Uw Boekhois^inn in orde BUITENL. BERICHTEN Ned. Oost-Indië UIT DE RIJNSTREEK Meisje door auto gedooid. Het tienjarig dochtertje -van J. v. d. Eundert is bij het spelen in de Sint Anna- fctraat te Oudenbosch door een vrachtauto gegrepen en op slag gedood. Auto door de brugleuning gereden. "Maandag is te Deventer een vrachtaut-o. door te ver uitwijken voor eenigo wielrij ders. van de schipbrug over den I.Tsel ge reden. De wagen kwam op een droog ge deelte van de rivierbedding terecht. Een der inzittenden geraakte onder de auto, doch wonder boven wonder kwam hij met den schrik vrij. Tegen een autobus opgereden. Dinsdag reed de motorrijder, de heer G. uit Ermelo, op den Nijkerkschen weg, even buiten de kom van het dorp Barneveld, in volle vaart tegen de hem tegemoetkomen de autobus AmersfoortBarneveld, van de Gebr. Tolboom, aan. Met een ernstige beenwonde werd de motorrijder opgeno men. Den chauffeur van de autobus treft 1 'geen schuld. Motorongeluk. Men meldt uit Zijpe aan de „Msbd.": Twee personen, op een motorfiets gezeten, W. F. en A. S., die van de kermis naar huis reden, kwamen in volle vaart te val len, toen een wielrijder, die rechts reed. plotseling naar links overstak. Zwaar ge wond werden beiden opgenomen. De wiel- rijder kwam er het best af. Gasverstikking. Gisternacht heeft ïn de Willem van Outshoornstraat, te 's-Gravenhage, een gasverstikking plaats gehad. In deze straat drijft de heer V. een winkel in emaille- •werken. Zijn 28-jarige verloofde, waarmede •hij binnenkort in het huwelijk zou tredqn, slaapt daar des nachts. Ook is er dan een hond in huis. Gisternacht heeft door onbekende oorzaak de gaskraan openge staan, waardoor de slaapkamer met gas gevuld werd. Gistermiddag te 1 uur ging men op onderzoek uit, daar men geen le ven in de kamer bespeurde. Toen bleek dat er een gasverstikking had plaats ge had. De Geneeskundige Dienst en de politie werden onmiddellijk gealarmeerd, doch men kon slechts bij de dame den dood con stateer en. Ook de hond is den verstikkings dood gestorven. Tengevolge van bloedvergiftiging overleden. De 17-jarige dochter van den heer H. J. S. te Winschoten, die de vorige week bloedvergiftiging kreeg, is in het Diaco- nessenhnis te Groningen daaraan over leden. Lijk aangespoeld. Tusschen de betonblokken nabij den Noordpier te IJmuiden is het in verren staat van ontbinding verkeerend lijk van een onbekend manspersoon, vermoedelijk een zeeman, aangespoeld. Nadat het lijk was opgehaald, werd heb naar de Alge- meene Begraafplaats aldaar overgebracht. Het zal niet mogelijk zijn de identiteit van het gevonden lijk te kunnen vaststellen, omdat elk kenteeken of anderzins ont brak. ALASTRIM. Een derde geval in Den Haag? De directeur van den Gem. Geneesk. en iezondheidsdienst meldt: Gisteren heeft de geneeskundig-hygië nist een verdacht geval van a'lastrim waar genomen bij een vrouw van vijftig jaar, wonende in de "Wateringsohestraat. De zieke, die zich niet had laten revaccinee- ren. is opgenomen ter nadere observatie in de barakken in de Zusterstraat en de ihuisgenooten en de verdere familieleden hebben zich aan inentingen onderworpen. De noodige maatregelen tol ontsmetting zijn genomen. Dit is her. derde te Den Haag waarge nomen geval. Te Rotterdam. Sedert de vorige opgave heeft zich te Botterdam één geval van alastrim voorge daan en wel in de Willem van Hildega-ers- b ergst ra at. Sinds de vorige opgave hebben zich gisteren te Rotterdam wederom drie nieu we gevallen van alastrim voorgedaan na melijk