Gecombineerde inkoop op jukten grondslag WQLLEE* VAIErKSÜJSEN j. P. VAn/JÉfEÜWKGöP ACADEM1EN1EUWS KERKNIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN LAATSTE BERICHTEN INGEZONDEN MEDEDEELING. 75 - a.oS ^i.2ff - 1.5a ZIJDE MET WOL 32 fla<42 (L35 In October één dag alles gratis BAROMETER naar waarnemingen in S morgen van 25 Oct. 1929, medegedeeld oor bet Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Logste barometerst.: 759.8 te La Coruna. [agste barometerst.: 733.4 te Thor&haven. Verwachting tot den avond van 26 Oct.: Aanvankelijk meest matige, later toe- Zuidelijke tot Westelijke wind. eerst afwisselend met weinig of regen. Later toenemend met meer op regen. Iets koeler. StormwaarschmvingsdiensL Geseind van De Bildt, hedenmorgen te S5 uur, aan alle posten: Stormsein neer. LUCHTTEMPERATUUR. 10.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSEN a. a. Van Vrijdagnamiddag 5.16 uur tot Za- 6.12 uur. INGEZONDEN MEDEDEELING. OSQSTGEEST IvERSSTRAAT d/-: TELEFOON 2527 BODEGRAVEN. Zondag 10 en Maandag November zal door de tooneelvereeni- jig van den Volksbond opgevoerd wor- n het stuk getiteld „Het kostbare le ft". Deze uitvoeringen zijn alleen "toegan- lijk voor leden, weldoeners en donateurs. Gevonden voorwerpen. Een rijwiel- Verloren: een natuurkun- leerboek. Inlichtingen ter Secretarie, geboren: Clara Catrina Louisa, d. J. Stapper en II. F. Jansen. Ondertrouwd: J. Dijs en A. J. H. .ster. Getrouwd: W. Jansen 22 j. en E. M. rheijen 23 j. Overleden: P. Buitenbuirg, wednr. n A. van Brie men 85 j. Gevestigd: A. Uittenbogaard en >ïin van Ouderkerk aan IJssel. G. Pijnacker van Alphen aan dien Bijn. J. Lage en gezin van Zweeloo. H. van der Vis en gezin van Zwammer- m. H. A. Disseldorp van Osnabruck uitschland). Vertrokken: M. van Vulpen naar ftgeruigeweide. A. van Eist en gezin ar Delft. J. G. van den Heuvel naar eufcen. O. van Dijk naar 'sGravenha- A. Bonga en gezin naar Stavoren. J. van Vliet naar Zegveld. Bevorderd doctor in de Letteren en Wijsbegeer- op proefschrift getiteld: „Thé Ma- Translated and annotated, de heer L. Pierson Jr., geboren te Baarn. [octoraal-examen rechtsgeleerdheid mej. S. Wijckerheld Bisdom' (Den Hang) en heeren H. F. A. Geise (Leiden) en R. van Houten (W assenaar); rts-examen le gedeelte de heeren L. jHildenisse (Alp-hen a. d. B ij n) en A. Metz (O e g s t g e e s en mej. L. A. Stranten (Den Haag); levordord zijn tot arts de heeren D. H. 1 Straten (Den Haag) en W. Springer m Haag). DE VROUW BELANG IN STELT. Hoe men vlekken uitwischt. komt het voor, dat op kleeding- zich kleine spetjes vertoonen, wvan men de herkomst niet kent. Do enares van zoo'n japon, jumper of man- i probeert de kleine ongerechtigheden i verwijderen met behulp van allerlei eistoffen, die maar al te vaak meer be- dan goed maken. kleine raadgeving kan in deze mig heel wat teleurstelling voorkomen. propje droge watten (geen vette ge- pken dus!), waarmee men langdurig ,r leelijke vlekje wrijft, verricht vaak aderen. Het is een geduldwerkje en bij re weefsels moet men natuurlijk voor- wrijven om te voorkomen, dat do verschuiven. In zeer veel geval- geeft echter een dergelijke onschuldi- behandoling schitterende resultaten. Ongezonde melkflesschen, 'rofessor Budin te Parijs heeft indertijd gewone melkflesschen met elastieke ?ers, die voor de voeding van zuigelin- worden gebruikt, nauwkeurig onder- en zegt, dat zich daaraan, zelfs bij grootste zorgvuldigheid, koloniën van vormen. Terwijl zelfs maar bij geringste verwaarloozing van deze fles- en met toebehooren den gunstigsten em voor de ontwikkeling van bacillen Py.6^' ^r0°te zindelijkheid en voor- atigheid kan, dus niet genoeg aanbevo- worden. Het wapen van het kleinbedrijf. Sinds korten tijd begint