STADSNIEUWS DE VERBROKEN RADIOREDEVOERINGEN. Van den „vrijdenker" Hoving. Nadere meedeelingen van minister Reymer. Op vragen van het Tweede Kamerlid Wijnkoop: Wil de minister alsnog de voorwaarden meedeelen, namens hem gesteld bij de voor de radio-uitzending van 29 September j.L in Tuschinsky te Amsterdam volgens art. 3ter van de Telegraaf- en Telefoonwet ver leende vergunning? En wil de minister voorts de feitelijke motieven publiceeren, waarop hij gemeend heeft, dat de uitzending in strijd kwam met de gestelde voorwaarden? heeft de minister van waterstaat geant woord: De voorwaarden, in vraag 1 bedoeld, wa ren, dat het programma van hetgeen zou worden uitgezonden uiterlijk drie dagen tevoren aan den ondergeteekende ter in zage zou worden verstrekt en dat do' uit zending niet zou zijn in strijd met de vei ligheid van den Staat, de openbare ordo of de goede zeden. Toen in het verloop der redevoering van den heer Hoving bleek, dat de uitgespro ken woorden in hun onderling verband krenkend waren voor den eersten minis ter van een bevriende Mogendheid, zelfs in eon mate, dat zij aanstootelijk konden worden geacht voor grootc groepen, zoo wel in binnen- als buitenland, werd de uit zending, als in strijd met de openbare orde en de goede zeden, verbroken. Van den heer Vogt. Het ant woord op vragen van den heer Floris Vos. Op vragen van het Kamerlid F. Vos: 1. Is het den minister bekend, dat de •uitzending van een radioredevoering van den heer Willem Vogt, directeur van het omroepbedrijf van de Algemeene Vereeni- ging Radio Omroep, gehouden op Maan dag 21 October j.l., des avonds, van ambts wege plotseling is afgebroken? 2. Is de minister bereid, mede te dee- len, of deze handeling strekte tot uitvoe ring van artikel 3ter der Telegraaf- en Telefoonwet? 3. Indien de voorgaande vraag bevesti gend wordt beantwoord, wil de minister dan mededeelen, welke bewoordingen of uitdrukkingen, door den heer Vogt gebe zigd, gevaarlijk zijn geacht voor de veilig heid van den Staat, de openbare orde of de goede zeden? 4. Indien vraag 2 ontkennend wordt be antwoord, wil de minister ^an mededee len, op grond van welke wettelijke bepa lingen) tot den sub 1 bedoelden maatre gel is overgegaan heeft de minister van waterstaat geant woord 1. Ambtshalve is aan den heer W. Vogt, directeur van het Omroepbedrijf van de Algemeene Vereeniging Radio Omroep, verzocht niet voort te gaan met de rede, welke hij op Maandag 21 October j.l., des avonds, uitsprak. Toen aan dit verzoek niet werd voldaan, is hem opdracht gege ven de rede te eindigen, aan welke op dracht door hem gevolg werd gegeven. 2. De bedoelde handeling Btrekte ter uitvoering van het beginsel in artikel Ster der Telegraaf- en Telefoonwet 190-1 (Staatsblad no. 7) neergelegd. 3. Het verzoek en later de opdracht is tot den heer Vogt gericht niet op grond van bewoordingen of uitdrukkingen, maar omdat diens voortgezette bespreking voor de microfoon van hetgeen de Radioraad onder geheimhouding aan de omroep-or- ganisaties had medegedeeld, moest worden geacht een niet geoorloofde inbreuk te zijn op de behandeling van deze aangelegen heid, zooals het bij de wet daarvoor inge stelde orgaan deze wenschte te zien ge schieden. 