GEMENGDE BERICHTEN aiMiEMwip BUITENL. BERICHTEN RECHTZAKEN VIERDE BLAD. DE LEIDSCHE COURANT. DINSDAG 22 OCTOBER 1S29 ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Droevig rrotor-ongeval. rijder verdronken. De be- Gisterochtend, ongeveer kwart voor ach- en, werd de hulp van den Gemeentelijken, eneeskundigen Dienst, te Den Haag inge- oepen voor een motor-ongeluk, dat ge- leurd zou zijn op den Nieuweweg te Mon- t Het bleek, dat een 24-jarige man, wo- 5* icude te Naaldwijk, met zijn motor nabij iooster te water was geraakt en verdron- :cn. De Geneeskundige Dienst kon slechts Jen dood constateercn en heeft het lijk ,aar het ziekenhuis aan den Zuidwal over- ebraoht. Twee autobussen tegen elkaar gereden. Tien inzittenden ge wond, waarvan een levensgevaar lijk. Op den Sonscben weg onder de gemeen te Son bij Eindhoven reecl gistermorgen en vrachtwagen, ingericht voor autobus, eebehoorende aan Bouman te Eindhoven, iet personeel uit den omtrek van Appcl- jf F ern. werkzaam aan den woningbouw te *;.ndhoven. De chauffeur wilde een voor n uitrijdende autobus passeeren, maar wagens kwamen met elkaar in aam ling. De autobus van Bouman liep tenge- Ji olge hiervan tegen een boom; door dón rhok werden nagenoeg alle tien inzitten- cn uit den wagen geslingerd en liepen Yer- ondingen op. Zij zijn naar het ziekenhuis Eindhoven overgebracht. Gistermiddag onden zij allen het ziekenhuis verlaten naar him woning te worden terugge- racht. Zij hadden lichte verwondingen (ekomen. Een-hunner moest in het zieken- achterblijven; deze heeft een ern- tige inwendige verwonding bekomen, zoo- I at zijn toestand zorgwekkend is. Ernstig motor-ongeluk. De motorrijder J. K. uit St. "Willebrord eed op den Roosendaalschen weg onder °Pf It ton een voetganger aan, de J. geheeten. ie voetganger werd in een sloot geslin- g' erd, maar bleef overigens zonder letsel, 'venals de duorijder. K. zelf bekwam een hersenschudding en werd ter Ieging opgenomen in het Gasthuis iiten. Zijn toestand is ernstig. Meisje aangereden. Het vierjarig meisje van -den kleermakei Fokkema te Buitenpost, dat spelend den traatweg overstak, werd daarbij door een uto uit Arum gegrepen en kwam onder df riclen terecht. Met hevig bloedende eu loofdwonden werd de kleine opgenomen. )o toestand is zorgelijk. Wielrijder onder een auto. Zondagmiddag werd in de Torensche al- 3 lusschen Dieren en Brummen de wiel ijder Binsbergen nit Rbeden door een uto aangereden. Doodelijk gewond werd b man naar het ziekenhuis vervoerd. Ten- ivolge van het sterke remmen maakte e auto een draai en sloeg tegen een boom iet gevolg, dat twee inzittenden ge-wond eiden door brekend glas van de voor- i 'uit. De auto werd deerlijk gehavend. Auto-botsing. Op den Rotterdamschen. weg nabij Ovoi- ïie is Zaterdagavond een vrachtauto, be den met tomaten en druiven, van den eer Verhagen uit Honselaarsdijk, uitge leden over de rails, die daar liggen voor anvoer van zand ten behoeve van den ieuwen weg. Het gevolg was, dat het ack- iel het voorwiel greep van een zware rachtauto van de Rijswijksche Margarini ïabriek. Deze kwam daardoor ondersts oven in de sloot langs den weg terecht, •e chauffeur bleek aan een arm geble^ ierd te zijn, toen bij uit zijn benarde po- -tie was verlost. Door den schok sloeg e lading tomaten en druiven van den wa- en en. lag in een hopelooze ruïne over den verspreid, zij ging