RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK KORFBAL Overzicht. Ef begint thans ecnige teekening te komen in do onderlinge krachtsverhoudin gen der diverse clubs en als we even het ranglijstje bezien van de West. eerste klasse in Zuid-Holland, dan valt daarbij dadelijk op hoe beide Leidsche clubs op het oogenblik nog sterk onderaan staan, Vitesso ruet slechts één, Fluks met nog geen enkel punt. Dat moet toch eens ver anderen en spoedig ook, voordat het te lar.t is. Of de dag van morgen nu erg ge schikt is, om daarin verandering te bren gen, gelooven we niet. Immers Fluks krijgt bezoek van Het Zuiden, dat met drie fraai gewonnen wedstrijden bovenaan staat. Dat ziet er le el ijk nib voor de Leidsche Rood- witten en we zouden het al een prestatie vinden,* indien zij de nederlaag zoo klein mogelijk zouden kunnen houden. Vitosso moet naar Doetos in Dor drecht. Schreven we vorige week, dat Dec- tos op eigen terrein moeilijk te verslaan was, tocli werden zij vorige week met flinke cijfers door het Zuiden geklopt. Die 41 uitslag demonstreert echter niet zoo zeer de zwakte van Deetos als wel de meerdere sterkte van Het Zuiden. De Lei- denaars hebben, na hun waarlijk niet al te fraai begin, heel weinig kans om iets uit Dordt mee te brengen, behalve dan een ne derlaag. Nu verder H. K. V. met Ons Eibernest heeft afgerekend zal wellicht ook H. S. V. wel hetzelfde doen, terwijl H. K. V. wel op den goeden weg zal voortgaan door Velox te kloppen. In de Noordelijke eerste klas van het Westen heeft Hercules' gedecideerd de leiding genomen, 't Is nu maar de vraag, of zij zich zal weten te handhaven. Een overwinning op Westerkwartier zou haar trouwens voorloopig van een ernstig con current ontlasten. D. T. V. zal intusschen trachten verloren, terrein te herwinnen en zal daarvoor in Excelsior, dat op het oogenblik onderaan staat, wel een gunstig slachtoffer vinden. In de twee overige wedstrijden, dezer af- deeling kunnen de thuisclubs wel winnen. Wedstrijdprogramma voor a.s. ZGndag. Westelijke afdeeling. Eerste klasse N.-H. WesterkwartierHercules; D. T. Y. Excelsior; D. D. V.Koog-Zaandijk; Oïym- piaSwift. Eerste klasse Z.-H. FluksHet Zuiden; H. S. Y.Ons Eiber nest; II. K. V.Velox; DeetosVitesse. Oostelijke afdeeling. Eerste klasse A. HellasNoviomagunr; Onder Ons Z. K. C. Eerste klasse B. RigtersbeekAchilles (5 October); Naas —A. K. C.; D. O. S.-H. K. C. Noordelijke afdeeling. Eerste klasse. NicRood Zwart; SpartaVoorwaarts: Wordt KwiekFriso. KANTONGERECHT HAARL.MEER. De verkeerde geverbaliseerd. H. W. D. is verdacht, als machinist op de tram HeemstedeLeiden nabij de Ka naalstraat te L i s s e geen bel of fluitsig nalen op de tram gegeven te hebben. Verd. ontkent. Op 30 Juli, ongeveer 8.30 uur, heeft verd. de tram bestuurd. De bel was automatisch in dienst en verd. heeft meer dere malen de fluit laten gaane, omrede het publiek de bel gewoon is. Getuige J. Ravénberg, blocmkweeker te Rijnsburg, verklaart geen signalen gehoord te heb ben (getuige reed vanuit de Kanaalstraat den ETeerenweg op terwijl getuige de tram aan zijn rechterhand had). Get. J. Has pels, arbeider te Noordwijk, verklaart niet pertinent te kunnen zeggen of de signalen niet gegeven zijn. G. v. d. Zaal te Lisse verklaart meerdere malen de fluitsignalen gehoord