RECHTZAKEN SPORT LUCHTVAART UIT DE OMGEVING Poging tot uitbraak van politieke gevangenen. Vier politieke gevangenen, die uit do ge vangenis te -Eattowitz naar die in Königs- hut zouden worden overgebracht deden hierbij een poging tot ontvluchten. Zij over vielen de begeleidende ambtenaren en poogden deze te ontwapenen. Hierbij werd een der ambtenaren een vinger afge rukt. He op de binnenplaats werkende ge vangenen kwamen hun lotgenooten te hulp, zoodat een algemen tumult ontstond, dat eerst na het arriveeren van sterke po- litietroepen kon worden bedwongen. Door de tegenwoordigheid van geest van een opzichter, die snel de poort gesloten had werd ontvluchten verhinderd. Verraste dieven. Gisternacht hebben politieagenten in een park te München vier dieven verrast, die in een boschje hun gestolen buit ver deelden. De dieven boden hardnekkigen tegenstand, toen men zo wilde arresteeren. Tenslotte zijn drie hunner er in geslaagd te vluchten. Op den vierden dief werd een schot gelost, dat hem ernstig aan de borst verwondde. De man, een los werk man, is later in het ziekenhuis overleden. De drie andere dieven zijn ontkomen; hun buit hebben zij in den steek gelaten. Opstandige jeugd. 11 Ongelooflijk oproer in een Berlijnsche bioscoop. Tijdens een voorstelling in de Alham- bra-bioscoop te Merlijn-Schöneberg heb ben zich, naar de „Lokal Anzeiger" meldt, ongelooflijke tooneelen afgespeeld. Het nagenoeg uitsluitend uit kinderen bestaande publiek begon gedurende de voorstelling een zoodanig lawaai te ma ken, dat de vertooning moest worden af gebroken. Toen zij werden uitgenoodigd de zaal te verlaten, antwoordden zij met een helscb tumult, waarna zij begonnen de meubels te vernielen en aanstalten maakten de lei ders der voorstelling af te ranselen. Er ontstond een kloppartij, die met stoel- pooten, electrische lampjes als projectielen en ander wapens werd uitgevochten. Er bleef de directie niets anders ever dan de hulp der politie in te roepen, die de oproermakers verdreef. Onder leiding van een 14-jarige, volgens het blad, behoorende tot een communisti- schen jeugdbond, verzamelden zich nu ongeveer 200 der jeugdige rustverstoor ders voor het gebouw. Zij vormden een „stormtroep", die de deuren van de bios coop uitbrak en in het gebouw nieuwe ver woestingen aanrichtte. De politie arres teerde daarop dep 14-jarige en dreef de samenscholenden uiteen. In verband hiermede wordt nog be kend: Yoor de scholen te Schöntberg wer den onlangs biljetten onder de kinderen uitgedeeld, waarin een ingenieur hen uit- noodigde een film in de Alhambra-bioscoop te komen zien, welke op het delven van kolen betrekking zou hebben. In plaats van een film vertoonde de ingenieur echter slechts lantaarnplaatjes. De kinderen namendaar geen genoegen mee, met het bovenvermelde gevolg. Ook in een marionetten theater. In de Bockbrauerei te Berlijn had iemand 'n zaal gehuurd voor het geven van een marionettentheatervoorstelling. Onge veer 300 kinderen, voor een deel door hun ouders begeleid, waren aanwezig, toen de voorstelling begon. Spoedig werd het, naar de „Lokal-Anzeiger" meldt, onrustig in de zaal, daar het vertoonde steeds slech ter werd. Talrijke ouders protesteerden luid, en plotseling begonnen de kinderen lawaai le maken. Zij wierpen met bierglazen naar het tooneel, bestormden het podium, ver nielden de decors en de requisieten. Aan de kas verlangden de ouders hun geld terug en toen werd geweigerd, ont stond ook daar tumult. Het „overvalcommando" herstelde de orde en bracht den bedreigden directeur van het theater in veiligheid. Een „Punch" uitgave in Braille-schrift. Het bekende humoristische weekblad „Punch" zal in de toekomstige uitga.ve ook in Braille-schrift