SPORT VLEIWRU TAFELZILVER Agenda UIT DE OMGEVING HET DR. SCHAEPMAN-FONDS. In den R. K. Kieskring Groningen. Door het Centraal Comité van Actie voor liet Dr. Scha-epmamfonds te 's-Graven- ha-ge werd de voorloopige eindrekening ontvangen van de, ten. bate van liet Dr. Schaepmanfonds in den R. IC. Rijkskies kring te Groningen gevoerde actie. Het Kringcomité komt daarin tot een totaal bedrag'van 8043.70. In 1925 werden in dezen Kieskring 8215 stemmen op de lijst der R. IC. Staatspartij uitgebracht. Volgens dezen maatstaf, door het Centrale Comité sinds den aanvang der actie aangelegd, komt het Kringcomité Groningen 172 te kort om na Friesland (R. K. Rijkskieskring Leeuwarden) de eind streep te bereiken. De Juli-overwinning immers heeft weer eens overtuigend aangetoond dat onze groeikrachtige partij niet langer mag wor den onthouden een degelijk Partijbureau, een ferme Centrale van waaruit Tichting en leiding kan worden gegeven aan een voorspoedige toekomst. Mogen de andere Kringcomité's spoedig het voorbeeld der Noordelijke Provinciën volgen De Radio-omroep in ons land. De verdeeling van den ze n d t ij d. In ambtelijke kringen in Den Haag gaat, naar aan het „Volk" wordt gemeld, het ge rucht, dat in de Donderdag gehouden ver gadering van den Radioraad het definitief advies aan den minister is vastgesteld. Dit advies zou een grondslag bevatten voor een billijke verdeeling van den zendtijd. De inhoud van dit advies zcu reeds aan de verschillende omroepvereenigingen ver trouwelijk zijn meegedeeld; deze vereeni- gingen zouden zijn uitgenoodigd tot een gemeenschappelijke vergadering met de zendtijdcommissie uit den Radioraad op Donderdag 25 October in Den Haag. Volgens dit gerucht bevat het door den Radioraad uitgewerkte schema een ge meenschappelijk algemeen programma van zeer kleinen omvang, dat door de verschil lende omroepvereenigingen gezamenlijk zou moeten worden verzorgd. R. K. FEDERATIE. De uitslagen. Eerste klasse A. CaesarKimbria 92; O. V. C.Sit- iardsche Boys 41MarsanaV. V. H. 0-2; Helio—G. S. V. 1—3; R. K. O. N. S. R. K. V. V. L. 26; Valkenburg—Gre- venbicht 7—1. Eerste klasse B. M. TT. L. O.—R. K. T. V. V. 2—1; Union Venlo 25; D. E. V.Kolping 2-r-l. Eerste klasse C. AchillesN. E. O. 21; GrolV. D. Z. Eerste klasse D. R. K. A. V—P. V. C. 1—2; S. D. O.— Wilskracht 00; H. M S.E M. M. 12. Eerste klasse E. T. Y. B. B.—H. B. C. 0—7; V. V. Z.— D. *H. L. 23; Graaf WillemLisse 32. Tweede klasse M. D. O. N. K—Leiden 5—2; Duiven— Excelsior 43; S. J. C.—Spartaan 11. Graaf Willem ILisse I 32. Bovengenoemde eerste klassers bonden gisteren op Duindigt in Den Haag den strijd aan, welke in het voordeel der Graaf Willemschen verliep. Te circa half drie liet scheidsrechter Haverkorn aan vangen. Graaf Willem heeft dezelfde ploeg van het afgeloopen seizoen, terwijl Lisse met enkele nieuwe spelers in de gelede ren verschijnt. Het is beiden aan te zien, dat men nog niet is ingespeeld, zoodat van een uitstekend partijtje voetbal geen sprake is, veeleer was het een doelloos heen en weer getrap, waarvan Graal Wil lem zich hot eerste herstelde. Dit b'leef dan ook niet onbeloond en na een kwar tier hadden-" de Hagenaars de leiding (0l). Lisse, niet ontmoedigd, zet alle zeilen bij, doch he-fc samenspel is en blijft zoe'k. Toch weten zij door haar rechter- wing succes te boeken, als haar rechtsbin nen Heumen het nakijken geeft -(11). Daardoor aangemoedigd, houdt Lisse vol, doch de Hagenaars houden stand en ge- ruimen -tijd wegen "beide partijen tegen el kander