BUITENL. BERICHTEN UIT DE OMGEVING Kind verdronken. Zaterdagavond is de 6-jarige J. J. Rijs wijk "uit de Willem Barenfczs tra-at te Rot terdam bij het spelen aan de Maaskade te water geraakt. Na een kwartier dreggen is het kind opgehaald, doch de kunstmatige ademhaling had toen geen resultaat meer. Het lijkje is naav de ouderlijke woning overgebracht. ALASTRIM. Te Rotterdam. Sedert de vorige opgave heeft zich te Rotterdam één geval van alastrim voor gedaan. Te Delft. Zaterdag is te Delft één. nieuw geval van alastrim vastgesteld. Encephalitis. Te Eerbeek heeft een geneesheer een geval van encephalitis geconstateerd bij het 7-jarig zoontje van den schipper J. van H. De patiënt is naar het Diacones sen-huis te Arnhem overgebracht. „Tel." K i n d erv e r I a mmi rvg. Te Ginneken hebben zich eenige geval len van kinderverlamming voorgedaan. Scheepsbrand te Rotterdam. Zaterdagavond is brand ontstaan in ruim 1 van het langszij van het Deensche motorschip Lalandia iTggende lich-ter-schip Mannheim 227. Het Deensche schip ligt aan de Maashaven noordzijde te Rotter dam bij loods Maas-veem. Men was bezig de lading copra uit de Lalandia in het •lichtersdhip te lossen. Een van de boot werkers, die balen aan het stuwen was, verloor daarbij zijn krukhaak. Met een brandenden 'lucifer is hij naar den haak gaan z-oeken en de vlam van den lucifer heeft toen een neerkomende hijschbaal vlam doen vatten. Kort daarna stond het geheele ruim in brand. De brandweer •heeft -het vuur met 6 stralen gebluscht. Ten einde overslaan van het vuur te voorkomen, heeft men het licht ex*s chip naar het midden van de rivier verhaald. Het ruim is toen g~eheel onder water gezet. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Inbreker aangehou)d<m. Te Brussel is aangehouden een inbre ker, die ook in verschillende plaat-sen van ons land zijn sla-g heeft geslagen. De man trok in België de aandacht door zijn bui tensporige uitgaven, die niet met de ma-te zijner inkomsten overeenkwamen. Hij sprak Fransch met een sterk Duit-soh ac-- cent en was niet in hot bevolkingsregister van Brussel ingeschreven, hoewel hij reeds een jaa-r in de stad vertoefde. Bij een huis zoeking werd een groote menigte juweelen gevonden, welke dezen zomer bij inbraken in rondom Brussel gelegen villa's waren vermist, alsmede verschillende inbrekers- werktuigen. Hij legde een bekentenis af. Hij had o.m. verschillende valsche en Ne- derlandsche én Duitsche papieren in zijn bezit, waarop hij doorging onder den naam van G'oebel, Gobbel, en Marscbner. Hij heeft een 20-tal inbraken -rond- Brussel op zijn geweten. Voorts bestaat er nog een bevel tot in hechtenisn-emmg van de Ne- derlandsche justitie voor inbraken in een achttal gemeenten in Holland gepleegd, terwijl hij door de Eransche justitie wordt gezocht wegens een moordaanslag, in 1925 te Parijs gepleegd. SLACHTOFFERS DER WETENSCHAP. Hoe de onderzoekers den hongerdood Stierven. Op gruwel ij kew ij ze omgekomen. Met luttele woorden hebben wij dezer dagen melding er van gemaakt, dat drie Engelsche onderzoekingsreizigers in de ijs velden nabij de Hudsonbaai in N. W. Ca nada in een eenzame hut doodgehongerd zijn gevonden. De Engelsche bladen bevat ten thans bijzonderheden omtrent het ein de van deze menschen, die als slachtoffers deT wetenschap op zoo gruwelijke wijze zijn omgekomen. In Juni 1926 trokken de explorateur John Hornby, zijn 28-jarige assistent Ha rold Adlard en de 20-jarige Edga-r Cristian er op uit, om een tocht te wagen door de woestenij ten "Westen van de Hudsonbaai. Men zag hen nimmer weerkeeren. Het is echter gebleken uit een ter plaatse ach tergelaten briefje dat reeds verleden jaar een pelsjager, die zijn tochten had uitgestrekt tot-de oevers van de