KIHLEEIG JIT DE OMGEVING rbli OR DE LAND- EN TUIN30"W\_RS. De inschrijving ende kosten. Jfmft IL de vorige bijdrage hebben wij gezien vóór alles noodzakelijk is, dat het ri- voortvloeiende uit Ongevallen- en rteweb, in één hand moet zijn. Wanneer een arbeider ongesteld is kan tennaiii- de loonuitkeering' zoo spoedig mogelijk nnen en behoeft dat niet geheel te hten op de resultaten van het onder- n.l. of het onder de Ongevallenwet of r de Ziektewet valt. Is men echter bij Bedrijfsvereeniging voor het risico de Ongevallenwet en bij een andere 5 et! rijfsvereeniging voor het risico van de ctf tewet, dan spreekt het vanzelf, dat dit fer ve^e gevallen groote stagnatie moet 5c{(igen voor de loonuitkeeringen. e Bedrijfsvereenigingen in kwestie zul- ci ERDE BLAD. DE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 25 OCTOBER 1929 eerst uitgemaakt willen zien, onder ;e wet het geval thu:s behoort. Iedere cgever zorge er dus voor, dat zij dio ongevallenrisico dragen, ook met het ;erisico worden belast, oor hen die aangesloten zijn voor hun jvallenrisico bij de „Boeren en Tuin- J Onderlinge", is dus voor hun ziekte- 10NI aan uiting noodig bij de „Bedrijfs- mkas voor Land- en Tuinbouw", in zijn beide risico's voor de uitvoering én hand, want beide Bedrijfsvereeni- 'axi en zijn instellingen van den Kath. Ned. «n en Tuindersbond. inschrijving daarvan is thans reeds ollen gang. [ofc worclt onze land- en tuinbouwers aangesloten zijn bij de „Boeren en ders Onderlinge" zoo gemakkelijk mo- gemaakt. alle afdeelingen zijn de plaatselijke Negenwoordigers in het bezit gesteld toetredings-formulieren, waarop reeds a en adres van alle aangeslotenen bij Boeren en Tuinders Onderlinge" is leid. ze land- en tuinbouwers hebben dus anders te doen dan dat formulier te Crteekenen zoodra als onze vertegen- digers dat vragen. eruit ziet men weer eens, dat een Be- -ereeniging zich zooveel mogelijk last bij het bedrijfsleven, door de lohen niet lastig te vallen met invul- van ingewikkelde formulieren. wördt alleen gevraagd: teeken dit [ulier en u is aangesloten bij de Be- tvereeniging die de Ziektewet uit- KI in heeft dan verder bij de uitvoering et niets meer met den Baad van Ar te maken. invoud is nog altijd een kenmerk van are. jler medewerking is daarvoor echter ig- de alles beheerschende vraag: zal de Ziektewet den werkgever kos- I Met zekerheid is daarvan niets te en. Zooals bekend mag een Bed rijf s- eniging geen winst maken, zoodat al- opgebracht moet worden wat aan litkeeringen en exploitatiekosten, der ijfsvereeniging noodig is. Ziektewet geeft den zieken arbeider [t op 26 weken 80 pet van zijn loon. arbeider die bijv. 24.per week ient kriigt per week 80 pet. is 19.20, rende 26 weken is 499.20. Een zieke ider kan dus reeds per ziektegeval 500.aan loonuitkeering kosten, grond van onze ervaring inzake teverzekering meenen wij te mogen emen, dat dit risico vermoedelijk ge en zal kunnen worden voor een pre- varieerend tusschen de 15.en per 1000.jaarloon, in werkgever die bijv. 2000.loon 'taalt, zou dus per jaar als dit ver- Icn bewaarheid wordt tusschen de en 40.prem'e per jaar te be- kri'gen voor de Ziektewet, rü deze premie mag hij echter 'volgens jet de helft van het loon van den ar- ir afhouden. <er zullen wij er voorloopi-g niet van en. Deze en'ke'e mederleelingen leken irel nuttig, nu de insehriiving voor de rijfs/iekènkas voor Land- en Tuin- aPerwege in vollen gang is. en, October 1929. N. v. O. hillegom. ationschef. In de plaats van den J. Hermes. die 1 Nov. naar Haarlem rekt, is de heer W. Spoor, thans sta- ichef te Purmerend, in gelijke functie Sr benoemd. ij memoriam. Gistermorgen