4. In verband met de beantwoording van vraag 2 behoeft vraag 4 geen beantwoor ding. De A. V. R. O. Het gewestelijk bestuur Noord-Holland van de A.V.R.O. heeft de volgende motie aangenomen, gericht tot den voorzitter van de A.V.R.O., den heer Westerveld: Het gewestelijk bestuur Noord-Holland der A.V.R.O., reeds langen tijd van mee ning, dat het voorzitterschap der Alge meene Vereeniging Radio-Omroep niet be rust. in handen van iemand, die doelbe wust en zonder omwegen den weg aan wijst, dien de A.V.R.O. dient te bewande len ter verkrijging van een goed geconso lideerde positie; de overtuiging hebbende, dab de desavoueering van het algemeen bestuur der A.VJLO. door den voorzitter betrekking hebbende op de redevoering van den heer Vogt voor de microfoon op Maandag 21 October gehouden, het thans uitermate gewenscht maakt, dat -het. voor zitterschap in andere handen worde ge legd; verzoekt u met den meesten aan drang, onmiddellijk het voorzitterschap neer te leggen. Ook uit andere plaatsen, oa. uit Leiden, kreeg de heer "VVesterveklzoo'n afkeuring in zijn beleid. De heer 'Westerveld heeft zijn ontslag genomen als voorzitter van de A.V.R.O. Vischhandelaren. In een Maandag te 's-Gravenhage ge houden vergadering van de Nederlandscho Vereeniging van Vischhandelaren werd de aanstaande invoering van het Werktijden besluit voor winkelpersoneel besproken, alsmede de daaruit voor sommige bedrij ven in de levensmiddelenbranche voort vloeiende moeilijkheden. Na een toelichting van den heer J. N. J. de Booy machtigde de vergadering het be stuur om zich met de regecring in verbin ding te stellen. Be-sloten werd om te trachten tot de vor ming van een sterke, nationale bedrijfsor ganisatie te komen. Het voorloopigs secre tariaat werd opgedragen aan den lieer De Booy, Prinses Mariestraat 21, 's-Graven- Financiën en Economie PANIEK OP DE NEW YORKSCHE BEURS. Verleden week Donderdag voltrok zich op de New Yorksche beurs plotseling een inzinking, welke zoozeer toenam, dat er een paniek ontstond en verschillende fondsen tot een ongekende laagte inzak ten. Er werden groote verliezen geleden en de Donderdag van verleden week zal dan ook in de geschiedenis der New York sche beurs vermeld staan als „de zwarte Donderdag". Als oorzaak van deze scherpe inzinking geeft men op: de executie van zwak ge dekte speculatieve posities. En zooals in dergelijke gevallen meor gaat, lokt een nerveuze stemming allerlei verkooporders uit en er ontstaat een baisse van enormen omvang. Lage prijzen vinden echter weor koopers en zoo her stelde zich de beurs weer in den namid dag. Ook Vrijdag en Zaterdag had de markt een geruststellend verloop. Doch Maandag begon de nerveuze stem ming zich weer baan te breken en er ont stond een nieuwe reactie, welke ock Dins dag aanhield. Geruchten omtrent een ban kiers-conferentie, welke steun aan de markt zou verleenen, deden een klein her stel ontstaan, maar al spoedig brak weer zulk een stroom van verkooporders als een lawine over de markt los, dat de paniek weer in volle gang was. Ook van de provinciale beurzen werden scherpe koersreactics gemeld, hetgeen de markt nog verder deprimeerde, terwijl ook het buitenland als kooper uit de markt bleef. Zoo verwarrend was de krach van Don derdag geweest, dat verschillende ban kierskantoren Zondag in Wallstreet hebben doorgewerkt om uit den warboel wijs te worden. Ook de noteerings-commissie heeft haar bureau Zondag een tijdlang opengehad om verscheidene onopgehelderde kwesties te regelen. In tal van gevallen toch zijn in de drukte orders in het geheel niet uitge voerd of orders van verschillende firma's in één en dezelfde transactie onderge bracht. Al deze zaken moesten op orde ge bracht worden. Er zijn voorbeelden dat er van aan- en verkooporders geen enkel ander spoor is terug te vinden dan de le vering op de beurs. Gistermorgen (Dinsdag) werd de situa tie nog moeilijker, doordat de bankiers besloten hadden de markt te steunen, even wel niet op de slotkoersen van Maandag, maar pas als deze nog 20 punten zouden zijn ingezakt. Toen dat bekend werd, was het resul taat, dat de koersen reeds dadelijk bij opening 20 punten inzakten. Een vlood van verkooporders kwam weer op de markt. Ook bankaandeelen, die tot dusverre de déb&ele