MG STADSNIEUWS ACADEMIENIEUWS KERKNIEUWS UIT DE RIJNSTREEK RECHTZAKEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN d I tot en doc 0, Kor ,'S- a-n de cheep et lcia ?e-wicV het gc vj 1. Voc TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in morgen van 21 October 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bil.dt: googste barometerst.760.3 te Valencia. Laagste barometerst.: 735.3 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 22 Oct.: Zwakke tot matige, lat§r wellicht toene mende wind uit Noordelijke richtingen. Aanvankelijk helder, later toenemend be wolkt. Waarschijnlijk nog droog. Kans op jachtvorst. Weinig verandering in tempe ratuur overdag. LlftHTTEMPERATUUR. B gr. O. LICHT OP VOOR FIETSEN e. 3. Van Maandagnamiddag 5.24 uur tot Dins- lagmorgen 6.05 uur. hrijve befo Zate jfc°ac GEMEENTEREKENING 1928. Een gunstig beeld van de gemeentelijke financiën. Blijkens de rekening over 192S hebben Je ontvangsten der gemeente van den go- dienst bedragen de som van f 7.707.707.88 1/2; de uitgaven van den gewonen dienst de iom van 7.223.371.99 1/2; zoodat deze dienst een batig kassaldo ^chat 'ee^ °Pge^ever^ van. 484.335.89. De ontvangsten van den kapitaaldienst lebben bedragen de som van 7.996.595.06 de uitgaven van den kapitaaldienst de nc lom van 9.590.302.23. zoodab de kapitaaldienst sluit met een ladeelig slot van 1.593.707.17. begrooting van den gewonen dienst rerd oorspronkelijk door B. en W. vasfc- ïestelc' in ontvangst en in uitgaaf op ld zij f "-357.742.In den loop der jaren 1928 ]j, en 1929 werd zij zoowel in ontvangst als in verhoogd met 295.206.68, waar- het eindcijfer werd gebracht op 1<3(Jf 7.652.948.68. 0 Voot den kapitaaldienst werden aanvan kelijk de ontvangsten op 4.458.349.en uitgaven op 4.264.229.geraamd, al- ioo sluitende met een geraamd batig slot van 194.120. De kapitaaldienst werd naderhand in uitgaaf verhoogd met 11.841.066.51 1/2 en eri^ dus gebracht op 16.105.295.51 1/2; de ont vangst werd verhoogd met H f 11.816.096.41 1/2 en dus gebracht op n f 16.274.445.41 1/2. Ter toelichting van den gewonen dienst nerken B. en W.»nog het volgende op: Het voordeelig kassaldo van dèn gewo- nen dienst ad 484.335.89 moet wegens bij 0, het sluiten van den dienst 1928 nog te ont- 0Q, vangen gelden, dat dienstjaar betreffende voor fforden verhoogd met 16.357.12 1/2, totaal 500.693.01 1/2. Daarentegen moet in mindering worden gebracht een bedrag van: 50.471.53 1/2, wo Ffigens onbetaalde vorderingen en onver- 0D! rerkt gebleven credieten. ridiaj Het voordeelig exploitatie-saldo be- L Haagt dus ten slotte 450.221.48. me( Hierbij moet intusschen in aanmerking m8 ïenomen worden, dat aan het dienstjaar onlii 1928 een aanzielijk bedrag uit vroegere bensten is ten goede gekomen. Ten einde de begrooting van den dienst 928 sluitend te maken, werd beschikt o\yr waa! een bedrag van 296.552.van het batig t« >aldo van den dienst 1926. In verband met later aangebrachte wij- igingen ter regeling van nog te betalen en te vorderen sommen, bedraagt de som, itwij lie werkelijk uit vroegere diensten werd ai genoten 292.976.78 1/2. Buiten beschouwing latende de nettó- mtvangsten uit vroegere diensten levert dus de gewone dienst een voordeelig ex- doitatie-saldo op van 450.221.48 f 292.976.78 1/2 is 157.244.69 1/2. n i Het bedrag ad 292.976.78 1/2 is der- aat- hnlve niet slechts kunnen worden behou- ij 4 den, doch bovendien is het mogelijk ook kke! n°g uit den dienst 1928 zelf een bedrag aan ot de in den loop der jaren verkregen over schotten toe te voegen. Omtrent de bestemming van het geheele batige exploitatie-saldo ad 450.221.4S e j zullen B. en W. bij de begrooting voor fire 1930 een voorstel doen. (Zooals reeds ge- i hi meld, zal dit bedrag waarschijnlijk worden nj besteed voor belastingverlaging H. O. van e; 0.9 op 0.8. Red. L. Crt.). a gi Als voornaamste factor, die tot dit resul- vo< taat heeft geleid, moet worden genoemd we de meerdere winst van de Lichtfabrieken, i Terwijl deze was geraamd voor de gas- no fabriek op 211.000.en voor de electri- Bi|citeit«fabriek op 396.700.