HAARLEMMERSTRAAT 130" 136 AAN DE TELEFOl UIT DE RIJNSTRE! Haagsche tram uitgeschakeld was, stond het tramverkeer op dat gedeelte van de Haarlemmerstraat stil. Bij do Hartebrug moesten de trams naar Den Haag terug- keeren. Er was voor een waarde van ongeveer 15.000 aan speelgoederen in het pand geborgen, welke voor 20.000 verzekerd was. Voor zoover niet door den brand ver nield hebben deze goederen ernstige water schade opgeloopen. Ook de waterschade van het gebouw en de belendende percee- lv is zeer groot. Heb winkelpand, waarin vroeger geves tigd was de sigarenwinkel van den heer Dekker, behoort in eigendom aan mevr. de wed. Dekker-Zuidam en is eveneens ver zekerd. De belangstelling van de zijde van het publiek in deze volkrijke buurt was zeer groot. VEEFONDS LEIDEN. Hedenmorgen te half elf hield het Vee fonds Leiden zijn algeineene ledenvergade ring in het gebouw „Concordia" aan de Steenstraat. De voorzitter, de heer S. van der Stoel,- uit Wassenaar opende de als steeds matig bezochte vergadering, met een woord van welkom tot de aanwezigen, waarna de secretaris, de heer C. Bakker uit Oegst- geest. de notulen der vorige vergadering voorlas, welke daarna onveranderd werden vastgesteld. Aan het financieel verslag van den pen ningmeester, hierna uitgebracht, door den heer P. F. Verkley uit Leiderdorp, ontlee- nen we het volgende: verzekerd waren 1920 runderen, waaronder 60 stieren tot een bedrag van 6036, opbrengst vleesch en vet 1134.69 110 zegels 11, contribu tie 6 nieuwe leden 30, rente 264, to taal 7475.59. Aan verzekering werd uit betaald een bedrag van 7724.46, zoodat er een nadeelig saldo is van 248.87. Het rapport van de kascommissie, de heeren v. Saase en A. de Jong, luidde gunstig, zoodat de vergadering de penning meester décharge verleende van zijn ge houden beheer. De drie aftredende bestuursleden, de heeren Arn. de Jong, C. Bakker en P. F. Verkley werden als zoodanig herkozen. Aan de orde was de bespreking van de actio inzake den boycot, die in het begin van den zomer bad plaats gehad. De voor zitter had gehoopt, dat meerdere leden hun belangstelling voor dit punt hadden getoond. Spr. deelde mede. dat de actie vanwege de slagers en grossiers voor het niet uitbetalen van de levers, zoover was doorgevoerd, dat de boycot eigenlijk niet vol te houden was. Het hoofdbestuur van de Centrale Vereeniging van Veefondsen heeft zich noodgedwongen moeten beheer- schen en zich neergelegd bij^het daarna ontstane voorstel om deze kwestie door een Commissie van Arbitrage, gevormd door eenige hoogstaande personen in het land, te laten beslissen. Deze uitspraak is nog steeds niet afgekomen d-och spr. hoopt, dat zij niet lang meer zal uitblijven. De voorz. doet verder nog eenige mede- deelingen hieromtrent en zegt het te be treuren, dat de boeren zoo slecht hun eigen belangen hebben ingezien en niet unaniem achter de Slachtveefondsen hebben ge staan. Ook de heer Bakker betreurt de wei nige solidariteit der boeren en ook hij geeft nog een nadere uiteenzetting van de verhouding tusschen de Centrale Veefond sen, waarbij het Veefonds Leiden is aan gesloten, met de concurreerende fondsen en omtrent het verloop van de gevoerde actie. Spr. deelde verder mede, dat de Ar bitrage-commissie bestaat uit drie onpar tijdige rechtskundigen. De voorz. wekt tenslotte de aanwezigen op zooveel mogelijk propaganda te maken voor hot Veefonds Leiden, omdat hier wer kelijk de belangen der veehouders ten volle behartigd worden, zooals wel