P. VAf WKOOP UIT DE RIJNSTREEK VOOR HUIS EN HOF ACADEMIENIEUWS LAATSTE BERICHTEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN COMMANDEUR TandarV FÖKS BAROMETER INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 11 Oct., medegedeeld het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: ogste barometerst.: TT6.3 te Rocheforfc, 3 barometerst.T33.4 te Nordüyan. Verwachting tot den avond van 12 Oct.: Heest matige Westelijke tot Noordwes- ijke wind. Half tot zwaar bewolkt of trokken. Weinig of geen regen. Weinig •andering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 16 2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSEN e. a. Van Vrijdagnamiddag 5,46 uur tot Za- dagmorgen 5.50 uur. INGEZONDEN MEDEDEELING. tie VERSSTRAAT 2 TELEFOON 2527 Vandaag is aan de universiteit alhier islaagd voor het doctoraal examen in de :ofc chten de heer L. Weyl. We vermelden dit. behalve op de gebrui- ijkc plaats (Académiën ieuws), ook hier, ndal het een zeer bijzonder geval betreft. De heer Weyl toch, als correspondent erschillende bladen hier ter stede jen onbekende, doorliep als jongen de go- one lagere school. Hoewel aanvankelijk Bstemd voor een vakopleiding, voelde hij ich sterk tot de studie aangetrokken en hij zich toe op het behalen van het itaatsexamen. Het duurde verscheidene iren alvorens de candidaat zoover was; k wiskunde was heb grootc struikel- lok en ook ©enige tegenwerking ver- orzaakte, dat de heer Weyl eerst na de iertiend e maal voor het examen slaagde. legde hij zich toe op de hoogere tudie der rechtsgeleerdheid en thans, op jp.| ijn 45sten jaar, ziet hij zijn volharding •el icJoond door het verwerven van den mees- ij,, erstitei. '"t Is ongetwijfeld wel verdiend! Naar wij vernemen, moet het in de be- oeimg liggen van mr. Weyl zich hier ter ede te vestigen als advocaat en procu- eur. >nl Benoemd is tot ambtenaar van het jj Jpenbaar Ministerie bij het Kantongereclit e Botterdam mr. G. E. Langemeijer, ad- rocaat en procureur te 's-Gravenbage, raarnemend ambtenaar van het O. M. bij iet Kantongerecht te Leiden. Met Stcrt. No. 196 zijn verzonden de af- Irukken der Koninklijk goedgekeurde ge wijzigde statuten van de Yèreeniging van 3 Beambten in dienst bij den .Provincialen l'cjj Waterstaat in Zuid-Holland, onder de zin- spreuk ..Eensgezindheid", gevestigd alliior en van de Ver. Herman Coster Fonds, alhier. Overgeplaatst is bij het regiment Jagers e majoor M. F. J. Pliaff van het 4de rcg. nf. met bestemming voor de functie Aan ommandant. van de Landslorragroep te -Graven ha ge. TOONEEL Friederike. Fritz Hirsch-Operette. Waven onze verwachtingen te hoog ge spannen door de klinkende recensies in de ïïaagsehe bladen bij het optreden van Pichard Tauber? Of werd deze goheele operette „gedragen" door dpn beroemden zanger, en was door zijn heengaan de een heid van het samenspel verbroken? Hoe het zij ondanks al het schoons en aar digs door de Fritz Hirsch-operette gebo den, ondanks het stralend optreden van Friedel Dotza, heeft ons den geheelen ond iets gehinderd, waarvan de hoofd oorzaak wel gelegen 19 in, de figuur van Goethe. Het is natuurlijk een geweldig moeilijke taak om Richard Tauber te evenaren zonder hem sl.Helijk na te vol gen, maar de Goethe-creatie van Albert May heeft ons niet kunnen bekoren. Merkwaardig is het ook, dat waar bij het optreden van Richard Tauber deze alle aandacht tot zich trolr en de echte en eenige hoofdpersoon van de operette was thans Friedel Dotza haar oude plaats als de „ster" van het gezelschap wee.