AGblTSCHAP BOSKOOP TH. Opto - Nieuwslr. UIT DE RIJNSTREEK Agenda STADSNIEUWS EERSTE BLAD. PAGINA 2 LEIMUIDEN. De betegeling van het school plein 400 goedkooper. De be grooting in enkele minuten afge handeld. Donderdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente. Aanwezig alle leden. "Voor/., de burgemeester, J. A. Bakhuizen. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. De voorzitter doet mededeeling van de ingekomen stukken, o.a. van een schrij ven van het R.-K. kerkbestuur inzake de betegeling van het schoolplein. De voorz. deelt mede, dat de onderhandelingen tot resultaat hebben gehad, dat het bedrag van ƒ1410, thans op ƒ1000 terug gebracht is. Besloten wordt een bedrag van 1000 voor de betegeling van het schoolplein toe te staan. Opgave van den heer x^ngenent in zake schilderwerk raadzaal. Na toelichting van den voorz. besluit de raad aan den heer Angenent opdracht te verleenen. Do to- taalkosten zullen ƒ223 zijn. Benoeming onderwijzeres in de nuttige handwerken. Door B. en W. is de volgende voordracht opgemaakt. L mej. G. Ver horst. 2. mej. N. C. Muijs. De inspecteur van het Lager Onderwijs heeft medege deeld dat hij zich met deze voordracht kan vereenigen. Met 6 tegen 1 stem wordt daarna benoemd mej. G. Verhorst. Thans komt aan de orde punt 3 der agenda. Vaststelling gemeentebegrooting. De voorz. brengt de commissie dank voor het gedane onderzoek. De heer Visser deelt daarna namens de commissie mede, dal de begrooting in de volmaakste orde is bevonden en dat de commissie tegen geen enkele post beden kingen heeft. Zij stelt daarom voor de be grooting vast te stellen met de cijfers waarop ze aangeboden werd. De begrooting wordt daarna vastgesteld. Gewone dienst. Inkomsten en nitgaven 62G84.04. Kapitaaldienst. Inkomsten 109i. Uitgaven 3490.36. Nadcelig slot 2396.36. De voorzitter dankt, den raad voor het vertrouwen in het college van B. en V. gesteld. In den tegeDwoordigen tijd mag vaststelling van een begrooting op een dergelijke manier wel tot de uitzonderin gen gerekend worden. Vastgesteld wordt ook nog een compta bel besluit tot wijziging der begrooting 1929. Besloten wordt nog de aan de bijzon dere scholen toegekende vergoeding inge volge art. 72 der L. O.-wet ad in totaal 1422.05 uit den gewonen dienst te beta len door een bijdrage aan den kapitaal- dienst tc verleenen. Groene Kruis. Op 16 Dec. a.s zal het 25 jaar geleden zijn dat de afd. Leimui- den van de Z.-H. Vereeniging het Groene Kruis opgericht werd. Dit jubileum zal naar wij vernamen op feestelijke wijze worden gevierd. Vleeschkeuring. Gedurende de ma-and October werden ter secretarie dezer ge meente opgegeven ingevolge de Vleesch- keuringswet: voor bedrijfsslachting 2 koeien, voor huisslachting 2 varkens en 1 varken t.m. 50 K.G. Voor noodslachting 4 schapen, 3 varkens t.m- 50 K.G en 1 paard. Goedgekeurd werden hiervan 2 schapen, 3 varkens en 1 paard. Geboren: Jan z. van K. A. Wesse- lius en J. Ravestein. Cornelis Hendrik z. van J. van Scherpenzeel en G. Catsburg Maria Cornelia d. van J. J. van Leeu wen en A. M. van der Geest. DE KAAG. Een puntdicht op de pont Bij gele genheid van de ingebruikneming van de nieuwe pont heeft de exploitant, de heer W. Verhoog, van talrijke zijden gelufcwen- schen in ontvangst mogen nemen. 