krachtig hadden weerstaan, wer den nu het slachtoffer van een ernstige in eenstorting en de koersen van enkele bank aandeelen werden bijna gehalveerd. De rest van de markt werd voor het grootste deel meegesleurd in den vloed van verkoopen en het resultaat hiervan was weer een toe neming van de algemeene vrees, terwijl verder de geruchten omtrent faillissemen ten van makelaarshuizen weer opdoken. Tot dusver echter is slechts het faillisse ment aangekondigd van een makelaarshuis dat niet van groote beteekenis is. De Federal Reserve Board te Washing ton is gistermorgen onmiddellijk bijeenge komen om de situatie onder de oogen te zien en eventueel in te grijpen. Door aan koop van staatsfondsen had de Board reeds Maandag in -den nood aan liquide geldmid delen eenigszins voorzien. De meening wint veld dat. interventie van dé* zijde der regeering noodzakelijk zal zijn om verdere ernstige verliezen er» de epidemie van bankfaillissementen die daarvan het gevolg zou moeten worden tè voorkomen. Verschillende stappen werden gedaan om de algemeene daling in te perken. J. F. Morgan Co. kondigden aan, dat een groot aantal der leidende banken de sup- pleerings marge voor leeningen op onder pand zullen verminderen van 50 tot 25 pet. van de huidige koersen en dit zal een ver mindering te weeg brengen van den om vang der gedwongen liquidaties, in het bij zonder daar vele makelaars een derge lijke regeling met hun cliënten treffen. De makelaarsfirma John J. Bell Co., die lid van de New Yorksche curb market is, heeft gisterochtend haar betalingen ge staakt. Zij werd onmiddellijk van de lijst der tot don handel aan de curb-markt toe gelaten firma's geschrapt. Do Federal Reserve Bank to New York koopt regeeringsfondsen aan ten einde een gemakkelijke stemming op de geld markt te handhaven, waardoor de banken in staat, worden gesteld op ruime schaal leeningen te verschaffen. Veel makelaars hebben voor het openen van de beurs gisteren aangedrongen op sluiting en het beursbestuur hield een in allerijl bijeengeroepen vergadering. Be sloten werd dat. het sluiten van de beurs het vertrouwen in al te sterke mate zou ondermijnen en daarom werd geweigerd op dit verzoek in te gaan. Tegen zes uur gisteravond zou een speciale bijeenkomst van het boursbestuur plaats hebben en de kwestie der sluiting zou een der voornaam ste punten van bespreking uitmaken. Deconfitures in Denemarken. Naar aanleiding van de debacle der Folksbanken en de z.g. Harald Plum-groep te Kopenhagen is bekend gemaakt, dat ook de financieringsmaatschappij Christian Wulff Co en twee Kopenhaagsche bank huizen Claus L. Smidt en J. V. Steffensen Co. hun betalingen hebben gestaakt en in liquidatie zijn gegaan. De Deensche minister van justitie heeft den stadsrechter Pihl aangewezen om het gerechtelijk onderzoek te leiden. RECHTZAKEN Diefstal in een kazerne. Voor den Krijgsraad te Den Bosch stond gisteren terecht C. de V., 23 jaar, gewoon dienstplichtige van de eerste schoolbat- terij, 6e regiment veldartillerie te Leiden, gedetineerd in het Huis van Bewaring te Den Bosoh. Hij zou op 19 September 1928 te Leiden in de kazerne hebben wegge nomen een bankbiljet van f 10, toebehoo- rend aan den dienstplichtige korporaal Mouwen. Verdediger was mr. M. J. v. Leeuwen. De krijgsraad veroordeelde C. P. de V. tot 2 maanden gevangenisstraf met ontslag uit den dienst. Brandstichting. Voor de Rotterdasajche Rechtbank beeft terecht gestaan j 36-jarige land bouwer D. P. d. S., Tnans gedetineerd, wien ten laste wordt gelegd brandstich ting, gepleegd op 7 Juli in zijn woning te Oudenhoorn. Verdachte zou opzettelijk in de door hem bewoonde woning en in de aan die woning aangebouwde schuur brandbare stoffen, niet voor verbranding bestemd