DERDE BLAD DE LEIDSCHE COURANT. VRIJDAG 4 OCTOBER 1929 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. LACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Bij het patiënten-bezoek met de motor geslipt en gedood. Gistermorgen heeft te Kruisland, een oodelijk motorongeluk plaats gehad. Toen okter I.1 M. Roelvink zijn patiënten zou aan bezoeken, waarbij hij zich van een ïotor bedient, kwam hij ongeveer vijftig feter van zijn woning, vermoedelijk door .et slippen van zijn motor op den gladden eg, in aanrijding met een melkvrachtauto an de melkfabriek „Vakka" uit Gastel, 'engevolge van de botsing sloeg dokter toelvink van den motor en werd op slag dood. Onmiddellijk werden de doktoren S. v. d. ar uit Steenbergen en I. M. A. ïïillemans it Roosendaal ontboden, die spoedig ter ►laatse waren, doch slechts den dood kon en constateeren. Overreden en gedood. Op Hulien onder Gilze is het 9-jarig loontje van den landbouwer J. van Dongen ioor een vrachtauto overreden en gedood. Met een tandem verongelukt. De heer D. v. H.. uit Zuiliohem plaatste lijn rijwiel (tandem) te Poederooijen even -oor een huis. Twee jongens konden de •erzoeking, om op een dergelijk rijwiel te oeren, niet weerstaan en reden er mede reg. Later werd het rijwiel in 3 stukken re vonden met daarnaast de beide jongens lewuBteloos. Een der jongens kwam eenige uren laarna weer bij kennis doch de andere" >leef bewusteloos. Men vreest voor zijn even. Doodelijk ongeluk. Te Enschede is op den hoek Reudink- itraatBothofstraat Dinsdagnamiddag bij en in aanbouw zijnd huis het. 3-jarig neisje Theresia- Elzjnga, spelende onder •en vallend kozijn geraakt, en zoodanig ge wond, dat het. kort daarna is overleden. Fabrieksongeval. Gistermiddag heeft zich te Amsterdam op het. terrein, behoorend bij de magazij nen van de N.V. H. E. Oving Jr.'s IJzer- Staalhandel aan den CruquitLsweg, tij dens den arbeid een ongeval voorgedaan. De ongeveer 40-jarige gehuwde arbeider Gooyer was bezig met het lossen op een lorrie van ijzeren platen uit een spoorweg wagon. toen de lorrie plotseling dompte en de man tusschen beide wagens bekneld raakte. Met ernstige inwendige kneuzin gen werd hij naar het O. L. Vrouwegast huis vervoerd. Gasketel ontploft. ij het schoonmaken van een gasketel, in het in aanbouw zijnde Zustersklooster op Alverna te Wychen, waarbij de eene werkman den ander bijlichte, is de ketel uit. elkaar gesprongen. De arbeiders Bur gers en Hendriks bekwamen daarbij ern stige brandwonden, evenals de metselaar C-obussen, die op 5 meter afstand werk zaam was. Van de trap doodgevallen. De 64-jarige mej. C. R. te Groningen is achterover van de trap gevallen en met haar hoofd op een betonnen vloer terecht gekomen. De ongelukkige werd met. een schedelbreuk opgenomen. Een ontboden geneesheer kon slechts den dood consta teeren. Door het raam gevallen. Bij het ophangen van een gordijn, is Woensdagmiddag een dienstbode aan den Amstelveensohen weg te Nieuwer Amstel, door het raam der eerste verdieping naar buiten gevallen. Zij kwam op een tegel- bestrating achter de serre terecht, en werd met zware inwendige verwondingen op genomen en na voorloopig ter plaatse erbonden te zijn naar een ziekeninrich- ting overgebracht. Verdronken. Mej. Gertrudis B. uit Schinnen, 21 ja ren oud, die tijdelijk te Leuth (B.) ver toefde, is daar jammerlijk verdronken. Goederentrein te Amsterdam ontspoord. Woensdagmorgen te halfvijf is bij den Cruquiusweg op de spoorbrug over de Nieuwe vaart, welke brug de verbinding vormt tusschen het