0.a. mocht hij de volgende dichterlijke ontboe zeming ontvangen. De blijde mare ging in 't rond: „Verhoog die heeft een nieuwe pont". Ik hoop, dat gij er mee verblijd, En afdoend mee geholpen zijn Zoo'n mooie pont gaat nimmer stuk, Dus wensch ik U er mee geluk! De menschen, die gij overvaart, Worden van ongemak bewaard. En menig trouwe ponteklant Vaart van pleizier naar den overkant. Bij storm en regen, zon of wind, BlijV steeds de pont ons aller vrind. En overdag, maar ook bij nacht, Houden de Verhoog's er trouw de wacht. Lang leve de Kaag en leve de pont, Weest- blij er mee enleef gezond, Daar aan dien mooien Kagerhoek. Tot ziens, Uw vriend, VAN TUSSOHEN BROEK. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gevonden. Een Engelsche sleutel, een. kolenzak. Iniehtingen bij de politic. HILLEG0M. Huldiging zuster Ter Horst. De ofïi- cieelc huldiging van zuster Terhorst is be paald op Dinsdag des avonds te S uur. Hekken terug. Bij verschillende be woners der van den Endelaan is men be zig de hekken terug te zetten, opdat ach ter de boomen een wandelpad kan worden gemaakt. Ook aan de gevaarlijke bocht bij „Delta" wordt gewerkt. Coöp. „Onderling Belang". Deze coö peratie bestaat thans 20 jaar. Het jaar verslag geeft, aan, dat net ledental thans 944 bedraagt en de omzet in een jaar steeg tot f 461.296.36. De totale winst bedraagt f 515.066.35, zij i« f9.511.77 groo- ter dan het vorig jaar. Onder de voorstellen deT Alg. Verg. die heden wordt gehouden wordt machtiging gevraagd voor uitbreiding tot een bedrag van f40.000.—. Geboren: z. van J. H. LensPalm cl van J. C. Prin6Van Efcfcen x. van M. J. A. WeijersKoop d. van B. van VlietGaastra. Ondertrouwd: L. J. Wijshake en H. Griekspoor P. Kuipers en N. v. d. Jagt H. G. van Loon en J. A. van Ast. Getrouwd: K. Warmerdam en D. j Giesbergen A. M. Duinhoven en G. de Jong. N00RDWIJKERH0UT. Personalia. Tot politïe-agent ie De Zilk is voor een jaar op proef benoemd de heer A. v. d. Berg, thans tijdelijk agent te Katwijk. ST0MPWIJK. Een sprookje. Er is eens oen uitvoe ring gehouden, die op tijd begonzoo 'begon het sprookje. Maar ik moet er bij zeggen dat het niet op Stompwjjk was. Misschien zijn er meer plaatsen waar de uitvoeringen wel op tijd worden aange kondigd, maar niet op tijd beginnen. Ook op Stompwijk worden ze op tijd aangekon digd: aanvang half acht kan men op de aankondigingen lezen. En 't staat, er zoo moedig, zoo vol vertrouwen. Maar de moed zakt een goed willenden toeschouwer tot on der de schoenen, als hij liet waagt. om half acht aanwezig te zijn. Hij is dan de, eenige en wordt door het personeel enz. aange gaapt als een wonderbeest. En hij komt de volgende keer ook maar om acht uur, al is het ook met een stille wroeging en wrok. Er werd eens een uitvoering gegeven, die op tijd begon.... Het klinkt als een sprookje Maar is het niet jammer en is het niet dwaas en is het niet belachelijk? Als we nu eens afspraken dat we op tijd begonnen En als we de afspraak eens hielden Luister. Woensdagavond en Donderdagavond ge ven de tooneel vereeniging „St. Tarcisius" en het. fanfaregezelschap „Juliana" haar eerste uitvoeringen- En u weet dat er een nieuwe manier van samenwerking tot stand gekomen is. En u weet dat de actie tot het aanwer ven van donateurs schitterend is geslaagd. Maar u wist. nog niet dat er op het pro gramma gedrukt, staat: uitvoering op 20 en op 21 November, aanvang half acht. Is dat nu al het nieuws? Dat staat er ieder jaar op En toch is het iets nieuws: want dit jaar wordt, er begonnen ook om halt' acht. Maakt dus allen dat. u er op tijd bent. dan mist u niets en stoort u niemand. Let- er op: Aanvang half acht. WASSENAAR. Autobotsingen. Op den Rijksstraatweg bij het Kerke- hout is v. L. van hier, terwijl hij loopende naast zijn fiets den weg overstak, door