LAND- EN TUINBOUW SPORT LUCHTVAART STADSNIEUWS Agenda INGEZONDEN MEDEDEELING. bestuur besloten dit punt op de agenda te plaatsen. Verkiezing van 9 bestuursleden uit de gestelde candidaten. Verkiezing van voorzitter en secretaris (zie art. 8). Voorstel van Boskoop: Ten spoedigste worden pogingen in het werk gesteld de vereeniging van R. K. Gemeenteraadsleden opnieuw te formuleeren, opdat ze eindelijk actief werk 'kan verrichten. De lijst van candidaten voor het bestuur luidt als volgt: Corn. Bontje, Nieuwe We tering (Alkemade); A. Brand Pz. Boskoop; J. P. van Breukelen, Woerden; A. C. Dee- renberg, Schoonhoven; dr. A. C. A. Hoff man. Gouda; W. Hoonhout, Gouda: C. A. G. Janssen, Stompwijk; A. Kasbergen, Oudewater; C. J. Middelweerd, Gouda; A. Th. Olsthoorn. Pijnaolcer; H. J. van do Poll, Bodegraven; J. C. Rooijmane, Wad- dinxveen; C. Schalkwijk, Reeuw ijk; H. G. Veltman Alphen a. d. Rijn; Andrs. de Vos, Bodegraven; W. G. de Vroom. Ele swijk; A. J. M. van Well, Zegwaart; P. A. Th. v. d. Weijden, Nieuwkoop; A. J. M. Willemse, Stompwijk; M. van Zaal, Wouibrugge. ARBEID IN SLAGERIJEN SLAGERSWINKELS. Een voor-ontwerp bij den Hoogen Raad van Arbeid. De minister van Arbeid, handel en Nijverheid heeft het volgende voorontwerp bij den Hoogen Raad van Arbeid aan hangig gemaakt. Ten aanzien van de werkzaamheden van arbeiders in eene ruimte, welke be halve slagerij tevens slagerswinkel is, geldt inplaats van hetgeen met betrekking tot arbeid in fabrieken of werkplaatsen bij of krachtens de artikelen 22, 23, 24, 25, 28, 29, 30, 1, 32, 68, elfde lid, en 91 der Arbeidswet 1919 is bepaald, hetgeen met betrekking tot arbeid in winkels bij of krachtens de artikelen 44, 45, 46, 47, 48, 68, e-lfde lid, en 91 der Arbeidswet 1919 is bepaald. De toelichting luidt als vcjlgt: Artikel 7, eerste lid, der Arbeidswet bepaalt, dat, indien in een ruimte zoo danige verschillende werkzaamheden wor den verricht, dat die 1 ruimte beschouwd moet worden als een fabriek of werk plaats, een winkel, een kantoor enz. en tevens als een ander dezer inrichtingen, ten aanzien van die werkzaamheden de •bepalingen van de verste strekking gel den, behoudens in de gevallen bij alge- ineenen maatregel van bestuur genoemd. Dit brengt mot zich, dat, wanneer zooals veelal het geval is de ruimte, waarin in een slagersonderneming het vleesch verkocht wordt, dezelfde is als die, waarin de elagerswerkzaamheden plaats vinden, a/lle arbeid, in die ruimte verricht, onderworpen is aan de voor ar beid in fabrieken of werkplaatsen vast gestelde arbeids- en rusttijdbepalingen. Bij bet Werktijdenbesluit voor fabrieken of werkplaatsen 1923 zijn voor slagerijen, deel uitmakende van een onderneming in hoofdzaak op den verkoop in het klein ingericht, verschillende uitzonderingen getroffen op het in de Arbeidswet ge steld verbod om in fabrieken of werk plaatsen langer dan S1/^ uur per dag, tussc-hen 6 uur des namiddags en 7 uur der voormiddags en op Zaterdag na 1 uur des namiddags arbeid te verrichten. De wet laat echter niet toe, dat in slagerijen, behoudens wanneer op grond van bijzon dere omstandigheden een over werkvergun ning verleend is, langer dan 48 uur per week gewerkt wordt. In het bijzonder met het oog op dit laatste is er van de zijde der slagerspatroons herhaaldelijk op aan gedrongen, dat voor hun inrichtingen een lagere werktijd zou worden toegestaan. Eensdeels beroepen zij er zich op, dat voor slagerijen in verband met de voor ziening in de behoeften van het. publiek