worden uitgegeven ten behoev» der blinden. Volgens de inlichtingen zullen de Braille schrift-nummers eenige malen grooter zijn dan de gewoon gedrukte exemplaren. Deze ontwikkeling is door het nationale instituut voor blinden ondernomen, met goedkeuring der eigenaren van „Punch" KANTONGERECHT TE HAARLEMMERMEER. Na de Oranjefeesten. S. v. d. M., chauffeur te It eel of- are n d s v ee n, is verdacht op 25 Sept. gereden te hebben op den Lange weg met zoodanige snelheid en onder invloed van sterke drank, dat de veiligheid van 't ver keer in gevaar is gebracht. Verd. ontkent het ten laste gelegde. Verd. zegt, dat zijn stuur-inrichting defect was geworden. Verd. bereed een Renault-auto. Het ongeval ge beurde nabij Nieuwe-Wetering. Getuige J. Went, gem.-politie te Alke made, standplaats Nieuwe-Wetering, ver klaart, dat verd. onder den invloed van alcohol was. Hij sprak wartaal, was erg zenuwachtig, zij telkens: „wat is 't mis". Ook de dokter had verklaard aan getuige, dat hij verd. iets-had ingegeven om de al cohol spoediger te doen uitwerken. Getui ge J. P. Straathof, landbouwer te Nieuwe- Wetering, heeft verd. zien rijden. Verd. reed zeer snel, in de bocht raakte hij het stuur kwijt, reed door een grinthoop, nam ver volgens een zwaai en kwakte tegen een boom. Getuige had eerst de gedachte, dat hij de sloot in zou rijden; ook deze getuige INGEZONDEN MEDEDEELING, Bij Gsvatie Koude| r: V' I Influenza, Griep era ÏW Koorts; Rheumatiejc "j j jHoofdpijn en Kie|pi graorm- tabletten ichermd tegen Vervalschingen BH Apoth" en Oropisten SK3 is van meening, dat verd. alcohol te veel op had. Getuige had waargenomen, flat verd. zeide: „laat me maar liggen", en ,.wat is 't mis, wat is Jt mis". Getuige A. M. Sneeboer te Leimuiden verklaart, dat hij in 't café „De Drie Heemskinderen van moj. de wed. Bakker te Roelofarends- vesn hoorde, dat van der Meer met iemand ruzie had en had verd. daarom mede geno men. Hij wist niet óf veerd. iets gebruikt had; gefchïge was naast verd. gaan zitten, omreden deze niet erg vast reed. Getuige deed dit. omdat hij zelf ook chauffeur is en liever zelf rijdt. Getuige geeft op de vraag van den kantonrechter toe, dat er iets abnormaals was in 't rijden van ver dachte. Getuige C. J. M., rijksveldwachter te Alkemade, verklaart, dat' verd. onsa menhangend sprak, op drankemansmanier en dat verd. naar alcohol rook. Getuige Th. van der Haak te Boelofarendsveen, is met verd. in 't café geweest en is later mede gereden. Getuige heeft alleen gecon stateerd, dat verd. wat opgewonden was. Getuige N. Koek te Koelof arendsveen, heeft voor lcellner gediend tijdens de Oran jefeesten. Getuige had verd. niets gebracht en had niets opgemerkt aan verd. Ook reed hij met een bocht goed weg. Het O. M. en de kantonrechter vinden het vreemd, dat getuige niets heeft opgemerkt aan verd., als een man op verd. leeftijd ruzie heeft in een café. Dat dcet toch geen normaal menschj Getuige geeft toe gezien te hebben, dat er ruzie was. Getuige P. Loos, zwager van verd., kwam, naar het feest gaande met vrouw en kinderen, verd. tegen. Verd. reed toen goed zonder aan rijden voorbij. Getuige M. Turk verklaart niets bijzondes aan verd. te hebben gezien. Get. H. van de Ameelen te Roelofarends- veen verklaart, dat de auto door hem is weggesleept. De auto is tegen een boom gebotst, waardoor het stuur is los gegaan. Get. Cahen te Amsterdam, als getuige a décharge,, verklaart als deskundige, dat de stuurkogel versleten was en niet door de schok er uit is gegaan. Getuige handelt in Renault auto's. Getuige zou bereid zijn een demonstratie te geven dat met de Rc- nault-auto's met een snelheid 'van 70 Kilo nieter deze bocht, kon genomen worden. Het O. M. maakt