UIT DE OMGEVING DUITSCH VERKEERSVLIEGTUIG VERONGELUKT ACADEMIENIEUWS LAATSTE BERICHTEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN barometer „telegrafisch weerbericht naar waarnemingen in morgen van 6 Nov. 1929, medegedeeld ior het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: joogste barometerst.: 765.5 te Danzig, jagste barometerst.: 726.0 te Akuroyri. erwachting tot den avond van 7 Nov.: eri atige Zuidelijke tot Westelijke wind. vankelijk betrokken en waarschijnlijk regen. Later tijdelijk opklarend en iets ter. LUCHTTEMPERATUUR. gr. C. ICHT OP VOOR FIETSEN e. a. ,n Woensdagnamiddag 4.52 uur tot 6.36 uur. „DE HANZE". Ontwikkelingsclub. i. z geachte ïïanze-leden schijnen meer pret te voelen dan voor ernst. Wan- een degelijk onderwerp op de bestuurs- 01 wordt voorgesneden, schittert het rendeel door afwezigheid, maar wan- een ..humoristische" avond wordt v rekondigd. dan ontpoppen de geachte zeaten, mitsgaders hun echtgenooten in en docht eren. zich als warme voor la] ders van hun organisatie. 1(j i Ontwikkelingsclub kan haar taak in rlei richting opvatten, en wanneer de 3: id van gisteren bedoeld is ter ontwik te» ig van gemeenschapszin en een goede ii nisatie-geest, mag het bestuur zeker -e, een geslaagde bijeenkomst spreken, jijeenkomst in „Zomerzorg" thans in t getal door de leden bezocht blonk door een genoegelijke, amicale „onder- -stemming. welke verslappende banden chen leden en bond weer vaster heeft ;eknoopt. aar niet alleen het (in den grond be- renswaardige) feit, dat de leden anders ;n geen stok uit huis te krijgen zijn, was ,U reden van dezen vroolijken feestavond Ie bijeenkomst droeg een nog feestelij- karakter in verband met het koperen i« leum van den penningmeester, den J. L. C. Perquin. oor den voorzitter, den heer J. J. M. ers. werd de „koperen jubilaris" aan begin van den avond toegesproken. Is jaar lid zijn van een organisatie zoo ic buitengewoons1? vroeg spr. Voor de f sten bet eekent het niet meer dan 121/™ 1S® contributie betalenMaar meer' ekent het ÏS1/^ jaar actief te hebben egewerkt zooals onze jubilaris- ok is het niet zoo erg bestuurslid van vereeniging te zijn wanneer alles goed maar er is een geweldige liefde de vereeniging toe noodig (vooral-als de kas betreft) bestuurslid te zijn, neer de vereeniging tegenspoed onder- Napoleon noemde het. moeilijker een 1)1 gtocht- goed uit te voeren dan een ie ral. Het goed uitvoeren van een terug- is ook de taak geweest van den heer ^uin, en daarom verdient hij ons aller ai ok aan mevrouw Perquin bracht spr. 'e, omdat, iemand, die actief deelneemt het vereenigïngsleven, rijn huis meer t verlaten dan zijn huisgenooten lief )aarom bood spr. mevr. Perquin als een 's van waardeering een prachtige mand imen aan. a en duo en een trio vulden met liedjes nuziek den verderen avond. duo bestond uit de heeren Kees en A. Flora waarvan vooral de zoowel om zijn gezellig-dikke ver- jning als om zijn grappige voordracht onder geapprecieerd werd. Het edele etal zong liedjes lustige en ernstige, zangstukjes, zooals „Oogrut grut iou nou kom kom", „Carolientje met houtenbeen", de hymne op de antie en het liefdesliedje van de zwar- leika en haar pipa, hadden reusach- u bijval. Maar niet minder v elen in smaak de levensliedjes van Flora over ,.oudjes". over Jeannette, het verpleeg- rtje en over het vieze schoffie. De beide ren hebben er slag van het publiek een "d te amuseeren. en minder dankbare, maar even ver- ristelijke taak was aan het trio-van Wei gedacht, dat met mooie muziek voor de mming iu de zaal" zorgde. Het trio- Wel geniet reeds zulks een goede