een auto gegrepen en een eind medegesleurd. Met een hersenschudding werd de man op genomen en per politie-auto naar het zie kenhuis aan den Zuidwa! in den Haag vervoerd. Op het kruispunt Katwijksch© weg Schoolstraat.Voordorp is een vrachtauto van R~ tegen een zandauto opgebotst. De Ford van den heer R. beliep aanmerke lijke schade, terwijl het dochtertje van den heer R. door glasscherven werd ver wond. Zaterdagmiddag is nabij de Maal drift een auto tegen een boom opgetornd. Met materieele schade liep dit onheil af. Postbussen aan tramhalten. Het be stuur der Vereeniging Wassenaar Vooruit had ter bevordering van een sneller post verkeer aangevraagd aan elke halte van de tram Den HaagWassenaarLeiden een brievenbus te plaatsen. De directeur van het Postkantoor te Wassenaar heeft- dit verzoek gesteund, met. het gevolg dat binnenkort 5 nieuwe brievenbussen zullen bijgeplaatst worden. De telefoontarieven. De Vereeniging „Wassenaar Vooruit"' heeft zioh samen met de Wassenaarsche Middenstandsver- eeniging gericht tot de Kamer van Koop handel en Fabrieken in Den Haag, opdat zij haar medewerking zal kunnen geven om billijker tarieven te verkrijgen voor bef} telefoonverkeer te Wassenaar. Geboren: Jacobs Joanna Maria d. van J. P. van der Holst en J. M. de Zwart Johannes z. van M. I. de Wit en C. W. Visser Gabriel Frans z. van F. v. Vlaan deren en E. J. de Waard Theresia Ma ria d. van J. W. Kouwenhoven en M. A. de Graaf Anna Elisabeth d. van B. Eg- gink en A. E. Cordes Anna Adriana d. van W. F. H. A. Mac Lean en S. E. van der Beek Judith d. van Ph. van Hoven en J. Keiizer Eugenia Cornelia d. van B. J. W. Beundcrs en M. B. G. Pepermans Marie Jeanne Agatha, d. van A. Engles en M. Th. van der Meer. Ondertrouwd: B. A. van Oef felon en A. T. van den Berg J. A. Tirion en I. C. A. Piels A. C. Brouwer en B. Hie- ret C. A. Stemerdink en 0. Brouwer. Overleden: Hendrik Jorden Evers m. van D. x\f. Hooykaas, 73 j. Johanna Helena Letsch vr. van H. Ad kins, 33 j. WOUBRUGGE. Noodlanding. Een klein model Pan- Jer-viegtuig, gemerkt P.H.A.D.W. van de Nat. Luchtvaartschool, maaikte een nood landing op een stuk weiland in den polder Vieramibacht. De landing slaagde schitte rend en naar de bestuurder, de heer W. van Graft, ons mededeelde, was de lan ding noodzakelijk wegens een kleine sto ring in de benzine-toevoer. Met eigen middelen werd dit euvel verholpen. Na een oponthoud van ongeveer een uut steeg het vliegtuig weer op en maakte als afscheidsgroet een kleine demonstratie bo ven het dorp. De belangstelling van het publiek was, zooals te begrijpen is, groot. Er waren er zelfs, die, om hun nieuws gierigheid te bevredigen, menigen sprong waagden over de slooten, met als gevolg, voor enkelen een nat pak en daverend ap plaus voor de gelukkigen, die er droog af- kwamen. INGEZONDEN MEDEDEELING. WARMOND. „St. Mathias". Zaterdagavond hield de R. K. Muziek-, Tooneel- en Zangver- eeniging „St. Mathias" alhier een algemee- ne vergadering in Hotel de Zon. Nadat de voorzitter de heer C. Zwet sloot de bijeenkomst, op de gebuikelijke wijze had geopend, zeidc spr. dat het wellicht verwondering zou wekken dat dit jaar voor de tweede maal een algemeene vergadering was uitgeschreven. De oor zaak hiervan, aldus spreker, is gelegen in het feit dat de vereeniging zich al meer en meer uitbreidt, waardoor verschillende actueel e punten naar voren komen die dringend om oplossing vragen. De agenda heeft zulks voldoende aangetoond. Hierna werden door den secr. de notu len der vorige vergadering voorgelezen en