- op slag veroverd heeft. Haar rM als Friederike van Sesenheim, de geliefde van len groo- ten Goethe, is een van haar schitterendste en meest-doorvoelde uitbeeldingen. Men weet niet-, wat in haar het eerst te bewon deren: de zilveren tintelende stem of het leere, fijn verzorgde spel. Zij is ontegen zeggelijk zoowel in spel als zang een rijk- begaafde kunstenares. Welk een reeks van buitengewoon mooie ta£"eeltjes heeft zij gisterenavond weer geschonken als het luchthartige dominees-dochtertje en, schoo ner nog, als het geknakte „hoide-roosjc" tafreeltjes, die ieder voor zich, als „Stim- mungsbilder" in de herinnering achter blijven. De geschiedenis, waarop deze operette is gebouwd, is wel overbekend als de „Se- senheimer idylle", toen Goethe Friederike en Friederike Goethe hartstochtelijk be minde een liefde, die, om maalschappo- lijke redenen, niet tot een „ewigea Bündnis" uitgroeide. Friederike'» hart werd gebro ken „und der wilde Knabe brach 's RÖ3- lein auf der Heiden", maar ook voor Goe the was de herinnering aan Sesenheim zijn leven lang vol knagend zelfverwijt. Fritz Kirsch, de regisseur, zorgde er voor, dat het gegeven niet al te dramatisch behandeld werd, en zoo is deze operette met tragischen ondergrond nog geworden een aardig kijkspel, waarbij zoo nu en dan hartelijk is gelachen om den bijbelvasten Pfarrer (Es steht geschrieben!) en zijn bazige zorgzame vrouw, om Weyland en vooral om de harkerige Lenz, die steeds maar blauwtjes liep. Het' „Röslein rot" werd door Albert May heei mooi gezongen; het „Madchen, mein Madchen" werd gebisseerd. Aan Friederike (Friedel Dotza) en Salo mes (Alice Legan), het. bij-de-hande-dok- tersvrouwtje, werden bloemen aangeboden. De uitverkochte Schouwburg stemde met deze hulde in door een lang en geestdrif tig applaus. BOSKOOP. Begrafenis G. van Noordt. - Onder enorme belangstelling had Woensdagmid dag op de algemeen© begraafplaats de ter aardebestelling plaats van wijlen den heer Gerardus van Noordt. De lijkwagen was geheel bedolven onder een schat van bloe men en kransen. De verschillende besturen, waarvan de overledene deel had uitgemaakt, hadden zich achter den lijkstoet aangesloten. Oj") den doodenakker werd hot woord gevoerd door ds. E. L. Smit uit Zaltbom- mel, schoonzoon van den overledene, ver volgens door den bedrijfsleider de heer M. Zuijdani, daarna door den heer Jac. Smit uit Naarden namens den bond van plantenhandelaren. Voor de af-h Boskoop van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde sprak de heer KL van 't Hof, te dezer plaatse, en tot slot de heer Kauf- mann, voorzitter van de vaste keurings commissie van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde. Een zoon van den overledene, de heer G. J. van Noordt bedankte voor de be toonde belangstelling. Wij vermelden teil slotte nog, dat do ex-Keizer van Duitschland een vertegen- woordiger gezonden had, die namens den ex-Keizer een zeer fraaie krans op liet graf