re- ïtie, dat een verdere aanbeveling wel rbodig is. b1 deze amusante wijze beziggehouden 'fi- muziek en zang hebben de Hanze- en eens goed feest gevierd een feest, p eerst op een laat uur werd gesloten. TOONEEL. DE WITTE RAAF. |„De Witte Raaf, is dat zooiets als de fcue Vogel?" hoorden wij vragen. Enderdaad dc Witte Raaf is eveneens zeldzaam beest, dat een troepje artis an onder zijn vleugelen heeft verzameld p° er mede rondtrekt van de eenc stad 143t de andere, om er z.g. kleinkunst te lengen. |0ch ja men heeft Groote Kunst met groote G. en een groote K. en men B5" kleinkunst met twee kleine kaatjes aan d:e kleinkunst wordt gewoonlijk ■eirug aandacht besteed, doch wat daar van te maken valt, hcert ons de Blaue Vo gel getoond en toont ons thans ook de Witte Raaf. De Blauc Vogel was wat- exo tisch, hij kwam uit het buitenland en be schikte over Russen Russen zijn nu een maal in de mode. Dat had het- Blauwe beestje voor, maar aan den anderen kant toonde het ons toch, hoe men kleinkunst geeft; in de uiterste perfectie. Piet Hol man, de artistieke leider van de Witte Raaf, heeft dat eveneens begrepen en hij is voor den dag gekomen met een gezel schap om door een ringetje te halen, met een zeer hoogstaand programma en met decors om van te smullen. De opvoering van de Witte Raaf. zooals wij deze gisteravond meemaakten in den Schouwburg, was perfect, in alle opzichten. Vooreerst een programmaboekje, dat op een geestige en artistieke wijze afweek van de conventioneeie programma's en ons de aangename kennismaking bracht met het gezelschap, waarop spoedig de persoonlijke kennismaking volgde in het eerste nummer. De Witte Raaf liet zien, dat hij geen abstract begrip is, door springlevend ten tooneele te verschijnen met al zijn volgelingen. En meteen liet hij zien, welk een zeldzaam d:er hij is, door te beloven, dat hij wat goeds zou brengen en het ook werkelijk te doen. In een tiental volgende nummers bleek de verwezenlijking van die belofte. Achter eenvolgens gaven mevr. Winnie Holman- Wish (made in England) met baar grappig gebroken Hollandsch, Yvette Marsay met haar mooie sopraan, Theo Lodewick met z'n geestige snuit, Han Beukers, de blonde verschijning, die zich in de gunst der mu- ziek-muizeh verheugt, Piet Holman, de on vermoeide conferencier, zanger van het levenslied, danseur en wat al niet en niet te vergeten Otto Zeegers, de dichter met zijn patriarchalen baard achtereenvol gens gaven zij allen hun kijk op het leven, welke soms ernstig, soms ondeugend, maar steeds zeer hoogstaand bleek te zijn. Wij kunnen alle nummers niet ^rmelden, doch noemen bijv. „Ziet wat d<ror de v'ngers" en het ..Zwervenvisioen" welke beide o.a. ook door schitterende decors uitmuntten. Het slot was een ,Ode aan de Maan" en een belofte om nog eens terug te komen. Witte Raaf, doe dat, kom nog eens terug en spoedig, met een even hoogstaand pro gramma, met dezelfde mooie decors, met denzelfden amusanten conferencier en met de overtuiging, dat er ook een spreuk moet bestaan: „Bekend maakt bemind". LISSE. Patroonsfeest Volksbond. Zondag- en Maandagavond vierde onze Volksbondaf- deeling het Patroonsfeest. Op beide avon den was het Bondsgebouw goed bezet. De voorzitter, de heer C. Schrama. opende de bijeenkomst en heette allen welkom. In zijn openingsrede wees spr. op het vele goede, dat de Volksbond sinds haar be staan hier te Lisse reeds heeft gewrocht en ook deed spr. uitkomen hoe weinig dit door de jongeren wordt gewaardeerd. Hij liet de verschillende instellinge van dc af- doeling de revue passeeren en zette uit een. wat tot stand is gebracht. Bij de