STADSNIEUWS UIT DE OMGEVING Ajrenda de heer Colijn niet heeft geaarzeld dit voorstel te verdedigen, moest gegronde hoop geven, dat de Senaat het votum van de Tweede Kamer, strekkende tot hulp verleening aan een zoo groote groep land- genooten, niet zou te niet doen. Of intusschen de Eerste Kamer hier de helpende hand wil uitsteken, schijnt zeer twijfelachtig. Geruchten gaan, dat enkele Katholieken, zoo de hoeren Arntz en van Voorst tot Voorst willen tegenstemmen en, mogen wij den heer de Savornin Lohman gelooven, dan zou hij, met het grootste deel van zijn actie, insgelijks willen han delen. Daar ook liberalen en vrijz.-demo- craten met socialisten een afwijzend ge luid lie!en hooren, wordt de zaak, evenals dit ook in de Tweede Kamer het geval was, een dubeltje op zijn kant. Als het wetsontwerp wordt verworpen, is een nieuw fpit toegevoegd aan de klachten over tegenstelling tusschen cen trum en periferie van het land en ook, daar wees de heer v. d. Heuvel terecht op, tusschen stad en platteland. Vandaag zal waarschijnlijk de beslis sing vallen. De tollen in Utrecht Een voorstel tot opheffing. Door de navolgende leden van de Pro vinciale Staten van Utrecht, de heeren J. Frijda, J. v. d. Brink, O. de Weerd, H. Kroes, M. J. P. Vermooten, D Noordam en G. v. d. Valk Bouman is het navolgende voorstel bij de Staten dier Provincie inge diend: De Staten van Utrecht, van oordeel dat de bestaande tollen in de provincie Utrecht een belemmering zijn voor het zich steeds uitbreidende snelver keer, kennis genomen hebbende van de opgave van de wegen, waarop in de provincie Utrecht nog tolgeld wordt geheven, verzoekt Ged. Staten in onderhandeling te treden met de tolheffende lichamen om trent spoed'ge opheffing dier tollen, en de Staten de resultaten dier bemoei ingen zoo spoedig mogelijk te willen mee- deelen. Prof. dr. Ir. J. Mekef. Prof. dr. ir. J. A. A. Mekel heeft gister middag bij de aanvaarding van heb hoog- leeraarsambfc aan de Techn. Hoogeschool to Delft een rede uitgesproken, getiteld: „Dikte en samenstelling der aardkorst". Mr. J. P. A. Laman de Vries. Kaar wij vernemen heeft de heer mr. J. P. A. Laman de Vries, secretaris-generaal van het Departement van Financiën, hei voornemen tegen 1 Januari e.k. zijn ambt vaarwel te zeggen. VOOR DE ZIEKEN. De gezonden en vooral zij, die daar enboven meer aardsche middelen bezitten, dan zij voor hun levensonderhoud noodig hebben zullen a s. Zondag 3 November hun zieke mede-Katholieken die ziek zijn en daarenboven niet overvloedig met aardsche goederen gezegend daadwerke lijk steunen In alle kerken zal n.l. Zondag worden gecollecteerd voor de St. Elisabeth ver. die, zooals wel algemeen bekend mag worden geacht, zoo veel gced doet, da: telkens de bodem van de kas te zien kom'. Dat laatste is niet zoo erg, integendeel; waar groote nood is, daar moét alles ge geven worden, wat er is voor de toe komst vertrouwend op God. Maar God vult nu eenmaal niet de leege kas eeaer vereenigirg, hoe noodzakelijk die vereeni- ging ook is, door een wonderHij wil ziin gaven schenken door middel van de me::- *chon, wien Hij op allerlei wijze den plicht voorhout, om goed te doen. En Zondag zullen de Katholieken van Leiden goed doen aan de St.