UIT DE OMGEVING HET GEHEIM VAN DE ZWALUW derde blad de leidsche courant. dinsdag 22 october 1929 ALKEMADE. Maximum-snelheid. Door de politie de laatste dagen controle gehouden op e maximum-snelheid in de bebouwde mimen, welke door den Raad is vastge- eld op 20 K.M. per uur. Verschillende ifcobestuurders zijn reeds verbaliseerd. Geboren Hillegonda Maria, doch- er van C. W. Otle en J. M. Hoogenboom Ondertrouwd Leonardus Jacobus lijerhoek jm. 20 jaar en Petronella Ja-co- a Maria Deters, jd. oud 20 jaar. Getrouwd Cornelis Johannes van link jm. oud 22 jaar met Maria Helena m den Berg jd oud 21 jaar Petrus lieodorus l'Ami jm oud 26 jaar met Pe- onella Maria. Johanna Vrijburg jd 24 jaar Overleden Wilhelmus Cornelis aderstigt, oud 21 maanden. N00RDWIJK. Gemeenteraad. De raad dezer ge- t eente vergadert Donderdagmiddag te 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken en me- jieelingen. 2. Verzoek van de Patro- aatscommissie >St. Catharina. om subsidie oor te geven winter-avondcursus. 3. Ver- iek Gymnastiekvereeniging D. O. S. om ii escliikbaarstelling van een oefcnlokaa-l. i Verzoek Dierenbescherming tot opname bouwverordening van bepalingen, wahr- an veestallen moeten voldoen. 5. Voorstel i. drukken handelingen van den Raad. 6. i, ankoopen van grond van: a. de gemeente mster'dam in het Langeveld; b. W. F. erkhout aan de Vinkenlaan; c. J. Kloos ,an de Douzastraat; d. J. van Beveren aan e Schoolstraat; e. de Mij. De Toekomst, H. Krau en de wed.' Sartori aan de Piet [emstraat met verkoop aan G. H. Krau van een stukje grond aan deze straat. V. Verkoop van een strookje grond a-an den oepelweg aan A. J. ten Hope. 8. Voorstel z. bestrating hoek VinkenlaanPické- iaat. 9. Re-geling werkverschaffing. 10. Wijziging verordening heffing ontsmet- ingsrechten. 11. Voorstel tot het rooien ui 2 hoornen aan den Achterzeeweg. 12. erhooging crediet voor aanleg nieuwe raat aan den Heerenweg. 13. Vergunnmg an Gedeputeerde Staten levering water ioordwijkerhout. 14. Voorstel tot veria-ging er waterleidingtarieven. 15. Voorstel tot erlaging der electriciteitstarieven. 16. oorstel tot het bouwden van een nieuWe ameroven t.b. v. h. gasbedrijf. 1*7. Aan-, iéding gemeenterekening 1928 en gemeen- ïbegrooting 1930. 18. Begrotingswijziging ienst 1929 No. 4. 19. Reclames Honden- casting en rioollbelasting. Geboren: Jacob z. van G. v. d. Luijt n M. Klinkenberg. Albertus Petrus oliamies z. van A. P. Koeman en J. Dui venvoorden. Johanna Wil hel mi-na Maria cvan H. Gaspers en E. C. de Winter. Maria Anna d. van A. Kórbee en J. Barn- joorii. Maarten z. van J. Hazenoot en 'D. Duijndam. Anna A-ntonia- Maria d. raaii A. J. Dob'be en J. M. de Groot te feijpe (ÏT.-H.) tijdelijk alhier. Geertruida H^fronella d. van C. J. de Groot en C. v. Rijp. Adriamis z. van L. Hazenoot en (K- Smit. Ondertrouwd: Adolphus Wilhel mus van Douwe 27 j. te Amsterdam en loraelia Marga-retha Weddepohl 18 j. te lilversum onlangs a-lhier.Cornelis Ni- olaas van Zuijlen 26 j. alhier en Marga- etha Warmerdam 25 jaar te Voorhout. Getrouwd: Th. A. J. M. Hassi-ng 33 te 's-Gravenhage en J. P. M. Vina 26 j. - Th. G. Romijn 28 j. en M. A. Binken S j. P. N. van Zutphen 24 j. te 's-Gra- euhage en J. C. Vink 22 j. Overleden: Levenl. aangeg. k. v. h. r. gesl- van G. Vogelaar en J. Oudshoorn. INGEZONDEN MEDEDEELING. VOORHOUT. De waterleiding. De t.arieven vastgesteld. De