Thelon- rivier, de drie lijken in de hut heeft aan getroffen. Hij was echter niet bij machte, het nieuws daaromtrent tot de bewoonde wereld te laten doordringen. Zoo heeft het tot enkele dagen geleden geduurd, eer een afdeeling bereden politie onder inspecteur Trundell de drie doode mannen in de hut vond en de lijken behoorlijk begroef. In specteur Trundell vond een onvoleindigd boek van Hornby over zijn onderzoekings tochten en brieven van Adlard en Christian aan hun families in Engeland. Een dag boek, eveneens in de hut aangetroffen, doet het tragisch verhaal van den strijd tegen de verhongering en den naderenden dood. De laatste woorden er van werden op een kachel geschreven en zeiden dat men het dagboek zou ontdekken in de kachel! Iets eetbaars werd in de hut niet gevonden, wel was er nog anderhalf ons thee over. De brief, dien Adlard's vader te Londen ontvangen heeft, en die door zijn zoon op 12 Augustus 1926 was geschreven, zegt o.a.: Het is thans- meer dan een maand, sinds Hornby, Christian en ik een ander levend wezen hebben gezien. Het reizen gaat lang zaam, omdat wij groote voorraden hebben mee te voeren, alles te zarnen ongeveer een ton, met de drie menschen samen op gepakt in een kano van 20 voet lengte. De geheele zaak moet van het eene meertje naar het andere op den rug worden mee gesjouwd, dan weer rondom stroomversnel lingen en watervallen, waar men met de kano absoluut niet door kan. Her, land heet Barren Land (woest land) en terecht. Niets groeit hier op den bodem, slechts mos en zand bedekken den grond; geen splinter hout is in een omtrek van honderden K.M. te vinden, evenmin één menschelijke woning, slechts wolven, vossen, hazen, gan zen enz. komen hier voor. Wij willen hier twee winters blijven. Wij leven van wat onze geweren neerleggen, en zi-en niemand. Wanneer u binnen drie jaar niets va-n ons gehoord hebt, vraag dan bij de Royal North-West Police. DE LEVEND BEGRAVEN MARKIES. De historie opgehelderd. Reclamezucht was de d r ij f v e e r. Naar omtrent het geheimzinnig- geval te Parijs, waarbij de z.g. -markies de 'Champaubert" levend begraven is gevon den, nader gemeld wordt, heeft het Pa- rijsche blad de „Matin" ook brieven ge kregen, die heetten uit te gaan van de «Ridders van Themis" en waaruit een zon derlinge romantiek spreekt. Volgens die brieven zouden deze rid ders der gerechtigheid een soort van ge heim genootschap vormen, dat op 20 Sep tember een eerste ..manifest" heeft uitge geven. Die eerste xnededeeling houdt in, dat een paar maanden geleden door „per sonen, beho-orende tot de hooge Franscho aristocratie", een machtige vereeniging is opgericht, met het doel de groote opfich- trs, oneerlijke bankiers enz., wier brutali teit steeds groot-er wordt, te straffen. De straffen zonden ten uitvoer gelegd worden op het „onmetelijke landgoed" van een der leden en tot voorbeeld moeten strekken voor anderen, die misbruik zouden willen maken, van de goedgeloovigheid van het publiek. Uitvoerig wordt dan uiteengezet, dat een begin gemaakt, is met den pseudo-marlries van C'haanpauibert en dat deze. na in den val gelokt te zijn, gemarteld is met het oude middel van water ingieten, tot hij gezegd had, waar hij zijn buit verborgen had. In een volgenden brief werd gemeld, dat de „markies" geëxecuteerd was en dat men hem levend begraven had. Dit alles leek zoozeer op een mystifica tie, dat men er aan den „Matin" in het geheel geen waarde aan gehecht hoeft. Het was waarlijk te onwaarschijnlijk, dat de „ridders van Themis", als ze werkelijk als geheime wrekers wilden optreden, zich zoozeer zouden hebben blootgegeven. Nu echter het lijk van Passal op de aangege ven wijze gevonden is, en zijn ba-gage in derdaad', zooals gemeld was, aan de Gare