Centraal Station en de Rietlanden eenerzijds en de stations Muiderpoort, Weesperpoort, Oostenburger gracht en Doklaan anderzijds, een goede rentrein ontspoord. Die kwam op een van de hoofdsporen van de Rietlanden en was bestemd voor het Weesperpoortsta- tion. Hij bestond uit een locomotief en een groot aantal goederenwagens. Op de brug liggen 4 sporen, 2 voor het goede renverkeer en 2 voor de hoofdlijnen. Wis sels zijn ér op de brug niet. De goederen trein reed op het opgaande hoofdspoor. De oorzaak van "de ontsporing ligt in het duister. De locomotief heeft de brug goed gepasseerd, maar van een der voorste wa gens is de as afgeloopen. Of dit oorzaak of gevolg van de ontsporing is, heeft men niet kunnen uitmaken. De goederenwagen is omgekanteld en heeft zijn opvolger meegesleept. Een derde wagen is eveneens ontspoord. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorge komen en de materieele schade is betrek kelijk gering. INGEZONDEN MEDEDEELING. Het treinenverkeer heeft echter ten ge volge van de ontsporing belangrijke moei lijkheden ondervonden, daar het. niet zoo spoedig mogelijk bleek den gekantelden goederenwagen, waarvan de as afgeloopen was, uit den weg te ruimen. Eerst tegen den middag kon een nieuwe, speciaal voor dit. werk bestemde, maar nog niet ge bruikte kraan ter plaatse zijn, om den wagen op te hijschen, en daarna te ver voeren. Al dien tijd moest het groote spoorweg verkeer tusschen Centraal Station en sta tions Muiderpoort en W.P. gedeeltelijk over verkeerd spoor, gedeeltelijk over de goederenemplacementen geleid worden, wat nog al vertraging tengevolge had. De stationschef van het Centraal Station had zijn bureau voor dezen da^g verplaatst naar het seinhuis bij den Cruquiusweg, waar hij het treinverkeer regelde. Gezonken. Gistermiddag is de motorboot Koopman 11 uit Haarlem, komende met 3000 kisten fruit van Geldermalsen naar Rotterdam, te Slikkeveer gezonken als gevolg van het schuiven der deklast. ALASTRIM. Te Barneveld. Te Barneveld is in het zelfde gezin, waarin de eerste patiënt, zich bevindt, een tweede geval van alastrim geconstateerd. Te Voorburg. Woensdag is te Voorburg het eerste ge val van alastrim geconstateerd bij een 10- jarig meisje, wonende aan den Berkweg. Te Delft weer tien gevallen. Te Delft zijn Woensdag wederom 7 nieu we gevallen van alastrim geconstateerd. Te Delft zijn gistermorgen drie nieu we gevallen van alastrim geconstateerd. Twee nieuwe patiënten te R'dam. Gistermorgen vroeg zijn twee nieuwe alastrimpatiënten in de barakken in de Hildegardisstraat te Rotterdam opgeno men. een eenjarig kind uit de -St. Hilde gardisstraat en een volwassene uit de W ol 1 efoppen straat. Gisteren is nog een nieuwe alastrim- patiënt te Rotterdam door den Genees kundigen 'Dienst, naar de barakken in de St. Hildegardisstraat overgebracht. Het is een kind van zes jaar uit de Taander- s tra at. Encephalitis. Te Hengelo heeft zich een geval voor gedaan van encephalitis. Een kind van P. was ingeënt en werd daarna ziek, waarop de dokter hersenvliesontsteking consta teerde. Ook te Harlingen is bij een kind na inenting encephalitis geconstateerd. Kinderverlamming. In de gemeente Geleen zijn een dozijn gevallen van kinderverlamming geconsta teerd. Gelukkig heeft, de ziekte vooralsnog geen kwaadaardig karakter. FABRIEKSBRAND TE EINDHOVEN. Gisternaraiddag tusschen half zeven en zeven uur bemerkte een chauffeur dat er rook stond in het fabrieksgebouw der si- garenkistenfabriek Juliana aan den Voor- st-erweg te Eindhoven. Na zijn