1000 GULDEN CONTANT UIT DE RIJNSTREEK S PREMIE-REBUS PREMIE-COUPON HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad. In de Donderdag gehouden raadsver gadering van de gemeente Haarlemmer meer is een rapport aan de orde geko men, dat uitgebracht is door de com missie voor gemeente-financiën, welke commissie een onderzoek had moeten in stellen naar den gang van zaken op het raadhuis, waartoe haar in de raadsver gadering van 19 Juli 1.1. opdracht werd gegeven. Blijkens dit rapport zijn dertien zaken onderzocht. De commissie is van oordeel, dat verschillende zaken naar voren zijn gekomen, welke zich in den gang van zaken op het raadhuis niet hadden mo gen voordoen. Zoo is de commissie van oordeel, dat de ambtenaren niet in de gelegenheid gesteld mogen worden tot het bekleeden van nevenbetrekkingen. Ook wordt afgekeurd, dat de ambtenaren gebruikt worden voor het verrichten van werkzaamheden voor particuliere veree- nigingen, met welke werkzaamheden de burgemeester bekend was. Ook geeft de commissie als haar oor deel te kennen, dat de verhoudingen in het college van B. en W. op den duur beter moeten worden. Na een langdurige discussie werd ten slotte een motie aangenomen, waarin de raad verklaarde met de in het rapport samengevatte gevoelens en conclusies ac- coord te gaan, terwijl B. en W. uit-ge- noodigd werden dienovereenkomstig in de toekomst een gedragslijn te bepalen. HILLEGOM. Flora-Bioscoop. Vrijdagavond werd; een openingsvoorstelling gegeven in de nieuw-opgerichte ,.,FJora"-bioscoop aan de Hoofdstraat alhier. Deze was uitsluitend voor genoodigden. De zaal zag er keurig uit met do klap stoelen en de mooie muur schilderingen. Tegenwoordig waren mr. D. F. Point, burgemeester der gemeente, mr. J. B. Sens, gemeente-secretaris, meerdere raadsleden, hoofden vun scholen, opper en adjunct-opperbraoidmeester, de pers e.a. De heeren wethouders waren verhinderd. Nadat eenige kleinere films op het doek waren gebracht, waarbij in het bijzonder de Hillegomsehe Volksfeesten en de groote harddraverij succes inoogstten, nam de heer A. Benno, ondernemer der exploitatie het woord. Deze heette allen hartelijk wel kom, dn 't bijzonder de autoriteiten en dankte B. en W.. het brandweercorps en de heer van Dril voor de medewerking, die hij heeft mogen ondervinden. Ondanks dat aan spr. het vestigen van een'eigen bio scoop voor Hillegom was ontraden, heeft hij de tot standkomiing aangedurfd, omdat hij meent, dat Hillegom behoefte heeft aan een dergelijke instelling. Spr. verzekert, dat we hier zullen kunnen zien, wat i'n de grootste steden wordt gedraaid en legt er bijzonder den na-druk op, dat; nimmer iets zal worden gegeven, dat iemand zal kun nen kwetsen (applaus). Hierna werd het bekende filmwerk van Metro-Goldwyn: „Oud-Heidelberg" gege ven. De beelden waren zeer goed, ook de muziek en de genoodigden heb-ben genoten. Het komt ons voor, dat eén blijvend succes verzekerd is en Hillegom een waar dige amusementsgelegenheid is rijker ge worden. Kinder- en volksspelen. Vergeleken •wat het weer in de laatste dagen was. werd groote vrees gekoesterd, dat de Buurtvereenigdng „Patrimonium" het Za terdag ook niet met haar feesten zou tref fen. Gelukkig hield zich het weer goed en is er prettig feest gevierd. Zoowel de kin derspelen als de wedstrijden voor de vol wassenen trokken veel belangstelling. Een en ander nam den geheel-en middag in be slag. Des avonds was er poppenkast, goo chelaar enz., terwijl de gewonnen prijzen werden uitgereikt. Dit eerste feest mag uit/nemend geslaagd beeten. Geboren: z. van M. A. Trossel- Brouwer. z. van M. RoodSmid. z. van