St. Lazare in bewaring gegeven was, gaat men de zaak ernstiger beschouwen. Er was echter in dit alles nog zooveel f on waarschijnlijks en vreemds, dat er gjjtond bestond voor de onderstelling, dat het door Passal zelf, die blijkens zijn vroegere oplichterijen over een groote dosis fan tasie beschikt, gearrangeerd was. Het doel zou dan geweest zijn, de aandacht op zich te vestigen als reclame voor een boek, zijn ..mémoires", dat hij zou hebben willen uitgeven. Complot met een vriend1. Deze veronderstelling blijkt inderdaad juist te zijn geweest. Zijn jeugdvriend, die te zamen met hem -eenige jaren gevangenisstraf had. uitgeze ten, zekere Boulogne, had alle détails van het plan voorbereid. Boulogne verleende Passal in een voor dit doel gehuurde villa onderdak. Van hieruit kan de „markies" spoorloos verdwijnen. Uit de villa richtte Pass-el aan zijn moeder, zijn vrienden, de „Matin", Havas en anderen tatlooze ano nieme brieven. Hij verklaarde daarin, dat hij door het geheime genootschap der „Ridders van Themis" gevangen was ge nomen en aan de meest afgrijselijke kwel lingen was blootgesteld. Passal had zich door Boulogne- een groote doodkist laten vervaardigen. Hij sliep een nacht in de kist om te zien, of hij daarin voldoende adem kon halen. Na deze proef wachtte hij 24 uur, en toen achtte hij den tijd gekomen om het groote avontuur: de begrafenis in het bosch van Verneuil, te beginnen. Bou logne, die dit werk verrichtte, gaf hem een pak chocolade mee in het graf en bracht de 'buis aan voor den luchttoevoer. Een uu-rlang bleef Boulogne met den le vend begra-vene praten, om zich er van te vergewissen, dat alles werkelijk in orde was. Daarna- begaf Boulogne zieh naar Parijs om de laatste brieven van dén zwendelaar op de post te brengen. Toen hij na- nauwelijks zes uur afwezig te zijn geweest, bij het graf terugkeerde om den „markies" t-e drinken te geven, moest hij tot zijn schrik constateeren, dat hij van den levend begravene geen antwoord meer kreeg. In zijn an'gst vluchtte hij en trachtte zich t-e verbergen. De alarmeerende brieven van den „mar kies" haddën intusschen hun uitwerking niet gemist. De politie was ten tooneele verschenen en had het graf gevonden. De begravene was gestorven als gevolg van het- feit, dat de luchttoevoer, tegen alle verwachting in, niet goed gefimotionueerd had. Zoo eindigde Passal. in den waxen zin des wooxris, in dén kuil, dien hij zich zelf gegraven had. Het duurde niet lang. of de politie slaag de er in, Boulogne in zijn schuilplaats op te sporen en hem tot het afleggen eener volledige bekentenis te dwingen. De mede plichtige, die door den tragiscben afloop van het met zooveel fantasie uitgewerkte avontuur geheel van streek was, zal zich voor d:e rechtbank moeten verantwoorden wegens het veroorzaken van dood door schuld. Mexicaansche roovers-practijken. Vier personen gedood. Men meldt uit Cordoba (Vera Cruz) dat bandieten tijdens een spoorreis een vrouw en 3 officieren, allen Mexicanen, hebben gedood, die loongelden overbrachten naar de werklieden eener suikex-plantage. De roovers zijn met den buit ontkomen. INGEZONDEN MEDEDEELING. Schade van verscheidene millioenen francs. Uit Brives-La-Gaillarde wordt gemeld: Het gebouw van de coöperatieve vereeni ging va-n pharmaceutische producten is door een hevigen brand verwoest; ook de aan grenzende huizen werden door het vuur aangetast. De schade, die is aangericht, wordt op verscheidene millioenen franca •geschat. De vereeniging leverde pharma- ceutische producten aan 35 departementen. Het gevangenisoproer in Colorado. Het einde. Het- oproer in de gevangenis te Canon City is, zooals gemeld, plotseling beëin digd. Toen de aanvoerder der gevangenen, Denny Daniels, begreep, dat