blijkt uit het feit, dat de premie hier nog steeds f 2.50 bedraagt, terwijl de premie bij an dere fondsen veel hooger is, terwijl er bo vendien nog een groot bez'.t van kapitaal is. Hierna volgde sluiting der vergadering. De Leidsche Winkelstand. Vandaag heeft in perceel Hoogewoerd 64 de opening plaats gehad van de brood- en banketbakkerij van den heer G. P. J. Corba, die een zevental jaren geleden een zaak opende aan den Oude Rijn. Het pand aan de Hoogewoerd is voor ons niet on bekend. Immers de Leidsche Courant was daar vorig jaar tijdelijk ondergebracht na den brand op 21 December 1927. We mogen wel zeggen, dat het pand zich beter leent voor een bakkerij dan voor een courantenbedrijf en dat de zaak er tlians beter uitziet dan vorig jaar behoeft eigen lijk evenmin gezegd. De heer Corba heeft den winkel geheel laten restaureeren onder bekwame leiding van den heer v. Iterson, die alles volgens eigen ontwernen en teekeningen heeft doen uitvoeren, zelfs de artistieke ruiten in den winkel. Het geheel maakt dan ook een keurigen indruk, waartoe de schilder de Water en de heer van Bergen Henegou wen, die de electrische installatie ver zorgde, niet-weinig hebben bijgedragen. Wat moeten we er overigens van zeg gen? De heer Corba verzekerde ons, dat de oven het nog heel best deed en dus mogen verwachten, dat de klanten niet ontevreden zullen zijn, want van degelijke vakkennis en bediening kan men zich ver zekerd houden. Ook wij wenschen den heer Corba veel succes in zijn nieuwe zaak. Ds. H. J. Kouwenhoven. Na een diensttijd van ruim 44 jaar zal ds. H. J. Kouwenhoven, geref. predikant alhier, tegen 1 April emeritaat aannemen. Ds. Kouwenhoven arbeidde te Schoone- beek, Zaamslag, Voorschoten, Groningen en 30 jaar te Leiden. De le ploeg dienstplichtigen der lich ting 1930, aangewezen voor het onbereden gedeelte van het 6e regiment veldartille rie, wordt hier ter ste le 16 Januari voor eerste oefening ingelijfd. Zij, die bestemd 'zijn voor de onderofficiersopleiding, ver trekken 15 October en de overigen 28 Juni 1930 met groot verlof. INGEZONDEN MEDEDEELING. GEMOLTONN. DA- i MES SLOBKOUSEN ZIJDEN TR. DAMES SLOBK. m. wol gev. DAMES TOMPOUCES met moderne knoppen GEMOLTONN. HEE- KEN BROEKEN EN BORSTROKKEN ZIJDEN HEEREN- I ZELFB., n. dessins I GER. FLAN. KINDElt- NAC1ÏTHEMDEN, 1 oef tijd 3 jaar stijging p. maat 10 et. f 1.65 f2.10 f 1.45 f 1.30 f 0.271,1 f 0.85 PEKAP- $le franje $TAFEL- crèpe J20/|20 ar. \va i ATERijr.m- KE-4 Avern.^mT kope ren istop, gr. maat, zeermge prijs GRIjfcfc GEM. WOL LEN DEKENS met gestr. >zeer rw. kw. ZWART \GEëM. KO LENBAKKEN, gr. m. f 4.75 f 0.77'' f 1.35 f 0.36 f2.15 f 0.67 - De heer H. *F. A. Geise, redacteur aart onze courant, is heden geslaagd voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid. PROF. DR. BLOK. t Wegens de begrafenis van het stoffelijk overschot van prof. dr. P. J. Blok zal Maan dag ten teeken van rouw de Leidsche Uni versiteit den gelieelen dag gesloten zijn. Er zullen geen colleges gegeven worden noch examens worden afgelegd. Wegens het overlijden van prof. dr. P. J. Blok hangt van de gebouwen der R. K. Studenbenvereeniging „Sanctus Augusti- nu3", der Vereeniging van Vrouwelijke Studenten en van het Leidsch Studenten corps, de vlag halfstok. Prof. dr. N. van Wijk, rector-magnificus, en prof. dr. J. Ph. Vogel, secretaris van den senaat der Leidsche universiteit, hebben giste-rmiddag namens den senaat een be zoek van rouwbeklag gebracht ten sterf- huize van wijlen