jj DE OMGEVING 1 feu milt n pz; Iililiilliililiil!lllilll[llilll!ll!lii!!l[liil!!llliil[!ll!!lllllll!lill!llll!!!!jl!!!lllllllJ|j|ll!llllllil!ili^ rWEEDE BLAD DE LEIDSCHE COURANT. WOENSDAG 30 OCTOBER 1929 EMEENTE EN MIDDENSTAND Organisatie of socialisatie. rrit den aard der zaak heeft het mid- hfltandsbedvijf, dat vr a in zijn uitoe- ae plaatselijk bepeiKL is, o. het punt overheidsbemoeiing vooral „relaties" t, <le gemeentelijke overheid, gelukkig" kan worden getuigd, dat de houding tusschen de gemeentelijke ïheid on den middenstand hier te lan- thans bezig is te ontwikkelen in voor den zelfstandigen, middenstand fltige richting. [aar aanstonds moet hierbij gezegd, dezo gunstige richting op den duur en zal kunnen aanhouden, als. de mid land in voldoende mate zal toonen organisatorische kracht te kunnen in- pen in het bedrijfsleven. foor allerlei vraagstukken van ge- >nt&-politiek is in Nederland de gang zaken in de hoofdstad van eminent mg. Ook voor de ontwikke'ing van verhouding tusschen gemeentelijke rbeid en middensband geldt deze hoofd elijke hegemonie. 'ond destijds de „middenstandspohtiefc De Miranda weerklank in den lande, de gunstige wending, die de Amstcr- ische gemeentepolitiek ten aanzien van middenstand heeft genomen, zal o.i. ken richtinggevend te zijn voor het ge le land. )e Miranda's theorieën omtrent de >uwe taak" der gemeente op het ge- d der prodnctde en distributie van de Bte 'lovenbehoeften leden hun eerste pbreuk in den strijd om het gemeentc- inelkbedrijf. [adien heeft echter de schipbreuk van socialistische overheidsbemoeiing met distributiebedrijf zioh op verblijdende a geconsolideerd. Pij kregen in den Amsterdamschen id de motie-Pomme, die om het ont- van aanleidingen tot overheide- ïjpen te voorkomen een permanent acht vroeg op de distributie der eerste ensbehoeften in den vorm van commis- van overleg met adviseerende be- gdheid, van vertegenwoordigers van leente, publiek en middenstand, e kregen op deze motie een gunstig -advies van het vorige college, van -n W., en we zien thans hetzelfde be- sel der motie-Bomme neergelegd in het gram van het nieuwe college van R.K., S.D. en VJ)., dab vraagt: „Voort- ende bemoeiing betreffende de voorzie- in de voornaamste levensbehoeften 'erleg en in samenwerking met de ,nisaties der betrokkenen, of, zoo noo- door zelfstandig ingrijpen van de ge- «ïte." [et overleg met de organisaties staat Drop. Heb ingrijpen der gemeente komt de laatste plaats. We noemen dit een beslissend keerpunt de Arasterdasche gemeente-bemoeiing distributie, de afrekening met de alistische middenstands-politiek. Set, dat er nooit meer een vuiltje aan lucht zal komenMaar de princi- ile slag is gewonnen! i de commissies van overleg zal de denstand het sterkste front krijgen afweer van gemeentelijke socialisatie- ingen en tevens tot de beste spring- ik om te komen tot verbetering noodig van de bedrijfstoestanden de georganiseerde bedrijfsgenooten lagen de commissies van overleg niet, komen ongetwijfeld wethouder De Mi- da en zijn „nieuwe taak" weer op het ijt. En de commissies kunnen alleen en, als de organisatiegedachte in den denstand dieper wortel schiet, e middenstand moet de leiding nemen dit overleg. Hij moet in de commissies gen voor een sterke en deskundige ver- enwoordiging, die zich weet gedragen >r hechte en breede organisaties van - en stand genoo ten. lij moet toonen te beschikken over de isatorische kracht om hervormend en jeterend in te grijpen in de toestanden iet bedrijf! jrganisatieof socialisatie. vraagstuk gemeente en midden- id kwam in den laatsten tijd in vefle ïeenten aan de orde met den gemeen ten verkoop van gas- en eleetriedteita kelen (toonzalen). lok op dit gebied Ligt de