zoo goed als geheel erloren. De zwaar beschadigde auto van de Ma-r- ariuefabriek werd later door een kraanw; en gelicht en weggesleept. De andere auto on op eigen kracht- verder rijden. Een aanrijding. Op den Amersfoortschen weg bij Bussuia Beds Zondagmiddag te half vijf ter hoogte a-n den Godelindeweg een auto van een 'eer uit Amsterdam, toen uit den Gode- ndeweg een dame uit Bussum op haar ets op de verkeerde zijde van den weg wam aanrijden. Een botsing was niet leer te voorkomen. Met een zware hoofd wonde werd de wielrijdster in een naburige lila binnengedrag* Verdronken. Te Vriescheloo is de 34-jarige H. Zwiers erdronkc Van het dak gevallen. Gisterochtend is de loodgieter L. tijdens e.T-zaamheden °P 'een perceel aan de •erklaan te Rijswijk van het dak geval- o. Ernstig gewond is hij per ziekenauto aar het R.-K. ziekenhuis in Den Haa: Brvoerd. Aan de gevolgen overleden. De lijnwerker Er, die Zaterdag te Ze eberg-en door een sneltrein werd gegre- 'en en wien daarbij een arm werd afge ven, terwijl hij voorts eenige ernstige erwondingen opliep, is gisteren 'aan de levolgen dier verwondingen in het zieken- s overleden. Kr. was gehuwd en vader an een £root gezin. INGEZONDEN MEDEDEELING. Kinderverlamming. Te Roosendaal, in het gezin van de fa milie H-. wonende aan den Boulevard Ant- werpia aldaar, is een geval van kinder verlamming geconstateerd. De kleine werd onmiddellijk per auto naar het ziekenhuis Gharitas ter verpleging overgebracht, waar het kind echter gisteren is overlo- den. DE ROTTÉRDAMSCHE MOORZAAK Met het ve/moorde meisje gezien? Naar de „Tel.' verneemt neemt het be wijsmateriaal tegen den te Heerlen in ver band met den moord te Rotterdam gov- resteerden verdachte nog steeds toe. Hij is n.l. herkend door een ouden man, die vroeger meermalen met den verdachte logementen heeft bezocht. Hij heeft hem op den dag van den moord in den polder gezien in gezelschap van het meisje en hij herinnert zich, hem toen nog gegroet te hebben. Ook een meisje, vermoedelijk een vrien dinnetje van het slachtoffer, heeft den aangehoudene herkend, als den persoon, die het meisje voor de misdaad heeft me degenomen. Het alibi onvoldoende gebleken. De inspecteurs Beekman en Greveliuk. die in verband met het alibi, dat de ver dachte heeft opgegeven, eenige dagen in Limburg hebben vertoefd, zijn in den af- geloopen nacht om 1 uur teruggekeerd van hun onderzoekingstocht. Zij hebben medegedeeld, dat het opge geven alibi onvoldoende is gebleken en dat geenszins vaststaat, dat de verdachte op den avond van 9 October en den daai- op volgenden nach4 geweest is, waar hij beweerd te zijn geweest. Wel is met zeke-- heid gebleken, dat verdachte den dag na den moord dés avonds tusschen 7 en hi'f 8 per rijwiel in Maastricht is aangekomen. De bewering van verdachte, dat hij sinds Februari niet meer op een gewoon rijwiel heeft gereden, is onjuist gebleken. Merk waardig is, dat dit rijwiel vanaf den dag, nadat verdachte in Maastricht is aange komen, spoorloos' scheen te zijn verdwe nen. Op het oogenbiik zoekt de politie naar dit rijwiel en naar eenige andere voorwer pen, die hij bij zich gehad heeft en die nu zijn verdwenen, w.o. zich o.m. liet trouw boekje bevind, dat hij enkele dagen voor den moord nog in zijn bezit heeft gehad. In logementen in Amersfoort en Amster dam is eenig goed in beslag genomen, dit verdachte daar