bij twee vrouwen en een kind, res pectievelijk wonende in de Kerkhofstraat, Bethlehemstraat en in de Boergoensche- straat. Gisteren zijn op straat in totaal weer 2357 personen ingeënt. De aantallen blij ven steeds bevredigend. In het tijdvak van 1 tot en met 7 Octo ber jl. werden dertien nieuwe gevallen van alastrim aangegeven. Hiervan zijn er drie in reeds te voren besmette gezinnen terwijl en tien in te voren niet-besmette gezinnen voorkwamen. In een van de ziekenhuizen kwam in deze periode een geval van alastrim voor. De toestand van de drie in deze periode opgenomen patiënten baart veel zorg. In bovengenoemde periode zijn geen patiënten aan alastrim overleden, zoodat het aantal sterfgevallen nog zestien be draagt. nl. vier mannen, drie vrouwen en negen kinderen met de restrictie als in het vorige communiqué vermeld. Sinds de vorige opgave is het totaal aan tal gevallen gestegen tot driehonderd. Het aantal alastrimpatiënten, dat in de daar voor bestemde gemeenteziekenhuizen wordt verpleegd, bedroeg op 5 dezer 49, terwijl het aantal der thuis verpleegden zeven bedroeg; in totaal dus 56 patiënten. In totaal zijn 13.131 personen geduren de bovengenoemde periode in de auto's geënt. Geen geval te Roermond. Naar „De Tijd" verneemt, is het bericht omtrent een ernstig geval van alastrim te Roermond onjuist. Tot nu toe heeft zich daar geen geval voorgedaan. Roodvonk. Wegens het heerschen van roedvonk zijn te Akkrum (Fr.) de scholen gesloten. BRANDEN. Groote brand te Westmaas. Twee woningen totaal vernield. Gisternacht om half vier werd brand ontdekt in de groote boerderij van den lieer - T. v. d. Giessen, die bewoond werd door een timmerman-arbeidersknecht. Aan gewakkerd door den sterken wind brandde het huis geheel af en ging er een stapel takkebosschen, twee tassen vlas en een tas ingedorschte erwten totaal verloren. Het vuur deelde zich ook mede aan het 'huis van den heer A. K. v. Nieuwenhuizen, dat aan de overzijde van de straat gele gen is. De bewoners van de beide huizen konden zich bijtijds redden, hoewel dit uit het laatste huis aan den timmermansknecht slechts met moeite en alleen in nachtge waad gelukte. De beide huizen, die verzekerd waren, brandden tot den grond toe af. De brandweer van West maas moert zich beperken tot het nathouden van de belendende perceelen. Woonhuis en werkplaats afgebrand. Te Hengelo is gisteravond het woon huis en de werkplaats van den timmerman ten H. totaal afgebrand. Verzekering dekt de schade. DE MOORDZAAK LANS. De nieuwe behandeling. Naar wij vernemen zullen bij de nieuwe behandeling van de moordzaak Lans, die thans definitief is vastgesteld op Dinsdag 22 October a.s., niet minder dan 40 getui gen gorden gehoord alsmede 5 deskundi gen. De behandeling zal dus weer ©enige dagen in beslag nemen. De procuratiehou der G. J. van O., die thans reeds ruim 10 maanden in voorarrest zit de moord ge schiedde op 29 November 1928 moet, sinds de schorsing van de zaak, in het voorjaar, door het verblijf in de cel aan merkelijk minder werestandsvermogen heb ben gekregen. Men verwacht, dat de nieuwe behande ling minstens twee dagen in beslag zal nemen. LUGUBERE VONDST. Een geraamte met een revolver in de hand. Gistermorgen was de boschwachter van het buitengoed De Wouwsche Plantage in de uitgestrekte bosschen bij Bergen op Zoom op surveillance. Plotseling bemerkte hij, dat in een droge sloot langs de Witte- draaiboomdreef een volledig geraamte van een manspersoon lag. Voorzichtig verwij derde hij het mos en de