de opmerking: dan toch zeker niet als u eerst de Oranjefeesten to Roelofarendsveen had bijgewoond. Het O. M. is van meening, dat do snelheid wel invloed heeft gehad op het breken der stuurinrichting, er meer kans op geeft althans. Getuige décharge D. van Rijn, monteur bij de firma te Amsterdam, heeft de auto in montage en verklaart, dat de stuur kogel niet door de schok eruit is gespron gen. Getuige van der Ameele, als deskun dige nogmaals gehoord, vindt het beslist mogelijk, dat door de schok het. stuur er uit is gewrongen; dat het niet gebroken is kan zijn oorzaak hebben doordat de ko gel ver versleten was. Getuige van de Ven van de Renault-firma te Amsterdam, ver klaart, dat het meermalen voorkomt, dat in een bocht de stuurinrichting defect wordt. De kantonrechter acht de stuurbc- weging van ondergeschikt belang. Het O. M. merkt op, dat van de zijde vari de ver dediging nogal gewicht wordt gehecht aai de stuurinrichting .De kantonrechter ant woordt, dat als er gewicht gelegd wordt aan de zijde van dronkenschap, er weinig waarde ligt bij de stuurinrichting. Als ge tuige moet nog gehoord worden dokter v. d. Bijl, die wegens ambtsbezigheden een telegram van verhindering had gezonden. De zaak wordt aangehouden. Deurwaarder, voorzichtig! J. de !L, deurwaarder in 't Kanton Woerden, heeft te L i s s e gereden op zoo danige wijze, dat 't verkeer in gevaar is gebracht. Verd. heeft een plaatsvervanger gezondenf C. A. Kome, bediende bij den deurwaarder, verklaart, dat het ten laste gelegde ontkend wordt. Als getuige wordt gehoord J. v. d.J Blom, schilder te Leiden. Get. heeft gezien, dat twee hem onbekende personen geheel rechts van den weg naast elkander reden, toen verd. den eene aan reed. Get. P. J. M. Slingerland, monteur leerling tc Hillegom, werd door verd. aan gereden. Getuige reed tusschen de tram baan geheel rechts. Getuige C. M. van der Meij te Lisse reed naast den vorigei getuige, die zoo werd aangereden, dat cok hij bijna is gevallen. Verd. had veel meer naar links kunnen uitwijken. Verd. reed kalm, maar had moeten stoppen of beter uitwijken. Het O. M. eisckt 10 of 10 dagen. De gevolmachtigde vraagt omreden van verd.'s voorzichtigheid geen oplegging van straf. De kantonrechter veroordeelde verd., daar is komen vast te staan door de getuigen verklaringen, dat verd. onvoorzichtig heeft gereden en niet voldoende heeft uitgeweken naar links, tot 10 of 10 dagen. Groote namen. A. G. P., landbouwer te Nieuw Ven nep, is verdacht het verkeer in gevaar te hebben gebracht. Verd. reed op 19 Juni van zijn erf met een luxe auto, toen een andere auto naderde. Verd. ontkende het ver keer in gevaar te hebben gebracht. Verd. had wel 300 meter uitzicht en was geheel rechts op den Hoofdweg toen verd. werd aangereden. Get. P. Volkert Altink te Rot terdam verklaart, dat verd. plotseling op den weg was gekomen. Getuige had in de auto freule die, en baron die, en nog meer personen met klinkende namen. De kan tonrechter wijst er dezen getuige op, dat die namen niets ter zake doen, wel hoe of er gereden is. Getuige verklaart gereden te hebben 40 h 50 Kilometer, cn op 10 me ter afstand was verd. den weg op gereden. Het O. M. gelooft, dat getuige de zaak ver draait. Eerst was 't 40 meter nu 10 meter, terwijl verd. zegt op 300 meter niets te hebben gezien. De kantonrechter hecht aan de verklaring van dezen getuige wei nig waarde. Get. J. Griekspoor te Haarl.