-Elisabeth- vereeniging In de Mon Përe-kerk wordt een Tiefda- dighe:dspredicatie gehouden onder de hei lige Missen door den zeereerw. zeergel. heer Juffermans, leeraar van ..Hageveld". In de ardere kerken waar óók gecollec teerd zal worden, is er geen liefdadigheids- predicatie, maar zullen de parochimen óók mild offeren. AUTO-SHOWROOM STALLÏNGA. Hedenmiddag heeft onder veel belang stelling van klanten, leveranciers en pu bliek de opening plaats gehad van den schitterenden automobiel-showroom, welke de heer A. J. Stallinga gevestigd heeft in perceel Hoogewoerd 66, waar tot voor eenigen tijd een garage en werkplaats was gevestigd. Er is hier dat zal ieder bij den eersten oogopslag reeds moeten erkennen fraai vork verricht. Inderdaad overtreft deze showroom de stoutste verwachtigncn en de Sleutelstad is er een uitstekende eerste klasse zaak rijker door geworden. In een ruimte van pl.m. 200 M2. zijn hier de nieuwste modellen der. beroemde merken Chevrolet, Pontiac en Buick ondergebracht alsmede enkele Chevrolet-vrachtauto's. Een Oakland, die er gisteren nog in stond verd dadelijk verkocht en is er hedenmor gen weer uitgehaald. Hoe keurig doet deze showroom het! 'b Is alles kleur en leven. Een frisch, ruim gebouw met veel licht aan den voor- en zijkant en boven, kranig werk onder leiding van den architect B. Huurman verricht, met daarbij passend schilderwerk, door den heer Fred. A. van Kleef uitgevoerd, met een kostbaren inhoud van luxe wagens, die u tegen blinken als spiegels! En tegelijker tijd dio rustige atmosfeer, noodig voor een op gemak bezichtigen van de wagens, wat wil men nog meerl En toch is dat nog niet alles, want de keurige verlichting vaq het electrotechnisch bureau P. van Bergen Henegouwen zet alles nog veel meer schoon, beid bij, wat vooral voor de aanbrekende donkere dagen effect heeft. Inderdaad, als deze showroom het niet 1 INGEZONDEN MEDEDEELING. twijfelen er dus niet aan, of de heer Stal linga heeft door deze verandering een stap in de goede richting gedaan en de resul taten ervan zullen niet uitblijven. Vermelden we tenslotte nog, dat achter den showroom een magazijn voor onder deden en een afdeeling voor de auto-was- schcrij worden ingericht. EEN LE1DSCHE NACHTVEILIGHEID3DIENST. Een ajinonce in dit nummer maakt mel ding van de oprichting van de N.V. Leid- sc-he Nachtveiligheidsdienst en Contróle onder directie van de heer L. Lam en C. Schout. Deze dienst is gevestigd in het perceel Heerengracht IS en hoewel voor de Sleu telstad nieuw, is het toch geen nieuw be drijf. De heer Lam toch exploiteert ook een nachtveiligheidsdienst in Haarlem en om liggende gemeenten, welke reeds 20 jaar bestaat en zich in een goede reputatie mag verheugen van particulieren zoowel als van de politie en de pers. Dat geeft deze onderneming ongetwij feld steun bij haar actie om ook hier tor stede een dergelijke dienst te beginnen en we meenen niet teveel te zeggen met de bewering, dat hij in een behoefte zal voor zien. Weliswaar is het aantal inbraken hier niet zoo heel groot, maar niet alleen om dat euvel te bestrijden en te voorko men wordt deze dienst ingericht. Er zijn ook andere gevallen, waarin de nachtvei- ligheidsdienst zijn krdp kan bieden. Dat wordt nog duidelijker als men weet, dat er door het personeel van den nachtvei- bgheidsdienst te Haarlem maandelijks meer dan 1000 vermeldenswaardige onre gelmatigheden van allerlei aard worden ontdekt, als: ongesloten deuren of ramen, sleutels in deuren, defecte gas- en water leidingen, brandende lichten in bewoonde of onbewoonde panden, onbeheerd staan de rijwielen of voorwerpen van waarde, be gin