LUCHTVAART KERKNIEUWS LAND- EN TUINBOUW INGEZONDEN MEDEDEELING. Men "heeft te Luxemburg op een ven- kbank van het paleis van justitie een n gevonden, gewikkeld in het blad „Hu- cité". Men gelooft, dat men hier te Bn heeft met een manifestatie tegën het recht, dat. binnenkort den moordenaar den kanselier der Italiaansche legatie moeten vonnissen. Twistende Italianen. 5ondag vierde een groep Italiaansche leiders te Esch in Luxemburg den ver- rdag van den opmarsch naar Rome. 3ij het verlaten der bijeenkomst werden e Italianen door verscheidene anti-fas- jche landgenooten met revolverschoten itoolct. Een der Italianen werd door drie s getroffen, waarvan een de wervel- i raakte. De toestand van den ge- ffene is hopeloos. avonds werd een Italiaan te Esch straat door een landgenoot met revol- schoben aangevallen en ernstig ge- nd. De beweegreden voor den aanval s een politiek meenings ver schil. Een mijn opgevischt. De trawler „Koraga". die in de buurt het eiland Gabo (Australië) aau het schen was, heeft een mijn opgehaald, vier voet hoog was en twee voet mid- llija had. Doordat de mijn lang in het water ge- ist was, was zij, hoewel de ontplofbare j or nog in zat, onschadelijk geworden, len gelooft, dat de mijn in 1.917 door Duitsche oorlogsvaartuig „"Wolff" ge- d is. De marine-deskundigen zijn van oordeel, t. de mijn al eenige jaren geleden haar plosieve kracht had verloren. Vadermoordenaar. De 61-jarige smid Karl Ohme te Frank- 51. werd in zijn woning door zijn jarigen zoon Erich, een tuinmansknecht, it een tuinmansmes doodgestoken. De lordenaar hing zich daarna op. De jongen leed aan vervolgingswaanzin de hem behandelende arts had heden i overbrenging naar een stedelijke ver- jgiagsaarichting gelast. Oplichterij van een millioen mark. Berlijnsche politie heeft den 61 jaar iden koopman Engen Joseph Margolin larresfcecrd, die afkomstig is uit Stanis- is in Galicië. Hij wordt beschuldigd van lichting en wisselvervalsching. Twintig »r geleden is Margolin reeds het middel- hfc van een groote oplichterij geweest, had toen een kwart millioen bijeen we- te krijgen en werd later in een voor- am hotel te St. Petersburg, waar hij or een Nederlandsch baron uitgaf, ifc zijn minnares ontdekt, gearresteerd, -geleverd en veroordeeld. De bedriege- m van thans gelijken veel op die van jaar geleden. Margolin wist in verbinding te komen it particuliere banken en kon zoo groote msacties aan de beurs doen. Daar hij den. baar geld kon krijgen stelde hij h met hypotheken en andere papieren tl waarde als waarborg tevreden. Naar ins bekend is geworden zijn deze papie- meestal zonder toestemming van de [enaars onmiddellijk doorgegeven en ver- cht. Voorts heeft Margolin de handtee- ningen van zijn lastgevers vervalscht en hun naam wissels uitgegeven die hij or zijn zaken gebruikte. In de woning a den bedrieger is een huiszoeking ge en; hierbij is de geheele omvangrijke 'respondentie in beslag genomen. Bij onderzoek der stukken kwam zooveel zwarend materiaal voor Margolin voor ti dag, dat hij werd gearresteerd. Volgens een voorloopige schatting be- aagt de schade, die hij heeft veroor- jkt 750.000 1 millioen Mark. Halsmann in hongerstaking. Dit Innsbrück wordt.gemeld: Dé student Philip Halsmann, die wegens odslag op zijn vader onlangs tob 4 jaar 'are tuchthuisstraf is veroordeeld, is 9 gen geleden in de gevangenis t-ot honger- aking overgegaan. De rechtbank heeft ans gelast, dat hem met dwang voedsel 1 worden toegediend. foe een boef een welgesteld man werd. i' Eenigen. tijd geleden werd medegedeeld, de iïioordenaar-arts1 dr. Bougrat uit arseille, in wiens