overleed de Maria-stichting te Haarlem onze «genoote mevrouw G. Terwoort-Bijke. Irende 34 jaar was de overledene hier Bkundige. Zij was een vrouw van bui- >wone plichtsbetrachting, die bemind niet alleen in de arbeidersgezinnen zij hare diensten vervulde, maar even hij de beter gesitueerden. De Hil'.e- iche doktoren en de geestelijkheid ten haar buitengewoon hoog. Dit bleek heel bijzonder toen zij haar zilveren tsjubilvierde. Haar heengaan is een ar verb es, niet alleen voor de gemeente, p penzeer voor echtgenoot en kinde- Zij ruste in -vrede. katwijk aan den rijn. ersoraalia. Tot onderwijzer aan de lol voor M. U L. O. aan de M. de Ruy- Itraat te Katwijk aan Zee is benoemd heer Xic. Bavensbergen, alhier. «or oge gestolen. - Mej. v. Mourik, be- Mschoolhoudster. liet haar horloge in rschool liggen. Den volgenden morgen I et verdwenen. Wie thans kijkt, hoe E uet is, is nog niet bekend. ■vonden voorwerpen. Een portemon- met inhoud - een ton (haringtoni) neerenhandschoen een zak met gla- iBsen. Inlichtingen, bij de politie. NOORDWIJK. GEMEENTER A AD. Subsidie voor een winteravond cursus. Nog geen beslissing over het drukken van de handelingen van den raad. Aankoopen van croncJ. Een gemeenschappelijke regeling inzake de werkverschaf fing. Verlaging van waterlei- ding- en electriciteitstarieven. 3ouw van een nieuwen kamer oven voor het gasbedrijf. Ge- ir.oenterekening 1928 en gemeente- begrooting 1930. De raad .der gemeente vergaderde gis terenmiddag te half twee onder voorzitter schap van burgemeester mr. van de Mortel. Aanwez'g alle leden. Onder de ingekomen stukken was een adres van de Centrale Esperanto Propa ganda Commissie te Nijmegen met verzoek om van gemeentewege aan leerlingen der hoogste klassen van alle openbare en bij zondere lagere scholen gelegenheid te ge ven tot het facultatief volgen van een één- jarigen Esperanto-cursus. De commissie van toezicht op het L. O. adviseerde hiertoe niet over te gaan, in welken geest ook do raad besloot. Naar aanle'ding van een adres van be woners van de Tramsteeg om betere ver lichting deelen B. en W. mede, dat reeds voorziening in deze is getroffen. Op een verzoek van het bestuur van het B. K. Meisjespatronaat St. Cathariaa om een subsidie voor den te geven ontwikke lingscursus, tot een bedrag van 70 pet. der totale onkosten, na aftrek der te ontvan gen schoolgelden, wordt besloten een be drag van 105 te verleenen. Goedgunstig wordt beschikt op een ver zoek van de Gymnast'ekvereeniging D. O. S. om beschikbaarstelling van een oefen lokaal. In gebruik zal worden gegeven het lokaal der werkinrichting; do kosten van verlichting enz. zal komen voor rekening van de vereenigiiig. Naar aanleiding van een schrijven van de Ver. voor Wettelijke Dierenbeschexm'ng met het verzoek tot het in de gemeente lijke bouwverordening opnemen van bepa lingen betreffende het stellen van eischen voor veiligheid van veestallen bij brand, stellen B. en W. voor afwijzend te beschik ken omdat er in deze gemeente weinig veehouders zijn en de bestaande stallen h.i. aan redelijke eischen voldoen. Aldus besloten. H erna komt aan de orde het voorstel van B. en W. inzake het drukken van de handelingen van den gemeenteraad. De voorzitter deelt mede, dat ingevolge een destijds geuite wen-sch, het drukken van de handelingen is aanbesteed. Daarbij was de tegenwoordige drukker ruim 100 boven de firma Buijze. Deze heeft zic'h bereid verklaard het verslag van den raad ter -beschikking, van het publ'ek te stellen tegen een zeer geringen prijs. De heer Liefferink vond het feit, dat het publiek het verhandelde in den raad moet koopen, niet in den