oplossing 'blijkfc hoe langer hoe meer alleen organisatie van de installateurs. Iet V. E. H. I„ waarin het geheele itrischo, en eleotro-technische bedrijfsle- van Nederland is vereenigd, vraagt bij j electriciteits-bedrijven invoering van instituut der erkende installateurs, 'tordam open hiertoe de rij: Over den heontel ijken verkoop van apparaten zal Men beraadslaagd in plaatselijke en lelijke contactcommissies, alleen in hechte organisatie kunnen 'tegenover de installateurs waken voor Qe belangen! MR. F. J. H. BACH, Directeur van het Centraal Hanze-Bureau voor het Bis dom Haarlem. ALKEMAOE. gemeenteraad. Benoeming gemeente-ontvanger. Jaarwedden personeel gemeen te-secretarie. Over bestrating en verlichting. nf'. ^ezer gemeente vergaderde t,cn 2 uur. Voorzitter de eester. Tegenwoordig alle leden. Mc aanwezig de heer W. A. van Farte- secretaris. Na opening der verga INGEZONDEN MEDEDEELING. ■s liet dragen van Steeds voorradig een M in alle soorten SCHQE 1 STEUNZOLEN - VOETEN 1 Speciaal adres vor/ ZlZER^pÉRKE SÜriöOL J LAARZEN met Hmr e» Creps-Kubhsr Oadervzerk §j dering met het gebruikelijke gebed wor den de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Aan de orde de agenda: lo. Bepaling zekerheidstelling voor den nieuw te benoemen gemeente-ontvanger. De voorz. doet voorlezing van het prae- advies van B. en W., waarbij zij mededee- len, dab art, 109 der Gemeentewet den ge meenteraad de verplichting oplegt om vóór dat. tot benoeming van een ontvan ger wordt overgegaan eerst het bedrag wordt bepaald, waarvoor de ontvanger zekerheid moet stollen. De vereeniging van tot zekerheidstelling verplichte ge meente-ambtenaren gevestigd te 's-Graven- •hage heeft zich bereid verklaard de nieuw te benoemen ontvanger als lid harer ver eeniging op te nemen en zij neemt er ge noegen mede, dat het bedrag der zeker heid wordt bepaald op 0000.B. en W. stellen den Raad voor het bedrag der ze kerheidstelling op 6000.vast te stellen en de kosten aan deze zekerheidstelling verbonden voor rekening der gemeente te nemen. De heer Rietbroek acht het bedrag van deze zekerheid, gelet o£ de inkomsten der gemeente, wel wat te laag. Ook den heer de Vetto is zulks opgevallen. De voorz. antwoordt, dat in de kas van den gemeente-ontvanger nimmer meer dan 6000.mag zijn, want hij is verplicht bij overschrijding het meerdere te storten op de postrekening of bij de Bink waaruit hij zonJer toestemming van B. en W. geen gelden kan afhalen. De vereeniging neemt bovendien met een hoogere borgstelling geen genoegen. De beer Rotteveel vraagt of de gemeen te verplicht is de kosten aan de zeker heidstelling verbonden voor rekening der gemeente te nemen. De voorz. merkt op, dat in de jaarwed- denregeling voor den ontvanger bepaald is, dat indien de kosten niet voor rekening van de gemeente worden genomen, de ont vanger de kosten terugkrijgt in den vorm van jaarweddeverhooging. Hierna wordt z. h. s. het voorstel van B. en W. aangenomen. 2o. Vaststelling van een nieuwe instruc tie voor den gemeente-ontvanger. De voorz. deelt mede, dat B. en W. het oioodig achten.dat bob wijziging van de be staande instructie voor den gemeente-ont vanger wordt overgegaan, daar enkele be palingen in verband met de zekerheidstel ling en de boekhoudvoorschriften wijziging dienen te ondergaan. Z. h. s. wordt de nieuwe instructie vast gesteld. 