UIT DE OMGEVING ACADEMÏENIEUWS RECHTZAKEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN telegrafisch weerbericht naar waarnemingen in jn morgen van 15 October, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: oogst© barometerst.: 774.1 te Miinciien. agste barometerst-.: 740.3 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 16 Oct.: Meest zwakke Zuidwestelijke tot Zuide- 01|ke wind. Nevelig tot zwaar bewolkt. Wei- ig of geen neerslag. Iets kouder. LUCHTTEMPERATUUR. 15 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSEN e. a. in Dinsdagnamiddag 5.39 uur tot "VVoens- gmorgen 5.55 uur. BAROMETER Hedenmorgen te 11 uur heeft op de R. Begraafplaats aan de Zijlpoort de ter- Lid ©bestelling plaats gehad van het stof- lijk overschot van den heer A. F. J. Bei*- za irveld, die Vrijdagmorgen bij een val van '<X et dag der R. K. kerk te Vogelenzang het ven verloor. Er was veel belangstelling. o.rn. waren anwezig de architect Prinsenberg iiit [aarlem, onder wiens leiding het werk te ogelenzang werd uitgevoerd, verder de s< itvoerders en het personeel van het werk. [ede waren verder aanwezig bestuur en iden der Leidsche Postduivenclub, waar- an de overledene lid was, en verschillen de buurtbewoners. De beaardingsplechtigheden werden ver- f cht door den Weleerw. pater v. Lub eek an de kloosterkerk aan den Haagweg. Toen de kist was neergelaten strooide ten bloemen in het graf, terwijl aan de zij anten een tiental kransen waren neerge- EEN ZEPPELIN-REIZIGER VERTELT VAN ZIJN TOCHT Eergisteravond heeft wederom een ont luchting plaats gehad uit het Rijks psy- hopathen-asyl. Twee verpleegden hebben gezien het gesticht te verlaten. Na- rj poringen zijn tot nu toe vruchteloos geble- Er worden momenteel fcicht ongeveer veertig psychopathen ver- u leegd. Zooals bekend, zijn dit menschen, ie door den rechter meer als zieken dan ls misdadigers zijn beschouwd geworden n wien een verblijf in het psychopathen- en niet in een gevangenis is aan- ;ewezen. De gemeenteraad houdt zijn eerstvol- ende vergadering op Maandag 28 Oct. muziek. Leidsche Kunstkring „Voor Allen", Opening concertserie. 25 October opent de Leidsche Kunstkring ,Voor Allen" zijn zes-concertserie met het >eroemde Pirani-Trio, waarna nog een iertal kunstavonden volgen en ter her denking van het eerste lustrum, op 11 April wordt besloten met het Utrechtsch >t.edelijk Orkest, met Willem Andriessen ls solist. Voorzeker een serie welke den mden en geliefden naar van den Kunst- ring eer aandet. Tot het ledental dat 'eeds ver boven de elf honderd uitkomt, :unnen nog eenige plaatsen worden afge- [even, waatoe men zich schriftelijk kan eenden tot het secretariaat, Kanaalstraat 8 of we lbij de firma Eggers, Botermarkt, egen de contributie van drie gulden voor le zes concerten. Waar vorig jaar het Paedagogisch Con- iert veel bijval heeft gevonden, stelt het bestuur zich voor, dit seizoen een tweetal puike concerten te geven onder leiding van Willem Andriessen tegen inteekenprijs van ién gulden voor de twee concerten, waar toe gelegenheid bestaat op bovengenoemde adressen tot 1 November a.s. Alle concerten zullen wederom gegeven borden in de groote Stadszaal en gezien iet groote succes van vorige jaren, ook nu weer de belangstelling trekken van de leden binnen, zoowel als buiten Leiden. VOORSCHOTEN. Bewusteloos gevonden. Door B. de Koning aan de Rijndijk werd aan de poli tie kennis gegeven, dat aldaar een bewus- telooze man lag. Bij onderzoek door de doktoren van der Stoel en de Boer bleek bedoelde persoon zeer overspannen te zijn en te 's-Gravenhage thuis te behooren. Door bemiddeling van de politie is hij naar het raadhuis alhier overgebracht en door «en broeder van hem afgehaald geworden. Blijkens mededeeling was hij al enkele da gen in de