onder dankzegging onveranderd vastge steld. Onder de ingekomen stukken bevond zich een mededeeling van den pfcnningm., dat hij door ziekte verhinderd was de ver gadering bij te wonen. De voorz. hoopte, dat deze ongesteldheid van korten duur zou zijn en wenschte hem namens het be stuur van harte beterschap. Verder was een schrijven ingekomen van den heer K. Paardekooper, waarin deze ontslag ver zocht als lid van het hoofdbestuur. De voorz. deelde mede, dat, waar het voorzit terschap van een onderafdeeling onver- eenigbaar was met het lidmaatschap van het hoofdbestuur, den heer K. Paardekoo per als hoofdbestuurslid heeft bedankt. Spr. kan niet nalaten een woord van har- tel ijken dank te brengen aan het afgetre den lid voor alles wat hij in het belang der vereeniging heeft gedaan. Verder deelt de voorz. mede, dat in 1930 groote festiviteiten zullen plaats vinden en om deze zoo goed mogelijk te doen slagen roept spr. aller medewerking in. Vervol gens brengt de voorz. een woord van har- telijken dank aan de heeren te Wiel en Kerkhof, die aan de vereeniging op zeer coulante voorwaarden respectievelijk een vaandelkist en een instrumentenkast heb ben geschonken. Waar geen tegen-candidaten zijn inge diend wordt als hoofdbestuurslid der ver eeniging gekozen de heer H. A. G. Walen kamp, med. cand. De voorz. heet den heer Walenkamp hartelijk welkom en spr. twij felde niet of de heer Walenkamp zou zijn beste krachten aan de vereeniging geven. De heer Walenkamp, het woord verkrij gende, brengt in d© eerste plaats het hoofdbestuur dank omdat dit bestuur hem als zoodanig heeft voorgedragen en de leden voor het vertrouwen dat zij in hem geschonken hebben. Spr. hoopte te kunneh medewerken in het belang, den groei en bloei der vereeniging. Over de herziening van liet reglement ontspon zich een verwarde discussie, spe ciaal wat betreft het donateurschap. De heer van Moorse] was van meening, dat aan een donateur in het nieuwe reglement te weinig rechten werden toegekend en vreesde dat hierdoor vele donateurs de vereeniging zouden verlaten. Het hoofdbe stuur was van een andere meening en zei dat de praktijk tót deze wijziging heeft ge dwongen. Waar de heer van Moorsel zijn meening niet wenschte te formuleeren in een voorstel, werd dit artikel ongewijzigd aangenomen. Na enkele kleine wijzigingen die door de leden naar voren werden ge bracht-, werd het concept-reglement, zoo als dit door het hoofdbestuur was ontwor pen. onveranderd vastgesteld. Nadat de voorz. een uiteenzetting had gegeven inzake het instellen van een or kestklasse, werd tot instelling hiervan overgegaan. Het honorarium van den Directeur werd vastgesteld op 1.50 per les gedurende de zomermaanden en op 2.50 per les gedu rende de wintermaanden, terwijl hem een maand verlof werd verleend. Het rooster van aftreden va.i het hoofd bestuur werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Hierna deed de voorz. eenige mededeelingen betreffende de nieuwe mu ziektent, waarbij spr. mededeelde, dat de gemeente tot plaatsing hiervan zal over gaan. In verband hiermede vroeg spr. voor het hoofdbestuur machtiging, de oude mu ziektent, wanneer de nieuwe tent er was, te- verkoopen. Deze machtiging werd met a.lgemeene stemmen verleend.. De datum van ingang van het nieuwe reglement- werd vastgesteld op 1 December a.s. Bij de ge bruikelijke rondvraag brachten diverse le- dij enkele zaken van ondergeschikt belang naar voren, die door den voorz. naar ge noegen werden beantwoord. Hierna werd deze zeer geanimeerde bijeenkomst, op de