KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 15 NOVEMBER 1929 EERSTE BLAD. PAGD TWEEDE KAMER. Staatsbegrooting voor 1930. Al- gemeene beschouwingen. Bij de replieken van de algomeene be schouwing-en is in stemm'ng gekomen een motie-Ter Laan, tot herziening van het be zoldigingsbesluit. Deze motie werd verwor pen met 57 tegen 28 stemmen. Voor stem den de S. D. A. P., de V. D. en de heer Wijnkoop (C. P.). De heeren Nolens en Moller had den verklaard, dat de Katholieken tegen deze motie zouden stemmen, omdat zij haar beschouwen als een ijdel gebaar. Over een paar weken, aldus de heer Moller, zal er opnieuw gelegenheid zijn over deze zaak te spreken en dan kunnen we zen of er al leen moties moeten worden gesteld of dat we kunnen komen tot daden van meer be- teekenis. Ten slotte werden de hoofdstukken I (huis der koningin), II (hooge colleges van Staat, en kabinet der koningin), VIIA (na tionale schuld) en XII (onvoorziene uitga ven) z. h. s. aangenomen. Bij hoofdstuk I verzocht de heer Wijnkoop aanteekening, dat hij bij hoofdelijke stemming tegen zou heb'ben gestemd. De vergadering werd daarna verdaagd tot 's avonds acht uur. Buiterrlartdsche zaken. De algemeene beschouwingen over de begrooting van Buitenlandsche zaken 1930 weiden 's avonds voortgezet. De Minister van Buitenlandsche Zaken, jhr. mr. Besla, erts van Blokland, vervolgde zijn Dinsdagnacht aangevangen rede. Spr. beantwoordt eerst e-enige opmer kingen over speciale punten. Zoo is in het voorloopig verslag en in deze vergadering gevraagd hoe het staat met het rapport over den economischen voorlichtingsdienst. Spr. antwoordt, dat de voorbereidende commissie dezer dagen met haaT arbeid gereed is gekomen en dat het eindrapport binnenkort zal verschijnen. Wat de kwestie van vergoeding van oor logsschade door Duitschland betreft, zegt epr. dat zijnerzijds niets zal worden ver zuimd, wat een bespoediging van de af doening kan geven. Ten o-pzichte van het verdrag, waarbij Duitscbland zich verplicht den invoe-r van steenkolen uit Nederland toe te staan, laat inderdaad de uitvoering veel te wenschen. Spr. zal op verbetering blijven aandringen. Aan den heer Van de Bilt antwoordt spr., dat binnenkort met de betrokken dien sten in Duitschland n:euwe besprekingen zullen plaats hebben om tot ve.reenvoudi-j ging van formaliteiten voor Nederlandsc'he arbeiders aldaar te geraken. De zaak van den invoer van bloembollen in Amerika heeft de aandacht. Het lot van het betreffende wetsvoorstel moet worden afgewacht. Wat den Volkenbond aangaat, rekent spr. zich tot degenen die van dit inst'tuut goede verwachtingen blijven koesteren, al moet hij toegeven dat op het terrein van de ontwapening de Volkenbond na 10 ja ren bestaan nog niet veel heeft bereikt. Wat den economischen wapensti1 stand betreft, zegt spr., dat het in de bedoeling ligt over een'ge maanden, zoo mogelijk in Januari, een bespreking met de verschil lende mogendheden te houden, om over die aangelegenheid te beslissen. Nederland zal aan die besprekingen dee^emen. Spr. waarschuwt in dit verband tegen het ge bruik van wapenen waarin we niet bedre ven zijn. De beer J. Ter Laan wethouder van Rotterdam. De Rotterdamsche raad heeft in - zijn gistermiddag gehouden zitting, in de va cature van den heer Heykoop den heer Jan ter Laan benoemd tot wethouder. De heer Ter Laan kreeg 30 van de 38 stemmen. Bij den aanvang der raadsvergadering heeft de burgemeester, de heer Droogleever Fortuyn, eenige waardeerende woorden ge wijd aan den afgetreden wethouder, den ■heer A. W. Heykoop. Uitvaart mej. A. Mooyman. Gistermorgen te naif ti°n had in de S* Jc-sephskerk aan de Van Limburg Stirum- straat te 's Gravenhage de plechtige uit vaart plaats voor de zielerust van mej. A. Mooyman. De zeereerw. heer pastier W P. H. Jan sen celebreerde met aisisrentie van den