onder die omstandigheden, heb ben doen vlamvatten. De eisch luidde 2 jaar en 6 maanden ge vangeniss traf INAUGUREELE REDE VAN PROF. DR. S. T. BOK Wiskunde en weefsetleer. Prof. dr. S. T. Bok, benoemd tot hoog leeraar in de histologie en de microscopi sche anatomie aan de Rijks-Universiteit alhier, aanvaaro.de hedenmiddag zijn ambt door 'het uitspreken in het Groot-audito- rium van een rede, getiteld: „Wiskunde en weefsel!eer". Het meest vruchtbaar voor de ontwikke ling van een natuurwetenschap zijn wel die momenten in het werk van den indï- viduecflen onderzoeker, waarop bij hem of bij haar een vermoeden rijst. Op dat moment toch grijpt in het bijzonder de fantasie in. Het waarnemingsmateriaal, dat den onderzoeker voordien voor oogen stond, was in den regel niet voldoende om een afdoend antwoord op de door hem aan de natuur gestelde vraag te geven en in a'l die gevallen is het de fantasie of de intuïtie, die hem over het nog ontbre kende heenhelpt e~i hem een mogelijk ant woord aan de hand doet. Het is dan do taak van de daaropvolgende kritiek om dit vermoeden te toetsen aan het reedk verkregen en htet nog te verkrijgen waar- nemingsmaberiaal. Lukt 't daarbij volledig, de nog ontbrekende feiten aan te vullen, dan kan drt vermoeden, dat op onvol doende feiten steunde, worden omgezet in een gevolgtrekking uit het dan vol doende geworden feitenmateriaal. Zelfs dit uitschakelen van het element van on zekerheid, dat in elk 'vermoeden besloten is, is weer het gevolg van diezelfde fan tasie, want juist aan de hand van dat vermoeden werden speciaal die feiten ge vonden die noodig waren om dat vermoe den in een gevolgtrekking om te zotten. Als wij ons bezinnen over een wijze waarop oen wetenschap vooruitgebracht kan worden, dan kunnen wij ons dus wel niet voldoende verdiepen in de vraag, hoe wij het rijpen van juiste vermoedens in dat wetenschapsveld zouden kunnen be vorderen. Een manier om in de histologie of weefselleer dit ontstaan van juiste vermoedens te bevorderen, ziet spreker in het tusschenschakelen van een wiskun dig beeld tusschen de waarnemingen eenerzijds en de te zoeken inzichten an derzijds. De weefsels van het. levende lichaam dragen hun naam weefsels nog steeds te recht, doordat de rangschikking van de samenstellende onde.-deelen telkens en telkens een zekzr rythme vertoont, waar door men de indruk van een patroon krijgt, zooals ook de door menschenhand en kunstzin gewrochte weefsels vaak een patroon te zien geven, ontstaan door de meer of minder regelmatige terugkeer van een bepaald patroonmotief. In het levende weefsel zijn de „patroonmotieven" in be- ginseL waarschijnlijk steeds eenvoudig en streng van vorm, maar de superpositie van zeer vele motieven en rythmen op elkaar, veroorzaakt zulk een groote on regelmatigheid, dat ons gezichtsbeeld van de werkelijkheid vaak te rijk is voor ons bevattingsvermogen. Om in dit rijke samenspel van motieven en ihythmen een weg te vinden, is het vaak nuttig, om als uitgangspunt, voor onze fantasie die te rijke werkelijkheid tijdelijk te vervangen door een eenvoudig en streng meetkundig patroon. Aan die fantasie wordt zoodoen de meer richting gegeven en minder speelruimte gelaten en het eenmaal ge rezen vermoeden ka-n op belangrijk exac ter wijze worden getoetst: maat en getal zijn betrouwbare gidsen en scherpe rech ters. Deze werktaktiek wordt aan drie voor beelden toegelicht. Deze voorbeelden be treffen alle het probleem, door welke fac toren de vorm van een zenuwcel wordt be paald. De vorm van de zenuwcel, er. in het bijzonder van haar uitloopers, de zenuw-vezels, die de z.g. prikkels naar vaak verwijderde punten voeren, bepaalt tegelijk waar die prikkels him invloed zullen doen gelden, bepaalt