haak. De heer Meyer zegt van oordeel te zijn, dat men het drukken van de handelingen van den raad meet gunnen aan den laag- sten inschrijver, wil men tenminste conse quent zijn. Wat de publ'eiteitskwe'stie be treft zegt spr., dat er misschien met den heer Buyze neg wel over deze kwestie te praten valt. Intusschen zou het onmogelijk zijn, dat „de Noordwijker" toch tegen eenige vergoeding het officiee'e raadsver- slag zou opnemen. Dat het zich aanschaf fen van het raadsverslag aan 'bet publiek eenig geld kost bij den heer Buyze doch ook bij bestendiging van den bestaanden toestand, moet men er voor betalen, n 1. het abonnement, op „de Noordwijker". Spr. zou daarom willen voorstcl'en een na "'er onderzoek hieromtrent in te stcl'cn en het desbetreffende punt aan te houden. Na eenige discussie wordt hiertce be sloten. Hierna komen verschil1 ""de aankccpen van grond aan de orde. Bcslcten wordt voor den prijs van 15 cent per M2. voor verbreedin-g van de Langevclderlaan aan te koopen van de gemeente Amsterdam een strookje grond ter grootte van ongeveer 500 M2., van den heer W. F. Berkhout een strook grond aan de Vinkenlaan, groot 2 Aren en 77 c.A., van J. Kloos een strook grond aan de Doozastraat, groot 9 c.A. en van Johs. v. Beveren een strook grond aan de Schoolstraat, groot 8 c-.A. Het voorstel tot aankoop van grond van de Mij. de Toekomst. G. H. Krau en de wed. Sartori aan de Piet Heinstraat met verkoop aan G. H. Krau van een stukje grond aan deze straat wordt aangehouden tot de geheime vergadering. Voorts wordt besloten tot verkoop van een strookje grond aan den Koepclweg aan A. J. ten Hope. Goedgekeurd wordt een voorstel inzake de bestrating van den heek Vinkenlaan Pickéstraat, waarvan de kosten geraamd worden op 1370. Hierna kwam aan de orde de bespre king van een regeling inzake de werk verschaffing. De voorz. deelt hieromtrent mede, dat er tusschen zeven verschillende gemeenten uit den omtrek, n.l. Noordwijk, Noordwij- kerhout, Lisse, Sassenheim, Rijnsburg, Hil- legom en Voorhout, besprek'ngen zijn ge voerd om voorzieningen te treffen in de werkloosheid door werkverschaffing. Daar toe is een studiecommissie ingesteld, waar in zitting hebben de burgemeester van ver schillende dorpen vertegenwoord'gers van werkgevers en werknemers, terwijl ook voor de gemeenten een vertegenwoordiger zal worden aangewezen. Het uit te betalen loon zal uitgekeerd worden aan hen, die gemiddeld per jaar niet meer dan 27 per week hebben ver diend. Als vertegenwoordiger voor de ge meente zou spr. in deze commissie willen aanwijzen wethouder v. d. Wiel. B. en W. stellen voor deze regeling voorloopig voor een jaar te aanvaarden. De heer Liefferink vraagt of deze rege ling alleen geldt voor de landarbeiders en INGEZONDEN MEDEDEELING. Wollen JpNGtNS- en MEISJES TRUIEN jbn PLOVERS enorme kfcüze, aparte dessins i 41 2^7, 1.61, 1.^, Lil KINDERMftNTELTÏ It''' in Peau Öe Pechi Teddy 0 07 Bear, _4/o, 3.95, U.Ul BLEyÉffs KiNDERKLEEDING HEV 16 HET WIC3Z3TE. HET SOLIEDSTE Haarl.straat hoek Donkersteeg 2-4-6 niet voor de visschers, omdat deze ge meente ten deze in een eigenaardige posi tie verkeert. Overigens staat spr. niet erg sympathiek tegenover d't voorstel. Als spr. ziet, hoe nog ciezer dagen een stuk grond van 2.5 H.A. verkocht is voor 50.000 dan vraagt hij zic'h af, of daarvan een paar arbeiders ook niet in den winter een be hoorlijk weekloon kunnen ontvangen. De heer Krau is hot met den heer Lief ferink eens. Hij vindt het niet in den haak dat de patroons, die toch ruim geld ver dienen, maar zoo spoedig mogelijk hun arbeiders aan den dijk zetten om ze voor rekening van do gemeente te doen