dennennaalden, waarna bij onderzoek kon worden vastge steld, dat de man reeds lang geleden was overleden. Het geraamte was nog gedeel telijk gehuld in kleeren, terwijl in een der liandwortelbeentjes een revolver rustte. Ofschoon men nog niet kan vaststellen of hier een misdaad in het spel is, kan uit de doorboring van den schedel worden afge leid,dat de man door een schot om het le ven is gekomen. De politie werd onmid dellijk met het geval in kennis gesteld, en het parket van Breda zal heden ter plaat se een onderzoek instellen. Ernstige mishandeling. Het slachtoffer overleden. Reeds geruimen tijd was een woning in de Bloemstraat te Amsterdam het tooneel geweest van ernstige ruziepartijen tusschen het echtpaar en een kostganger, die van beroep glazenwasscher was. Verleden week ontstond wederom twist en deze liep dit keer zoo hoog dat op een gegeven moment de heer des huizes werd opgepakt en door het raam naar buiten gesmeten. Ongeluk kigerwijs kwam hij met z'n hoofd op de straatsteenen terecht. Met een schedel breuk werd hij naar het Binnengasthuis vervoerd, waar hij, na een operatie te heb ben ondergaan, aan de gevolgen is bezwe ken. Tegen den kostganger, die er van ver dacht wordt, de mishandeling gepleegd te hebben, is thans oen vervolging ingesteld. De man is door de politie gearresteerd. Het lijk is door de politie voor het jus titioneel onderzoek in beslag genomen. Dit onderzoek zal moeten uitwijzen in' hoeverre de kostganger schuldig is aan deze ernstige mishandeling. Inbraak in een Spoorwegstation. Inbrekers hebben in den nacht van Zon dag op Maandag het station van Lutterade een bezoek gebracht. Nu is dit op zich zelf niet zoo'n bijzonderheid, maar de hee- ren kwamen ver nadat het laatste lokaal tje puffend het stationnetje had verlaten en de loketten waren gesloten. Het was dus ook ditmaal de heeren niet te doen om een simpel retourtje, hun verlangens hadden een meer onwettigen vorm aange nomen. De brandkast, die er zoo stevig uit zag had de late bezoekers aangelokt. Dat beloofde een rijken buit, afkomstig uit <ïe zakken van bet reislustige Limburgsche publiek. Vol moed werd tot den aanval op het ijzeren monster overgegaan, maar verder dan een groot gat in den wand kwamen zij niet, de inhoud bleef onaangeroerd. In het goederenbureau hebben de heeren zich schadeloos gesteld, alles werd overhoop gebaald en aan een „gestreng onderzoek" onderworpen. Met het oog op den ko menden winter werden enkele pakken ma nufacturen ontvreemd. Aangezien de treinen niet meer liepen, zooals wij reeds meldden, hebben de late bezoekers zich op een tweetal fietsen uit de voeten gemaakt. Smokkelarij. De echtgenoot© van den Kerkraadschen winkelier v. <L H. werd te Aken gearres teerd en in verzekerde bewaring gesteld, wegens medeplichtigheid aan het fraudu leus over de grens brengen van groote kwanta'e koffie, waarvan tevens de op slagplaats ontdekt werd. Zij was de geld- ech ietster voor de smokkelaars. INGEZONDEN MEDEDEELING. VANAF f 5.