van brand ontdekt, verdachte personen verwijderd of overgegeven aan de politie, inbrekers verjaagd, assistentie verleend bij het openen van huisdeuren. Voorts tal- looze feiten, te veel om hier op te noemen. Daarmede is ongetwijfeld het bestaans recht van een dergelijken dienst voldoen de bewezen en blijft alleen de vraag over, of -de dienst behoorlijk in elkaar zit, goed functionneert en beschikt over vertrouwd •personeel. In een onderhoud, dat wij met de hee ren Lam en Schout mochten hebben, kre gen we den indruk, dat niets onbeproefd wordt gelaten om het vertrouwen der bur gerij te winnen. Vooraf heeft de directie zich de medewerking verzekerd van een commissie van aanbeveling, bestaande uit de heeren Jac. Creyghton, J. Karstens en J Zitman, welke heeren de directie in alles terzijde staan. De Nachtveiligheidsdienst belast zich met bewaking van en controle op villa's, huizen, pakhuizen, garages, terreinen, enz. De gewone wijkbewaking vindt plaats tusschen des avonds 10 uur en 's morgens 6 uur. lederen nacht worden door de nachtwa kers 3 ronden gemaakt, volgens door de directie te bepalen route en volgorde. Bij elke abonné worden dan ramen, deu ren of toegangen nagezien en voor zoovar noodig, betast, teneinde zich te overtuigen of alles goed gesloten is, niets onbeheerd is gebleven of beschadigd, zoomede of niet noodeloos licht is blijven branden. Er wordt op gelet of er geen brandgevaar dreigt of leidingen zijn defect geraakt en hetgeen verder last of schade kan veroor zaken. Indien men voor kleine onregelmatig heden als licht branden etc. niet wenscht gestoord te worden, kan men hiervan be- icht geven. Voor verschillende kleine diensten, als het ter post brengen van brieven, waar schuwen van den dokter, apotheker als anderszins, is de nachtwaker beschikbaar voor onze abonné's. Mede daarom geeft de waker bij de eerste ronde een stoot op de "gnaalfluit. De nachtwakers worden met zorg geko zen, hun verleden nauwkeurig nagegaan, en voor hun betrouwbaarheid wordt inge staan. Er wordt geen personeel aangesteld alvorens de Commissie van aanbeveling daaraan haar goedkeuring heeft gehecht. Contróle op het bewakend personeel wordt toegepast met behulp van contróle klokken en persoonlijke coniróel. Iedere waker is op zijn tournee voorzien van een klok, waarvan de sleutels zich óp verschillende punten in zijn wijk bevinden. Daar moeten de klokken worden opge draaid, waardoor op den inliggenden schijf wordt afgedrukt hoe laat de bewaker ge weest is. De schijfjes van deze klokken liggen al tijd gereed, om door belangstellende abon né's te worden ingezien. Belanghebbenden kunnen zich met de directie in verbinding stellen, terwijl voorts door persoonlijk bezoek abonné's zullen worden geworven. Indien er morgen aan geslotenen zijn, vangt de contróle reeds morgennacht aan. Op 30 October stonden 357 werkzoeken den bij de Arbeidsbeurs ingeschreven te gen 607 op 30 October van het vorig jaar. Ruiling van professoren, Door bemiddeling van de Wetenschappe lijke Sectic van het Genootschap „Neder landFrankrijk", dat daarbij den krach- tigen steun der regeering mocht ondervin den, zal ook in dit academiejaar, evenals in het vorige, een uitwisseling van profes soren plaats hebben tusschen Frankrijk en ons land. Prof. dr. J. Huizinga, van de Rijksuniversiteit alhier, zal ra het voorjaar 1930 gedurende een maand college gaan geven te Parijs en te Dijon terwijl in dien tijd zijn plaats hier ter stede zal worden irfgenomen door den hoozlecraar Henri Hause<r. van de Parijsehe Un'versiteit, die ook in enke'e andere universiteitsteden van ons land de uitkomsten zijner studiën zal mededeelen. R. K. Jonge Mid^enst.