komen, om, wanneer het voorjaar weer is ingetre den, hen weer van de straat op te rapen. Verder uit spr. nog verschillende bezwaren tegen deze regeling. De heer Meijer kan evenmin zijn stem geven aan do voorgestelde regeling. In het bijzonder kant hij zich tegen het ge middelde loon van 27.Spreker zegt, dat allen ervan overtuigd zullen zijn, dat een huisgezin van 5 personen van zulk een bedrag absoluut niets kan overhouden, zoodat zulk een gezin in dagen van werk loosheid geen steun kan ontvangen. Wethouder v. d. Wiel zegt, dat B. en W. met deze werkverschaffing-i-egeling geen steunverleening hebben willen doen voorstellen. Voorls, zulks in antwoord op gemaakte bezwaren, vindt spr., dat het ophouden van de werkverschaffing op 16 April, niet zoo ongunstig is als wel wordt gedacht. Spr. althans vindt het doen op houden der werkverschaffing in midden April niet zoo erg, als dat men bijv. gedu rende Januari of Februari zonder werk is. De heer Meijer repliceert nog over het geen door weth. v. d. Wiel naar voron is gebracht en zegt zich met den norm van 27.absoluut niet te kunnen vereenigen. Hij zou minstons 30.willen bepaald zien, waarop de voorz. antwoordt, dat er aan dezen norm niets te veranderen valt. Op een vraag van den heer Meijer, of de gemeenteraad van Noordwijk dan niets meer te zeggon heeft over zijn eigen inwo ners, antwoordt de voorz., dat deze rege ling uniform is vastgesteld om excessen te voorkomen. Na langdurige discussie wordt het voor stel van B. en W. tenslotte aangenomen mot alleen de stem van den heer Meijer tegen. De heeren Alkemade en Krau ver klaarden niet tegen te zullen stemmen, hoewel zij zich niet met alles, wat daarin genoemd is, kunnen vereenigen. Goedgekeurd wordt vervolgens het voor stel van B. en W. tot wijziging der vnror- de.:ing inzake de hcfiing van ontsmettings- reebten. Idem een voorstel tct het rooien van tv ee boomen aan den Achterweg. Idem tot verhooging van het crediet met 1270 voor den aanleg van een nieuwe straat aan den Heerenweg. Ged. Staten hebben op verzoek van B. en W. van 4 Maart 1926 bij beschikking van 27 Augustus 1929 aan de gemeente ver gunning verleend voor het leveren van drinkwater in de gemeente Noordwijker- hout. Toen Ged. Staten deze vergunning in ontwerp toezonden, waren B. en W. wel cenigszins verbaasd over de daarbij ge stelde voorwaarden. B. en W. hebben alle mogelijke pogingen aangewend om een eenvoudige vergunning zonder bezwarende voorwaarden te krijgen en later om deze voorwaarden gewijzigd te krijgen, doch het is hun niet mogen gelukken. Na een conferentie ter Provinciale Grif fie hebben B. en W. de door hen ingedien de bezwaren tegen de ontwerpvergunnmg ingetrokken, nadat was gebleken, dat ook aan andere gemeenten in soortgelijke ge vallen eensluidende voorwaarden worden opgelegd en ieder verzet hiertegen vruch teloos was. De gestelde voorwaarden sluiten ook geheel aan bij de door de Prov. Staten van. Zuid-Hollend 15 Juli 1924 vastgestelde ver ordening betreffende de winning en de le vering van drinkwater in de provincie Zuid- Holland. Volgens artikel 10 van de vergunning wordt deze geacht niet te zijn verleeud, indien niet vóór 27 October een verklaring van den Raad aan Ged. Staten is ingezon den, houdende, dat deze vergunning onder de daarbij gestelde voorwaarden wordt aanvaard. B. en W. stellen daarom voor tot deze verklaring te besluiten. Dr. van Nes zegt, al even verbaasd te zijn als het College van B. en W. Gezien de zoo zware voorwaarden zou spr. willen voorstellen den datum van 27 Augustus maar te laten passeeren. Dan is men van alles af. Weth. v. Ecden zegt, dat men dan "wel voor