nederlegcle. WOUBRUGGE. Geboren: Wand er t Gerard, z. van J. van der Laan en M. Idelenburg. Gerar- da Maria. d. van G. W. Hillenaar en M. C'. Bleyswijk. Ondertrouwd: J. L. Bakker en C. M. van Ruiten. Gevestigd: P. C'. Baak van Alke made A. van Griethuizen van Den Haag J. M. van den Berg van Abcoude-Baam- brugge P. L. Noordermeer van Veur. Vertrokken: J. van Streek van Alphen aan den Rijn J. L. van Tol idem G. Bol en gezin idem Ph. C. van dei- Post naar Zoeterwoude C. Onderwater naar Voorschoten H- Krimp idem G. A. Zandbergen naar Rijnsburg J. H. Boot naar Voorburg J. G. H. van Wilpe naar Gorssel. ZEVENHOVEN. Keurloon. Door de gemeente is het keurloon volgens de vleeschkeuringswet gewijzigd, en gesteld op 75 cent per stuk, indien 5 tegelijk, anders blijft het I. Berichten reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. Het nieuwe Academisch Ziekenhuis. De afdeeliag Röntgenologie is heden van het oude naar het nieuwe academisch zie kenhuis overgebracht. Raad van Arbeid. Door het bestuur van den Raad van Ar beid alhier is benoemd tot bode in de va cature-van Wingerden, M. de Vogel te Haarlem (wachtgelden) en tot agent-in casseerder in de vacature-Heemskerk, H. A. Metselaar alhier, die reeds als acquisi teur voor de V. O. V. aan den Raad ver bonden was. Handelsregister K. v. K. Wijziging 760. Coöperatieve Ve-reeniging ..Ons Belang" T. A. tot het malen van krachtvoeder voor het vee en den aankoop Van veevoeder en andere 'landb'otrsvbenoo- digdheden. Nieuwveen. Dorpsweg 11. Uittr. Comm.: N. A. Verwer. Ter Aar. N. Comm.: Th. .T. P. S. Kr oft. Ter Aar. Wijziging 764. Naamloozc Vennootschap Yereenigde Bloembollenculturen v. d. Ge broeders de Graaff S. A. van Konijnen burg Co.. Noordwijk, Schiestraat 16. De statuten zijn gewijzigd. Directeur: J. de Graaff. is thans ook gevolmachtigde voor den directeur W. L. Benschop (B. P.) Wijziging 3770. A. Vros, Leiden, Hooge- oerd 46. Boek- en Handelsdrukkerij. Uittr. E.A. Vros. Leiden, d.d. 1 October 1929. Wijz. bandelsn.ï Boek- en Handels drukkerij K. Mijsen.. Wijziging 2260. Firma C. J. de Jongh Co., Leiden. Nieuwe Rijn 85, Grossierderij Koloniale Warén. De bepalingen der Ven nootschap ten aanzien van rechten van der den zijn gewijzigd. Bij K. B. is toegekend de zilveren eere medaille der Oranje Nassau-orde aan W. van Waardhuizen, afdeelingschef bij N.V. Ver. Touwfabrieken te Leiderdorp. In perceel Janvossensteeg 11, waarin is gevestigd de schilderswerkplaats van den heer de R., is gistermiddag een schoor steenbrand uitgebroken, welke door de politic met een minim9.x is gebluscht. De brandweer, die was uitgerukt met de mo- torspuit, behoefde geen dienst te doen. BINNENLAND. Verdronken. Woensdagmiddag lieeft te Hoorn een tragisch ongeval met doodelijken afloop plaats gehad. Er waren twee schippers uit Alkmaar beizg met steenen lossen voor de nieuwe openbare school. Toen ze wilden vertrekken, geraakte een hunner overboord Door den stormwind dreef het schip snel af en kon de ander hem niet helpen. Eeni- gen tijd later werd de man opgehaald, doch de levensgeesten waren reeds ge weken. WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. 