-Voreen. „St. Peter Kanis". Gisteravond werd het nieuwe wintersei zoen geopend mot een algemeene ledenver gadering. Nadat de voorz. te pl.m. 9 uur de verga dering met den chr. groet geopend had -ra de notulen ongewijzigd goedgekeurd wa ren, nam de voorz. het woord en zeide om. het volgende: Bij den aanvang van het nieuwe seizoen voelt het bestuur den plicht te verklaren, dat het zijn uiterste krachten zal inspan nen. Dit tc meer waar enkele teekenen van verval te bespeuren aren en anderen op merkten, dat cle vereeniging zich niet vol doende bewoog in de richting van het doel eter vereoniging. Vervolgens liet hij nog eerts doel en middelen de revue passceren en toonde aan, dat het programma voor dezen winter hier geheel aan voldoet en veel bc'ooft. Spreker gaf het volgende lijstje van sprekers, die reeds toezegden een avond voor „St. Peter Kanis" oji te treden: de eerw. Pater Mulder, de heer Th. Wilmer, de heer Teney "e-rzekeringen, de heer J. Christin an se een lezing met lichtbeel den over „de Dolemieten en Venetië", ,1e heer Vital Haesart een lezing met licht beelden ovér „Vlaanderen aan den Yzer' Verdere resultaten van loopende bespre kingen worden zoo spoedig mogelijk be kend gemaakt. Hiermede bevond spreker, dat het woord van het bestuur: alles te zullen doen, ge-en holle klank was. Hij vroeg de leden door hun waardeering en vooral trouwe opkomst het bestuur,-de- gracht te geven in de toekomst tc bi-jven' v-qjhouden. Vervolgens kwam de geert, adviseur, die onder de laatste woorden binnenkwam, aan het woord. Hij zeide o.a. nu de hand aan de ploeg te zullen slaan om de vereeniging vooruit te. brengen. Hij was den vorigen dag naar Haarlem geweest om bij de plaatselijke vcreeniging aldaar zijn licht op te steken. Spreker zeide nog, dat, indien „St. Peter Kanis" niet bloeit, dan de standsorganisa tie van den middenstand over 10 jaar niets meer is. Hii drukte alle aanwezigen op het hart zich hier goed van te doordringen. Hierna werd de te voeren actie bespro ken en besloten half December een propa- ganda-avond te houden, waarop kap. Timp uit Haarlem zal spreken. Allen zegden toe hiervoor hard te werken. Na de rondvraag sloot de voorz. dezen resulüaatvollej.1 avond op den gebruikelijke Centraal !sr. Wees- en Doorgang:buis. Onder voorzitterschap van wethouder T. S. Goslinga heeft gistermiddag in het nieuwe gebouw van het Centraal Israël'e- tisc-h Wees- en Doorgangshuis aan de Roo- denburgerstraat alhier de stetvergadering plaats gehad van het Leidsche comité ten bate van genoemd gebouw. Na een openingswoord van den heer Goslinga, bracht de penningmeesteres, mevr. O. de Mareas-Mes verslag uit over dc door het comité bereikte financieele re sultaat. Hieraan is hot volgende ontleend- Op de verzonden circulaires werd ont vangen c?n bedrag van 1029.09; de door verschillende dames gebrachte bezoeken brachten op 561.50; de straatcollecte met muziek bracht in 5S1 terwijl door de Bank-Associatie aan rente werd vergoed een bedrag van 32.19 zoodat de totaal ontvangsten hebben bedracen 2203.78. De inrifht'ng van de Leidsche zaal met inbegrip der aan de propaganda verbon den kosten heeft bedragen 1803.78 zoo dat con bedrag van 