verdere ver dediging hopeloos zou zijn, schoot hij eerst zijn vier onderbevelhebbers neer en richtte toen het. wapen op zich zelf. Toen de overige 'gevangenen, ongeveer 150 man sterk, zich van hun aanvoerders beroofd zagen, gaven zij zich grootendeels over. Een groot gedeelte van de gevangenis is totaal vernield door het. vuur, de be schietingen of ontploffingen. Met opge heven armen wachtten de gevangenen de binnenrukkende troepen af. In het geheel zijn zeven cipiers ge dood, van wie drie bij de eerste poging tot ontvluchten toen het. oproer begon. De anderen werden later door Daniels ver moord. Er zijn 13 zwaar gewonden, van .■wie enkelen op sterven liggen. Autobandieten te Berlijn. Twee zwaargewonden. Vrijdagavond hielden twee dieven met een kort te voren door hen gestolen auto voor een slagerswinkel te Charlottenburg stil. Een hunner ging binnen, sloeg voor de oogen der aanwezige klanten een cais sière neei-, greep 400 mark uit de kas, sloeg een knecht, die hem wilde tegenhouden, eveneens tegen den grond en reed met zijn handlanger weg. Een ingenieur sprong op de treeplank van de auto, maar werd door de schelmen geslagen, totdat hij er afviel. Op den hoek eener straat werden twee dames overreden, een harer werd een been van het lichaam gerukt. Met een taxi zette men de bandieten na, die, toen zij hun ver volgers bespeurden, stopten, uit de auto sprongen en wegliepen. In weerwil van de voortgezette achtervolging kon men hen niet te pakken krijgen. De toestand der beide dames is zeer ernstig. Een brutale diefstal in het Fransche gezantschapsgebouw te Berlijn. Voor 80.000 mark aan kostbaar heden gestolen. Zaterdagavond heeft men ontdekt, dat in het gebouw der Fransche legatie in de Pariser Strasse te Berlijn voor een waarde van 80.000 mark is gestolen. Wegens herstel-werkzaamheden aan het geboxxw had de gezant met een deel van het personeel indertijd elders intrek geno men. In een der slaapkamers is een schrijf bureau open gebroken, waaruit verschil lende kostbaarheden zijn ontvreemd o.a. een snoer van 160 paarlen met briljanten slot ter waarde van 40.000 mark; een ring met een groote witte diamant en verder nog andere sieraden. - In een andere slaapkamer, waarin zich ook vele kostbaarheden bevonden, zijn de dieven eveneens binnen gedrongen. Daar hebben zij echter niets ontvreemd. Wanneer de diefstal heeft plaats gehad, valt niet met zekerheid te zeggen. Kinderverlamming in Zweden. In Zweden zijn in de laatste veertien dagen 171 gevallen van kinderverlamming voorgekomen, waarvan vijf met doodelijken afloop. Overstroomingen in Carolina. In N. en Z. Carolina en een gedeelte van Georgië hebben overstroomingen geduren de vier dagen groote verwoestingen aange richt. Ettelijke personen zijn verdronken, de verbindingen met eenige kleine steden zijn verbroken. KATWIJK. GEMEENTERAAD. (Vervolg). Na eenige discussie en toelichting door wethouder R. Ouwehand wordt besloten over te gaan tot aanschaffing van een me chanische zaadstrooier, dienstig om in den winter de wegen te bestrooien tegen de gladheid bij vorst. Dit za-1 gelden als een proef. Kosten van zulk een toestel 450.Aldus besloten. De Nationale Landstormcommissie vraagt een subsidie van 50.B. en W. advisee- reen afwijzend te beschikken. De heer v. d. V. te Rijnsburg had voor een trouwpartij de gemeentezaal gehuurd doch deze partij kon wegens ziekte niet doorgaan, v. d. V. vraagt thans restitutie van het betaalde bedrag, hetwelk wordt toegestaan. De Ver. v. Dierenbescherming vraagt in de bouwverordening bepalingen op te ne men voor de stalling van vee. Dit in ver band met de mogelijkheid van brand en het niet kunnen redden van dit vee. B. en W. merken op dat spoedige wijzigingen in de bouwverordening zullen