bij een groot- deel onzer middenstanders eindelijk het besef door te dringen, dat het niet langer mogelijk is de platgeloopen paden te gaan, die onze vaders en grootvaders heb ben betreden, en dat nieuwe wegen moe ten worden ingeslagen om een goede, eco nomische functie van den zelfstandigen kleinhandel te verzekeren. Gelooft niet, dat wij met het consta- teeren van dit ontwakend besef onzen middenstand een pluim van helderziend heid of voortvarendheid op den hoed zou den willen steken; integendeel! We zien <in deai handeldrijvenden middenstander, 'behoudens lofwaardige uitzonderingen, in doorsnee nog altijd het meest kenmer kende type van zelfgenoegzame behouden heid, den ongenaakbare in zijn bolwerk van eenzelvigheid, den man die (vraagt het onzen voorvechters en middensta-ndsbestu- ren) het moeilijkst van al onze maatschap pelijke klassen in beweging is te bren gen en voor wien „solidariteit" en „econo mische samenwerking" onbekende klanken zijn. Dit is te begrijpen en ten deele te ver ontschuldigen, als men nagaat, hoe langen tijd de middenstander in onze samenle ving heeft gestaan als een zelfstandige persoonlijkheid, die het contact met zijne standgenootcn nóch behoefde, nóch be geerde. Er moest dan wel héél wat gebeurd zijn om daarin een zoo grooten ommekeer te weeg te brengen Inderdaad! Niets minder dan dat de middenstand in bijna al zijn geledingen met den ondergang wordt bedreigd door de felle concurrentie der grootbedrijven, de warenhuizen, de filiaalbedrijven en de verbriiiks-coöporaties. Reeds tientallen jaren geleden hebben geniale voormannen onzen middenstaaiders deze gevaren voor oogen gesteld en aan getoond hoe slechts door nauwe aaneen sluiting in on zo stands- en vakorganisaties, door eendrachtige samenwerking in onz« economische instellingen, met terzijdestel ling van klein, bekrompen egoïsme, de middenstander zijne positie zou kunnen handhaven het heeft weinig mogen ba ten slechts thans, nadat vele jaren in doodend nietsdoen zijn verloren gegaan, Au links en rechts onze middenstandszaken aan de kapitalistische grootmachten, die zich inmiddels ongehoord ontwikkelden, ten offer vallen, nu niet alleen in de gToo- te centra, maar mede overal in de provin cie, de vernietigende concurrentie der fi liaalbedrijven aan den lijve worden ge voeld Nu wordt de middenstander wakker En het dringt eindelijk tot hem door, wat denkende vooruitziende middenstan ders, wat idealisten van de daad, als Fer dinand Meyer, stichter van St. Homobo nus. en anderen, hem bijna twintig jaar geleden hebben voorgehouden: „Vereenigt u, weg met uw onderling ge kakel, uw pietluttige geschilletjes en uw onvruchtbaar wantrouwen. Houdt op in iederen vakgenoot uw natuurlijken vijand te zien. Weost vrienden en vormt teza men een macht om uw' gemeenschappelij ke belangen te weerstaan Zoo groeit dan thans in het bijzonder de kracht van onzen Boomschen midden stand; sociaal,-in de stands- en vakorgani satie, economisch, in den gecombineerden inkoop. Het is géén toeval, dat op het zooeven gehouden 8e B-K. MiddUnstandsoongres het vraagstuk van den gecombineerden inkoop in het brandpunt der belangstel ling stond en dat met klem op overwijlde toepassing van dit machtige wapen voor onzen middenstand in breeden kring werd aangedrongen, want de tijd dringt. - Terecht zeide mr. van Hellenberug Hu- bar in zijn prachtig gedocumenteerd prae- advies over „Het Grotowinkelbedrijf en de Middenstand", wijzend op de inkoopcoöpe ratie als de eerste en belangrijkste stap voor economische samenwerking: „Heeft men eenmaal de vruchten van „samenwerking in de -inkoopcoöperatie „lecren plukken, heeft men daar gele-gen- ,.heid gehad met elkander kennis te ma kken en elkander te leeren