mc- dedeelingen zeide de voorz., dat het be stuur het noodig had geoordeeld het too- neel geheel te doen restaureeren. De dé cors zijn aangebracht doort het atelier Franken. Vijzelstraat te Amsterdam, welke firma hij hulde bracht voor het geleverde werk. Het technische gedeelte is verzorgd door het Electiisch Technisch-bnreau ran dc# firma Spruit te Haarlem, terwijl de beiimmering is uitgevoerd door de firma gebr. Ransdorp alhier. Spreker hoopt ten slotte, dat allen zouden medewerken om de goede orde ie helpen handhaven. Hierna- was. het woord aan de tooneel- club „Nut en Genoegen", welke voor de pauze opvoerde ..De Greep van het Ge weten", tooneelspel in drie bedrijven en na de pauze de klucht in een bedrijf ..'t Schilderijtje", terwijl de heer C. Elfering nog een drietal voordrachten ten beste gaf. Het was middernacht toen de voor zitter de feestelijke vergadering sloot. Zondag a.s. wordt het feest kerkelijk herdacht. NOORDWIJK. Liefdadigheidsconcert. Als batig sal do van het eerste winter-concert, gegeven door het Noordwijksche Strijk-kwartet, on der leiding van den heer B. Th. Polman, kon aan de R. K. en Prot. Wijkverpleging alhier ieder f 54.03 worden afgedragen. Voor het Noordwijksche Strijkkwartet en den organisator van dezen avond, den heer Polman, moge dit resultaat een vol doening zijn, dot-h tevens een aansporing om meer dergelijke kunstavonden gedu rende het winterseizoen te geven. SASSENHEIM. Herw. Levenskracht. Zondagavond hield het comité van Herw. Levenskracht voor een eivolle zaal een uitvoering in het K-S.A.-gebouw. Dio toeloop was niet te verwonderen. Immers, het gezelschap van Frits Bouwmeester zou komen en inder- daadr het is werkelijk een succes gewor den. Opgevoerd werd „Branding", een spel waar ieder van heeft genoten, hetgeen bleek uit de aandachtige stilte onder het spelen en het aanhoudend applaus na elk bedrijf. Het comité heeft met dit gezel schap een gelukkige keuze gedaan. Dc voorzitter dankte na afloop de aanwezigen voor hun tegenwoordigheid en dankte ook het muziekgezelschap „Vicieta", dal met eenige mooie nummers de pauzen afwissel de. Spr. riep allen een hartelijk tot weer ziens toe, want over eenige weken hoopt men weer met eigen krachten een uitvoe ring te geven. Geboren: Fokke z. van P. Nicola en C. Moolenaar. Jan z. van W. Verboog en E. G. Meijer. Pieter z. van B. de Boer en J. v. d. Tane. Johannes Arnoldus s. van H. M. Geerts en A. Verspagen. Comelis z. van J. Zaalhof en J. de Roode. Anne Pieter d. van P. Moolenaar en van de lijn londen—amsterdam—berlijn Zeven dooden, w.o. drie passagiers Geen Hollanders aan boord LONDEN, 6 Nov. (V.D.). Het Duit- sche drie-motorige Junker-verkeersvlieg tuig D 903 van de Deutsche Lufthansa, dat hedenmorgen te 9.44 uur Croydon verliet om via Amsterdam, waar het Schiphol zou aandoen, naar Berlijn te vliegen, is boven Marden in het graaf schap Kent door tot nog toe onbekende oorzaak in brand geraakt en omlaag gestort. Naar gemeld, zouden 7 personen zijn gedood. LONDEN, 6 Nov. (V.D.). Omtrent het verongelukken van het Duitsche ver keersvliegtuig D. 903 wordt nader ge meld, dat het weer, toen het vliegtuig van Croydon vertrok, vrij nevelig was. De om het leven gekomen piloot was de vlieger-kapitein Bruno Rodschinka, ter wijl de eveneens gedoode marconist Nicklas heette. De steward Willy Ulrich werd zwaar gewond. Drie Engelsche passagiers kwamen om het leven. Aan boord van het vliegtuig bevonden zich, naar wij vernemen, geen Hollanders. LONDEN, 6 Nov. (V. D.). Naar na der gemeld wordt, bevonden zich aan boord van het Duitsche veikeersvliegtuig 4 man bemanning en 4 