verwittiging van de politie trok een inspecteur er met een motorspuit heen en 't bleek, dat het ketelhuis in lichterlaaie stond. Het vuur sloeg daarop over op het geheele fabrieks gebouw. dat weldTa één groote vuurzee vormde. De hulp van de Philips brand weer werd nog ingeroepen, daar te onge veer de brand nog fel woedde. Bij het om vallen van een muur werden vier arbei ders der fabriek verwond, waarvan twee zeer ernstig. Een er van is naar het zie kenhuis overgebracht. Nader wordt omtrent dezen zwaren brand gemeld, dat de fabriek geheel is uitgebrand. Om tien uur was de brandweer den toestand meester en in den loop van den 'nacht, hoopte men de resten van het vuur te dooven. Omtrent de oorzaak :s nog niets met zekerheid te zeggen. Ook het be drag der schade is nog niet vastgesteld, maar uit. den aard der zaak zal dit. zeer aanzienlijk zijn. De verslagenheid onder de ruim 300 ar beiders, die door den bra-nd werkloos zijn geworden, is zeer groot. Omtrent den toestand van den in het. ziekenhuis opgenomen gewonden arbeider vernemen wij bh* informatie, dat er kans op behoud van het slachtoffer bestaat. De brand, die ver in den omtrek te zien was, trok honderden belangstellenden. AFSCHUWELIJK DRAMA TE R'DAM. Een meisje doodgestoken. De dader slaat, de hand aan zichzelf. Gisternacht heeft zich op den Schiedam- schen dijk te R'dam een drama afgespeeld. Een 19-jarig meisje, dat van een feestje terugkwam, is door een zeeman voor de deur van haar woning doodgestoken waar na de dader zich op de Leuvehaven op zoo danige wijze heeft verwond met een dolk mes, dat hij gistermorgen te omstreeks half elf aan de bekomen verwondingen is overleden. De dader is tot voor een half jaar ver loofd geweest met het meisje, de 19-jarige E. Wils. Ruim een half jaar geleden is hij naar Amerika vertrokken en daar bleek hem uit correspondentie, dat zijn meisje hem ontrouw zou zijn geworden. Onmid dellijk daarop is hij naar Rotterdam terug gekeerd. Naar alle waarschijnlijkheid is hij gedoserteerd en naar Rotterdam gekomen. Toen hij een paar weken geleden aankwam is hij onmiddellijk naar het. meisje gegaan maar hij werd afgewezen. Nog verscheidene malen nadien heeft, de jongeman getracht de betrekkingen wederom aan te knoopen, maar telkens was het resultaat negatief. Hoe de daad geschiedde. Het. meisje is Woensdagavond met. haar nieuwen verloofde naar een feestje gegaan in een van de eafé's in de binnenstad. Te omstreeks 3 uur is het. tweetal naar huis gekeerd en bij de Nieuwe Leuvenbrug raadde het meisje haar verloofde aan nu maar naar huis te gaan, omdat, zij bang was, dat zich op den Schiedamschen dijk moeilijkheden zouden kunnen voordoen, wanneer zij daar haar vrocgeren verloofde mochten treffen. De jongen heeft aan dit verzoek gehoor gegeven en het meisje heeft, vandaar haar weg alleen naar de ouderlijke woning op den Schiedamschen dijk vervolgd. Het schijnt, dat haar vroe- geren verloofde haar vlak bij haar woning heeft opgewacht, want, een getuige weet te vertellen dat, hij voor de deur van pand 114 op den Schiedamschen dijk een jongen en een meisje heeft zien staan praten. Toen hij dit tweetal eenige meters was ge passeerd hoorde hij plotseling een gil, hij keek om en zag toen juist nog hoe de jongen een stap achteruit deed, weg liep en om den hoek van de Leuvenbrugsteeg verdween. Wat er gebeurd was heeft deze getuige niet kunnen waarnemen. Hij liep daarom terug, maar in de Leuvenbrugsleeg zag hij niets meer, wel hoorde hij gegil in de woning waarvoor het tweetal kort ge