niet de engere bepalingen voor fabrieken of werkplaatsen, doch de ruimere bepa lingen voor winkels behooren te gelden. Andersdeels wijzen zij op de concurrentie, die zij ondervinden van vleesch warenwin- kels, waarin door het personeel tot dus ver onbeperkt mocht worden gewerkt en ■welke ook na invoerjng van de bepalin gen der Arbeidswet omtrent de arbeids- en rusttijden voor winkels met betrekking tot de toegelaten werktijden een voor sprong zullen blijven behouden op sla gerijen. De ondergoteelcende moet toegeven, dat deze bedenkingen inderdaad gegrond zijn. En nu met 1 Januari 1930 het Werk tijdenbesluit voor winkels 1929 in werking zal treden, waarbij de werktijd voor ar beiders in winkels op 1/2 uur p. dag en 53 uren per week wordt vastgesteld en dus een voldoende bescherming voor het win kelpersoneel zal gelden, is er, naar zijn gevoelen, aanleiding om ten aanzien van arbeid in ruimten, welke behalve slagerij tevens slagerswinkel zijn, hetzelfde te doen gelden als bij dat besluit met be trekking tot arbeid in andere winkels be paald is. Aan een commissie uit den Hoogep Raad van Arbeid zal worden opgedragen, hierover prae-advies uit te brengen. Uit de Waschindustrie. Te Gouda. Di den loop van de vorige weck is in de Goudsche waschindustrie een nieuwe loon regeling tot stand gekomen, waarbij het minimum-loon voor volwassen mannelijke arbeiders met. 2.50 per week is verhoogd tot 27.50. De weekloonen voor het vrou welijk personeel zijn eveneens verhoogd, n.l. die van de strijksters met een gulden per week en die van de over'ge arbeidsters met- 0.50. Het aantal vacantie-dagen is met één vermeerderd en op 6 gebracht; bo vendien is een va can tie-bij slag ingevoerd. Met één industrieel, die niet. bij den bond van ondernemers is aangesloten, worden de onderhandelingen nog voortgezet. Algemeene R. K. Ambtenaars-vereeniging. Algemeene vergadering. In het R. K. Vercenigingsgeibouw „Uni- ta" te Nijmegen is een 'buitengewone alge meene vergadering gehouden van de R. K. Ambtenaarsvereeniging. De Bondsvoorzitter de heer G. Bulten, opende de bijeenkomst met. gebed. Bij afwezigheid van den voorzitter Schouten sprak de secretaris van de afd. Nijmegen, de heer v. d. Hooyenbaum, een kort welkomstwoord. De bondsvoorzitter, de heer G. Bulten, wijdde waardeerende woorden aan den oud voorzitter, den heer J. H. A. L. von Frijtag Drabbe, van diens groote werkkracht voor den Bond. Besloten werd den afgetreden voorzitter een telegram te zenden, hem be terschap wenschende. Tevens werd besloten op voorstel van het hoofdbestuur, den heer von Frijtag Drabbe tot eere-voorzitter te benoemen. De heer G. Bul ben bedankte voor het vertrouwen, in hem gesteld, door hem tot bondsvoorzitter te benoemen. Hij hoopte op een vruchtbare samenwerking met be stuur en leden en verwachtte, dat de zoo gewenschte reorganisatie van den A.R.K.A. zal tot stand kunnen komen. Ook alleen op deze voorwaarde nam spr. de leiding op zich. Van den Bondsadviseur was bericht van verhindering ingekomen. De heele morgenvergadering werd ge wijd aan de bespreking van het rapport der executieve commissie inzake reorgani satie der vereeniging. Om een uu- werd gepauzeerd. Na de pauze werd voortgezet de behan deling van het rapport der executieve com missie inzake reorganisatie der vereeni ging. In verband met dit rapport werd door de executieve commissie voorgesteld een amb tenaar in algemeenen dienst raison van 3500 aan te stellen; deze ambtenaar moet bovendien spoorabonnement