loos doo<Mt haar KERKNIEUWS INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. Wrijf mei de 4ngerfMpen wat Purol 'in Uw hoofdhifid er/«*sch daarna Uw hoofd met war\wyte/en gewone zeep 10f nog beter met Furolzeep. l-j^rhaal dit zoo nu dan. Uw hoofdhuid wordt daardoor roosvrij. het haar schoon en zaabt e^treWbiet uit. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Dcodelijk auto-ongeluk. De '16-jarige Wieling®, die Dinsdagmid dag plotseling van het trottoir stapte, werd in de Hengelosche straat te Enschedé, door een uit Hengelo komenden auto overreden. Gisteren is hij in het R. K. Ziekenhuis overleden. Het auto-ongeluk op den Wage- ningschen berg. Men meldt uit Wageningen aan de rMsb." Het onderzoek door de politie naar do aanrijding met doodelijken afloop op Zon dag j.l. heeft aangetoond, dat het ongeval uitsluitend is te wijten aan den auto-be stuurder J. J. S., die met zoo groote snel heid heeft gereden, dat hij de bocht ia den straatweg niet meer kon nemen. De auto is over een afstand van ruim 20 M. over het rijwielpad tevens wandelpad, ge schoven, waarbij het slachtoffer, de 28-ja- rige F. J. Alberts, werd omvergereden en onmiddellijk gedood. S. zelf heeft bij het breken van een ruit van den auto glassplinters in het rechter oog gekregen, dat daardoor zoo ernstig is verwond, dat hij moest worden opgenomen in het Diaconessenhuis te Arnhem. Ver moedelijk zal hij dat oog moeten missen. Dinsdag is de sectie op het lijk verricht door dr. Hulst uit Leiden. De in beslag ge nomen auto zal deskundig worden onder zocht. Wat de verwonde mej. G. K. betreft, haar toestand is vooruitgaande. Tegen S. is proces-verbaal opgemaakt. Onder een zandkar. Dinsdag reed de zestienjarige Ad. van Zwam in de Emmastraat te Velp op de fiets met een ladder op den schouder. Bij het passeeren van een kar met zand ver loor hij het evenwicht. Hij greep zich vast aan een wagenwiel, zoodat hij kwam te vallen en dit wiel over zijn hoofd kreeg. In levensgevaarlijken toestand is hij naar het ziekenhuis vervoerd. Aan de gevolgen overleden. De arbeider A. van Overveld, uit Schijf (Paicphen) die Maandag j.l. door een met bieten geladen tramwagen te Roosendaal werd overreden, is in den nacht van Dins dag op Woensdag overleden. De man laat een vrouw met vier kinde ren achter. Kind gestikt. Het ruim 1-jarig kindje van V; te Dru- ten had het ongeluk een olienootje door te slikken, dat in de luchtpijp geraakte. Hoewel het kind in allerijl naar het zie kenhuis te Nijmegen vervoerd werd om daar geopereerd te worden, is het aan de gevolgen overleden. Verdronken. Gisteravond is in de Tweede Katen- drechtsche haven te Rotterdam de 35-jari- ge kolenwerker A. M. R., toen hij zich van hot stoomschip Naval op de S. H. V. 77 wilde begeven, overboord geslagen en ver-- dronken. Het lijk is opgehaald en naar Crooswijk vervoerd. Lijk opgehaald. Te Winschoten is gisteren uit de gracht bij den Hertenkamp het lijk opgehaald van de bejaarde weduwe H. Meijer, die \'ermoedelijk bij het waterputten daarin was gevallen. Aan de gevolgen overleden. De arbeider A. van O., uit Schijf heeft Dinsdagavond op het teTrein van de Coöp. Suikerfabriek te Roosendaal beide bee- nen verwond. Hij is gisteren in het zieken huis overleden. KINDERVERLAMMING. Twee gevallen te Schiedam. In de gemeente Schiedam hebben zich een twee gevallen van kinderverlamming voorgedaan, een bij een zoontje van den heer Br. in de Mathenesserstraat en een