heeft laten liggen. Dit goed is naar Rotterdam gezonden. BELANGRIJKE SCHILDERIJEN DIEFSTAL. Bij een inbraak te Rijswijk. Zaterdag tusschen 4 en 8 uur is tijdens de afwezigheid van de bewoners, die in het buitenland verolijf hielden, door open sluiting in gebroken ten huize van den heer A. N. T. B. te Rijswijk. Ontvreemd zijn: een partij tafelzilver ter waarde van 150, 2 bankbiljetten van ƒ10 en de volgende schilderijen: een Ru bens, voorstellende mannenkop in zwart fluweel zwarte lijst, formaat 41 bij 33, waar de 15.000; een Ribera, voorstellende Ma ria met Engel, formaat 72 bij 65, zonder lijst, ter waarde van 10.000; een Weissen- bruch, voorstellende een boerenh,JsLe;!e, houten paneel, formaat 28 bij 20, ter waar de van ƒ450; een Bos-boom, aquaiel, 20 bij 16, op papier zonder lijst, voorstellen de kerkinterieur, ter waarde van 250; een wintergezicht, mhilder onuekenu, for maat 28 bij 39, houten paneel zander lijst, waarde ƒ40. De twee eerste schilde-ijen had de heer B. in commissie, terwijl de andere zijn eigendom waren. Gestolen geld in de duinen begraven. Omtrent den diefstal met inbraak ge pleegd te Castricran. door G. Tr. aldaar valt nog hei volgende te vermelden. De dader heeft Zaterdagmiddag bekend, waarbij tevens is kernen vast te staan, dat een tweetal persoren daaraan debet zijn en wel wegens heling en mogelijk wegers afpersing. De politie heeft op z.jn aanwij zing een der medeplichtigen te Beverwijk aangehouden, die een volledige bekente nis hooft afgelegd. Naar den andere, wordt gezocht. Er zijn uitgebreide maatregelen geno men om zijn aanhouding te bewerkstelli gen. De dader was nog in het bezit van een bedrag van 1000 ongeveer, terwijl van een der helers het ge'neelc bedrag, dat hij had, in beslag is kunnen genomen wor den. De hoop is. dat van het nog ontbre kende een gedeelte zal terecht komen. De papieren enz., die in het ontvreem de geldkistje zaten, zijn Zaterdagavond in de duinen, op aanwijzing van den dader, die daarbij tegenwoordig was, terugge vonden. Hel geldkistje is ook terecht, zoo dat vrijwel alle stukken van overtuiging in het bezit van de politie zijn. „Tel." De eerlijke dief. De vorige week werd een zekeren R. te Rinsumageest (Fr.) 1000 ontstolen. De politie vermoedde wie de dader was, maai verder onderzoek was niet noodig, daar op een morgen een portefeuille met genoemd bedrag onder het raam van de woning van R. lag. Zeer gevaarlijke ontploffirgsmiddelen. De aan het strand te Zandvoort aange spoelde springstoffen zijn door militaire deskundigen onderzocht. De patronen zijn met een lont dadelijk voor ontbranding ge reed, daar de inhoud slechts door een glazen dekseltje was afgedekt. De inhoud der patronen behoort tot de zwaarste ontploffingsmiddelcn. Koper is thars ondei behandebng van de geneesheeren uit het ziekenhuis te Haarlem. Men brengt ver bond tusschen het vinden van de spring stof en het aarspoe'en van den deklast van een Russische houtboot. Aan boord van schepen bewaart men n.l. dergelijke gevaarlijke ontploffingsmiddelen altijd aai, dek. Men vermoedt nu. dat het ontplof fingsmiddel tusschen de houtlading is geko men en zoo overboord geraakt. Dc op schriften luiden n.l. in het Russisch. ONGELUKKEN. Kotter omgeslagen. Vier visschers verdronken. Gistermorgen heeft te Neu Kuhren een ernstig ongeval plaats gehad. Van de ne gentien kotters welke 's nachts