3o. Benoeming van een gemeente-ontvan ger tegen 1 Januari 1930. Ingekomen is een adres van P. H. van den Bosch, waarbij hij vraagt om in aanmerking te mogen ko men voor de vacant komende betrekking tegen 1 Januari 1930. B. en W. bevelen voor deze betrekking aan als no. 1 P. H. van den Bosch, 2e ambtenaar ter secretarie en voor no. 2 P. van Moeve, le ambtenaar ter secretarie. Na gehouden stemming blijkt de heer P. H. van den Bosch met algemee- ne stemmen te zijn benoemd. Tot plaats vervangend ontvanger wordt aangewezen de heer P. van Hoeve, le ambtenaar ter secretarie. De heer Rotteveel vraagt of bij langdu rige ziekte de plaatsvervangend ontvanger ook zekerheid moet stellen. De voorz. ant woordt bevestigend. Mocht de ontvanger ziek worden, dan zal deze zaak afzonder lijk worden geregeld. Aan de orde is thans de jaarweddenher- zicning voor de ambtenaren ter secretarie. B. en W. deelen in him prae-advies me de, dat de benoeming van den heer van den Bosch tot ontvanger met zich mede brengt, dat ook onder de oogen moet wor den gezien de jaarweddenregelrng voor de ambtenaren ter secretarie. Naast de ver plichte zittingsdagen als ontvanger zal deze tevens op de secretarie werkzaam blijven als 2e ambtenaar ter secretarie, voor welke werkzaamheden hem een toe lage moet worden verleend. Wat de jaar wedde als ontvanger betreft deelen zij me de, dab deze wedde zal bedragen, iuclien de bevolking op 1 Januari 1930 meer dan 6000 zielen telt minimum ƒ2400.en maximum 3000.—, terwijl indien de be volking beneden de 6001 zielen blijft op 1 Januari 193Q de jaarwedde voor de ont vanger is bepaald op 1700.tot 2000. B. en W. zijri van moening, dat hiermede bij het bepalen van de toelage rekening dient te worden gehouden en zij stellen don Raad voor, indien de aanvarigswedde als ontvanger bedraagt 1700.de toelage als ambtenaar te bepalen op 500.en mocht de aanvangswedde tengevolge van den bevolkingsaanwas komen op 2400. do toelage als ambtenaar vast te stellen op 300.—. Voor den eersten ambtenaar ter secre tarie stellen B. en W. voor de jaarwedde met 300.te verhoogen, terwijl de der de ambtenaar een jaarwedde krijgt van 500700. Door deze salarisregeling wordt dit finantieel voordeel bereikt, dat op de begrooting voor het dienstjaar 1930 op den post „Jaarwedden der ambtenaren ter secretarie" een bezuiniging wordt ver kregen van 1500, terwijl uitbreiding van hel personeel niet behoeft plaats te vin den, alleen kan het gebeuren, dat t.z.t. op de secretarie een volontair wordt geplaatst tegen de gebruikelijke gratificatie van 100 per jaar. De lieer Rietbroek vraagt of Gedep. Sta ten ook bezwaar kunnen maken t-egcAi de verlaging van de toelage als ambtenaar, indien tengevolge van den bevolkingsaan was de wedde als ontvanger komt op ƒ2400, waardoor de toelage als ambtenaar wordt verminderd met 200. De voorz. zegt, dat de toelage door den Raad wordt geregeld, buiten het. ontvangerschap om, zooclat Ged. Staten hierover geen zeggen schap hebben. Z. h. s. wordt de jaarweddenverordening vastgesteld. 6o. Vaststelling van een raadsbesluit tot heb aangaan van een geldleening groot 62.000 a 4 7/8 pet. pari. In de jaren 1928 en 1929 werden door den Raad de noodige gelden beschikbaar gesteld voor de uitvoering van buiten- gewono werken. Zoo is aan de secretarie woning ten koste gelegd ƒ2210. De brug aan den. Noordhoek hoeft gekost 21.349. Een tweetal ophaalbruggen zijn geheel vernieuwd; de kosten hiervan hebben be dragen 3276.98. In totaal zal geleend moeten worden 62.000. De Pensioenfondsen voor de koloniale landsdienaren te 's-Gravenhage is bereid deze leening te sluiten. B. en W. stellen den Raad voor van deze aanbieding ge bruik te maken, daar deze alleszins billijk is te achten. De heer Rotteveel vraagt, of het te leenen bedrag al de uitgaven omvat. De voorz. antwoordt, dat alle credieten, welke de Raad heeft toegestaan in deze leening zijn gewerkt, met uitzondering van de kosten voor het zevende leerjaar aan de Bijzxm- dere christelijke school te Oude-Wetering, waarop gisteren de beslissing van den Mi nister is ingekomen. Bovendien zal nog een lokaal moeten worden bijgebouwd aan de Nieuwe-Wetering. De heer Heemskerk vraagt of heA. niet mogelijk is tegen een nog lagere rente te leenen, want als men de beursberichten nagaat, dan zal het geld weer goedkoop worden. De voorz. zegt, dat zulks niet mo gelijk is. Er wordt zelfs nog geleend tegen 5 pet. Hierna wordt z. h. s. besloten de geldleening met de Pensioenfondsen te sluiten. 