UT'DE'^OMGEVING TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Advertentiën. BflHTItUB Nu is het tijd BAROMETER naar waarnemingen in in den morgen van B Oct., medegedeeld: door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste' barometerst.: 762.6 te la Coruna. Laagste barometerst.744.8 te Blacksod. Verwachting tot den avond van 6 Oct.: Meest matige Zuidelijke tolt Zuidweste lijke wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Tijdelijk regen. Iets warmer. LUCHTTEMPERATUUR. 11— gr. 0. LICHT OP VOOR FIETSEN e. a. Van Zaterdagnamiddag 7.01 uur tot Zondagmorgen 5.38 uur. Van Zondagnamiddag 6.uur tót Maandagmorgen 5.40 uur. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Een adres tegen den bouw van een nieuw Raadhuis. De Raad hecht er zijn goedkeuring aan! De bouw van een nieuw Raad huis za! dus niet doorgaan! De raad dezer gemeente kwam gisteren avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester J. Schokking. Aanwezig alle leden. (Er is een vacature wegens het bedanken door den heer D. de Jong). De notulen der vorige vergadering wer den goedgekeurd. Ingekomen verschillende missiven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van genomen raadsbesluiten. Ingekomen is een schrijven van den heer J. Dubbeldam, wethouder, meldend dat hij zijn beroepschrift tegen de beslis sing van het college van B. en W. inzake het niet voldoen van welstandseisohen voor vier door hem te bouwen woningen, intrekt. Van de Centrale Esperanto-Commissïe een verzoek om het vak Esperanto op de scholen facultatief te stellen. B. en W. advisee ran te berichten dat nog geen termen aanwezig zijn om hierop in te gaan. Alzoo besloten. Adres inzake den bouw van het nieuwe gemeentehuis, van Dr. Ouwehand e.a. B. en W. merken in hun prae-advies op, dat zij niet zonder verwondering hebben kennis genomen van de eerste zinsnede in dit adres, waar wordt te kennen ge geven, dat adressanten .„met verrassing" hebben gehoord van het z. h. st. genomen besluit om een hieuw gemeentehuis te bouwen. B. en W. behoeven slechts te herinneren aan het feit, dat reeds in 1918 in beginsel tot bedoelden bouw is besloten en dat in een raadsvergadering in 1928 na voorafgaande uitvoerige overwegingen aan B. en W. een blanco crediet is toege staan voor het uitschrijven van een prijs vraag. Van „verrassingen" kan dus moei lijk gesproken worden. In het adres worden als twee voor naamste redenen aangegeven: 1. het over bodige van een nieuw gemeentehuis; 2. het onverantwoordelijk hooge bedrag der uitgave. Nieuwe uitvoerige beschouwingen kun nen als overbodig beschouwd worden. In 1918 was men het er algemeen over eens, dat een nieuw gemeentehuis een gebie dende eisch des tijde was. Na 10 jaar verder is het zeker noodig. Dat aan het uiterlijk van het gemeentehuis nog niet zoo lang geleden een groot bedrag is be steed, is niet juist. In. 1902 is ten behoeve van het raadhuis slechts f 4800 uitgegeven, hetgeen toch zeker geen belangrijk bedrag genoemd mag worden. Of uitbreiding van het oude gemeentehuis uitkomst zou bren gen is een vraag die B. en W. meenen ontkennend te moeten beantwoorden. De bouwvallige toestand en indeeling is van I dien aard, dat verbouwing niet gewettigd i zou zijn. De daarvoor noodig© geldleening j zou in ©en kort tijdsbestek moeten worden afgelost. De begrooting zou dus jaar lijks met een niet onbelangrijk bedrag worden belast. In dit verbandis volgens B. en W. een dergelijke uitgaaf uit de ge meentekas voor het door adressanten be oogde doel niet te