2e helft October. Gaven we in ons vorig artikeltje den raad om planten; die niet winterhard zijn, vóór 15 Oct. naar binnen te brengen, mpt verschillende groenten behoeven we die voorzichtigheid niet in acht te nemen. Want op de mooie dagen zit cr nog greei in de lucht en in den grond. Zie dan maar eens naar onze andijvie, onze koolrapen en koel. naar de reuzenbloemkool en de prei, dat alles profiteert nog van de milde da gen, die Oct. kan geven. Ook mei het op nemen van 't Witlof wachten we nog; de Cultuur hiervan moe.t niet eerdei .aan vangen. dan wanneer de wortels „rijp" zijn, wat te zien is aan het afsterven van jhc'. lof. Men heeft dan de beste kans om vaste kroppen te trekken. Witlof is een groen te, waarvan het wélslagen van tal van fac toren óf kleinigheden afhangt. De cultuur kan geschieden op velerlei wijzen: tuinba zen doen dit b.v. zeer geschikt, onder de X-ijpen der warme kassen, maar ock in schuren, in bakken, kelders en kuilen, kan heb niet succes plaats hebben. Mogelijk ko men we hierop later nader terug. Wij bqrhalen nog oven, dat we onze aardappels en wortelgewassen kunnen inkuilen, mits wo er voor zorgen, dat we een plaats1 kie zen, waar het grondwa ter geen kwaad kan doen, anders ontstaat er rotting. Onze andijvie binden we bij -partijtjes op. om ze geel te doen worden; men doe dit op 3t midden van een mooien dag, als de planter, geheel droog zijn. Zoo zoetjesaan raakt onze moestuin leeg, en zijn we reeds weer bedacht op het treffen van voorbereidende maatregelen met het oog op den naderen- tien winter. Misschien is het wenschelijk om uw grond in winterbedden, te leggen, wanneer n.l. het terrein laag er- er des winters een hooge waterstand is. Dan gra \e men greppeltjes die afloopen naar een breederen greppel of sloot; de ui: gegraven aarde v.erpe men op den akker of tuin, zoodat de akkertjes rond komen te liggen, en het overtollige water afvloeit naar de greppels. Het voordeel van dit in winter bedden leggen is, dat. in Jt voorjaar de grond eerder opdroogt en verkruimelt, en de zaaiïng eerder me: succes kan aanvan gen. Vertoont uw grond mos of biezen, dan is het goed, behalve te greppelen ook te kalken; veel tuinen zijn nog te k'alkarin Om echter den juisten kalktoestand te lee- ren kennen, waarmee de vruchtbaarheid van den tuin ten nauwste verband houdt, i« ten zeerste aan te raden een monster grond tot onderzoek op te zenden aan het Bedrijfslaboratorium voor grondonderzoek te Groningen, kosten ƒ2.50. Men vrage daartoe eerst een formulier aan ter invulling, de rest wijst zich van zelf aan. Woont ge in een boschrijke om geving, dan komt nu voor u de tijd van bladharken. Misschien vindt ge dit geen prettig werkje, maar hei afgevallen en ver zamelde loof is in de huishouding van eiken tuin een nuttig materiaal. Brengt men het op een vaste hoop, en zet men dien gedu rende den zomer een paar malen om, tot de massa- voldoende ver teerd is, dan krij gen we een kostelijke bladaarde, zeer ge schikt voor de cultuur onzer gewassen en voor te kweeken potplanten. Natuurlijk moet er mest- aan worden toegevoegd. Wie over bakken beschikt, kan deze met versch blad vullen, waardoor men reeds in 't vol gende voorjaar een grove bladaarde heeft verkregen: half vergaan blad, dat aan een hoop bijeengebracht, en ru en dan omge zet. na eenigen tijd voor 't gebruik ge