hebbenen ver zekerd zijn alsmede bijstand hebben van een ass:stent a raison van 1000 's jaars. Hij moet arbeiden onder leiding van het Hoofdbestuur. Het voorstel-Nijmegen om 3000 te ge ven met spoedig uitzicht op 3500 werd aangenomen. Besloten werd 1000 beschikbaar te stellen voor een assistent. Goedgekeurd werd een eigen bureau tc vestigen te 's Hage en daarvoor een éta.ge te huren. Het voorstel van het H.B. om de functies van secretaris-penningmeester gecombi neerd te houden, werd goedgekeurd. De executieve commissie was daar tegen. Voorgesteld werd het orgaan in dien zin te reorganiseeren, dat naast ein algemeen gedeelte, degelijk verzorgde afdeelingen voor gemeente-ambtenaren, voor belasting ambtenaren en ook voor andere groepen verzorgd moeten worden door vier redac teuren, waarvoor een redacteur-secretaris administrateur en dat 3200 voor deze functionarissen als vergoeding moet wor den beschikbaar gesteld. Het voorstel tot. invoering van een uni forme contributieheffing werd verworpen met 21 stemmen voor en 71 stemmen tegen. De voorzitter deelde nu mede, dat inge volge de genomen besluiten van deze ver gadering de begrooting met ongeveer 5000 verhoogd wordt en stijgt, tot ruim 30.000. De executieve commissie raamde 38.000. Deze stijging tot 30.000 eischt contri- butieverkooging per lid van 10 tot 12 oent per maand. Tenslotte werd aangenomen 't bestuurs voorstel om tot Mei 1930 de maandcontri- butie te verhoogen met 11 cent per lid. Na Mei 1930 zal vcTder ge-zien worden nu kon er al vast practisch gewerkt wor den. De lieer G. Bulten besloot het door hem uitstekend geleide congres met een dank woord en bracht allen lof voor de zakelijke afhandek'ng van een groote belangrijke agenda. Het bestuur is nu in staat gesteld tot nuttig werk. A.R.K.A. gaat nu vooruit streeft naar het volmaakte, dat met al ler medewerking kan bereikt, worden. Gemeenschappelijk gebruik eener kerk. Men schrijft aan „De Tijd": Het geval te Hulst, waar Katholieken en Protestanten gezamenlijk van één kerk ge bruik maakten, welke daartoe gelijk de kathedraal aldaar door een muur in tweeën was gedeeld, staat niet op zichzelf in ons land. Ook te Voorhout (Z.-H.) heeft zich dit voorgedaan. De inschikke lijkheid ging hier zelfs zoover, dat wijl de minir hel geluid niet voldoende dempte beide gezindten de uren der godsdienst oefening dusdanig regelden, dal zij elkaar niet hinderden. Te Voorhout was de oplossing der aan gelegenheid echter pen andere dan te Hidst waar de gansche kerk nu aan de Katholie ken komt. De nieuwe R. K. Kerk werd er nl. gebouwd ter plaatse van het ons toe komende deel der oude kerk, dat daartoe werd afgebroken. Veel moois ging hierbij niet verloren, wat nog te zien is aan het resteerende protestantsche deel van bet oude bedehuis, dat in wezen is gebleven en slechts door een smallen doorgang van onze nieuwe kerk is gescheiden. Het be scheiden overschot maakt* een poover figuur vergeleken bij den veel hooger op- rijzenden en aanzienlijk grooteren Room- schen tempel. HET VEE-RIJKE NEDERLAND. Toch eten leger en vloot buitenlandsch vleesch. De Chr. Boeren- en Tuindersbond in Nederland, het Koninklijk Nederlandsch LaDdbouw-Comité en de R. lv. Ned. Boe ren- en Tuindersbond, hebben zich in een adres tot den minister van Defensie ge wend met hot navolgende: Gelijk bekend is, heeft de Nederland- sche veeteelt nog steeds met groote be zwaren te kampen. Verschillende landen, welke een belangrijk afzetgebied vormden voor de