400 nog beschik baar is. Nadat de inkomsten en de uitgaven aan de hand van de desbetreffende offïcieele bescheiden waren gecontroleerd werd met a 1 gom een e stemmen aan mevr. De Marcas- Mcs décharge verleend voor het gehouden beheer, terwijl haar hulde werd gebracht voor de omvangrijke werkzaamheden, door haar verricht. Op voorstel van den voorzitter werd hierna besloten het nog besch'kbare saldo van 400 te plaatsen op een spaarbank boekje met de bedoeling, dat uit de rente bekostigd zullen worden de onderhouds kosten van de Leidsche Zaal. Tenslotte nam een der leden van het da- gelijksch bestuur van het college van Re genten het woord om namens het college den leden van het Leidsch Comité dank te betuigen voor hunne bemoeiingen. In het bijzonder bracht hij mevr. De Marcas-Mes dank; zij heeft het- grootste aandeel in d'e werkzaamheden gehad. Bovendien huldig de spr. den heer Goslinga, die zich zeer veel moeite voor het welslagen van het ge stelde doel, dat zoo schitterend bereikt is, heeft gegeven en die bij alle werkzaamhe den van het comité, al waren deze soms nog zoo talrijk of van nog zulk een onder geschikt belang, krachtige leiding wist te geven. Maar ook buiten de leden van het co mité, buiten de leden van het eere-comité, heeft het Centr. Isr. Weeshuis alhier van de Leidsche bevolking zoo vele blijken van belangstelling en sympathie mogen ont vangen, dat spr. die allen hiervoor hulde bracht, en vol vertrouwen on de toekomst, de hoop uitsprak, dat mocht hulp voor deze nuttige instelling nog eens nood'g zijn, deze op dezelfde algemeene en spontane wijze gegeven zal worden. Met een slotwoord door den voorzitter werd het Comité hierna ontbonden. Handelsregister K. v. K. Wijziging: J. Zuidervaart, Alphen a. d. Rijn, Hooftstraat 21?. handel in manufac turen. Uittr. E.: J. Zuidervaart Alnhen a. d. Rijn, d.d. 1 Augustus 1929. Wijz. han- delsn. thans: P. Houwekng. .De Nijver heid", Leiden, Hoogewoerd 64. brood-, be schuit- en banketbakkerij. Wijz. handelsn. thans: G. P. J. Corba Nieuwe inschrijving: G. P. J. Corba, Leiden. Hoogewoerd 64. Brood- en banket bakkerij. E.G. P. J. Corba leiden. Opheffing: M. O. van Oerle, Le:den Hooglanclsche Kerkgracht 46, vergunning. De Leidsche Belasting-Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand aan den Rijksontvanger een bedrag afgedragen van 12.49S.05. Het aantal aangeslotenen nam be'ang- rijk toe. n.l. met 143, zoodat dit thans 3590 be:lraa|rt. De aandacht wnrdi er on gevestigd, dat, nu nagenoeg al'e aans'agbiljetten der RülrsinVcmstenbetesting 1929/30 zijn uitge reikt, belanghebbenden, die d't voorne mens zijn, zich thans nog zonder vooruit- beta'ing van termijnen kunnen laten in schrijven ten kantore van den dienst Bre- straat 81. Bij de politie zün inlichtingen te beko- m enomtrent drie kisten boerenkool en een transportrrijwiel, hetgeen op straat is ge vonden- He denm or "en is de 19-jarige W. F. op. de werk der N. Va van Hoeken's Houthan del aan den Mare dijk, toen hij van een sta pel hout wilde afstappen, in een kuil te recht gekomen, waardoor de jongeman hst bnkerdijbeen heeft gebroken. 