verdedigen. Wat de bouwkosten betreft. Deze mo gen de som van f 125.000 niet te boven gaan. Met de kosten voor grond, instal latie, meubileering, geraamd op f 50.000, zal een geldleening moeten worden aange gaan van f 175.000. De rente kan gevoe gelijk gesteld worden op 4 7/8 pet,, het geen in het eerste jaar beteekerit een rente van f 8531.25. Bij een aflossing in 50 jaar wordt dit het 1ste jaar met aflossing f 12031.25, vermits de eerste jaren geen j onderhoud noodig zal zijn. Later zal het rentbedrag telkens verminderd worden 1 met f l70.621/2. De veronderstelling, dat de gemeente- pegrooting zeer langen tijd belast zou wor- I den met een bedrag van f 20.000 a f 25.000 heeft geen grond en is dus een onjuiste voorstelling. Adressanten beweren, dat het gemeen tehuis een improductief gebouw is. Hier over kan verschillend gedacht worden, maar getuigt van weinig waardeering voor den arbeid in het gemeentehuis verricht. Een gemeente moet een representatie vermogen bezitten, moet aan de eisohen van den tijd voldoen. Voorts wordt nog beweerd, dat de koe ten van gas, electr. hier hooger zouden zijn dan elders. Ook deze 'bewering is niet juist. Dat de visschersvloot is achteruitge gaan levert allerminst het bewijs op, dat de alg. econ. toestand der gemeente sleliter is geworden. Immers, niet alleen gaan andere bedrijven vooruit, doch ver mindering van de visschersvloot is een feit, hetwelk men dient te beschouwen in het licht, der omstandigheden. En dan meenen B. en W. dat de waarde van de visschersvloot eer verbeterd dan verslech terd is doordien mechanische kracht is aangewend en de schepen meer weten schappelijk zijn toegerust. Hierdoor kan het bedrijf meer intensief werken en der halve economischer rendeeren De positie van de gemeente is niet ongunstig te noemen. Indien geen deug delijke gronden waren aan te voeren voor den bouw van een gemeentehuis, zouden B. en W. de laasten zijn geweest om voor te stellen daartoe over te gaan. Maar wegens de noodzakelijkheid van een nieuw gebouw en wegens de verbetering in de financieels en ecoomische toestand achten B. en W. het ten volle verantwoordelijk. Verwezen wordt nog naar de herziene regeling van de financieel© betrekkingen tussohen Rijk en Gemeente, welke voor Katwijk gunstige perspectieven opent. B. ©n W, stellen daarom voor aan Dr. OuwOhand e.a. te berichten, dat geen termen aaiwezig zijn, om het eerder ge nomen besluit te herzien in dier voege, dat van den bouw van een nieuw ge meentehuis wordt afgezien. Een lange, soms heftige discussie volgt thans. De heer P. Meerburg vraagt het eerst het woord en verklaart de verant woordelijkheid voor den bouw van een ge meentehuis niet te kunnen aanvaarden. De belastingdruk is veel te zwaar. Spr. pleit voor waterwegen en havenwerken. De bouw van een gemeentehuis moet volgens hem uitgesteld worden. Met de bedrijven gaat het niet beter dan in 1918. Spr. stelt voor, dat de Raad besluite het geld voor den bouw niet te voteeren doch den bouw uit te stellen wegens den minder gunsti- gen financieelen toestand. De voorz. wijst er den heer Meerburg op, dat hij geheel buiten de orde is. Het gaat thans alleen over het adres en het prae-ad vies van B. en W. Het- adres is onjuist en daar slaat het praeadvies op. In verga dering van Aug. 1928 is als gevolg van een besluit van den Baad van 24 Juni 1918 besloten tot. den bouw over te gaan. Het spijt- me, zegt spr., dat de heeren niet we ten wat besloten is. Ook is aan B. en W. een crediet verleend voor een prijsvraag. Na een jaar komt