andere moeilijkheden zal komen ce staan. Bovendien ligt er reeds voor een groot bedrag aan buizen in den grond. Op een vraag van den beer Liefferink, of Noordwijk alleen concessie heeft in Noordwijkerhout, antwoordt de heer van Ecden ontkennend. Met opzet is hierom trent niets vastgelegd, opdat Noordwijk niet verplicht zou zijn in alle uithoeken van Noordwijkerhout to leveren. Het voorstel van B. en W. wordt hier na aangenomen z. h. s. Vervolgens is aan de orde de besproking van het voorstel tot verlaging van de wa- terleidingstarievon. Het is gebleken, dat met de bestaande tarieven, die door den Raad zijn vasige steld 8 Februari jl. méér winst wordt ge maakt dan waarop gerakend was, nl. een winst van ongeveer 17.000. B. en W. vinden hierin aanleiding den Baad een verlaging der tarieven voor te stellen. Bij deze wijziging hebben zij getracht voor alle huurwaardeklassen zooveel moge lijk een evenredige verlaging toe to pas sen. Alleen voor de laagste huurklasse hebben zij gemoend goon verlaging te moe ten voorstellen, daar in die ldasse het wa ter reeds zoo sterk beneden den kostprijs wordt geleverd. Ook deze klasse echter profiteert van deze verlaging, daar het recht por aangesloten closet voor de laag ste klasse is verlaagd van 75 tot 50 cent. Voorts is in dit voorstel de levering van water voor industrie enz. voor eiken M3. boven het toegestane drie maandoliiksch verbruik verlaagd van 3.5 tot 30 cent. Met deze voorgestelde tarieven wordt de winst van hot waterleidingbedrijf door den Di recteur geraamd op ongoveer 4600.—. De heer Meijer stelt naar aanleiding van het ontwerp voor ook de laagste klasse, wo ningen tot een huur van 130, eveneens te verlagen van 1.95 tot 1.75, welk voor stel door B. en W. wordt overgenomen. Na eenige bespreking wordt het voor stel goedgeke Hierna komt aan de orde liet voorstel lot verlaging met ingang van 1 Januari :ler electriciteitstarieven en wel als volgt: Enkel tarief por K.Wh.: eerste 2500 KWh. per jaar van 2723 cent, tweede 2500 idem van 2420 cent, alle volgonde per jaar van 2117 cent. Dubbel tarief rer KWh.Normaaltarief alle verbruikte KWh. van 3026 cent: laag tarief: eerste 2500 KWh. per jaar van 15 13 cent, tweede 2500 idem van 1311 cent, en alle volgende per jaar 1210 cent. Woonhuistarief: Vast recht per maand per lichtpunt van 24—21 cent; Bovendien por KWh. van 1512 cent, van de eerste 12 KWh. in Jan., Nov. en Dec.; van de eer ste 10 KWh. in Febr., Maart, Sept. en October, van de eerste 1 KWh. in April, tot en met Augustus, alle volgonde KWh. 65 cent. Het „Verwarmingstarief" komt niet voor verl-ging in aanmerking. •Na een'ge discussie wordt het voorstel van B. en W. goedgekeurd. Verder stellen B. en W. voor over te gaan tot den bouw van een nieuwe kamer- oven ten behoeve van het gasbedrijf en dezen op te dragen aan de firma Bminng Didier te Zeist voor de som van 43.400. De thans in gebruik zijnde oven is ver sleten en indien niet spoedig hierin voor ziening wordt getroffen, kan men op een gegeven dag voor het feit gesteld worden, dat er geen gas meer aangevoord zal worden. In een uitvoerig relaas hadden B. en W. hieromtrent inlichtingen aan den Baad gesteld De heer Krau was van meening, dat het spoedig verslijten van den oven een ge volg was van het feit, dat er gictoDkes werd gestookt voor de productie van co kes en dat het vervaardigen van gas op do tweede plaats kwam, waarop de voorz. antwoordde, dat ook bij het stoken van anthrarïet vervanging noodig zon zijn. Het voo-stcl werd aangenomen. Hierna heeft de aanbieding plaats Ier gemeerterehening 192S en de Gcmeentcbc- grooting 1930. Do gemeentebogrooting geeft de