0EGSTGEEST. B'oerr.bol'enrckuur uMgebrand. Dins dagavond omstreeks 6 uur is een felle brand ontstaan in c:n groote bollenschuur van den heer M. Verhaar, siaar.de aan den Rijnhofweg te Cegstgeest. De schuur was ongeveer 1 1/2 jaar ge'eden gebouwd. Te halfzes zvn nog werkzaamheden in de schuur verricht, o.a. is vlas van bene den naar boven gebracht, waarbij een pe- trolerndamp is gebruikt. Of dit de brand veroorzaakt heeft is nog niet uitge maakt. Er was Voor een waarde van ongeveer 1C00 a-an bollen, ine est tulpenbollen, in de schuur aanwezig. De brandweer uit Cegstgeest, die met een motor- en een handspuit ter plaatse was, vermocht te gen de fel oplaaiende vlammen vrijwel niets uit te richten. De schuur brandde geheel af. terwijl ook een groote voorraad bollen een prooi der vlammen werd. Wel gelukte het de brandweer twee nabijgele gen broeikassen, door deze nat te houden, te redden. Doordat de wind juist een an dere richting uitging, kon ook het woon huis, dat vlak bij de schuur staat, ge spaard blijven. Fe:st tegen 9 uur kon de brandweer inrukken. Verzekering dekt de geheele schade. TER-A Aft. Film avond. Dinsdag hield voor de Ver. van Oud-Lcerlincen van Tuinbouw- Wintercursusscn de heer ir. Spaan, dir. van het Land- en Tuirbouwbnreau der Farbenindustrie uit Amsterdam een le zing met film in het café van den heer Ver hoef. Ongeveer half acht opende de heer Jon ker dezen avond en heette allen van harte welkom, bijzonder den heer Spaan. Ir. Spaan hield een zeer interessante en leerzame lezing over den tunndouw, voor al op het gebied van de kunstmest met de nieuwere luchtmeststoffen, Nitrofoska er.z. Het gebruik en de werking van de nieuwe lucht stikstof-meststoffen, de slik- stofvoeding der planten werden geillus- teerd door groei- en bloeifilms en een film van de fabrieken in Duitschlard. Onder de pauze deelde de heer Jonker mede, dat er dit jaar een cursus gegeven zal worden van speciale bemesting, het mengen van de kunstmest enz., alléén voor degenen boven de 20 jaar. Aanmelding hiervoor bij het bestuur liefst zoo spoedig mogelijk. Dat dit in de smaak viel bleek hieruit, dat er terstond reeds 20 personen zich opgaven. Na de pauze gaf c!e heer Spaan een le zing op landbouwgebied, wat voor de landbouwers ook zeer leerzaam was. Te vens werden aan ieder der aanwezigen, 200 in getal, eenige boekjes gegeven over de bemesting en proefvelden. Na afloop van de film dankte de heer Jonker den heer Spaan voor zijn lezing met film, en deelde mede, dat in Decem ber de heer Koeman, rijkstuinbouw-con- sulent een lezing zal houden en de heer Volkert van Lisse speciaal op bloembollen- gebied zal spreken. Van den her Koeman zal zal nader bekend worden gemaakt over welk onderwerp hij zal spreken en tevens Ger/ieentelrke A ankondiqr Artikel 75, 1e lid, der Lager Onderwijswet 1923. Burgemeester en Wethouders vd den brengen ter openbare kennis i Raad dier gemeente in zijne op gehouden vergadering*, besloten heetljl A. medewerking to verleenen I. het bestuur van de Vereeniging Christelijk Onderwijs aldaar, tot stic van een school voor uitgebreid lage derwijs in het gebouw Noordeinde 3 II. het bestuur van het Gesticht Voorzienigheid aldaar, tot het aanbr» van eenige veranderingen in het aan het Levendaa-1 56, waarin geve zijn een school voor gewoon lager o wijs en een school voor uitgebreid onderwijs, alsmede voor het uitb« van het meubilair dier scholen; III. het bestuur van de Gerefornii Schoolvereeniging aldaar: a. tot u'tbreidipg van de school gewoon lager ondekwijs aan de Hoog sche Kerkgracht 2öp, met twee leslol en tot aanlchfffinc van de voor de it ting dier maaien fcenoodigde school beien b. tot de aanschaffing van leer- en'; middelen voor de^pa rail el klas sen 'vai 