SPORT UIT DE OMGEVING Agenda HET LEIDSCHE NIEUW- ACADEMISCH ZIEKENHUIS. De afdeeling Interne Geneeskunde. Sinds korten tijd is de afdeeling Interne Geneeskunde, van het oude naar het nieu we ziekenhuis overgebracht. Dinsdagochtend gaf professor dr. W. A. Kuenen voor een stampvolle zaal zijn eer ste college in het nieuwe ziekenhuis. Prof. Kuenen gaf een beschouwing over de nieuwe afdeeling. Heb nieuwe gebouw voor interne genees kunde bestaat uit twee., scherp gescheiden afdeelingen, de polikliniek en de kliniek. De polikliniek bevindt zich in het voorge bouw. naast de polikliniek zijn de' kamers van de assistenten, dan volgt de afdeeling physische therapie. Deze is schitterend in gericht en kan den patiënten alles geven, wat het medische weten en kunnen, bieden kan, zeer zeker een moreele plicht van het rijk tegenover de patiënten, die zioh zeer groote psychische opofferingen getroosten door het onderwijs in d© geneeskunde te dienen. Naast de afdeeling psysische therapie is de Röntgenafdeeling, die thans ©en ge heel zelfstandige afdeeling is. Boven vinden w© de collegezaal, die nu al te klein is om het groote aantal studen ten van tegenwoordig te bevatten (de plan nen van het nieuwe ziekenhuis dateeren van 19081910 en toen was zulk een toe neming van het aantal studenten zeker niet te voorzien). Naast de collegezaal is e>en mooie ruime kamer voor den hoog- loeraar, verder zijn er kamers voor de ad ministratie en een bibliotheek .voor assi stenten en enkele studenten. Tevens is hier het, op aanraden van prof. Kuenen, gestichte centrale laborato rium. waar chemische en bacteriologische onderzoekingen gedaan worden, het geheel onder leiding van een internist, omdat de interne de grootste behoefte heeft aan een klinisch laboratorium. De noodzakelijkheid hiervan is gebleken door den dood van .professor de Jong. Volstrekt onlogisch zou het zijn als de afdeelingen chemie en bacteriologie al deze onderzoekingen zouden doen, het noodza kelijk verband met de kliniek zou dan groo- ten deels verdwenen zijn. Op het centraal laboratorium volgen de afdeelingen voor macro-microphotografie en de steriliseer- xuimten. De kliniek bevindt zich in het achter gebouw, dab met het voorgebouw is ver bonden door een plm. 80 ML lange gang. De kliniek bestaat uit een centrale gang, waarop vier zalen uitkomen, de zalen zijn zoo gebouwd, dat ze elkander niet kunnen hinderen. Iedere zaal krijgt van twee of drie kanten daglicht en heeft een eigen waschhok. Tusschen de zalen bevinden zich twe© dagverblijven, waar de patiën ten zich kunnen vermaken, en talrijke ka mers. Deze zijn voor de hoofdverpleegster, verpleegsters, administratie en linnenka mers, benevens theekeukens. Ook zijn hier de afzonderlijke onderzoekkamers waar de sub-assistenten de patiënten rustig kunnen onderzoeken. Door de talrijke onderzoekkasiers heb ben de sub-assistenten minder laborato riumruimte. (zij werken niet in het oen- traal-laboratorium) wat echter geen ern stig bezwaar is. Tegenwoordig kunnen iedere 14 dagen •l nieuwe sijb-assistenten komen tegen 4 iedere drie weken in het oude gebouw, een voor de studenten aangename vooruitgang van 50 pet. Het grootste voordeel van het nieuwe ziekenhuis is echt-er, dat de patiënten een betere ligging kregen, en dat ze beter ver zorgd worden als dc exploitatie goed is, d. w. z. dat er genoeg geld beschikbaar wordt gesteld. Dit is een teere zaak, die van den directeur van het ziekenhuis en de curatoren van de universiteit groote medewerking