werkzaamheden aan de drinkwater voorziening dezer gemeente vorderen snel. Er behoeft, nog slechts ongeveer 1200 M. hoofdbuizen net. gelegd en eenige kunst- werken aangebracht tc worden en het hoofdbuizennet is gereed. In den loop van de-ze week begint men met- het maken van de huisaan sim t-i nge nHet pompstation, hetwelk in Noordwijkerhout is gelegen, na dert eveneens zijn voltooiing. Begin No vember reeds zullen de machines gemon teerd worden. In verband met het vergevorderd sta dium dezer werkzaamheden heeft de raad dezer gemeente in zijn j.l. gehouden ver gadering het reglement en tarief voor de waterlevering vastgesteld, waaraan wij het navolgende ontleenen: Alle eigenaren van perceelen welke, aan gesloten moeten worden, in gevolge de reeds vastgestelde verordening op de ver plichte aansluiting aan de waterleiding, zijn verplicht de hun verstrekte formulie ren in te vullen en te onderteekenen. waar door zij zich onderwerpen aan het. regle ment en tarief, geldende op het tijdstip van den aanvang der waterleverantie. De abonnementsprijs bedraagt per jaar: a. voor een 1 kamerwoning 7.80, of per maand 0.65; b. voor een 2 kamerwoning 3.20, of per maand 1.10; c. Voor een 3 kamerwoning 21.of per maand 1.75; d. voor een 4 kamerwoning 27.60, of per maand 2.30; e. voor een 5 kamerwoning 33.60, of per maand 2.80; f. voor een 6 kamerwoning of meer 39.of per maand 3.25. Arbeiderswoningen, welke buitenwerks gemeten een oppervlakte hebben van niet meer'dan 50 M2. en .welke meer dan 3 ka mers 'hebben -zullen worden aangemerkt als 3-kamerwoningen. g. voor elk badtoestel met loozing 10. per jaar; h. voor elk afzonderlijk douche'bad met loozing 5.pér jaar; i. voor elk bidet met loozing 5.-per jaar; j. voor een closet met waterspoeling 5.per jaa-r; voor meerdere closets in één perceel is geen vergoeding verschul digd; k. voor elke inrichting tot straatbe sproeiing 10.per jaar; 1. voor een tuin met een oppervlakte van 50 tot en met 300 -M2. 2.60 per jaar; bo ven de 300 M2. 5.20 per jaar. Vertrekken met minder dan 6 M2. op pervlakte worden niet- als kamer medege- teld, uitgezonderd de keukens. Bergplaat sen tellen alleen dan mee, wanneer zij ge bruikt.. worden tot opslagplaats van voor-, raden, béhoorende tot koophandel of in dustrie. Als tuin komt in aanmerking het- onbebouwde terrein bij een perceel behoo- rende. Voor brandkranen, welke men kan vev-- krijgen op verzoek, met een middellijn van 2, 3, 4, 5 of 6 Eng. duim is men dan. ver schuldigd per jaa-r resp.: 5.10.—, 20.30.of 45.De brandkranen worden verzegeld van gemeentewege. Voor verbreking, van dit zegel is men 1.en voor het onrechtmatig verbreken van het zegel (dus 'buiten de gevallen van brand) 5.verschuldigd. Voor -nijverheidsinrichtingen, hotels, lo gementen, koffiehuizen, sociëteiten, open bare gebouwen, gestichten, scholen en voor. het meer verbruik is mén -een vast' bedrag per M3. water verschuldigd. De prijs per M3. bedraagt 30 cent. Voor perceelen waai- een verbruik per M3. wordt, toegepast wordt een meter ge plaatst. Hiervoor wordt meterhuur in re kening gebracht en wel voor een 1/2-duims- meter 20 cent per maand; voor een 3/4- duimsmeter 30 cent per maand en voor een 1-duimsmet-er 40 cent per maand. Toege brachte. schade aan den meter door schuld van den waterverbruiker wordt hem in re kening gebracht. De verschuldigde gelden voor abonne ment