waardeeren, „dan zal als het ware vanzelf het verlan- „gen gaan rijpen om de economische sa menwerking verder uit te bouwen: het „voeren van eigen merk-artikelen, naar „buiten optreden als een eenheid, geza menlijk reclame maken, gezamenlijk eta lages verzorgen, enz." En verder: ,.Er moet harmonische samenhang zijn „tusschen het werken van een middenstan der in zijn zaak en zijn samenwerking „met anderen. „Men kan een combinatie nog zoo mooi „in elkaar zetten en men kan een econo mische samenwerking nog zoo goed ge kegeld hebben, indien de bouwoellon zelf „niet gezond zijn, als de individueele mid denstanders geen goed onderlegde, des kundige zakenlui zijn, dan zal ook de sa menwerking slechts over een wankele „gezondheid beschikken. „Daarom: met samenwerking alléén „komt men er niet. De middenstanders „individueel moeten op een hooger plan „komen Het mag noohtans niet worden ontkend, dat een deel van onze middenstanders, eenerzijds wel overtuigd van hun belang bij den gecombineerden inkoop, daarvan nog altijd worden teruggehouden uit vree» voor mislukkingen en geldelijk verlies, zoo als zich dat wel heeft voorgedaan, toen de inkoop-coöperatie in ons land nog in de kinderschoenen stond. Deze vrees kan zonder eenig bezwaar terzijde worden gesteld: de practijk der geslaagde inkoop-coöperaties heeft nor men gevestigd, precedenten geschapen en wetten gesteld, langs welke succes noodza kelijkerwijze volgen moet, teleurstelling en verlies worden uitgesloten. Onze Hanze-bureaux hebben deze wet ten met zorg gerangschikt, door hunne voorlichting en de medewerking der voor mannen uit de practijk der inkoop-coö peratie, wordt den Hanze-leden bij de op richting en de leiding hunner inkoop-com binaties, indien gewenscht, de juiste koers gewezen. Tot heil en behoud van onzen Roomscben Middenstand TH. KUYPER, Dir. Coöp. Inkoop-vereeniging „St. Honiobonus". 114. „Father, er lag van morgen een mooie jonge kip dood." De volgende dag: Moeder Overste komt mij met droevig gezicht opzoeken: „Father, gisteravond vond ik een doode kip in het nachthok en van morgen twee doode jonge(ik hield mijn hart al vaat), twee doode jonge hanen." En zoo nog een paar keer. En nu moet n vreten met hoeveel zorg we die kippen bij elkaar gekregen hadden: broedsche kippen gekocht, geleend, ca deau gekregen, broedmachine-kuikens bij- gekocht, ja, zelfs mijn Moedertje heeft nog twee kippen laten broeden voor haar hon gerlijder in Hoprn. Wilt u gelooven, dat die eierenfabriekjes een plaats in mijn hart veroverd hebben? Zelfs de jonge haan tjes, waarvan er toch al menigeen gesneu veld was in 'n aanvalligen leeftijd, brach ten verdriet door hun ontijdig afsterven. Wat zou het toch zijn? Daar las ik in de krant dat iemand hier in Hoorn een be smette, doode kip in de sloot gegooid had. Misschien zou dat het zijn. Misschien, zei een leukert, is het alastrim. Enfin, we zaten gewoonweg in zak en asch. Er moest deskundig advies gewonnen worden. Het Bijksserum-Instituui. kwam er aan te pas: Dyphtherie. Alle kippen laten inenten. Onmiddellijk Die arme, stomme eierenleggertjes moesten er aan gelooven. Dc veearts kwam en ze kregen allemaal een beurt. En ze zijn allemaal in leven gebleven. Nu moet u niet denken dat ik hier re clame maak voor het Serum-Instituut, of schoon bet ons maar fijn geholpen heeft. Neen ik wilde u, die zoo geheel met ons meeleeft, alleen maar even laten weten aan welk gevaar wij hier ontsnapt zijn. Er is toch nu en dan een eitje noodig, al wer den we niet verwond. En wat is nu de les die getrokken kan worden uit dit hartroerende verhaal: Dat er ook in zoo'n Missiehuis, behalve de ge wone, dagelijksche uitgaven, iederen dag en soms meermalen daags weer wat an ders aan de hand is, dat geld kost. Die buitengewone uitgaven en uitgaafjes loo- pen toch zoo op. Daarom heb ik ook zoo'n groot gebrek aan buitengewone gaven en giftjes. FATHEB LEFEBER, Missiehuis, Hoorn. Directeur. Postrek. 