krijgt, maar waarvan het groote belang door de machthebbers die verder afritten, soms niet zoo goed begre- j>en wordt. RijksmussJm van Oudheden. Archaeologischc lezinge n en cursussen. Tot haar groot leedwezen moet de di rectie van het Rijksmuseum van Oudhe den melden, dat door onvoorziene om standigheden de komst van dr. H. M. R. Leopold onmogelijk is geworden. Zij, die zich uitsluitend voor deze lezin gen hadden aangemeld, worden verzocht hiervan vóór 1 November opgave te doen. Inplaals van de beide aangekondigde lezingen zullen thans komen. 5 November: <ir. J. Holwerda, Het schip van Oseberg en de cultuur der Noormannen. 7 November, dr. J. H. Holwerda, Ascloa, het Noorman nenkamp aan de Maas. In verband hiermede is de termijn van aangifte tot 1 November verlengd. Een spoor In de tramremise ingezakt. Geen persoonlijke ongelukken. In de remise der Noord-Zuid-Holland- sche Tramweg Mij., aa-n den Rijnsburger- weg, heeft een ernstig ongeluk plaats ge had. dat echter gelukkig goed is afgeloo- pen. In deze remise rijden de trams op zoogenaamd verzonken spoor, dat op be tonnen paaltjes rust. Tusschen de rails van dit verzonken spoor bevindt zich over een lengte van eenige honderde meters spoor, een diepe open gang van ongeveer 1 M. breedte. Als nu de trams over het verzonken spoor de remise zijn binnenge reden, worden door het technisch perso neel, dat zich dan in de opengang bevindt, de rijtuigen van onderen schoongemaakt, nagezien en zoo noodig gerepareerd. Vorige week heeft nu, juist toen een motorrijtuig met aanhangwagen de remise binnen re den. het verzonken spoor zich over groote lengte begeven, tengevolge waarvan de beide rijtuigen zijn gokanteld en in de gang zijn terecht gekomen. De bestuurder en nog een beambte, die zich in de rij tuigen bevonden, zijn met den schrik vrij gekomen. Een geluk mag bet heeten, dat ;zich op dit oogenblik geen personeel in de loopgang bevond, en dat er niet meer trams op het verzonken spoor stonden. Ongeveer drie dagen beeft het geduurd voor alles in orde was. Met het oog hierop is thans de oude remise aan den Hooge Rijndijk tijdelijk in gebruik genomen. De ontvluchting uit het Psychopathenasyl. Het signalement van de ontvluchten. Bij buitengewoon Politieblad van 16 Oc tober verzoekt thans de Commissaris van Politie alhier, namens den Officier van Justitie te 's-Gravenhage opsporing, aan houding en voorgeleiding van de volgen de twee patiënten, die in den avond van 13 October jl. het Psychopathenasyl alhier zijn ontvlucht: le. Adam Wober, geb. te Rotterdam, 1 Nov. 1904, koopman, zonder vaste woon- of verblijfplaats. Signalement: 1.55 M. lang flink gebouwd, mager gelaat, bruine kleur, groote wipneus, op een der neusvleugels 'n wrat, oogen blauw, linkeroog van glas, tamelijk groote mond, lichtblond baar, gekleed met grijze jas en blauwe broek. Hij ia behept met homosexueele neigin gen. 2e. Tennis Andriessen, geb. te Arnhem 25 April 1902, acrobaat en vuureter, wo nende te Arnhem, Lange Uitweg no. 6; Signalement: 1.70 M. lang, gezette, goed gespierde gestalte, vierkante schouders, vol gelaat mot sterk ontwikkelde onder kaak, gezonde kleur, blauwgrijze oogen, stompe breede neus, groote mond, donker blond, iets krullend haar; spreekt niet vlot, gekleed met grijs costuum met slappen boord. Dr. D. Wiersma. Het bericht, dat volgens geruchten te Groningen dr. D. Wiersma, onder-direc teur van het Rijkspsychopatenasyl alhier ernstig in aanmerking zou komen voor het hoogleeraarschap in de