op. Het, voorhoedespel der Graaf Willem-menscben is heel wat beter dan dat der Lissenaren, waardoor soms zeer gevaarlijke situaties voor het Lisse-doel ontstaan, doch keeper Sprokke'lenburg weet van geen wijken en speelt voor wat hij waard is. Toch kan hij niet verhinde ren, dat bij een scrimmage voor het Lisse-doel Graai Willem voor de rust nog eenmaal doelpunt (2—1). Nog eenig heen en weer getrap en de voetba-lpauze is aangebroken. Als weer wordt begonnen is Graaf Wil lem even aan het woord, welke gelegen heid zij weet te benutten om een corner te forceeren, waaruit met een kopbal de leiding wordt vergroot (31). Heit enthou siasme in de Lisseploeg laait op en Graaf Willem moei. alles doen om doelpunten te voorkomen. Tien minuten voor het einde slaagt Lisse er in den achterstand te verkleinen (3—2). Aan beide zijden worden nog verschillende kansen gemist en als het eindsignaal wordt gegeven heeft Graaf Willem een zwaar bevochten zege in de wacht gesleept. De Lisse-ploeg als geheel is ons tegengevallen, de keeper was de beste. Het samenspel werd nogal eens verwaarloosd, terwijl de vleugelspe lers te veel rust hadden. Bij Graaf Willem was de voorhoede en de Spil het beste gedeelte van het elftal. Bij beide partijen werd echter te onbesuisd gespeeld, en er zal uit een ander vaatje getapt moeten worden om in de 'komende oompetitie suc ces te behalen. D.O.N.K. I—„Lelden" I 5—2. In een zeer onfortuinlijken wedstrijd hebben de Leidsche rood-zwarten een groo- te nederlaag geleden. Oorzaak hiervan was op d© eerste plaats, het ruwe, onsportieve spel der D.O.N.K.-spelers, die er lustig op los smeten en gooiden met de lichte Leiden- spelexs. D.O.N.K. kan als een onaangenaam gastheer beschouwd worden. Op de tweede plaats was de Leidsche doelman er geheel uit. Het verschil bij verleden week en nu, was hemelsbreed. In de eerste minuut dachten wij reeds, dat Leiden zou doelpunten, wanneer van den aftrap het leder wordt opgebracht, doch er wordt juist naast geschoten. Daarna komt D.O.N.K. aan de beurt, en een zware druk wordt er op het Leiden- doel uitgeoefend. Bij een voorzet van links vangt de keeper van Leiden den bal op. Een paar Donk-spelers komen inloopen en Henk draait met den bal onnoodig door het doel (10). De druk duurt voort en ,geen enkele binnenspeler komt op de ge dachten een bal te halen. Aanval op aan val volgt, en uit een voorzet van links doel punt de midvoor onhoudbaar in den rech ter benedenhoek. Na den aftrap weer een aanval der gastheeren, een voorzet van links wordt door den keeper gevangenj, doch deze laat het leer achter zich in het doel vallen (30). Tweemaal weet D.O.N.K. dan nog te doelpunten, eenmaal door een blunder van den rechtshalf en andermaal door een goeden aanval, 'die ook weer via's keepers handen in het doel belandt. Rust 5—0. Na de thee, die alleen voor de D.O.N.K.- spelers geschonken werd, tapte Leiden uit een ander vaatje. Zij is drie kwartier, uit gezonderd enkele, gemakkelijk te breken uitvallen van D.O.N.K., in de meerderheid geweest. Wanneer Vrouwe Fortuna een weinig met Leiden geweest was, hadden (het klinkt vreemd, maar het is zoo) zij kunnen winnen. Al spoedig kopte J. Bek kering uit een corner in (5l). Een kwar tier later doelpunt de linksbinnen uit een voorzet van rechts. (52). Daarna is het een voortdurende belegering geweest van het D.O.N.K.