pONDERDAG 14 NOVEMBER 1929 TWEEDE BLAD PAGINA 1 UIT DE PERS Het Mysterie van Heath Hover geen geestdriftig ja. De ambtenaarssalarissen. De belan gen van het groote gezin. Het Huisgezin schrijft: Enkel voldoening zal het regeeringsant- roord in de Kamerzitting van gisteren in jnze kringen niet geven. Het minst wel ten aanzien van twee juntcn: de ambtenarensalarissen en dc 0rg voor het groote gezin. Omtrent het eerste werd zeer duidelijk, iver het tweede nagenoeg niet gesproken. Op do salarisherziening, die in 1928 is ot stand gekomen, wenscht de regeering hans niet terug te komen, aldus minis- er Do Geer. Hiermee is afgewezen de herziening van et Bezoldigingsbesluit, in het katholiek •ogram 1929 verlangd. Afgewezen niet door minister De Geer Jleen,' maar door ,,de regeering", dus door |le loden van liet kabinet. Hen had de afwijzingspil kunnen ver tilden; men had nog een glimp van hoop unncn laten in verband met financieel© jccvallers; maar het is beter zóó, nu men och niet. voornemens is iets in deze rich- jng te doen. Het name voor de katholieke Ivamorle- dio tot de vaststelling van het pro- hebben meegewerkt, moet de teleur- telling haast even groot zijn als voor de epen, die er persoonlijk door worden ge- iffen. En nu de zorg voor het groote gezin. Het woord is gisteren van de regcc- icgstafel wel genoemd. Minister Ruys de Beerenbrouck ver harde: „De opvattingen over het gezag, rer het huwelijk, over het gezin, over e zorg voor de groote gezin- en, over den invloed van den godsdienst ip het staatsbestel en menig ander ge- lichtig beginsel looper ter rechterzijde linder uiteen dan de inzichten van elke ndere meerderheids-combinatie". Dit is in het algemeen ongetwijfeld vol- imeii juist, maar achterwege bleef elke oncretc aanwijzing hoe de regeering van ar zorg voor de groote gezinnen denkt doen blijken. Een terugslag op hetgeen bij de alge- oeenc beschouwingen van katholieke zijde, de heeren Nolens, Van Vuureu en Holler, in dat verband was in het midden lebracht, heeft de premier noch minister )o Geer gegeven. Hot kan toch geen ernst zijn, dat dfl (rootc gezinnen zich voldaan moeten ach- met de in uitzicht gestelde zeer be scheiden verlaging van den suikerprijs. Natuurlijk kan van allerlei nog komen, aar voor overgroot© gerustheid is geen aanleiding, als men bedenkt, dat de chris- felijk-historischén in platonische belang- ielling voor de kinderrijke gezinnen niet chtcrstaan, maar ten opzichte van prac- ische en doeltreffende maatregelen tot rer van maar matige instemming deden blijken. Even geringe sympathie als zij tot heden roor een onderhandelingstarief aan den dag legden, even weinig ingenomenheid bonden zij voor een Rijkskindertoeslag- nog pas heeft een hunner voorman nen het eslist afgewezen. Hen mag er niet aan twijfelen, dat het katholieke deel van het kabinet èn ten aanzien van de ambtenaren, èn ten op- lichte van het kroostrijke gezin het goede «il, maar de vrees is thans niet meer ge- leel denkbeeldig, dat de christelijk-histo- bestuurder der schatkist, in beide gevallen remmend opgetreden, zijn in richten de overhand heeft weten doen bo bouden. In dit verband is men, welke groote kwaliteiten overigens den minister van Financiën sieren, geneigd, de vraag, of zijn overgang in dit kabinet een gelukkige greep mag worden gedacht, niet met een geestdriftig ja te beantwoorden. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Docr zijn eigen wagen everreden en gedood. Gisterochtend omstreeks S uur is op de Regentesselaan in Den Haag bij den hoek van de Van Marumstraat, het voor een wa gen gespannen paard van den groenten- handelaar J. B., dat voor diens winkel in genoemde laan stond, geschrokken ver moedelijk voor een voorbijwaaiend stuk papier en op hol geslagen. B. trachtte het dier te grijpen doch kwam tc vallen en werd door den wagen overreden. Hij liep daarbij zulke ernstige verwondingen op, dat hij vrijwel onmiddellijk na het onge val den geest gaf. Dc man was 49 jaar oud. Auto tegen een lichtmast. Dinsdagavond reed de 25-jarige chauf feur A. do D. uit de Rosestraat met een huurauto op de Wilhelminakade te Rotter dam, toen het portier opeens open ging. Al rijdende wilde hij dc deur sluiten, maar toen is dc auto tegen een draadmast van dc tram gereden. Dc auto is zwaar bescha digd. In den auto zaten twee personen, die tengevolgo van den schok door dc tus- schenruit zijn gevallen. Beiden hebben wonden aan het hoofd verkregen, welke in het ziekenhuis aan den Coolsingel zijn ver bonden. Auto tegen een tram. Op de Nassaukade te Amsterdam is gis ternacht een uit Alkmaar gekomen auto met een flinke vaart gereden tegen een tramwagen, die van de Rozengracht kwam en naar de remise Tollen straat ging. De bestuurder van den auto werd op de straat geslingerd en opgenomen met een ernstige hoofdwonde. Eeu heer en een dame, die in den auto zaten, zijn eveneens gekwetst, dé dame aan het hoofd door glasscherven; de heer had een armbreuk. Verder is nog een trambeambte door den schok vanhet balcon van den tramwagen gevallen; hij is opgenomen met een hersenschudding en een gebroken been. De vier gewonden zijn naar het Tesselschade ziekenhuis overge bracht. De auto was geheel vernield. Door een auto overreden. Te Valkenburg geraakte de heer D., bij het verlaten van het hotel „Bellevue" onder den auto. Met moeite kon hij bevrijd wor den. Met een ernstige bekkenbreuk en andere verwondingen werd D. uaar het ziekenhuis gebracht. Te Schimmen geraakte de onderwij zer D., uit Puth, onder den auto van O., uit Nuth, D. bekwam een hersenschudding. Auto-ongevallen. De auto G 68611, die van Leiden in de richting Haarlem reed, is bij Heemstede door het afloopen van een band tegen een boom gereden. De bestuurder is ernstig gewond naar het ziekenhuis te- Haarlem gebracht. Knaapje overreden en gedood. Gisterenmiddag circa 4 uur heeft op den Vïijtschen weg te Apeldoorn een droevig ongeluk plaats gehad. Twee jongetjes, kin deren van 4 en 6 jaren oud, waren aan het krijgertje spelen op het erf hunner ouders, de familie M. Plotseling begaf zich de 4- jarige van het erf op den weg, waarover op dat oogenblik een leege vrachtauto kwam aangereden. Het kind werd overreden en doodelijk gewond naar het ziekenhuis ge bracht, waar het een paar uur later is I overleden. Den chauffeur treft geen schuld. Kind verbrand. j Dinsdagavond is een twee-jarig kind van den 'heer v. D. te Naaldwijk in aanraking gekomen met een brandende kachel. Het kind bekwam zoodanige brandwonden, dat j het naar het ziekenhuis te Den Haag moest worden vervoerd. In den modder gestikt. Gisterenmiddag werd dc 67-jarige land bouwer D. J. Lubbers, wonende in het buurtschap Notfcer bij Nijverdal, voorover in een langs den Klokkendijk loopendc sloot gevonden. Bij onderzoek bleek, dat de ongelukkige in den modder was gestikt. Het- vermoeden bestaat dat L. min of meer onder invloed van sterken drank is ge weest en zoo in den sloot is terecht ge komen en niet bij machte is geweest, zich er weer uit te werken. Misdaad is buiten gesloten, want toen men het slachtoffer vond, had hij nog een bedrag van ruim 50 bij zich. De ongelukkige was onge huwd. Door kolendamp verdwelmd. Dinsdagmorgen vond men te Deventer in hun woning den heer C. en zijn vrouw door kolendamp bedwelmd in hun bed. Met behulp van een zuurstofapparaat wist men beiden weer tot bewustzijn te brengen. Kinderverlamming. Te Lage Zwaluw© is in het gezin van P. K. een kindje van 4 maanden aan kinder verlamming overleden. Brand