120937. Zeg, Notaris, en gij allen, Vrienden, die met testamenten te maken hebt, helpt de menschen denken aan hot Missiehuis, Hoorn. Zoo'n' testament is een broedma chine, die er wel eens wat lang over doet, maar er komen vaak kostbare kuikentjes uit. Berichten reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. MUZIEK. HET DON KOZAKKEN-KOOR. Dit wereldbereïzende, reeds wereldver maardheid met zich voerende koor, gaf gis terenavond in de Pieterskerk een uitvoe ring. Vooraf zouden wij van gedachten kunnen wisselen of deze plaats wel de ge schiktste is, daar koude onze metgezellin was en de leegte niet zeer animeerend. We rullen er echter niet dieper op in gaan, daar blijkbaar dezen avond geen andere gelegenheid ten dienste stond. Het publiek zal tegenover dit koor wel hebben gestaaa in een eenigszins vreemde po-sitie, daar de taal onverstaanbaar was en het dus bovenal ging om een meerdere of mindere appreciatie van het gehoorde. Alleen in muzikalen zin genomen, kan de praestatie van dit koor bijdragen tot verspreiding van een respectabele kennis-vermeerdering van wat op vreemden bodem groeit, ge ïnspireerd door gevoelens die ons steeds vreemd zullen blijven, omdat wij deze Bus- si sche cultuur slechts buitenaf aanvoelen. Deze muziek toch vermag niet in onze har ten door te dringen, zoodanig, dat zij den geest boeit en in volle klaarheid zich aan ons voordoet. Zeker, technisch knap, vi thytmischen en dynamischen rijkdom vloeit zij door de gewelven en geeft reden te kust en te keur tot bewonderen. Dit koor spreidt een muzikale flair ten toon, speelt met de meest moeilijke passages, geeft klank in de grootst mogelijke nuanceeringen. Een rijkdom van toonvorming, van harmonische evenwichtigheid, van vaak opbruisende kl&nkopbloei, ook tot subtiele evenemen ten van teerheid en kostelijke fraseering is dit koor in staat en weet daardoor een sfeer te scheppen van groote muzikale ge degenheid. De bonte mengeling van snol wisselende combinatiën ligt geheel in hot kader van deze Slavische, folklorisch roli- gieuze kunst, die van groote dramatische kracht en suggestieve spontaniteit is. Zoo dat wij niet anders kunnen doen dan een eercpalm reiken aan dep krachtigen lei der N. Kostrjukoff en zijn dappere scharo witgekleed e mannen, die ook uitblinken in een ongedwongen discipline, die aan het aanzien iets geeft van een uit marmer gebeeldhouwde schaar, die reageert op den soberen, alles beheerschenden mimiek van den dirigent. Uit het koor treedt een bassolist naar buiten, die oen pracbtgeluid bezit on dit op ©en keurige wijze gebruikt, terwijl een tenor eveneens blijk geeft een weltooge- ruste solist te zijn. De liederen waren alle van religieusen harmonischen vorm, die af wisselend bracht vollen koorzang en solo trekjes steunende op bromstemmen. Bas sen als hier hebben wij nog maar weinig gehoord als dragers van het muzikale fun dament. Zoodat, wanneer wij allea samen vatten, moeben. getuigen met groote vol doening te zijn huiswaarts gekeerd, mee nemende don indruk, dat wij dezen avond hebben beluistord een schare zangers, die in alle opzichten hebben voldaan, don roem, welke van hen uitgaat, ten volle waardig zijn en de sympathie van het pu bliek volop verdienen. Sp. BINNENLAND. DE MOORD IN DEN BLIJDOR PP OLDER TE ROTTERDAM. Een nieuwe getuige geeft zich op. Gistermiddag heeft zioh nog een be langrijke getuige bij de politie aangemeld. Het is een man, die op den a/vond van den moord omstreeks kwart over 6 den verd. togen het lijf is geloopen in een urinoir