te hebben. Getuige S. A. v. d. Zaal, echtgenoot van G. Buurman te Lisse, ver klaart verd. nog toegeroepen te hebben: man, je rijdt onder de tram. Zij heeft fluitsignalen gehoord, doch weet niet hoe veel keer. Getuige F. S. J. Pauls te Haar lem zat in de voorste wagen der tram. Getuige heeft geregeld het bellen gehoord en meerdere fluitsignalen. H. van do Bent echtg. van P. G. Mijland te Lisse verklaart voldoende signalen te hebben gehoord. Het O. M. vraagt vrijspraak. De Kantonrech ter sluit zich hierbij volkomen aan. Verd. is met deze uitspraak niet voldoende be vredigd, maar legt zich er maar bij neer. Baldadigheid. G. van E., to H a a r 1. m e e r heeft bal dadig gegooid naar een kip en heeft toen een ruit ingegooid. Verd. laat verstek gaan. Get. A. do M. te Haarl.meer heeft gezien, dat verd. gooide. Getuige M. Uit hoven, echtgenoot© van H. Paans heeft ook aan de Politie zulks verklaard. Get. kon door ziekte niet verschijnen. Daar ver dachte ontkend heeft, wordt de zaak aan gehouden, om alsnog deze laatste getuige te hooren. Gevaarlijke hond. G. H. O. te H i 11 e g o m is verdacht een gevaarlijke hond te hebben laten los- loopen. Verd. laat verstek gaan. Get,' C. G. F., koopman te Hillegom, verklaart, dat de hond van verd. zijn dochtertje heeft gebeten, en dat verd. wist dat. de hond ge vaarlijk was. Het O.M. eischt 15 of 15 dagen hechtenis. Do Kantonrechter ver oordeelt verd., omdat do hond al meerde ren heeft gebeten, overeenkomstig de eisch. Arbeidswet overtreder. A. V., te Lisse is verd. de arbeidswet ten laste gelegde. Op 8 Augustus waren v. d. Leeden en Tijdhoeven te vroeg aan den arbeid. De twee getuigen waren niet verschenen. Verd. meende, dat de getuigen niet behoefden te komen, als hij het ten laste gelegde erkende Tegon de niet-ver- schenen getuigen wordt acte genomen, en de zaak aangehouden om de getuigen te hooren. Veroordeeld en toch gewonnen, A. de V., landbouwer, Spieringerweg tc Nieuw-Vennep is verd. slooten niet behoorlijk gekrooscl te hebben. Verd. laat verstok gaan. Getuige J. Vrijhof, opzichte.' te Haarl.meer, Lisserdijk, verklaart dat verd. de slooten niet in orde had, en dat de boete niet was betaald. De Kanton rechter vraagt, waarom verd. die niet zou hebben betaald. De opgelegde boete was 12.50. Het O. M. overwoog, dat geen hoogere boete dan 10.kon worden op gelegd, daar dit het maximum isj en eischt 10 of 10 dageh hechtenis. Do Kanton rechter begrijpt, waarom verd. de boete niet zal hebben betaald. Er was winst bij Uitspraak conform. V/ie bediordc de pont. J. P. A. de Jong, veerbaas te Oude- Wetering, is verd. in de gem. Haarl. meer de pont te hebben bediend op 9 Juni tusschon -1 en 5 uur en alstoen de staal draad te hebben gespannen, terwijl een jacht naderde, dat tijdig zijn aankomst had gemeld. Verd. erkende veerman te zijn. Echter heef; verd. Zondags hulp, dan doet J. Schol tens dienst. Deze wordt dan wel eens dcor vdrd. afgelost om te eten of koffie te drinken enz. Verd. weet van geen jacht iets af. Ook Scholtcns had er niet over ge sproken, er va reu zooveel koekebakkers, dio raar zwenken, zoodat verd. er niet eens meer op let. Verd. weet verder van niets. Ge'.uigo K. Goudstra. tandarts te Haar lem, voer met een zeiljacht. Toen get. floot op dc hoorn en met groote vaart voor