ter visch- vangst waren uitgezeild is er een in den storm omgeslagen. Vier visschers zijn daar bij verdronken. De overige booten zijn behouden teruggekeerd. Auto van een hoogte van 30 Meter neergestort. Een doode en twee zwaar gewonden. De „Breslauer Neuesten Nachrichten" méldt, dat Zondag een auto uit Schweid- nitz in de nabijheid van den „Sieben Kur- fürsten" van ongeveer 30 M. hoogte is neergestort, waarbij de wagen verscheiden malen over den kop sloeg. Van de drie in zittenden kwam de eigenaar om het leven, terwijl zijn zoon, die den wage-n bestuur de, en zijn vrouw ernstig gewond werd. Vier motorongelukken in Mecklenburg. In Mecklenburg-Schwerin hebben Zondag ernstige motorongelukken plaats gehad. Te Plauen kwam een monteur niet zijn mo torrijwiel te vallen werd op slag gedood. Bij Warnow kwam de zoon van een landbouwer met zijn motorrijwiel legen een hek terecht. Hij werd van liet rijwiel ge slingerd en liep ernstige arm- en been breuken op. Op den weg naar Neu-Brandenburg kwam een handelsbediende- in botsing met een auto en werd zoo zwaar gewond, dat hij in een ziekenhuis moest worden opge nomen. Verder is in Fürstenberg een slageis- knecht, die met zijn motorrijwiel met een wagen in botsing kwam, levensgevaarlijk gewond. Trambotsing te Boedapest. Gisternamiddag zijn hier twee trams tegen elkaar gebotst. Daarbij werden 7 personen ernstig en 8 licht gewond. Do beide tramwagens zijn zwaar beschadigd. Knaap door een vliegerbom gsdoodv Uit Civita Vecchia wordt gemeld, dat op het vliegterrein van Furbaune een 15- arige herdersknaap door een bom in stuk ken is gereten. Hi; was op het met roode vlaggen afgezette terrein gekomen, wark op militaire vliegers bij hun oefeningen bommen hadden afgeworpen en had le gen een niet-ontplofte bom geschopt, met het gevolg, dat deze toen explodeerde. Gasvergiftiging. Volgens een bericht uit New York zij'n in een arbeiderswijk aldaar een vader en ,6 kinderen in hun woning dood gevonden. Zij waren -tengevolge van gasvergiftiging overleden. Er bleek een defect aan de gas leiding te zijn. Typhus-epidemie in Londenschc voorstad. Oorsprong niet bekend. In Sydenham, een voorstad van Londen, is een geheimzinnige typhuscpideinic uit gebroken. Sedert het begin der maand zijn 50 gevallen opgetreden, waarvan een met doodeiijken afloop. De ziekte dracgt in de meeste gevallen een goedaardig karakter. Omtrent den oorsprong van de epidemie tast m'en in het duister. Vulcaanuitbarsling op Martinique: Nieuwe eruptie van don M o n t P e 1 e. Ha-vas meldt uit Fort de France op Mar tinique, dat blijkens een mededceling van den directeur van het observatorium te middernacht een nieuwe uitbarsting van den Mont Pelée heeft plaats gehad, waarbij groote lavamassa's naar het dal stroom den. De inwoners van de dorpen St. Pierre cn Borne-Rouge zijn aangemaand hun wonin gen te verlaten. Zeven vulkanen op Kamsjata in werking. Op Kamsjatka is de sinds jaren gedoof de vulkaan Gorelyi weer in werking getre den. De berg bevindt zich op een afstand van 60 K.M. van Perlopawlowsk. Op den top van den berg Kliathinehewelin ziet men ook groote vlammen, terwijl Iavastroo- men beginnen te vloeien. Thans zijn op Kamsjatka zeven vulkanen in werking. Noodweer in Honduras. In de republiek Honduras hebben he vige wolkbroukèn groote overstroomingen veroorzaakt. Verschillende rivieren zijn buiben haar oevers