leden had staan praten. Inmiddels waren er meer burgers gekomen en al spoedig bleek, dat het. meisje met een steek in het hart de trap was opgeloopen waarna zij op het eerste portaal in elkaar was gezakt. Kort. na deze ontdekking verscheen een inspecteur van politie ter plaatse, die juist op de ronde was en hij waarschuwde on middellijk den geneeskundigen dienst. Het personeel van dezen dienst constateerde, dat het meisje was overleden. Ongeveer tezelfder tijd vonden twee rijwielagenten op de Leuvehaven tegen het pand van de firma van Nelle aange leund, een man waarvan zij aanvankelijk dachten, dat hij in staat van dronken schap verkeerde. Zij stootte hem aan en toen hij geen antwoord gaf hebben zij hem meegenomen naar het bureau aan de Groo te Paauwensteeg. In de wacht bleek het eerst, dat zij met. een ge/wonde te doen hadden. Zij hebben hem toen op een lad der gelegd en onmiddellijk naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd. Tijdens dit transport, zei de de gewonde: „Ik heb een moord gedaan". Daarna is hij zijn bewustzijn kwijt, ge raakt en in den loop van den ochtend is hij pas kunnen wórden gehoord door in specteur Kalkman en oj? de vragen, welke deze politieman hem stelde, heeft hij slechts met knikken kunnen antwoorden. DE MOORD TE DEN HAAG. Een onderzoek naar verdachte's geestvermogens. Naar vernomen wordt, heeft, de verdedi ger van K. v. d. M., den verdachte in de moordzaak van mevr. O., aan het Bezui- denhout te Den Haag, aan den rechter commissaris verzocht den verdachte van het Huis van Bewaring te doen overbren gen naar een inrichting ter observatie. Indien de rechter-commissaris daar niet toe wenschte over te gaan, heeft. mr. Mo- bach voorgesteld een deskundigen-onder zoek naar de geestvermogens van K. v. d. M. te doen instellen in het Huis van Be waring. De rechter-commissaris heeft, vervolgens het psychiatrisch onderzoek opgedragen aan dr. Gerritsen en dr. Scholtens. Na het uitbrengen van het rapport van deze psychiaters, zal beslist worden of op name in een observatie-inrichting ge wen scht is. Da gevolgen van een laffen overval. Zooals men zich herinneren zal, werd de 52-jarige heer Jos. T. te Breda, op Zater dag 20 Juli door een drietal opgeschoten vlegels nabij den Driesprong van zijn rij wiel gerukt en deerlijk mishandeld. Al dien tijd werd de lieer T. is het St. Igna- tius-ziekenhuis verpleegd. Thans heeft hij deze inrichting verlaten, maar op een paar krukken. De behandelende genees- heeren vonden het noodzakelijk, dat het beleedigde been to't boven de knie geam puteerd werd. Een der drie „helden", zekere de R., wordt nog in voorarrest gehouden. Zustertwist. Tijdens de afwezigheid der ouders kre gen twee dochtertjes van zekeren H. té Oud-Gastel onderling twist. Het oudste meisje sloeg haar zuster op den arm. waar bij een broodmes, dat deze in de handen had, haar ontrukt werd, zoodat zij een ern stige snijwond in de ops opliep. De pols slagader werd doorgesneden. Hevig bloe dend werd het kind r.aar heb gasthuis overgebracht. Een advocaat verdwenen. Men meldt aan de X. R. Crt-, dat een Haagsche advocaat, H. F. L. plotseling uil de Residentie is verdwenen. Er schiint een tekort te zijn van ten minste 10.000. ter wijl er nog andere onregelmatigheden moe ten zijn gepleegd. Mr. L. is vermoedelijk naar het buitenland gevlucht. Geen goede bewaarplaats. Men schrijft, aan de ,.N. R. Crt.": Door de stortregens der laatste dagen is er water gekomen in de laden der sacristie in de oud-katholieke kerk te Egmond aan