— 211.000.— voor de electriciteitsfabriek op 396.700.kon in de gemeente rekening «'orden verantwoord een som van resp. 300.817.52 en 530.649.05 of in totaal 223.766.57 meer. Verdere verschillen tusschen de begroo- tmg en de rekening, die het resultaat gun stig beinvloeden, zijn de volgende: Wegens ondersteuning van werkloozen behoefde 61.516.96 minder te worden uitgegeven dan geraamd was. I Het aandeel der gemeente in de kwade 9 posten betreffende de directe belastingen, waarvoor bij de begrooting was gerekend 1 een bedrag van 250.000.—, vorderde netto een som van 182.932.terwijl ver der de opbrengst van verschillende belas tingen de raming te boven ging. Het dienstjaar 1928 is 543.411.35 1/2 gunstiger geweest dan 1926 en 108.339.50 dan 1927, zulks niettegenstaande de reke ning 1928, o. a. in verband met gesloten* geldleeningen, zwaarder ïpoest worden belast. Dezelfde oorzaken, die tot. het gunstige verschil tusschen de begrooting en de re kening 1928 hebben geleid, geven in het algemeen ook de verklaring van het ver schil in resultaten van de drie genoemde dienstjaren. Met vrij groote zekerheid mag bijv. wor den aangenomen, dat over 1928 nog recog nities en schoolgelden moeten worden in gevorderd, doch waar de kohieren werden vernietigd, is het ten eenenmale onmoge lijk dienaangande thans een bedrag te noemen en is dan ook in de rekening des wege niet een nader te verhalen som vermeld. Naar nog in te vorderen bedra gen is en wordt een zoo goed mogelijk on derzoek ingesteld en de ontvangsten, die daaruit voortvloeien, worden uiteraard alsnog in de rekening over 1929 of volgen de jaren verantwoord. Omgekeerd zullen wel ontvangsten en uitgaven zijn gedaan, die wegens onbe kendheid met aard en bedrag tengevolge van het. ontbreken van bescheiden, niet konden worden geboekt. De hiervoor even tueel noodige begrcotingsregeling zal op den dienst 1929 plaats hebben, omdat in dat jaar de ramp plaats vond. R. K. Studentveroeniging Sanctus Augustinus. Heden ïs het de inauguratïc-dag der candidaat-leden van de R.K. Studenten- vereeniging „Sanctus Augustinus. In de kloosterkerk aan den Haagweg werd hedenmorgen te half tien door oen moderator, den weleerw. pater G. Done o.f.m., een gezongen H. Mis opgedragen, welke door vele dames- en heer en-led en werd bijgewoond. Daarna volgde gemeenschappelijk ont bijt in het Eigen Huis. Te half vier heden middag had vervolgens de feestvergade- ring plaats, waar do inauguratie der can didaat-leden geschiedde. Jongen vermijt. Sinds Zaterdagmiddag 4 uur wordt hier „ter stede vermist de 14-jarige J. K., wo nende aan de Langegracht. De jongen is tamelijk groot, heeft blond haar en een lidteeken boven het linkeroog. Hij was blootshoofds en in een grijs pak, een grijs overhemd, een blauwe das met witte stippen en zwarte lage schoenen. Door de politie alhier wordt zijn opsporing ver zocht. Ook de tweede vluchteling van het Psychopathen-asyl aangehouden. Zaterdag is ook de tweede vluchteling uit het Psychopathen-asyl alhier aangehou den. De 27-jarige Teunis Andriessen werd gearresceerd te Losser. Hij -werd naar hier overgebracht en ter beschikking van den directeur van het Asyl gesteld. Handelsregister K. v. K. Wijziging 3193. C. Roozen, Voorhout, Wijk II 3, Bloembollenkweekerij. Wij:-*, zaak- en privé-adres thans: Hillegom, Leiri- sche Straat 133. Wijziging 4679. P. J. van Keulen, Kwee- kerij Landzicht", Noordwijkerhout, Zilkei- weg