in een kolenloods. In den afgeloopen nacht is brand uitge broken in een loods van de Nederlandsche Spoorwegen, in gebruik bij de Nederland sche Anthraciet Handel Mij. en staande op het emplacement van het station Willems park te Amsterdam. Dc brandweer kon aanvankelijk moeilijk den loods bereiken. Ten slotte gelukte het een 5-tal stralen uit te leggen en de hoogopslaande vlammen te bedwingen. Dc loods, ongeveer 25 M. lang en 10 M. breed, voor liet grootste ge deelte gevuld met kolen en turf, brandde geheel uit. DE MOORDAANSLAG TE SCHIEBROEK. De toestand van het slachtoffer vooruitgaande. De toestand van den 78-jarïgen gewezen gemeente-ontvanger -J. Vermeiden, te Schiebroek, slachtoffer van den moord aanslag, is vooruitgaande. Volgens de ge neeskundigen wordt dc hoop op levensbe houd steeds grooter, hetgeen zeker van groot belang zal zijn in verband met de behandeling van deze zaak voor de. recht bank. Ernstige vechtpartij. Dinsdagavond kregen twee broers ruzie in hun woning in de Gorontalostraat, te Amsterdam. Do twist liep zoo hoog, dat de ,een zijn mes trok en daarmede den ander in de hartstreek trof. Hevig bloedend stortte de getroffene neder. Het luide ge schreeuw had intusschen de aandacht van voorbijgangers getrokken, die de politic waarschuwden. Twee agenten drongen in de woning door en troffen daar den dader van den moordaanslag nog aan. Zij brach ten hem naar het politiebureau, in de Liu- naeusstraat, waar hij voorloopig in verze kerde bewaring is gesteld. De gewonde ir» in het O. L. Vrouwegasthuis ter verpleging opgenomen. Hoewel zijn toestand ernstig is, bestaat er geen onmiddellijk gevaar voor zijn leven. Lijk in beslag genomen te Sluis. Een eigenaardig sterfgeval heeft, zich heden te Sluis voorgedaan. Een hotelhou der kreeg ondanks,zijn herhaald wekken geen gehoor bij de kamer van een zijner logeergasten. Aanvankelijk sloeg men hier op weinig acht, doch ten èlotte werd de politic gewaarschuwd, die na verbreking van de kamerdeur den gast dood te bed vond. liggen. De man is vermoedelijk een Belg of Franschman. De. politie vond aan leiding het lijk in beslag te nemen. Er zijn teckenen gevonden die cr op wijzen, dat de dood onder verdachte omstandigheden heeft plaats gevonden. De mist. Wegens zwanen mist is gisterochtend geen vliegtuig van de Kon. Luchtvaart Mij. uit. ons land naar Engeland vertrokken en ook niet een vliegtuig uit Engeland naar ons land. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Vrijdag 15 November. Huizen, 1875 M. 11.3012.00 K.R.O. Godsdienstig half uurtje. 10.3011.00 X.C.R.V. Ziekendienst. 12.151.15 Concert door K.R.O.-Txrie. 1.152.00 Gramofoonmuziek. I.005.00 N.O.R.Y. Gramofoonmuziek. 5.006.30 X.C.R.V. Concert. Piano, cello, viool. 6.407.00 K.R.O. Lezing over „Waarom en hoe een nationale Katholieke Vereeni- ging van Slechhhoorcnden 1 7.007.30 K.R.O. Cursus Schriftverbete ring. 7.35 V.P.R.O. Lezing. Herdenking van P. A. de Genestet. 8.15 Concert V.P.R.O. Kamerorkest. 8.50 V.P.R.O. Lezing over: „De moder ne Indische samenleving". 9.30 V.P.R.O. Voortzetting concert. 10.00 V.P.R.O. Declamatie. 10.20 V.P.R.O. Voortzetting concert. Hilversum, 298 M. N a 6 uur 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het- A.V.R.O.- Ensemble. 2.052.45 Uitzending voor scholen. Spre ker: Rinke Tolman. 2.453.00 Gramofoonmuziek. 3.001.00 Maak heit zelf. Cursus. 4.305.15 Gramofoonmuziek. 5.156.30 Concert door het Omroep orkest. 6.30 Koersen. Vaz Dias. 6.457.15 Spaansch voor beginners. 7.157.15 Radiocursus v. h. Onderwijs fonds v. d. Binnenvaart. L. K. A. v. Duu- ren: Dc bediening en het onde-rhoud van stoommachines. In het bijzonder: Do sme ring. 8.01S.30 Gramofoonmuziek. S.309.15 Concert op twee vleugel-s: Gcorg van Renessen en Gerard Hengeveld. 