-doel, maar het gewenschte geluk was niet met 'hen. Tot driemaal toe komt A. Goddijn voor open doel, en even- zooveel maal schiet hij van dichtbij hoog over. Evenzoo laten de buitenspelers door ondoordachtzaamheid opgelegde kansen on benut. Een pluim verdiend de halflinio, welke na de rust een schitterende partij speelde, en steeds de voorhoede aan het werk zetten, maar het mocht niet baten. Met dezen stand kwam het einde van de zen onaangenamen wedstrijd, welke onvol doende geleid werd door den heer O. de Brabander, die niet genoeg optrad tegen het ruwe spel der D.O.N.K.-spelers. Tevens waren zijn beslissingen zonderling, in vele gevallen. S. J. C. ISpartaan I 11, De Rotterdamsche club, welke dit jaar voor het eerst in de Federatie is gekomen en haar twee eerste wedstrijden glansrijk won, heeft vorige week Zondag vermoede lijk geen fortuinlijken dag gehad in het Leidenkamp, vanwaar men schreef, dat Spartaan niet veel presteerde. Thans gaf zij bij S. J. C. een zeer goede en faire partij te zien en mag daarom een stevige tegenpartij genoemd worden, of zou onze naburige vereeniging zooveel versterkt zijn sinds verleden jaar? De thuisclub heeft, in de eerste helft een zeer goede partij te zien gegeven, waarbij de voorhoede echter niet fortuin lijk wasin de tweede helft hadden zij wel enkele inzinkingen, waartoe eenige minder gelukkige beslissingen van den scheids rechter veel bijdroegen, vooral toen een der gastenbacks met de hand een zeker doel punt uit zijn doel sloeg, hetwelk onbegrij pelijk niet door den arbiter werd geconsta teerd. Als te twee uur wordt getosst raadt den gascenaanvoerder goed en verkiest hij te gen den schuin op het veld staanden wind te spelen. Aan weerszijden wordt de ach terhoede eens op de proef gesteld en beide keepers geven hierbij een goeden indruk. Een vlug en lang spel ontplooit zich waar bij S. J. C. wel iets meer in den aanval is en na 5 minuten wordt 'het leder in het doel gewerkt, echter in buitenspelpositie, zoodat dit doelpunt werd geannuleerd. De gasten geven eveneens goed partij, hoewel hun aanvallen nu niet direct gevaarlijk zijn. De achterhoede is echter zooveel be ter en stuit menigen gevaarlijken aanval en als Ruigrok kans ziet de achterhoede te passeeren weet de uitloopende keeper hem den bal op een gelukkige wijze te ontfutselen en voorkomt hij een reeds door allen geteld doelpunt. S. J. C. blijft nu on- bedaardelijk aanvallen, doch strandt veelal op buitenspel, dat de gasten zeer handig toepasten. Bij een tegenaanval ontkomt het S. J. C.-doel ternauwernood aa-n doorboring; als de bal direct weer wordt teruggezonden geeft de S. J. C.- linksbuiten een goeden voorzet, welken Ruigrok echter niet bekoppen kan, waarom hij zijn handen maar gebruikt om te doel punten, hetgeen natuurlijk niet opging. Dan volgde een corner uit een aanval, welke de ga-stenkeeper nog juist achter kan trappen. De bal zweefde gevaarlijk voor doel, doch rolde na eenige momenten achter. De achterhoede der zwartjes weert- zich dapper, waarbij vooral hun keeper uitblinkt. Er is reeds een half uur gespeeld als Angevare voor S. J. O. eindelijk weet te doelpunten (10). Tot even voor rust blijft deze stand ongewijzigd, doch als de gasten flink op komen zetten weten zij in de laatste minuut, nadat Holst den bal gekeerd had, den gelijkmaker in te zenden (1-1). Na de rust komen de Rotterdammers flink opzetten en spoedig moet de S. J. C.