bij een 6-jarig dochtertje van den agent van politie J. J. v. A. uit de Oost-erstraofc. Het eerste is in het gemeenteziekenhuis, het tweede in de Dr. Nol et-stichting opge nomen. Te Roermond. Bij het 2 1/2-jarig kindje van K., wonen de in de Veldstraat te Roermond, is een geval van kinderverlamming geconstateerd. Het kind werd naar het ziekenhuis over gebracht. Te Beverwijk. Te Beverwijk is een 2-jarig kindje aan encephalitis, ontstaan na inenting, over leden. Te Stramproy. Te Stramproy is bet 8-jarig zoontje van den landbouwer J. B., aan ^kinderverlam ming overleden. Encephalitis. Bij een vierjarig knaapje te Delft werd na inenting encephalitis geconstateerd. Roodvonk. Te Hceswijk zijn, naar „de Tijd' meldt, de studenten van het Gymnasium Norber- tinum op medisch advies naar huis gezon den wegens een geval van roodvonk onder dc studenten. DE MOORD TE ROTTERDAM. Reconstructie van de ontvoering. Gisteravond zijn de drie met het onder zoek in deze moordzaa-k belas-te inspecteurs van den Justitioneelen dienst van het bu reau aan de Groote Paauwenst-eeg te Rot terdam. met een rechercheur, die voorzien was van een fiets, naar de Coolschestraat gegaan om de feiten van de vorige week te reconstrueeren, teneinde na te gaan in hoeverre de verklaringen van de oogge tuigen van de ontvoering va-n Marietje van O. juist kunnen zijn. De reconstructie is opzettelijk eerst eenige dagen na het misdrijf in elkaar gezet, in de eerste plaats, omdat de getuigen van de eerste dagen nog te veel onder den indruk van het ge beurde waren, in de tweede plaats zij zich nog te woordelijk zouden kunnen herinne ren wat zij precies aan de politie hadden gezegd en nog te veel den wensch tot ge tuigen hadden. Bovendien was het- in die eerste dagen zoo geweldig druk in de Coolschestraat, dat zoo'n proef niet rustig zou kunnen worden genomen. Aan do getuigen is oa. gevraagd: waar heeft u nu precies gestaan, waar speelde 't kind en waar stond dc man met de fiets? Vervolgens is de yecherchour met- zijn fiets op de laatste plaats gaan staan en de in specteurs hebben er zich van overtuigd, dat van de plaatsen, waar do getuigen hebben gestaan inderdaad te zien is ge weest wat later als verklaring werd opge geven. Men is hierbij tot de conclusie ge komen, dat aan de verklaringen wel dege lijk groote waarde mag worden toegekend, al zijn cr dan in onderdeelen gradueelo verschillen, welke op het onderzoek voor het overige anders niet van grooten in vloed zullen zijn. Bovendien hebben de 3 inspecteurs zich nu een nog duidelijker beeld kunnen vormen van wat er de vo rige week Woensdag precies in de Cool schestraat- is gebeurd. De verklaringen van do getuigen grijpen goed in elkaar. Uit den aard. va-n de zaak heeft- deze reconstructie in de buurt veel belangstel ling getrokken. Voorts heeft- men enkele opmetingen ge daan en de verlichting in de straat als mede de verschillende door de get-uigen opgegeven tijden gecontroleerd. Op zeek naar c!en moordenaar. Naar het schijnt heeft dc verleden week te Rotterdam op een 10-jarig meisje ge- pleegden moord, ook vele gemoederen in Amsterdam in onrust gebracht. In zooverre deze treurige gebeurtenis voor vele ouders een aansporing is geweest nauwlettender over hun kinderen te waken en hun te ver bieden zich aan onbekenden toe te vertrou wen, heeft zij een goede uitwerking gehad. Het publiek echter stelt met de beste bedoelingen overigens alles in het werk, om de politie bij