- ipER ftAAND. Briotcn ouder No. {34 Biuttau v. d. Blad. ONGELUKKEN. DE SCHEEPSBRAND VAN DE „HAAKON VII." Nadere bijzonderheden. Volgens ontvangen berichten kan thans wel als vaststaand worden aangenomen. dat bij den ondergang van het Noorsche kust vaartuig „Haakon VII'' 35 personen om het leven zijn gekomen. Over de ramp zelf wordt nog het vol gende gemeld Bij de reddingswerkzaamheden, die be moeilijkt werden doordat de reddingsboo ten tengevolge van het snelle zinken van het stoomschip niet konden worden ge reed gemaakt, onderscheidden zich in het bijzonder een bootsman en de Finsche con sul te Bergen Huun. Het gelukte eerstge noemde door middel van een lijn 55 per sonen op een 10 Meter van het schip ver wijderd gelegen klein eiland te redden, waar zij, slechts in nachtgewaad gekleed, een vreeselijken nacht doorbrachten. Con sul Huun onderscheidde zich door op het allerlaatste moment een salondeur te ope nen cn de zich in de salon bevindende pas sagiers te helpen. De redder zelf kon zich, met een aantal anderen, niet meer op het eiland redden en moest zich bijna zes uur aan heb wrak vasthouden. Onmiddellijk na de ramp passeerde een schip de plaats van de stranding. Aan boord van dit schip heeft men echter niets van de ramp bemerkt, noch heeft men het hulpgeroep van de zich op het eiland je bevindende geredden gehoord. De boop dat een tweede kustvaartuig, de „Ernfinn Jarl", dat korten tijd later dezelfde plaats moest passeeren, de schipbreukelingen zou opnemen, vervloog ook in rook, daar dit vaartuig op korten afstand van de „Haa kon VII" eveneens strandde. Eerst tegen drie uur in den ochtend kwam redding van het stoomschip „San Luear". Eerst werden veertien passagiers, die zich nog op het voorschip bevonden, gered. Hun hulpgeroep was den geheelen nacht door de geredden, die zich op het eilandje be vonden gehoord. De redding van de schipbreukelingen, die zich op het eiland je bevonden, was zeer moeilijk. De red dingsboot van de „San Lucar" had langen tijd noodig om het eiland te bereiken. Viermaal moest de poging hernieuwd wor den om alle 55 personen aan boord van het stoomschip te brengen. Het reddingswerk duurde eenige uren en eerst tegen zes uur in den ochtend kon het stoomschip zijn reis voortzetten en de schipbreukelingen naar Floroe brengen, waar zij des mor gens te acht nur arriveerden. Onder de geredden bevinden zich ook eenige buitenlanders. Liftkabel in New Yorksch kantoorgebouw gebroken. Vijftien personen gewond. In een bureaugebouw aan den Broad way te New York is door het breken \an den kabel een lift van de derde verdie ping naar beneden gestort. Vijftien pei so ns n werden gewond, vali wie drie ernstig. Door het ongeluk ontstond een zoo groote paniek, dat de politie moest worden ont boden. Bom ontploft Acht kinderen gedood. In het dorp Komory mij Pinsk vond een jongen aan den oever van de rivier een granaat, die nog uit den oorlogstijd stam de. Hij begon daarmee met zijn kameraden te spelen. Plotseling ontplofte de granaat met het gevolg dat vijf kinderen in stukken werden gereten, terwijl er drie later aan de bekomen verwondingen zijn overleden. Slovaaksch dorp in asch gelegd, 105 Huizen een prooi der vlammen. In de gemeente Breza in het district Arwa is een brand uitgebroken, waardoor het beele dorp in de asch werd gelegd. In totaal werden 105 huizen een prooi der vlammen. De schade wordt op 3 millioen kronen geraamd. Het noodweer in Italië. Groote overstroomingen; aanzienlijke schade. De stad Savona. in Ligurie en haar om geving zijn gisternacht door een hevige wolkbreuk geteisterd. De brandweer moest te hulp komen om in de overstroomde laag gelegen stadsgedeelten grijsaards en kin deren in veiligheid te brengen. Uit een kindertehuis, dat door hot water geheel ingesloten was, werden de kinderen door brandweerlieden en vrijwilligers weg gedragen. Alle rivieren zijn buiten haar oevers getreden en hebben groote uitge strektheden onder water gezet. Verschei dene aardverschuivingen hebben wegen en spoorbanen vernield. Op