- achterhoede handelend optreden, doch telkens komen de gasten terug. Als deze vurige aanvallen eenige malen zijn afge slagen geeft de thuisclub goed revanche zonder echter eenig overwicht te verkrij gen. Het spel wisselt zich vlug, waarbij geen van beide in het eerste halfuur iets weet te bereiken. Als echter S. J. C. een goeden aanval onderneemt zendt de voor hoede den bal in en als laatste redding slaat een der gastenbacks met de hand INGEZONDEN MEDEDEELING. den bal uit het doel, hetgeen de scheidsrechter helaas niet constateerde, zoodat hij kalm door liet spelen. Dit ge val werkte wel even deprimeerend op de S. J. C.-spelers en spoedig zweefden de zwartjes gevaarlijk voor het S. J. C.-doel doch Hólst gaf hun geen kans en wisfc steeds zijn gebied te zuiveren. Dan weer een opleving bij de S. J. C.'ers, waarbij zij weer eenige keex-en gevaarlijk voor doe] komen, doch óf naast óf overschieten. Het einde van dezen fairen en spannenden wedstrijd komt met een gelijk 1spel. Het derde elftal speelde een wedstrijd tegen S. N. A. II uit Stompwijlc. Na een vergeefsch wachten op den scheidsrechter werd, onder goedvinden van beide partijen, gespeeld onder leiding van W. v. d. Weij- den. De S. J. C.'ers wisten het tot 30 te brengen. S. N. A. stelde hiertegenover om een kwartier voor einde te staken, waar mede zij zeker him bestuur wel een plei- ziertje zullen bezorgen in den vorm van een flinke boete. Het twee-de elftal is op bezoek geweest bij Wilhelmus II in Voorburg. Hier von den zij een zeer sterke ploeg, het gevolg van een samensmelting van Wilhelmus met Edoh. De Noordwijkers moesten na een verdienstelijken wedstrijd met een 30- nederlaag naar huis toe. DIOC. HAARLEMS CHE BOND. De uitslagen. Tweede klasse C. Onze Gezellen II—D. O. S. I 23. Tweede klasse D. G. D. A. IIV. V. L. I uitgesteld. Derde klasse D. Teylingeft II—H. B. C. III 3—7. Derde klasse E. Wilhelmus II—S. J. O, II 3-0; O. V. V. ILeiden II 32. Derde klasse F. A. V. V. ILenig en Snel III 40. Vierde klasse E. S. J. C. IIIS. N. A. 30 feest.); Meer burg ILeiden III 43; D. O. S. II— O. V. V. II 6—2. Vierde klasse F. P. F. O. IVWilhelmus IV 4—0; P. F. C. Ill—H. V. C. II 9—0. Vijfde klasse A. Meerburg IIWilhelmus V 04. Vijfde klasse C. V. A. P. II—A. V. V. II 2-3. Vriendschappelijk. TeyL Jun.Lisse Jun. 11. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag speelde A. V. V. I tegen Lenig en Snel III op het. terrein aan de Willi- brordussti-aat. A. V. V. telt 2 invallers, terwijl L. en S, met 10 man verschijnt. Na wederom vergeefs gewacht te hebben op den aangewezen scheidsrechter (dit is nu de 3e Zondag), wordt met goedvinden van beide partijen onder leiding van den heer J. Komijn begonnen, de tot volle tevre denheid den wedstrijd leidde. Om ongeveer 2.45 uur brengt A. V. V. den bal aan het rollen en wordt direct een bezoek gebracht aan het L. en S.-doel, doch zonder succes. L. en S. verkent dan ook het terrein eens. Doch de A. V. V.- achterhoede is op haar post. Na ongeveer een kwartier neemt A. V. V. de leiding en niet l&ng daarna zorgt de rechtsbinnen voor no. 2 door een misverstand van de L. en S.-backs. Langen tijd gaat het spel dan van doel tot doel, tot even voor rust de A. V. V.-midvoor er 30 van maakt. Na de rust is A. V. V. hefc meest in den aanval en spoedig weet de midvoor .den voorsprong te vei-gr-ooten. L. en S. mist dan nog eenige kansen en dan is het woord, weer aan A. V. V., doch tot doel punten komt het niet meer, zoodat A. V. V. met 40 de overwinning behaalde. Het 3de elftal speelde om 2.30 tegen V. A. P. I op Hoornpakk. Beide ploegen zijn aan elkaar gewaagd. A. V. V. heeft het eerst succes, waarna V. A. P. op goed- koope wijze aan den gelijkmaker komt, daar een der A. V. V.