haar moeilijke taak te steu nen. Bij de politie hebben zich de laatste v/eek dan ook reeds herhaaldelijk mensehen aangemeld, die ervan overtuigd waren, daü zij den moordenaar hadden gezien en hnlp van de politie kwamen inroepen. De ver denking bleek in alle gevallen ongegrond te zijn, zoodat alle verdachten onmiddellijk weer in vrijheid gesteld konden worden. Om een enkel geval te noemen: Een dezer dagen kwam des avonds een heer haastig het politiebureau aan den Overtoom binnenloopen met de mededee- ling, dat hij den moordenaar in het Vondel park ontdekt, meende te hebben. De politie deed, wat haar in zulk een geval te doen stond: ze volgde den heer naar het Von delpark, waar een man werd aangetroffen. Toen den man werd verzocht zich naar het bureau aan den Overtoom te begeven, vol deed hij hieraan onmiddellijk. Op het bu reau bleek onmiddellijk, dat de man een eerzaam huisvader was, op den bewusten dag tot over zessen op zijn kantoor had ge werkt en daarna thuis den maaltijd had go- bruikt. De aanbrenger had zijn verdenking gebaseerd op het feit, dat de man een man chester pak droeg en achterover gekamd haar had. Zonder aan de goede bedoelingen te twij felen, die aan deze verdenkingen ten grond slag liggen, zouden we eenieder toch in overweging willen geven, dat het dragen van een manchester pak en het hebben van achterover gekamde haren, op zichzelf nog geen aanwijzingen vormen, die voor de po litie van waarde zijn. Behalve, dat het zeer onaangenaam is voor den betrokkenen, die aldus zonder reden verdacht worden van een afschuwelijke misdaad, bemoeilijkt deze belangstelling van het publiek de werk zaamheden der politie ten zeerste. „Msb." Do moord aan den Bezuidenhoutscheweg te 's-Gravenhage. De termijn van gevangenneming van den verdachte van den moord op een oude dame aan den Bezuidenhoutscheweg ï-s door de Haagsche rechtbank met dertig dagen verlengd. ERNSTIGE RELLETJES TE MAASTRICHT. Politie en burgers gewond. Dinsdagavond hebben op verschillende plaatsen van Maastricht ernstige relletjes plaats gehad, die vooral in den Statensin- gel tot- hevige botsingen leidden. Er waren daar veel menschen op de been, toen werk willigen van de fabriek kwamen. Plotse ling werd uit het publiek herhaalde malen geschoten. Een agent werd in den buik ge wond, de marechaussee Henders kreeg een schot in de knie. Hij werd naar het po litiebureau vervoerd. Verder werd de bur ger Schepers door 3 schoten in buik en borst gewond, terwijl de burger Dear een schot in het dijbeen kreeg. De agent en de twee burgers moesten por auto van den G. G. D. naar het hospitaal vervoerd wor den. Ook in de Capueijnenstraat en op Boog- Frankrijk was er veel volk op de been, terwijl ook hier de opwinding groot was. Uit de ramen werd met allerlei voorwer pen geworpen naar de politie, die genood zaakt was verschillende charges uit te voeren en de samenscholingen uiteen te drijven. Hier vielen echter geen gewon den. Hóewei de toestand op het oogenblik in, de geheele stad weer rustig is, ziet men dezen toch als crit-iek. De geheele politie macht- werd dan ook op de been gehouden. Men verwacht niet, dat de relletjes zich nog hedennacht zullen herhalen. Verpleegde ontsnapt. Onder een goederentrein van Rotterdam naar Amsterdam. Gisteravond werd aan den uitgang van het Centraal station te Amsterdam een man aangehouden, die poogde zonder kaartje het station te verlaten. Hij vertel-, de. dat hij maar even doorgeloopen