de wind zei1 de, zag getuige hoe toch de draad gespannen werd. Door snel de motor in werking te stellen en achteruit te latea slaan had getuige nog voor den draad kunnen stonpen. Getuige weet niet wie de pont bediende. Getuige J- Joose te Aalsmeer geeft dezelfde lezing. Getuige voor als schipper op het jacht. Getuige weet ook niet, of d§ Jong of Scholten de pont bedienden. Het O. M., overwegende dat het wettig bewijs niet is te leveren, vraagt vrijspraak wegens gebrek aan be wijs. De Kantonrechter geeft getuige den raad voortaan aan wal te gaan en te constatcoren wie den pont bedient. Get, herhaalt, dat dit al do tweede maal is, dat deze. pont hem den doorgang belet, en gelooft, dat het daar gewoonte is om geen rekening met de scheepvaart té houden. De Kantonrechter spreekt verd. vrij we gens gebrek aan bewijs. Geen signaal gegeven. L. P. H. te Hillegom is óp de Hoofd straat te Hillegora op 17 Augustus plotse ling met een auto weggereden, zonder sig naal van vertrek te geven toen een andere auto passeerde. Verd. laat verstek gaan. Getuige D. Visser, distillateur te Schie dam, verklaart dat' verd. daardoor een lichte aanrijding had veroorzaakt. Get. P. Raam te Schiedam, chauffeur van D. Visser had naast getuige gezeten en had gezien, dat verd. ontijdig wegreed. Eisch O.M. 12 of 12 dagen hechtenis. Uitspraak conform. A's de schoenzool los zit P. van der K., chauffeur te Amsterdam vas ten laste gelegd hoogst roekeloos te hebben gereden met een auto op den Slo- terweg te H a a r 1. m e e r, terwijl kinderen daar liepen. Verd. reed zoo snel, dat hij in volle vaart in de sloot is gereden. Verd. erkent, maar het kwam doordat zijn schoenzool los was en inplaats van de rem men was toen het. gaspedaal in werking gekomen. Getuige J. Roffel, gem. politie te Haarl.meer, heeft gezien dat verd. op 30 Aug. met een snelKeid van zeker 6070 K.M. reed, en vermoedelijk door zijn te snel rijden de bocht niet heeft kunnen ne men om den nieuwen bitumeweg in te gaan. Verd. reed veel te snel. Getuige A. Klaassen, stond gras te maaien voor zijn paard; bij den wagen liepen kinderen. Met groote vaart was verd. langs dien wagen lieen gevlogen, pardoes in de sloot. Het O.M. overweegt, dat door getuigen is komen vast te staan dat verd. veel te snel reed. Had verd. kalm gereden, dan was de sohoenzool wel te bevrijden ge weest, Eisch 25 of 25 dagen hechtenis. De Kantonrechter wil nog eenige clemen tie gebruiken. Uitspraak 15 of J5 dagen hechtenis. Een clemente eisch. Th. S. te Ou de-Wetering gom. Leimuïden heeft als Vader niet gezorgd, dat zijn zoontje, dat op de Lagere School was geplaatst, der.e geregeld heeft be zocht, Vercl. erkent het ten laste gelegde. Het zoontje hielp hem in het bedrijf. Verd., die een zeer groot gezin heeft, had de hulp van zijn zoontje hard noodig. Het zat er niet aan om een arbeider te nemen. Het O. M. eischt 3 of 3 dagen hechtenis. De Kantonrechter overwoog, dat het vaak zeer moeilijk is voor den Kantonrechter, aan den eenen kant de ouders, die de hulp behoeven, en aan den anderen kant dc wet. die gehandhaafd moet worden, in 't gelijk te stellen. Zijn edclachtb. gevoelt, dat ouders vaak die hulp niet kunnen missen, reden waar om hij dan ook volkomen kan medegaan met de zeer clemente eisch van 3 of 3 dagen hechtenis. Arbeidswetovertreder W. J. van B., mandenmaker te S a s- senheim, heeft niet belet dat in zijn mandenniakcrij te Hillegom te vroeg werd gewerkt, Verd. verklaart geen opdracht ge geven tc hebben om vroeger dan den aan gegeven tijd te beginnen. Het O.M. eischt 2 maal 10 of 2 maal 10 dagen hechtenis, uitspraak 2 maal 5 of 2 maal 5 dagen hechtenis. De Kantonrechter wijst verd. erop, dat bij herhaling alleen hechtenis VOORSCHOTEN. 