worden voorge steld en dan zooveel mogelijk aan deze wenschen kan worden tegemoet gekomen. De rekening der gemeentespaarbank is ingekomen ter goedkeuring. De winst over 1923 bedraagt ƒ24037.34. Idem van de Katwijksche Bouwvereeni- ging. Winstsaldo 1928 3805.32. Voorgesteld wordt door B. en W. een zijtak van de Annastraat te noemen Anna- Dwarsstraat. Dit om vergissingen te voor komen. Besloten. In de Anna-Dwarsstraat wenschen B. en W. een riooleering te leggen. Kosten ƒ600. Goedgekeurd. Volgen verschillende benoemingen. Voor de commissie voor de bedrijven worden ge kozen de heeren v. Tongeren, Grimbergen en J. van Duyn. Commissie van Fabricage de heeren P. Meerburg, M. v. d. Bent en H. Parlevliet. Commissie voor het Grondbedrijf de hee ren Meerburg en v. d. Bent. 0 Belasting-commissie de heeren J. v. Duyn, Grimbergen, H. Parlevliet, D. v. Riessen, J. Dubbeldam. Er is een vacature waarin gekozen wordt de heor C. v. Ton geren. Verkiezing twee leden Commissie van Toezicht op het L. Onderwijs, aftredend de heeren P. H. Castenmiller en A. Kuy- pers. Beiden worden herkozen. De heer C. Boskamp vraagt 21 M2. grond te koop ten N. Westen van zijn huis gele gen aan den N. Duinweg. B. en W. advi- seeren deze grond te verkoopen aan de heer Boskamp voor 4.50 per M.2 Goedge keurd. De volgende perceelen worden nog ver kocht tegen genoemden prijs en verder de bekende voorwaarden: N. J. v. Duiven- bode 360 M.2 aan de Varkevisserstraat a f 4.50 per M.2, D. Verdoes 250 M.2 aan de Varkevisserstr. a 4.50 per M.2, K. G. Schuitemaker 280 M.2 aan de Weth. Meer- buvgstraat k f 6.50 per M.2, B. de Best 516 M.2 aan de Varkevisserstraat k f 4.50 per M.2, J. Houwaard aa.n de Sec. Varkevisser straat a 6.50 per M.2 De heer L. Kruyt huurde bij vorige openbare verhuring de schuur aan de Zan derij de Ridder a ƒ450. Thans vraagt hij verlenging dezer huur op de vorige voor waarden. B. en W. adviseeren hierop in te gaan. Bij vorige verhuring bleek dat de heer K. een hoogen prijs betaalde. Goedge keurd. Het kohier straat'belasting 1929 wordt vastgesteld op 34776.41. De familie Uittewaal betaalt jaarlijks 25.— als bijdrage in het onderhoud van den weg WassenaarP. Gijzenbrug. De fa-- milie wenscht dit af te koopen. B. en W. stellen voor dit te doen op de volgende voorwaarde: genoemde familie draagt zoo veel aan de gemeente af, dat daarvan kan gekocht worden een certificaat. N. W. S. rentende 2 1/2 pet. Dus een stuk van 1000 waardoor het bedrag dat betaald werd en dat de gemeente thans ontvangen za-1 gelijk blijft. Aldus wordt besloten. De heer P. J. Alkemade en F. de Graaf wenschen het voor hun pand gelegen stx*aatje, resp. groot 8 M.2 aan de gemeen te te geven op voorwaarde dat de gemeen te aanbrengt een trottoir van. bazaltine- tegels. B. en W. adviseeren hiertoe te be sluiten. Aangenomen. B. en W. stellen voor gasverwarming aan te brengen in Openbare School 2, kosten 2170 en in de bewaarschool te Katwijk aan Zee, kosten 1370. Er wordt nog een tijdje gediscussieerd over de vraag wat duur en minder duur, wat. hygiënisch en niet hygiënisch is doch het feit dat- aan alle Bijzondere scholen gasverwarming geprefereerd wordt en deze Openbare School een volgend jaar over zal gaan naar de Bijzondere schoolbesturen welke besturen thans reeds hebben te ken nen gegeven accoord te willen gaan met- dit voorstel, besluit de raad overeenkom stig het voorstel va-n B. en W. Het bestuur der Herv. Scholen vraagt betegeling der speelplaats van de Herv. School 4. Het bestuur der Geref. School te Katwijk aan Zee vraagt- geld voor leermid delen t.en dienste voor het 7de leerjaar. Idem voor aanschaffing van 6 schoolban ken. Het bestuur der Herv. Scholen te Kat wijk aan Zee vraagt beschikbaarstelling van twee