was om iemand te zoeken en dat hij nu weer naar buiten wilde. Daar de man echter eenigszins vreemd deed, en bovendien zijn kleeren er bijzonder vuil uitzagen, hield men hem vast en bracht hem over naar het polifciêpostliuis Centraal-station. Daar bleek, dat hij een lialf-verpleegde was van het gesticht- Maasoord op Portugal in Rot terdam, die gisteravond ontvlucht was en kans had gezien onder den laatsten wa gen van een goederentrem geklemd de reis van Rotterdam naar Amsterdam mede te maken. Een oplichtster. Te Delft werd gearresteerd een 38-jarige inwoonster van Rotterdam, verdacht- van oplichting en diefstal. Zij had een inwoner van Delft weten te bewegen tot het'koo- pen van e?n waardclooze teekening, voor gerende echtgenoote te zijn van een nood lijdend kunstenaar en had tevens kans ge zien een portemonnaie met geld te stelen uit den zak van een pas, die in de gang hing. Zij bekende, de oplichting en den dief stal en is ter beschikking van de politie gesteld. Berooving. Te Venlo deed Dinsdag een buitenman bij de politie aangifte, dat hij in de Joden straat- aldaar voor een bedrag van 300.— beroofd was. Na onderzoek arresteerde dc politie een drietal vrouwen, die inderdaad de beroo- ving hadden gepleegd; een gedeelte van het gestolen geld kon nog in beslag ge nomen worden. Een aanranding. Gisternacht, te ongeveer half een, werd op den Beukelsdijk te R'dam ter hoogte van de St. Willebrorduskerk door een wa ker van een particulieren nachtveiligheids dienst gegil gehoord. Hij zag een meisje of vrouw en een man, en vermoedde, dat het meisje werd aangerand. Een autobuschauffeur, die het gillen ook gehoord had, wa-s eveneens komen aanloo- pen. Toen de man zag, dat menschen op hem, toekwamen, maakte hij zioh snel uit de .voeten. De waker en de chauffeur za-ten hem achterna, doch -de man wa-s reeds een zij straat ingeloopen. Zij vroegen aan de enkele voorbijgangers of dezen misschien iemand hadden gezien, die er ongeveer zoo en zoo uitzag, kre gen wel enkele aanwijzingen, doch slaag den er niet in den vluchteling te vinden. Daarna- hebben verscheidene menschen naar het meisje gezocht. Deze woont waar schijnlijk in de buurt, want van haar was geen spoor meer te vinden. Hoogstwaar schijnlijk is zij in een der zijstraten een huia binnen gegaan. De politie weet dus nog niet-, wat er precies gebeurd is. Inbraak. Dinsdag is ingebroken ten huize var. S S. te Castricum. Er werd voor een waarde van 2000 ontvreemd. Branie! in een fouragepakhuis. Gisteravond te half zes brak een hevige brand uit in het fouragepakhuis van den heer F. A. Witt-makers aan de Bijerfc te Naarden gelegen. De vlammen sloegen zoo snel om zich heen, dab binnen een kwar tier het geheele pakhuis in lichte laaie stond. Een hoeveelheid hooi, etroo, graan en meel ging verloren, benevens een vrachtauto. De brandweer wist de belen dende perceelen te behouden. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Eigenaar van het pakhuis is de heer J. Krijnen te Bussum. Huis ingestort. Te Ubaeh-over-Worms is een in aan bouw zijnd huis van zekeren P. grooten- deels ingestort. De schade bedraagt 1500. Een kippendief. De landbouwer Seheers in de buurtschap Halle bij Zelhem heeft bij zijn woning een bunzing gevangen. In zijn hol werden veertig kippen gevonden, die de landbou wer vermist had. Houd goed rechts Als bewijs van de goede verhouding tus- schen den burgemeester in Den Haag en de gemeenteraadsleden deelt men