m. a. w. te vens de functie van dat neuron. In deze vraag naar de vormbepaling van het. neu ron krijgt dan ook een fascineerend pro bleem der biologie op haast uitdagende wijze vorm, n.l. het probleem van de ver houding tussohen vorm en functie. De functie van een levend orgaan berust voor een belangrijk deel op den vorm van dat orgaan, maar omgekeerd schijnt telkens die vorm door de te verrichten functie bepaald te zijn. Deze wederzijdsche beïn vloeding van vorm en functie wekt den indruk, dat causaliteit en finaliteit hier op nog ondoorgrondelijke wijze aan elkaar raken of misschien zelfs in eikaar over gaan. Eerste voorbeeld. Tijdens de embryo nale ontwikkeling groeien jonge zenuw vezels uit cellen uit, die meestal in de buurt van reeds aanwezige zenuwvezel- bundels liggen en de jonge vezel groeit dan ten naastenbij loodrecht op die be staande bundel verder. Welke samenhang wordt nu gesuggereerd door het 6chema- tisch-meetkundige beeld van loodrecht uit groeiende vezels? De aanvyezige vezclbun- del is in dit stadium nog niet geïsoleerd door de later optredende mergmantels en de in die bundel opgehoopte prikkels zullen in de omgeving uitstralen. Deze uitstraling zal ook loodrecht op de bun del staan en dus komt het vermoeden op, dat jonge zenuwvezels ontstaan langs die lijnen, waar reeds vroeger prikkels door het nog niet neutraal gedifferentieerde protoplasma werden voortgeleid, afkomstig uit reeds bestaande zenuwvezels of uit zintuigen. Talrijke experimenten konden dit ver moeden bevestigen. Sven Ingvar prikte een koperdraad door een stukje embryonaal zenuwweefsel en stuurde stooten van een zwakke elec- trisehe stroom door die draad: loodrecht op die draad ontwikkelden zich jonge ze nuwvezels. Detwi'ler plantte een pootaan- leg in de zij van oen aaablystomalarve: de gevoelszenuwen op die hoogte namen in aantal tee. Hij bracht een stukje rugge- merg in een gebied, waar vele motorische vezels uit de hersenen eindigen: er ont stonden ongewoon veel bewegingszenuwen uit dat verplaatste ruggemergsgedeelte. Ten slotte plantte hij een oog in de hals van een dergelijke larve. Waar de zenuw uit dat oog de hersenstam bereikte trad1 oen ongewone ontwikkeling van neuronen op. Uit de zeer recente onderzoekingen van Locatclli weten wij, dat zenuwvesels zelfs een nog uitgebreider vormgevende invloed op hun omgeving hebben. Op de plaats, waar een salamanderpoot wordt afgesneden ontstaat alleen dan een nieuwe poot, indien de zenuwen voor die' poot in het wond vlak aanwezig zijn. Als een pootzenuw wordt verplaatst, b.v. naar de rughuid, dan ontstaat aan het eind van die pootzenuw een extra poot. Tweede voorbeeld. De vroegst optreden de zenuwvezels in het. dan buisvormige centrale zenuwstelsel beschrijven, meet kundig uitgedrukt, in die buiswand spi raallijnen met uiteenloopende spoed. Zij kunnen dus geen symmetrische punten met elkaar verbinden. Om dat to bereiken vergroeien in het ruggemerklinker en rechter zijwand mt elkaar en ontstaan er nieuwe dwarsloopende vezels tusschen symmetrische punten in die zijwanden. In de hersenen wordt dit- doel door een ele ganter oplossing bereikt, n.l. door het in voeren van de spoed nul in het systeem der spiraalvezels. De vezels irtet de spoed nul blijven in hetzelfde dwarsniveau en verbinden zoodoende symmetrische punten. Voor deze oplossing is geen nieuw orgaan noodig, zooals in het ruggemerg: in het ruggemerg vond een directe aanpassing aan de functie plaats, in de hersenen werd dit nieuwe orgaan harmonisch in het oor spronkelijke bouwplan ingepast. Een dergelijke impasring, die hier als nieuwe ontwikkelingsfactor wordt ver moed, moet dus leiden tot een gelijkenis op een vroeger stadium van een lager ont wikkeld organisme. Dit