schikt is. Men harke dus de paden en het gazon (grasveld) af, al ware 't ook alleen slechts voor 't oog, om het blad later, als het is vergaan, weer over het gras uit te strooien, waardoor dit in goede conditie blijft. Waar geregeld het gevallen blad v ordt. verwijderd, wordt- de grond natuur lijk slecht! Wil er nu aan denken, waar de lezer, om de gereedschappen, die ge in de volgende weken of maanden niet- noo- dig hebt, behoorlijk te reinigen, zoo noodig te- smeren of in t' vet te zetten, en op een droge plaats te bergen. Dit houdt het ge reedschap in goeden staat, ge hebt het la ter direct bij de hand en tot gebruik ge reed, en bespaart u menigen cent. De vangbanden, welke om uw vruchtboomen dienst hebben gedaan om de rupsen der wormstekige appelen te lokken, kunt ge als het koud wordt, verwijderen. En over tuig u dan eens, wat er gevangen is; soms zult ge er verbaasd ov6r zijn, wat er a! zoo onder kruipt. Laar dan anderen, uw buren en kennissen, eens in die verbazing deelen, want niet allen zijn nog van het nut der vangbanden overtuigd. Voor de huisvrouw: wilt van uw nog fraai bloeiende Salvia Splendens uit uw perk graag wat overhouden? Neem dan de planten mot flinken kluit op en zet ze in ruime potten van pl.ra. 15 c.M. wijdte; vul de ruimte tusschcn pot en kluit met narde stevig aan, giet dan de pof ten goed nat en zet ze op een lichte, zonn'ge plaats ir. uw serre, of wel in een matig verwarmd vertrek. Zijn de planten vrij groot gewor den, dan kunt u ze wat rns-nijden, maar dat gaat natuurlijk ten koste van de bloemen. LEIDEN. G eslaagd Doctoraal-examen scheikunde met Ie- vensmiddelenleer de heer A. A. M. Witte (L e i d e n) doctoraal-examen geneeskunde de hee- ren I. Risseeuw (Oosthurg), A. Oefiier (Leiden) en A. Hoedernaker (Bergschen- hoek) Doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de hoeren E. Otto (Dordrecnt), L. Weyl (Lei den) en C. A. S. Martens (den Haag); Arts-examen le gedeelte mejuffrouw A. M. G. Cramer (den Haag) en de- he eren C'. II. de Leeuw (den Haag) en J. Gijsberti Hodenpijl (den Haag). Bevordert zijn tot arts de heeren B. C'. P. Jacques Baelde (Rotterdam) en J. B. van den Boogert- (den Haag). Bevorderd zijn tot arts de lieeren B. C. leerdheid, op proefschrift, getiteld: ..De Indische zelfbesturende ïandschajipen in het nieuwe staatsbestel", de heer Th. H. M. Loze, geboren te Koetarndja; idem tob doctor in de geneeskunde, op proefschrift getiteld: „Over de doodsoor zaken der pasgeborenen', de heer J. R. II. Schaank, geboren te Balei (Sumatra). DE ROTTERDAMSCHF. MOORDZAAK. Vermoedelijk signalement van den dader. Tot diep in den nacht- is het politie-on- derzoek in de Rotterclamsche moordzaak voortgezet. Uit het groote dossier van ge- tuigen-verklaringen waarover de politie op liet oogenblik beschikt, Leeft zij een sig nalement van den dader geconstrueer 1, dat waarschijnlijk met zijn uiterlijk vrij goed overeenkomt. Dat signalement luidt: leeftijd 25 a 30 jaar, volgens anderen 40 jaar; lengte pl.m. 1.70 M.; postuur: mid delmatig of flink; gezicht vermoedelijk bol; donker bruin haar, achterover gekamd, volgens één getuige gekruld; geen baard cf knevel; spraak diep-dof; kleeding: bruin manchester korte jas, lange broek, zwarte schoenen, geen