarstelling van een ©ereprijs. Besloten werd een wisselbeker beschikbaar te stel len. De hoofdschotel van den avond was de behandeling van de begrooting voor het jaar 1930. Algemeene beschouwingen werden niet gehouden. Zooals vorige jaren werd tevoren door de raadsleden opgegeven de nummers van de begrooting, die men besproken wensch te te zien. Dit voorkomt een droge voor lezing van de gehoele begrooting en be spoedigt de afdoening. De opgegeven num mers werden kort en zakelijk behandeld, met op de beruchte breed sprakerigc plat- telandsc'he manier. De heer J. C. van Dcrp vroeg inlichtin gen betreffende post onderhoud Raadhuis, geraamd 175. Spr. merkte op, dat in 1928 was uitgegeven 331.75, in 1929 geraamd 150, en thans 175, terwijl dit jaar toch de raadszaal is gerestaureerd. De voorz. zegt dat het opknappen van de raadszaal was bestreden uil de post meubilair. Onkosten nachtwacht, geraamd 900. De heer J. N. van Reeuwijk stelde voor deze post. te verhoogen tot 1000. Nadat de voorz. daarop toelichting had gegeven werd het voorstel van den heer van Reeuwijk in stemming gebracht en met de stemmen van de heeren Schaeffer, A. G. Scheer en voorsteller verworpen. Daarop stelde de heer van Dorp voor deze post te brengen op 950. Dit werd aangenomen met de stemmen van voorstel ler en vorengenoemden. Straatverlichting 1300. De heer Schaeffer vond dit bedrag te hoog en stelde voor dit te brengen o,p 1200 De voorz. lichtte toe, dat het bedrag van 1300 was begroot naar de gegevens van het vorig jaar. De heer Schaeffer kreeg echter zijn zin. Subsidie ijsvereeniging '100. De heer van Dorp zeide hier tegen te zijn, omdat bij 'het ijsvermaak als verma kelijkheid men zelf de kosten daarvan maar moest dragen. De voorz. merkte echter op, dat dit be drag gold voor werkverschaffing op het ijs. De heer van Dorp tegen. Kosten vleeschkeuringsdienst. Onderhoud straten 700. Eenige leden vonden dit bedrag te laag in verband met. den toestand van de Dorps straat- De Voorz. antwoordde dat a]le6 niet tegelijk kan. De Vlamingstraat, en de Wal len zijn pas vernieuwd en men wil den toe stand nog even aanzien. Kosten gemeentereiniging 600. De voorz. zegt dat in 1920 was geraamd 400, doch uitgegeven 528, terwijl dit jaar ook wel meer uitgegeven zal worden dan de raming, omdat de ophaaldienst is uitgebreid tot de oude fabriek. Subsidie R_ K. bewaarschool. De heer van Reeuwijk is tegen deze post en wenschte geen subsidie te ver strekken. De heer Scheer wees vorigen spreker op de inconsequente houding in dezen, want toen de Ned. Herv. bewaarschool nog be stond, was van Reeuwijk wel voor subsidie voor die inrichting. De heer Schaeffer zeide als altijd tegen de subsidie van dergelijke inrichtingen te zijn. Het was z.i. geen bezwaar als er ook i kinderen van andere gezindten naar toe gingen, hetwelk de heer J. A. Duinisveld deed opmerken, dat dit vroeger ook zoo was, maar door de oprichting van de Ned. Herv. bewaarschool het anders gewor den ia. Tegen deze begrootingspost stemden de heeren van Reeuwijk, Schaeffer en van Dorp. De heer Schaeffer verzocht nog inlich tingen omtrent de ziekenbarak. Deze wer den door den voorz. verstrekt. Hierna werd de begrooting vastgesteld. Benoeming tot bestuur Stichting Drink waterleiding. De heer J. W. Groenowegen aftredend, werd met meerderheid van stemmen herkozen. Rondvraag. De heer Duinisveld verzocht inlichtingen, waarom hij twee convocaties thuis had gekregen en de vergadering in- stede van Woensdag op Donderdag werd gehouden, hetwelk hem zeer ongelegen kwam. De voorz. deelde mede, dat het. Woens dagavond kerk was en er dezerzijdsch me degewerkt werd de vergadering' te doen plaats hebben op avonden waarop ieder lid kan. Met dit antwoord was de heer Duinis veld tevreden. De vergadering die te half zeven was begonnen, was om half negen afgeloopen, tennrnste de openbare. Daarna ging men ook in comité-generaal. Om half elf werd de vergadering weer geopend en onmiddel lijk daarop gesloten. GEMEENTERAAD. Het raadsbesluit tot den bt van een nieuw Raadhuis if trokken. Ook een verbouw het cude gemeentehuis vindt, genade. Een havenverbetèl van 80.000. Vrijdagavond kwam de Raad in op bare vergadering bijeen. Voorzitter i burgemeester dr. J. Sohokking. Aarnve (na installatie) alle leden. Allereerst heeft de beëediging pij van het nieuw-benoemde raadslid, heer W. A. Rijkers die door den wa; secretaris wordt binnengeleid en in ham