2e on 6e leerjaarAan de sub Ila genot school; B. tot vaststelling van twee bei tingsstaten, model D.. groot resp. en 1250, ten einde hun College in i te stellen de voor de sub II en Illb doelde doeleinden benoodigde gelden zijner tijd aan de betrokken schoolbt ren te kunnen afdragen. B'nnen dertig vrije dagen, te refa van heden af. kan ieder ingezetene en schoolbestuur, voor zooveel het daarbij trokken is van deze besluiten bij Ge! teerde Staten dezer provincie in komen. Leiden, 30 October 1929. A. VAN DE SAXDE BAFHUT7 Burgemeesti VAN STRIJEN, Secretaris. Maandag, R. K. Bond van Spoor- en T: wegpersoneel „St. Rapb Graanbeurs, S uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken Wordt van Maandag 9b Oct en met Zondag 3 November waargena door de apotheken van de heeren G, Blanken, Hoogewoerd 271, telefoon 50! D. J. v. Driesum, Mare 76, telefoon 4 de datum. Ten slotte dankte spr. de wezicen voor de betoonde belangsleliir sloot daarna de bijeenkomst. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Behandeling der begroot De raad dezer gemeente kwam in o bare verga-dering bijeen. All? leden i tegenwoordig. De voorzitter,' burgeme: K. Brug, opende de vergadering met g en verzocht daarna den sec. de not van dc voorgaande vergadering voor tl zen, welke onveranderd werden goe: keurd. Er waren eenige ingekomen i ken, o.a. werd door het Landstorm-velt alhier een subsidie aangevraagd van op welke aanvrage gunstig werd bescl Ook was een schrijven ingekomen vaa lichtfabrieken om een wijziging te brer. in het contract, aangaande de stroomli ring, welke met algemeene stemmen 3 aangenomen. Daarna was aan de orde handeling der begrooting. Algemeene schouwingen werden niet gehouden, heer Klaver zegt, dat hij over de ting niets heeft te zeggen, doch hij wens den woningtoestand alhier te bespre! Die is nog niet zoo als 't wezen moet. particulieren, niet bouwen dient de meente hierin te voorzien. De Voorz. zegt, dat B. en W. hierc hebben beraadslaagd, en dat geconstatt werd, dat de eischen van de Bouw- Woningverordening zoo zijn, clat de gen aan de eischen voldoen. Als er gen gesticht moeten worden, dan m36! ook behoefte zijn. De voorzitter is vant deel, dat er nog geen gebrek aan arbei woningen is. De heer Klaver zegt, das toch wel onbewoonbaar vcrklaardo vo: gen zijn. Hij vindt, dat de wonnigbouii ecniging dit ter hand moest nemen. W Splinter brengt den heer Klaver onder oog, dat do gezondheidscommissie dc ningen heeft goedgekeurd. Daarna wordt overgegaan tot artil gewijze behandeling der begTcotrng. De heer Klaver vraagt inlichtingen 1 de jaarwedde van de ambtenaresse secretarie en vraagt tevens inlichtii over het hoogere bedrag van de sch« van hooibergen en schoorsteenen en heldering aangaande het speelterrein, voorz. gaf eenige toelichting, waarin begrooting met alg. st. werd vastgeste Punt 3. Heffing schoolgeld, wordt algemeene stemmen vastgesteld. Punt 4. De voorz. brengt in bespre! de rioleering in de Dokter van Rijnstf B. en W. hebben een regeling getrci met de bewoners en eigenaren straat, aangaande de hoofdrioleering. gemeente neemt op zich het schoonm; van de vergaarputten. De regeling r- met alg. st. goedgekeurd. Daarna werd de rondvraag aan de gesteld. De heer Groenendijk vraagt in ting aangaande de sloot bij Dr. PeP Snoep en over de Koningsbrug. Do zegt dat deze zaak in orde is. sluiting.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2