Engelsche pas sagiers. Van deze laatsten is één En- gelschman in leven gebleven. De overige zeven inzittenden zijn allen gedood. M. A. Boelsma. Herdrika- d. var. T. Swagers en C. J. Staring. Overleden: Sophia Charlotte Scho" ten 82 j. echtg. van G. Vlasveld. Jacn bus Hoinan wedr. van J. M. Zwetsloot. Ondertirouwd: Adrian us Wilhel mus Petrus van Xiekerk 22 j. en Luberta Maria Damen *22 j. Getrouwd: Cornelis Gerardus Booij 26 j. en Johanna Petronella Mathot 30 j. Martinus Klcek 22 j. en Elisabeth Ca- tharina van der Horst 31 j. Adrianus Rudolphus Berbee 26 j. en Anna Catha- rina Zwetsloot 25 j. Nicoiaas van der Eist 3S j. en Margaretha Maria v. Roode 33 j. Ingekomen: G. M. Roos van Den Haag. B. G. Hendriks van Leiden. M. Th. Zuidertrijk van Wassenaar. A. Schipper van Hilversum. C. M. v. d. Holst van Noordwijkerhout. J. Buis van Mijdrecht. M. M. v. Roode en gezin van Lisse. P. D. Kuiper van Loosdrecht. G. J. A. Scholtinga van Haarlemmermeer. G. J. Meulenbrugge van Ned.-Oosl In- dië. E. Mulder van Groningen. M. A. Herbes van Lingen. M. v. d. Heyden van 's Gravenhage. J. PI. A. Voren en ge zin van Hillegom, E. A. M. Hartog geb. Jansen van Rhedcn. C. J. Duivenvoorde van Monster. V er trokken: -W. H. Turnhout en gezin naar l isse. M. A. Kortekaas naar Bloemandaal. N. Verhoef naar War mond. P. TT "Blom naar Tilburg. J. Christiaan raar Voorschoten. R. Lu- bach naar Haarlemmermeer. A. K. Hoo- geboom naar Leiden. J. P. B Bonnet naar Wateringen. P. Loos en gezin naar Warmond. H. Kuilenburg en gezin naar Rotterdam. C. Vervoet naar Haal.- ïueer. J. K. Nederveld naar Haarlem mermeer. Th. Pot naar IJselmuiden. L. Batenburg en gezin naar Lisse. H. J. Weesik naar Zevenaar. C. A. Hart geb. v. Rijn naar Alkemade. VOORSCHOTEN. Een nachtelijke arrestatie. Gister nachi is alhier door den Rijksveldwach ter W. en den jachtopziener G. aangehou den P. D. voorzien van een geladen jacht geweer met scherpe patronen. Tevens had dc aangehoudene zagen en pluimvee onder zijn bereik, afkomstig van diefstal, ge pleegd te Stompwijk. De aangehoudene heeft bekend en is ter beschikking gesteld van de politie te Stompwijk. Geboren: Jan z. v. C. v. Egmond en J. Pal. Cornelis Johannes z. v. Joh. Zon neveld en C. Th. van Vliet. Overleden: E. L. M. van Wensen 38 Werf 27 j. en A. M. van den Heuvel 29 j. J. Sinke 25 j. en E. B. Jurgens 19 j. N. de Mooy 20 j. en P. van de Pol 21 j. Getrouwd: W. PI. van Vliet 35 j. en J. G. Kooi 24 j. LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-cxamen "Wis- en Natuurkun de letter J. mejuffrouw M. A. de Vries (Den Haag). Berichten reeds gep'aatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. HAAGSCHE RECHTBANK. De roofoverval in de Eschdoornstraat. De Haagsche Rechtbank heeft vandaag uitspraak gedaan in de zaak tegen den IE-jarigen A. A. S. en den 19-jarigen A. W. II., beiden uit Den Haag, thans gedeti neerd, beschuldigd van den roofoverval, respect, medeplichtigheid daaraan, in den middag van den 2t«en Juli j.L in een per ceel aan de Eschdoornstraat, waarbij een meisje in een kast werd opgesloten en een bedrag van ƒ120 werd ontvreemd. Tegen beide verdachten wf-rd l jaar gevangenis straf geëischt. De Rechtbank achtte de aan den twee den verdachte tenlaste gelegde medeplich tigheid niet bewezen en sprak hem vrij. De eerste verdachte werd tot 1 jaar tucht- schoolstraf en onder toezichtstelling voor den tijd van een jaar veroordeeld. Verdachte H. werd wegens een reeks van andere hem telasie gelegde diefstallen ver oordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf, terwijl verdachte S. van eenige andere hem telaste gelegde diefstallen werd vrijgesproken. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Vrachtauto in de Haarlemermeer door een trein gegrepen. DE BESTUURDER NIET GEWOND. Gistermiddag reed de vrachtrijder O. uit Hoofddorp met zijn leege vrachtauto een erf af. Hij wilde den onbewaakten overweg in dc spoorlijn HaarlemHoofd dorp passeeren. Juist naderde een trein, waardoor de auto gegrepen en ongeveer 16 Meter werd meegesleurd. Het voertuig werd zwaar beschadigd. Wonder boven wonder bleef O., die in de gesloten cabine zat, ongedeerd. Aanvaring bij Schiedam. De „Atlantide" hield den verkeerden kant. De Rotterdamsche rivierpolitie heeft ons het volgend relaas gegeven van de aanvaring, welke hedenmorgen bi de Hev- sehe haven tegenover de haven var. Sehie- dam heeft plaats gehad tussclien de twee Italiaansche stoomschepen. Het was hoog tij, toen de „Atlantide" dc Waalhaven uit voer in de richting naar zee. Het schip was diep geladen en het weer was conig*- zins heiïg. Dc „Atlantide" wilde om tot nu toe onbekende reden den verkeerden wal houden. Toen het schip ter hoogte van de Heyplaat was, kwam de ..Bar ba na B." aanvaren, die op dat oogenblik aan een sleepboot zou vastmaken. Blijkbaar heeft men vanaf de „Barbana B." dc „Atlantide" niet kunnen omzeilen, zoodat de „Barbana B." recht op stuurboordzijde van het an dere schip aanvoer. De steven boorde zich midscheeps in den stuurboordkanl en maakte zoo'n grooi gat. dat de ..Atlantide onmiddellijk begon te zinken. Van verschil lende kanten schoot sleepboothulp toe, die de „Atlantide" e-en eind verder de rivier afslecpte en het schip aan den grond zelt"-. Het schip zit vrij hoog en heeft betrekke lijk gunstig water, zoodat het alleen'in ge val van hoog tij tot aan het dek onder wa ter zal komen. De bemanning is voorloopig aan boord gebleven. De inbraken te Naarden. Uit Naarden wordt gemold: Ten huize van den heer D. de Rooij aan den Pater Wynterlaan is vannacht ingebroken. O.a. wordt vermist een gouden horloge met ket ting ter waarde van 400.Een kistje met medailles is door de inbrekers over den grond verspreid. Dil. is reeds de tien de maal in 14 dagen tijds, dat er een po ging tot inbraak werd gepleegd. Vrachtauto verbrand. Door onbekende oorzaak is gisteravond de melkauto van den melkhandelaar T. uit Haarlem op den Volgelenzangscher. weg in brand geraakt en geheel vernield. De chauffeur kon de auto bijtijds verla ten. VIERHONDERD DOODEN IN GUATEMALA. Door de vulcanische uitbarsting. PARIJS, 6 November. (V. D.) Volgens de laatste berichten uit Guatemala zouden bij de jongste vulcanische uitbarstingen ruim 400 personen den dood hebben ge vonden. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. City; Luxor: Trianon: Afgekeurd. GUATEMALA, o Nov. (V.D.). Opnieuw is dc vulkaan Santa Maria hevig gaan wer ken. Heden heeft zich bij een uitbarsting een lava-stroom gevormd, die een groot aantal vluchtende bowoners achterhaalde. Naar verluidt zijn 300 personen gedood en 200 personen zwaar gekwetst. Reeds 50 lij ken zijn geborgen. GROOTE BRAND TE MOABIT. BERLIJN, 6 November. (V. D.) Te Moa- bit in het Noordwesten van Berlijn is he denmorgen vroeg tegen 3 uur een brand ontstaan, die zich met razende snelheid uitbreidde en zich ontwikkelde tot een vlammenzee, die ver in den omtrek zicht baar was. De brand ontstond in een twee verdiepingen hoog fabrieksgebouw, waarin de auto-herstclwerkplaatsen van de Han- sa-fabrieken gevestigd zijn. Korten tijd la ter tastte het vuur ook het belendende één verdieping hooge fabrieksgebouw aan. zoodat dc v.uvo oenzee reeds een opper vlakte van 2400 M2. besloeg. Dc