-backs in eigen doel trapt. Even voor rust weet A. V. V. op nieuw de leiding te nemen. Rust 21. Na de rust maakt V. A. P. wederom gelijk. Beide elftallen werken nu hard om de leiding, waaraan A. V. V. op ge makkelijke wijze komt, daar een der V. A. P.-backs in eigen doel plaatst. Spoedig hierop wordt einde gefloten en heeft A. V. V. III wederom met 32 gewonnen. Goed zoo, jongens, volhouden. Na herhaalde malen vast- en uitstellen van de wedstrijden voor de Junioren, liep het tenslotte toch op niets uit, daar beide wedstrijden werden uitgesteld. O.V.V. I—Leiden II 3—2. Met groote spanning was deze ontmoe ting tegemoet gezien, maar zij die weg gebleven zijn, hebben niets gemist. Het was een futlooze, saaie strijd, met reinig goede momenten. De spelers waren erg zenuwachtig en de scheidsrechter hield de teugels veel te strak. Om 3 uur laat scheidsrechter De Geer beide aanvoerders tassen. Leiden wint en O.V.V. trapt af met den wind tegen. Het spel gaat op en neer. Plotseling een scrimmage voor het Leiden-doel en het is 10. Leiden is geenszins ontmoedigd •en beantwoordt dit doelpunt door scherpe tegen-aanvallen, maar zij vindt de O.V.V.- achlterhoede in de beste conditie. Ook O. V.V. zit niet stil en keeper Walrave krijgt gelegenheid genoeg zijn kunnen te toonen. Voor de rust wordt er niet meer gedoelpunt. Na de rust is O.V.V. er iets beter in en is nu ook de sterkste. Haar aanvallen zijn gevaarlijker. Bij een van die aanvallen schiet een Leiden-speïer in eigen doel (20). Niet lang daarna scoort v. d. Berg (3—0). Uit een misverstand in de O.V.V.-acbterboede scoort Leiden 31. Vlak voor het einde scoren zij het tweede tegenpunt (32). Na den wedstrijd protesteerde Leideix tegen het derde doelpunt van ^.V.V., welke volgens hun inzicht in buitenspel- positie is gemaakt. Daar de scheidsrech ter echter bij zijn beslissing blijft., zal dit protest wel niets opleveren. Het einde komt nVt een verdiende O. V.V.-zege. O.V.V.-Jun. verloor van de R.K. UJLO. school (Snijders) met 21. Teijlingen II—H. B. C. Ill 3—7. Om 2.30 uur fluit scheidsrechter Hensing beide elftallen binnen de lijnen. H. B. C. wint den toss, zoodat Teijl. aftrapt en de bal zweeft dadelijk voor 't H. B. C.-doel,' doch deze aanval wordt achter geschoten. Tejjlingen pakt dan de eerste 10 minuten flink aan, maar zonder resultaat. De bal zweeft voortdurend voor 't H. B. O.-doel doch een mooie aanval van H. B. O. wordt beloond door een doelpunt, al was deze dan buitenspel (01). Dit. is echter van korten duur; daar de Teijl.-spelers elkan der iets 'beter begrijpen, wordt ook hun zwoegen beloond en is het de middenvoor, die zijn club een tegenpunt bezorgt (ll). Wanneer Teijlingen na herhaalde aanval len nog eens succes heeft door den rechts buiten, is de stand 21. Met Teijlingen in de meerderheid wordt voor rust gefloten. Na de thee is de rechtsbinnen van H. B. O. met goedvinding van Teijlingen ver vangen. Het spel van H. B. O. gaat iets beter dan voor de rust, maar toch kon men niet verhinderen, dat de rechtsbinnen van Teijlingen er 31 va-n maakt. Hierna wor den de bordjes verhangen en in een mini mum va-n tijd ziet keeper Hoogervorst 2' doelpunten achter zich liggen, welke voor hem zeker houdbaar waren, doch ook het backstel ging hierin niet vrij uit, zoodat de stand gelijk is (33). Het doet oais toch vreemd voor van de Teijlingers, dat zij (al is het dan dat er geknoeid wordt) maar zoo den moed laten zakken en zelfs wordt het er niet gezelliger op, waarvan H. B. O. dankbaar profiteerde. De gasten zijn niet meer te houden en schot op schot