aan „Het Vad." mede, dat de heer Duijs dezer dagen, toen hij zijn rijbewijs behaalde, een geluktelegram van den burgemeester mocht ontvangen, luidende: „Gelukgewenscht. Houd goed rechts". Mr. Duijs seinde hierop terug: „Harte- lijk dank voor gelukwensch. Zal steeds goed rechts houden, maar moet links voor bijrijd en". Onveilig strand. Het strand te Scheveningon ïs wegens het schieten met geschut onveilig tot Kat wijk op Dinsdag 22 en- Woensdag 23 Oc tober, telkens van 11 tot 14.30 uur. Het- strand is onveilig tot Wassenaar- sche Slag op Donderdag 24 en Vrijdag 25 October, telkens van 9 tot 14.30 uur, we gens het- schieten met mitrailleurs. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat het strand niet eerder voor het publiek toegankelijk is alvorens de roode vlaggen, welke de onveiligheid aanduiden, zijn weggenomen. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Granaat gesprongen; 3 doodert. Uit Las Palmas wordt- gemeld, dat bij militaire manoeuvres in het dorp Telde een granaat is gesprongen. Een luitenant, een sergeant en een korporaal zijn gedood, zes manschappen ernstig gewond. Huis te Bombay ingestort. In de inboorlingenbuurt in Bombay is een huis ingestort-, waardoor 5 personen gedood en 7 gewond werden. De scheepskat van de Oklahoma. Toen brandweerlieden en assuradeurs gistermorgen den romp van hot finaal uit gebrande stoomschip Oklahoma in een der dokken van Liverpool betraden om te zoe ken naar mogelijke voorwerpen van waar de, hebben ze geen enkel voorwerp ge vonden, dat aan het vuur ontsnapt was. In een kleine holte van den romp, dicht bij de kiel werd echter nog een levend wezen aangetroffen n.l. dè scheepskat, die er al weer rustig lag te slapen; heb dier heeft echter den geheelen brand, die zeven uur duurde, meegemaakt, hetgeen bewezen werd door hot- feit, dat de rugharen lich telijk gezengd waren evenals de zooltjes; toen het dier een schoteltje melk had ge kregen. was het volkomen opgeknapt en weigerde het den romp te verlaten; Bulgaarsche roovers. Een rooversbende heeft hij Toteven een aantal auto's aangehouden en de reizigers geplunderd. De roovers zijn vervolgens in de bergen gevlucht. Men meent te do-en te hebben met dezelfde bende die onlangs onder aanvoering van Dotsjo Oes-onof ge tracht heeft, een aanslag te plegen op den trein Sofia-War na. Het „drama" van het Kcningsmeer. Volgens een bericht in de bladen heeft de justitie tegen den zoogenaamden vul pen-koning Winkler, als ensceneerdér van heb bekende gefingeerde „zelfmoord"- drama van het Koningsmeer in Beieren, een aanklacht ingediend wegens mislei ding der autoriteiten. Valsche munters gearresteerd. Als uitgevers van groote bedragen aan valsche dollarbiljetten zijn te Berlijn de 31-jarige landbouwer, Hermann Jeremias, uit Roemenië afkomstig, doch later naar Nederland verhuisd, de 49-jarige Ignaz en de 30-jarige Eugen Schwarz gearresteerd. De door hen in omloop gebrachte biljet ten waren echte dollarbiljetten van lagere waarden, waarbij het cijfer was uitgeveegd en door veel grootere getallen was ver vangen. Met deze valsche biljetten heeft Jere mias o.a. in een groote juwelierszaak in het Westen van Berlijn een briljanten ring van 6000 rijksmark gekocht, waarbij hij van vier 500 dollar-biljetten nog een be langrijk bedrag terugkreeg. Hij werd eerst een maand later betrapt, toen hij een van zijn valsche dollarbiljetten wilde laten wisselen. Op grond vair zijn verklaringen