- meer had de aanrijding gezien. Getuigo had tegen den vorigen getuige toen de op merking gemaakt: „het is geen rijden zoo als u daar aankomt". Getuige Altink had toen gezegd: nu, laat 't een 80 kilometer zijn. Get. Griekspoor meent, dat als getui ge Altink had gereden met 40 kilometer, hij had kunnen stoppen, of door een ge deelte van de berm te berijden zonder aan rijden had kunnen passeeren. De weg i8 daar 3 1/2 meter breed; de berm vaste grond. Het O. M. requireert, dat verd. geen schuld treft. Had getuige met minder snel heid gereden, dan was er niets gebeurd, en vraagt vrijspraak. De kantonrechter overweegt, dat de verklaring van eerste getuige niet met de onder eede afgelegde verklaring van den politieagent van Gendt overeenstemt, en vind daarom diens verkla ring niet geloofwaardig. Z.Edelachtb. kan zich geheel vereenigen met 't requisitoir van het O. M. en spreekt verd. vrij. Veel te snel gereden. R. v. d. P., chauffeur te Leiden, heeft op den Heerenweg te Lisse geveden met zoodanige snelheid, dat het verkeer in ge vaar is gebracht Verd. reed op het trot toir iemand aan. Verd. ontkende: de wiel rijder was voor zijn auto gekomen. Get G. Horstman te Lisse verklaart, dat een auto een zak bollen verloor. Hij ging deze waarschuwen, toen verd. tusschen hem en de auto door wilde rijden, wat niet kon; verd. reed veel te snel. Get J. C. de Kadt to Hillegom, boekdrukker, verklaart dat op 23 Sept. verd. niet had mogen pas-see- ren. Verd. reed veel te snel. Verd. reed zijn auto, die stilstond, aan, om den wiel rijder mis te rijden. Deze werd echter ook geraakt Get. M. van der Linden, schipper te Lisse, heeft gezien, dat verd. den st.il- staanden auto op deu weg passeerde en den wielrijder aanreed. Hij reed veel te snel. Het O. M. requireerde, dat verd. veel te snel heeft gereden: Eisch 30 of 30 da gen; uitspr. 25 of 25 dagen. Geen bewijs. Aangehouden zaak tegen M. en C. J. te Rijpwetering, verdacht van het wegrijden van een auto te Rijpwetering. In deze zaak worden heden nog gehoord als getuigen Q. J. Moerenhout, die blijft bij zijn verbaal. Getuige Witteman en Willeb rands, die ook bij him verklaring blijven, Witteman dat de verd. de auto weg reden, Wille-brands dat hij Strijk niet heeft zien duwen aan de auto. Getuige C. Cemp verklaart niets tè hebben gezien. Getuige Th. WaasdoTp te Rijpwetering zegt: 't was donker; wie er duwde kon getuige niet zien. Het O. M. requireert, dat 't wettig be wijs niet is komen vast te staan.' Verd. M. is wel aan 't stuur gezien, maar die reed niet. Van den tweeden verd. is geen be wijs. Spr. vraagt vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. De kantonrechter spreekt bei den vrij. Mien in plaats van Jans. In de aangehoorde zaak tegen W. G. van G„ ecktgenoote van K. F., Lisserbrug to Leimuiden, die verdacht was op 5 Sept. bier te hebben verkocht in de woon kamer van haar vader, P. van G., slager to Leimuiden, werd heden als getuige ge hoord J. C. van der Velden te Leimuider- dijk. Getuige verklaarde niets te weten. Getuige N. Heemskerk en P. Heemskerk blijven er bij, dat zij zoo dronken waren, dat ze niets meer weten. Het O. M. en do kantonrechter raden getuigen aan nu nog op die verklaring terug te komen. Getuigen blijven er echter bij niets meer te weten. Get. W. Witvliet, gem.-politie te Leimui den, verklaart, dat hij niet deze verd. daar heeft gezien, wel Jan van G. Door de po litie zijn de namen Wilhelmina en Jans in 't verbaal genoemd, waardoor niet Jans maar Mien is godagvaard geworden. De kantonrechter wijst er verd. op, dat haar vader evenmin broodjes mocht verkoopen. De getuige N. en P. Heemskerk hebben .zeer pertinente verklaringen afgelegd, dat zij daar bier hadden gekocht. Get. N. was geheel normaal, P. deed wel als wilde hij wat op hebben, maar hun verklaringen waren zoo positief, dat het niet kan bestaan dat ze het nu niet weten. Get. J. L'Amie heeft mede den overval in de achterka mer verricht. Zij waren door de achterdeur binnengegaan. De getuigen