50-iarlg bestaan van de R.K. Bewaarschool De R. K. Bewaarschool alhier vierde gis teren haar 50-jarig bestaan of, zooals de kinderen het daar noemden: „haar gouden bruiloft"! Het feest werd gevierd van de Eerw. Zuster Columbana, in heel Voorscho ten bekend als do Zuster van de bewaar school. Des morgens kwamen de Pastoor en Kapelaan in hot geheel versierde schoolgebouw, op alleraardigste wijze door do kinderen welkom geheeten. Even later werd dezelfde welkomstgroet „in koor" ge bracht aan de Eerwaarde priorin van huize „Bijdorp" en eenige Eerwaarde Zusters, tot het feest uitgenoodigd. De feestviering bestond in het voordragen van enkele liedjes „met manieren" wat door de kleinen, eTie daartoe uitgekozen waren, met allen ernst en besef gedaan werd. Dan klonk er eeu commando van le Eerwaarde Zuster en gezamenlijk werd overgegaan tot het nemen van versnape ringen, die als 'n Tantalus-kwelling al eeni- gen tijd klaar stonden voor de bègeerige oogen der kleinen. Maar niemand kwam er aan, voordat dc Zuster daartoe toestemming gaf! Tenslotte kwam een der jongens naar veren om in een leuk versje pastoor te be danken, die hun dit feest gegeven had. De Pastoor antwoordde hierop met de kinde ren op geestigs wijze te fcliciteeren met hun „gouden bruiloft" van welke gelegen heid hij gebruik maakte om de Eerwaard o Zuster Columbana openlijk te bedanken voor de zorgen, die ze zoo praktisch en met een altijd blij gezicht aan de ruim tachtig kinderen en kleuters besteedde en dat iede- ren dag maar weer aan. Daarom kon ze re kenen op de sj'mnathie van alle ouders, die gaarne hun kleine aan die zorg toever trouwen. Juist nu op den feestdag van de H.H. Engelbewaarders smeekte Lij Gods zegen af, opdat de bewaarschool nog lang onder de hoede mocht staan van zulke En gelbewaarders als Zuster Columbana en haar medehelpers. In den middag werd het feest voor de kinderen nog voortgezet. Vrijwillige Burgerwacht. De onder linge schietwedstrijd heeft te Katwijk planls gehad. Er werd geschoten op één schijf 3. W. telling 110. Ditmaal was er geen klasse-indeeling, doch een personeele wedstrijd. De uitslag was als volgt: le prijs J. v. d. Lubbè; 2e prijs C. van Egmond; 3e prijs S. van Egmond, tevens winnaar van don rozenbaanwedstrijd, 4e prijs A. J. Turion, 5e prijs J. Pijnacker, 6e prijs G. J. Iperlaan, 7e prijs J. van Eg mond, 8e prijs L. J. van Maurik, 9e prijs R. van Mulligcn, 10e prijs A. Veen, He prijs H. J. Bouwman, 12e prijs G. van 'Maurik, 13e prijs E. Papendrecht, 14e prijs C. Zwaan, 15e prijs P. van Klaveren, 16e prijs J. J. Luijnenburg, 17e prijs A. van Egmond, 18e prijs Adr. Oudshoorn, 19e prijs G. Verrips, 20e prijs D. J. Brinks. Na afloop begaf mc.i zich naar de ean- tine, waar de uitslag vrijebaan werd be kend gemaakt en welke luidt als volgt: le prijs J. van Egmond, 2e prijs J. J. Luijnen- bx;rg, 3e prijs