G. M. VeldhuisSchaap z. van A. P. HuismanTanEgmond z. van M. van der Ploegvan Duin d. van A. H. BouwmeesterKorte z. van H. C. Zon neveldDen Hollander. Ondertrouwd: D. P. J. Berrevoets en A. E. Pors. D. Warmerdam en M. H. C. v. d. Paal H. A. van Kesteren en C. Wassenaar. Getrouwd: H. Buurman en G. Sie- besma. NOORDWIJK E^t HOUT. Geboren: Johannes Antonius, z. van J. O. van den Berg en A. Tulen. Leonai- dus Johannes, z. van J. Wijnands en J. Dui venvoorde. Wilhelmina Catharina, d. van H. A. Zwaan en C. M. van Gijlswijk. Ma ria. Johanna, d. van N. Broekhof en C. van Ruiten. Willem, z. van G. van der Tang en G. Passchier. Jacobus, z. van M. Geerlings en A. van Kampen. 'Ondertrouwd: C. H. Zethof 30 j. en P. C. Zuiderduin 24 j. J. J. Koster 23 j. en W. Hoogkamer 23 j. P. A. de Groot 28 j. en C. M. van Leeuwen 20 j. W. Wasning 35 j. en E. A. Franse 33 j. D. P. J. Berrevoets 36 j. en A. E. Pors 26 j. Gehuwd: J. F. van Tol en P. H. Kos ter. J. J. G. de Maeyer en M. Th. C. Wösten. OEGSTGEEST. Schietproeven. Ten overstaan van ka pitein W. H. Snijders, toegevoegd aan den Inspecteur der Burgerwachten, legden een 10-tal leden der Burgerwacht proeven van schietvaardigheid af. Al deze 10 leden slaagden. RIJNSBURG. Tuinbouw. Vroeger was Rijnsburg bekend om z'n bloemkool. Dat gaat meer en meer verdwijnen. De zware kleigronden leenen zich niet meer voor de teelt van late bloemkool. In het algemeen heeft men deze teelt dan ook laten varen en de aan voer van late bloemkool is van weinig be- teekenis meer. De prijzen zijn den laatsten tijd voor wat neg komt zeer goed, varieerend van 1926 voor de bes*e kwaliteit. Uien gingen deze week iets vlug ger, tot 4.50 per 100 Kg. Met roode en gele kool ging het iets matter en deze brachten van 9.7011.50 op. In tegen stelling met vorig jaar staat thans het ge was der z.g. waspeen best. Hiervoor is het echter nu den tijd nog niet. Bloemenhandel. Ook zelfs nadat het slechte weer de noodige bloemen onbruik baar heeft gemaakt, kwam er weinig of geen verbetering in de prijzen. Helianthus gingen voor 0.50—0.75, Gladiolen ƒ0.40— 0.85, Dahlia's 0.702.80, Herfstasters Elta 2.304.20, Asters 0.300.90, Asters Lilyput 6.10.— p. 100 bos, Anjers 0.50 1.30, Crysanthen per bos 0.140.36, Ga- lardia 0.260.30, Scabiosa 0.20—0.28. WASSENAAR. Personalia. Tot leerares aan de R. K. Huishoud- en Industrieschool alhier is be noemd mej. F. P. M. Vet te Haarelm. Vaart gestremd. De vaart in de Zijl watering is gedurende de maand October wegens werkzaamheden aan de brug achter do Paauw gestremd. Geboren: Willem, z. van H. Rem- merswaal en A. H. Bosman. Johannes Adrianus, z. van D. Gladpootjes en M. II. van Veen. Francisca, d. van A. Meijer en A. F. Offerman. Reinera, d. van J. R. Laarman en A. A. Bergenhenegouwen. Elizabeth, d. van J. O. van der Boon en G. Blijleven. Ondertrouwd: J. A. van Steen en J. M. C. Lagerberg. J. de Zwaan en G. E. Lodeizen. G. A. Westerman en H. A. G. Maandag. J. A. van der Ham en F. C. A. Retel. WARMOND. Gemeenteraad. De Baad dezer ge meente vergadert Donderdagmorgen te 10 uur ten Rafidhuize. 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling der Verordening op het Openbaar Lager Onderwijs. 3. Vaststelling der vergoeding over 1927 als bedoeld bij art. 101 der L. O. Wet 1920. 4. Vaststelling der vergoeding als bedoeld bij artikel ]01 sub 8 der L. O. Wet 1920 over de jaren 1925, 1926, 1927. 5. Benoeming van 'net Hoofd der O. L. school uit een in overleg met den Inspecteur van het Lager Onderwijs op gemaakte voordracht van drie personen. 6. Benoeming lid van het plaatselijk school toezicht zoomede van een lid van de Com missie tot wering van schoolverzuim, bei den wegens vacature. 