weleerw. kapelaan P. M Simons, als dis ken, en den weleerw. kapelaan G. H. E. Mudde, als sub-diaken, de plechtige H. Mis van requiem. Het omfloerste vaandel van de Maria-vereeniging stond in het priester koor. In de kerk was de belangstelling groot en ook op het kerkhof aan :1e kerkhoflaan waren verscheidene goedo bekenden va. de overledene en vrienden van den heer Mooyman aanw.ezig cm zijn eenig kind den laatsten groet te brengen. De vereeniging van slechlhoorender, welke de overledene had opgericht, was vertegenwoordigd door de beeren Van Seg- gelen, voorzitter en W. de Voort, secreta ris. Van de Maria-vereeniging, van welke mej. Mooyman tot haa* dood toe secreta resse was geweest, waren vele leden aan wezig, onder wie mej Kokshoorn, waarne mend secretaresse. Ook zagen we- eenige leden van de diocesane vereeniging van R.-K. Onderwijzers in het Bisdom Haarlem, in welker hoofdbestuur mep Mooyman ti1" voor enkele jaren zitting had Van de meisjesscnool aan dc Hoefkade, waar mej. Mooyman het laatste onderwijs heeft gegeven, waren eenige klassen in de kerk aanwezig. Op het kerkhof werd de absoute en d3 beaarding door pastoor \V. P. H. Jansen verricht. De tol bij Nootdorp B. en W. deelen den raad mede, dat ove* de opheffing van den tol op den weg vaa Delft naar Nootdorp met Ged. Staten worden onderhandeld. Von Frijtag Drabbe. t Heden is do wethouder van Amsterdam de heer von Frijtag Drabbe na langdurige ongesteldheid overleden. De heer von Frijtag Drabbe werd 11 Mei 1873 te Gorinchem geboren. Als kind ver huisde hij naar Leeuwarden, waar hij de H.B.S. afliep. Oorspronkelijk was hij be stemd voor den militairen stand, maar volgde tan slotte een administratieven loopbaan. Hij kwam als klerk bij het De partement van Waterstaat om na ©enigen tijd over te gaan naar dat van Binnen- landsche zaken. In 1903 kwam hij bij de Rijksverzekeringsbank, waar hij referenda ris werd. In 1919 werd de overledene lid van den Amsterdamschen raad, om op 15 April 1925 wethouder te worden. De overledene was tot voor korten tijd voorzitter van de /R. K. Ambtenaarsver- oeniging en van de R. K. Centrale van Burgerl. Ambtenaarspersoneel. Pastoor Strijbosch. t In den ouderdom van 57 jaar is te Best overleden de zeereerw. heer J. P. J. Strij- bosch, pastoor te Hierloo-Hout, Hij was s'.nds 1917 pastoor aldaar. H 0 0 G M A D E. Ten bate van een nieuwe kerk. Een groep ijverige Maria-vereersters komt in de Maria-parochie van Hoogmade een goed werk doen. De Daraes-tooiieelclub der Leidsche Maria-Congregatie zal onder directie van mej. J. Speel een zeer schoon godsdienstig tooneelspel opvoeren, en daar na een humoristisch stuk ten toor.eele brengen. Deze uitvoering wordt door deze dames den parochianen van Hoogmade aangeboden ten bate voor een nieuwe kerk. Dankbaar aanvaardt het Kerkbestuur dit edele aanbod en ondergeteekende, als pas toor der paroch'e, spoort alle parochianen aan, om deze schoone uitvoering te gaan bijwonen. Komt dus in groot aantal Zen dag 17 November des avonds ten 7 ure pre cies naar de zaal van café Hillebrand. Mogen allen ook medewerken tot bewa ren van orde en rust. Mogen de parochia nen van Hoogmade aldus dankbaar waar- deeren. de moeite welke de dames zich ge troosten, om ons te helpen bij de zorg voor een nieuwe kerk. Door het bezoek van deze uitvoering doen de parochianen een goed werk voor hun parochie en verschaffen zij zich zeiven een avond van verheffende ge- n'eting. Entréekaarten k 75 cents zijn verkrijg baar in den winkel van mej. de Wed. Pouw en Zondagavond aan de zaal. C. J. A. BORSBOOM, pastoor. KATWIJK AAN DEN RIJN. Hulpkas. De vereeniging Hulpkas bij ziekte" hield haar jaarvergadering. Het jaarverslag, uitgebracht door den secreta ris, den heer P. Slingerland, getuigt van een gezond vereenigingsleven ei\ goeden financiee'en toestand. De heer