vlak bij de Coolschestraat, waar het slachtoffer woonde. Door publicatie van bot portret van verd. is deze getuige tot zijn verklaring gekomen. Het onderzoek naar het rijwiel wordt voortgezet. De rivier-politie dregt in de Schie en in het Verbindingskanaal. Voorts verzoekt de commissaris van politie het personeel van rijwiel-bewaarplaatsen in dc omgeving, vooral aan do stations, zich goed te bedenken, of er niet iemand, over eenkomend met verd. een rijwiel heeft ge stald op den dag van den moord of vlak daarna. Man door sneltrein overreden. Woensdagmiddag omstreeks 5 uur word dc heer P., ambtenaar der Posterijen te Venlo, toen hij zich» per rijwiel over den onbewaakten overweg aan den St. Jooster- weg te Echt in de richting van B.oermond begaf, door den uit Maastricht komenden sneltrein gegrepen en een eind weggeslin gerd; met een ernstige hoofdwonde en armbreuk werd de man opgenomen. In zeer ernstigen toestand werd hij naar Venlo overgebracht. Het rijwiel werd totaal ver splinterd. De machinist, van den sneltrein had voor het passeeren vah den overweg signalen gegeven. BUITENLAND. De oceaanvlucht van Diteman. Nog niets van hem vernomen. LONDEN 24 Oct. (V.D.) Tob nu toe is in Engeland geen enkel bericht ontvan gen van den Amerikaansehen vlieger Dite man, die New-Foundland Woensdagavond verliet om te trachten Londen te berei ken. Langs de Zuidelijke en Westelijke kust van Ierland is den geheelen dag naar Oen vlieger uitgezien. De „Graf Zeppelin". FRIEDRICHBH A F EN. 24 Oct. (V. D.) Het luchtschip „Graf Zeppelin" is van zijn Spaansche reis teruggekeerd en te 13.24 weer vlot te Friedrichshafen geland. Overboordgeslagen en verdronken. Hedennacht is te IJmuiden binnengeko men de stoomtrawler Patria „IJM. 19*", van welke stoomtrawler Woensdagmorgen op de Npordzee de 26-jarige stoker J. Noor denneer, wonende te Vlaardingen, over boord geslagen en verdronken is. Het s.s. „Giekerk". Uit Rilland Bafch wordt ons gemeld: Het s.s. Giekerk, dat eergistermorgen vastliep, is hedenmorgen te 7.15 door 20 sleepbooten losgesleept. Het schip, dat geen schade heeft boloopen, is naar Bc b terdam opgestoomd. DE BUSKRUITONTPLOFFING BIJ BOLOGNA. Reeds 7 dood en en 15 zwaar gewonden. MILAAN, 25 Oct. (V.D.). Omtrent de buskruitontploffing bij Bologna worden de vreeselijkste bijzonderheden gemeld. De eerste ontploffing had plaats in eon kleine droogruimte, weldra gevolgd door een tweede, die catastrophale verwoestingen aanrichtte. Muren en materiaal zweefden door de lucht terwijl dikke rookwolken cn huizen hooge vlammen opstegen. Onder vreeselxjk geschreeuw vluchtten de arbei ders met. brandende kleeren van de plaats des onheils. Op ongeveer 20 M. van de fa briek werd heb eerste lijk, bijna, onherken baar verminkt geborgen. De treurige gevolgen van de ramp zijn zeven doodeir en vijftien zwaar gewonden. De opruimingsworken worden voortgezet daar ongetwijfeld onder de pumhoopen nog meer lijken liggen. De Fransche kabinetscrisis. Daladier op het Elysée. PARIJS, 25 Oct. (V. D.) President Dou- mergue hoeft, zooals reeds gemeld is, den voorzitter van de Radicaal Soc. Partij Da ladier hedenmiddag op het Elysée ont vangen. Of Dorimcrgue uitsluitend bijzon derheden over de houding van de Radi caal Socialisten wil vernemen of dat hij Daladier onmiddellijk met de vorming van een kabinet wil belasten, staat nog niet vast De president der republiek volgt met het. ontbieden van Daladier den raad van Briand, die verklaard 'heeft: de radicalen hebben mij ten val gebracht. Ik zal vol gens de parlementaire gebruiken hande len. Laten wij den leider der Radicalen tot mijn opvolger uitnoodigen. Uitlevering van Fernando de Rosa. ROME, 25 Oct. (V.D.). In regeeriugskrin- gen schijnt de vraag te