brand weer, die met zeer veel materiaal ter plaatse kwam. had het hard te verantwoor den. Met 18 stralen en een drijvende brand spuit werden geweldige massa's water in de vlammen geworpen en eerst na 4 uur harden arbeid konden 5 van de 10 motor wagens inrukken. Behalve de auto-werkplaat sen zijn nog een compressor-fabriek, een theater-décor atelier, een magazijn, oen opslagplaats van conserven en de lokalen van een filmmaat schappij door de vlammen vernield. In laatstgenoemde lokalen bevond zich een sporlvlicgluig, dat eveneens verbrandde. De inaterieele schade is zeer groot. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ondanks het vroege uur was een ontzag gelijke menigte op de been. AMSTERDAM, 6 Nov. Vee. AanvoeT 240 vette koeien, le kw. 1.081.20, 2e kw. 0.96—1.06. 3e kw. 0.85—0.95, 42 nuchtere kalveren 1421, 400 varkens, vleeschvarkens (90110 K.G.) 0.960.97, zware 0.950.96, vette 0.940.95. WOERDEN, 6 Nov. Kaas. Aanvoer 377 kaaspartijen, 52.5056.50 met rijks- merk le kw. 5660, idem 2e kw. 53 35, zware f 61. Handel matig. VOORSCHOTEN, 5 Nov. Vrije veiling. Kipeieren f 14.3014.50, kuikeneieren f 11 11.50, per 100 kippen f 0.801.40, hanen f 1.101.40, konijnen f 1.452.30, duiven f 0.20—0.25. R0EL0FARENDSVEEN, 5 Nov. Vei- ling. Tomaten A f 16.6022.30, B f 16 20.80, C f 13—19.60, C.O. f6.60—13.10 per 100 pond; «la I f 2.80—8.30, II f 0.40—2.60; Andijvie f2 per 100 krop; Snijboonen f 3.755.60, idem stek f2.55, Prinsenbóo- oien f7 per 10 'kilö; Druiven 27 ct. per pond. Aanvoer: 45000 pond tomaten, 100.000 krop sla. PURMEREND, 5 N ov. Kaas. Aanvoer 24.000 kg. als: 11 stapels boerenkaas met merk 53; 18 st. fabrickskaas met merk 53.st. Goudseho kaas. Boter. Aanvoer 1233 kg. 2.05 per kg. KATWIJK a.d. RIJN, 5 Nov. Groenten- veiling. Uwn por 100 Kg. f 3A01.60, Peen per 100 lx* f7.809.60, Bloemkool 1 por 100 f 11.80—34.50, Gele kool f8.10—10.10, Roode kool f7.8011. Aanvoer: 10500 stuks bloemkool, 18Q0 stuks gele kool, 2000 stuks roode kool, 1600 bos peen. W1SSELNOTKERIXGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.271 Londen 12.08^,'s New York 2.47 Parijs 9.75"' Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen «tockholin Weenen Praag 34.65 48.011'., 12.99 84.73 66.371 66.371 66.531 34.831,.; 7.331/; Boedapest Prolongate BEURSOVERZICHT. Van gistcreo- De teleurstelling, die hel verloop van za ken in Wallslreet gisteren opleverde, uitte zich hedenmorgen iu ecu vrij scherpe re actie. Over de gehecle linie kwamen de no- teeringen lager le liggen en de ofl'ieiecle opening van hedenmiddag was slechts wei nig van de laagste prijzen af. In het. ver der verloop werd de tendenz wat opgewek ter. hetgeen de koersen over het algemeen weer in de buurt bracht van het laagste vorig peil. Londen was hedenmorgen flauw, zoodat Margarine Unies den steun, dien zij gisteren hadden, moesten ontberen. Dc koers zakte tot 392 ti-rug, doch toen scheen het voor dc arbitrage winstgevend om hier te koopen. zoodat een avance van meer dan 10 pet. werd behaald. Philips trokken in den loop van den middag een 10-tal punten aan. Aku's verloren enkele pets., terwijl de claims van 12 tot 22 aantrokken. Acoustick, v. Bcrkels, Ford, enz. liepen alle na lager inzet wat naar bo ven. Kon Olie schommelden rondom 400. Perlakken hadden van aanbod te lijden. Van de Mijnwaarden betoonden Boeton? zich veerkrachtig. Alg. Exploraties lager. Suikers eveneens lager, onder de hoogerc suikerprijzen. Rubbers flauw in navolging van de produclenraarkt. Tabakken in re actie, behalve Oostkusten. Amerikanen lager. 3—J

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3