en waterverbruik over den meter worden geind per kwartaal. Desgewenscht kan ook per maand worden betaald. De betaling geschiedt bij vooruitbetaling. Over den meter wordt ook water gele- feuilleton. Vrij vertaald uit het Duitsch. door P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). - ffFiliumy houdt- van je", vervolgde hij, wil met je trouwen en 'kan je nou niet besluiten ik ben het hem ik heb het hem beloofd, zijn touw to worden? Je zou-dt je zelf, mij en Mr. Adams uit een groot gevaar red en." ■Houd op vaderWat denkt u wel van Als u wist, wat er vanavond gebeurd dan zoudt u zelf zeggen, dat ik nooit o vrouw kan worden van Fimmy." „En als ik je zeg", voer Orelly voort, ik dan een verloren man ben en dal le zelfde Finamy...." „Ook dan niet „Heb je dan zou weinig over voor je die. „Vroeger door Fimmy een misdadiger is e worden", voltooide ze den zin, bevend an opwinding. Die woorden troffen Orelly geweldig. „Ik weet alles" vervolgde zé, „al zes lai- lang. Maar nu moet ik 't u zeggen wil mijn gemoed er van ontlasten. Om f te bezitten werd n oen misdadiger uerd u de handlanger van Fimmy, van wien u zich niet kunt losmaken en nu zoiidt u mijn geluk willen opofferen ter wille van dien schurk? Vader, ik kan, ik mag u niet helpen.' Ik zou zijn tweede slachtoffer worden en nog zwerft zijn eerste, Bill Ste vens, arm en verlaten, rusteloos rond. Orelly viel neer op een stoel, geheel ont daan en staarde zonder iets le zeggen naar den vloer. „En wat weet je?" vroeg hij eindelijk haar met wilde oogen aankijkend. „Dat u de moordenaar is van kapitein Jansen of op zijn minst de helper van dien gehaten Fimmy en dat die Bill Stevens onschuldig vervolgd wordt uit hoofde van uw misdaad dat weel, ik. Op dien avond heb ik jullie afgeluisterd en de courant, die uit uw zak gevallen was en die ik 's morgens op den vloer vond, heeft me alles verraden. En nu wilt u nog een groote misdaad begaan door mij over te leveren aan dien schurk. Sedert zes jaren kan ik niet meer van u houden, hoe graag ik zou-willen! Eu dat spijt me verschrik kelijk, want als kind zou ik van u m o e- t e n houden." „Alice", onderbrak! hij haar met smec- kende stem. ..ik deed hel uit liefde voor jou niet voor mezelf ik kon je niet in armoe zien.ik. „Betrek mij alsjeblieft niet- bij die mis daad riep ze. „Wees een man, vader, en verbreek de boeien, die u hechten aan Fimmy. Al zouden we daardoor arm en verlaten moeten rondzwerven, dan zou mij dit niet hinderen. Liever in armoede leven dan van gestolen geld. Dan zou ik weer achting voor u hebben „En toch nooit meer van me houden verd voor buitengewone of tijdelijke be hoefte, zooals voor diroctïekeèten enz. Hiervoor is verschuldigd een bedrag van ten minste 25 per aansluiting. De huisaa-nsluitingen worden kosteloos aangelegd door de gemeente, wanneer men binnen 2 maanden aansluit na de officieele, nader door B. en W. bekend te maken, da tum der ingebruikstelling van de waterlei ding, met- dien verstande evenwel, dat- het aantal meters de .25 niet overschrijdt. Meer dere meters komen ben laste van dengene, die de aansluiting aanvraagt. Een bedrag van 50 pet. in de kosten van aansluiting moet betaald worden, wanneer aansluiting gevraagd wordt binnen 8 maanden na ge noemden datum en de geheele kosten, wanneer men aansluiting wenscht na de hierboven genoemden data's. Volgens het reglement- heeft- do