7. Aanbieding der T?rm begrooting der Gemeente over het jaar 1930 alsmede over het waterleidingbedrijf. 8. Vaststelling datum van diverse besluiten inzake aangekochte gronden noodig voor wegverbreeding ter opmaking cotarieele acte. 9. Comptabiliteit. 10. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 11. Rondvraag. ZEGWAART. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der gemeen te Zegwaart op Vrijdagavond te 7.30 uur ten Raadhuize. Tegenwoordig zijn alle leden. Voorzitter: Burgemeester F. S. G. Bos. Se cretaris de heer C. P. Blaauwhof. Na opening der vergadering met het voorgeschreven gebed wordt bij loting uit gemaakt, dat de heer D. van Duyvenbode met de rondvraag zal beginnen. Hierna worden de notulen voorgelezen en goedge keurd, behoudens een opmerking van den heer G. van Straalen. Aan dtk orcle wordt gesteld: 1. Mecledeelingen, Ingekomen stukken. Ie Proces-verbaal kas opneming gemeente ontvanger; 2e Besluit Ged. Staten tot goed keuring raadsbesluit geldleeningen3e Be sluit van het bestuur van den Palenstein- schen Polder, dat accoord wordt gegaan met het raadsbesluit-, betreffende overne ming van het onderhoud van den Schenkel- weg. 2. Aanbieding gemeente-rekening 1928. Daaruit blijkt, wat de gewone dienst be- 60.207.65. Batig saldo 3235.98. Kapitaal- dienst: Ontvangsten 1600.38, uitgaven 1562.09. Batig saldo 38.29. Tot nazien dier rekening worden aan gewezen de heei-en D. van Duyvenbode, A. van Well en G. van Straalen. 3. Wijziging verordening algemeene rein heid en gezondheid. Hiertoe wordt met al gemeene stemmen besloten. 4. Wijziging verordening huisnummering. De heer van Straalen zegt tegen wijziging te zijn, daar er abuizen zullen ontstaan, in verband met het bestellen der post. De verordening wordt met 1 stem tegen aan genomen. Tegen de heer van Straalen. 5. Ontslag en benoeming lid Sohattings- commissie Inkomstenbelas-ting (vacature J. Veldhuysen). Ter benoeming wordt door B. en W. aanbevolen de heer J. M. Boon. De heer E. H. Chardon brengt naar vo ren, dat genoemde persoon deze benoeming zich niet zal laten welgevallen. Gekoz.en wordt do heer Joh. Blonk. 6. Wijziging begrooting dienst 1920. Daartoe wordt besloten. Rondvraag. De heer van Well vraagt, of do voorzitter al gesproken heeft met den burgemeester van Stompwijk, aangaande zijn verzoek, omtrent de verbetering van den weg achter Leidsckendam, daar de hui dige weg door de vele handkarren die er altijd staan, dikwijls een stagnatie voor het verkeer opleveren. De voorz. antwoordt, hierover nog niet gesproken te hebben. De heer P. J. Smits deelt mede, dat al het grint aan den Schenkelweg in den sloot terecht komt, door den slechten toestand der grintbakken. De voorz. zegt toe er naar te laten kijken. Tot- slot is het woord aan den heer van Straalen. Spr. vraagt wat B. en W. den ken te doen met den toestand van den Zegwaartscheweg gedui*endc den winter. De voor-z. antwoordt^ B. en W. hebben besloten de gaten met "grint te vullen. De heer van Straalen: Dat zal wel niet afdoende zijn. De voorz. wil het dezen winter met grint probeeren. Verder brengt de voorz. naar voren, dab het aantal auto's, die 's morgens tusschen S—9 uur passeeren op den hoek van den Molenweg, gedurende 2 weken is opgeno men. Het- aantal varieert tusschen 50 en 60. De voorz. zegt te zullen trachten hier een bord aan te brengen. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. In brokken en scherven. In wijk H-oorn werd Zaterdag een wagen -met ga- lanteriën en vaatwerk van den koopman K. doo-r een passeerende auto zoodanig aangereden, dat wagen met inhoud in een la-rigs den weg liggende sloot terecht kwa men. Van het breekbare goedje bleef be grijpelijkerwijze niet- veel ongeschonden. Naar we vernemen bedraagt de toege brachte schade pl.m. 250. De autobe- stuur-ster deed toezegging de schade te zullen vergoeden. Begin van brand. Tijdens afwezigheid der bewoonster o-nitstond Zaterdagmiddag een begin van brand ten huize van mej. wed. T. ,in de Burgemeester Visserstraat. Het zoontje had in de keuken een gascom- foor aangestoken en zich toen verwijderd, zonder er acht op te slaan dat er dichtbij kleeren hingen. Deze waren ondertnsschen in brand geraakt. Omwonenden, door de rook opmerkzaam gemaakt, wisten het vuur met emmers water te blusschen. Jubileum. Den lóen October herdenkt de heer D. Verkade. meesterknecht bij de N.V. Stokhuyzen's Jamfabrieken alhier, den dag dat hij voor 40 jaar bij genoemde firma in dienst kwam. Gevonden voorwerpen. Een belasting plaatje in étui, twee handdoeken, porte- monnaie met inhoud, een zilveren dames ketting. Ge-boren: Dirk z. van M. Broekman en W. Hendriks© Aryaa-nt-je Neeltje Teuutje d. van C. Deelman en V. Verduyn -- Johannes z. van H. Bossemeijer en J. D. Kooy Trijntje d. van P. Kcenekoop en C. Vernes Hendrina d. van C'. Hof land en M. van Els wijk Joha nna- Maria d. van H. Paling en J. M. van Limmen Louwrens z. van L. Duiker en M. Ende- veld. Ond e r Lr o u w d: Th. v. d. Hoorn en A. M. de Vlaam W. C. de Pater en M. J. Bouthoorn G. Vergeer en J. do Rooy J. C'. van Elk en J. Rijswijk G. Rook en J. Krap. Gehuwd: B. v. d. Yssel 21 j. en J. F. G. Sluis 19 j. D. Ruis 25 j. en J. C. Zek- veld 25 j. W. Jong 31 j. en C. G. van Brugge 26 j. A. Val star 4*2 j. en C. van Bergen 37 j. M. Soverijnen 20 j. en J. Na-gfcegaa-1 18 j. J. van Leeuwen 24 j. en N. J. Meyer 20 j. Overleden: Clazina Bunnik, wed. van C. W. v. Egmond, 79 j. Hendrik Visser 19 j. Geertrui-da Margaretha van Leeuwen 17 mnd. Maria van der Landen wed. van L. Rietkerk, 95 j. Di-rk Schel- lingerhouit echtg. van G. Ho ogend oo ra, 75 j. Mijntje Breukelcn echtg. van J. Hom mels, 64 j. 1 LI (De oplossing is een bekend spreekwoord). WILT U 1000 GULDEN CONTANT WINNEN? Lost dan bovenstaanden rebus op en zendt ons de premie-coupon ten spoedigste in. Iedereen kan deelnemen. Wanneer er meerdere juiste oplossingen inkomen echter niet boven 4 dan worden de 1000 Gulden gelijkmatig onder deze verdeeld. Mochten echter meer dan 4 juiste oplossingen inkomen, dan worden de 1000 Gulden in 4 premiën van 400, 300, 200 en 100 Gulden door trekking onder de inzenders der juiste oplossingen verdeeld. Direct na de trekking wordt de uitslag medegedeeld, met vermelding van namen en adressen der winnaars, en de 1000 Gulden uitbetaald. Wij verzoeken U onderstaande premie-coupon, met Uw oplossing alsmede Uw naam en adres (in gesloten enveloppe, niet als drukwerk) omgaand aan ons in te zenden. UITSLAG van den VOORJAARS-PREIWIE-REBUS. De oplossing van onzen laatsten Premie-Rebus was: „De pot oecwijt den ketel dat hij zwart ziet". Ten overstaan van den notaris den WelEd. Heer Arnold van den Bergh. Amsterdam, zijn de onderstaande S personen uitgetrokken als winnaars van ieder Fl. 200.- in Contanten: 1. J. P. Krijnen, Café „In de Kroon". Zcvznb. hoek. 2. D. Hagedoorn. Sint Annastraat 19. Naarden. 3. P. den Boer, Friesschestraat 36a, Rotterdam. 4. Henni Huisman, adres: J. Huisman. AnnerueenschekanaaL 5. Mej. P. J. G. TraastIe Helmerstraat 204 K Amsterdam. in te zenden aan N.V. OLANDA, Marcusstraat 14, Amsterdam De oplossing is: BBBBOBBBHHHMBm

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 9