9.15-=-10.30 Vroolfjk programma. Ant. v. Dijk, Ric v. - d. Rovaart, Mr. Romb. v. Riemsdijk, Jos. Heyden. Koor van dames en heeren. o.a. opvoering van „O! die audi ties!" Schets uit het Omroepbedrijf. 10.15 Persbcr. Daarna: Gramofoonmu ziek. 12.00 Sluiting. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. II.05 Lezing. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. 12.50 Orgelconcert. 1.202.20 Gramofoonmuziek. 2.45 Berichten. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.20 Lezing. 3.45 Lezing. 4.05 Concert voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nicuwsber. 6.50 Berichten. 7.05 Zang door Stil es-A 11 en. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. E. Kersey (viool). Orkest. 9.20 Nieuwsber. 9.40 Dialoog. 10.35 Concert. 11.05 Verrassing. 11.2012.20 Dansmuziek. „R a d -i o-P a r i s3\ 1725 M. 12.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Orkest en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.25 Gramofoonmuziek. 7.35 Lezing met muzikale illustratie. 8.20 Orkeatconcert. Langcnberg, 473 M. 6.207.20 Grainofoonmuziek. 9.3510.45 Gramofoonmuziek 11.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Concert. Orkest en alt. I.104.50 „Reinekc Fnchs". Een hoorspel voor de jeugd van Otto Wollmann. 4.505.50 Orkestconcerl- uit Frankfurt. 7.20 Orkestconcert. 8.20 Concert- door het Hollaiidsch Strijk kwartet. Daarna, tot 11.20 Orkestconcert. Zo c sen, 1635 M. 6.15—9.50 Lozingen. II.2012.15 Gramofoonmuziek. 12.1512.50 Lezingen. 1.201.50 Gramofoomnuzïek. I.503.50 Lezingen. 3.504.50 Concort. nit Leipzig. 4.507.20 Lezingen. 7.20 „Ein besserer Herr". Blijspel van Walter Hasenolever. 9.50 Concert. Orkest. Kalundborg, 1153 M. II.201.20 Orkostconccrt. 2.204.20 Orkestconcerl. 7.208.20 Voorlozing en zang. 8.209.20 Concert door Budapest'-:* Strijkkwartet. 9.359.55 Piano-recital. 9.5510.20 Concert. Mandoline mandola en luit. Brussel, 508 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. S.35 Orkcstconcerb en zang.' 9.50 Waalschc uitzending. Laag water in de Zuiderzee. Op het oiland Pampus daalde het zee water Dinsdagmiddag tot 1.70 M. beneden A.P. zoodat de scheepvaart gestremd was. Eenige Zuiderzee.boot.en op weg naar Am sterdam zaten gedurende eenige uren on beweeglijk aan den grond, zoodat zij met vertraging arriveerden. Duitsch stoomschip vlotgekomcn. Uit IJmuiden wordt gemeld: Nadat, hot s.s. „Menes" een deel der la ding van het. voorschip in lichters had ge lost en gebleken was dat de op het schip geplaatste stoompomp het instroomende water kon bedwingen, heeft het schip van de havenautoriteiten toestemming gekre gen naar Amsterdam op te varen om ver dere lading te lossen en daar in 't dok te worden opgenomen. Met twee sleep- booten van bureau Wijsmuller is het schip van de ligplaats in de Buitenhaven vlotge- trokken en naar de sluizen geassisteerd, waarna hel niet behulp van 4 kanaalsleep- booten begeleid door dc havenpolitie-boot hedenmorgen naar Amsterdam is opgeva- De „Bussum" vlotgebracht. Volgens een telegram van Lloyd's is h Nederlandsche s.s. „Bussum"' vlotgcsleept en te Bergen aangekomen. Do omvang der schade is evenwel nog niet vastgesteld. Een deel van het voorschip staat vol water. Er zijn duikers aangenomen om den bodem te onderzoeken. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. ONTPLOFFING OP EEN TORPEDO JAGER. Bij een ontploffing aan boord. van dm Franschen torpedojager „Trombe" van -hot eerste eskader, dat manoeuvres houdt aan dc kust van Corsica, zijn drie man gedood en één gewond. ONTPLOFFING IN JOEOO-SLAVIE. In Joego-Slavië zijn in een mijn ten ge volge van een ontploffing 11 arbeiders be dolven. Twee hunner konden slechts als lijken worden geborgen. Voorts waren er 5 ernstig, dc overige 7 lichter gewond. Treinongeval te Antwerpen. Gistermiddag heeft- een ongeval plaats gehad aan het centraal-station te Antwer pen. Een vsncltrein uit Brussel reed rtir! groote kracht, tegen een stcotblok. Hier door werden verscheidene wagons besclui- digd, terwijl 27 reizigers werden gewond, van wie een ernstig. >:Tel." FEUILLETON. Uit het Engelsch van BERTRAM MITFORD. Haar toen het tijd werd om naar bed ''gaan, weigerde hij met beslistheid, zijn pstkeer's slaapkamer in bezit te nemen. Jij mocht er niet aan denken, verklaarde rij. hem dien overlast aan te doen. Een kussens en een deken, was al wat hij "codig had. En Mervyn was wel genood 'aaki, toe te geven. Terwijl hij zijn gast 'an een en ander voorzag, slimlachfc liij Wend in zichzelf. Als deze geheimzinnige vreemdeling inbreker washoewel hij daar niet Ilaar uitzag, wel, dan kou dc meest ver gokte beroeps-inbreker toch niet goed een berooveu, die hem juist het leven gjv *ered had. En wat nog veel sterker argu- "W was, vooral voor dezen geharden cy- "J, er was hier niet veel te stelen ■Haar toch.... toen hij zich in zijn eigen er bevond e.i r*i het punt was in slaap vallcii. het J --' lag zooals gewoonlijk ingerold op dc sprei, bedacht hij met '-okcre voldoening, dat de deur van kamer van een zeer sterk slot voor in was en dat er naast het horloge on- dr Z'in hoofdkussen een Browningpistool HOOFDSTUK III. Het huis bij der vijver. Heath Hover was een langgerekt huis van twee verdiepingen, dat gebouwd was in den vorm van de letter E, echter zon der het middelste dwarsstreepje. Niemand wist waarom liet eigenlijk ooit gebouwd was. De bezitting, waarop 'het stond, was verscheiden malen, en het laatst- nog kort geleden, van eigenaar verwisseld, alleen al, omdat het midden in de dichte bosschen stond; ook waren er geen bijgebouwen en open. omheinde plaatsen, die men ge woonlijk bij een boerderij aantreft. Som mige menschen beweerden, da-fc 't als we duwen-goed bedoeld was geweest, anderen echter meenden, dat het een riddergoed op zichzelf geweest- was. Zooals al gezegd is, was het laag gelegen, de schoorsteenen staken niet uit boven den duiker, die den waterstand regelde van den grooten, drie- hoekigen vijver, waar het ongeluk gebeurd was. Het bevond zich aan den open kant van dc letter V, die gevormd werd door het water en de dicht naar den oever af dalende eikenbosschen, die het omzoom den. In den zomer leek het. een verrukkelijk schilderachtig plekje, zooals het daar ge nesteld lag in het hart van de omringende bosschen. maar in de donkere maanden, als hot wolkerc'oers - en somber neer hing en geen geluid -ie naargeestige stilte •van dc vochtige atmosfeer verbrak, dan dat van 'mt-d. ipende water in het natge regende bosch was de indruk, die het huis op dc voorbijgangers maakte, het toppunt van trieste verlatenheid. Dan scheen het zijn sinistere reputatie geheel waardig, want volgens de publieke meening in de streek, was Heath Hover pen huis, waar het duchtig spookte. Zijn tegenwoordige bewoner werd den volgenden morgen la ter dan gewoonlijk wakker en niet in de beste stemming. Hij had een slechten nacht gehad, hetzij tengevolge van de op winding over het vreemde nachtelijke avontuur, hetzij door het griezelige ver schijnsel van de open deur, want, hoe hij het ook probeerde, hij kon zichzelf toch niet heclemaal overtuigen, dat dit enkel gezichtsbedrog was geweest. Het had uren geduurd, voordat hij vast sliep, en toen de slaap eindelijk kwam, bracht hij hem vreemde, maar pijnlijk-duidelijke droomen. Een keer had hij kunnen zweren, dal zijn slaapkamerdeur openging; toen, dat de geheimzinnige vreemdeling, dien hij gered had, naast zijn bed stond en zich met een slinksehen onderzoekenden blik over hem