producten van do Nederlandsche veeteelt, belemmeren den export, hetzij door het heffen van hooge invoerrechten, hetzij door een algeheel verbod van in voer van Nederlandsch vee en versch vleesch om al of niet gegronde red-enen van sanitairen aard. Het ligt voor de hand, dat dit zeer zwaar drukt op de hierbij betrokken kringen onzer landbouwbevolking. Alle middelen, die er toe kunnen bijdra gen om dezen druk te verminderen, ver dienen dan ook zocvoel mogelijk van re- geeringswege te werden gesteund. Van veel belang kan daartoe zijn, dat het verbruik van irilandsch vleesch toe neemt boven dat van het buitenlandsche en dat deze toename wordt bevorderd. Naar algemeen bekend is, wordt door het personeel van het Nederlandsche leger en de Nederlandsche vloot nog steeds buitenlandsch vleesch gebruikt. Waar het prijsverschil var. geen groote beteekenis meer is, zou, nu de export van binnenlandsch vleesch belemmerd wordt en daardoor de prijs ervan wordt gedrukt, de Nederlandsche veehouderij zeer gebaat zijn. indien zij op afname van haar pro duct door leger en vloot, als belangrijke consumenten zou kunnen rekenen. Adressanten verzoeken daarom den mi nister wel te wiben bevorderen het daar heen te willen leiden, dat voor leger en vloot in het vervolg wordt gebruik ge maakt van inlandsch vleesch. Een succes voor Mimosa. Aangezien in Leiden de kegelsport zeer matig beoefend wordt, mag 't toch vormol- dingswaard heeten, dat de Leidsche Ke gelclub Mimosa op het Internationaal Ke gelconcours te Amsterdam, van de 170 vcr- eenigingen welke hieraan deelgenomen hebben,- den 3den prijs heeft weten te be nalen met 314 punten. Hulde aan deze club opdat zij nog tal van paren vele successen mogen behalen. Tweede retourvIiSijfuig te Djask Alle el aan boord. Het tweede retourvliegtuig is Zondag morgen om 7 uur van Karachi vertrokken en te 12 uur te Djask gearriveerd. Aan boord is alles weL Gisteren werd de reis voortgezet. Gisteren te Bagdad. Het tweede retourpostvliegtuig is gis- terenoebtend om 5.40 uur uit Djask vertrok ken en om 10.20 in Bus-hir gearriveerd. Van daar werd weder om 11.20 uur opgestegen en men kwam om 16.05 in Bagdad aan. Al les was wel aan boord. Heden wordt de reis voortgezet. DE LUSTRUMFEESTEN IN 1930. De studenten gaan naar Warmond. Gisteravond werd door het Leidsch Studentencorps een zeer druk bezochte ver gadering gehouden ter bespreking en tot het doen van een keuze uit de twee voor gestelde plannen tot viering van de lustrumfeesten in 1930. Beide plannen wer den aan zeer uitgebreide discussies onder worpen. Besloten werd als hoofdnummer van de lustrumviering in Juni het open luchtspel „de Vliegende Hollander", ont worpen door mr. M. Nijhoff, te vertoonen, hetgeen, zooals wij vorige week reeds meldden, op de Kaag bij Warmond zal ge schieden. Onzerzijds hierbij slechts een kleine be merking. De keuze van bovengenoemd plan zal wel na rijp beraad op cpede gronden en met groote meerderheid van stemmen zijn geschied. Toch bevreemdt het eenigs- zins, dat de Leidsche studenten do afwer king van het hoofdnummer, de viering van een lustrum buiten de stad doen plaats hebben! DE 00RK0NDENSCHAT VAN DEN HEILIGEN WILLEBR0RD. Openbare les dr. N. B. Tenhaeff. Dr. N. B. Tenhaeff te 's-Gravenhage, toe gelaten als privaat-docent aan de Leidsche Universiteit om onderwijs te geven in de hulpwetenschappen van de middeleeuw- scho geschiedenis, heeft hedenmiddag zijn colleges geopend met het houden van een openbare les over het onderwerp: De oor kondenschat van den Heiligen Willebrord. Heilige en oorkonden zijn samenge bracht door de historische werkelijkheid van voor twaalf eeuwen. Idealistische,- An gelsaksische bekeeringsijver wordt door die oorkonden Frankisch, rijkskerkelijk ge bonden. "Willebrord bracht zijn jonge jaren door in het Benedictijner-klooster Ripon. De geest van den eersten „Roomschen" abt, den Heiligen Wilfried, bezielde hem. Het zendingsideaal, dat hij den Heiligen Eg- bert ontleende, verzoent zich wonderwel met het verlangen naar kerkelijke autono mie. In het Friesche ..niemandsland" dier dagen kunnen beide idealen verwezenlijkt worden. Zoo komt Willebrord hier zijn klooster lijken zendingspost stichten. Maar Fries land is niet meer niemandsland. Na den .slag bij Dorestad drong de Frankische staat naar het Noorden op. Willebrord wordt door Pippijn naar Rome gezonden, om aartsbisschop der Friezen te worden. De Heilige aanvaardt dat rijkskerkelijk verband. Hij herbouwt te Utrecht ee- kerkje, dat hij aan Sint Maarten wijdt hij sticht zichzelf een kathedraal in de Sal- vator-basiliek. Utrecht zal dus een Friesch Canterbury worden, want het is geen toeval, dat wi; deze zelfde patronaten ontmoeten in de stad, waar de bekeering van Engeland haar oorsprong nam. De Frankische aarts bisschop is en blijft Angelsaks. Ook in zijn bekeeringsidealen 1 Al die mannen, die in de eerste helft van do achtste eeuw over de Noordzee komen, trekken een cordon van Heiligen om het land der Saksen. Zij willen „die Heimat" bckeeren. Het zendingswerk in Friesland was rijk aan tegens'agen. Maar sedert 697 of 698 bezat Willebrord door genereuze schenking in het Luxemburgsche Echternach ..zijn" Rinon. veilige wijkplaats in moeilijken tijd. Eerst tegen het eind van Willebrord's leven kan Karei Martel het Friensch Can terbury wat steviger maken. In het zgn. testament van Willebrord (726; t 739) bezitten wij een document, dat ons laat zien. hoe Willebrords liefde toen uitging naar Echternach. I}e chyrograaf van 1156, d:e ta! van Hollandsche kerken als Er-hternach'er bezit kenmerkt, bekrachtigt die voorstelling. De Canteibury-droom dus een illusie? Na den dood van don Heilige sterft ook. uitgeput en krachteloos, het aartsbisdom. De overlevering der oorkonden beves tigt die armoede van Utrecl-.t. dien rijkdom van Echternach. Hier 37, daar 2 documen ten. En de geschiedenis dier over'evering moge dat wat meer begrijpelijk maken, zij veroorlooft niet tot vroegeren rijkdom van Utrecht te conclndeeren. Bij de analyse van dien oorkondenschat blijkt do Angelsaksische Heilige ons ook slechts bezitter van Frankische documen ten. Geen enkel Anglicanisme vertoont zich in die getuigenissen van Frankische welwillendheid. Trouwens meestal zijn de schenkers: hofmeiers en hun verwanten, hertogen en graven. Dikwijls gelden de schenkingen Wille brord persoonlijk. Maar ook als hij ..amb telijk" een kerk ontving, moeten wij wel tot het „eigen kerkelijk" karakter van het geschonkene concludeeren. De kwestie van de kerk te Eist in de Betuwe mag in dit verband wat bijzondere aandacht eischen. Spr toont aan, hoe hier oude domein grond aan een opstandeling werd ontno men ten bate van den Frankischen hof meier, Pippijn den Middelsten. Diens zoon, Karei Martel, schonk nu de „villa Eist in de plaats Marithaim" aan de Sal- vator-hasiüek te Utrecht, echter Wille brord en diens opvolgers tot eigendom. Dit Marithaim is niets anders dan de buurtschap Merm, waar vóór 726 een castrum heeft