een plaats werd zelfs 60 M. spoorlijn verwoest. Van een goederentrein, die tijdens een aardver schuiving voorbijreed, werden 4 wagons weggesleurd en onder de aardmassa's be dolven. Militairen werden te hulp geroe pen om wegen en spoorlijnen weer te ebr- stellen. Telefoon- cn telegraaflijnen zijn verwoest. Persoonlijke ongelukken kwamen niet In de omgeving van Campidano op Si cilië heeft een zwaar onweder gewoed. Groote gebieden zijn overstroomd en tal rijke huizen zijn ingestort. Volgens de tot nu ontvaugen berichten zijn drie personen omgekomen. De spoorwegverbindg CagliariIglesiv is verbroken, daar de spoorweg onder de rails door het geweld van het water over vele kilometers is weggespoeH. Cycloon in Noord-Frankrijk. Negen gewonden, drie vermisten. Gistermiddag heeft in de gemeente Bar bery nabij Senlis een cycloon gewoed, welke alles op zijn weg tegen den grond sloeg. Negen gewonde arbeiders zijn naar het ziekenhuis overgebracht. Drie personen worden vermist. De derde Karakorum-expeditie. Belangrijke ontdekkingen. Reuter seint uit Bombay, dat, blijkens berichten uit Leh, de derde Karakorum-ex peditie van den Nederlandschen ontdek kingsreiziger Visser hall' September reeds flinke vorderingen had gemaakt. Zij maakte een zeer moeilijke tocht van 57 dagen door de bergwoestijn. Zij explo reerde in die streken nog onverkend ge bied. De expeditie was een volledig succes. Zij bracht 55 dagen door boven de 5000 M., bracht nog onverkende bergruggen >a kaart, ontdekte de voornaamste bron van de Shyok, voorts verscheidene meren en onverwachte gletsjers. Zij slaagde er ia den hoogsten top te beklimmen van de centrale berggroep op den verjaardag van Koningin Wilhelmina (de hoogste bleek C5C0 M.). De expeditie had een feilen sneeuwstorm doorstaan, bij een koude van 20 gr. onder nul, met tc weinig water en voedsel voor de 54 leden. Maar er was nog juist vol doende om Karoel te bereiken. Men hoopt over den Kiliana-pas (5500 M.) Noordwaarts verder te kunnen gaan. De Russische kathedraal te Berlijn. Executoriale verkoop. Voor het Kantongerecht Oharlottenburg vond gisteren onder leiding van Amtsge- richtsrat dr. Mederd de executoriale ver koop van het perceel Ruhrstra-sse hoek Hohenzollerndamm plaats, waarop zich de Russische kathedraal bevindt, n.l het hee- le gebouw van de Grieksch-orthodoxe ge meente. De zitting verliep uiterst dramatisch, daar behalve andere personen uit Russi sche emigrantenkringen ook de oude bis schop Tychon, een eerwaardige grijsaard in zijn eigenaardige ambtsdracht en om hangen met de keten met den keizers kroon, was verschenen, die het gerecht in het Russisch smeekte barmhartig te zijn en de verkooping, uit te stellen. Nog aangrijpender was het, toen een 66-jarige krantenvrouw, die vroeger in Rusland had geleefd en haar laatste pen ningen voor de Russische kerk geofferd had, onder tranen het gerecht smeekte de executie niet te laten doorgaan. Nadat was vastgesteld, dat de executie uitgaat van een bank te Genève wegens sedert 1 April niet meer betaalde hypo theekrente en de hoofdsom der opgezegde hypotheek was 140.000 mark, verzocht de advocaat van de Russische kerk dr. Bruno Wely uitstel der executie. Nadat de vroe gere Russiche kerk in handen der bolsje- wiki was gekomen, heeft de emigrantenge meenten met groote offers deze kerk ge bouwd. welke tevens den Bulgaren en Ser- ven te Berlijn voor cultureele doeleinden dient. Hij verzocht den vertegenwoordigers der schuldeischers voorloopig de executie te staken, wat door