heenboog. En zijn vingers hadden al naar het wapen onder zijn kussen getast. Maar noen. er was niets geweest. De maan vei- lichtte de kamer voldoende, om iets, wat er zich in zou bewegn, zichtbaar te ma ken. Toch bleef hij gekweld door een ob- sedeerendc vrees voor het een of ander dreigende gevaar, voor iets dat hij lang be graven en vergeten dacht, en> dat plotse ling weer opgestaan was. oni 'hem tc ver volgen en te bedreigen in de schuilplaats, die hij ver van de wereld gevonden had. En dat „zeker iets" stond op den een of anderen manier in de nauwste betrekking tot den onverwachten gast. Maar wat deze laatste betrof, sliep hij werkelijk zoo vreedzaam? Door een on ver klaarbaren impuls gedreven besloot Mer vyn. zich daar eens van tc gaan vergewis sen, en hij wou juist opstaan, toen er een onweerstaanbare slaperigheid over hem kwam, en hij weer terugviel in zijn kus sens en mi lot den morgen rustig door sliep. De late zon was juist als een roode bal aan het opkomen boven de boomtoppen. De grond was bedekt met een wit sneeuw kleed, dc donkere dennen en de naakte eikentakken waren gefestonneerd met sneeuwpalronen en do ruiten vertoonden het fijne kantwerk, dat een harde vorst er op tooveren kan. Mervyn huiverde en vroeg zich al", of hij misschien ook kou had gevat bij zijn nach telijken tocht. Hij kleedde zich vlug aan en ging naar beneden, deed geruischloos 'le deur van de zitkamer open en keek naar binnen. De kamer lag nog in het half duister: <le gordijnen waven nog neer, zijn gast sliep blijkbaar nog, wani hij lag doodstil op den divan niet de deken over zijn hoofd ge trokken. Even geruischloos als hij haar ge opend had deed Mervyn de «leur weer dicht en ging terug. Toen. iloor dr keukendeur, want hij wilde de voordeur met haar zware sloten en grendels niet open doen., om zijn gast niet wakker tc maken, ging hij naar bui ten. De buitenlucht had een opwekkende uit werking op hem. De zon was nu hooger .•■'•klommen en t. - .vu uit <'e fijne sneeuw- deeltjes op den gnu: iii de hoornen mil- liarden diamant-faci en te voorschijn. Werktuigelijk klom hij de 'steile treden van het paadje op, dat naar deik dam leidde. Daar lag hel ijs, als een zilverwit ie driehoek, waarvan de tophoek wegsche- merdc in do bosschen. Hel wak was nu dichtgevroren en met sneeuw overstoven en bijna niet te zien. Maar hij ging toch dien kant. maar eens uit. Lieve hemel, het was een raadsel, dat de man aan den bevriezingsdood was ont snapt.... oen wonder, dal hij juist op hel uiterste nippertje wakker was geschrikt om hem le hulp te komen, zei hij bij zich zelf, terwijl hij op den oever stond en nu bij daglicht de plek nog eens goed opnam. De ladder lag nog, waar hij haar had ge laten, maar was nu. in het ijs vastgevroren on er was geen beweging, in te krijgen. Dan moest zij vooreerst maar blijven waar zij was! Als oude Joe verscheen die was tusschen twee haakjes laai vanmorgen, zouden zij hem samen wel loskrijgen; hei ijs was vannacht nog een paar centimeters dikker geworden on droeg dus beu r. Mervyn keerde op zijn .schreden terug langs liet boschpad. Terwijl hij voortliep, bleef hij maar steeds piekeren over het vreemde, onheilspellende gevoel dat dc komst van zijn onbekenden '-'as; bij hem gewekt had. In bei heldere, opwekkende morgenlicht leek hei hem louter fantasie, louter ang stige verbeelding. Aan dien man mankeer de waarschijnlijk niets, zijn verschijning on zijn manieren waren allerminst ongunstig. Hij zou probccren hem over een paar dagen le blijven en hem zaamheid to helpen verdrijven. \Yu;::cni niet.' Hij was werkelijk op weg om zich veel tc veel mot zichzelf bezig tc houden tot die conclusie was hij den avond te vo ren gekomen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5