neurologie en psychiatrie aan de Groningsche universi teit als opvolger van zijn vader prof. dr. E. D. Wiersma, is ons bij informatie geble ken onjuist te zijn. Tien ure heit de klok. Gezien het succes, hetwelk A. den Her- tog's spel van trouw en vaderlandsliefde „10 ure heit de klok" bij de eerste vertoo ning te Leiden op 3 Oct. j.l. mocht te beurt vallen, heeft de directie van het Rott. Hofstad Tooneei besloten a.s. Maan dag 21 October een tweede vertooning vaD dit stuk in den Schouwburg alhier te geven, die thans om 8 uur zal beginnen. Handelsregister K. v. K. Wijziging: Sigarenmagazijn „Sumatra", Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F. 106. Siga- renhandel en aanverwante artikelen. Met ingang van 4 October 1929 is aan den heer J. J. Rijsbergen, Zoeterwoude, opnieuw volmacht verleend. Lunchroom ,De Land bouw", Noordwijk aan Zee, Oude Zeeweg 32. Vest. Fil. te Noordwijk a. Zee, Noord- Boulevard 5, d.d. 1 Juli 1929. Op 16 Oct.. stonden 319 werkzoekenden bij de Arbeidsbeurs ingeschreven tegen 602 op 16 Oct. van het vorig jaar. MUZIEK. Concert in de Pieterskerk. Aan Baoh was een groot deel van het programma ingeruimd op Leo Mens' laat ste orgelconcert in het zomerseizoen, dat hij nagenoeg aan den vooravond van Je winterconcerten gaf ten bate van het Pie terskerk-orgelfonds. Medewerking werd gegeven door de so praan-zangeres Johanna de Geus en den cellist Leo Ruijgrok. Leo Mens begon zijn orgelbespeling mot „Prélude en Fuge C moll' van Bach en. zijn Bachvertolking boeide om haar be lichting. Leo Mens kent zijn instrument, heeft een muzikale voordracht en levendige registratie. Ook zijn Brahmsvoordrachten Zwei Choralvorspiele „O welt ich mu«s dich lassen" on „O Goit, du frommer GofcV' genoten een decoratieve en analystische registreering, en werden gespeeld met zin voor klankkleur en gevoel voor stijl. Na de orgelpraestatie leerden wij de zangeres kennen on wij vonden haar voor dracht niet. onverdienstelijk. Wij noordon haar in „Recitatief en Aria uit Cantate 51" van Bach, in een majestueus geeste lijk lied van ven der Sigtenhorst-Meijer en in „Ich bin der Welt abhanden gekommen" uit Mahler's onvolprezen „Lieder a us letzter Zeit". Mejuffrouw de Geus is be gaafd met een mooi eopraangeluid, sym pathiek van timbre, een stem van vrij gvooten omvang en vrij groot volume. Allemaal gaven om tevreden mede te zijn en dr/or nauwgezette studie, in technischcu zin, te komen waar men wezen moet. De toonvorming is reeds vaak mooi, al kan in de résonnance nog moer worden be reikt en kan het merza-voce, dat wellu'"- dend is, nog meer draagkrachtig worden. De adembeheerschiag moet nog groeien. In den aanvang van het concert wa-s de zangeres wat onder den invloed van ner vositeit, zoodat in de zware, moeilijke Bach-aria wat aan technische en adem- vaardigheid ontbrak voor een groot deel wel op rekening van „Plankenfieber' mag worden geschreven. Het iied van van der Sigtenhorst Meyer vermocht ons qua in terpretatie het meest te bevallen. In het zeer moeilijk voor te dragen lied van Mahler vielen enkele momenten op door bezit aan sensitieve charme, een opgaan in ontroering. Daarom wil het ons voor komen, dat deze zangeres, wanneer meer gerijpt, in haar voordracht aanspraak op waardeering zal mogon maken. Leo Ruygrok, de warm gotimbreerde 2e dirigent van het Residentie-orkest, hoor den wij dezen avond* als cellist, toegerust met goede eigenschappen, muzikale smaak, en individueele klankmentaliteit en eeu mezza-voce sfeer, delicaat