verschijnsel was reeds door Bolk gevonden bij de vergelij- I king tusschen aap en mensch. De mensch .achten wij hooger ontwikkeld dan een aap i en deze weer hooger dan een apenjong. j Toch lijkt de mensch meer op een apen- jong dan op een aap. Of ~ok deze, door i Bolk als foetabisntie samengevatte ver schijnselen ook op inpassing berusten, we ten wij nog niet, maar zij zijn in overeen- stemming met een van de consequenties j uit de inpassingsgedachte. I Derde voorbeeld. De schors van de 1 groote hersenen ligt geplooid in groeven en windingen. Aan de groove hebben de neuronen andere vormen dan aan de win dingen. Men heeft daarom gemeend, dat de functie van de schors in de groeven een andere zou zijn dan op dc windingen. Belegging van het neuronenpatroon met. een eenvoudig meetkundig patroon, b.v. dat van een dambord, leert iets anders. Als we een dambordpatroon trachten te teekenen in een kromming, zoo, dat b.v. de 'bovehste rij blokjes de binnenbocht en de onderste de buitenbocht vormt, dan zien we dat we óf de rangschikking óf de vorm van de blokjes moeten veranderen: de binnen bocht is korter dar. de buiten- bocht. en bevat dus óf minder even groote bokjes óf evenveel ma'ar smallere blokjes dan de buitenbocht. Meting leerde, dat de neuronen juist zoodanig van vorm ver anderen, dat hun 'rangschikking geliik blijft. De rangschikking van de neuronen is van invloed op hut! schakeling, dus op hun functie. Zij kiezen dus die manier van kromming, waarbij hun functie niet -verandert. Daarentegen kromt het vaat- patroon op de manier, dat. de rangschik king van de vaten verandert maar de vorm van de mazen tusschen die vaten gelijk blijft; zij kiezen ook de manier waarbij hun functie gelijk blijft, maar dat is een andere manier dan die va-n de an ders functioneerende neuronen. Tegelijk zien we hiermee een tweede ïonsequentie van de inpassingsgedachte bevestigd, n.l. dat het levende organisme vaak een keus moet. doen uit verschillende meetkundig mogebike oplossingen van een gegeven ruimtelijk probleem. Zooals de mensch zijn ruimreliike constructies voor gebouwen en werktuigen zoekt door een handige toepassing van de abstracte eigenschappen der ruimte, zoo tracht de levende natuur blijkbaar ook, gebonden als zij is aan de wetten van de ruimte, waarin zij is uitgebreid, tot hooger ont wikkeling te komen door de verwerkelij king van soms principieel andere meet kundige oplossingen van de gegeven ruim telijke problemen. Agenda Maandag, R. K. Bond van Spoor- wegpersoneel „St. Hap! Graanbeurs, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienj apotheken wordt vau Maandag 28 0« en met Zondag 3 November waar gei* door de apotheken, van de heeren Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 5». D. J. v. Driesum, Mare 76, telefoon 4® ioi r- f] Handelsregister K. v. K. Opheffing: Agentuurhand el „Kotex", Leiden, Rijnsburgerweg 173, vertegenwoor diger van buitenlandsche fabrieken (kou sen en sokken). LEIDSCHE VERHUURDERSBON In het bondsgebouw aan de scho kerkgracht heeft de verhuurder^ voor Leiden en omstreken zijn halfjasi .n sche ledenvergadering gehouden. Nadat de voorzitter, de heer H. D, Weizen, met een kort woord de vcrji ioc ring geopend had, werden de door den at cretaris, den heer P. T. de Jong, samt; stelde notulen van de op 14 Maart li houden ledenvergadering gelezen, goe xl keurd en gearresteerd. De voorzitter deelde mede, dat op g bondskantoor sinds de laatst gehoi ledenvergadering belangrijke mutatiënl ben plaats gevonden. De controleur, heer H. van Leeuwen, vroeg wegens tie-verandering met. ingang van 1 Juli, V. slag, hetwelk hem eervol u't deze fui is verleend geworden. In zijn plaats het bestuur den heer P. de Gunst hoofdagent van politie