7-a Wijziging gemeente-begrooting. Deze wordt na toelichting door den voorz. z. h. s. vastgesteld. So. Ingekomen stukken en inodedeelm- gen: Verzoek van het R. K. schoolbestuur van Ond-Adc om gelden te mogen ontvan gen voor een schoolkachel. B. en W. stel len voor de gevraagde gelden beschikbaar te stellon. Z. h. s. wordt lr rtoe besloten. Voorts een schrijven van den Commissa ris der Koningin om over te gaan tot wijzi ging van de kabelverurJening. B. en W. stellen voor aan de gemaakte opmerking tegemoet te komen, door achter het woord „energievorm" in het tweede lid van art. 1 dier verordening de woorden in te las- schen „door geleidingen of kabels". De heer de Vette vraagt of na 1942 bij het eindigen van het contract de gemeente •vrij is het licht uit een andere plaats te betrekken en of de kabels dan van Leideu zijn. De voorz. antwoordt bevestigend. Verder stellen B. en W. voor een proef te nemen met de bestrating van een ge deelte te Rijpwetoring. De kosten worden geraamd op l778.-r. B. en W. vragen een crediet aan van 1800. De heer Heemskerk vraagt waarom B. en W. gemeend hebben geen trottoir le moeten leggen nabij de woningen van Zoetemelk. De voorz. antwoordt, dat de weg daar te smal is. De heer Rotteveel gelooft, dat hét be straten te Rijpwetering zeer ten goede zal komen aan de plaats, doch de ondergrond zal daar niet meevallen. De voorz. is met den grondslag ter plaatse niet zoo bekend, doch merkt op, dat het hier slechts een proef betreft. De heer Horsman zegt, dat aan iederen weg onderhoud is. De heer do Vette vindt het beter, dat hot trottoir nabij de kerk een breedte houdt van 1 1/2 Meter dan van 2 1/2 Meter aan den oenen leant en 11/2 Meter aan den anderen kant. De heer Heemskerk vindt, dat een breedte van 2 1/2 Meter juist, goed zal staan. Z. h. s. wordt het gevraagde crediet be schikbaar gesteld. Bij punt mededeelingcn deelt de voorz. mede, dat aan Leiden oen schrijven is ge zonden bctreffende de straatverlichting tc Oude-Wetering. Met het uitbreken van het paardenspoor zal de volgende week een aanvang worden gemaakt. Omtrent do steunverleening aan werkloozen die drie achtereenvolgende jaren hun volle uitkee- ring hebben genoten, deelt de voorz. mede, dat B. en W. geen steunverleening in het loven zullen roepen. De bonden zullen zich tot den Minister hebben te wenden. Wel zijn B. en W. bereid uitgetrokken werkloo zen bij de werkverschaffing tewerk te stel len voor zoover zij geschikt zijn. Omtrent het bouwen aan de Noordkade hebben B. en W. zich gewend tot het polderbestuur. De eigenaar van heb water nabij de Fran- sche brug is door B. en W. tot een bespre king nitgonoodigd, doch deze heeft zich niet gowaardigd iets van zich te laten hooron. Rondvraag. De hoor Rietbrock vraagt hoe hot staat met do ondiepte nabij de Noordhockbrug. De voorz. antwoordt, dat van Ruiten bezig is met het uitdiepen. Dc heer de Koning brengt dank aan B. en W. voor de wijze waarop zij aan zijn verzoe ken gevolg hebl)cn gegeven. Alleen betreurt spr. het, dat Kerkvliet niet heeft willen voldoen aan een verzoek van B. en W., want de toestand is vooral des avonds daar levensgevaarlijk. Dé heer Bontje wijst op verschillende lantaarns, welke te Nieuwe-Wetering niet branden. De voorz. zegt onderzoek toe. De heer de Vette wijst eveneens op