men met een adres en dan met zulke argumenten. De 'heer v. d. Zwan 'zegt zich met het adres niet geheel te kunnen vereenigen doch het plan lijkt hem wat boven de financieele draagkracht. De-voorz. zegt. dat B. en W. wel degelijk hiermede rekening hebben gehouden an ders was een grooter bedrag genoem voor een gemeentehuis. En waf zijn de gron den waarop men steunt Dr. Eijkelenboom zegt niet meegewerkt te hebben aan deze zaak omdat hij geen raadslid was. Wel heeft hij zich op de hoogte gesteld en leest stukken uit ver schillende notulen. Spr. vreest ook voor achteruitgang in de bedrijven en acht Kat wijk geen plaats voor monumentale gebou wen. De gemeente-financiën zijn niet roos kleurig. Het zal 20.000 per jaar kosten. Dr. Hueting verklaart/ zich teger- het praeadvies. Het spijt spr. in 1928 niet te gen te hebben gestemd. Het scheen trou wens toen of spr. alleen stond en wat gaf dan een stem. Spr. ziet de toestand pessi mistisch in. Met de bollenteelt gaat. het maar matig. Land en tuinbouw idem. Al leen het badbedrijf liep goed doch hoe dikwijls hebben we zoo n zomer a-ls in 1929. Spr. acht het nieuwe gemeentehuis niet noodig. De heer Grimbergen vraagt wat B. en W. denken te doen als de raad zich uitspreekt tegen het praeadvies. De voorzitter vraagt naar argumenten. De heeren Meerburg en Hueting hebben in volle overtuiging medegewerkt aan het besluit van 1928. En als zoo weinig waar. de gehecht wordt. aan. genomen besluiten van den raad. wordt het voor B. en W. wel moeilijk. Na een vol jaar komt- er een adres binnen. Een adresbeweging op touw zetten is gemakkelijk. Spr. zegt van mee ning te zijn dat de Raad beter bevoegd is om te oordeelen dan adressanten. Twee maal besloot de Raad een gemeentehuis te. bouwen. Als de Raad gaat zwichten voor een adres wordt het moeilijk. De rol len worden dan omgekeerd. Dr. Eijkelenboom zegt dat geen besluit door den raad genomen is. De voorzitter leest gedeelten uit de no tulen waaruit blijkt dat hetgeen dr. E. zegt, onjuist is. We staan dus, zegt de voorzitter, voor oen besluit dat, een begin van uitvoering heeft gekregen. Niets onre gelmatigs is gebeurd, doch albs correct. Spr. kan de houding van den Raad niet begrijpen. Het is spr. onbegrijpelijk hoe de heer Meerburg moed heeft niet mee te gaan met het praeadvies. Wat is er ver anderd sinds 1918? Aan den heer Meerburg zou spr. willen vragen, waarom het niet noodig is. Daar heeft het college niets van gehoord. De vijf heeren die eens bij de ze aangelegenheid tegen stemden, stem den tegen de plaats. Spr. durft zeggen dat er diepere, gronden achter zitten. Als er 'n voorstel was om midden in Katwijk aan Zee te bouwen dan was men er niet tegen en nu moeten andere, minderwaardige ar gumenten dienst doen. Het gebouw was in 1918 bouwvallig. Is dat er beter op gewor den? Is het getal ambtenaren vermindert? Men durft het gemeentehuis improductief noemen. Men meent misschien dat alleen hun werk productief is. Ik mag aannemen, dat de raadsleden, een kijkje hebben geno men en dan zal men moeten bekennen, dat de toestand niet houdbaar is. Registers voor de gemeente van groote waarde worden op den zolder bewaard. Spr. toont uitvoerig aan dat er in finan cieel opzicht geen achteruitgang doch voor uitgang is te bespeuren. De heer Meer burg sloot zich bij het gunstig verslag in Januari 1.1. geheel aan Het belastbaar inkomen wordt hooger. Zie hiervoor de cij fers, dat zijn feiten- doch geen- praatjes zooals de heer Meerburg zonder eenige tegenbewijzen, ze noemde. Men moet Kat wijk