van den voorzitter de bij de wet voo: schreven eeden aflegt. De voorz. felicifo den heer Rijkers met zijn lidmaatsd van den raad en spreekt den wensch dat het den heer Rijkers gegeven zijn nog veel te. doen in het belang der meente. Volgt, nadat de notulen zijn va-stgesli mededeeling van ingekomen stukken- De heer B. te Katwijk aan Zee, dochter in een blindeninrichting te sterdam moet worden opgenomen, waan een uitgaaf van 300.noodig is, vra aan den raad hiervoor een tegemoetkom van 100.Ook de Kerkelijke gemee waartoe hij behoort, draagt 100— B. en W. adviseeren goedgunstig op verzoek te beschikken. De raad bek volgens dit advies. Het bestuur van den Alg. Politieb vraagt herziening der salarisregeling het politiekorps te Katwijk. Ook de l' Christelijke Bond van personen in put ken dienst en werklieden in de bedri. komen met een zelfde verzoek. B. en adviseeren deze verzoeken beiden den te geven van een zelfde commissie fine van advies en waar de raad de noeming van deze commissie voorzitter laat, benoemt, deze hiervoor heeren J. v. Duyn, Grimbergen, J. Hueti H. Parlevliet en C. v. Tongeren. Het bestuur der Herv. .Scholen vra: gelden beschikbaar te willen stellen den bijbouw van de Herv. School Wordt gerenvoyeerd naar B. en W. praeadvies. Het bestuur der Chr. H. B. S. tc den vraagt bijdrage in dex exploitatie! ten dezer school over 1927 ad f 91.1 leerling. Het aantal leerlingen bedn 14 2/3, zoodat het bedrag wordt 14 2/3 91.66 in 1344.35. Goedgekeurd. Volgt punt 4: Voorstel tot het aanva den van schenkingen. Het verzoek is komen om twee giften, 21.59 en 19. willen aanvaarden. B. en W. stellen deze schenkingen van iemand' die oiubekt wenscht te blijven, in dank te aanvaart en van dit bedrag banken te laten ma! om te plaatsen aan den Boulevard. Om instemming wordt, hiertoe besloten. Voorstel tot verhuur van het. hulppo en telegraafkantoor te Katwijk a. d. Voorheen werd dit gebouw aan het verhuurd. Hierin is thans wijziging men. De gemeente verhuurt aan den toorhouder. Na verbouwing is de huur 150.per jaar verhoogd en wordt thi voor ƒ450.verhuurd aan den heer Touw, kantoorhouder van het. hulppost- telegraafkantoor. Voorstel tot verhuur van grond. De na genoemde personen wenschen van gemeente bouwgrond te koopen. B. en hebben hieromtrent voorstellen wat beti de prijs hierna genoemd. Verder de gewo voorwaarden. De heer A. J. Ouwehand M2. aan de Drieplassenweg a 6.50 M2, L. Guyt 300 M2. aan de Varkeviss straat a 4.50 per M2„ dezelfde 300 aan dezelfde straat a 6.50 per M2.J heeren W. Vooys k, A. Verdoes 960 M2. dc Weth. Meerburgstr. a 6.50 per Mi G. de Best J.A.an. 338 M2. aan de Varl visserstraat voor 5.por M2. Goedi keurd. Voorstel tot het bestraten van paden. B. en W. stellen voor het voetp vanaf Duinoord tot de Buitenschool, den bovenkant, van het talud, en het scki penpad van af de Tol tot aan de Oallaow< benevens het overpad bij het Waterloop! gaande van het rijwielpad naar het schi penpad, te bestraten. Het eerste zal volgens raming kosten 5400.—, twee-de gedeelte 5700.en het ovei 3-50.totaal 11.450.De heer J- Duyn meent, dat verschillende gedeelt: in het dorp noodzakelijker bestraal, moe» worden dan deze paden. Wethouder Ou" hand verwijst de heer v. Duyn naar begrooting van 1930 waarin al versoheids posten voorkomen. En bedoelde paden orde te brengen met schelpen zou ƒ1' kosten. De heer v. d. Zwan pleit voor' voorstel, dat z. h. st. wordt aangeno® Voorstel tot het uitvoeren schoeiingswerken aan het P. H. Kaas Gedurende langen tijd kwamen stee klachten in over de onvoldoende geloj heid om te lossen en laden aan het. P. Kanaal. Voor het invaren door dc log? is het kanaal te smal. De bestaande gers b.v. geven, ook voor de binnenschö vaart- dikwijls stagnatie. Het is vooral vissen erijb edr ij fde readers, die hieraf gebaat zouden zijn. Al waren geen tlid ten ingekomen dan took zouden B. on tegelegenertijd met een dergelijk voor;- zijn gekomen. Advies is ingewonnen bij Ingenieursbureau Boogaarts. Al kom' maal een Berghaven, dan toch zal ve& tering van het kanaal noodig zijn. B. on stellen zich voor die verb" -ring brengen door verlenging der bestak schoeïing tot de Chemische fabriek va^ v. D. en verbreeding van het kanaak mede door de beschoeiing vertap wordt. Een dergelijke beschoeiir-g in pend beton zou, volgens het Ingenieur^ reau Bongaerte kosten 80.000.—, f™ Irpf

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6