gebruikelijke wijze gesloten. Vanaf hedènN» de Ho*"'W. SLOOTJES eervol ontslagerta Is afjent onzer Courant en hebben wij adJufssteld den Heer waar ^/fionnementen en A'Uyertentiën wortólf aangenomen. DE ADMINISTRATIE. N. ALPHEN AAN DEN RIJN. Plotselinge dood. De 68-jarige mej. v. W., verblijf houdende in het St. Joseph- gesticht alhier, die vanmorgen om 10 uur op reis wilde gaan naar Scheveningen, zakte voor het station plotseling ineen. Door het personeel van het station werd de juffrouw binnengedragen. De spoedig aanwezige geneesheer V. N. kon slechts den dood tengevolge van hartverlamming constateeren. De overledene is per bran card naar het St. Joseph-gesticht gebracht. Posterijen. Met ingang van Zaterdag j.l. zal ook in onze gemeente een proef worden genomen met de bestelling van aangeteekende stukken aan huis. Volkstuintjes. Gegadigden voor de huur van een volkstuintje van de commis sie van bijstand voor het grondbedrijf on zer gemeente voor het jaar 1930 moeten zitih. vóór 1 December a.s. aanmelden bij den secretaris-boekhouder van het bedrijf, zijnde ter gemeente-secretarie, kamer 4. Verlichting dienstplicht. Voor het dezer dagen de afd. van den Vrijw. Land storm alhier gehouden examen ter ver krijging van het dipoma vóór-geoefendheid slaagden o.m. onze plaats-genooten C. Jan maat, J. van Gils en C. Droog. Een leelijke knauw. In de Van Man- dersloostraat had gisterenmiddag een aan rijding plaats tusschen de wielrijders v. L. van Zwammerdam en een knecht van de fa. Duisterhof L. z'n rijwiel had een leelijken knauw gehad terwijl hij boven dien een 'hoofdwonde bekwam. De pa troon van genoemde firma heeft echter toezegging gedaan de bekomen schade te zullen vergoeden. Gevonden voorwerpen. Een portemon- naie een gulden een rijwielplaatje een portemonna-ie met inhoud. Landstorm.schietwedstrijden. De stand van de door de afd. van de bijz. vrijw. landstorm uitsluitend voor leden van ge noemd instituut gehouden wordende Rijn streek-schietwedstrijden is op heden als volgt: Korps. Max. 250 p. 1. Bodegraven III 237. Personeel Max. 50 p.: 1. J. Hoogendoorn Bodegraven 4949, 2. F. Zaal, Bodegra ven 4948, 3. C. v. d. Veer id. 4947. Klas B.: 1. J. v. d. Pol, Bodegraven 49 45, 2. C. J. v. Dijk, Bodegraven 4846, 3. Chr. Zuidam, Alphen 4843, 4. N. v. d. Boon, Bodegraven 4745, 5. J. N. v. d. Salm, Hoogmade 4742. Klas C.: 1. D. Kapteijn, Bodegraven 4745, 2. C. J. r. Dijk 46—46, 3. P. Ooster- om, id. 4545. Vrije baan: 1. F. Zaal, Bodegraven 90, 1 maal 30; 2. O. v. d. Veer, id. 90, 3 maal 39; 3. J. Hoogendoorn, id. 88, 4 maal 29; 5. G. Kruiswijk, Alphen 87, 2 ma-al 28; 4- W. Verduijn, Bodegraven 87, 1 maal 29. Geluksbaan: 1. W. Verduijn, Bodegraven 298, 2. F. Andemeij, id. 297, 3. J. v. d. Pol, id. 293, 4. F. Zaal, icL 292, 5. G. v. d. Laan, idem 290. AARLANDERVEEN. Volksbond. Donderdagavond hield de R. K. Volksbond zijn maandvergadering in lunchroom „De Vriendschap", localiteit van den heer W. v. d. Berg. De secr., de heer H. v. d. Loo, opende de vergadering, daar zoowel voor een voor zitter als voor een 2den voorzitter een va cature is. Bij de mededeelingen werd be kend gemaakt, dat een schriftelijk bedan ken was ingekomen van den tweeden voorzitter Jac. Groen in 't Woud. Ook dat bij het bestuur een Candida at was inge diend ml. N. A. Groen in 't Woud. Doordat ook nog openstaat de vacature van een voorz. werd door het bestuur nog een tweede candidaat gesteld uit de vergade ring n.l. de heer J. Wouters. Beide candi- daten werden bij acclamatie gekozen. Hierna was aan de