war en had hij des nachts onge merkt de ouderlijke woning verlaten. WARMOND. Dubbele inbraak. Hedennacht is op twee plaatsen alhier ingebroken, namelijk in het tolhuisje van den heer J. J. Leenen en in het woonhuis van den heer A. C. de Vroomen. Bij eerstgenoemde werd ontvreemd het aan wezige wisselgeld, bedragende ongeveer 25en een nieuwe buks; bij den heer de Vroomen werd een heerenfiets meege nomen. De dief is binnengedrongen door het verbreken van de achterdeur. De fiets stond in de keuken, welke door een tus- schendeur van het overige huis was afge sloten. De indringer heeft het blijkbaar met aangedurfd ook deze deur te openen. De politie onderzoekt de zaak. „Hij, die verre reizen doet, die kan veel verhalen". De passagiers van het luchtschip .,Graf Zeppelin", die Zondagavond uit de zwe vende Arke Eckeners waren gestapt, na men begrijpelijk de eerste gelegenheid te baat om vanuit Friedrichshafen naar de Heimat terug te keeren. De zes Sassen- heimsche luchtreizigers zijn gisteravond laat van hun reis thuis gearriveerd en nau welijks waren zij van de vermoeienissen van het reizen en vertellen bekomen, of vanmorgen stond reeds een persman aan de deur, om te vernemen hoe do tocht bo ven Holland bevallen was. De heer Arents- horst was, met de hem eigene hoffelijkheid, onmiddellijk bereid ons van de Zepeplin- reis te verhalen, en hoewel de heer Arents- horst te voren verklaarde, dat de tocht voor hem weinig opwindends had gehad omdat hij zelf niet spoedig „excited" is, bleken zoowel hij als mevrouw Arentshorst vol geestdrift over de prachtige rondvlucht boven Holland. Het was eerst zelfs niet de bedoeling, dat de Zeppelin over de Bollenstreek zou verschijnen vertelde de heer Arents horst. Het plan was van Leiden af recht op Schiphol aan te stevenen. Maar wij hebben dr. Eckener zoolang bepraat tot hij toegaf en hem er o.a. op ge«sa®en, dat de meer dan 500 reizigers uit de Bollenstreek die de geheel© wereld doorreizen, natuur lijk de noodige reclame voor de „Zepp" zouden maken! Wat voor indruk kreeg u van de Bol lenstreek Zoo klein, zoo klein! Op de wereldkaart kan men er zijn duim opleggen, maar van uit de lucht gezien is de heele streek ook inderdaad maar een heel klein lapje grond. Na het Haagsche Schouw te zijn gepas seerd waren wij oogenblikkelijk in Leiden, wezen elkaar de Pieterskerk en de Hoogl. kerk aan, en de menschen boven op de da ken en in de straten. Maar tijd voor ver dere observatie bleef er niet. Dé Zeppelin schoof verder met een vaart van rond 100 K.M. in het uur. Stel u voor, dat een auto door de straten rent, met die snelheid Dat is de eenige wensch, die ons op dezen tocht gebleven is: konden wij maar even stilstaan om alles goed te be zien Het ging te hard, veel te hard, want nauwelijks was Leiden verdwenen, of mijn vrouw riep uit: daar is Warmond, en daar de watertoren, en toen voor we erop be dacht waren zagen wij beneden ons Sas- senheim. Het was een ontzaggelijk interessant ge zicht, om het enthousiasme te zien en het grappigste was, wanneer heele troepen zwarte menschjes' er naar toe holden en sjouwden om maar van zoo dichtbij moge lijk de Zeppelin te zien overvliegen. En vanuit onze hooge plaats keken we op hen neer: wat een stumperige aardbewoners! Iets wat ook bijzonder frappeerde wa ren de kippen en de koeien. De kippen alleen de witte want de zwarte waren niet zichtbaar zagen wij met uitgespreide vleugels voor het brommende monster aan den haal gaan. En de koeien zagen wij wanneer de Zeppelin ronkend naderde argwanend omkijken: wat is dat voor ge donder? En als er één op de loop ging, holden allen er achter aan. Zag de Bollenstreek van boven gezien er niet merkwaardig uit met de recht© bloem bedden? Ja. Zelfs de Duitschers hadden het dadelijk in de gatenMaar