worden overwo gen of niet aan de Belgische regooring moet worden gevraagd den dader van den aanslag op prins Umberto uit te leveren. Men meent wel, dat de Belgische regee ring tegenover dit verzoek niet onwelwil lend zou staan. Mocht de dader niet wor den uitgeleverd, dan zal zijn zaak in ieder geval bij verstek dooT het Bijzonder Ge rechtshof ter bescherming van den Staat worden behandeld. LEIDEN, 25 Oct. Kaas. Aangevoerd 118 partijen, le soort Goudsche loaas> f 57 60, 2e soort f 5056; lo soort Leidscho kaas f 5760, 2e soort f 4856 per 50 K.G. Handel voor Leidsche kaas matig. Aan da Stadswaag gewogen: 88 partijen, 2979 stuks, 25388 K.G. Vee. Aangevoerd 3121 runderen, 68 kalveren, 612 schapen, 14 stieren f 200 370, 183 kalf- en melkkoeien f 225390, han del stroef; 656 varokoeien f 150—270, handel stug; 197 vette ossen f235445, schoon! a. d. haak f 0.601.05 per K.G„ handel ma tig; 271 graskalveren f35110, 7 vette kal veren f 701.35, schoon a. d. haak f 1.10 1.30 per K.G„ 64 nuchtere kalveren f 11 17, 237 vette schapen f 3244, 375 woide- schapen f2235, handel vlug; 476 mastvar- kens f 2764, 40 Londensche, per K.G. le vend gewicht f 0.640.70, 90 Zouters, per K.G. levend gew. f 0.700.74, handel matig; 988 biggen f 1120, 5 paarden f 160235, 11 bokken en geiten f 414. ALKMAAR, 25 Oct. Kaas. Aanvoer: 109 stapels, 112000 K.G. Fabriekskaas met merk 52, boerenkaas met merk 51, fa- briekscommissio met merk 66, 'boerencom- missie met merk 57. Handel goed. WOERDEN, 25 Oct. Kaas. Aange voerd: 233 kaaspartijen. Prijzen: 5258, met rijksmerk le kw. 5659, id. 2e kd. 5255 zware 60. Handel matig. VEUR, 24 Oca. Eierenveiling. Aan gevoerd 5138 Kippeneieren f 10.4013.05, 77 Eendeneieren f 8.509.per 100 stuks, 173 kippen f 0.751.95, 14 eenden f 1.05 1.25, 32 konijnen f 0.253.27 duiven f 0.22—0.33, 1 ganzen f 3.65 per stuk. WOUBRUGGE, 25 Oct. Eierenveiling. Kippeneieren f 9.8011.10, kuikeneie ren f 8.8.20, eendeneieren f 7.50 per 100 stuks. Handel matig. UITHOORN, 24 Oct Kaas. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 48 partijen. Goudsche kaas 1ste soort R.M. f 5558, 2de soort f 5154, zwaardere f 60, zonder Rijksmerk f 5054. Handel matig. WteSEI.NOTEERTNGEN (AMSTERDAM/ (Niet officieel). Berlijn Londen New-York Parijs .cm m Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boedapest Prolongatie 33/,j—41/4 0j0 BEURS0VERZ1CHT. Van gisteren. Nu de betere stemming in Wallstreet gebleken is, niet van langen duur te zijn, weet het publiek in 't geheel niet meer waar het zich aan te houden heeft. De voorbeurs kenmerkte zich reeds door zeer groote fluctuaties op een niveau, dat voor de toonaangevende fondsen tientallen pro centen beneden de vorige koersen lag. De officieoio opening kwam over 't algemeen boven de ochtend-rtoteeringen, doch zij bewogen zich aanzienlijk beneden de slot- prijzen van gisteren. Ook nu nog werden onberekenbare schommelingen meege maakt., daar de handel zeer klein was, en enkele stuks aanbod of vraag het koers- peil regelden. De Philips-aandeolen zotten op 570 in, doch zagen zioh in het verder verloop enkele punten ontgaan. In Marg. Unies bestond begin beurs wat aanbod, doch de koers, na ruim 20 prooenb lager in zet, nog iets terugloopend. Later had een herstel van enkele punten plaats. Calvé Delft mede lager. v. Berkels boden goed weerstand. Küchenmeistor-soorten in reac tie. Kon. werden in navolging van Wall- streeb aanzienlijk lager genoteerd. Mijn- waarden eveneens aangeboden. Tabakken hielden zich goed, in navolging van Rub bers, die zeer gedrukt waren. Yankoca in reactie. 59.311 Is 12.092 2.47.94 9.767/, 34.691/2 48.06 12.991 35.471/o 66.421/2 66.42l/o 66.621 34.84 7.341/3 43.35

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3