volgen de cijfers weer: gewone dienst: ontvang sten C7l.460.05 1/2, uitgave 563.618.32 '2 voordeelig slot 107.841.73; kapitaaldicnst ontvangsten 317.874.73 1/2, uitgaven 479.354 48 1/2, nacleelig saldo 131.479.75. In de commissie van onderzoek voor rekening 1928 en bcgrooting 1930 worden benoemd tot leden do heeren Krau, Bal kenende en Ca'spers. Hierna geschiedt wijziging van de gc- meentebegrooting 1929 en behandeling van reclames honden- en rioolbelasting. Na de rondvraag volgde sluiting der openbare vergadering. oegstgeest. Bloembollendiefstal. Dezer dagen heoft de politie weer een moeilijk probice/m weten op te lossen, en is daarin, dank zij haar scherpen speurzin, uitnemend ge slaagd. De firma H. alhier deed aangifte van vermissing van bollen. Deze firma ontvangt en verzendt dagelijks groote hoeveelheden bollen, doch de ontvangst klopte niet altijd waarom het vermoeden ree§, dat op dc een of andere wijze verschillende hoeveelheden tijdens het vervoer een andere plaats van bestemming kregen. Het betrof hier n.l. bollen, die vanuit Engeland over B-otterdam werden verzon den naar hier. Deze bollen werden vervoerd door schipper J. uit Rotterdam, aan de losplaats afgeladen en vandaar naar het bedrijf van genoemde firma getranspor teerd. Na nauwkeurig zoeken is de politie nu tot de ontdekking gekomen, dat de ver miste bollen in handen kwamen van een drietal inwoners onzer gemeente, n.l. De W., H. en Van D. Verschillende soorten waren reeds ge poot in hun land en enkele andere soorten waren reeds weer verhandeld aan zekeren De M. De bollen zijn in beslag genomen en te gen de daders is proces-verbaal opgemaakt. NOORDWIJKERHOUT. Volksbond. Woensdagavond vergader de in cafó Brama voor liet eerst in dit sei zoen de afd. Noordwijkerhout van den R. K. Volksbond. Te 8 uur oponde de voor zitter. de heer van Noort, de vergadering met het gebruikelijk gebed en heette allo aanwezigen, waaronder de eerw. adviseur van harte welkom. Ilot deed spr. genoegen, dat dezo vergadering zoo flink bezocht was en hij sprak de hoop uit, dat dit in het ko mende seizoen zoo mocht blijven of beter worden. Nadat door hora nog was geme moreerd het werk, in den afgeloopen zomer door het bestuur verricht volgde voorle zing der notulen door den secretaris, wel ke onveranderd werden vastgesteld. Nu volgde eerst behandeling van punt •1, waarbij door den voorz. een zeer duide lijk verslag werd uitgebracht van het ver handelde op de gewestelijke vergadering op 8 September j.l. to Leiden gehouden. Daarna volgdo bespreking van het win- terprogrnm. Besloten werd, dat door een hiertoe bevoegde spreker de Ziektewet nader zou worden uiteengezet. Hiervoor zou den heer A. J. Loerakker uit Haarlem worden uitgenoodigd. Tevens zal gebruik gemaakL worden van de door 't Centraal Bestuur te geven cursussen. De voorz. soreekt den wensoh uit. dat door de leden hiervan een dankbaar gebruik zal worden gemaakt. Punt 2 was tot nu toe verschoven. Den 24sten April was de laatste vergadering gehouden. S:nds dien datum was het leden tal sterk uitgebreid, vooral door het toe treden van de leden van ,.St. Paulus". Eén lid was helaas der vereeniging ontvallen. Thans installeerde de geest. adv. kap. Joh. v. Stralen de nieuwe leden. Hij wees op de macht van verleden jaar 148.000, thans wel haast 150.000 leden van het B. K. Werkliedenverbond in ons land. Ook in ons dorp gaat het vooruit. Veel drunpels zijn noodig, om een dorre grond vruchtbaar te maken; vele bijen werken samen tot het bijeengaren van overvloeiende zoetheid; vele draadjes bijeen vormen een onbreek bare kabel. Socialisme en communisme zijn geen denkbeeldig