van aard eu klank. Zijn sensibele accenten en licht uii> gedoezelde streek klinken mooi en welda dig. Zoo was hot in de „Aria uit de D-dur Suite" van Bach en later op den avond in het „Adagio en Allegro van Prager, door hemzelf bewerkt. INGEZONDEN MEDEDEELING. Een woord van waardeering verdient de organist als de begeleider, die de vaak belangrijke orgelpartij met distinctie ver tolkte, zoowel in het accompagnement van de zangeres als wel bij den cellist. Hierbij toch wordt meer omzichtigheid vereischt. Het middenschip van het kerkgebouw was tamelijk goed bezet, de stemming was waardeerend; wij meenen, dat de execu tanten met voldoening op dezen avond mo gen terugzien. J. K. VAN M'N BOEKENTAFEL Van de H. Eucharistie tot de H, Drieëenheid. Door M. V. Ber- naTdot O. P., vertaald door P. Verbcrne O.S.B. N.V. Teulings' Uitgevers-Mij., Den Bosch. Prijs 75 ct. Het kleine boekske „Van do H. Eucha ristie tot de H. Drieëenheid", dat nu in tweeden druk voor mij ligt, (de eerste druk had tot titel: van do H. Communie tot do H. Drieëenheid) heb 'k met genoegen go- lezen. Het geeft ons een dieper inzicht in het Goddelijke van ons bovennatuurlijk leven en leert ons Eucharistisch te leven. De vertaler heeft er naar gestreefd, in de zen tweeden druk duidelijker te doen uit komen, wat de H. Oommunie ons brengt. Zoo stond 'b.v. in den eersten druk even als in den nieuwsben druk van het Fransche werkje „de H. Communie maakt ons werkelijk deelachtig aan het innerlijk leven der H. Drieëenheid", dab de vertaler nu op blz. 53 aldus weergeeft: „Doet ons we zenlijk veel inniger deelnemen aan het leven der H. Drieëenheid". De nieuwe uitgave van dit gouden boekske is bijna tot het dubbel aantal blad zijden van den eersten druk uitgedijd. Voor leeken, priesters en religieuzen is dit handboekje een' juweeltje van spirituali teit, een prachtig vadenecum, in staat groote, sterke en heilige zielen te vormen, waaraan de wereld tegenwoordig zoo n be hoefte heeft. I. KLEIJNTJEN8 SJ. DIOC. HAARL. BOND. De crisis in het Leidsch District opgelost. Op initiatief van de R.-K. Sportvereen. „Leiden" kwamen gisteravond in „Zomer- lust" een aantal voetbalclubstuuvders uit het District Leiden bijeen, waarbij tevens tegenwoordig waren Rector J. C. Groot en de heer D. Haverkorn. Voornaamste pun ten van bespreking van dezen avond wa ren: het vormen van een Junioren-compe titie en heb benoemen van een District- Bestuur en Competitie-leider. De bespre kingen, welke een vlot en aangenaam ver loop hadden, hadden tot resultaat dat in een enkele stemming het District-Bestuur als volgt werd saamgesteld: A. H. Schra- ma, Lisse. Roozen, iSassenheim, Th. Ber gers, Zoeterwoude, D. Haverkorn en A. Meershoek, Leiden. Zoover de heeren aanwezig waren, namen zij hun benoeming aan, terwijl de heer D. Haverkorn op ver zoek zich weder belasten zal met de re geling der Junioren-competitie. Staande de vergadering werden nog eenige junio ren-elftallen opgegeven, terwijl nog beslo ten werd, dat a.s Maandag het nieuwe District-Bestuur zal bijeenkomen om een en ander te regelen, zoodat wij mogen ver wachten dat Zondag 26 October a.s. de competitie voor de Junioren wéder zal gaan draaien. Eventueele voorstellen in deze kunnen alsnog voor Maandagavond in gediend worden. WATERPOLO. Wintercompetitie H. Z. B. Afdeeling II. H. Z. en P. C. II—L. Z. O. II 2—2 WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. Een bijdrage aan den Polder Vierambacht voor wegverbete- ring. De weg in het