hoofddeksel. Ver dachte 'rijdt op een zwart rijwiel, met ba gage-drager en carbid-lantaarn. Door par ticulieren te Rotterdam is 300.uitge loofd voor wie aanwijzingen kan geven welke tot de aanhouding van den dader leiden. Onder een auto. Toen het 10 jarig zoontje van H. te Deurne met -.in hoepel langs een geladen vrachtauto vin de firma v. Daal en Gous- sen lieji. gleed hij eensklaps uit- en kwam onder de achterwielen terecht. In deernis wekkende n toestand werd de jongen op genomen en naar het- ziekenhuis vervoerd. Installatie van Nijmëgens burgemeester. In de raadsvergadering van Woensdag 23 October a.s. zal de nieuwe burgemees ter de heer J. Steinweg officieel worden geïnstalleerd. De ramp van de Haakon VII. Verklaringen van den kapitein. OSLO. 11 October. (V. D.) Naar gemeld wordt, hebben Donderdag de verhooren plaats gevonden inzake de- ondergang van de Haakon VII. De kapitein verklaarde o.a. dat er in den ongeluksnacht een bui tengewoon sterke stroom stond en dat het hemelvuur zeer merkwaardig was. Hij moet aannemen, dat hij een soort fata- morgana gezien heeft. Dientengevolge lieeft- hij een verkeerde koers ingeslagen. Plotseling zag hij land. voor zich. Hij heeft daarop bevel volle kracht achteruit gegeven, doch het was reeds te laat, Het- volgende oogenblik zat het schip aan den grond en begon bijna onmiddellijk te zinken. Duikboot in gevaar. STOCKHOLM, II Oct. (V.D.). Naar eerst thans bekend wordt-, is de Zweedsche duikboot „Ha jon" met 28 man aan boord, Woensdagavond ter nauwe mood aan den ondergang ontsnapt. Door een storing an de pom pins talla tie kon de boot bij een duikproef zich niet op berekende diep te houden, doch zonk steeds dieper. De duikboot had dcri zeebodem bereikt toen het gehikte de losse kiel weer weg te stoo- (N i e t - O f f i c i e e I.) 451ste STAATSLOTERIJ. Trekking vai: Vrijdag 11 October 5e Klasse 17e Lijst. Hooge prijzen: 7-176 niet met premie van 3000. 18747 ƒ400— 12109 20567 10C.— Prijzen van f 70. 89S 1.546 2044 6802 7021 7022 8179 8586 9079 95JO 12721 13111 1, 15809 16100 1618S 17077 1S992 19033 2l NIETEN: 144 210 236 409 581 635 1367 1396 1748 1775 1909 2018 3047 3388 3513 4046 4472 4642 5895 .5913 6488 6750 70.38 7226 8053 8127 9336 9449 10122 10340 11.521 11077 12277 12300 12310 12569 13677 13777 13918 14808 15229 15607 1597! 16062 16460 16484 16776 17103 17561 17807 185.31 19208 19575 19639 7180 1-167S 20651 1243 2274 5764 8024 11227 13260 15781 17311 20566 ten, waarop de boot weer steeg. De boot maakte veel slagzij, doch kon in het dok te Stockholm worden geborgen. Politieke moord in Mexico. PARIJS. 11 October (V. D.) Volgens een telegram uit Tampiro is de oppositieleider Aurelic, die Vasconcellos als candidaat voor het presidentschap verdedigde, door zijn politieke tegenstanders vermoord. LEIDEN, II October. Vee. Aanvoer: 1479 runderen, 77 kalveren, 7(54 schapen, 41 stieren 100370, 203 kalf- en melkkoeien f 220390, 623 varekoeien 175280, 291 vette ossen 240—135. 0.60—1.05, 316 graskalveren 3590, 11 vette kalveren 60—130. 1.101.30. 66 nuch. kalveren 11—19. 