A. 134 Zilk. Wijz. zaak en privs- adres thans: Hillegom, van den Ende laan 26. Gisteren heeft in de St.. Petruskerk de weleerw.'heer W. van Oerle, zoon der pa rochie, die over enkele weken naar de Missie van Oeganda zal vertrekken, onder de H. Missen een predioati-e gehouden, waarin de missionaris voorhield den plicht van offervaardigheid, en navolging van het door Christus ge-geven voorbeeld, en in 't bijzonder offers van gebed en aalmoezen vroeg voor de Oeganda-missie. Een collecte heeft, opgebracht 626 gld., met inbegrip van een gift van 100 gld. Zaterdagmiddag omstreeks half vijf liep er een wiel van de auto van de firma v. d. S. Daar dit ongeval midden op de Douza- straatbrug plaats vond ondervond hét ver keer nogal stagnatie. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. Zaterdagmiddag te half drie is mej. B. H. in haar woning aan de Wdelmakers- steeg, toen zij een emmer heet water droeg, gestruikeld over een hond en een klomp. Zij liep aan een der beenen brand wonden op van den voet. tot aan de knie en werd naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd ter behandeling. In den nacht van Zaterdag op Zon dag zijn ten nadeele van J. K. en J. Z. een rijwiel ontvreemd, resp. uit de Doelen steeg en de Kraaierstraat. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een heerenrijwiel dat onbe heerd in de Rijnstraat is gevonden. Gehouden verkooping in het Notaris huis alhier op Vrijdag 18 October 1929, ten overstaan van B. J. J. N. Troost, Notaris alhier. Het huis Roodenburgerstraat 5 was uit de hand verkocht. Het- huis Hoogewoerd, 100, is niet gegund. MUZIEK. Frances Nash. Onder de auspiciën van de Holland sche Concertdirectie Dr. G. de Koos zal de Amerikaansche pianiste Frances Nash een piano-avond geven in den Foyer van de Stadsgehoorzaal te Leiden op Maandag 28 October a^s. om 20 uur. Piano-avond Dirk Schaf er. Dinsdag geeft Dirk Schiifer in de Groo te Zaal der Stadsgehoorzaal een piano avond met een belangwekkend, uitsluitend Chopin-programma, tegen populaire prij- A GENOA'S. NED. R. K. VOLKSBOND (Afd. Leiden). (Secretariaat Leliestraat 7.) Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 tot 8 uur. Van dit Bureau kunnen gebruik maken alle R. K. georganiseerden, en zij die behooren onder het Gewest Leiden. Dinsdag. Buitengewone lodenvergadering voor de R. IC. Bouwarbeiders St. Joseph, 's avonds te 8 uur precies. Woensdag. Bestuur R. K. Volksbond te 8 uur. Donderdag. Ledenvergadering Land- en Tuinbouwarbeiders, 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- verecniging „Pulchri Studio" te 8 uur. Te vens kunnen nieuwe leden zich aanmelden. Vrijdag. Belangrijke Bestuursraadver- gadering te 8 uur. De heer Angenent, lid Van het Centraal Bestuur komt spreken ever „De taak van de Bestuursraad". Op komst beslist noodzakelijk. Zaterdag Snaar- en Voorschotbank 78 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Bibliotheek van 7.30 tot 9 uur. De afd. penningmeesters moeten er aan denken op tijd de contributie af te dra gen, maandstaten duidelijk ingevuld mede brengen. LEIDEN. Geslaagd: Candidaats'-examen rechtsgeleerdheid de heeren J. J. Vriesendorp (Dordrecht) en M. B. van der Werk (den Haag); Doctoraal-examen Indisch recht, de heor Sa.warno Prarviraardjo (Leiden); Candidaats-examen Indisch recht de beer P. A. G. Bastiaanse (den Haag). Kapelaan te Lisse. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft, benoemd tot assistent te Lisse (H.H. En gelbewaarders) den weleerw. heer M. Kuipers. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Met ingang van 22 Octo ber a.s is onze plaatsgenoot de heer W. J. van Leeuwen benoemd tot instructeur van den B.V.L. te Waddinxveen. De jager gevlogen. Zaterdagavond werd in de Prins Hendrikstraat een onbe heerd staande auto met geopend portier aangetroffen. In de auto lagen eenige ha zen on eon jachtgeweer, terwijl van den bestuurder geen spoor was te vinden. De politie die intusschen ter plaatse kwam, stelde naar aanleiding van deze zonder linge vondst naar de herkomst een onder zoek in, en kwam tot groote hilariteit der vele nieuwsgierigen tot de ontdekking, dat de auto eigendom was van den heer B. aan de Stationsstraat. Autoval. Zaterdag werden verschil lende autobestuurders door de politie ge verbaliseerd voor de wegenbelasting. Te vens werd tegen een vijftal hunner proces verbaal opgemaakt wegens het rijden zon der rijbewijs. Bekneld. Zaterdag is een der werklie den werkzaam op de machinefabriek der firma G. Ottem met zijn hand tusschen eon motor geraakt waardoor dit lichaamsdeel vrij ernstig werd verwond. NIEUWKOOP. Baldadigheid. Vrijdagmorgen be merkte de rietsnijder W. E. dat twee roei- booten verdwenen waren. Na lang zoeken bemerkte E., dat zijn bootjes tot zinken waren gebracht. ZEVENHOVEN. Inenten. Op 23 23 Oct. a.s. van 8—9 uur ten huize van dokter Lucardie en op 24 Oct. van 1011 uur bij Jan Pieterse te Noorden, is er weder gelegenheid tot kostelooze inenting, ook tegen alastrim. Vervolg-onderwijs. Bijna 20 jongelie den hebben zich aangemeld om het ver volgonderwijs in de O. L. school te volgen. De oproep van gemeentewege is dus niet ijdel geweest. ZOETERWOUDE (H.-R.). Filmavond. Woensdagavond te half- acht zal in het Patronaafsgebouw de bui tengewoon mooie film „De Pastoor van Sandy-Baai" vertoond worden. Wij kunnen een ieder aanraden deze zeer mooie film, welke overal in de pers zeer gunstig beoordeeld is, bij te wonen. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmorgen te 9.15 uur ten Raadhuize. Agenda: 1. Inge. komen stukken. 2. Behandeling van het voorstel-Stadhouder c.s. tot wijziging der verordening, als bedoeld in art. 4, eerste lid, sub 2 der Hinderwet. 3. Behandeling van een verzoek van een 9-tal ingezetenen tot het instellen van èen cursus voor het volgen van openbaar vervolgonderwijs. 4. Behandeling van de gemeentebegrooting voor den dienst 1930. inclusief die voor het waterleidingbedrijf. 5. Rondvraag. DE KINDERMOORD TE ROTTERDAM. De to Heerlen gearresteerde ver dachte. Arrest met twee dagen verlengd. De kleeding van den man. die te Heer len is gearresteerd, is naar dr. Hcsselink in Arnhem opgezonden voor scheikundig onderzoek. Eveneens is daarheen Njpgezou- den een pakje vuile wasch, die de man een dag te voren in een logement te Maas tricht had achtergelaten. Hedenmorgen is door de politie een knecht van een rijwiel stalling, die gevestigd is in do Weena straat achter hei Hofplein-station te Rot terdam verhoord, die verklaarde dat op Dinsdagavond 15 Oct. oen man in een Man chesterpak een fiets kwam afhalen, die volgens het reiju op 9 October (den dag van den moord) was gebracht. Naar deze knecht mededeelde moet deze fiets na 's avonds 6 uur zijn gebracht. Op Dinsdag 15 Oct. had de afhaler alleen groot geld bij zich, waarom hij zcide den volgenden dag te zullen terugkomen. Zoowel het ha len als het brengen is geschied door een andoren knecht, die er zich niets van her innert. De betrokken knecht evenwel heeft een uitvoerige beschrijving van den man gegeven, alsmede van den beurs, eon knip met een metalen beurs, die de afhaler bij zich had. Op de verdachte is bij de aan houding een beurs gevonden, die geheel klopt met do beschrijving. De in verzeke ring stelling is vandaag verlengd voor twee dagen. DE DUBBELE MOORD TE CULEMBORG. Een meineedige. Nieuw onder- zoek? Voor het Gerechtshof te Deri Bosch stond heden terecht M. de Smnle, 47 jaar cud, arbeider te Buur-Walsen, thans „e Amsterdam, door de Rechtbank te Tiel