P. van Klaveren, 4e prijs H. J. Bouwman, 5e prijs A. J. Turion. Voor de personeele baan zijn mooie kunst voorwerpen geschonken. Voor de vrijebaan geldprijzen. Als naar gewoonte hadden de heer G. Schouten, sergeant kampwachter der Rijksschietbanen te Katwijk en diens echtgenoot© eenige prijzen beschikbaar gesteld en deze werden op dienzelfden avond aan de winnaars uitgereikt. De ove rige prijzen, geschonken door leden van <!e Burgerwacht, zullen op 15 October a.s. in de vergadering, te houden in Hotel Deur- loo worden uitgereikt. Door den comman dant werd do sergeant Schouten op har te1 idee wijze toegesproken en spr. hoopte dat sergeant Schouten, die steeds zeer veel voor de burgerwachten doet, nog vele jaren voor de burgerwacht moge behou den blijven. De commandant bood hem een mooie aschbak van Goudsch aarde werk aan. Door den secretaris, den heer SchrassertBert, werd een woord van dank gebracht, namens alle leden der Bur gerwacht voor de goede leiding wederom dit jaar getoond. Eveneens bracht de se cretaris dank aan den heer P. van Klave ren, magazijnmeester, die zoovele jaren op voorbeeldige wijze de wapens heeft schoon gehouden en hiermede is wederom het zomer-schietscizoen geëindigd. Z0ETERMEER. GEMEENTERAAD. Verslag van de vergadering van den Raad der gemeente Zoetermeer Donder dagavond te 7.30 uur ten Raadhuize. Met kennisgeving afwezig de heer L. Fa?ee Schaeffer. Overigens alle leden present. Een korte agenda, die uiteraard geen reden opleverde voor langdurige of diep gaande besprekingen. Vandaar dat de vergadering een kort verloop ha'd. Door den voorzitter, den burgemeester F. S. G. Bos, werd de vergadering met bet voorgeschreven gebed geopend. Daar na werden de notulen door den secre taris, den heer C. P. Blaauwhof, gelezen. Deze werden zonder op- of aanmerkingen onveranderd vastgesteld. Aan de orde werd gesteld: 1. Mededeelingen. Bevatten o.a. proces verbaal van kasopname gemeente-ontvan ger en diverse goedkeuringen van raadsbe sluiten door Ged. Staten. Passeerden zonder op- of aanmerkingen des voorzit ters hamer. 2. Aanvullingscontract betr. stroomleve ring gemeentelijk electriciteitsbedrijf Delft. Werd na ampele bespreking besloten, wegens afwezigheid van den heer Schaef fer, dit punt tot een volgende vergade ring aan te houden. 3. Aanbieding gemeenterekening 1928. Daarin bleek, dat, wat de gewone dienst betreft, was ontvangen f 60.379.62, uitge geven i'57.944.73, batig saldo f2.434.89; wat de kapitaalsdienst betreft: ontvangsten E 45.030.90, uitgaven f 43.674.91, batig saldo i oei Door den voorzitter werden beroemd tot leclwi der commissie tot nazien der rekening de he eren J. A. van Duinisveld, J. N. van Reeuwijk en J. C. van Dorp. 4. Gratificatie rijksveldwachter C. M. van der Graaf. Heb voorstel van B. en W. om f 50 gra tificatie toe te kennen, werd met alge meen© stemmen aangenomen. 5. Verzoeken ontheffing schoolgeld. Met algemeene stemmen werd het voorstel van B. en W. om de gevraagde ontheffing te verleenen, aangenomen.