Zuiden, De Raad dezer gemeente kwam den 16den dezer, onder voorzitterschap van burgemeester Boddens Hosang bijeen. De voorz. opent de vergadering met gebod, waarna de notulen van de vorige vergade ring worej^n gelezen en onveranderd vast gesteld. Ingekomen is een verzoekschrift van de Centrale Esperanto Propaganda Commis sie, om ook in deze gemeente een cursus voor Esperanto op te richten. Aangezien de aard der bevolking zich in deze ge meente minder tot een dergelijken cursus leent, stellen B. en W. voor het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Aldus be sloten. Het, bestuur der Wilhelmina-vereeniging heeft een verzoek tot den Raad gericht om tot het tracteeron van de schoolkindei-en eene bijdrage uit de gemeentekas te mo gen ontvangen tot een bedrag van 1, per kind. B. en W. meenen te mogen adviseeren om, evenals het vorige jaar, een bijdrage te verleenen van ƒ0.50 per kind, aangezien de omstandigheden der vereeniging zich niet hebben gewijzigd. De heeren vin Dam en van Ruiten wenschen in deze een lijn van gelijkheid te trekken. De voorz. zegt, dat de feestoomm. van het dorp geen subsidie wenscht en onafhankelijk wil blij ven. Aangenomen. Punt 4. Benoeming leden commissies van bijstand. Overeenkomstig de bepalingen der Gemeentewet moeten de leden der commissies van bijstand jaarlijks door den Raad worden benoemd en moeten hunne namen worden bekend gemaakt. Aftredend zijn de heeren Noordam, van Dam en Tondu voor do Bouwcommissie, en voor de Bedrjjvoncommis'Sio de heeren van Rui ten, van Dam en Tondu. De voorz. merst op, dat genoemde heeren terstond herkies baar zijn en dat ambtshalve de voorzitter, van den Raad voorzitter is der Bedrijven- commissie, evenals de heer Boot dat van de Bouwcommissie. De aftredende heeren worden alle her kozen en nemen hunne benoeming aan, zoodat deze commissies onveranderd, blij ven. De commissie tot nazien van de gemeen terekening 1928 heeft haar rapport den Baad aangeboden, waarin opgemerkt wordt dat de rekening in orde is bevonden, oa deze op verschillende punten uitvoerig te hebben besproken. Als conclusie stellen rij den Raad voor de aangeboden rekening voorloopig vast te stellen. Mitsdien stellen B. en W. voor do gemeenterekening 1928, zooals deze den Raad in vergadering van 1 Augustus werd aangeboden, vast te stellen. Zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Vervolgens gaan eenige afschrijvingen schoolgeld onder den hamer door, waarna punt 7 in behandeling komt: Voorstel tot het verleenen eener bijdrage aan den pol der Vierambacht, groot 200 per K.M. weg, over een afstand van 3 K.M. B. en W. lichten hun voorstel toe als volgt: In uwe vergadering van 28 Juni 1928 hebt gij besloten het der gemeente in eigendom tcebehoorende gedeelte van den weg Lei derdorp— Aardam in eigendom over te dra gen aan de Provincie. In die en latere ver gaderingen werd er echter reeds op ge wezen, dat dit besluit weinig effect zoude sorteeren indien niet de vleugel-eigenaren, te weten de Erven Sprong- en de Vier- ambachtpolder bereid waren hun eigendom eveneens over te dragen. Het polderbe stuur nu is bereid mede te werken, zoo dat thans het gedeelte weg Woubrugge— Aai-dam tot oplossing kan worden ge- biacht. Intusschen zijn de kosten per jaar 600.per K.M.) voor den polder on overkomelijk zwaar. Per K.M. per jaar kost het onderhoud thans 300.welk bedrag de polder wenscht te verhoogou tot 400.zoodat nog 200.ontbreken. In een conferentie onzerzijds met het pol derbestuur en het