G. Rous, penningmeester, bracht finantieel verslag uit. De heeren P. Slingerland, P. Raver.s- bergen en G. Varkevisser, aftr., werden al len als bestuurslid herkozen. De voorz., de heer W. Schoneveld, heeft om gezondheids redenen bedankt. Hij bedankte de verga dering voor de goede samenwerking steeds ondervonden. De waarn. voorz. brengt een woord van dank aan den Voorz. voor alles wat hij in het belang der vereeniging heelt gedaan. In de plaa'.s van den heer W. Schoneveld wordt als .nieuw bestuurslid gekozen de heer P. A. Schoneveld. Contri butie en uitkcering zullen voor het ko mende jaar hetzelfde blijven. Van B. en W. is bericht ingekomen, dat er plannen zijn voor den bouw van 12 arbeiderswonin gen, te bouwen door de Katwijksche Bouwvereeniging. Na rondvraag sluiting der vergadering. Tuinbouw. Binnen enkele dagen is het met het product bloemkool afgeloopen. Voor export is het de moeite al niet meer. Tot het einde van het seizoen der late bloemkool had de verkoop voor de tuin ders een prachtig verloop. De meeste tuin ders hebben voor dit artikel uitkomsten verkregen als nimmer te voren. Gelukkig, want ware dit niet het geval geweest, het zou er bedroevend hebben uitgezien. Met de andere producten gaat het nog niet vlot. Verwacht wordt, dat voor conserven nog wel wat gevraagd zal worden. Tot heden nam men hiervoor al zeer weinig af. In den late aardappelenhandel gaat het bijzonder slecht. Ze zijn haast onverkoop baar. AlleeD voor eerste kwaliteit, duin aardappelen is wat vraag. De teelt van vroege en late aardappelen gaf dit jaar een groote teleurstelling. NOORDWIJK. Vcrkooping. De uitslag der veiling van bollenland en we land aan de Nieuwe Zeeweg en Duinweg te Noordwijk ten over staan van not. Wagemaker alhier, is als volgt: Perceel 1bollenland aan den Nieuwe Zeeweg groot 39.30 A. en perc. 8 weiland aan den Duinweg g^oot 1.51.50 H.A., inge zet op 12300, afgemijnd op 1200 door N. Marbus. Perceel 2 en 3: bc lenland en weiland a. d. Duinweg, groot 2.00.54 H.A. ingezet op 21G00, afgemijnd op 5100 door P. J. de Groot. Perceel 4, 5, 6 en 7: teelland en weiland aan de Duinweg, groot 5.01.90 H.A., ingezet op 43.300, afgemijnd op 6410 door de gemeente Noordwijk. Perceel 9, 10 en 11: weiland aan den INGEZONDEN MEDEDEELING. EEN WARME LEIDSCHE WOLLEN DEKEN 145 X 195, vanafV f $.75 GEWATTEERDE /EKËfJS 120 X 170, vanaf/. 155 X 190, vanaf V ,®(55 /Tri'l PHOC'üTKLEU RUIT kWstzhde eêY wol 140 X 180, vanaf. 3.43 ALLE SOOnTEM: MOLTONDEKENS en g 32 TOCHTDEKENS Du'nweg, groot 3.42.86 H.A., ingezet op 29100, afgemijnd op 1C550 door Gebr. Barnhoorn en P, v. d. Haak. Perceel 12, 13 en 14: weiland aan den Duinweg, groot 3.79.44 H.A., ingezet op 21500, afgemijnd op 53C0, door P. H. en C. Admiraal. Perceel 15, 16, 17, 18 en 19: weiland en teelland aan den Duinweg, groot S.17.80 H.A., ingezet op 49500, afgemijnd op 16120, door Jac. de Groot Lzn. De tcta'e opbrengst der verkooping bo- draagt 221.9S0. VOORSCHOTEN. Biljarten. Bij de gisteravond te Leid- Bchendam gehouden nederlaagwedstrijden behaalde de biljartvereeniging D. O. B. al- h'er in de eerste afdeeling den eersten prijs n.L een groote beker, met 62 veriies- punten. ALPHEN AAN DEN RUN. Uitvoering „Zangluct". Gisteravond gaf de gemengde zangvereeniging „Zana- lust" in het Nutsgebouw alhier haar T i openbare uitvoering. De zaal was f ink bezet. Nadat de voor- zi'ter, de heer J. A. To'k, met °en korte rede had geopend, werd een aanvang ge maakt met de -uitvoering van het gred verzorgd programma. De verschillende nummers werden naar bchooren gezongen, hetgeen na beëindiging van e;k stuk door het vcelvuUig applaus tct uiting kwam. Speciaal het laatste stuk nJ 'e v/r!s van Strauss Jr. „Aan den schconen blauwen Dcncu" oogstte veel succes. Ook deed zirh neg een mannenkwar'.el hooren, dat eenige liederen op vei.'ienste- lijLe wijze