* 6. Wijziging begrooting 19*9, Werd goedgekeurd. Alvorens tot de rondvraag werd over gegaan vroeg de heer J. A. Duinisveld het woord als oudste lid in jaren. Hij feliciteerde den burgemeester mot zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau, waaraan hij nog eenige waardeerende woorden toevoegde. De burgemeester antwoordde, dab het zeer veel genoegen deed, de felicitatie van 't oudste Raadslid, te mogen ontvangen en bracht een woorcl van dank aan allen, die medegewerkt liadden aan zijne be noeming. Na de rondvraag, die geen bijzonder heden opleverde, ging de vergadering uit een. ALPHEN AAN DEN RIJN. Koperen jubileum. Den 15den October hoopt de we'eerw. frater Isfridus (in de wereld Martinus Ja cobus de Groot) regulier-kanunnik der Orde van Premorstreit. zijn 121/2-jarig priesterfeest' te vieren. Zijneerw. os gebo ren Je A 1 p h en aan den R ij n en nu werkzaam als Rector van het Sint Elisa- beth-ziekenhuis te Winterswijk. Ingekomen: Alida S. Giessen, huis houdster. Hoorn 102 van Utrecht. Bas- tiaantje N. Kranenburg, zonder. Hoorn 17 van trecht. Neeltje van den Bos. dienst bode, Hooftstraat 299 van Koudekerk. C. F. Pauwe, boekdrukker, Hooftstraat 327 van Ierseke. Klasina E. A. Boekhout, zonder, Raadhuisstraat 44 van Oegstgcest. Maria M. A. Valk, zonder, Noordeinde 28 van Bemmel. A. J. van dér Heijden, tuinderkn., Steekterweg 95 van 's-Graven- hage. Guur tie Kaspers, zonder, Dorp straat 43 van Alkmaar. P. J. van Wilgen, boomkw.kn., Steekterweg 56, van Boskoop. Keeltje Oosterom echtgenoote van P. J. van Wilgen, zonder, Steekterweg 56, van Moordrecht. G. Bol en gezin, schippers knecht, Willemstraat 32, van Woubrugge. Johanna E. van Kampen, dienstbode, Hooftstraat 23 van Leiden. Margaretha P. Odijk, zonder. Steekterweg 130, van Zeist. Aan na M. A. van den Berghe echt genoot© van N. E. Zwartjes, zonder, Pr. Hendrikstraat 22 van Nieuwkoop. C. Pison en gezin, meubelstoffeerder, Raad huistraat 88 van Leiden. F. G. Meijer en gezin, electromonteur, Hooftstraat 45 van Leiden. Cornelia A. Groen in 't Wout, dienstbode, Zuideinde 22, van Ter- Aar. Vertrokken: A. A. Fleskens, zon der. Hoorn 102 naar Nuland. Antonia van der Pijl, zonder, Dorpstraat 18, naar Naaldwijk. P. van Oosterom, zonder, Hofziehtstraat 12 naar Koudekerk. Teuntje H. Barreveld zonder. Dorpstraat 2 naar Amsterdam. Christina W. Mo- bach, zonder, van Boetselaerstraat 21 naat Utrecht. C. W. van de Burgh, slagerskn. Oranjestraat 34. naar Hoofddorp. Th. de Lange en gezin, veerman, Gnephoek 41, naar Koudekerk. L. Breeveld, broodb.- necht, Prins Hendrikstraat 152 naar Bo. degraven. K. Velden, kellner, Raadhuis straat 244 naar Duitschland.Anna M. Schlimbach, zonder, Stevinstraat 18, naar Duitschland. Z0ETERW0UDE. TENTOONSTELLINGS-PLANNEN. Als wij de wonjings-geschiedenis van een heel groot plan, dat thans gemaakt wordt, goed willen geven, moeten wij een blik terugslaan naar het jaar 1919. 't Was de tijd van geweldige groei, na de eerste oprichting, van onze Katho lieke organisaties. Dc huisvesting van deze, steeds grooter in aantal en omvang wordende vereenigingen was hoopeloos een toestand waarin Prof. J. H. Niehl ijverig naar verbetering streefde. De landbouwers namen in den L. T. B. het kloeke besluit ten bate van het patronaat lammeren te gaan weiden. Dat is de eerste fundatie geweest voor de stichting van het Patronaatsgebouw. Eeni- gen tijcl daarna wilde ook de Middenstand niet achterblijven in dit grootsche stre ven en besloot het Hanzebestuur oen ten toonstelling te organiseeren voor hetzelfde doel. Dit plan werd algemeen