volgt, waarbij de keeper van Teijlingen dan ook nog 4 maal mag visschen. Wij kunnen en durven dan ook gerust schrijven, dat Teij lingen verdiend heeft verloren door elkan der niet te willen verstaan. De spelers heb ben nu nog eens kunnen leeren van H. B. O., dat, wanneer men flink achterstaat, men toch maar vol moet houden en prettig on der elkander blijven, dan is het op het ein de toch goed. Scheidsrechter Hensing zien wij gaarne nog meerdere malen terug. De laatste tijden wordt het spel bij de Teijlingers er niet beter op. Het stoppen en koppen van den bal laat veel te wenschen over; ook het saamspelen lijkt nergens op. Hoe dit te veranderen? Welnu dan Teijlin gers, draagt allen zorg om in 't vervolg Za terdag namiddags om 2.30 uur aanwezig te zijn op 't Sportpark „de Kooi". Daar zal da-n door 3 spelers van het 1ste elftal on derricht worden gegeven en zoo zal men trachten het spelpeil wat te verhoogen. Nu dus is het woord aan de leden. Wij wach ten af, of allen present zullen zijn. R. K. Sportver. „Meerburg". Zoeterwoude H. R. Gisteren speelde te 12.30 het 2de elftal een wedstrijd tegen Wilhelmus. Ofschoon de wedstrijd door Meerburg werd verloren kon iedereen zien, dat er veel beter werd gespeeld dan voorheen en na eenige trai ning zal dit elftal ook een taaie tegenstan der blijken te zijn. Goed samenspel is de hoofdzaak. Uitslag? De supporters, die naar het Meerburg terrein kwamen om een mooien wedstrijd te zien zijn in hun verwachtingen niet 'be drogen. Te half drie kwam n.l. Meerburg I in het veld tegen Leiden III. Na een zeer spannenden strijd werd de uitslag 43 in het voordeel van Meerburg. Ofschoon de Leidenaars alles op alles zetten konden ze hefc doel van Meex-bui'g niet meer vinden; de zeer goede verdediging van Meerburg hield tot het laatst toe stand. Deze overwinning, welke de tweede is in de competitie, geeft aan de Meerburgers goeden moed en wij twijfelen niet, of ze zullen, wanneer alles op alles gezet woi'dt, sterker elftallen dan Leiden overwinnen. Scboolwedstrijden van A. S. C. De laatste wedstrijd der eerste ronde van het A. S. C.-sohoolvoetbaltournooi tus- schen de vertegenwoordigende elftallen van het Gymnasium en de U.L.O.-school (Hibma) -is in een gelijk spel geëindigd. Beide partijen wisten tweemaal het vijan delijk doel te doorboren. Na afloop moesten de drie strafschoppen de beslissing bi'engen, waarbij de U.L.O.- school tweemaal scoorde, terwijl het Gym nasium driemaal den doelman passeerde en zich aldus in den halven eindstrijd plaat ste, waar het zal moeten uitkomen tegen de Gemeentelijke H. B. S. LEIDEN. Maandag. Tooneeluitvoering R. K. Int* parochieele Meisjes vereen., Klei; Stadszaal (ing. Aalm.) 8.15 uur, Dinsdag. R. K. Sportvereeniging Leiden alg. vergadering, „Den Burcht 8.15 uur. Donderdag, Vriendenkring ter eere het Allerheiligst Sacrainen Graanbeurs, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst de apotheken wordt van Woensdag 21 tofc met Zondag" 27 October waargenomen doe de apotheek van den heer W. Pelle, Koii Rapenburg 12. telefoon 594. INGEZONDEN MEDEDEELING. HILLEG0M. Doodelijk ongeluk. J ongetje door ijzeren gewicht getroffen. Terwijl het 3-jarig jongetje van de scheepsbouwer Akerboom op de scheep timmerwerf liep te spelen, kwam het kb nabij den ijzerschaar, waarvan het gewic\ in de hoogte stond. Plotseling viel het ge wicht en kwam terecht op het hoofdje va 'den kleine. Deze was terstond dood. de ouders een zware slag. Personalia. Tot tijdelijk onderwijze aan de R. K. Jongensschool aan