lokalen der Openbare Lagere School I. Deze verzoeken worden ingewilligd. Wijzigingen worden aangebracht in de .begrooting 1929 der gemeente, het Grond bedrijf en het Gasbedrijf. Ten aanzien der belastingreclames v/ordt besloten overeenkomstig het voorstel van B. en W., afwijzend te beschikken. Punt 16. Vaststelling der verordening, houdende regelen met betrekking tot het bouwen langs de Sandtlaan. Volgens dit voorstel wordt de rooilijn langs de Sandt laan, de Noordzijde, vastgesteld op 8 M. uit het hart- van den weg en de Bouwlijn 8 M. uit de rooilijn. Dit in verband met eventueele verbreeding van de Sandtlaan. Tevens komt hierdoor een bouwverbod op de bestaande perceelen aan de Noord zijde van de Sandtlaan. De raad gaat hier mede accoord. Aan de agenda wordt met toestemming van den raad nog een punt toegevoegd en wel een voorstel van B. en W. om aan dit College een crediet te verleenen voor een deskundig advies in verband met ha venwerken. Op een vraag van Dr. Lodder wat onder havenwerken bedoeld wordt, zegt de voorzitter dat dit niet bepaald slaat op> havenwerken als zoodanig doch een advies over de vi-aag of er iets in een bepaalde richting te doen is en in welke richting. De toestemming voor een crediet wordt verleend. Dr. Eijkelenboom vraagt, welke maat regelen B. en W. genomen hebben of nog denken te nemen, in verband met de in de lande heersclien-de Alastrim. De voorzitter zegt dat te Katwijk aa-n den Rijn en te Katwijk aan Zee reeds ex tra gelegenheid is gegeven voor inenten. Verder zullen B. en W. zien wat noodig is. De heer v. d. Zwam klaagt over den slech ten toestand van het pad Callao-weg en bij Duinoord. De heer J. van Duyn over het rijwielpad bij het Waterloopje. Het zal de aandacht hebben van B. en W. Dr. Lodder vraagt of de Amstevdam- sche Ballastmaatscha-ppij het recht heeft om op deii Valkeribiurgerweg telkens het verkeer stop te zetten door over den straatweg balken en rails te leggen zonder behoorlijke overgang. In volgende raads- vei-gadering zal geantwoord worden. De heer v. Tongeren wijst er ep, dat de Commissie voor den straatweg Schouw van Duivenvoox-de zeer slecht voor het onderhoud van dezen weg zorgt. Het is gewoonweg schandelijk. Kan daaraan geen einde worden gemaakt Volgende zitting antwoord. De heer Grimbergen vraagt of het vol gens voorschrift is, dat vanwege de ge meentespaarbank zoo'n uitvoerig rapport wordt uitgebracht dat verschillende namen van hypotheekhouders enz. in het verslag worden genoemd. In volgende raadszitting beantwoox'ding dezer vx-aag. Reeds mid dernacht zijnde, werd met gebed besloten. Schietwedstrijd. Onder begunstiging van goed weer had Zaterdag de plaatselij ke schietwedstrijd plaats der Katwijksche Burgerwacht. Deze eindwedstrijd is voor de leden altijd -zeer interessant en werd dan ook xixx door bijna 40 leden bijgewoond. Er moeten in deze kamp twee Zaterdagen 3 series geschoten worden, n.l. een knielend, een liggend en eexx staand. Het totaal dezer zes series bepaald de uitkomst. De schut ters zijn ingedeeld in 3 klassen, A-, B en C. De wedstrijd ving te half twee aan. De voorloopige totaaluitkomsten waren: In Ano. 1 Ch. J. Minnee 132 punten, no. 2 H. P. Bloot 128 p., no. 3 J. Baalbergen 112 p., nö. 4 J. de Kreek 121 p., no. 5 Jac. Meijer 116 p., no. 6 Jer. Varkevisser 113 p., no. 7 Jac. Bloot 111 p., no. 8 J. Slinger land 111 p., no. 9 C. v. Leeuwen 109 p., no. 10 S. Minnee 108 p., no. 11 P. Slingerland 106 p. In B: A. Slingerland 124 p., no. 2 R. Var kevisser 120 p., no. 3 Ant. Ingwersen 118 p., no. 4 A. G. Haasbroek 109 p., no. 5 H. de Boer 105 p., no. 6 C. Schuitemaker 104 p., no. 7 D. Nasveld 103 p., no. 8 F. Schaap 101 p., no. 9 M. v. d. Oever 100 p., no. 10 Nic. Oudshoorn 95p., no. 11 