zong. Tevens had Zangtvst de welv. i'lcndo medewerking van me\ Annic de naan van Leiden, als vioo1 scliste. Cok haar optreden is een succes geworden. De manier, waaroo zij eerige nummers onder pianobegeleiding ten gehcore bracht, was voortreffelijk en het spreekt dan ook vanze'f, dat zij een langdurig arplaus van het publiek in .entvangst had te nemen. De heer Tolk dankte dan ook in zijn snct- woord voor het genet, dat zij. de aanwe zigen verschaft had en hoopte dat zij nog eens bereid zou worden gevonden „Zang- lust" bij een vc'pende maal met een op treden te vereeren, waarna aan haar als geschenk een bouquet we'd overhandigd evena's aan de pianiste mej. v. Dam, waar van de zangvereeniginv veel steun heeft mogen genie'en. De directeur, dé heer Vink, werd evenmin verbeten cn ook hij moest de erkentelijkheid van de vereeni ging in entvangst nemen voor de mzci'.o en zorg, welke hij zich getroost had om deze uitvoering tot een succesvolle te ma ken. De avond werd verder bes'oten met een geanimeerd bal. „Zang'ust" kan met voldoening op deze uitvoering terugzien. BCSKCCP. Schadevergoeding Randhtsioboirw. Door de R.-K. Raadsfractie is bij Ged. Staten dezer provincie een adres inge diend, houdende verzoek om vernietiging van het 76 stemmen aangenomen raads besluit van 5 Nov. j.l., waarin werd be paald, dat aan de firma D. Scheer en S. Karman te Bodegraven een tegemoetko ming werd verleend van 3750 voor gele den schade tijdens den bouw van het nieu we Raadhuis. Adressanten achten het genomen besluit niet in het belang der gemeente. ZEVENHOVEN. Kadeversterking. Aan de kade langs de Amsiel vertoonde zich een zwakke plaats. Gelukkig werd dit verholpen. De doorbraak van verleden jaar ligt nog in 't geheugen. Z0ETERW0UDE. Hanze. Gisteravond vergaderde de R. K. Middenstandsvereeniging. Ondanks het zeer gure weer was de opkomst flink. De heer Joh. Vlasveld, voorzitter, opende de vergadering met een kort welkomst woord, waarna de notulen onveranderd werden vastgesteld. De ingekomen stukken van het Centr. Hanzebureau betreffen Je het werktijdenbesluit werden voor kennis geving aangenomen. Door ziekte van den afgevaardigde moest het verslag van de Centr. Raadsvergadering aangehouden worden. De secretaris van de Tentoonstel lingscommissie bracht daarna verslag uit van den stand van zaken betreffende de tentoonstelling. Als belangrijkste mededee- lingen kunnen vermeld worden, dat de deelneming aan deze tentoonstelling zeer groot is. De gevoerde propaganda heeft tot bijna de laatste industrieele en handel drijvende middenstander bewogen met een stand uit te komen. De huur der stand- ruimte is bepaald op 2.50 per Meter standbreedte en de toegangsprijs is vast gesteld op 20 cents voor de tentoonstelling en 20 cents voor de feestzaal; kaarten zijn niet afzonderlijk te verkrijgen. Uit de stan den mag niet geleverd worden. Huurders van de standen moeten georganiseerd zijn in de Hanze. De verkoop van de loten gaat zeer goed. Er zal op twee middagen een groot kinderfeest worden georganiseerd gratis toegankelijk voor alle ook niet- schoolgaande kinderen. Hiertoe worden ook moeders en begeleidsters toegelaten. De tentoonstellingscommissie hoeft ge meend hierbij voor de kinderen eens een mooi feestje te geven. Verwacht worden ruim 500 kinderen. Er zal een poppenkast en lichtbeeldenvertooning plaats hebben, •voorts tractatiën, pretmalcerij enz. Alle standorganisaties worden hiertoe vei'zocht een bijdrage te geven. Op voorstel van het bestuur zal 30 aan de tentoonstellings commissie ter beschikking gesteld worden. Inmiddels was de geest, adviseur, de weleerw. heer J. v. Dael, weder ter verga dering gekomen en kwam aan de orde: oprichting van esn retraiteclub. Hiertoe nam de geest, adviseur het woord. Het is den middenstander eigen zich met allo kracht aan het stoffelijke geld verdie