prof. P. J. Blok. Prof. dr. Colenbrander, hoogleeraar in de vaderlandsche geschiedenis, heeft in zijn gistermiddag gehouden college zijn overleden voorganger, prof. Blok, herdacht. Naar wij vernemen zal bij de begrafenis van prof. Blok a.s. Maandag op diens ver zoek alleen het woord worden gevoerd door dr. W. F. A. Bonnier uit Utrecht, een oud leerling van prof. Blok. LIEFDEWERK „OUD PAPIER". Een advertentie in ons blad van giste ren heeft reeds melding gemaakt van het feit, dat het Liefdewenk tijdelijk ver plaatst is. Men verzoekt ons er nog eens op te wijzen dat de magazijnen van het Liefdewerk tijdelijk verplaatst zijn van het Galgewater naar het Patro-naatsge- bouw aan de CecEiastraat. Voor het af- hajen van papier kan men opbellen: Th. M. W. Bergers, Nieuwe Mare 10, telef. 588, C. W. Lindenhof, Oude Rijn 8, telef. 185, A. Schlatmann, Rijnsburgerweg 108, telef. 2546. Schriftelijke aanvragen en bood schappen om oud papier af te halen bij den heer P. J. C'olla, Lederhandel, Mare. Mogen we bij deze mededeeling nog eens een opwekking tot de bevorderaars van het L'efdewerk richten om toch voor al veel oud papier te verzamelen enin den komenden winter niet alles in de kachel te doen verhuizen. Vriendenkring van het Allerh. Sacrament Filmavond. Er zijn weinig vereeivgingen, die er op kunnen bogen, dat hun ledenvergaderingen steeds goed bezocht zijn. De „Vrienden kring" is een daarvan en gisteravond in de Graanbeurs waren de „vrienden" èn het steeds toenemend aantal „vriendinnen" bijzonder talrijk vertegenwoordigd. De voorzitter, de heer Schrijvers, open de de bijeenkomst met den chr. groet en speldde daarna den heer Peters, die op de feestvergadering afwezig was. het eere- teeken voor 25-jarig trouw lidmaatschap op de borst. Na de viering van het zilveren feest zeide de voorzitter nog een eere-schuld te hebben vervullen, namelijk dank aan alle werkers te brengen: aan de feestcommis sie en de bestuursleden, aan den geest, adviseur, aan den heer Schlattmann voor de prachtige kerkversiering, aan de Leid sche Courant en aan een onbekende, G. H. ,L. den dichter van het schoone Vrienden kring-vers. Deze film-avond, zeide spr., is belegd in aansluiting op het zilveren feest. Als de film is afgedraaid, is ook het feest afge draaid, muar spr. hoopt dat het enthou siasme der leden nog niet afgedraaid is, en herinnert hen aan de belofte allen één nieuw lid te zullen aanbrengen. Tenslotte deelde de voorz. mede, dat op het feest van Christus' Koningschap a.s. Zondag in de St. Petruskerk een Vrienden kringdag wordt gehouden, des morgens te 7.30 een H. Communie, des avonds te 7.30 uur Lof met predicatie. In de commissie van kasnazieners wer den benoemd de heeren de Lange, Mank en Vorst. Bij de rondvraag verlangde nie mand het woord. De geest, adviseur, kapelaan Nieveen van Dijkum hield vervolgens een korte toe spraak. Spr. zeide op deze film-vertooning te he'bben aangedrongen om alle leden te zamen eens te kunnen toespreken. Nu wij onze vereeniging zoo glorieus op den voor grond hebben geschoven, moeten wij ook verder onze stappen vooruitzetten, moeten wij zorg dragen meer daadwerkelijke leden te zijn. Spr. vertrouwt, dat de leden de aanbiddingsuren wel zullen houden, maar niet hun uur. Spr. verzocht daarom, dat, als de leden op de opgegeven uren niet kunnen komen om te bidden, een van de huiseenooten hun plaats zal aannemen, om op die wijze demonstratief voor den Vrien denkring te werk te gaan. Ook de rest van de statuten dient nauw