orde verkiezing van een voorzitter. Door het bestuur werd aan bevolen de heer M. Heiman, alhoewel de stemming geheel vrij was. Bij dc stem ming verkreeg de heer Heiman de meer derheid van stemmen. De heer Heiman aanvaardde het voorzitterschap en leidde verder deze vergadering. De geest, adv., pastoor A. J. M. Hogeveen, sprak een woord van gelukwensch tot den nieuwen voorzitter. De voorz. bracht van harte dank aan den pastoor voor de woorden van aanmoe diging tot hem gesproken. Spr. bedankt tevens de vergadering voor zijn verkiezing als voorzitter. Hierna, volgdt de bespreking over het St.-Nicolaasfeest voor de kinderen. Dit zal gehouden worden op den 4den De cember 's namiddags 4 uur, zoodai dé kin deren na- het verlaten der school dan vroegtijdig aan de zaal kunnen zijn. De leeftijd der kinderen, welke van hel St.- Nicolaasfeest gebruik kunnen maken, zal het bestuur nader bekend maken. Voor de levering van de consumptie der kinde ren komen de heeren C. Haastrecht en N. Groen in 't "Woud in aanmerking. Voor het orde houden op dien middag worden en kele heeren uitgenoodigd- Van het weer hangt af, of St.-Nicolaas en zijn zwarte Piet evenals het vorig jaar, per aut-o zul len arriveeren, of op zijn schimmel. Ook voor de leden is dien avond een St-.-Ni- colaas-avond of gezellige bijeenkomst. Voor een speculaasje en chocolademelk zal dan gezorgd worden. Tevens zal op dien avond een lezing worden gehouden door den voorz. van 't Centraal Bestuur, den heer v. Rooien. De heer J. Wouters werd benoemd tot afgevaardigde naar den Centr. Raad. Be sloten werd te stemmen tegen de contri- but-ie-verhooging. Na rondvraag volgde sluiting der ver gadering mei: gebed. H-ulp in Nood bracht- op 1.03. Dc vergaJf .ing i een 'ot en gezellig verloop. Na dealer' vergadering hield 't bestuur nog een vergadering om de be stuursfuncties te verdeelen. Gekozen werd tot 2e voorz. de heer A. G. Limken en tot commissarissen van toezicht de heeren J. Wouters en N. A. Groen in 'l "Woud. LEIDEN. Maandag, R.-K. Stud. Ver. „SaneUl Augustinus", Eigen Huis, 8.30 Dinsdag. R. K. Bond van Handels-, KjJ toor- en Winkelbedienden, Zifc Ver., Pieterskerkkoorsteeg 15, 8.15 nur. NSEUWVEEN. Oprichting schieivereeniging „Ons Doel', Er heeft verleden week een algemeou' vergadering plaats gehad in het hotel vaj den heer Schreuder, uitgeschreven d<x* hefc voorloopig bestuur van de op te rich- ten schietvereeniging. De opkomst wei vrij groot. De vergadering droeg een anhneerd karakter. De heer B. Nout Jr. opent als voorlo®, pig voorzitter de bijeenkomst. Sprekei zegt. deze vergadering te hebben uitg© schreven om de mogelijkheid te ovenve- gen een schietvereeniging op te richten; Het doel dier vereeniging zal een zeei pacifistisch karakter dragen, n.l. het schie-1 ten gezellig te beoefenen en daarnaast* on I •bij eventueele uitnoodigingen door soort-1 gelijke vereenigingen een goed figuur b i kunnen slaan. Voorloopig zal er dan met- één buks schoten worden, op kleine schijven. Mochi later de kas de kosten van aanschaffim van een tweede buks kunnen dragen, dat zal men daartoe overgaan. Het plan is Zs- terdagavonds om de veertien dagen schiet oefeningen te houden, waarbij geschotei zal worden in klassen A, B. en C. 1 Reeds kan spr. mededeelen dat ru® twintig personen zich als lid hebben op-1 gegeven. Dit aantal is echter nog te gt- ring. De vraag is nu of er nog meerden liefhebbers zijn. Geroezemoes! Den aan wezigen, die angstvallig ver van de „groe- ne tafel" verwijderd zitten een "ver schijnsel dat bij meerdere