werden beide andere mannen op het Anhalterst-ation gearresteerd, toen zij naar Tsjecho-Slowakije wilden vertrek ken. Alle. drie verklaren, dat zij in Antwer pen valsch geld hebben gekregen van ze keren Kroner, in wiens opdracht zij de biljetten reeds langen tijd vervaardigden. De Berlijnsche politie heeft zich met de Antwerpsche politie in verbinding gesteld. Eer» parel van 625.000 gulder». Het N. T. A. meldt uit Bombay, dat pa- relvisschers Dinsdag in de Perzische Golf een parel hebben opgevischt. die 50 gram \7eegt en waarvan de waarde op 250.000 dollars (625.000 gulden) wordt geschat. De afkomst van Columbus. Er is al sinds jaren een groote strijd gaande tusschen de geleerden in Spanje en Italië over de afkomst van Columbus, den ontdekker van Amerika, die beide landen zich gaarne willen toeëigenen. Thans ver zekert men van Italiaanschen kant-, dat er bij toeval in de bibliotheek van hefc Vati- caan een st-uk over Columbus ontdekt is. Dit stuk, dat de zegels draagt van Ferdi nand en Isabella van Castilië, zegt, dat de familie Columbus afkomstig is uit Cogo- leto, Quinto en Savona. Columibus is ge boren te Cogoleto,|jsijn ouders te Quinto, zijn voorouders te Savona. Cogoleto ligt aan de Riviera de Ponente, op 25 K.M. a li s-tand s van Genua, dat altijd voor Colum bus' geboorteplaats is doorgegaan. Met Quinto zal wel niet de Spaansche stad van dien naam bedoeld zijn, maar Quinto al Mare, dat eveneens vlak bij Genua ligt, aan de Riviera- di Levante. Savona ligt, naar men weet, evenals Cogeleto aan de Riviera di Ponente. Columbus zou volgens deze gegevens als het verhaal van hun bestaan geen sprookje is dus een wasch- echi Italiaan zijn. LETTEREN EN KUNST EkkehardV-Spiele. Onder auspiciën der N.V. Internationale Concertdirectie Ernst Krauss zullen uit voeringen door de Ekkehard-Spiele wor den gegeven te Amsterdam: 31 October in het Rika Hopper-Theater; 2 en 3 No vember: Den Haag, Diligentia 5 Novem ber: Rotterdam, Geb. v. K. en W. Voorts te Haarlem, Stadsschouwburg (23 October; Bussum, Concordia (21 October)Hilver sum, Apeldoorn, Deventer, Zutphen. Amersfoort, Alkmaar, Leiden, Delft-, Breda, Arnhem, Nijmegen. Venlo, Maas tricht Heerlen. 4 Crooks komt terug. Naar ons de impressario Ernst Kra mededeelt, heeft de groote tenor Rich» Crooks zijn vertrek naar Amerika uit steld tot 13 November, teneinde Ma dag 11 November nog een concert in j Haag (geb. v. K. en W.) te kunnen j Crooks is voornemens gevolg te aan de vele verzoeken een opera-p gramma ten gëhoore te brengen. Helène Swarth. 2-5 October a.s. hoopt de bekende diet res Helène Lapidoth-Swarth haar zevs tigsfcen verjaardag te herdenken. Helène Swarth werd geboren te sterdam in 1859 en verhuisde in 1S65 i Brussel, en vervolgens naar Mecheï waarvan zij later in zoo menig sonnet lied de eigenaardige, met mystiek gelad atmosfeer als hot- ware zooals Pol Mont hefc eens uitdrukte wist voelba to maken. Zij kreeg een geheel Franse opvoeding en haar eerste gedichten schre zij dan ook in do Fransche taal. Pol Mont raaddo haar aan in het Nederlands to gaan Schrijven, hetgeen zij deed en i verscheen in 1882 haar eerste Nederlan scïi9 bundel „Eenzame bloemen', dien schreef zij geregeld in het Ned< landsch. Van haar bundel noemen i „Blauwe bloemen" (1884); „Sneeuwvlo ken" (188S); „Rouwviolen" (1889); „Pa-ss bloemen" (1891). In 1S92 huwde zij te Den Haag met Fr Lapidoth; acht jaar later scheidde echter van hem. Helène Swarth heeft