keuriger onderhouden te worden, b.v. het dagelijks communiceeren. Hoe goed spr. Leiden ook vindt het valt hem altijd op, wanneer hij in andere plaatsen is geweest, hoe treurig en droevig het met het-_ dage lijks communiceeren, hier is gesteld. Wan neer men de kerken in den Haag of Rot terdam bezoekt, zal men zien hoe vol het daar iederen morgen is. In de feestweek is ook getracht de zoons en dochters van de Vriendenkring-leden in de kerk te krijgen, wat veel te wein'g is gelukt. Onder de vacanties is het aan tal kindercommunies o zoo klein. Uit deze feiten blijkt, wel, dat de ouders niet genoeg „er achter heen zitten". Ook het eigen persoonlijk leven kan verbeterd worden o.a. door het zich eer biedig gedragen in de kerk en daardoor devotie en liefde tot het H. Sacrament in onze omgeving aan te kweeken. We hebben nu gejubeld en feest gevierd; we hebben de bloemetjes buiten en binnengezet, maar er blijft nog zoovéél te doen. Achter het le dental kon best eennuFetje worden ge plaatst. Wanneer ieder lid in zijn straat in zijn ..Straatje" zon „Troubadour" zeg gen eens aanteekening maakt, van de genen die voor het lidmaatschap in aan merking komen, zou nog veel te bereiken zijn en zou het ledental kunnen stijgen van 900 tot 1900. Als u dat gedaan hebt, besloot kapelaan Nieveen, en iederen dag een dui zend menschen meer naar de kerk hebt gebracht dan hebt u uw plicht gedaan! Tot slot van den avond werd de film ,.De Pastoor van Sandy-baai" vertoond. Het was een film die blijkens de dames- costumes, niet tot de nieuwste behoorde. Dfe hoofdpersonen van het verhaal zijn natuurlijk een jongen en een meisje, Bruce en Vera, die stevig op .elkaar verliefd zijn. Een slecht individu komt de goede ver standhouding bederven, maar tenslotte komt alles op z'n pootjes terecht. Om dit oude, maar eeuwig-jonge gegeven is een heele historie bedacht, waarin de edele Pastoor van Sandy-haai, vader Kelly, een groote rol speelt. De voorz. sloot daarna de bijeenkomst met den chr. groet. „Leidsche Ziekenkas" en Werkliedenver. „Ondersteuning zij ons Doel". De Ziektewet. Gisteravond vergaderden de leden der bovengenoemde vereenigingen in het ge bouw ..Concordia". De vergadering werd geopend door den voorzitter van O. Z. O. D., den heer S. P. Strijk, die een woord van welkom gepaard deed gaan o,an een woord van teleurstelling over het feit, dat zoo weinig leden aanwezig waren. Temee* daar er dezen avond zulk een belang rijke sociale wet behandeld zou worden als de aanstaande Ziektewet. Spr. ver heugde er zich over. dat de nieuwe Ziekte wet de arbeiders dwingt voorzorgen te nemen voor het geval, dat ziekte hen zal treffen. Spr. gaf vervolgens het woord aan den secretaris van het Nederl. Verb. v. Zie kenkassen, den heer J. F. Kuyer, tot het uitspreken van zijn rede getiteld „De aan staande Ziektewet". Hij noemde het meeT dan noodzakelijk dat men hierover ernstig zijn gedachten liet gaan. Spr. wilde zich tot het aller voornaamste beperken. Onder de wet zul len vallen alle arbeiders, die in dienst zijn bij ondernemingen, die winst beoogen (dus niet tuinlieden, chauffeurs etc. in dienst bij particulieren). Tevens vallen er onder de arbeiders, die in loss dienst zijn. Maar over de onderdeelen drukt men zich nog zeer vaag uit. De wet zal dus zorgen voor bepaalde categorieën. Velen zullen er buiten val len. Een grootere groep dan voorheen zal ontegenzeggelijk nu ondersteund wor den en zulks valt wel toe te juichen. Spr. behandelde echter- ook eenige na