builen de gemeente anders zien dan men zulks hier in den raad doet. Er is alle reden die het door den raad in volle vrij heid genomen besluit wettigen. Wethouder Ouwehand verdedigt dan nog het praeadvies en zegt niet te kunnen be grijpen hoe men, a-»ders dan door de zweep van anderen gedreven, tegen het praead vies zou kunnen stemmen. Zulks is geen standpunt en spr. zegt niet te kunnen be grijpen hoe men dan raadslid zou willen blijven. De raad stelt geen vertrouwen meer in B. en W. De financiën zijn kernge zond. De heer J. v. Duyn pleit voor aanneming van het praeadvies en ontmaskerd hoe vele namen op dit. adres zijn gekomen. Spr. vindt het jammer dat de tijd op dergelijke wijze moet worden zoek gemaakt. Ook de heer Guyfc doet eenige mededeelingen en verklaart zich 'voor het praeadvies. De heer v. Tongeren brengt hulde aan den voorzit ter voor zijn duidelijke uiteenzetting en is ook voor het praeadvies. De heer Meerburg interrumpeert geregeld den voorzitter en voorstanders van het advies en toont zich buitengewoon kwaad. "Verlaat meermalen de zaal doch komt telkens weer terug. Dr. Lodder bepleit uitstel tot bekend is wat de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente voor Katwijk brengen zal. De voorzitter bepleit nogmaals aan neming van het praeadvie-s en weerlegt alle argumenten voor het adres. Het is geheel in het belang der gemeente. De toestand van thans kan niet bestendigd blij ven. Dan zal tot verbouw van het oude gemeentehuis noodwendig moeten worden overgegaan. Het voorstel tot aanneming van het praeadvies wordt dan in stemming gebracht. De uitslag was 8 st. tegen en voor, zoodat het dus was verworpen. Hier op ontstaat groote beroering in de raad zaal. De heer R. Ouwehand wijst er op hoe het juist wper de 5 tegenstemmers zijn plus de leden uit Katwijk aai; den Rijn die in troebel water visschen, die met z'n achten ook nu tegenstemmen. De heer v. d. Bent wijst er op dat toen de heer Waterreus in de gelegenheid dacht te komen om aan de gemeente grond te kunnen verkoopen voor den bouw van het- gemeentehuis en alzoo 15.000 dacht to verdiénen, voor den bouw was. Toen dat niet lukte hielp hij het he vigst een adresbeweging op touw zetten. Meerdere opmerkingen worden gemaakt doch de uitroepen zijn niet te volgen. Te gen het praeadvies van B. en W. waren: H. Parlevliet, T. Lodder, P. Meerburg, J. Eijkelenboom, H. Grimbergen, L. v. d. Zwan, J. Hueting, D. v. Riessen. Voor: C. v. Tongeren, J. v. Duyn, P. Guyt, .M. v. d. Bent, R. Ouwehand, J. Dubbeldam. Dr. Hueting vraagt nog te mogen opmer ken, dat het hem koud laat waar het ge meentehuis komt. dus wenscht de uitlating van weth. Ouwehand over troebel water- visscherij niet te accepteeren. En hiermede -was men te 11 nur geko men aan - punt 4 va;? -de 17 agendapunten. Onderzoelc geloofsbriefW. A. Rijkers. De voorzitter leest eerst een schrijven van den heer D. de Jong waarin hij meldt ontslag te nemen als lid van den Raad. Oneenig- heid in de partij van den lieer de Jong was wel cle voornaamste oorzaak. De voorzitter meent op hetgeen de1 heer de Jong schrijft niet te moeten ingaan doch wenscht zich te bepalen bij het ontslag en brengt een woord van dank aan den heer de Jong voor de belangstelling gedurende den korten tijd van zijn raadslidmaatschap aan den dag gelegd. Een commissie bestaande uit de heeren v. Riesen, Grimbergen en v. Tongeren on derzoekt de geloofsbrieven van den heer Rijken en merkt op dat volgens de ge- boorteacte het nieuwe lid zal moeten hee- ten Rijkers en niet