nen te wijden. Op zich zelf is dit stre ven niet.af te keuren, maar heb heeft tot nadeel, dat het geestelijk streven daaron der lijdt. De retraite is zoo n uitstekende afzondering, om los van al die zaken eens frisch geestelijk en lichamelijk op peil te komen. Zijneerw. wil nu eens niet met ge- zagsargumenten komen en maakt het dui delijk hoe een retraite esn weegschaal kan zijn om geestelijke en stoffelijke zaken eens te controleeren, esns na te gaan of de geestelijke belangen door de zorg voor stoffelijke zaken niet met valscli gewicht zijn afgewogen. Als dan ook een retraite- club ergens op zijn plaats is, dan is dit ze ker in de Hanze, Na esn beschouwing hoe of esn retraiteclub zou kunnen werken, wordt met dertien leden de club opgericht.' Bij de mededeelingsn komt ter sprake: de aankoop van de carosserie van de vuil nisauto door de gemeente. De vergadering nam in deze nog geen houding aan en draagt het bes-tuur op, de zaak grondig te onderzoeken. Algemeen is men het er over eens, dat hier esn middenstander gepas seerd is, die op dit gebied leveringen doet tot aan de Duitsche en Belgische grenzen, die terstond na het bekend worden van het aankcopbesluit om de levering heeft gevraagd, doch verwezen werd naar de leverancier van de chassis de firma Stal- linga. De heer N. v. d. Akker verklaart hierbij dat hij de auto heeft geleverd; de firma Stallinga heeft zijn naamplaat op de wagen geplaatst; deze firma had inmid dels do ca-rosoerie reeds elders besteld- Vervolgens kemt aan de orde: ballotage van 12 nieuwe leden, we'ke allen worden aangenomen. Het aantal leden is hierdoor tct 65 geklommen. Bij de rondvraag noemt de heer A. van Ecirmen de afwikkeling tégenover de een maal aangestelde propagandisten esn chaos, de erkenning van de plaatselijke pa troonsbond, die niet landelijk is aangeslo ten, af te keuren, een bestuursverkiezing waar hij niet toe geconvoceerd is, esn on rechtmatige en het lidmaatschap van esn middenstander in den Volksbond, een ver keerde ox'ganisatie. Omtrent de propaganda wordt het be stuur hulde gebracht voor den ijver. De oude liefde van een kleine middenstander voor den Volksbond zal men zoo besluit de vergadering laten voortleven. Betref fende de aansluiting van de patroonsbond wordt toegelicht, dat de meesten van die leden reeds lid zijn van den landelijke» Bond. Er kan goen bezwaar zijn, dat die ledsn zelf een plaatselijk verband hebben. De voorz. zal niet gaarne de voorzitter vaa den Patroonsbond in de bestuursvergade ring missen en wil de afdeeling blijven er kennen. Alzoo wordt besloten. Hierna slui ting. Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. De afdeeling „Leiden" van de Mij. tot Bevordering der Toonkunst, deelt ons mede, dat door haar op 29 Nov. a.s. uitge voerd zullen worden, twee werken van Joh. Wagenaar, en wel Jupiter Amans", voor vol Orkest, het axdeelingskoor en de solis ten mej. Martine Dhont, Jac. van Kempen, Jan Dekker, en aan de piano mej. Joh. Wagenaar, en ock een nieuw orkestwerk van Joh. Wagenaar, genaamd: Wiener Dreivierteltakt", welk werk nog nooit werd uitgevoerd. Geen H.O.V.-concerten rr.eer. Van de 277 inschrijvers op de H.O.V.- concerten, die voor 431 abonnementen hadden ingeteekend, hebben slechts 16 personen gevolg gegeven aan de uitnoodi- ging van de Mij. voor Toonkunst tot toe treding. Een der bestuursleden heeft in de ver gadering op 13 dezer nog voorgesteld om, niettegenstaande dit poover resultaat, toch, bij wijze van proef, de H.O.V. te engagoe- ren voor eene muziekuitvoering door de Mij. in dit seizoen te doen geven als extra concert. Alhoewel de meerderheid van het bestuur in principe instemde met eene H.O.V.-uitvoering, hemt het bestuur toch gemeend, gezien de afzijdige houding van zoo'n overgroote meerderhe! van H.O.V.- imschrijvers, om finantieele redenen op het voorstel niet te moeten ingaan. Agenda LEIDEN. Maandag, R.