deden, die door de nieuwe bepalingen zullen ontstaan (o.a. het slechts uitkeeren van ziektegelden gedurende één maand de verzekering gekoppeld aan den loon dienst). Maar vooral de bepaling dat de werkgever plotseling het ziektegeld mag stopzetten, hetgeen geheel willekeurig kan worden toegepast. In de ziektevereenigingen waren tot nu toe zulke dingen echter onmogelijk. De modelstatuten der Ziekenkas bevatten geen bepalingen, waarvan eerder misbruik den gebruik kon worden gemaakt. Een verbetering voor velen beteekent onge twijfeld oen uitkeering van 80 pet. gedu rende 26 weken, voor anderen en bijzon der voor de leden dezer beide vereenigin gen echter weer een achteruitgang. In dit verband behandelde spr. tevens de geringe uitkeeringen bepaald in de Invaliditeits wet, alsmede het funeste van de z.g. „wachtdagen", die tot nu toe niet beston den. Het systeem der verschillende ko mende z.g. „bedrijfsvereenigingen", beter ware te spreken van Ziekte-risïco-ver- eenigingen", werd vervolgens uitvoerig be sproken en gelaakt. Hiervan zullen slechts de werkgevers lid kunnen zijn, terwijl de arbeider het geld toch bijeenbrengen moet. Het plan bestaat nu, om de uit voering van de ziekte verzekering-uitkee ring der werkgevers aan het Verhond van Ziekenkassen over te laten, hetgeen men ook steeds gewenscht heeft. Van dit feit werden de belangen en de voordeelen be sproken. Ongeveer 500.000 ziekte-aangif ten zullen per jaar behandeld moeten wo>- den. Het is dus zaak, dat de administra tie door de arbeiders zelf blijft geschieden, want anders zal weer een leger van amb tenaren noodzakelijk zijn, waarvoor men zelf toch op een of andere wijze de kos ten te dragen krijgt. Het is dus zaak dat de ziekenkassen de uilvoering der ziekte- uitkeeringen ook bij de nieuwe wet in han den blijven houden. Spr. wekt daarom ten slotte de leden op, lid te blijven der resp. ziekenkassen. Na de pauze werd gelegenheid tot. het stellen van vragen gegeven, waarvan eeni- leden gebruik maakten. De voorzitter van het Nederl. Verbond van Ziekenkas sen sprak nog een kort woord, waarna de vergadering door hem gesloten werd. Ambtsaanvaarding prof. Sophie Antonides. Mej. prof. Sophie Antonides-, benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in de Griek- sche taal en letterkunde van den OuJ- Christelijken, den Byzantijnschen en den nieuweren tijd aan de Universiteit alhier zal haar ambt aanvaarden met het hou den van een reed op Woensdag 13 Novem ber des namiddegs te 2 uur in het groot- auditorium der Leidsche Universiteit. Handelsregister K. v. K. Wijziging 2355. Wed. H. van der Vel den, Leiden, Oude Vest 53, Beurt-dienst op Haarlem. N. E.: Wed. P. van der Velden- van Rijn, Leiden. Wijziging 5224. J. R. Bloot, Textièlgoe- derenhandel, Leiden, Rijnsburgerweg 173. De zaak is verplaatst naar Voorburg, Hof wijkstraat 2. Wijziging 1285. Schlatmann's Damescon- fectie en Manufactuurhandel „de Faam", Leiden, Vischmarkt 9/10. Uittr. Comm.: Mevr. M. A. J. Schlatmann-Linders, Oegs-t- geest; en Mevr. P. M. Schlatmann-Veeger, Haarlem. N. Comm.: H. A. J. M. van Woerden, Haarlem en G. Houtwipper, Haarlem. In de gisteravond gehouden vergadering van het Leidsch Studentencorps zijn de lustrumplannen voor 1930 besproken. Er werden 2 plannen ter sprake gebracht nl. een openluchtspel op de Kaag te Warmond en een te Leiden. De besprekingen zullen hedenavond en Maandagavond worden voortgezet. Gisteren werd in een café alhier zekere Z. aangesproken door een als heer ge kleed