nogmaals, het ging alles veel te vlug. Van tevoren had ik (de passagiers werden twee aan twee in de stuurkamer toegelaten) op de kaart een kruisje boven en onder Sassenheim gezet, maar bijna waren wij heb voorbijgevlogen. Zoo'n Zeppelin-stuurman richt zich naar de groote* steden en ziet de dorpen geheel over 't hoofd. De vertegenwoordiger van de K. L. M., de heer den Outer, is even gaan waarschuwen in de stuurkamer: Daar ligt Sassenheim. En het was er na Leiden in een oog- wenk. Wij hadden eerst aan den kant van Leiden omlaag gekeken en, terwijl wij van de eene zijde van de cabine, naar de an dere liepen, om de bollenstreek te zien, lag Sassenheim reeds voor ons. Op de schuur van Baartman en Koning zagen wij met vlaggen zwaaien, wij wezen elkaar onze verschillende huizen aan, de Katholieke kerk met zijn slanke toren kwam bijzonder mooi uit. Maar het luchtschip gleed in onverminderde vaart verder, zoodat wij zelfs geen tijd hadden om het huis van mijn Moeder te ontdekken, die met een la ken stond te zwaaien. Want snel wisselde het landschap zich af: Kijk, daar staat de tram te puffen! Dit is Keukenhof! Nu zijn wij al bij v. Wa- veren in Hillegom en zoo waren wij in geen tijd boven de Groote Markt in Haarlem, die zwart van de kijkei's was. Boven Sassenheim hebben wij nog met roodi-wit-blauw en oranje vlaggen gezwaaid maar bijna niemand heeft dat opgemerkt. Boven „Het Loo" is het duidelijker gezien, omdat daar langzamer gevaren werd. Som migen beweerden, dat van het luchtschip de Hollandsche vlag woei, maar dat was de Duitsohe. De Zeppelin ging over Leiden en de geheele streek met een vaart van 100 K.M. op een hoogte van ongeveer 200 M. Leuk was het om te zien, hoe, nadat de Zeppelin den Haag was gepasseerd, een groot aantal auto's in de richting Utrecht spurtten, meenende het luchtschip daar weer te zien. Dat kwam natuurlijk ver keerd uit! Het luchtschip was reeds over de grens voor zij in Utrecht kwamenIn Brabant zagen wij op een klooster de non netjes in de van bovenuit sterk opval lende wit-zwarte kleeding bijna rondsprin gen van opwinding. In verschillende plaat sen kwamen kerkgangers naar buiten. Wij dachten, dat de kerk juist uit was (wat achteraf niet waar bleek Was het leven aan boord nogal con- f ortab el? Het was er niet ruim. Wanneer men te eten zat, on te veel naar buiten keek, riep de steward: Essen! essen!, want na ons moesten andere passagiers eten. In de „salon", groot 5 M. X 5 M. kunnen hoog stens 20 menschen eten. Het luchtschip is maar op 20 passagiers berekend, want er zijn slechts 10 hutten met 20 bedden. De tien overblijvende van de dertig passa giers hebben vaZaterdag op Zondag geen bed gehad. Wij hebbqn heerlijk ge- U hebt lang moeten wachten in Frie drichshafen Ja, het hotel daar wordt geëxploi teerd door de Luchtvaart Mij. en ik heb zoo'n idéé, dat zij de passagiers maar la ten komen en wachten! In dien tusschen- tijd, heb ik het nieuwe, reusachtige Dor- nier-Wal vliegtuig gezien, dat 70 passa giers vervoeren kan. Daarom geloof ik niet, dat er in de Zeppelins veel toekomst zit. Reeds 35 jaren worden thans proeven genomen, en het resultaat is, dat men 20 menschen kan vervoeren, waarvoor be- noodigd is het reusachtige luchtschip, ge dreven door 5 motor,en van ieder van 500 P.K. en bediend do'or 40 man personeel. Maar het groote voordeel van de Zeppe lin is de veiligheid. De heer Arentshorst legde, ons daarna, aan de hand van photo's en plattegronden den bouw van de Zeppelin uit. Het ont breekt ons echter aan tijd, om deze bui tengewoon interessante gegevens te verwer ken. Bovendien is reeds meermalen in de krant over den Zeppelin-bouw geschreven. De luchtreizigers kwamen natuurlijk met allerlei „souvenirs" aan de Zeppelin thuis. Er bestond een ware manie om het Zeppe lin-stempel op hoeden, zakdoeken enz. te krijgen. En Elly Koning heeft druk hand- teekeningon verzameld, 0.