haar eerste bundels poëzie gesehonfe welke tot de schoonste behoort van de jongeren ons gaven, doch haar pes mistische levensbeschouwing heeft kunst geen goed gedaan. Haar latere 1. dels zijn „Najaarsstemmen" (1900), „Avon wolken" (1911), „Donkere Paden" en zame Paden" (beiden 1916) e.a-. Ter gelegenheid van haar .zeventigsi verjaardag heeft „De Nieuwe Gids" e jubileum-nitmmer uitgegeven, waara Willem Kloos1, mevrouw Jeanne Kl« Reyneke van Stuwe, Jac. van Looy Joannus Reddingius bijdragen hebben j leverd, ook Pol de Mont schrijft hie eenige waardeerende regels. Redding schrijft over haar: „Zij was de vrouw in Nederland, die dichtend zo: vertolkend zonder voorbehoud hl wat omgaat in een vrouwenhart. Haar leed het leed van velen; haar strijd de ste van duizenden. Mogen er tijden van ini king geweest zijn, telkens wist de dich res zich te hervinden; opeens zingen woorden weer door haar heen, leeft 1 nieuwgevonden beeld en men weet-, is haar kunst gegroeid. Haar leve-n is mend zingen en zingend herwint zij I evenwicht. Pol de Mont schrijft: „Ik ben er* nog tijd even trotsch op, -dat ik er, al wel halve eeuw geleden, iets toe bijdroeg i de toen in het Fra-nsch dichtende joB schrijfster er toe over te halen in ei{ Nederla-ndsch te zingen". Ter gelegenheid van haar zeventigsl verjaardag zal in de Stedelijke Hoofd bliotheek te Antwerpen een bentoonsl ling worden gehouden van haar werk: dichten, proza en haar weinig bekende; tieken. Vijftig-jarig bestaan der Kleiweg-parocl te Gouda. Bisschoppelijk bezoek. Men meldt uit Gouda aan de „M-sb.": Ter gelegenheid van he-t vijftig-jarig Staan der parochiekerk O. L. Vrouw meivaart alhier, heeft Z. D. H. Mgr. J. J. Aengenent, bisschop van Haarlem i Gouda een bezoek gebracht. Onder kl« gelui werd mgr. Dinsdagavond te half ven aan de grens der gemeente door hoogeerw. heer deken B. M. J. van Ro- geestelijkheid en kerkbestuur der paroc! verwelkomd en langs de bevlagde straf waarlangs zich een groote menigte had gesteld, in een open landauer naar de h gereden, waar de bisschop litur^jsch wi ontvangen. Met een korte plechtigheid, dens welke mgr. Aengenent den bis pelijken zegen gaf werd de inkomst ten. Gistermorgen, droeg Z. D. H. een Po:^ fica-le H. Mis op. Bij deze plechtigheid vi de Bisschop geassisteerd door de geel lijkheid der parochie en verschillende toors uit het bisdom, alle zonen van stad Gouda. Het gemengd koor zong Missa „Benedicamus Domino" van Pero Na het Evangelie heeft- mgr. Aeng-effi in een korte toespraak zich tot de geloo gen gewend, hen gewezen op de beteeke van het kerkgebouw en de zegeningen, God iü de a-fgeloopen vijftig jaar de rochie heeft geschonken. De feestviering werd gisterenavond sloten met een plechtig Lof, waa-roa feestpre-dicatie door prof. Z. de Korte, het seminarie te "Warmond. N li d Nieuwe Catechismustekst. Naar wij gemeld hebben, is binnen zienbaren tijd de benoeming te vervr: j ten van eene commissie, die tot taak hebben een nieuwen tekst te ontwei] voor den caecliismus voor de Nederlands^ bisdommen. „De Gelderlander" teekent hierbij Dit bericht zal door velen in den la: met vreugde worden Wij spreken de hoop uit, dat, naast theologen, in deze commissie ook de voed- en taalkundigen een plaats krijf Misschien ontstaat dan een tekst, door zijn bevattelijkheid meer spreekt het kinderverstand en het kinderhart, met den huidigen tekst- het geval is"-

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6