gemeentebestuur van Ter-Aar werd overeengekomen, dat ter wille eener rationeele oplossing het pol derbestuur aan beide gemeenten eene bij drage van 200.por K.M. zoude ver zoeken. Heb polderbestuur heeft zich nu bij verzoekschrift tot u gewend deze bij drage wel te willen verleenen. Gezien de voordeelen van de totstandkoming van het plan te bereiken, stollen wij u voor heb verzoek in te willigen voor wat betreft een gedeelte groot 3 K.M., gelegen onder deze gemeente, zulks evenwel onder voor waarde, dat en zoodra het geheele plan tot stand komt zooals zulks in meerdere uwer vergaderingen word besproken. De heer van Pariten merkt op, dat het hem heeft getroffen, dat de gemeente Ter- Aar in de laatst gehouden Raadvergade ring besloten heeft aan den polder Vier ambacht geen bijdrage te verleenen. De lieer van Dam is dit ook opgevallen, doch hoopt, dat de weg LeidenAardam evenwel toch tot stand komt, omdat hij dit in het belang van de gemeente vindt. De voorz. antwoordt hierop, dat het hem cok opgevallen is, dat het voorstel van B. en W. van Ter-Aar niet door den Raad aldaar is aangenomen. Hij zegt den Raad hieromtrent inlichtingen te willen geven, doch in geheime vergadering. Nadat spr. mededeelt, dat de Heerlijk heid van Hoogmade mot de Provincie een overeenkomst heeft aangegaan wat betreft den weg te Hoogmade, gaat de Raad over ia gesloten vergadering. Na heropening stellen B. en W. voor aan den polder Vierambacht eene bijdra ge te verleenen van 200.per K.M., voor zoover dit voorkomt ender no. 8 van het Provinciaal wegenplan. Dit voorstel wordt - met alg. stemmen aangenomen. De begrooting van inkomsten en nitga- ven voor hot dienstjaar 1930, in totaal be- loopende 83.787.55 1/2 voor den gewonen dienst, wordt den Raad daarna aangebo den. B. en "W. meenen de beschouwing over de begrooting te mogen opschorten, totdat het rapport van de te benoemen commissie terzake is verschenen. De Raad gaat hiermede accoord. Tot leden dezer commissie worden be roemd de heeren de Vette, van Dam en Tondu, deze nemen de benoeming aan. De pensioengrondslag van den mon teur-fitter wordt nader vastgesteld op 400, zulks in verband met de toename van bet door hem te verrichten werk in uurloon. Rondvraag. De heer van Ruiten vraagt, Roe of het nu staat met den weg in het Zuiden. De voorz. antwoordt hierop, dat het be- noodigde materiaal aangevoerd wordt en LEIDEN. Donderdag, R. EL Dioc. Vrouwen! Kleine Stadszaal, 8.15 uur. Donderdag. Wetenschappelijke voordj over het Katholiscisme door D van Lieshout, Kruisheer. Ac miegebouw, Rapenburg 73, I Vrijdag. R. KL Handelsreizigers-verecm St. Ohristoffel. Hotel den Bm 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag 14 Octi tot en mèt Zondag 20 October a.s. genomen door de apotheken van de he G. F. Reijst, Steenstraat 35, telefoon en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. dat de uitvoerder van het werk heeft gezegd onmiddellijk hiermede aan te gen. De heer Noordam wijst op het feit, het transformatorhuisje bij de Blaj niet altijd is gesloten, hetgeen hem i gevaarlijk voorkomt. Eveneens brengt ter sprake de meter van het electrisch drijf, welke is geplaatso in het bedrijf hemzelf. Spr. heeft den monteur al dikwijls over die meter aangesproken, d zonder resultaat en zou willen, dat nu i afdoende maatregelen werden getrol De heer Tondu merkt op, dat hij c klacht van Noordam al meer dan een lang heeft gehoord en is bovreesd, dat gcr ook nu weer over dit punt onvold huiswaarts keert. Spr. zou een oplos willen in een andere richting o.a. andere krachten uit de gemeente. De voorz. antwoordt beide sprekers, klachten over het electiisch bedrijf en uitvoering daarvan steeds zijn vollen s dacht hebben. Den monteur wil spr. vrij pleiten, doch h,et is een feit, dat er laatsten tijd een opeenhooping van n was. Wat betreft het aanstellen van dere krachten, die mogelijkheid heeft gemeentebestuur ove.