gemeen te de bevoegdheid om dc binnenleidingen te controleeren. z.g. contro-lemeters te plaatsen en al de handelingen te verrich ten voor de riohtige uitvoering van het waterleidingbedrijf. Het bovenstaande is het voornaamste dat- in het reglement is geregeld. Diverse in het belang van het bedrijf noodige maat regelen kunnen B. en W. nog nemen. Op de niet nakoming van de voorwaarden van het abonnement en op iedere overtreding daarvan staat een boete van ten hoogste 100 gulden. Personalia. Voqr de vacante gecom bineerde betrekkingen- van secretaris, ont vanger en ambtenaar van den Burner!ij ken Stand dezer gemeente hebben zich 03 gegadigden aan gemeld Missie-avond. Gisteravond werd in het Patronaatsgebouw alhier, een licht beeldenavond gegeven, door den eerw. pa ter van de Congregatie van den H. Geest. Om. half acht ving de pater aan met een welkomstwoord, waarin hij aantoonde het. nut van het missiewerk. De congregatie van den H. Geest is een van de grootste congregaties, die op de wereld bestaan. Haar inissieveld strekt zich uit alléén in Afrika bijna over het eeheele werelddeel. Voorts dc eilanden La Réunion, Mauritius, Bourbon en Noord-Madagascar. Haar mis siegebied omvat nog een belangrijk deel van Zuid-Amerika en de Vereenigde Sta ten. Het moederhuis van deze congregatie bevindt, zich te Parijs. Zij bezit 264 huizen verdeeld over Frankrijk, Duitschland, En geland, Ierland, Italië, Nederland, j?el- gië. Zwitserland, Portugal e.n Polen. In Nederland zijn zij gevestigd te Weert, Gemert, Gennep en .Baar!e Nassau.- Spre ker haalde cijfers aan van bekeerde ne gers, die^tot het ongelooflijke reikte. Toch is deze machtige congregatie nog niet bij machte om haar uitgebreid missiewerk zoodanig te verrichten, dat alles goed ge noemd kan worden. Er ontbreken nog te veel priesters, broeders en zusters in dit zoo vruchtbaar missiegebied. Hierop toonde de spreker een serie licht beelden, waarin de leefwijze .van de diver se negervolkeren werden weergegeven, voordat dé missie da-ar begon. Deze beel den gaven een juish-beeld van de zeden en gewoonten. va-n de -negers. Verschillende tijdperken van het leven welke dc- menscli meemaakt werden aangehaald. Zoo werden achtereenvolgens op het doek vertoond de. wijze van leven vanaf kind tot den rij peren leeftijd, totdat zij tot groote eij vol wassen menschen behoorden. Uit deze voorstellingen kon men zien, dat de ne gers echte natuurlijke volkeren zijn, die leefden als onbeschaafde menschen. Na de pauze, waaronder een schaalcol- lecte werd gehouden voor de missie, be gon spreker met te vertellen, hoe de con gregatie was gesticht. Stichter van deze congregatie is de eerbiedw. Fr. M. P. Lie- berman, van oorsprong een Jood. Hij is geboren 12 April 1802, bekeerd den 24en December 1S26 en priester gewijd 18 Sep tember 1841. Den 27en September 1841 stichtte hij de Congregatie- van don K. Geest. Na een arbeidzaam en zorgvol le ven is hij den 2en Februari 1852 ges-tor ven in geur van heiigheid. De pater ver telde voorts in korte trekke-n de voor- naamste punten uit zijn levensloop en voorts de ge-stadige groei van de Congre gatie. Hierop liet de pater de leefwijze van de negers zien, nadat de missiën er geves tigd waren. Het verschil van levenswijze vóór en na de missiën is duidelijk waar- Ik begrijp, dat je niet van me kunt hou den „Ja vader, dat kan ik wel". Ze sloeg