persoon, die beloofde hem aan werir to zullen helpen. Hij vroeg aan Z. zooge naamd voor reiskosten, 1.60 en telefoni sche gesprekken, en wist daarenboven nog 10.van Z. los te krijgen. Sedert dien heeft hij zich niet meer laten zien. Men zij dus gewaarschuwd. Door B. en W. is aan den heer W. F. Neuteboom gegund de uitvoering van per ceel 2 van bestek no. 15: het bouwen van een openbaar urinoir aan de Korevaar- straat en een urinoir met afsluitmuur aan de Oude Heerengracht met bijbehoorenue werken. MUZIEK. HET RESIDENTIE-ORKEST. Dr. van Anrooy zal op den eersten avond dezer serie abonnementconcerten door het aldoor voller worden van de Gehoorzaal en het hartelijk applaus bij zijn binnenko men hebben bemerkt welk een sympathie men hem in Leiden toedraagt, hoe men hem en zijn kunst waardeert. Als Dr. van Anrooy Brahms dirigeert, belooft dit steeds een uitvoering, die artis tiek is, want s-terk beheerscht hij deze mu ziek, waarin hij een individueel inzicht heeft. Brahms' „Akadcmische Vestouver- ture" vermocht hij te herscheppen in een feest van klank en melodie. Hierna betrad Albert Spalding net po dium om de „Symphonie espagnole" van Lalo te spelen. Maar weinig violisten zijn er, wier spel zoo transparant, klaar en bon dig is, als dit van Spalding. In zijn opvatting, die zeer gedistingeerd aandoet (herinnerend aan Thibaud wan neer deze Lalo's concertwerk speelt), leeft het enthousiasme en fijngevoeligheid op. Het mezza-voco, de ingehouden toon, de mooie klank, speelt hij met de grootste liefde en ontzaglijk siert en verrijkt dit zijn uitgelezen spel. Eigenlijk is heel zijn interpretatievermogen zonnig, met een be wustzijn van kunnen op den achtergrond. Een pracht-toon speelt hij uit zijn heerlijk Italiaansch instrument, en voor het werk, dat hij speelt, gevoelt hij veel toegenegen heid. Geen wonder dus, dat een violist hierbij ook nog toegerust met vlekkeloozo techniek en geweldige virtuositeit impo neert en vasthoudt. De vertolking ge schiedde met het grootste meesterschap en verdieping. Dan ligt er charme in, die pousseerend werkt en den toehoorder voor zijn kunst inneemt. Met iets heroïeks in zijn streek, bezield, levensvol en sterk gespan nen, is de belichting toch nooit zwaar-dra- matisch (wat dit werk moeilijk kan ver dragen). Alles blijft rustig met fraai ge accentueerde gevoeligheid. De individueele expressie, de macht in de vertolking, de prachtige toon volgroeien samen tot violis- tisch schoon. De begeleiding Dr. van Anrooy's groote roem was voortreffe lijk. Een en al toewijding en van aanvul lende muzikaliteit was alles fijn gepolijst en evenwichtig. Het resultaat was boven lof verheven. Na de pauze Mahler's poëtische le Sym phonie „Meine Musik ist immer und überall Naturlaut", zoo sprak Mahler. Stille fanfares waaien nader uit de cla-ri- netfcen, een echo uit de verafklinkende trompetten. Dan een geroep en kwinkeleer van vogels uit het flageolet van violen. Een zilverige klank de vroege mor gen, Zonsopgang". De toen dertig-jarige LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdiensl apotheken wordt van Woensdag 21 met Zondag 27 October waargenomen de apotheek van den heer W. Pelle, J Rapenburg 12. telefoon 594. INGEZONDEN MEDEDEELING, STEENSTRA] UW MAINZER ZUlfji FRANKF0RTEB K CKW0RS1 CASSELER RIPPESPEER. Rrrrrrrrt. Hallomet Tinus. Zeg Janus, ga jij ook Zondagavond i de revue van .,St.