met een schouderophalen begroet, maar de eerste medewerker van het toen driemaal ver schenen „Nieuws uit Zoeterwoude" schreef, met recht: „Zwartkijkers zeggen, dat het niet gaat. Doch werkers tijgen aan den arbeid en zullen het plan doen slagen, beter en grootscher, dan zij zeiven het hadden voorgesteld". En het plan is dan ook werkelijk ge slaagd. De Middenstand, zoowel de han deldrijvende als de industrieele, gaf zich geheel en bewees na den oorlog weer op volle kracht te komen. De financieele re sultaten waren ook boven verwachting; drieduizend gulden in vijf dagen tijds. Nu ongeveer een jaar geleden werd met eenige andere voorstellen het be stuur van de Hanze belast tot het maken van een plan voor een tienjaarlijksohe ten toonstelling. Spoedig kwam er een samenwerking tot stand met de Patronaats-Commissie, en werd in de ledenvergadering, midden in den zomer gehouden, besloten, zooals voorgesteld, het houden van een tentoon stelling, waarvan de financieele baten in hoofdzaak het R. K. Jeugdwerk ten goede zullen komen. De Tentoostellings-Commissie bestaat uit de heeren A. van Bennekom, voor zitter; C. P. J. Paardekooper, secretaris; P. C. Paardekooper Azn., penningmeester; Ph.van Benten, L. Dolle Br., A. J. Elder- horst, G. v. d. Hoeven, C. W. de Jong, W. Klaassen en L. A. van der Krogt. Het Eere-ComïTe bestaat uit de Hoog- Eerw. Heer J. C. F. Jansen, deken en pastoor van Zoeterwoude; de weleerw, heer J. van Da el, kapelaan van Zoeter woude, directeur van het Patronaat en geest, adviseur van de Hanze; de Zeer- eerw. heer G. Klaverweijden O.S.Cr., ree- tor van het Kruisheercn-Klooster; de EdelAchtb. heer -P. Wap, burgemeester de EdelAchtb. heeren M. Th. Kompier en H. F. Noordman, wethouders; de weled, heer H. Smeets, secretaris der gemeente; weled. zeergel. heer Dr. J. B. J. Kortmann, de weled. heer J. Schouten, hoofd der R. K. Jongensschool en de weled. heeren A'. C. Paardekooper en C. H. de Boer, secretaris en penningmeester van het Patronaat. Voorts hebben zich de volgende sub commissies gevormd uit enkele organisa ties die zullen medewerken: Van de R. K. Vrouwenbond: het geheel© bestuur; voor de St. Joseph-Gezellenvereeniging de hee ren C. v. d. Krogt, senior, A. Pieterse, loco-senior, Jac. v. d. Hoeven, commissa ris, J. Slootweg en Th. van Gent; voor de R. K. Propagandaclub „St. Paulus" de heeren A. J. van Bennekom, P. Overde- vest, Jac. Straathof, B. van Cromvoort en Chr. W. v. d. galm. De tentoonstelling zal gehouden worden op 26, 27, 29 en 30 December en op 1 Januari a.s. De Tentoonstellings-Commissie mocht reeds zooveel inschrijvers noteeren, dat de tentoonstellingsruimte in de gymzalen ze ker bezet is. De omvang is nu drie maanden voor de tentoonstelling reeds veel grooter dan in 1919. Omtrent de afdeeling huisvlijt is nog niet veel bekend en of de stands van het Patronaat en de St. Joseph-Gezellenver eeniging zullen tot stand komen, is nog niet te zeggen. De afdeeling Onderwijs wordt evenals in 1919 wéder door den weled. heer J. Schouten verzorgd. Met groote belangstelling wordt zeker deze afdeeling weder verwacht en zat zeker op het gebied van Tand- en tuin bouw, kippenhouderij en bijenteelt veel te zien zijn. Zooals vanzelf spreekt, wordt aan de Tentoonstelling een groote verloting ver bonden. B. en