$,. van dr. Ecke ner, die eerst tegenstribbelde. Toen de tocht was beëindigd, waren al len overweldigd door al het geziene. Nie mand had er spijt van zijn kaartje „van Friedrichshafen über Holland nach Frie drichshafen" betaald t© hebben. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen geneeskunde de hee- ï«en H. M. J. W. J. Kortmann (Zoeter- woude) en W. Munting (A 1 p h e n a. d. R ij n candidaats-examen rechtsgeleerdheid de dames J, H', Heringa (Lei don) en M. H. Binnerts (den Haag) en de heer C. L. van Lennep (A'erdenhout). INGEZONDEN STUKKEN Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en WinkelbeJdienden. In het verslag van de Bondsvergadering, voorkomende in het nummer van Donder dag j.l. lees ik o.a. dat de begrooting werd aangenomen met alléén de stemmen van de afdeeling Leiden tegen. Mag ik, als afgevaardigde van de afd. Leiden ter Bondsvergadering, ter kennis van uwe lezers brengen, dat zulks niet juist is. Op grond van de overweging, dat van de zijde van het Bondsbestuur in eerste instantie geen naar mijne meening behoor lijk antwoord werd gegeven op een vraag door mij gedaan betreffende ééne post van de begrooting, heeft Leiden verklaard te gen deze post te stemmen. Later is dienaangaande namens het Bondsbestuur alsnog eene verklaring afge legd, welke de bezwaren tegen de bewust© begrootingspost wegnam en heeft Leiden alsnog verklaard vóór bedoelde post te stemmen. De geheele begrooting is met algemeene stemmen, zonder eenige uitzondering, aan genomen. h. LOMBERT. HAAGSCHE RECHTBANK. De geschiedenis van een bankbiljet van 1000 gld. Het O. M., waargenomen door mr. Blok, heeft vandaag geëischt tegen: De juffrouw Chr. E., huisvrouw van S. B., zonder beroep te Leiden, wegens verduistering van een bankbiljet van 1000 gld., welk biljet op 15 Juli j.l. door een hotelhouder uit Warmond in de Haar lemmerstraat te Leiden was verloren en door een zoontje van verdachte gevonden, 2 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 jaren; de koopvrouw J. S. van der K„ huisvrouw van J. K., een buurvrouw van de vorige verdachte, die een paar honderd gulden van het gevonden en verduisterde geld heeft medegenoten, wegens heling, even eens 2 maanden voorwaardelijke gevange nisstraf met een proeftijd van 3 jaren de juffrouw J. M. B.. zonder beroep te Leiden, een kennis van juffrouw E., huisvrouw B., die het gevonden bankbiljet te Amsterdam heeft gewisseld, waarvoor zij een belooning van 100 zou krijgen er die er uit zich zelve, na de wisseling, bui. tendien nog 300 heeft afgehouden, ook wegens heling, 4 maanden onvoorwaardelij ke gevangenistaal De raadsman, mr. Vrij- berghe de Cloningh, pleitte ook voor deze verdachte oplegging van een voorwaarde lijke straf. Uit het venster gejaagd. Tot twee jaar Veroordeeld De Rechtbank te Maastricht veroordeel de den 53-jarigen J. A. W. uit Kerkrade, thans gedetineerd, tot 2 jaren gevangenis straf, ter zake van overtreding van art. 246 van het Wetb. v. Strafrecht. W. bad op 8 Juni zijn stiefdochter zoo achtervolgd, dat het meisje in haar angst uit net raam INGEZONDEN MEDEDEELING. der tweede verdieping sprong en met haar hoofd in een ijzeren pin van een hok te recht kwam, ten gevolge waarvan zij wel dra overleed. Do zaak werd behanaeld met gesloten deuren. De eisch was 10 jaren ge vangenisstraf. LAATSTE BERICHTEN TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. De heer Duya (S.D.) trekt de interpella tie over de strafzaak Giessen-Nieuwkerk in, omdat er bij de Justitdebegrooting nieu we gelegenheid tot behandeling zal be staan. De interpellatie-W ij u k 0 o p (C.P.) over het optreden van burgemeesters en rijks politie bij stakingen