getreden. Op enkele trajecten zijn de spoorlijnen vernield. En kele plaatsen moesten worden ontruimd. De mater^eele schade is zeer groot. Bloedige twist onder negers. Overdeverkiezing van een dominee. Vierhonderd negers, onder wie een tw" t was uitgebroken ove? de verkiezing v.m een predikant van nun kerk, hebben elkaar dusdanig met scheermessen toegetake'd, dat er meer dan 20 gekwetst zijn, waarvan eenige zwaar. Er werden 60 negers aange houden. Notaris verdwenen. Een stad ernstig benadeeld. De „B.Z. am Mittag" meldt, dat een te Berlijn verdwenen notaris dr. Siegfried Aron in een brief aan dr. Arlsberg heeft medegedeeld, dat de schulden, die li ij achterlaat ongeveer twqe millioen mark bedragen. Dcor de malversaties van den voort- vluchtigen Berlijnschen notaris is ook de stad Waldenburg ernstig benadeeld. Bij dr. Aron bevonden zich voor nomi naal 1.86 millioen mark obligatiepapieren der stad Waldenburg in depot, die destijds in onderpand waren gegeven en waarvoor dr. Aron aan de stad Walenburg een mil lioen mark heeft betaald. De afwikkeling van de zaak zou Zater dag plaats hebben, doch hiertoe is het door de vlucht van Aron niet gekomen. De schade der stad Waldenburg wordt op 500.000 mark beraamd. Het Zoebkoff-failiissement Te Bonn is Zaterdag de executorale verkoop in het fajlrssement der Zocbkoff's voortgezet. In totaal is thans 285.000 mark ontvangen, hetgeen nog niet de helft is van de schulden van mevr. Zoebkoff, welke 600.00 mark bedragen. Gisteren was het de laatste dag der vei ling en zouden de boeken onder den ha mer komen. De student Rottmann gearresteerd. Gistermorgen is de 22-jarige student Robtmann, die Zondag, gelijk gemeld, zijn collega Vogc door twee schoten uit een alarmpistool zwaar in het gezicht ver brandde, in dc woning zijner ouders gear resteerd en onmiddellijk aan een verhoor onderworpen. Rottmann ontkent, dat hij aan vervol gingswaanzin lijdt, zooals zijn mede studen ten beweren, en verklaart, dat hij zich in noodweer heeft bevonden. Hij is van nature een stille jongen cr. daarom stee,ds het mikpunt van dc ande ren geweesl. Vege, die veel sterker is dan hij, hal hem voortdurend geplaagd. Zaterdag hadden de anderen hem (Rott- mann) eerst geslagen en gestooten. Toen was hij zoo zeer in woede ontstoken, dat hij zijn alarmpistool trok en blindelings erop los schoot. HET EDISON-JUBILEUM. De feesten voor het Edison-jubileum zijn gisteren overal in de Vereenigdo Sta ten begonnen. In het middelpunt van de belangstel ling staat de stad Dearborn, waar dc fees ten begonnen, nadat president Hoover met zijn gemalin en cle leden van het. Araeri- kaanschc kabinet per e.\ era-trein waren aangekomen. Ook Owen Young behoort tot dc eero- gasten. Hoover en Edison hielden redevoerin gen, die door de railio verspreid werden. Ook de Duitsche geleerde prof. Einstein hield een toespraak, welke door dc* radio van Duitschland naar Amerika werd over gebracht. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter, uitspraak doer.de in de zaak tegen den heer J. A. C. A. E.. te Leiden, voorzitter van het Centraal Xe- dcrlandsch Hengelaars-verbond, wieri ten laste was gelegd het visscben met den hen gel geaasd met visch in het openbaar vischwater de Zijl. veroordeelde verdachte overeenkomst :g den eisch van het O. M. tot 3.boete subsidiair 1 dag hechtenis. Uitspraken. G. F. v. W., Noord wijk, overtreding der frekhondenwet, f.G of 3 d.; G. 0. H., bu rengerucht verwekken, f3 of 2 d.; II. X., fietsen zonder licht, f:5 of 2 d.; C. dr. R., r-penbarc dronkenschap, f 5 of 3 d.; H. II Rijnsburg, fietsen zonder licht, f 3 of 2 d.; •T. v. V., idem, id en f 3 of 2 cl.; 7. H. W, zonder noodzaak links* van don weg fie4- sen, f 3 of 2 d.; A. d. TL, overtreding der verord. Leiden op de slraalpolitie, f 1 of 3 d.; A. v. d. R., openbare dronkenschap, f 5 of 3 d.C. v. A., idem, f5 of 3 d.J. F., te Leiden,.fietsen naast 2 andere wic'i- 1 ijders, f2 of i d.; O. M., idem, f 2 of 1 d. C. W. Noordwijk, met een auto rijden c ver een gesloten weg, f 3 of 2 d.; G.' v. d. II., den Haag, te snel autorijden over een spoorwegoverweg, f 5 of 3 d.; Th. H. S., overtreding der trekhondenwet-, i G of 3 d.; T. G., Katwijk, idem, f3 o f2 d.J. v. D., zwervende, openbare dronkenschap, f 5 ot 3 d.; D. v. E., met een auto in dc bocht links van clen weg houden, f5 of 3 d.; T. F., den Haag, met een auto rijden zon lor licht en zonder rood achterlicht, 2 V t' 4 of 2 X 2 d.; S. H., lictsen zonder licht, f 3 of 2 d.; II. M., idem, f 3 of 2 d.; P. v. TL, idem, f3 of 2 d.; T. v. d. P., Rijnsburg, fietsen zonder bel, (3 of 2 d.; X'. S., over treding der verord. Leiden op de strac4- politie, f 1 of 1 d.; B. \V. de R.. idem, f l of 1 d.; H. A. YV., Amsterdam, te Leiden met een auio de passage belemmeren, 3 of 2 d.; II. dc R., te Leiden met xnani gevuld met bloemen oen standplaats inne men, f2 of 1 d.; O. v. V., te Leiden een koe vastmaken aan een hek van eon mu seum. f 2 of 1 d. (Gouda); O. G. S., Riin-.- '•urg, fietsen zonder licht, f3 of 2 dr; YV. J'. B., openbare dronkenschap, f4 of 2 d.; C. Z., Alkemade. overtreding van het b'.i- nenaanvaringsregl., f 6 of 3 d.; O. Z., idem, varen zonder vergunning, f 10 of 5 d.; J. J. K., Katwijk, te Katwijk zender noodzaak :.ich ophouden op den hoek oencr straat, f 2 of 1 week tuchtschool; M. K. cn A. van B., idem, idem, ieder f2 of 1 d.; A. B. M., Zutphcn, te Katwijk met een auto een standplaats innemen, vrijspraak; A. de I'»., Rijnsburg, overtreding der arbeidswet, 2 X f 2 of 2 X 2 d.; J. v. T., YVarmond, over treding der leerplichtwet, f 10 of 5 d.; A. G., Sasscnheim, in staat van dronkc*. - schap do orde verstoren, f 5 of 3 d.; A. YV., overtreding der arbeidswet, 2 £.4 of 2- X 2d.: ,T. J. H., idem f 2 of 1 d.; J. M., te Katwijk zich bevinden buiten de paden van cr-n plantsoen, f 2 of 1 d.; J. G. Y\, La ren N.-H., geen rijbewijs vertoonen, f 5 of 3 d.; P. C. H., Katwijk, geen rij- en niun- merbewijs vertoonen, 2 X f 3 of 2 X 2 d.j YV. J. O., Voorscheten, met een auto rij den ever een gesloten weg, f3 of 2 d.A. V., Noordwjjkerhout, fietsen zonder licht, f3 of 2 d.; F. N. O. S., Rijnsburg, idem f 3 of 2 d.; J. v. d. M., idem, geen rij- en ïium- raerbewijs vertoonen, 2 X f 3 of 2 X 2 d.; F. G. S., te Leiden oj) den openbaren weg muziek maken, f 2 of 1 d.; M. dc YV., fiet sen zonder licht, f 3 of 2 d.; P. v. D., open bare dronkenschap f5 of 3 cl.; J. P. M., Noordwijk, fietsen zonder licht, f 3 of 2 d.; G. P. J. M. G., te .-mei autorijden over een spoorwegovcrweg, f5 of 3 d.; J. Lei derdorp, fietsen zonder licht, f3 of 2 d. A. de Yr., te Zoeterwoude een hond onbe heerd laten loopen, f 2 of 1 d.; P. A. openbare dronkenschap, f 5 of 3 d.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 11