kast men het lijk van jn vriend, den kaslooper Rumèbe had wonden, weshalve hij naar Cayenne ird gezonden, van waar hij evenwel ont- ipte, zich in Venezuela ha/cl gevestigd. Ldaar kon hij onbezorgd blijven, daar ge- angenen, die uit hot Fransche bagno ont- lappen, gevrijwaard zijn tegen nieuwe ar- sfcatie. Bougrat had in Venezuela een goede ans. Ten tijde van zijn aankomst woedde r cholera, hij stelde zijn niet geringe ennis in dienst der autoriteiten. En wel iet zulk een succes, dat hij weldra een roote reputatie verwierf en een bloeien- o praktijk kreeg. ^Sinds kort heeft hij zijn materieele po- ji/ie nog verbeterd, door met een rijke taiiaansche vrouw te trouwen. Thans is hij I- eigenaar van twee groote huizen, twee 0 s en een zeer moderne kliniek.' Pokkenepidemie op de Sangir-eilanden. V e r m o e d e 1 ij k 150 gevallen. Aneta seint uit Menado: Op de Sangir- Eilanden is een pokken-epidemie uitgebro ken. Het eerste van daar ontvangen rap port maakt melding van venhoedelijk hon derdvijftig gevallen. Een geneeskundige is met de „Zwaluw" er heen vertrokken. Hij heeft materiaal meegenomen voor inen ting op groote schaal. Inlandsch complot ontdekt? Plannen voor het volgend jaar in voorbereiding. Naar het „Soer. Hbld." meldt, heeft het B. B. te Kediri een inlandsch complot ont dekt. Te Ngadiloeweh werd een slamatan gehouden door Inlanders, die tot de orga nisatie behoorden. Verdere aanwijzingen werden verkregen in de richting van de dessa Papar. Voorloopig zijn nog geen wa pens in beslag genomen. Wel werden aan wijzingen gevonden, dat het in de bedoeling lag, zich voor 1930 gereed te houden. Voor loopig wordt-een onderzoek ingesteld naar de gedragingen van vijf en dertig personen, die onder politie-toezicht zijn gesteld. De meeste aanhangers zitten in Papar en Pa god. Het is nog niet bekend, of het oom- plot zich nog verder uitstrekt, en evenmin zijn er aanwijzingen, dat contact gehouden werd met andere stroomingen in de in- landsche beweging. De „Ind. Crt." meldt, dat het ietwat voorbarig is, van een complot te spreken. De hoofdpersoon ontkent en de andeven weten niet, waarom het gaat. Alleen was hun bekend, dat er in 1930 iets zou ge beuren. DIOC. HAARL. BOND. D. O. S. II—A. S. C. I 4—1. De D. O. S.-reserven hebben Zondag nog weer eens bewezen wel in deze klas ihuis te behooren, en met 41 moest A. 8. C. huiswaarts. Als is afgetrapt ontwikkelt zich een vlug spel, wat echter al spoedig moet wor den onderbroken door een regenbuitje, doch als weer is begonnen, bezorgt Spruit D. O. S. de leiding. Wel werken beide ploe gen hard, doch voor de rust wordt er niet meer gedoelpunt. Na de thee voert D. O. S. al spoedig de score op tot 30. Doch dan komt A. S. C. er beter in, en zien ze eindelijk hun zwoegen beloond door een doelpunt. Als we dan denken, dat hiermede het einde komt, maakt Bosman nog handig 41. A. S. C. werkt dan wel hard, doch dan is het te laat en scheidsrechter Hensing, die gocfl leidde, fluit einde van dezen genoegelij- ken wedstrijd. A. S. C. Wilhelmus V 3—8. Om half drie blaast scheidsrechter W. Valentijn beide'elftallen binnen de lijnen. Wilhelmus wint den toos- en speelt eerst tegen wind. A. S. C. trapt af, doch het le der wordt direct door de tegenpartij over genomen en na enkele minuten heeft zij succes (0l). A. S. O. gaat nu beter aan pakken en ook zij heeft succes door een mooi schot van den rechtsbinnen (11). Voor de rust weet Wilhelmus nog vier maal te doelpunten, zoodat de rust "'jet 5 intreedt. Na de rust wordt er door A. S. C., evenals daarvoor slecht gespeeld, zij weet toch echter nog 2 maal te scoren on