wordt niet toegestaan, daar er bij de begrooting van Bimienland- sch© Zaken gelogenhoid tot bespreking zal bestaan. Ook wordt niet toegestaan op ge lijke gronden de interpellatie-aanvraag Wijnkoop over de verhouding tot Sovjet- Rusland. De voorzitter deelt mee, dat de winkelsluitingwet niet op de agenda is ge plaatst, daar de ambtenarenwet geen tijd over zal laten. Aan de orde is de ambtenarenwet. De heer Boon (V.B.) juicht het ontwerp toe, doch misc daarin materiaal recht. Hij legt zich daarbij neer, ook omdat de Mi nister de regeling daarvan in het vooruit zicht stelt. Spr. betreurt het, dat niet te vens de militaire cn administratieve rechtspraak geregeld is en dringt aan op spoedige indiening van een afzonderlijk ontwerp. DE P0STVLUCHTEN NAAR INDIë. Het derde postvliegtuig. Aneta-Vaz Dias meldt, dat volgens bij de K. L. M. ingekomen bericht het derde postvliegtuig, de p. h. A. E. N., te 5.35 uit Medan is vertrokken en om 11.55 te Pa- lembang is aangekomen. Te 12.35 uur ver trok het vliegtuig naar Batavia, waar het te 15.55 uur aankwam. Te 16.10 uur ver trok de p. h. A. E. N. weer van Batavia en arriveerde te 16.50 uur te Bandoeng. DE MOORD TE ROTTERDAM. Nog geen resultaat. De politie heeft thans ook den tweeden verdachte in de Rotterdamsche moordzaak op vrijo voeten moeten stellen, omdat deze zijn a.lj.bi, dat aanvankelijk moeilijk be con troleeren was, heeft weten te bewijzen. Enkele duistere punten in zijn verklaringen zijn door waarschijnlijkheid aangevuld, zoodat er geen aanleiding is, den man lan ger vast te houden. Woensdag wordt hij echter naar de vierde afdeeling overge bracht in verband met een ander zeden delict, dat met deze zaak evenwel niets uitstaande heeft. De politie is er verder in geslaagd den oigenaar op te sporen van de fiets, die in beschadigden toestand op den Wijnha ven aangetroffen wercl. Hot bleek, dat do man daar aangereden is en zijn fiets ach tergelaten heeft. Ook dit houdt met de moordzaak geen enkel verband. Misdaad? Nabij zijn wagon werd op den Rijksweg tussohen Oost'ourg en Schoonhoven de 55- jarige werkman J. Boogaai-t uit Schoon- dijke bewusteloos govonden. Dadelijk word geneeskundige hulp ingeroepen, welke den 'bewustefooze deed overbrengen naar het St. Anthonius-Gesticht te Oostburg. Zon der tot bewustzijn te zijn gekomen is de man overleden. Nekkramp. Het 10-jarig meisje te Warfum bij wie Zondag nekkramp is geconstateerd, is overleden. Ernstig ongeval. Gisterenavond is bij het. rangeeren van bietenwagons op dc coöperatieve suikerfa briek „Roosendaal" te Roosendaal, de ge huwde arbeider A. van Ovorveld door den trein overreden. Beide beenen werden ver minkt. In ernstigen toestand is hij in hot ziekenhuis opgenomen. Een insluiper. Gisteravond tusscben half negen en ne gen uur wilde een zuster van het Kinder herstellingsoord van do Luthorscho Diaeo- nessoninric'hting „Erica" aan don Naarder- straatweg bij Huizon eon kamer binnen gaan, toon daaruit plotseling eon man naar buiton kwam. De man had den hoed diep in het hoofd gedrukt. Hij rende naar de zoldertrap, achtervolgd door de zuster. Zij zag hem nog juist van de brandtrap sprin gen langs welke hij ook naar boven was, gekomen cn den zolder had bereikt, waai de ramen opon stonden. I11 de kamer stond een geldkistje op tafel, gereed om mee te nemen, doch de insluiper kon zijn buit niet in veiligheid brengen doordat hij door de zuster gestoord werd. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Afgekeurd, Het lijk van Senator Niebour gevonden. LUBECIv. 