Rijken. Tot toelating van de heer Rijkers' adviseert- de commis sie. Overeenkomstig wordt besloten. (Wordt vervolgd). HILLEG0M. Zilveren Jubilé. Gisteren was het 25 jaar geleden, da-t mej. A. van der Donk als onderwijzeres aan de R. K. Meisjesschool aa-n de Mariastraat in be trekking trad. Des morgens werd door Pastoor Krook van St. Martinus, te 8 uur een gezongen H. Mis van dankbaarheid opgedragen met Veni Creator, waaronder alle schoolkin deren tot dc II. Tafel naderden. Te half 11 had de huldiging plaats en de aan bieding der cadeaux. Hierbij was tegen woordig de familie, het Kerkbestuur, het personeel der school e.a. Wegens verhin dering van den pastoor werd mej. v. d. Donk gecomplimenteerd door kap. D. Schoenmaker, die er naast zijn gelukwen- sohen op wees, uit welk een godsdienstig gezin de jubilaresse was gesproten en hoeveel zij had gedaan voor de gods dienstige en maatschappelijke opvoeding der vrouwelijke jeugd. Als souvenir bood spr. haar namens het Kerkbestuur, oud- leerlingen en leerlingen een schitterend slaapkamer-ameublement aa-n. Verder een fraai bloemstuk van de leerlingen en vele andere cadeaux. De receptie van 1—2 uur ten huize van mej. v. d. Donk was zeer druk bezocht. Te 3 uur was het feest in de fraai versierde schoollokalen. Daar wisselden zang en aardige tooneelstukjes elkaar af, terwijl de kinderen gul werden onthaald. Deze dag is voor de feestelinge ge worden wat we verwacht hadden en wat zij verdiende: een onvergetelijke dag. Natuurlijk- kwamen ook talrijke schrif telijke gelukwenschen in. Personalia. Door het béstuur van de stichting .tot bevordering van het land-en tuinbouw-onderwijs op het .eiland Texel is benoemd als leider van de cur sussen in Bloembollenteelt, welke gehou den worden te Den Haag en te Midden- Eierland, onze plaatsgenoot de heer D. van Egmond Jr. Muziekschool. Met ingang van 15 dezer wordt alhier een muziekschool op gericht. Voorloopig zullen de lessen gege ven worden in den R. K. Volksbond. Gemeentezaken. Zaterdag werden 386 personen kosteloos gevaccineerd, Woensdag 268. B. en W. hebben toestem ming verleend tot het -houden van een collecte aan de huizen ten bate van Doof stommen. LEI MUI DEN. Gestolen bloembollen. De politie dei- gemeente Al'kemade heeft in i samenwer king met de politie alhier de hand weten te leggen op de alhier ontvreemde partij bollen. De bollen zijn door den Officier van Justitie vrijgegeven ©n aan den rechtm an tigen eigenaar teruggegeven. Het onder zoek naar de(n) dader(s) duurt voort. OEGSTGEEST. Bekendmaking letterraadsel. De re clame-commissie deelt ons mede, dat de bus-opening van heb letterraadsel Maan dagavond te half 9 zal geschieden in het Witte Huis. Alle belangstellenden hebben toegang. N00RDWIJKERH0UT. „Hanze". Woensdagavond vergaderde in café Paridon aan den Heerenweg de R. K. Middenstandsvereeniging „St. Joseph" alhier. Om half negen opende voorzitter L. van Heilsbergen de verg. met den Chr. groet en heette de aanwezigen welkom, in 't bijzonder kapelaan J. van Stralen. Een 18-tal leden was opgekomen. De notulen weirien na voorlezing onveranderd ge accepteerd. Ingekomen was een schrijven van het Hoofdbestuur, inzake de voorstel len, door enkele afdeelingen ingediend ter behandeling op de a.s. Centrale Raadsver gadering te Wassenaar op 8 October. A. De afd. Alkmaar met Schagen en Spierdijk wilde het H. B. uitbreiden met 2 of 3 le den, vooral om de kleinere winkeliers daarin te vertegenwoordigen. Verschillen de wettelijke bepalingen, het winkelbedrijf betreffende, staan