haar armen om zijn hals en zei feeder: „Ik kan van u houden, als jc oprecht be rouw hebt over je daad en je met God verzoent." Toen werd het stil in de kamer en vader en dochter bleven nog langen tijd zitten hand in hand. Den volgenden morgen vroeg kwam Fiminy het hotel inslenteren met zijn ban-' den in zijn zakken en zijn pijp schuin af hangend uit een hoek van zijn mond. Orelly zat reeds achter het buffet en vóelde, zich niets op zijn gemak, toen hij binnenkwam en op het buffel toetrad. „En V' vroeg hij, terwijl hij plaats nam op een stoel tegenover Orelly. Orelly gaf geen antwoord. „-Ie schijnt slecht geslapen Ie hebben, vriend. Je ziel er ten minste knapjes mi serabel uit. We moester eerst maar eens drinken, dat praat makkelijker." Orelly schonk twee glazen brandewijn in en Fimmy zag. hoe zijn hand onder 't schenken beefde. „Wal heeft Alice gezegd?" vroeg hij zoo onverschillig mogelijk. ..Zc wil niet", antwoordde Orelly koel. een teug uit zijn glas nemend. „Ze wil niet?" Zoo, wil zc niet?" Fimmy haalde de schouders op, stak een pruim ta bak in zijn mond en vervolgde: „En heb je haar gezegd, hoe de zaken staan Als ze dat weet, zal ze wel willen." „Dan nog niet." UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Woensdag 23 October. Huizen, 1875 M. (Uitsl. N.C.R.Y.-uitzending). 10.3011.00 Ziekendienst. 12.302.00 Concert. Fluit, viool, piano en kerkorgel. 2.002.30 Gramofoonmuziek. 2.30i.30 Concert. Sopraan en kerkorgel. 4.305.00 Gramofoonmuziek. 5.006.00 Kinderuurtje.. 6.007.00 Gramofoonmuziek. 7.008.00 Uurtje voor de rijpere jeugd. S.008.30 Bestuursmededeelingen. 8.30 Debat over het onderwerp: „Con cours" m. m. v. Gom. Zangvereeniging en St-rijkensemble. Daarna: Persberichten. Hilversum 29S M. Na 6 uur 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.15—2.00 Concert door het A.V.R.O.- L'nsemble. 2.002.30 J. B. Schuil leest uit „De Katjangs" en „Dc Bobberd". 2.303.00 Radio Kinderkoor: zang. 3.004.00 Naaicursus door mevr. de Leeuw-van Rees. 4.004.30 De voornaamste studiemuziek voor piano. Een cyclus in stijgende lijn, uitgevoerd door Egbert Veen. Toelicht'.ag door Louis Schmidt. 5.006.00 Concert door de Hongaarsche Tzigane-Kapel van de Gebr. Elemer en Bela Rulia. 6.01 Voortzetting concert. 6.457.15 Ita-liaansch voor beginners. 7.157.45 Italiaansch voor gevorderden. 8.009.15 Kamermuziek door het Roth schild Kwartet. 9.159.45 Prof. Dl*. J. J. van Loghem spreekt over „Natuurlijk verweer tegen riekte". 0.45 A.V.R-.O. Radio-Tooneel-Opvoeri.ig van „De Man der Toekomst". Een nietig heid in 1 bedrijf van G. B. Shaw. Leiding: Kommer Kleijn. Na afloop: Persber. Daar na: Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Da entry, 1554.4 M 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert-. 12.50 Gramofoonmuziek. I.202.20 Orkestconcert. 2.45 Berichten. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.20 Lezingen. 4.05 Concert. T. Petersen (mezzo-sopraan) het Hetty Bolton Trio (Instrumentaal Trio). 5.05 Orgelconcert. Cinema-orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Orgelconcert. 7.20 Lezingen. 8.05 Orkest. 9.20 Nieuwsber. 9.55 „Driekoningen-avond". Blijspel van William Shakespeare. II.2012.20 Dansmuziek. „Radio Paris", 1725 M. 12,502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Orkest en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.55 Orkestconcert. Lange berg, 473 M. 6.207.20 Concert. 