vergadering® opvalt worden beleefd verzocht wat bi te schuiven, „het ver-hoogt de huiselijk. heid". aldus spreker. Als nu de meest® aan dit verzoek gevolg hebben gegerea geven verschillenden zich als lid op, zoo- dat in totaal nu ruim dertig liefhebbers lid zijn en tot oprichting van de vereeni ging kan worden overgegaan. De bestuursverkiezing is nu aan de orde, die heel wat. voeten in de aarde heeft. Na tuurlijk zijn er verschillende stembriefjes ongeldig. De uitslag der verkiezingen is dat- de heeren B. Nout. Jr., A. v. Veen, P. Kok, J. Lek en J. Bader in het bestuur zitting nemen, met den heer B. Nout Jr. als voorzitter. Deze bedankt, voor het ii hem gestelde- vertrouwen. Uit het. bestuur gaan nu stemmen op, den edelachtbare! heer J. W. Geesink te verzoeken hef, eert- voorzitterschap op z;c'h te nemen. Dc ver gadering kan zich daa-r eenparig mee ver eenigen. Dan gaat men over tot vaststelling van het reglement. De naam der schictvereen! ging zal luiden „Ons Doel". Lid der ver eeniging kunnen worden personen ra zestien jaar en ouder. De maandelijksche contributie bedraagt vijf en twintig cent Jaarlijks zullen prijswedstrijden georga niseerd worden. Een zeer teer, doch noodzakelijk arti kel, voor een pas opgerichte vereeniging, komt nu ter sprake: Hoe moet gehandeld worden met. het materiaal bij ont-bindu)? der vereeniging? Na lange discussies kom! men overeen dat dit za-1 komen aan de op dat tijdstip nog overgebleven leden en n ei- zooals de heer Blijleven wilde, aan de ge meente. Bij de rondvraag deelt de voorz. mede. dat, wanneer esn buks aangeschaft is, de leden hier bericht van zullen ontvange: waarbij tevens mededeeling zal gedaan worden wanneer de eerste oefening in m localiteit. van den heer Schreuder al plaats hebben. Tegen tien uur werd df bijeenkomst gesloten. VOOR DE ARME KERKEN EN VOOr DE MISSIE. Het moet voor de pastoors van arm« kerken en voor de missionarissen in ver laten binnenlanden een bemoedigende ge dachte zijn, dat hun armoede en ontbering wordt medegevoeld door de ijverige leden van de Vereen, der Eeuwigdurende Aan bidding en van het Liefdewerk Arme Ker ken en Missiën. De dames van deze beide vereenigingen stellen zich jaar iu jaar int ter beschikking van het boven alle 'of verheven doel: aa-n arme kerken en nrt sie-sta-ties waardige liturgische gewade» te verschaffen. En ieder jaa-r vervullen ij die taak met bewonderenswaardige toewij ding en opoffering en met even bewonde renswaardig talent. Do tentoonstclliji?> welke deze dagen in de zaal achter de Har- tebrug-kerk wordt gehouden, is niet allwt een liefdadigheids-tentoonstelling, ma3: ook een expositie van kunstzinnig hand werk. Onder de voornaamste stukken val len ten eerste op de lange reeks van njl tien kazqifels en een koorkap, met alle p«; ramen ten, die „de kleur van den dag voeren, zooals stolen, manipels, kelkklee- den enz. Voorts een zeer groot getal albeit, superpli's zoowel voor priesters als Be dienaars, bedieningsstooltjes, paila's e" dergelijke. Bijzonder mooi is de pnar«<' stool, te gebruiken bij lijdensmeditatie* waarop de koppen van Christus en ALr:' en de lijdenswerktuigen kunstvaardig geborduurd. Een prachtig stuk is ock «p verguld-zilveren ciborie, die eer cerep!8*^ in de zaal heeft gekregen- De tentoonstelling is vrij voc - ieder toe gankelijk hedenavond tot 6 uur en morgtf van 10 tot 5 uur. Ongetwijfeld zullen dames deze mooie tentoonstelling bew®' ken. Er is voor gezellig zitje en voor «r' kopje thee gezorgd..-.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2