Heemskerk hadden bier voor zich. Get. had geproefd, dat het bier was, de getuigen waren ab soluut niet dronken. Getuige geloofde ook niet, dat 't deze verd. was, die hij toen daar gezien heeft. Het O. M. overweegt ernstig om tegen beide getuigen esn strafvervolging wegens meineed in te stellen en vraagt vrijspraak van verd. De kantonrechter spreekt Mien vrij. De remmen werkten niet. H. M. B. te Hillegom heeft te Lisse zoodanig gereden, dat het verkeer in ge vaar is gebracht. Verd. had geen goede remmen. Verd. erkent gedeeltelijk. Get. H. Mink, politie te Lisse, verklaart, dat verd. op 14 Sept. een aanrijding maakte, waarvan getuige aangifte kreeg. Verd. had een kind mis kunnen rijden als verd. goed rechts had gereden en minder snel; het kind stak plotseling over. Get. M. Donse- laar had gezien, dat verd. links reed. Get. Camminga had geconstateerd, dat de rem men niet geheel goed waren. C. van Parijs en A. van Duyn hadden gezien, dat verd. links reed en te snel. Het O. M. eischt 30 of 30 dagen. De kantonrechter veroordeelt verd. voor het links rijden tot J 10 of 10 dagen en voor geen goede remmen tot 15 of 15 dagen. SCHAKEN. Aljechin en Bogoljoebof, Hun ontvangst in Holland. De 'schaakmeesters Aljechin en Bogol- joebof zijn gisteren bij den aanvang door een commissie van het Schaakgenootschap Discemdo Discimus en eenige andere verte genwoordigers nit de schaakwereld, o.w. mr. A. Rueb, voorzitter van den Wereld schaakbond, welk comité hun gisteravond in Hotel Central een maaltijd aanbood. Bij het dessert sprak jhr. H. Strick van Linschoten zijn vreugde er over uit, dat de beide schaakmeesters naar Holland zijn gekomen. Deze vreugde zou echter niet volkomen zijn geweest, indien zij hier niet zouden spelen. Spr. zeide overtuigd te zijn, dat de ge- heele Nedcrlandsche schaakwereld hen dankbaar is voor de hier te spelen par tijen en hij wenschte hun.hier te lande een zoo aangenaam mogelijk verblijf toe. Nadat nog enkele andere aanzittend en een dronk hadden gewijd aan de beide schaakmeesters, waarbij gezinspeeld werd op het voortreffelijke boek van Bogoljoe- bof, antwoordde Aljechin, dat hij gaarne zijn uiterste best zou doen om de schaak wereld te bevredigen. Bogoljoebof erkende, dat zijn boek D2 D4nog vele verbeteringen behoeft cu zeide de uitnoodigng om naar Holland te komen, gaarne te hebben aanvaard, daar hij een vriend van Holland is. Daarna begaf men zich naar het Na tionaal Schaakgebouw, waar nog een ge zellig samenzijn plaats had. FOKKER IN ONS LAND. Op een Schiphol, dat straalde onder bouwer Fokker, voor een zakenbezoek aan Europa, to Amsterdam teruggekeerd, aldus bericht de „Msb.'\ De qualificatie teruggekeerd moge wel niet juist zijn, waar Fokker reeds sedert enkele jaren New York als zijn definitieve woonolaats koos, in de oogen van het Nederlandsche lucht vaart-wereldje is Amsterdam nog altijd de geboortegrond van de tegenwoordige wereldbelangen der Fokker-fabrieken. En wordt bijaldien elk zakenbezoök van haar genialen stichter aan het „stamhuis" als een terugkeer beschouwd. Tynisc'h is, dat. de heer Fokker, die met de „Mauretania" naar Europa voer, uit Londen werd afgehaald met een der nieuwste producten van zijn Nederland sche fabriek, n.l. de groote met drie lucht- gekoelde motoren van 500 p.k. elk uit geruste F 9, welk toestel door den K. L. M.-vlieger Hondong naar Croydon was overgevlogen. Na tegen elf uur. des mor gens te zijn vertrokken, werd eerst naar Rotterdam gevlogen, waar Fokker werd opgewacht door een escadrille militaire verkenners van Soesterberg. Vervolgens werd nog eerst oen kort bezoek aan Soes terberg gebracht, waarna de F. 9, geës corteerd door de vijf keurig in formatie vliegende militaire verkenners, om klok slag 4 uur boven Schiphol verscheen. Even later werd geland, terwijl de escadrille leger vliegers zonder te zijn neergestreken, naar Soesterberg terugkeerde. Nauwelijks was de imposante P.H.