J. v. d. Gugtexi 68 p. In C: no. 1 Bas Dubbelaar 118 p., no. 2 C. Hoek 112 p., no. 3 J. v. Duivenbode 110 p., no. 4 Nic. Schuitemaker 100 p., no. 4 Nic. Schuitemaker 100 p., no. 5 P. Varke visser 93 p., no. 6 H. v. Leeuwen 91 p., no. 7 A. Haasnoot 90 p., no. 8 B. v. Duivenbode 89 p., no. 9 K. v. Duivenbode 57 p., no. 10 J. Dubbelaar 84 p., no. 11 A. Rijsdam 51 p. Te 6 uur was het eerste gedeelte van den wedstrijd, die ook werd bijgewoond door Kapitein Snijders, toegevoegd aan den Inspecteur der Burgerwachten, beëindigd en zal de eindwedstrijd volgende Zaterdag 12 October worden gehouden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gekanteld. In de haven der Amster- damsche Ballastmij. is e-en der zandbakken, vermoedelijk door ongelijke belasting en door het daarna wa-ter maken, omgekan teld en gezonken. Tuinbouw. Tegen alle verwachting in, blijft het den laatsten tijd steeds wat <16 tuinbouwproducten betreft, goed gaan. En voornamelijk het hoofdproduct, de bloem kool blijft-, gezien de groote aanvoer, bijna ongekende prijzen opbrengen zoodat bij vele tuinders het geleden vexdies in de zomermaanden wordt goed gemaakt of be- naderd. Den geheelen week bleef den prijs voor de beste kwaliteit om de 30.han gen, terwijl ook voor tweede soort nu zel den gemaakte prijzen worden betaald. We blijven hopexx. Woningbouw. Voor rekening van den heer H. v, d. D. zal door den bouwkundi ge den heer Jac. Haasnoot, aan den Noord- wijkerweg een woonhuis met bollenschuur worden gebouwd. ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagmiddag 2 uur. Onderwerpen ter behandeling: lo. Vast stelling gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1930. 2o. Voorstel van Burge meester en Wethouders t'ot het verleenen, overeenkomstig zijn vei'zoek, van eervol ontslag aan den gemeente-ontva-ngei-, den heer Johs. van der Meer J.G.z. 3o. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om over te gaan tot onderhandsche vei-huring v&a de woning gemerkt A. 26. 4o. Benoeming van een lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Vacature D. Ham. Aanbe veling van Bixrgemeester en Wethouders lo. L. Kool, 2o. J. van Iterson. 5o. Benoe ming van een lid van het Stembureau in -stemdistrict IV. Vacature D. Ham. Aan beveling van Burgemeester en Wethouders: lo. L. Kool, 2o. J. van Iterson. 6o. Vast stelling van een verordening op het aan leggen, hebben of onderhouden van gelei dingen voor gas, electriciteit of eenigen anderen energievorm, en op het leveren van gas, electriciteit of andere energie. 7o. Voorstel van Bixrgemeester en Wethouders om over te gaan tot den aankoop van een strook grond gelegen te Oud Ade, ten be hoeve van den bouw van een transformato renstation door de Stedelijke Lichtfabrie ken te Leiden voor uitbreiding van het ka belneb onder Oud Ade. 8o. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om over te gaan tot onderhandsche verhuring van den onder sub 7 bedoelden grond aan de Stede lijke fabrieken van Gas en Electriciteit te Leiden. 9o. Vaststelling van een aantal pensioensgrondslagen. lOo. Reclame school geld. Ho. Wijziging gemeente-begrootins; voor het dienstjaar 1929. 12o. Ingekomen stukken en mededeelingen. Geboren: Leonardus Jacobus Adria- nus, z. van J. H. Straathof en M. J. M. van Blokland. Wilhelmus Theodorus, z. van L. van der Meer en A. van Leeuwen. Wilhelmina Johanna, d. va-n P. Dobbe en C. Koek. O nd ertrouwd: P. Tlx. l'Ami jm. 26 j. en P. M. J. Vrijburg jd. 24 j. J. E, Klein jm. 27 j. en M. J. de Jong jd. 25 j. N. F. Doeswijk jm. 28. j. en M. van der Meer jd. 22 j. P. va-n Dam jm 26 j. en H. Verhaar jd. 28 j. Gehuwd: A. N. Turk jm. 22 j. en E. Bax jd. 24 j. 2—3 te Brives-La-

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8