gestaan. De villa Eist, toen een aanhangsel van Merm. is echter, na dat Willebrord daar de Werenfried-kerk heeft doen bouwen, zendingspost op de fr^ptieren van het Saksenland de hoofd vestiging geworden. Het 8e eeuwsche Merm-E'st werd zoo tot het tegenwoor dige Eïst-Merm. Zoo brengt ons de diplomatische be schouwing der oorkonden, zelfs bij de LTtrechtsche armoede, nog wat nieuw licht. De moderne geleerde, die, ten bate van zijn oorkondenboek, uit Echternach en Utrecht weer den geheelen oorkondenschat van Willebrord reconstrueert, heeft geen reden zich te verbazen, noch over armoede en rijkdom van Utrecht en Echternach, noch over het Frankische, en niet-Angel saksische karakter der oorkonden. Dat veertigtal dorre oovkondennummers is echter een menschelijk-belangwekkcnd ge tuigenis: vreugde, hoop en troost van een heilig leven zijn daar af te lezen. Spr. eindigt zijn beschouwingen met woorden van dank tot de Faculteit, tot 'liet Leidsche Universileitsfonds en tot zijn leermeester: Professor Oppermann. Handelsregister K. v, K. Opheffing. 2226. 28 Oct. Hotel Café Restaurant „De belast", Leiden, Bree- traat 53. Hedenmorgen werd door B. en W. dezer gemeente op het bureau van Gemeentewer ken aanbesteed bestek no. 17: Het maken van een vaste brug in den Zoeterwoudschen Weg en het uitvoeren van daarbij behoo- rende werken. Ingekomen waren 26 inschrijvingen, t.w. Joh. Verwater. Made 35330; G. v. d. Els- hout Jzn. en M. Huybregts Voorburg en Soheveningen 35300; N.V. C. J. Stuy te Rotterdam 34999; G. J. Bremmer, Vel- sen 34990; A. van Etten, B. de Geus en v. d. Heuvel en Co., te Amsterdam 34990; C. J. van Dordt, Leiden 32900; N.V. Be- ton- en Woningbouw Mij. te Gouda ƒ31700; Fa. J. Th. Zijrn en Co., te Rotterdam 30980; R. Bijker, Haarlem 30743; A. van Eek Hzn.. Voorburg 30570: Jan Sluys Boskoop 29320; O. J. Kiebert, Sassen- heim 2S990; Gebrs. Vrisekoop, Alphen a. d. Rijn 2S972; D. Esser H.Mzn., Delft 2-S900J. Gesman, H. Turkenburg en H. Oudenes Alphen a. d. Rijn 279S5; Fa. Jac. v. Riet, Leiden 27613; A. Voordouw, Zwammerdam 27000; M. S. v. d. Voort, Aarlanderveen 26900; H. Verheul, Rot terdam 26520; C v. Leeuwen, Nicuwer- kerk a. d. IJssel 26300; J. Warnaar en W. Hoogstraaten. Leiden 25900; A. J. de Later en Ph. Meyers. Leiden 25750; L. P. v. d. Geer en A. T. Stuifzand, Leiden 2385S; Chr. v. d. Vegt en Zonen, Zeist 23734; P. H. Mliller, Leïmuiden en M. Gortemuller, Uithoorn 22999; Th. L. J. Zitman, Leiden 21500. Gemeentelijke Aankondi' i keu Overtreding verordening op den kl dienst van vee en vleesch. Burgemeester en Wethouders vi den; Gezien artikel 44 der Vorordeniuj den 27<en Maart 1922 (Gemeentchla: 13), op den Keuringsdienst van Vleesch, brengen ter openbare kennis lo. ,JAN KOU'DIJS, wonende Mj straat 14 te Leiden, op den 4en Ja: 1929 werd bekeurd wegens: het raad hebben van ongekeurde ingert vleeschwaren, en dat hij deswege i 4en Februari 1929 werd veroordeeld tc; boete of 3 dagen hechtenis 2o. JOHANNES WILHELMUS HAGEN, wonende Lindenstraat Leiden, op den 7en Januari 1929 wetj keurd wegens het in voorraad hebben ongekeurde ingevoerde vleeschwaren, dat hij deswege op den 5en Febr, werd veroordeeld tot 5 boete of 3 gen rechtenis; 3o. WILLEM VERBOOM, wonende Costastraat 2 te Leiden, op den ]i Januari 1929 werd bekeurd wegens ht voorraad hebben van ongekeurde j voerde vleeschwaren, en dat hij desi op den 17cn Maart 1929 werd veroord tot 5 boete of 3 dagen hechtenis 4. HENDRIKUS THEODORUS H MAN, wonende De Genestetstraat 4 