314 vette schapen 33—44, 450 weideschapen 2432, 617 mestvarkens 2460, 60 Londensche f 0.620.68, 80 zouters 0.700.74, 949 biggen 920, 9 paarden 95230, 3 veulens, 10 bokken of geiten 514. Handel voor kalf- en melkkoeien, scha pen en varkens matig, voor varekoeien stroef, vette osson stug. e Kaas. Aangevoerd 116 partijen, le srt. Goudsche kaas 3558, 2e srt. idem 4854, le srt. Leidsche kaas 5762. 2e srt. idem 4856. Handel goed. Aan de Stadswaag gewogen 83 partijen, 3000 stuks, 26031 K.G. LEEUWARDEN, 11 Oct. Boter. Mijn- boter 2.2-12.201.92, veilingsprijs 2.03 1.30. Aanvoer: 6/3, 33/6, 0/12. Commissie- noteering 2.23. Kaas. 8>leiitelkaas 2349, nagelkaas 1435. Goudakaas 2977. Edammerkaas 2763. Aanvoer: 25960 K.G. Vee. Aangevoerd: 92 enterstieren 160—320. 91 twenterstieren J 320—490, 515 veile koeien 200—380. f 0.75—1.02. per K.G., 1302 melk en kalfkoeien 130 380, 238 pinken 100170, 12 vette kal veren f 35—90, 1SI0 graskalverën 35 105, 209 nucht. kalveren 913. 290 vette schapen 28—40, 253 weideschapen 20 34, 263 lammeren 1330. 970 vette var kens 58140, Ó.720.80, per K.G., zou ters 0.720.73, per K.G., 66 magere var kens 25—58, 19G kleine biggen 1520, 32 bokken en geiten, 3.9 paarden, totaal 6836 stuks. Eieren. Aangevoerd 16000 K.G., prijs 7.510 et-., per stuk; handelsprijs 0.92—1.00, per K.G. DELFT, 10 Oct. Boter. Aanvoer: 24/8 en 3/16 wegende 510 kg. Prijs 2.40—2.70 per kg. Handel vlug. Vee. Vette koeien 180415, kalf koeien 195395, vaarkoeien f 150275, magere varkens 18—67, nuchtere kalve ren 826, biggen 1226, paarden '100300, runclvleesch per kilo 1.05 0.900.70. Aanvoer: 259 runderen, 3 paar den, 1 graskalf, 81 magere kalveren, 15 schapen of lammeren, 367 varkens, 978 big gen, 6 geiten of bokken. DEN HAAG, 10 Oct. Melkveiling. Aanvoer: 20.000 Liter, door 100 melkvee houders. Hoogste noteeriug f 1? 10 laagste noteering f 11.40 per 100 liter. Middenprijs 12.—. NOOTDORP, 9 Oct. Eierenveiling. Aangevoerd 2301 eieren. Kippeneieren 10.2511.25, eendeneieren 6.907.50 per 100 stuks; hanen 75 cent, eenden 90 cent, kippen 1.061.10, konijnen 0.752.05 per slulc. Kaas 4064 cent per pond, pa ling f 1*101.25 per pond. ST0MPWIJK, 10 Oct. Eierenveiling. Aangevoerd 2238 eieren. Prijzen: kippen eieren 8.1010.30 en eendeneieren 8.70 9.10 per 100 stuks. UITHOORN. 10 Oct. Kaas. Op de kaas markt waren aangevoerd 61 partijen. Prijs Goudsche kaas 1ste soort R.M. 5157, 2de soort 4953, zwaardere 60 en zon der Rijksmcrk 4852. Handel matig. BODEGRAVEN, 9 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 6903 stuks; prijs 9.5010.10, kuikeheieren 6.507.50. 120 eendeneieren 6.507.60. per 100 stuks. VEUR, 10 Oct. Eierenveiling. Aange voerd: 5799 kipeieren f 9.6011.35, 184 eendeneieren 7.25—8.20. per 100 stuks; 126 kippen 0.851.70, 26 eenden 0.85t 1.10, 47 konijnen 'f 0.304.85. 15 duiven 0.130.40, alles per stuk. ZOETERWOUDE, 10 Oct. Veilirg „Zorg en Vlijt". Kipeieren 9.9010.60, een deneieren 8.608.70. per 100 stuks; kip- pen 0.501.70, hanen 0.201.65, dui ven 0.20, konijnen 1.552.45, per stuk; appelen 0.04. per pond. Heden overleed te Zwolle, onzo lieve Va der, Behuwd vader en Grootvader, 3258 P. A. Vy DÉ ENTER, in den ZeeftiJ^pm 71 jaren. Mr. G.v. DEVENTER E. r. DE VINTER— WOLFRAM. GOTTHARD— MICHAEL. Leiden, 10 Oct. 1929. Dierenarts 3264 RAR^NBURG 57 is Zatenla/Ts. AFWEZIG heeft Zaterdag 12 Oct. géén practijk.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3