ve •- oordeekl tot 2 jaar gevangenisstraf wegens meineed op 2 Mei 1927, afgelegd in de strafzaak tegen J. Vroege en K. Sweri verdacht van de dubbele moord te Culem- borg gepleegd. Als getuige was gedagvaard Sweris en mej. wed. Haverman. De procureur-generaal, mr. Couvée, vroeg vernietiging van het vonnis van de Recht bank te Tiel en van het arrest van h^t Hof te Arnhem, en vroeg veroordeeling van verd. tot 2 jaar gevangenisstraf met bevel tot onmiddellijke gevangenneming. Uit spraak over 14 dagen. Mr. Roobol pleitte nieuw onderzoek iu de Culemborgsche moordzaak, waardoor zal komen vaat te staan wie de werkelijke daders waren en waarmede dan meteen h°.L bewijs zal kunnen worden geleverd vo^r de valsche verklaringen van dezen ver dachte. Mescenstekerij te Amsterdam. Een joiigem! id. Zaterdagnacht te ongeveer 2 uur on - slond in de Bloemstraat te Amsterdam ruzie tusschen eenige jongelui, die reed.r* geruimen tijd vcete tegen elkaar hadden. De ruzie ontaardde in een vechtpartij, die ernstige afmetingen aannam. Er werden messen getrokken en een ongeveer 25-jar"g persoon werd ernstig aan hoofd en buik gewond. Per auto van den Geneesk. Dienst v ei*d hij naar het Binnengasthuis vervoe.d. De politieAVesterstraat had de assisten tie van de politie-Raamstraat ingeroepen, cm de groote menigto nieuwsgierigen ?p een afstand te houden. De beide daders werden naar het bureau Westerstraat over gebracht, doch in den loop van den nacht werd los gelaten. De gewonde bevindt zi :h tliams buiten gevaar. Hoogleeraarsbertoeming. Benoemd tot gewoon hoogleeraar aan de Vrije Universiteit in de faculteit dor wis- en natuurkunde voor het vale natuur kunde dr. G. J. Sizoo te Eindhoven. Ontslag aan arbeiders bij de Zuiderzee werken. Bij de A'damsche Ballast Mij., afd. Sluis bouw der Zuiderzeewerken te den Oever zijn Zaterdag jl. 50 arbeiders, hoofdzake lijk timmerlieden en ijzerknechten ontsla gen, omdat de werkzaamheden zoodanig zijn gevorderd, dat zij overcompleet zijn In een kelder gevallen. De 40-jarige Th. van B. is Zaterdagavond^ in zijn woning aan het Padua-plein te Til burg in een kelder govallen. Hij kwam met het hoofd op den vloer terecht on liep een zeer ernstige hoofdwonde op. Met de voet onder de tram. Zondagavond is de 50-jarige O. B. te Tilburg bij het springen uit een nog in beweging zijndo tram met haar rechter voet onder een der wagens terecht geko men. Haar voet werd afgereden en zij be kwam bovendien een hoofdwonde. In een put verdronken. Zondagavond is de 36-jarige ten Oever te Wapserveen ten gevolge van een flauwte in een put gevallen en verdronken. Hij was gehuwd en vader van 3 kinderen. Winkelhuis te Zaandam afgebrand. In den afgeloopen nacht is door onbe kend gebleven oorzaak het wcon- en win kelhuis Westzijde 112 te Zaandam, in eigendom toebchoorende aan de familie Molenberg en bewoond door den slager Jac. de Rover tot den grond toe afgobrand. Huis en inboedel zijn verzekerd. Persoon lijke ongevallen kwamen niet voor. Pokken. In de quarantaine-inrichting te Amster dam, is een schippersknecht, afkomstig uit Rotterdam, opgenomen, die vermoedelijk pokken-lijder is. BIOSCOPEN. Lux or: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen. DE DO X TOCH GESTART! Met 170 passagiers aan boord. ALTENRHEIN, -21 Oct. Het groote vliegschip „Do X" is hedenmorgen te kwart over olf onverwacht gestart. Aan boord bevonden zich 150 passagiers en 10 man bemanning. Do vlucht zal van 12 uur duren. Na een vlucht rond het Bodenmoer vlot geland. ALTENRHEIN 21 Oct. (X.D.) Na een vlucht van bijna 1 uur in de Do. X te 12.07 weer vlot geland voor de werf te Alton- ïhein. Met de 170 inzittenden werd langs •do geheele Boden-seo over Rorschach, Kveuzlingen, Constanz, Meersburg, Frie- drichshafen, Lindau, Brogcnz