op het program. Deze zullen echter vooral gebaseerd zijn op het groot bedrijf, wat tot schade kan zijn voor den Heineren winkelier. Het H. B. prae- adviseerde echter, dat daartoe uitbreiding van hun 7-tal leden daartoe onnoodig is. B. De afd. Alkmaar stelde nog voor de dag-agenda zóó te regelen, dat de voorstel len van de afdin elk geval steeds ter tafel gebracht konden worden. Prae advies H. B.: daarmee accoord. C. Leiden had voorgesteld .een post op de begrooting te stellen als bijdrage voor het Santos fonds. Het H. B. achtte dit niet in vol doende mate mogelijk. D. Amsterdam wil de bepaalde misbruiken bij de Cböp. In- koopsvereenigingen voorkomen zien. Het H. B. stemde daarmee in. Er moesten thans twee afgevaardigden gekozen worden voor de vergadering te Wassenaar. De heer N. de Klerk verkreeg de meeste stemmen, nam echter de be noeming niet aan. Bij herstemming wérden uit de heeren L. van Hensbergen, W. Driessen, A. de Winter en J. van Eeden de beide eersten gekozen. De vergadering wenschte het voorstel Alkmaar gesteund te zien. Aan gekondigd werd verder dat van 1417 October te Bergen (N.-H.) een retraite voor Middenstanders gehouden wordt, die zeei- werd aanbevolen. Betreffende 't punt winkelsluiting is spoedig een wetsontwerp te verwachten. Dé Min. van Arbeid, N. en H. heeft reeds vervroegde behandeling daarvan in de Tweede Kamer aangevraagd. Wat betreft het venten langs den weg wenschte men dat de politie daar toch vooral goed op wilde letten. De heer P. van Denzen stel de voor iedere maand te vergaderen, en wel de eerste Woensdag. Aldus werd be sloten, Verder werd gewezen op de zedelijke verplichting van iedere Middenstander om lid te zijn van de vereeniging en niet an deren de moeilijkheden te laten opknappen Nog werd allen leden verzocht zooveel mo gelijk Donderdags een uurtje de congrega tie te - komen bijwonen. Hierna volgde sluiting op de gebruikelijke wijze. VOORSCHOTEN. Opening uitgesteld. Wegens onvoor ziene omstandigheden is de opening der zaal van de Jose'phgepellen-vereeniging, welke Zondag a.s. zou plaats hebben, uit gesteld tot Zondag 13 October a.s. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Oudste inwoonster overleden. Deze week overleed alhier de oudste inwoonster dezer gemeente, n.l. mej. wed. Rietkerk. Zij bereikte den hoogen leeftijd van 96 jaar. Pluimvee-tentoonstelling. De plaat-e- lijk© tentoonstelling voor Pluimvee en Ko nijnen zal gehouden worden op 9, 10, en 11 Januari a.s. Kantongerecht. Voor den aanvang der zitting van het Kantongerecht alhier werd als Kantonrechter-plaatsvervanger geïnstalleerd de edelachtbare heer P. A. Colijn, burgemeester der gemeente Bos koop. Aanrijding. Gisteren werd in wijk Hoorn een woonwagen door een passeereu- de auto aangereden. De schade, door de autobestuurder veroorzaakt, word door be middeling van de politie gerégeld, en ter stond uitbetaald. Honden-truc. Gisterenmiddag zou v. E. met een roeiboot de Rijn overstekon, waarbij zijn hond hem leelijk parccn speel de. Het dier sprong eensklaps uit de boot, waardoor v. E. achterover in den Rijn viel. Door enkele toegeschoten personen werd hij na eenige moeite behouden op het dro ge gebracht. Z0ETERW0UDE (Hooge Rijndijk). Ingebroken. In den nacht van 3 op 4 October heb ben ongenood© gasten een bezoek gebracht bij den heer v. Leeuwen in de Rijnegom- merstraat. Zij hebben een zoo goed als nieuw heerenrijwiel en een belastingplaat je van een oud rijwiel medegenomen. Ook bij den heer de Blanken aan den Hooge Rijndijk hebben zij de