-Christoffel". Natuurlijk, Tinns, ik heb reeds voor heele club plaatsen besproken, en groote zaal loopt stampvol. Hebt jij nog geen kaarten Tinus! Nu, Janus, om je de eerlijke waar te zeggen, wij zouden uit Zoeterwoude wel komen met een groote club en ik? dat er uit Oegstgeest ook velen komen, doch wij zitten met onze fie O, Tinus, dat is geen bezwaar hoor, de advertentie maar van vanavond i Leidsche Courant". Daarin staat, dat Cito-rijwielbewaarplaats st e e d s opend is voor het afhalen van gesl rijwie'en dus is dat bezwaar opgehen Zeg, Janus, dan komen wij ook met groote club hoor, en dan komt Caatj mee; Ik ga nog direct naar Zondvl'ct de 1 ten halen. Het is toch Haarlemmers; No. 117? Het is in orde Tinus. Salut tot Zondagavond. Rrrrrrrrt. Mahler zong zich nit in melodieën, ontroeren. Een rhythme en geluid in fing en dalen, in vreugde, inkeer en licht, in zegenende zon in zorgelooze de; 't eerste deel. Niemand beschrijf weemoed droeviger dan Mahler, smachten dringend en aangrijpender hij, weggeborgen in de beweeglijke ruchtigheid van het „Scherzo" met contrasteerende „Trio". Eh dan het dan tragische, de wanhoopstemming het laatste deel. Geweldig van durf, gend en schrijnend van leed en irons zielestrijd, waarna het imposante Grootsche pralende koralen van de nale". De symbolische zonsopgang triomf na het smachten, na den ziek Hoe intens heeft Dr. van Anrooy ge; ceerd, hoe forsch heeft hij naar d« rakteristiek van het werk gegr Merkwaardig ironisch heeft de aat van het derde deel gefrappeerd. Sps de cello in plaats van de contra-bas d non-melodie? De hoogstaande orkest! heeft perspectieven geopend, die aa pend waren. De tempi waren,- wai moest, voortjagend, duidelijk en teel was alles vasriomlijnd gespeeld. 'I mooi en kunstzinnig. Aan 't slot gro welverdiend applaus voor Dr. van 4 en zijn orkest, 't Residentie-orkest zijn blijden intocht. De vleugel, die op het concert wer. speeld, was een Bliithner-concertvl! van de firma Duwaer en Na-essens, sterdam-Den Haag. ALPHEN AAN DEN RIJN. Weinig personen ingeënt Van legenheid tot kostelooze inenting en inenting tegen alastrim is naar wij men door slechts weinig personen in gemeente gebruik gemaakt. Gevestigd: D. Fcerenstra van Nieuwkoop Trientje A. Dijksta Einsehede M. van Willigen en avn Haaf ten Anthonia J. Schram Bussum Jacoba M. Bosman van T« - C. van Egmond van Schiedam helmina Treur wed. van T. Huisman Ter-Aar J. van Leouwen van 's-Gri hage H. Schiitz van Arnhem E. kamp van Arnhem J. van der Veen Zwainmerdam Wilhelmina J. F. m assen van S walm en M. T. Boer en gezin van Koudekerk Cor J. van der Ent Braat van Soest 1 Offerman en gezin van Leiden. V ertrokken Anna M. de naar Haarlem Jannetje Krap Ouderkerk aan de IJsel C. Bokhof gezin naar Haarlemmermeer Lon H. Reekers naar Almelo D. J. HM naar Ede Gerarda M. Pijnacker Bodegraven A. Ponstein en gezin Haarlemmermeer Cornelia J. Mo: naar Leiden Adriana G. v. d. Vi berg naar Leiden Pictertje Pal naar Zandvoort R. Clemens naar Delden L. Hogcrvorst en gezin Waddinxveen Willemina J. Voors Heemstede Hendrika Doeland Haarlem C. Wijbcnga naar Delft C. Koudijs en gezin naar Boskoop Burggraaf en gezin naar Werkondatt ZOETERWOUDE. Geboren: Metje, d. van J. 0. mans en W. C. Anker. Johannes! 'Maria, z. van P. N. v. Velacn en C.: Jong. Johanna Cornelia, d. Wessel en A. M. van Vliet. Hw Johanna, d. van O. J. v. d. Eist en Gastelen. Comolis Jacobus, z. A. Straathof en O. A. Berg. Ondertrouwd: P. de Hen J. van Leeuwen 21 j. P. A. Vink* C. J. Janmaat 23 j. Getrouwd: A. Tetteroo en M-

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2