Wilhelmus 3 maal, zoodat het einde komt met 3S voor Wilhelmus. NederlandNoorwegen. Men meldt uit- Oslo aan het „Vad.": De Noorsche ploeg voor den Zondag ie Amsterdam te spelen wedstrijd Nederland -Noorwegen werd als volgt samenge steld: Doel: H. Johansen (VIF). Achter: T. Goberg (ODD) en E. B. Lund (Fr. Stad FK). Midden: F. Berstad (BRANN), aanvoer der, A. Olsen (BRANN) en J. Bern er (TRYGG). Voor: O. Gundersen (ODD). E. Ander sen (Mjöndalen), J. Juve (LYN), H. Gun dersen (Sarpsborg) en S. B. Johannesen (SIF). Invallers zijn: G. Christensen (ODD), doel, A. Syrrist (FRIGG), achter en mid den T. Nordbö (FRIGG), en K. Kjos (BRANN) midden en G. Da hl (ORN) voor. De Noren zullen spelen in wit jersey en blauwer, broek. Zij hebben zich ernstig voorbereid en hebben er bovenal waarde aan gehecht een geroutineerde ploeg in het veld -te brengen. Er is dan ook geen enkele debutant in het elftal opgenomen en alle gekozenen kwamen in dit seizoen reeds uit in de wedstrijden tegen Finland, Zwaclen en Denemarken, die resp. pret 40 21 en 52 gewonnen werden. Er is nog sprake van. dat Olsen niet spelen zal. In dat geval zal aanvoerder Berstad de spilplaats bezetten, hetgeen ook tot een hechte verdediging leiden zal, al zal Olsen, die reeds 25 malen vooi Noorwegen speelde, natuurlijk wel gemist worden. Berstad heeft ook reeds 20 wed strijden voor zijn land gespeeld en zijn spel komt op de spilplaats ook goed tot zijn recht. Kjos van Brann zal dan event, rechts- midden spelen, waar deze speler voor zijn aanvoerder niet onder doet. Doelman Johansen, die in 5 achtereen volgende wedstrijden uitkwam, heeft zijn internationale klasse vooral in de wedstrij den tegen Zweden en Denemarken ge toond en Lund speelde al in 4 wedstrij den# met succes en is wel de aangewezen partner van den geroutineerden Goberg, die reeds 17 malen voor Noorwegen speelde. De middenlinie bestaat vooral uit gerou tineerde krachten, want ook Bernor speel de al 19 malen voor zijn land. In den aanval is Juve, de middenvoor, die dit seizoen dozijnen doelpunten maak te o.a, te Oslo tegen Nederlandde gevaarlijke man, doch ook van de andere spelers, die allen reeds verschillende ma len in het Noorsche elftal speelden (H. Gundersen alleen nog maar tegen Zwe den, doch toen voldeed hij uitstekend) koestert men goede verwachtingen, en hoe wel men zich hier bewust is van de kracht van het Hollandsche spel op eigen bo dem, ziet men het resultaat met vertrou wen tegemoet. R. K. S. V. „Leiden". A f d. A th I e t i e k. Even willen wij de athleten herinnoren aan de vaste trainingsavondefi, die gelijk met de R. K. S. V. „Meerburg" iederen Donderdagavond gehouden worden in bet gymnastieklokaal „Meerburg" en geleid worden door den heer H. de Zwager uit Haarlem. Nieuwe leden voor bovengenoem de veïeénigingen kunnen zich aanmelden aan het secretariaat Jac. Janson, Pieters kerkhof 30 of Donderdagavond aan het locaal. Internationale Zwem- en Polo-wedstrijden van Z. I. A. N. Verschillende record verbeteringen. Gisteravond werden door de Haagsc'ne zwemvcreeniging Z. I. A. N. goed geslaag de wedstrijden gehouden in De Regentes. Het „Vaderland" zegt er het volgende van. Do verwachting, dat zij verscheidene re cordverbeteringen zouden opleveren werd ten volle beantwoord. Reeds in het twee de nummer van den avond verbeterde mej. Braun het Ned. record 'over 100 M. vrije slag voor dames seniores met niet minder dan 1.6 sec. Dit nummer ging tusschen de dames Braun, Sigmond en Vierdag. Zus Braun was in beste conditie en vertrok zoo snel, dat gevraagd werd of zij op deze wijze niet in de kaart van mej. Vierdag zwom. Zus