W. hebben hiertoe inmid dels reeds hunne goedkeuring verleend. Voor deze tentoonstelling zijn ditmaal nu reeds vele prijzen toegezegd. Tegen Kerstmis zal „de St. Jansklok" weder verschijnen, terwijl wij ons voor nemen af en toe eenige mededeelingen te doen over den stand van de plannen. Vele zaken zijn thans nog te vaag, om te pu- bliceeren. Overtuigd, dat er belangstel ling bestaat en gezien de reeds betoonde medewerking, zal de Tentoonstelling 1929 zeker slagen. Uit Leiden vertrekker». N. Anes, Voorburg, v. Naeltwijckstr. 15 C. W. van Beersum, Zalt-Bommel. Ga- merschestr. 33 M. A. van den Berg, Oegstgeest, Koninginnelaan 15 G. Ber- lage, den Haag, 2e Sweelinckstr. 127 P. M. Biegstraaten, Noordwijk, St. Jeroens- gesfcicht M. T. A. Bitter, den Haag, fepionkopstr. 11 J. R. Bloot, Voorburg, Hofwijckstr. 2 G. Boot. Vlissingen, P. Krugerstr. 9 C. Bruijn, Alphen aan den Rijn, Vinkenbuurt 12 A. C. Buining, den Haag, Loudonstr. 2-4 J. H. P. Colpa, Zalt-Bommel, Markt D. 49 C. P. van Dorst. Tilburg, Bosseheweg 86 K. H. J. M. Eshuis. Groesbeek, Pannenstr. A 52 B. G. F. Geyp. Medan N. O.-I. N. B. J. Goddijn, den Haag, Frambozenstr. 110 J. J. Gout, Amsterdam. Lijnbaansgracht 319 W. H. van der Grinten, Breda-, K. M. Academie R. Hoedemaker, Slie- drecht, A. 632 W. F. Holleeder. Amster dam, Ternatestr. 38 I W. A. Horree, Amsterdam, Sarphatiestr. 44 P. C. van der Horst, Hillegersberg, Breitnersingel 47 A. C. Schmole-JansenZeist, Const. Huijgenslaan 40_J. E. van Kampen, Al phen aan den Rijn, Hotel Centraal A. H. J. Kellenaers-Damerau, Zoeterwoude, Hooge Rijndijk 186 B E. B. KI eft, Amers foort, Piersonlaan 4 J. B. W. Klaver, Kampen, Broerweg 3 C. H. van Klink, Zoeterwoude, Dorpsstr. 69 J. Kops, Dor drecht, Sumatrastr. 34 M. Kraaijeveld Dordrecht, Makena's pad 75 E. G. A Lapré, den Haag, Stephensenstr. 59 W Lomeijer; Oegstgeest, Wijttenbac.hweg 10 F. H. A. Maijer, den Haag, Statenlaaii 97 B. G. H. Melot, Leeuwarden, Steijn straat 4S Wed. M. A. B. J, Merens-Car* basius, Nijmegen, Franschestr. 65 F. G. Meijer, Alphen aan den Rijn, Hooftstr. 54 C. J. Nannings, IJsselmonde, Nieuwen- dijk A 78 Wed. J. Netten-Laros, Loos- duinen, Woonwagenkamp A. Noort. Kat wijk, Roest van Limburgstr. 17 L. Noort, den Haag, Maretakstr. 5 B. Nijhout, IJmuiden Oost, Zeeweg 16 rood C. Pc rin, Voorburg, Laan van Leeuwenstein 70 C. Pison, Alphen aan den Rijn, Raad huisstr. 88 W. W. van der Poel, Delft Yerversdijk 4 J. Reeuwijk. Scheveningei Keizerstr. 53 B. Hiel, Valkenburg Z.-H. Pastorie W. M. de Ruiter, Utrecht. Dj Costakade 33bis A. Salet, den Haag Gaiileistr. 193 E. H. W. Schade. Alphei aan den Rijn, Vinkenbuurt 12 T. Schip per, Schiedam, Singel 81 A. Slegt. Gou derak, Gouderakschedijk H. F. Smoo renburg, Oegstgeest, Duivenvoordestr. 2 - F. en M. Strickstrack, Alfeld (Leine) (DL J. Stroosma, Steenwijk, Doelenstr. J C. Thomee, Oegstgeest, de Kempenaersti 44c E. Tiel-de Bruijn, Gouda, Nieuw» Haven 56 L. Yastenburg. Amsterdam le Helmerstr. 335 III H. Verhaar, Rog lofarendsveen, B. 566 J. Vink Haarlem Koninginneweg 12 rood E. M. F. V rin* Bakkum, Duin en Bosch M. A. Welling Silvolde, Huishoudschool Wed. W. H van Wetten-Kalmeijer, Oegstgeest, Rijk» straatweg 76 J. M, van Zijl, Lisse, K* naalstraat 26.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 14