woning door zocht en eenig huishoudgeld en een dames rijwiel medegenomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd. Coslcs en Bcllonte terecht. OSAKA, 5 October. (V.D.). Dr Fransche aviateurs Costes en Bellonte, dio vermist werden, zijn thans terecht. Gistermiddag zijn zij geland in het dorp Kautsjinten. LEIDEN, 5 Oct. Boter. Dc prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) 2.40, prima boerenboter 2.50—2.60 en goede boei*enboter 2.352.45 per Kg. Aangevoerd: 48/8 en 15/16 vaten, wegende 1170 Kg. Handel goed. Eieren. Aanvoer 2198 stuks, kippen eieren 9.6010.40 en eendeneieren 7.10 8.00 per 100 stuks. Handel vlug. Turfmarkt van 30 Sept. tot en met 5 Oct. ''Aangevoerd 170.000 stuks lange turf, prijs 89 per 100 stuks. VEUR. 3 Oct. Groentenveiling. Gele komkommers 1ste soort f 12, 2de soort f 3, 3de soort f3,-stek f 0.30, Kropsla f4, 2de soort f 1.Stoofsla f 2.40, Peen i 11, Bloem kool f30, 2de soort f 10, uitschot f 1.50, To maten midd. f 9.50, gr. ronde f 6, 2de soort f 7.50, 3do soort f 3.50, bonken f 2, rijp t' 4, Andijvie f 3.50, Spinazie f 17, Postelein f 5, Snijboonen f 45, Spercieboonen f 42. 4 Oct. Engelsche komkommers f 4.507.90, 2de soort f 2.303.10, 3de soort f 1.—1.50, stek f 0.100.28, Gele komkom mers f 6.909.50, 2de soort f 3.405.90, 3de soort f L-1.90, uitschot f 0,350.89, Krop sla f 0.80—3.20, Peen f 6.80—12.10, Bloem kool 1ste soort f 8.9014.20, 2de soort f 3.50 —4.60, uitschot 0.701.10, Tomaten f 6.30 7.20, gr. ronde f 4.505.80, 2de soort f 4.805.90, 3de soort f 1.1.00, bonken f 0.03—0.05, rijp f 0.05—0.06, Andijvie f 1.10— 1.80, Spinazie f 8.5023.30, Postelein f 6.80 14.70, Snijboonen f 4144, Specieboonen f28—33, Radijs f 0.02—0.04. RIJNSATERWOUDE, 4 Oct, Eieren- veiling. Aanvoer 2060 kipeieren 7.50 10.70, 138 eendeneieren 5.706.30, per 100 stuks, kippen 0.801, per stuk, pe ren 0.751.50 pér 10 K.G. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM} (Niet officieel). Berlijn 59.32l/2 Londen 12.101/,, New-York 2.4815/1Q Parijs 9.76 Brussel 34.70 Zwitserland 48.061/0 Milaan l3.03t/2 Madrid 36.95 Oslo 66.451/j Kopenhagen 6,6.431/0 Stockholm 66.8OI/2 Ween en 35.02 Praag 7.37' Boedapest BEURSOVERZICHT. De sterke 'technische marktpositie ter beurze kwam hqdën. duidelijk tob uiting in het koersverloop. Ondanks cle her nieuwde daling in Wallstreet kwam de opening hier algemeen op hooger niveau, waarna zich een verdere rijzing voltrok. Weliswaar bleef het hoogste peil niet, ge heel behouden doch vrijwel allerwegen kwam het slot boven dat van gisteren. In Margarine Unies vormde zich een groote hoek en onder ruime omzetten steeg liet fonds tot 543. Calvé Delft waren ook hoo ger. Van Berkels goed van toon. Philips omstreeks do hoogste prijzen van gisteren. Kunstzijde niet noemenswaardig veran derd. Een drukke affaire ontstond in Aniems en claims, die onder beurstijd op liepen. Batava Margarine flink hooger. Op de Olie afd. haalden Kon. een deel van het gisteren geleden verlies in. Van de Mijnwaarden kwamen Boetons op hooger niveau. Rubbers vast. A'dam Rubbers bo ven 260. Tabakken iets beter evenals Sui kers. Amerikanen kalm. Bethlehem Steels hooger. V°0R BQNTTAFELS, RANDEN, Afgepaste Mantelkragen zijn wl] het aan gewezen adres! Door onzen grAoten omzet in deze artikelen zijn wij in staat hierin een grootere sorteering opaa te houden dajM^lo ookf,.. Repareeren -en moderni- seeren ytn alle BONT WERK geschiedt bij ons vakkundig en billijk. HAARLEMMERSTR. 116-120 Telefoon 898.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3