gevaar. Er zijn erger lijke wantoestanden in de landen, w;rar deze richtingen zich vrij hebben ontwik keld. En toch worden deze denkbeelden steeds verder gepropageerd. Vorming vau comm. cellen is reeds ook in ons land he laas geconstateerd. Gevaarlijke lectuur wordt verspreid. De goede geest bedorven. Wij Roomschen echter moeten steun zoe ken en kunnen het vinden in onze organi satie. Ook stoffelijke sleifh wordt dan ver leend. Velen ontvingen hulp dezen winter, maar weerstand bieden aan socialismo en communisme blijft hoofdzaak. Een 250-tal leden hier is een macht. Hulde aan do nieuwe leden, die de rijen zoo zeer ver sterkten Een jonge vereeniging wordt soms verkeerd begrepen. Houdt echter stand, dan wordt dal anders. We weten hoe do organisatie in de Bollenstreek reeds veel bereikt 'heeft op allerlei gebied. Nogmaals dus gefeliciteerd en moge uw pa troon u steeds prijzen om uw plichtsbesef. Dat vooral: uw plicht moet ge trouw ver vullen en vraag dan rechtmatig verzeke ring uwer belangen. Blijft nu allen steeds trouwe leden. Een werk good beginnen is half gereed, een goed einde is de kroon op 't werk. Applaus. Voorzitter van Noort feliciteerde nu de vereen'ging ,St. Paulus" met hare toetre ding en hoopte, dat er nog meerderen door haar de volksbond zouden komen verster ken. Thans volgde bespreking van de a.s. St. Nicolaasfeesten. Een commissie werd voor de uitvoering daarvan aangewezen. Ver leden jaar waren er pl.m. 500 kinderen, leeftijd tot 14 jaar. Thans is 't noodig de leeftijdsgrens 13 jaar te nemen. Het bestuur zal met «leze commissie oen nadere rege ling treffen. Medodeelingen: Op de statuten is in middels de Koninklijke goedkeuring ver kregen. Op 10 of 17 November wordt in beide parochiekerken een H. Mis opgedra gen voor levende en overleden leden van den B. K. Volksbond, waaraan een volle af laat is verbonden bij communiceorsn en bidden tot intentie van Z. H. den Paus. Bij de rondvraag sprak do heer v. d. Voet een gloedvol woord tct opheffing van vele leden uit hun lauwhe'd en hun gevoel van „laat een ander dat maar deen". Zeer terecht! Dc heer Thibaut, als voorzitter van St» Paulus", dankte voor de felicita ties. maar vroeg vooral do aandacht van de vergadering en verder heel Noordwijker hout voor het feit, dat nu het St. Bavo- personeel toegetreden was tot den B. K. Volksbond, zij nu andors beschouwd zouden worden, als tot. heden vaak het geval was. ,,'t Is maar een Ravo-gast" was vroeger het gezegde. Dat moet nu anders. Hot werk van verpleger is verheven en zwaar. Zij moeten het lijden van ongelukkige menschen verzachten. Dat werk eiseht waardeering. Moge iedereen tot dat in zakt komen. De heer Th. feliciteerde ver der voorz. v. Noort met de aanwinst van leden. Doze antwoordde, dat de gering schatting van het St. Bavo-pcrsoneel door spr. wel wat zwaar wordt opgenomen. Het weldenkend deel van Noordwijkerhout weet hun werk zeer zeker te waardecren. Mocce het toch echter steeds beter worden. Nog enkele vragen werden gesteld en beantwoord waarna de voorz. de vergade ring onder dankzegging sloot met den chr. groet. KATWIJK AAN zee. Gemeentebelang. Vrijdag a^. zal de Kiesver. „Gemeentebelang" een buitenge wone ledenvergadering houden in .,Cssa Cara". Op de agenda staat om. gedach- fcenwisseling omtrent de Raadhuiskwesbic en bespreking der Havenplannen. Mondharmonicaclub. Alhier is opge richt een „Mondharmonicaclub". Ruim 00 jongelui traden als lid toe. Een bestuur werd gekozen waarin voorzittor is de heer B. Mulder secr. de heer A. v. d. Plas, Tot directeur werd benoemd de heer D. v. Wouw te Leiden.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 11