Braun lag bij het ingaan van de derde baan een paar slagen voor, doch toen kwam mej. Vierdag zóó hard opzetten, dat mej. Braun bedreigd werd. Een krachtige eind spurt bezorgde mej. Braun echter niet al leen de overwinning, maar ook het Neder- landsche record. De uitslag werd: 1. M. Braun (O. D. Z.) 1 min. 11.8 sec. (oud record dezelfde 1.13.2); 2. mej. Vierdag (Het IJ) 1 min. 14.4 sec; 3. mej. S. Sigmond (R. '0. Z.) Het nummer 100 M. vrije slag yoor hee- ren seniores bracht de verrassing door de overwinning van E- G. Ingenluyff (H. Z. en P. C.) in den tijd van 1 min. 5 sec.; 2e. werd J. H. de Haas (Z. I. A. N.) in 1 min. 6 sec., en 3e. G. van Voorst (A. Z.) in 1 min. 6.4 sec. Bij de 100 Meter schoolslag voor dames seniores wevd gehoopt, dat mej. v. Gelder het record zou breken. Alhoewel zij in de 15-jarige mej. Huytens van Het IJ oen partner had, die haar tot den lioogsten spoed dwong, slaagde zij niet. Zij kwam 0.6 sec. te kort om het record te evenaren. De uitslag werd: le. mej. C. v. Gelder (R. D. Z.) in 1 min. 28.6 sec. en 2e mej. J. H. Huytens (Het IJ) in 1 min. 30.4 sec. Deze jeugdige zwemster maakte een besten in druk. In het volgend nummer, de 100 M. schoolslag voor heeren, dat door de deel neming van den Duitscher Lehnig inter nationaal was, ging er weer een nationaal record aan. In de laatste serie kwam Kor- pershoek tegen Lehnig uit en het zag er naar uit, dat de Duitschor zou winnen, want na twee banen was hij nog drie sla gen voor. Doch toen begon het meerdere uithoudingsvermogen te spreken en nader de Korpershoek meer en meer. Na de der de baan tikte hij gelijk aan, om 10 met er voor den finish eenigen voorsprong te ne men. Deze felle strijd bracht, het record omlaag. Korpershoek (R. Z. C.) verbeterde zijn eigen record van^ 1.21.6 en bracht het op 1.20.4; 2e werd C. Lehnig (Hagen '94) in 1.20.6 en 3e K. Bartels (II. Z. en P. C.) in 1.21. Het volgend nummer bracht weer een recordverbetering. In de 5 maal 50 estafet te vrije slag (dames) wist. R. D. Z. I, ver tegenwoordigd door de dames Klapwijk, Van Gelder, Sigmond, Visser en Baumeis- ter, te winnen in den tijd van 2 min. '18.6 sec., waarmede het officieele reoord van O. D. Z. met 2.52.6 en het. niet officieele record van R. D. Z. met 2.49.8, royaal ver beterd was. O. D. Z. 1 werd tweede met 2 min. 51 sec. Na de pauze won mej. M. Baron de 100 M. rugslag dames seniores in 1.21.8, terwijl het wereldrecord op haar naam met 1.21.4 staat; 2e vftrd mej. Grendel, eveneens van O. D. Z„ in 1.25 en derde mej. G'. v. Oovt. Bij de 100 M. rugslag voor heeren inter nationaal kwam de Duitscher Lehnig 0.2 sec. binnen hot Ned. record, terwijl De Haas, houder van het record, juist den re- cordwedstrijd zwom. De uitslag werd: le. G. Lehnig (Hagen '94) in 1 min. 16.6 sec.; 2e. J. H. de Haas (Z. I. A. N.) 1.16.8 en 3e Th. J. de Man (U. Z. O.) in 1.17.4. De 150 M. wisselslag voor heeren senio res bezorgde Th. J. de Man (U. Z. C.) uit 4 deelnemers de overwinning in 2 min. 7,8 sec.; 2e werd G. van Voorst (A.Z.) in 2 min. 10 sec. Het lange programma bracht voorts nog 4 maal 50 M. wisselslag estafette da mes, dat met een recordvefloetering ge paard ging. O. D. Z. I maakte een tijd van 2 min. 31.8 sec. en verbeterde daarmede het Ned. record op haar naam staande met 2.34.4, alsmede haar niet officieele record .van 2.34,42e werd R. D. Z. I in 2.34.4. Een felle strijd leverde de 4 maal 50 M. wisselslag estafette heeren, welke door H. Z. en P. O. met 2.4 binnen recordtijd werd gewonnen, doch dit record kon niet worden erkend, omdat in de winnende ploeg een Duitsche? had mee gezwom- De uitslag werd: lc H. Z. en P. C. in 2 min. 15.2 sec..; 2e. II. V, G. B. in 2.18.6 en 3e R. Z. C. in 2.26.4. Het omvangrijke programma werd beslo ten met een polowedstrijd tusschen de le zeventallen van Z. I. A. N. en van Dé Jonge Kampioen. In deze wedstrijd gaven de Hagenaars uit de 3e klasse den le ld. Amsterdammers boven verwachting kranig partij. Z. I. A. N. won met 5^—4. Uw Boekho in orde VANAF f5.