dezen werd geweigerd, o.m. omdat het bedoelde terrein ook als café-restaurant wordtgebruikt en in het pand ook gewone huurwoningen zijn. Er kwam slechts één bod op het pand. van 180.000 Mark uitgebracht door Teske, den directeur-generaal van de Aktienge- sellschaft für Bauausführimgen, die het perceel in privé kocht. Op verzoek van de Russische kerk wordt met den toeslag nog veertien dagen gewacht. Naar Teske mededeelt zal in geen geval de kapel aan de geloovigen worden ont houden. alhoewel nog niet vaststaat of de beschikking daarover zal worden gegeven aan de gemeente van bisschop Tychon dan wel aan de Servisch-Orthodoxe gemeente of aan de Russiche strijdersgemeente, die daartoe een verzoek heeft gedaan. Bomaanslagen te New-Orlearts. Door het ontploffen van bommen wer den bijna tegelijkertijd op twee verschil lende plaatsen der stad New Orleans tramwagens gedeeltelijk vernield. Passa giers noch geleiders werden gewond. Bij bet onderzoek van een der beide be schadigde wagens werd uit een in aan bouw zijnd huis een handgranaat in den wagen geslingerd, die hierdoor totaal ver woest werd. Watergebrek te Weenen. De waterverzorging van Weenen is tenge volge der aanhoudende droogte er is in acht weken nagenoeg geen regen meer ge vallen kritiek geworden. In een procla matie van het gemeentebestuur werd op de uiterste zuinigheid met water aange drongen. Wanneer geen belangrijke ver mindering van het waterverbruik plaats heeft, bestaat het gevaar, dafc de water voorziening nog een week moet worden gestaakt. Noodlottige ontsporing in Pasoeroean. Twee koelies gedood, drie licht gewond. Aneta seint uit Soerabaja: In Pasoe roean is een riet trein van Plered, bestaan de uit een locomotief en 22 lorries, ont spoord en omgekanteld. Twee koelies wer den onder de vallende wagens gedood en drie koelies licht gewond. Negen toko's afgebrand. Schade van minstens een halve ton. Aneta seint uit Soerabaja: Gisternacht omstreeks drie uur zijn negen toko's in het Chineesche kamp op Babat afge brand. De schade bedraagt minstens een halve ton en is door verzekering gedekt. Er kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. ALPHEN AAN DEN RIJN. Botsing. In de Wilhelminastraa kwam gisteren een fietser, zekere v. d. S in botsing met een plotseling stilstaandi auto. Hierdoor kwam hij te vallen en wer< tegelijkertijd weer door een andere pas seerende auto aangereden, v. d. S. be kwam een bloedende hoofdwonde. H: werd door den bestuurder van laatstge noemde auto naar dr. G. vervoerd en a] daar verbonden. In de Raadhuisstraat werd de groen tenwagen van S. door een auto aangere den. De wagen werd beschadigd, terwij groenten en fruit op de straat terech kwan^ Het nummer der auto is bij.de poli tie bekend. Gevallen. Op de scheepswerf de firma Boot had gisteren zekere S. het on geluk van een in aanbouw zijnd schip b vallen. Met inwendige kneuzingen wer< hij. opgenomen en naar zijn woning in di Prinsenlaan vervoerd, alwaar dr. S. hen geneeskundige hulp verleende. Rijke aardappeloogst. De heer 3 aan den Oudshoorn schen weg rooide ui zijn tuin een aardappelstoof, waaraan nie: minder dan 110 aardappelen zaten tot eej gewicht van ruim zeven K.G. Schietwedstrijden. De uitslag van d< door de afd. van den Bijz. Vrijw. Land storm alhier gehouden schietwedstrijdei voor haar leden is als volgt: Vrije baan: 1. P. A. v. Vliet. 