-A.G. A. op het betonnen platvorm in rust ge komen, of direcfc kwam Fokker naar bui ten. Na een hartelijke omhelzing van zijn moeder, had esn begroeting plaat tus schen de weinig aanwezige luchtvaart autoriteiten en de passagiers die in de F. 9 waren meegekomen te weten den heer Hunter, directeur van de Western Cana dian Airways en mr. Bracken, president van Manitoba in Canada. De Engelschs Afrika-vHegers terecht. De ongerustheid, welke bestond ten aan zien der drie vliegers, die eergisteren Croydon verlieten in een Avro 3-motorig vliegtuig, met bestemming na-ara Kenya, is thans geweken, daar gisterenochtend bericht is ontvangen van hun aankomst in Parijs. 'Ditoman nog steeds zoek. Tot nu toe is nog geen nieuws ontvan gen omtrent Urba Diteman, den Ameri kaans ehen vliegenier, die Dinsdag van New Foundland vertrok om te trachten naar Londen te vliegen. N00RDWIJK. Volksbond. Gisteravond hield de R. K. Volksbond in het Juvenaatsgebouw haar eerste vergadering in dit seizoen, welke goed bezocht was. Na opening door den voorzitter, den heer A. C. Meijor, werden de notulen ongewijzigd vastgesteld. Inge komen was een dankschrijven van het blinde Bondslid C. Wassenaar voor de voor hem gehouden collecte, waardoor hij dit jaar weder in staat was gesteld een bede vaart te maken naar het genadeoord der H. Maagd te Lourdcs. Nog was ingekomen de agneda van de a.s. vergadering van den Centr. Raad op 9 December te Am sterdam. De begrooting hiervan sloot met een bedrag van 28.460.waarover geen discussies werden gevoerd. Punt 4 dezer agenda behelsde een voor stel tob aanstelling van twee gesalarieer de bestuursleden, hetwelk met zich mede brengt een meerdere afdrage voor de aid. aan het hoofdbestuur van 24 cent per lid en per jaar. Waar in ons Diocees thans nog niet ten volle 2 vrijgestelden zijn, zijn deze zoo met werk overladen, dat voor een goe de afwikkeling en betere functioneering der werkzaamheden deze uitbreiding hoogst noodzakelijk is. De voorz. vondt dit een voorstel van groot belang, temeer daar men niet weet, door wie deze functies ver vuld zullen worden. Na bespreking is de vergadering in beginsel voor het voorstel, INGEZONDEN MEDEDEELI Uw Boekhouding in o VANAF f 5r- ER MAAND Brieven onder No. 134 Bureau v. <L zoo dit geen plaatselijke contribu hooging met zich medebrengt, terwijl den afgevaardigden wordt opgedrag het Centr. Bestuur er op aan te dij vooral goed© krachten aan te stellen, De andere punten lokten weinig of discussies uit. Dezen zomer heeft d| st uren-raad een conferentie gehouden het bestuur van den Chr. Bond trachten zoo mogelijk productive verschaffing gedurende de komende keloosheid te bewerkstellen, zood deze het bestuur zeer actief geweei Tevens heeft de besturen-raad een be king gehouden met den Raad van Bs der Gezellen-en Patronaats-Cemmissif 'v het vormen van aspirant-leden der 2 vereeniging. Uitgaande van do Gezc vereeniging zal eind-November Oudersavond worden gehouden, waaro] i zeer belangrijke punt zal behandeld en propageerd worden. De voorz. hoopte, alle ouders op dezen avond tegenwoo zullen zijn. Verder is er eenige maaj geleden een verzoek gericht aan ningbouwvereen. „St. Jeroen" tot het den van een conferentie om te trachten bevorderen van den bouw van arbei woningen alhier. Tot nog toe heeft vereeniging nog niets van zich laten ren. De collecte voor het blinde V asenaar, welke dit jaa-r gehouden n der de Katholieken welke geen lid van i Bond zijn, heeft opgebracht 120.