— RERjUIAAND. Brigven onder No. 134^üj^au r. d. Blad. Postvluchten naar Indië. •Het tw&ede retour vliegtuig. Bij de K. L. M. is bericht ingekomen dat het tweede retourvliegtuig uit Indië gis terenochtend te 6 uur uit Bagdad is ver trokken en te 10.20 uur te Aleppo is aan gekomen. Alles was wel aan boord. Heden wordt de reis voortgezet. DE „GRAF ZEPPELIN". De plannen voor de Noordpooiviucht. Volgens de laatste berichten uit Fric- drichshafen schijnt het, alsof de moeilijk heden met de bemanning, die een paai weken geleden in verband met de voorgy- nomen Noordpooiviucht van de „Graf Zep pelin" zijn ontstaan, binnenkort uit. den weg geruimd zullen zijn. Zooals men weet, had de directie in een circulaire de vraag tot de bemanning gericht, wie zich voor de expeditie wiklo opgeven; toen zijn van de zijde der be manning ernstige bezwaren geuit. De Zeppelin-Mij. heeft thans besloten, de verzekeringen en de salarissen voor de bemanning te verhoogen en ook in hy giënisch opzicht verbeteringen aan te bren gen, zoodat de bezwaren van de deelne mers aan de expeditie voor het groots.'e gedeelte ondervangen zijn. De „Graf Zeppelin" zal waarschijnlijk einde November een groote proefvlucht ondernemen-, die zich waarschijnlijk tot Noorwegen en Zweden zal uitstrekken en waarbij ook een nieuw instrumeht, een m»- teorologische automaat, zal worden gepro beerd. Aangezien het luchtschip bij de vlucht naar de Noordpool voor de bepaling van het weer in hoofdzaak aangewezen zal zijn op de zich aan boord bevindende me teorologen is een instrument gecon strueerd, dat hot. mogelijk maakt, dage lijks 4 tot 6 maal do windrichtingen, de wisseling van de temperatuur enz. tot op een hoogte van 10.000 M. te bepalen. Hier toe wordt het instrument, dat automatisch om de 100 M. den vochtigheidsgraad van de lucht., de temperatuur, de windrichting en de sterkte der luchtstroomingen regis treert, bevestigd aan oen kleine ballon, welke van een op den rug van het schip aangebracht platform wordt opgelaten en binnen gehaald. Bereikt de ballon een hoogte van 10.000 M. dan wordt deze door een bijzondere inrichting vanzelf vernield en daalt het instrument door een val scherm naar beneden. Het wordt dan door bemiddeling van een lijn, die een zeer licht gewicht heeft, weer aan boord getrokken. De aanteeke- ningen van het instrument worden op de weerkaart opgeteekend, zoodat de aan boord zijnde meteorologen en de leider zich een nauwkeurig beeld van den toe stand kunnen vormen en nagaan of een plotselige wisseling van de temperatuur, sneeuwval doet aankondigen. De „Graf Zeppelin" zal tijdens den duur van de expeditie door bemiddeling van het zich aan boord bevindende radiostation der Amerikaansche en Noorsche stations dagelijks betrouwbare weerberichten uit h.ot Poolgebied kunnen zenden. Wegens de ongunstige weersomstandig heden hoeft het program voor de verdere reizen van de „Graf Zeppelin" aanmerke lijke wijzigingen ondergaan. Verscheidene reizen die nog voor het einde van dit jaar uitgevoerd zouden wor den, o.a. naar de Middellandsche Zee en boven Duitsohland, komen te vervallen. Uitgevoerd zullen nog worden: de reis boven Zuid-Duitschland met een landing op het vliegveld van