9.3o10.35 Gramofoonmuziek. 10.4011.20 Muziekuitzending voor vscholen. neembaar. De beschaving van Europa voert, men hier zoo gestadig weg in. Wel iswaar ontbreekt er nog veel aan, doch de woeste en onbeschaafde levenswijze vat vóór de missiën kan men niet meer con- stateeren. Een prachtig gezicht is hot. wanneer men de inlander ziet in de opge richte seminaria, zusterhuizen en scholen, kerken enz. De negers willen zelf ook meewerken aan de bekeering van hun mede-menschen. Spreker besloot den a-vond met een dankwoord voor de betoondo belangstel ling en spoorde de aanwezigen aan om veel voor het missiewerk te doen en vóór- al cm er veel, ja zelfs heel veel voor te bidden, opdat de ontelbare negers, die in het heidendom nog leven, eveneens tot: de Katholieke Kerk mogen komen. Geboren: Hendrik Cornelis z. van H. G. van Wieringen en C. M. va-n der ..Probeer 't nog eens." „Hoeft niet. Zc weet alles, al jaren lang." Fimmy schrok van die- woorden. Orelly merkt het: en had er pleizier in. „Al jaren lang? Hoe is zc er achter ge komen?". „Vraag het haar zelf. En juist, omdat ze alles weet, moet ze niks van je hebben.... Neem 't haar eetis kwalijk ..Zij is verliefd op dien Duitschcr. Dat is de reden. Nou weet je ?t." „Dat moet zij weten. Maar ik zeg je nog eens. dat ze niet wil en daaraan valt niets te veranderen." ,.En dat vind jij maar goed en ik zou er maar genoegen mee moeien nemen, dat ze later met dien lummel van een Duit scher trouwt?" „Daar zal wel niks anders voor je opzit ten", antwoordde Orelly. die altijd maar even kalm bleef. Die kalmte, bracht Fimmy tot razernij en woedend riep hij: „Dan zal er voor jou niks anders opzitten, dan dal je opgehan gen .wordt Orelly haalde zijn schouders op, ..Dan gaan we Samen, jij net zoo goed als ik", zei hij zonder zijn kalmte te ver liezen. Fimmy herkende den man iel. meer. Hij wist Diet, hoc hij liet had. Daar moest iets bijzonder gebeurd zijn, dat hij nu geen macht meer over hem bezat. „Is dat je laatste woord, Orelly 1" vroeg hij nog eens, bleek van woede. „Alice's laatste woord." „'t Zal jullie berouwen! Reken maar!" Hij stond op, keek Orelly woest- aan, die hier blijkbaar niets om scheen te ge- 11.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Concert. Orkest en vocale so listen. 7.20S.15 Concert. Orkest. 8.20 „Die Hochzeit dor Sobeido". Dra matisch gedicht van Hugo von Hof- mannsthal. Daarna -tot 10.20: Dansmuziek. 10.2011.20 Dansmuziek (Gramofoonpla- tcn). Kalundborg, 1153 M. 2.504.50 Orkë&tconcert. 7.357.50 Tooneeluitzoncling. 7.508.50 Orkestconcert.. Dansmuziek. 9.0510.35 Moderne dansmuziek. 10.3511.50 Dansmuziek. 11.501.20 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Trioconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 9.25 Orkest-concert. Zang. .10.00 Dansmuziek. Zeeson, 1635 M. 6.1510.05 Lezingen. 11.2012.15 Gramofoonmuziek. 12.1512.50 Lezingen. 1.201.50 Gramofoonmuziek. 2.053.50 Lezingen. 3.504.50 Concert uit Hamburg. 4.507.20 Lezingen. 