de Marii straat is benoemd de heer A. J. M. Lohmsi te Heemstede. Aan de Rijksvakschool te s' Graven hage slaagde voor het examen schoenmate de heer F. W. van Santen alhier. Voor het examen Machine-schrijve (systeem „Mereurius") zijn geslaagd dames T. Telkamp en J. van der Wies de heeren C. Bouwmeester en A. Oschafc Allen werden opgeleid door den heer G. van Lierop Jzn alhier. Inenting. Uitsluitend des Zaterdags middags van 34 uur zal er voorloopig no kosteloos gelegenheid zijn tot inenting revaccinatie tegen alastrim. LEIDSCHENDAM. Volksbond. Donderdag a.s. dos avond te 7.45 uur houdt de R.-K. Volksbond zij maandelijksche ledenvei'gadering in patronaat. De agenda bevat o.m.belxaj deling „Ziektewet.'", 'behandeling van he winterprogramma, beantwoording vra: bus. KATWIJK. Organisatie bouwvakpatroons. Zatei dagmiddag vergaderden verschillende troons uifc de bouwvakken, zoowel Va Katwijk aan den Bijn als van Katwii aan Zee. Aanleiding tot deze vergaderin was het verzoek van den besturen d< Bouwvakarbeidei'sbonden, om ook vos Katwijk over te gaan tot invoering va een collectief arbeidscontract .en in vei band daarmee het verstrekken var cantiebonnen. Breedvoerig werd deze besproken, hetgeen tot gevolg had, da men gevoelde en begreep, dat het ook den weg der patroons ligt om zich te ganiseeren, zulks niet alleen -met het ooj op bovengenoemd verzoek, doch voora ook om de navolgende reden: Aangezien Katwijk tegenwoordig ooi gezegend is met een schoonheidscommissi'. welke de bouwplannen voor nieuwe wo ningen beoordeelt en dit reeds tot on! zaggelijk veel moeilijkheden aanleidinj heeft gegeven, was men van oordeel, da een gezamenlijk optreden hiertegen met vrucht zou hebben, dan wanneer (wat tofc nu fcoe het geval was) persoonlij voor zijn belangen moest opkomen. Besli ten werd tot oprichting van een Pi troonsorganisatie voor Katwijk aan Zee Katwijk aan den Rijn gezamenlijk, waai e toe voorloopig een 13-tal aanwezigen fcoa s traden. Aansluiting zal gezocht worde met een christelijken Patroonsbond. Een voorloopige commissie, bestaan! e uit de heeren J. Houwaard te Katwij d aan Zee en P. Slingerland te Katwijk aa den Rijn, krijgt opdracht om een en andf nader uit te werken. KATWIJK AAN ZEE. De firma Jarr.in in Katwijk, Zate dagmiddag werd de nieuwe zaak van firma C. Jamin op den hoek Voorstraat- Badstraat, geopend. Mug elke zaak bij opening eenige belangstelling trekkei zooiets als thans plaats had, was in ot Katwijk nog niet voorgekomen. Of het wl om de naam Ja-min, of het was om prachtige bediening door enkele lieftal! go jongedames, gekleed in de bekende ponnetjes, of het was omdat deze fint toch voordeeliger moet zijn, we weten b' nog niet, doch vanaf ongeveer 4 ui tot des avonds sluitingsuur was het eï file van kooplustigen die met groepen f? lijk mee sten toegelaten worden om, voo de goede orde, langs een anderen w d (deur) naar hun huis terugkeerden. D' behalve de ontelbare kooplustigen, b( zeer veel belangstellenden aan de straat aanwezig waren, laat zich b pen. Het was een ongekende drukte. Diefstal. Bij den land- en tuinbouw' V. zijn op het land aan den Sluisweg aantal, bloemkolen van hun kasten on daan en de kool meegenomen. Bij bloem'koolprijzen van tegenwoordig sp5 dig een flinke schadepost. Gevaarlijk. Bij den landbouwer M. is op zijn landerijen in de Ketthl b duinen een projectiel, afkomstig schietoefeningen met geschut, gevondfi De militaire autoriteiten zijn er mee kennis gesteld.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2