-K. Stud. Ver. „San Augustinus", Eigen Huis, 8.3 De avond-, nacht- en Zondagdienst apotheken Tyordt van Maandag U en met Zondag 17 Novemberj waargenomen door de apotheek van heer P. du Croix, Rapenburg 9, telci no. 807. INGEZONDEN MEDEDEELING. DE OVERWEG BIJ DEN RIJNSBURGERWEG. In de memorie van antwoord aai Tweede Kamer over de Waterstaat grooting voor 1930 zegt de minister: Voor Leiden is het maken van twee gangerstunnels aan weerszijden van overweg voor rekening van de genie met bijdrage van de Ned. Spoorwege van het Rijk in overweging. Ook is globaal plan gemaakt voor het oml brengen van het stationsemplacement éen viaduct ter plaats van den over waarvan echter de kosten voorzoovee spoorwegwerken betreft op niet mi dan 5 millioen worden geraamd. HET OFFER DER MISSIE ZUSTI Het steunen van arme en met schu beladen kerken is een mooi werk en i neer het gaat in den vorm van een tooi avond, is het tevens een werk, dat vol ning schenkt zóówel aan de gevers als degenen, die de giften vragen. Zoo het gisteravond ook. Eenige jonge da waarvan de meesten tot de Maria-coit gatie van de St. Petrus-parochie bel den gaven in de Graanbeurs een tos avond en ervoeren tot hun groote vree dat hun werk dermate werd gewaarde dat de zaal te klein bleek. De finanti resultaten zullen pastoor Leusen, wiens kerk de baten bestemd zijn, das hoogstwaarschijnlijk ook wel prettig men, terwijl ook de Missie nog iets i krijgt, daar het spel, dat vóór de p werd opgeveerd, een missiespel is, niet zal hebben nagelaten om de tct de Missie hooger op te voeren, offer der Missiezuster" is een keel spel, dat voor een groot deel zich in missielanden afspeelt en ge geeft to'c krachtig en ontroerend actei door do hoofdpersonen. Het geeft offering weer van een meisje, dat zie! het klooster begeeft en naar de gaat met het doel de bekeering te gen van haar lichtzinnige zuster, we'kt keering zij ten slotte met haar dood kt De dames vooral natuurlijk de uitgebreide rollen speelden onder i van mej. Speel uitstekend en mochten hartelijk applaus in ontvangst nemen, bijzonder woord van lof mag wel men aan mevr. Gibbon, die zich zeer dienstclijk maakte met de kleeding nikkertjes. Voor de pauze verscheen er een J aardigst klein nonnetje op het toe (Marietje Lamberts) dat vrijmcedi collecteeren ij nadat de buit binnen op leuke wijze voor de milde giften d te. Na de pauze werd „Bekroonde T* ongevceid, een kluchtig spel vs dienstbode, die bij vergissing bekro werd in een schoonheidswedstrijd. hier werd uitstekend spel te zien ven, dat zeer in den smack vie1. Ccstumeering en grime waren in bas van den heer Gerard Hoppezak en steeds keurig verzorgd. Het ameublement werd belangeloos beschikking geste'd door de frma ning, terwijl de heer v. Beursen voor verlichting bad zorg gedragen Tijdens de pauzen hielden de heer mej. Bik de aanwezigen aangenaam k met viool en piano. Pastoor Leusen was zelf verhul aanwezig te zijn. Pastoor Eeukers 1 evenwel het spel zijner congreganiste» wonderen. A.s Zondag speelt, hetzelfde clubje Hoogmade ten bate van den herbou* ingestorte kerk aldaar, en na den M beginnen de dames weer me moed en wel ten bate van de Missie, tournee zal dan gaan naar Green® Hoogmade en misschien ook Veur-' schendam en Oud-Ade. Wij wenschen het clubje dan ctë als in Leiden gisteravond. De Leidsche Winkelstand. 't Is een beeld van den tijd, dat al oud is en gebrekkig wordt vernieu*» gemoderniseerd. Voor een zakenman met zijn tijd weet mede te gaan, isf een allereerste eisch, want voor 1 dan voor een ander geldt: het ocg wat hebben. Dit was ook van toepassing e"> hei ceel Kort Rapenburg 16, waarin <k' sche Broodfabriek een winkel hei oude, wel typische geveltje moge heidkundig oogpunt ook nog zoo m0®

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2