-wogen, doch s daarbij op de moeilijkheid van het ver gen van geschikte krachten, omdat t meestal vast werk hebben. Vervolgens informeei-t de heer van 1 hoe het staat met de eiectrifieatde van buurtschap Ofwegen. De voorz. wil hieromtrent inlichtin goven met gesloten deuren. Besloten w< zulks te doen. Daarna ontspint zich een heele discu over den weg in het Zuiden. Weth. E zou niet gaarne alleen toezicht houden de technische uitvoering van het werl^ wil de verantwoordelijkheid daarvan ver niet alleen dragon. De eindconcli van deze discussie is, dat, na afloop vergadering, de Bouwcommissie alsnog vergaderen, waarbij wordt opgemerkt d den voorz., dat B. en W. toch altijd antwoordelijk blijven en niet één wet! der. De voorz. sluit daarna de vergadei SASSENHEIM. Bouwen. Als laagste inschrijver aan J. E. D. Dijkstra gegund het bon van een woonlv.ris met garage aan Kerklaan voor rekening van den heer v. Leeuwen, alhier. Aan den aannemer Th. BeeuwijT opgedragen het bouwen van een huis i bollenschuur voor den heer Adr. Blom, hier. Geboren: Johanna Clasina d. vai v. Beelen en E. J. v. Kesteren. Con Leonardus Adriaan Josephus zoon van M. v. Reiyen en A. E. v. d. Zalm nelia d. van R. Zoutman en L. v. d. Bc Overleden: Hendrikus v. d TT 85 j. wedr. van M. Th. Garneinarm. - ter v. d. Neut 2S j. echtg. van R. 0. Elfrink. Ondertrouwd: Corn elis Gerar Booij 26 j. en Johanna Mathot 30 j. 1 linus Kloek jm 22 j. en Eiisabeth Cal rina v. d. Horst jd. 29 j. Adrianus dolphus Jacobus Berbee jm. 26 j. en na Catharina Zwetsloot jd. 25 j. K laas v. d. Eist jm. 38 j. en Margaretha ria van Roodo gesch. 33 j. Getrouwd: Cornelis Rewijk 31 j. Maria Does 25 j. ZOETERMEER-ZEG WAART. De tijden veranderen. -— Op de Ww dag gehouden z.g. tweede paardenras werden aangevoerd 19 paarden. Dat er zoo weinig aanvoer geen sprake van b del was, is te begrijpen. Deze paard markt was de laatste, zij is afgesoh Zonder eenig ceremonieel is zij verdwen En vroeger, toen de tweedo paardenmoi werd ingesteld, was er behoefte aan. Huisslachtingen. De tijd voor btv slachtingen is wederom aangebroken, ii denke er aan, dat, wie zulks voorn era; is, minstens 4 dagen te voren kennis ge e ter secretarie. ZEGWAART. Stagnatie. In de uitvoering van werk verbetering Laag Einde en Doif straat is stagnatie gekomen. De bedoel van den aannemer was, deze week aan vangen. De vereischte steen voor trofct' banden kon hij echter niet tijdig be men en is dit werk eenige maanden oj schort. Schapen verscheurd. Na een rustpu van eenige maanden zijn den afgelooj c nacht eenige honden in den polder woest. Deze hebben wederom huisgelu den onder de schapen van den landb wcr V. De eigenaars van de honden bij de politie bekend, op wie de scbi t zal verhaald worden. jjj Geboren: Carolus Wilhelmus .ft e phus, z. van A. J. M. van Well en H. L Wii'bberu Gehuwd: C. M. Hol, 24 j. te Zetfj huizen en A. Molenaar, 24 j. alhier. L Overleden: N. Polderman, 4Sk echtgenoot van Johanna Leune. Z0ETERMEER. ri Geboren: Yge, z, van J. Pars j t W. C. van Dorp. E

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2