90-2, P Hoogendijk 88; 3. J. Basie 87-29, 1X29; 4 J. Verheul 87-29, 2X28, IX 27; 5. D. Rees 87-29, 2X28, 1X26; 6. Chr. Zuidam 87-28 2X28; 7. J. H. v. Egmond 87-28, 3X27; 8 D. H. Boogaard 87-28, 23; Rozenprijs P Hoogendijk 16 rozen. Personeel: Klasse A: Niemand is hier bij ingedeeld. Klasse B: 1. J. A. Baasie 97; 2. P. A. y Vliet 96-483. en 4. G. Kruiswijk en Chi Zuidam 96-47 enz. gelijk; 5. A. de Graal 95: 6. en 7 S. Krotje en K. Vonk 9-1-47 enz gelijk. Klasse C.: 1. C. Neerlander 95; 2. J. y, Of wegen 943. J. Dirckx 934. G. O. Koe. lewijn 92; 5. N. Oudshoorn 91; 6. M. I Walraven 90. Klasse D.: 1. S. Kraan 89; 2. P. A. But ger 88; 3. G. Kwakernaak 864. J. val Biemen 835. J. H. de Bruijn 81-406. J, Oskamp 81-39. Klasse E.: 1. J. Snel 92; 2. P. C. d< Jong 89; 3. A. van Doorn 83; 4. D. He meltjes 82. Geluksbaan: 1. H. L. Kok 300 2. G. vai Egmond 299-99 3. D. H. Bogaard 299-97 4. A. Verhagen 29S-99; 5. C. van Fulpei 298-89; 6. J. J. Boom 297-9S7. W. J Sprey 297-87; 8. M. van Wieringen 297-94 9. J. Verheul 2.96-98, 96; 10. W. Verker] 296-98, 95; 11. A. Jongenburger 296-9S, 91 12. G. G'. Koelewijn 295-98. Eventxxeele re clames uiterlijk 14 October bij den res. 1 luitenant L. Verleun. KOUDEKERK. Gemeenteraad. Vergadering van de: gemeenteraad op Donderdag a.s. des vooi middags 9.30 uur ten Raadhuize. Puntei ter behandeling: 1. Notulen, 2. Ingekomei ■stukken. Mededeelingen. 3. Goedkeurinj rekening en begrooting Burgerlijk Armbe stuxxr en Bxxrgerlijk Weeshxxis. 4. Veihoo ging crediet brugbediening. 5. Comptabel besluiten. 6. Voorloopige vaststelling Ge meente-rekening dienst 1928. 7. Vastrtelliu Gemeente-begrooting dienst 1930. 8. Uit loting der obligation van de geldleenin oorspronkelijk groot 7.500. 9. Vaststellen vergoeding art. 101 der Lager-Onderwijswe 1920 over 1927 aan het bestuur der Net Herv. school en driejaarlijksche afreh ning. 10. Aanvrage machtiging art. 121 de Gemeentewet in verband met de wijzigin der Algemeene-Politieverordening. 11. B< legging van het Burgbedieningsfonds groo 24.000.12. Openstelling van den Lage waardschen weg voor motorrijtuigen. I Reclames aanslagen kohier schoolgeld. 1 Voorstel van de leden Lieverse en van de Lee en adres der A.-R. Kiesvereeniginj betreffende de sluitingsnren van dranklob liteiten op Zon- en algemeen erkende Ch feestdagen. Hinderwet. Door 3e N.V. America Pebralexim-Compagnie te 's Gravenhage i ten gemeentehuize een verzoek ingedien tot het oprichten van een ondergrondscb benzine bewaarplaats met aftapinrichtixi op het terrein van den heer L. J. Slinge land alhier. Ziekenverzorging. Namens het b« stxxur der Vereeniging Chr. Ziekenverzoi ging wordt meegedeeld, dat in het afge loopen jaar voor patiënten 102 koer wer gekookt. Bovendien werden uil gereikt 12 porties vleesch, 601 liter melk en. 5 eieren. Gevestigd: van 's Gravenhage H. Haspers; van Hazerswoude J. P. Hui man; van Zeist A. van Dokkum; van Zo) terwoude G. van Tilburg; van Zaltbon mei St. A. van Hees en gezin; van Alphe a. d. Rijn Th. de Lange en gezin. Vertrokken: naar Zoeterwoude Haspers; naar Golderik L. van Dalen e gezin; naar Veur W. Bervoets; naar Le den P. M. van der Voort en gezin; nas Alphen a. d. Rijn N. van den Bos; nas Voorburg M. Batelaan; naar Gouda W. Lekx; naar Baarn H. J. Tijhuis; nas Wijk bij Duxirstede P. van Velzen; nas Leiden J. van Heiningen. Geboren: Klaas, z. van G. de Job en N. van Ettingen. TER AAR. Geboren: Gerard z. van C. Valk- Bezemer. Gehuwd: A. J. Blom 29 j. en A. C. Vis 23 j. A. B. van der Voorn 23 j. e J. C. E. Droog. Overleden: Levenl. aangeg. doch^ van J. v. d. Haven^Hofsteeg. .V

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8