Leiden, op den 15en Januari 1929 t bekeurd wegens het in voorraad hel van ongekeurde ingevoerde vleeschwc en dat hij deswege op den llen )f 1929 werd veroordeeld tot 5 boete of hechtenis; 5o. PETRUS ANTONTUS Z05 VELD, wonende Molenstraat 20 te B gom, op den 26en Januari 1929 werd keurd wegens het niet onmiddellijk voeren van ingevoerd vleesch naar Openbaar Slachthuis, en dat hij dés» op den 27en Febr. 1929 werd veroordi tot ƒ10 boete of 5 dg. hechtenis; 6o. JACOBUS MARTINUS JANSl wonende Pieterskerkhof 30 te Leiden, den 22en Febr. 1929 werd bekeurd wei het in voorraad hebben van ongekei ingevoerde vleeschwaren, en dat hij weg op den lSen Maart 1929 werd oordeeld tot 4 boete of 2 dg. hechte: 7o. ADRIANUS ZWAANEWIJK, nende Wateringsche straat 70 te 's-( venhage, op den Sen April 1929 werd keurd wegens het niet onmiddellijk voeren van ingevoerd vleesch naar Openbaar Slachthuis, en dat hij des* op den 13en Mei 1929 werd veroordeeld 6 boete of 3 dagen hechtenis 8o. TRIJNTJE PLOMP, huisvrouw W. DE GROOT, wonende Utrechli Jaagpad 109 te Leiden, op den lOen A 1929 werd bekpurd wegens het in w raad hebben van ongekeurde ingevoi vleeschwaren, endat zij deswege opi 13en Möi 1929 -^erd veroordeeld tot boete ofi 3 dagen! hechtenis; 9o. liUBE'RTUS VAN VLIET, m de Kra< ierst^aat 16 te Leiden, op 15 April 1929; werd bekeurd wegens hc voorraad hebben van ongekeurde i voerde yleeschwaren, en dat hij des op den 22en Mei 1929 werd veroort tot 5 boete of 3 dagen hechtenis lOo. FBANCISCUS CORNELIS KO LOOS, wonende Prins Frederikstraal te Leiden, op den len Mei 1929 werd keurd wegens het vervoeren van vl« anders dan op zindelijke wijze, en dat deswege op den 5en Juni 1929 werd oordeeld tot 2 boete of 1 dag hechte Ho. ADRIANUS HENDRIKUS I VELLIER, wonende Vrouwen steeg Leiden, op den 7en Mei 1929 werd keurd wegens het vervoeren van vlei anders dan op zindelijke wijze, en da! deswege op den 5 Jur.i 1929 werd ven deeld tot f 2 boete of 1 dag hechtenis 12_o. JOHANNES JACOBUS TONGEREN, wonende Haarlemmerwe? te Leiden, op den lOen Mei 1929 werd keurd wegens het vervoeren van vlei anders dan op zindelijke wijze, en da! deswege op den 19en Juni 1929 werd oordeeld tot f 2 boete of 1 dag hechte! 13o. THEODORUS GERARDUS fl VERWIJDEN, wonende Suzanne Klini straat 3 te Leiden, op den 21en Juni 1 werd bekeurd wegens het ver voeren vleesch ouders dan op zindelijke *i en dat hij deswege op den 29en Juli 1 werd veroordeeld tot 3 boete of 3 da; hechtenis. A. VAN DE SANDE BAKHUYZI Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 28 October 1929. LEIDEN. Maandag, R. K. Bond van Spoor- enTt wegpersoneel „St.. Raphs Graanbeurs, S uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst! apotheken wordt van Maandag 28 Oct en met Zondag 3 November waargenoJ door de apotheken van de heeren G. Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon D. J. v. Driesum, Mare 76, telefoon Naar men ons mededeelt heeft het I terseh Instituut, opgericht naar aanleü van den 70sten geboortedag van prof. C. Snouck Hurgronje alhier, onlangs 1 H. K. H. Prinses Juliana een belang* gift ontvangen. Op 31 October a.s. hoopt de heer J. zer wonende Bankastraat 13, alhier, dag te herdenken, waarop hij voor *25 in dienst trad bij de fa. Gebrs. 8> scheepmakerij en reparatiewerf alhier.-" De politie te Haarlem heeft den rigen G. B.. alhier woonachtig, betrapt het stelen van een fiets uit een potf van de Groote Houtstraat aldaar.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2