Boeblinger en die naar Zwitserland met oen landing op hot vliegveld bij Zuerich. Indien het weer dit toelaat, zullen ook nog enkele kleinere rei zen naar Zwitserland worden ondernomen. Begin November zal de reis boven Middon- Duitschland plaats hebben met ©en lan ding bij Frankfort a. d. Main. Na afloop van dit program zal de „Graf Zeppelin" op de werf een grondige inspec tie ondergaan. Daarbij zal het omhulsel, dat bij de groote reizen van dit jaar veel heeft geleden, op verschillende plaatsen vernieuwd worden. Ook zullon de vijf mo toren uit het luchtschip worden gehaald en grondig nagezien worden. De nieuwe hal zal waarschijnlijk 15 No vember gereed komen en terstond daarna zal begonnen worden met den bouw van het nieuwe luchtschip Z. 128, dat aanmer kelijk groot er zal worden dan de „Graf Zeppelin". De luchtscheepvaartdienst over den Stillen Oceaan. Omtrent de plannen tot de oprichting van een luchtscheepvaartdienst van de We'stkust der Y. S. over den Stillen Oceaan deelde de leider van de Ameri kaansche Zeppelin Mij mede, dat de aan deden in de nieuw opgerichte maatschap pij voor golijke deelen worden overgeno men door twee Amerikaansche banken en een industrioele onderneming. De Duitsche Zeppelin-maatschappij heeft geen direct belang bij do nieuwe on derneming en is er alleen door bemidde ling van do Good Year Zeppelin Mij. bij geïnteresseerd. Do nieuwe dienst zal in 1932 worden geopend, voorloopig met één luchtschip. Vervoord zullen worden passagiers, post en kleine vrachtgoederen. Een samenwer king met de Amerikaansche spoorwegen, scheepvaartmaatschappijen en luchtlijnen is reeds verzekerd. De luohthavcn zal bij Los Angeles of bij San Dicgo> worden gevestigd. Op deze haven zal een luchtschiplial worden ge bouwd, terwijl op de landingsplaatsen op de Hawaii- en Zuidzee-eilanden ankerraas. ten zullen worden opgericht. Men raamt dat do vlucht heen en terug 1 l'/2 2 da gen zal duren. Hot ligt in de bedoeling om het lucht schip 0'"" de 8 dagen te doen vertrekken. Vliegongeluk. Uit Hongkong wordDgemeldEen water vliegtuig van het Britsclie vliegtuigenmoe- derschip Hermes dat gistermorgen ovor de haven vloog, stortte plotseling in zee en zonk. De piloot, do officier-vlieger Ward verdronk. Zijn lijk is reeds gevon den. Benoemingen. In het Aartsbisdom. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor to Zwolle (II. Michaël) den weleorw. heer J. F. H. Eshuis en tot. pastoor te Mariaparochie bij Almelo den welecrw. hoer G. C. Oostveen. Na den mislukten bloembollenoogst te Beverwijk. Een leveringskwestie. Mon moldt uit Beverwijk aan de „Msb.": In het voorjaar van 1929 hield de bloera- bollenvciling „Beverwijk" voor de eerste maal z. g. n. voorveilingen van bloombol len, waarbij de bollon, welke geplant wa ren, ongeveer in AugustusSeptember moesten werden geleverd. Door de strenge vorst- mislukte de oogst grootendeels, waar door vele kweekers en tuinders in staat waren het verkochte te leveren. Do koo- pers bleven echter levering eischen, waar om deze aangelegenheid aan het scheids gerecht werd voorgelegd. Bij dc behande ling dezer kwestie beriepen do kweekers zich op overmacht, doch het scheidsgerecht heeft dit beroep afgewezen. Deze uitspraak had tot gevolg, dat de tuinders en kwee kers in moeilijkheden geraakten, omdat zij genoodzaakt werden belangrijke schade vergoedingen te betalen. Dc tuindersorganisaties, welke deze bloeiubollenveiling exploiteerden zullen alle pogingen in het werk stellen om door een bijzondere regeling do gedupeerden voor ondergang te behoeden. 3—-»

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 9