de straat verlichting tc Rijpwetering. Ook daar bran den des avonds weinig lantaarns. De voorz. zegt eveneens onderzoek toe. Hier na. sluiting. Personalia. Tot gemeente-ontvanger van Alkemade is benoemd onze plaatsge noot de heer P. H. van den Bosch. WARMOND. Volksbond. Gisteren hield de R. K. Volksbond, afdeeling Warmond, een ulge- meene vergadering in Hotel „De Stad Rome" alhier. Nadat de Voorz., de heer J. H. Haverkort, de bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze had geopend, sprak hij een woord van welkom tot de aanwezige leden, en sprak er zijn vreugde over uit, dat zoo vele leden, ondanks het slechte weer, aanwezig waren. Inzondor heette hij hartelijk welkom den Pastoor, Geestelijk Adviseur der vereoniging. Hierna werden door den Secretaris, de notulen der vorige vergadering voorgele zen en dezelve onveranderd vastgesteld, waarbij de Voorz. den Secr. een woord van dank bracht voor de accurate wijze waarop hij de notulen had samengesteld. Uit hot hierna voorgelezen financieel verslag van den Penningmeester bleek, dab de rekening sloot met een batig saldo van 172.76. Verder deelde dc Voorz. mede, dat door het vertrok van A. de Groot een vacature was ontstaan in de Commissie belast- met het organiseeren van een St. Nicolaas- avond voor de kinderen der leden. Bij stemming werd in deze vacature voorzien door benoeming van den heer Elstgeest, die mededeelde deze benoeming gaarne te aanvaarden. De Voorz. spoorde de leden aan ook dit jaar weder goed in hun b9urs te tasten, tcneindo van het welslagen van dezen avond verzekerd te zijn, waarbij hij mededeelde, dat het Bestuur voor dit doel einde uifc de kas der vereeniging wederom een bedrag ter beschikking zou stellan. Een lid van het Hoofdbestuur, aldus de Voorz. zal binnenkort uiteen komen zetten het doel van dc in te stellen Bestuurs raad, terwijl van deskundige zijde voor de leden ook zal worden uiteengezet het doe! en de werking van de nieuwe Ziektewet. Waar de leden bij deze wet ten nauwste betrokken zijn adviseerde apr. met klem deze bijeenkomst bij te wonen? Evenals andere jaren zal de Patroonsdag der ver eeniging, vallende op 7 November, wor den herdacht door een Algemeene Commu nie der leden op 2en Kerstdag, de dag san- gewezen hiervoor, terwijl dan tevens een uitvoering zal worden gegeven door de af deeling toor.eel. Op voorstel van hel lid Koppers werd aan de afgevaardigde leden naar de Cen trale BeHtnursvere,.'doring een imperatief mandaat- mede gegeven met betrekking tot behandeling der bestuursvoorstelten. welke voo tellen o.m. behelsden uitbrei ding van hot- aantal bezoldigde bestuurs leden met twee. Bij <!o gebruikelijke rondvraag verzocht het lid Sikking do lede-n zooveel mogelijk de uitvoering te bezoeken, die gegeven zou worden ton bate van „Herwonnen Levens kracht-"' van welke vereeniging liet- nut niet nader behoefde te worden toegelicht. Het lid Versluijs zag gaarne, dal vanwege het Bestuur pogingen in het werk werden gesteld om te komen tot verlaging van de huur der gasmeters, terwijl de heer v. Dam verzocht ook het workloozen-vra-ag- stuk nader tc bezien. Nadat hierop zoowel door den Voorz. als door den Geestelijk Adviseur naar genoegen was geantwoord, werd de zeer geanimeerde vergadering on der dankzegging voor dc opkomst op de ge bruikelijke wijze gesloten. LANGERAAR. Boerenleenbank. Wegens Allerheili gen op 1 November, zal de zitting van de Bank 'niet op Vrijdag zijn, maar op Don derdagavond ten huize van dc Kassier. ZOETERMEER-ZEGWAART. Baldadigheid. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt wegens balda digheid, hei. verrichten van arbeid, buiten de uren op de arbeidslijst vermeld en we gens rijden zonder licht. Verder werd door haar tusschen komst verleend bij zaken, het algemeen belang rakende. Groene Kruis. Maandagavond half acht uur vergaderde do afdeeling Zoeter- meer-Zegwaart ran het Groene. Kruis in hefc Hpaarbankgobouw Een 18-tal leden had aan den oproep, ter vergadering te komen, gehoor gegeven. Na een kort openingswoord wei-den door den secretaris dc notulen der vorige ver gadering gelezen, die. onveranderd werden vastgesteld. Daarna verzocht de voorzitter den aan wezigen zich van hun zitplaatsen te ver heffen cn deed mededcöling van het over lijden van dokter Flesscher, lid van het hoofdbest-uur, en den heer P. Th. Vor- •li'Oeff, afdeolings-bostnurder, waarna woor den van waardeering werden gosprokon. De voorzitter deelde nog mede, dat eenigo bestuursleden der afdeeling bij de begrafenis van den heer Vorhoeff waren tegenwoordig geweest. Van mevrouw de wed. Verhoeff was eon dankbetuiging in gekomen, die werd voorgelezen. Alvorens tot voorlozing van het jaar verslag over 1928 word overgegaan, memo reerde de voorzitter de vorigo vorgodering, waarop oen -18-tal leden waren present geweest. Hij had toen zijn voldoening uil- gesproken over hot- feit, dat, er meer ani mo voor vergaderingbezoek kwam. En thans waren van de 620 loden maar 18 verschenen. Uit het verslag bleek liet volgende: De afdeeling bestaat- uit 620 leden (vorig jaar 619). alzoo vooruitgang van 1 lid. Aangehaald werd dat 1928 oen jubeljaar was geweest, in verband mot het 25-jarig bestaan der afdeeling. Door de wijkzuster waren in Zoetermeor 449 bezoeken afge legd en in Zegwaart 1500, totaal dus 1949 bezoeken. Er waren 276 stuks vorplegings- artikelen in gebruik geweest cn S tenten. Voor het wijkgebouw was men in bezit van een kapitaal van f3925. Vanwege Huiszorg werd in een 25-tal gezinnen hulp verleend. liet financieelc verslag gaf de volgende cijfers: Ontvangsten: Groene Kruis f2781.28»/-, Wijkverpleging f738.75, T.b.c.-bestrij Jimg f 1021.57, totaal f 4541.GO1/*, uitgaven: Gr. Kruis f473.021/,, Wijkverpleging f2053.171/:,, T.b.c.-bestr. f 379.711/,, totaal f 2905.911/,. Batig saldo f 1635.69. Door den heor J. M. Boon werd ver slag uitgebraoht van de gehouden alge meene vergadering. Voor de op 31 Octo ber a.s. te houden a-lgemeene vergadering werd aangewezen do heer D. Reezebos. Bij de gehouden 'bestuursverkiezing, we gens periodiek aftreden van den heor D. Roezo'bos, werd deze herkozen. In de va cature P. Th. Verhoeff werd gekozen do heer P. L. J. van Boheomen. De beschrijvingsbrief voor do algemee ne vergadering werd voorgelezen. Over het punt „Instituut schoolartsen" word dbor verschillende sprekers hot woord gevoerd. De voorzitter deocl mededeeling om trend een en ander, dit punt betreffende. In dc 2e helft van December zal dokter Beekenkamp van Gouderak voor dc afdee ling alhier een lozing houden over school artsen. Verder werd nog besproken do stichting van een wijkgebouw. De voorzitter deelde mede, dat hierom trent nog niets definitiefs kon worden medegedeeld. Do aungelegcnTieid had ech ter do volle aandacht van het bestuur. Plannen zijn in voorbereiding. Zoodra deze plannen een vasteren vorm hebben aange nomen, zal dit zoo spoedig mogelijk don leden worden bekend gemaakt. Met een kort woord van den voorzitter werd de vergadering gesloten. ZEGWAART. Geboren: Gcrardus Matthcus Wil helmus, z. van J. Smits en S. O. .Scholten Gehuwd: J. A. Friggen, 27 j. te Zoetermoer en J. C. Rietkerk, 21 j. alhier. Overleden: J. D. van 't- Wout, 28 jaar. ZOETERMEER. Geboren: Anna Maria, d. van M. J. van Leeuwen en C. M. van der Wan- Gehuwd: A. A. M. Hakct, 27 j. en J. C. van den Bosoh, 22 j. G. J. Hunt man, 21 j. en M. P. van der Helm, 21 j.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5