- voorz. bracht dank aan allen, die hie hebben bijgedragen. Door het agents der Gentr. Volksbank is een begin maakt met het sparen voor schoolkind! door middel van zegels, hetwelk reeds de resultaten heeft opgeleverd. De vi bracht dank aan het onderwijzend pi neel der jongensschool voor diens m i werking. Na deze mededeelïngen kwam het ">ep.t-wmterprogram m behandeling, welk als volgt werd voorgesteld: 25 huishoudelijke vergadering; 10 Nov. meene II. Communie; in Nov. twee en December één vergadering, vormende cursus te geven door den zeereerw. Dr. Wagenaar, waarop zal worden be deld de geschiedenis der Katholieke! De bedoeling is, dat deze avonden alle katholieke ingezetenen toegank zijn. 6 December St.. Nicolaasfcest voo kinderen der leden. Einde December wikkelingsavond, met als spreker de A. J. Loerakker met het zeer urgentfl derwerp „De Ziektewet". Gedurende nuari drie f eestvergaderingen, waaroj Geest. Adv., kap. W. Nijssen za.l spr; 21 over „De pers", terwijl het bekende er blo-gezelschap Frits Bouwmeester avond zal opluisteren en zal opvoeren Branding". Begin Februari een ontyj lingsavond met als spreker de heer ji d. Akker, met het onderwerp „Door f kracht omhoog", in Maart de jaarverj ring en in heb Octaaf van St. JosepÜ II. Mis en Algemeens H. Comir de leden. Op de 3 voorgestelde feest den zal tevens een collecte worden g den voot het Weduwe-fonds „St. both". Door het in stand houden var mooie fonds wordt wel op de meest tische wijze de naastenliefde beoe waarom de voorz. een voortdarende hiervoor verzocht. In de bespreking dit concept-program wees de Geest, er op, dat volgende weck Woensdag Eucharistische week begint en vroegp om of het niet beter is om de Algen Communie een week te vervroegen, t toe werd besloten. Deze zal dus 3 Nov. den gehouden. Nog wees de Geest, op de 3 voorgestelde feestavonden, wa zal optreden het bekende gezelschap!' Bouwmeester, vragend of-'de kosten avonden niet veel te hoog waren; Spr. e de, dat een ander goed gezelschap wel minder was te vinden. Ook zou dit tholiek Noordwijk iets nieuws beteek het optreden van een gemengd cezels in een katholiek veroenigingsgebouw, welk zijn inziens voor de parochie strekkende gevolgen kan veroorzs Daarom achtte spr. het wel zaak de meening te vragen van de exploit r commissie. De voorz. was van mee: v dat, wat betreft de kosten, deze nieila normaal zijn, als men deze slaat over groote getal bezoekers op deze en dan zeker niet hooger zullen zijn de tarieven bij andere voorstellingen., betreft het gezelschap kan men verze zijn, dat dit op kunstgebied zeer gof terwijl het R. K. Werkliedenverbond tf voorlichting tot het organiseerenf feestavonden, dit gezelschap aanbel Na zeer breedvoerige besprekingen j na stemming besloten dit gezelschap de feestavonden aan te vragen en t] in overleg te treden met de explof commissio van het Juvenaat. Het cor n program werd daarna zonder besprek aangenomen. Wegens het reeds ver| derde uur werd de begrooting aangehc tot de eerstvolgende vergadering. H rondvraag, waarvoor nog flink animo sloot de voorz. onder dank voor de name discussie deze goed bezochte komst met gebed. DE KWAKEL. Oprichting groentenveüing. Dinsdag 29 Och a.s. des avonds 8 ïj een vergadering belegd door B. en 1 café J. Leenders alhier, teneinde men tot oprichting van een veiling tuinbouwproducten. Allen, die hierin bolang stellen i tot deze vergadering uitgenoodigd. B Gemeenteraad. De Raad derl meente Uithoorn zal op Donderdag 3| des namiddags 2 uur in openbare if bijeenkomen. Hri Dammen. De damclub „Kunst noegen" zal a.s. Maandag iret haar| tiental een vriendschappe' fijip-i spelen tegen St. Oanisius In te "VVi® Wife] f

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6