7.20 Voorlezing door Ernst Zalm. 8.05 Koorconcert. Daarna tot 11.50: Dansmuziek. v^--* DE RADIO-STRIJD. NAar aanleiding yah de woorden, welke de heer W. Vogt Zondagavond voor den microfoon gesproken heefb, en die in het. Maandagochtendblad va-n „Dc Telegraaf" in daemagogischon vorm en gecondenseerd werden herhaald; verzoekt de Katholieke Radio Omroop-Stichting aan alle Katholie ken van Nederland zich niet te laten mis leiden door dc grootdoenerij va-n den A. V. R. O. Na het petitionnement, dat een volko men fiasco werd, volgt nu een andere po ging in het groot om dc autoriteiten te be- invloeden. Bewaren wij daartegenover onzo kalmte, sterk en krachtig als wij zijn, om dat wij één zijn, en weten, dat- het gaat, niet om wat vermaak, maar om groote be langen voor heden en toekomst, evenals vroeger in den schoolstrijd. De poging van <ien A. V. R. O., is de poging om ons land te plaatsen onder een z.g. neutralen, maar in wezen liberalen omroep, gelijk dat vroe ger geschiedde, toen men ons een neutrale school wilde opdringen. De strijd voor het billijk aantal zend uren is dus voor ons een principieelen strijd, waarvoor niemand onzer, die nog prijs stelt op zijn, katholieke overtuiging, onverschillig mag zijn. Hoe neut-raal(?) dc A. V. R. O. is blijkt weer uit voordrachten van dc heeren der Maatschappij tot Nut van het Algemeen, een instituut, dat gesticht is en werkt: om den invloed van het Katholicisme te gen te gaan", gelijk ons dezer dagen nog door een vooraanstaand Eutsman werd medegedeeld, wat trouwens uit het verle den dier Maatschappij meer dan duidelijk gebleken is. Katholieken, onthoudt u dus van elke. actie, waartoe de A. V. R. O. ook u tracht over te halen en schaart u om uw Katho lieken Omroep. Wie weet hoe spoedig wij al onze krach ten zullen noodig hebben. Lans Johanna Maria d. van P. de Rid der en M. van der Slot Cornelia Maar- tje d. van E. Bakker en J. van Steijn. Getrouwd: Petrus Cornelis Rewijk 32 j., te Sassenheim, en Maria Does 25 j. Gevestigd: D. Kruithof van War mond R. G. Durenkamp van Een rum R. J. van Eeden van Noordwijk H'. J. H. Poels van Venray B. R. Hocdemaker van Nijmegen - G. N. Klaver van Opmeer J. M. Pronk va-n Warmenhnizen G. J. J. Scholtens van Leens S. P. Morsch van Onsbwedde I. A. Halsema van Luns W. J. KortckaaS van Lisse W. Marquenie en gezin van Leiden W. A. Borst, van Gouda H. I'. Kroffc van Ter Aar P. J. van den Dries van Heinkens- zand. Vertrokken: M. Warmerdam naar Noordwijk. ven en verliet met nijdige stappen het hotel. Orelly haalde verruimd adem. Zijn kalmte was slechts uiterlijk geweest, want inwendig kookte hij, zóó -vervuld was zijn hart van haat c-n afkeer van Fimmy, zijn verleider en tevens van vrees voor diens achterbaksche, wraakzuchtige plannen.. Want dat hij zich wreken zou, stond bij hem vast. Maar de gedachte aan het onderhoud, dat hij <len vorigen avond met Alice had gehad, gaf hem moed. Er moest een eind aan de zaak komen en hij had nu gemerkt, dal hij Fiininy's meerdere wa« als hij kalm bleef. En Fimmy? Onderweg bedacht hij aller lei wraakzuchtige plannen, waarvan hem, bij nader inzien, geen enkele lal een gc-' wenscht doel kon leiden. Als hij b.v. Orelly van moord op kapitein Jansen zou aan klagen, liep hij groot gevaar, hoe slim hij ook was, zelf in de val Ie loopen en ging hij vrij uit. dan stond hij voor liet feit, dat Alice totaal niets van hem zou willen weten en wat nog erger was George Adams zou op 't zelfde pogen blik, dat Orelly veroordeeld werd, onschuldig ver klaard worden en Bill Stevens zijn. Hij zou dus maar afwachten en het plan uitvoeren, dat hij bij zichzelf gemaakt had om Bill in 'l verderf te storten. (Wordt vervolgd),

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7