15 Oct. (V. D.) Dinsdagmor gen werd het lijk van den sedert acht da gen vermisten Senator Niebour, door d«n pachter van het veer ovor de Travo ge vonden. De vermiste had alle zaken van waarde, die 'hij bij zijn verdwijnen bij zich had, nog in zijn bezit. De toestand in China. PEKING, 15 Oct. (V.D.) Maarschalk Tsjang Tsu Liang heeft aan Tsjang Kai Sjek een telegram gezonden, waarin hij zich neutraal verklaart in den strijd met maarschalk Feng. Hij is evenwel niet in staat Feng aan te vallen, daar hij zijn troe pen noodig heeft voor de bescherming van Noord-Mandsjoerije. Hij stolt evenwel voor onmiddellijk alle oorlogsmaatregelen te staken en hij verklaart zich gliarne bereid als bemiddelaar tus-schen Nanking en maarschalk Feng op te treden. Indien het evenwel tot een nieuwen strijd komt tus scben Tsjang en Feng, dan zal hij waar schijnlijk niet in staat zijn Noord-Mandsjoe rije nog langer tegen een inval der Russen te beschermen. In verband hiermede en in het belang van het geheele Chineesche volk wordt Tsjang Kai Sjek verzocht onmiddellijk alle maatregelen tegen de leiders van de Noor delijke legers te staken. Het telogram van Tsjang Tsu Liang heeft in Nanking groote opwinding ver oorzaakt. Men verklaart, dat Tsjang Tsu Liang in geheim contaot staat met maar schalk Feng en belang heeft bij de omver werping van de regeering van Tsjang Kai Sjek. LEIDEN, 15 Oct. Vette varkens. Aan gevoerd 305 stuks, w.o. 284 zwaar en 21 licht soort. Prijs zwaar 0.810.82, licht 0.77—0.80, per K.G. levend gewicht. Han del matig met flink aanvoer. ROTTERDAM, 15 Oct. Vee. Aange- voerhd 207 paardep, 37 veulens, 2213 ma gere runderen, 810 vette runderen, 518 nuchtere kalveren, 268 vette kalveren, 523 schapen of lammeren, 132 biggen, 15 bok ken of geiten, 730 graskalveren, 17 overioo- pers. Vette koeien le lew, 5356, 2e kw. 4649, 3e kw. 2934s ossen le kw. 5054, 2e kw. 4446,-3e kw. 34, stieren le kw. 46 48, 2e kw. 4244. 3e kw. 3637, kalveren le kw. 80—85, 2e kw. 67.5—72.5, 3o kw. 52.5 57.5, melkkoeien 200420, kalfkoeien 200425, stieren 130540, piuken 100 160, vaarzen 150—210, warkpaarden 180325. slachtpaarden 150200, hit ten 110155. veulens 7590, folkalve- ren 1522, biggen 1528, slachtikal- veren 1016. biggen per week 33.25, graskalveren f 40—80. PU R MER END, 15 Oct. Kaas. 172 stuks kleine fabriekskaas met rijksmerk f 52, 16 kleine boerenkaas per 50 kilo met rijksmerk 51. Aanvoer 33.000 K.G. Handel goed. Boter. Aanvoer 1461 K.G f 2.10 2.40 per kilo, Weiboter 1.60. BODEGRAVEN, 15 Oct. Kaas. Aan voer 337 partijen Goudsche kaus. 327 met Rijksmerk, 12.322 stuks, 98.576 K.G. Prijs met rijksmerk le soort 5658, soort 50— 54. zwaardere tot 62. Zonder rijksmerk 50 56. Handel matig. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM! (Niet officieel). Berlijn 59.20 Londen 12.093/. New-York 2.48i/2 Parijs 9.76 8/4 Brussel 34.69l/2 Zwitserland 4S.06 Milaan 18.02 Madrid 35.571/.-, Oslo 66.45 Kopenhagen 66.45 Stockholm 66.70 Weenen 84.95 Praag 7.36 BoeelïTpost Prolongatie 5 BEURSOVERZICHT. Van Wallstreet is weinig verandering ten goede uitgegaan. Van liet geheel kwa men de koersen aldaar op wat lager niveau en ter beurze van A'dam kwain de opening vrij algemeen beneden vorigen prijs. Han del zeer kalm karakter. A'lleen aand. en claims Philips gaven affaire van betoc- kenis fce zien. De koers der claims daalde door groot aanbod tot 1170 om daarna weer wat aan te trekken. Aand. eveneons lager. Marg. Unies en Calvé Delft eveneens ge drukt. Van Berkel's weer in reactie. Kunst zijde-fondsen aan den zwakken kant. Kon. enkele punten terug, doch verloop vip] toch nog mec. Op Mijuafd. Boetons krachtig in herstel. Het lichte aantrekken van den prijs weerspiegelde zich in de aand. Ta bakken goed van toon. Deli Bat. noteerde ox interim dividend a 8 pet. Suikcrw. op peil. Amer. verwaarloosd. HOOGEWOERP 87 Inschrijving voor nieowe leerlingen d; Aanvang van de lessen Dinsdag 119 ssen) 17 en Zondag 20 OctöS W. F. VAN WIJK. Diplomé

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3