geslogen. Met deze vlucht heeft de Do. X alle be staande records voor het vervoeren van personen door de lucht gebroken. Film-ateliers afgebrand. Een installatie voor het opnemen van geluid-films verloren gegaan. LONDEN 21 Oct. (V.D.) Maandagochtend heeft een hevige brand gewoed in do film ateliers van de British, Pictures Ltd. en ds Britisch Sound Film Production to Wem bley. Do ateliers zijn voor hot grootste ge deelte verwoest, waarbij ook een nieuwe installatie voor het opnemen van geluids films, die ongeveer 100.000 p.st. gekost heeft, verloren is gegaan. De brand brak uit in een atelier, waar honderden was sen marionetten waren opgeborgen, dio voor de film zouden worden gebruikt. Eon yroote partij1 goederen w.o. camera's, lam pen, luidsprekers, werden eveneens ver woest. Verder wordt vermeld, dat 20 tob 30 nog niet ontwikkeldo films verlore» zou den zijn gegaan. Weer een slachtoffer. WEENF.N, 21 Oct. (V. D.) Te Langen- vang in Stiermarken ontmoette de bosch ingenieur Anl a Mayr, die terugkwam van een bijeenkomst der burgenvachten, een boscharfbeidor. die den'ingenieur uitschold. Toen de ingenieur hem terechtwees, trok de werkman zijn mes on wilde zich op hem storten. Do ingenieur schoot hem echter door het hart. zoodat do arbeider dood. neerviel. Mayr meldde zich bij de gendar merie die hem arresteerde. ROTTERDAM, 21 October. Vee. 46-t vette runderen, 167 vette, kalveren, 823 schapen of lammeren, 857 varkens. Prijzen per half kg.: koeien 52.5—55, 4548 en 27.5 32.5 cent; kalveren 82.585, 67.575 en 52.5—57.5 cent, schapen 3037 cont, lam meren 22—28, varkens 41.5, 11 en 40 cont. Koeien en ossen handel stroef, prijzen iets lager, vette, kalveren prijzen dezelfde, scha- peu en lammeren handel traag, prijzen de zelfde; varkens handel redelijk prijzen on veranderd. AMSTERDAM. 21 Oct. Vee. Aange voerd: 636 vette koeien, le kwal. 1.10—1.16, 2e kw. 90—1.04, 3e kw. 72—88, mindere soorten 6470; 150 melk- en kalfkoeicn 270—375: 55 vette kalveren, 2e lew. 8893, 3e kw. 7830; 38 nucht. kalveren 1218; 90 schapen 3642; 32 lammeren 3438;; 560 varkens, vleesclivarkens (90110 p. K.G.) 9697, zware 9596, vette varkens 9294; 57 paarden 120250. DELFT, 19 Oct. Kaas. Aanvoer 27 sta pels komijne kaas, prijs f 0.941.20 por kg TT.nr-.lol vluC. ZEVENHOVEN, 19 Oct. Eierenveiling. Aangevoerd 3212 stuks. Kuikeneieren f 7.608.70, kippeneieren f 9.10.05, een deneieren f 7.7.85 per 100 stuks, oude kip pen f 0.851.05 per stuk. WI8SELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.321/., Londen 12.101/^ New-York 2.481/., Parijs 9.77l/4 Brussel 34.70 Zwitserland 48.07 Milaan 13.01 Madrid *35.571/2 Oslo 60.471/2 Kopenhagen 66,47i/o Stockholm 66.70 Weenen 34.90 Praag 7.351 /2 Boedapest BEURSOVERZICHT. Ter beurze van heden bewogen zich de koersen in benedenwaartsche richting. De officieele opening kwam op het laagste punt van den ochtend-handel en de varia ties daarna waren van beperkten omvang. Daarbij was de affaire weinig belangrijk. Do Philipswaarden schommelden tusschen laagste en middenkoers van Zaterdag. De Marg. Unies verloren pl.m. 20 pet. en maak ten daarbij nogal schommelingen mee. Calvé Delft wanen iets lui. De acoustiök- waarden bleven op peil, doch de Kunst zijde-waarden moésten zich opnieuw een verlies getroosten. Van de Oliewaarden vielen Kon. iets terug, doch Perlakkeu kon den opnieuw aantrekken.'in verband met berichten omtrent de aanboring van een nieuwe 'bron. Boetons konden zich op het verlaagde niveau nog net. handhaven. Ook Exploraties verkeerden in reactie. Tab. waren flauw. Suikerfondsen waren aan den gedrukten kant. H. V. A's vielen onder 620. Rubbers hadden van aanbod te lijden. Prolongatie 4 pet. 3—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3