alhier, benot Daarna kwam van den heer W. F. k zaat, inspecteur-coneierge van den b et het verzoek om ontslag uit zijn func wegens familie-omstandigheden mede gepaard gaand vertrek naar H& in. Het bestuur besloot dit ontslag op meest eervolle wijze met ingang van i vember a.s. te verleenen. In deze vaca! heeft het bestuur inmiddels voorzien, d tot ir.specteur-concierge van den bond,' heer H. J. Buijs. gewezen ambtenaar het voormalig Rijks-opvoedingsgestich; hier te benoemen. De voorzitter sprak wenseh uit., dat de heer Buijs in deze lijn als zijn voorganger zou werkzaam De heer Buijs. ter vergadering aanwe dankte het bestuur voor het in he stelde vertrouwen, en vraagt vooral eerstkomende maanden steun van het. stuur en vertrouwen van de leden bi vervulling van zijn nieuwe functies. Bij de verkiezing van kasnazieners 1930 werden als candidaten door den zitter gesteld de heeren Jan de Lange, van Leeuwen en M. de Tombe, die a1 danig werden benoemd en hunne ba u ming aanvaardden. Hierna werd de scheidende teur-concierge, de heer W. F. Lanè: j., genoodigd in het midden van de verg ring plaats te neinen. De voorzitter he nerde er aan, dat er een tijd van ko gaan is. Voor den heer Landzaat is trouwe plichtsvervulling gedurende li ren thans het oogenblik van gaan broken. Temidden van de leden he bestuur gemeend van hem afscheid te ten nemen. Zijn welwdlendheid bij dè transacties, die ten bondskantore hi plaats gevonden, was bij alle leden hel en aan allen past een woord van dank bij het heengaan van dezen tro^i ambtenaar, die leefde voor de bel; van den bond en zijne leden. Moge bijl ten, dat hij alhier ve'e vrienden achter] die hem dankbaar blijven voor zijn ai en ook voor de diensten, door zijn ecM nocte aan den bond bewezen. Zijn onmiddellijke chef de heer J. der Steen ehei' de bureay, bracht den: Landzaat hulde en dank voor d name samenwerking gedurende 13 jaij Hij prees zijn werklust en getuigde in volle vergadering van ziin altijd pal voor de belangen van den bond. De k) J. Meijer noemde het. een aangename namens de Commisste van final eenige woorden van waardeering «n scheid jegens den lieer Landzaat te nw zeggen, en stelde hem in zijn arbeid zijn opvolger als een voorbeeld ter n»| ging. Bij de rondvraag werden door eenigtl den ter snrake gebracht, de nieuwe schriften betrpffende rioleerine. mens B. en W. worden gesteld, bij vrage tot bouw of herbouw. De voon zegt, dat deze nieuwe benal'ngon lie! volg zijn van de thans gedeeltelijk de naaste toekomst geheele in-weri stelling van de Gemeentel rke Cent rioleering. In de prakt.iik heeft hij hetfloi van deze nieuwe inste^ing reeds vonden. Ook de heer M. Solinter Gz, stuurslid. geeft nadere inlichtingen f| dit vraagstuk. De voorzitter zegt toe van dit werp een speciale studie, ten dienstel, de leden, te zullen maken, bij Gemtft werken inlichtingen hierover te zulletfti w'nnen, en ook elders ziin licht over ft aangelegenheden te zul'en opsteken. Na nog eenige bespreking van lm delijken aard werd de geanimeerder" gadering door den voorzitter gesloten, ft DE MOORDAANSLAG IN HET WOONWAGENKAMP. Naar wij vernemen zaL de zaak H. J. P., die op den vooravond van Ocloberfeesten den woon wagen bewonS in de zijde schoot, tengevolge deze overleed, op Dinsdag 12 Nov# voor de Haagsche Rechtbank behauft worden. 'bii [Te Automobilisten worden gewaarsco jd, dat zij bij het verlaten van hun auto'iw contactsleutel moeten medenemen. |d. slachtoffer heeft. n.l. bij terugkomst is jd auto het sleuteltje niet teruggen y Vermoedelijk is het door een bak* jrr hand meegenomen. Bij de politic zijn inlichtingen te b men omtrent een zak zout, welke op openbaren weg is gevonden.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2