Zee, waarin, priesterkleeding, w.o. oude misgewaden van bijzondere waarde, worden bewaard. De kleuren der stoffen zijn in elkaar geloopen, zoodat voor een groot be drag is bedorven. Met. spoed moeten nu de eerst noodige gewaden nieuw worden ver vaardigd.. Vervalschte postwissel. Woensdag is aan het postkantoor te Leeuwarden een vervalschte postwissel aangeboden. Van „een" gulden, 2 ct. was „eén honderd een en twintig" gemaakt met zóó vaardige hand, dat de truc waarschijn lijk zou gelukt zijn, als het niet de aan dacht. van den ambtenaar had getrokken, dat, do postwissel met een dubbeltje ge frankeerd was. Toen nam hij den brenger even op en onmiddellijk kreeg hij vargwaan. Hij ver zocht den man een oogenblik te wachten en waarschuwde ondertussclien den zaal wachter en den directeur. Maar de brenger begon zioh blijkbaar een beetje onveilig te gevoelen nu de zaak niet vlot van stapel liep en wist zioh ongemerkt to verwijderen. Evenwel, de ambtenaar had hem zoo goed opgenomen, dat hij aan de politie een duidelijk sig nalement kon geven en deze was spoedig op het goede spoor. De dader bleek te zijn een 20-jarig persoon, wonende in de 8ohop- pershófstraat. Hij had den postwissel ontvangen van een vriend uit Hindeloopen en niet alleen het bedrag veranderd, maar den wissel ook gesteld ten name van iemand op Schenkeschans. Dit om de aandacht van zichzelf af te leiden. Inbraak in een zusterhuis. Bij de zusters te Schimmert is inge broken. Ontvreemd werden vleeschwaren en conserven enz., ter waarde van 500 gulden. De dieven zijn onbekend. Geen klokgelui meer op den Zondag. De gemeenteraad van Wolfaartsdijk heeft besloten op Zondag de klok van den toren in de Ned. Hérv. Kerk niet meer te laten luiden, met 't oog op de Zondags rust. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Ongeluk in den dierentuin tc Frankfort. Jongen door ijsbeer gegrep en. In den dierentuin te Frankfort aan de Main is een ernstig ongeluk gebeurd. Een scholier, die met zijn klas den die rentuin bezocht, wilde een ijsbeer een stuk brood geven. De ijsbeer greep het brood, doch ook den arm van den scholier, die geheel afgerukt, werd. In bedenkelijken toestand is de scholier naar net zieken huis overgebracht. De vlam in de pan geslagen. Vr o u w v e r'b rand; 4 m e n s c h e n in levensgevaar. Dé 42-jarige Marie Sobanski te Berlijn was bezig met, bakken, toen het vet in de pan vlam vatte. Het vuur deelde zioh aan haar kleeren mede. De vrouw liep zware brandwonden op, waaraan zij be zweek. Bij den brand, die in het betreffende pand ontstond, moesten 4 personen uit hooger gelegen verdiepingen met behulp van brandweerladders gered worden. Lijken van onderzoekers gevondep. In een hut doodgehongerd. De lijken van drie Engelsche onderzoe kers, die in 1925 van de Noord-Westelijke kust van de Hudsonbaai waren vertrok ken, om de onbewoonde landstreken van Noordelijk Alberta te gaan exploreeren, zijn thans volgens een 'bericht uit Ottawa gevonden. De ongelukkigen zijn in een eenzame hut verhongerd. In de hut werd een dag boek gevonden dat het tragische verslag van het lijden der drie ongelukkigen be vatte, die den hongerdood zagen nade ren. Ook werd een testament gevonden, dat door een der geleerden was nagelaten. De „zelfmoord" op het Koningsmcer. De mystificateur meldt zich aan. Het, eigenaardige geval op het Konings- raeer is opgelost. Winkler, de z.g.' vulpenhouderkoning, heeft zich bij de politie te Weenen ge meld en erkend, dat hij de geheimzinnige vreemdeling is geweest, die in een bootje op het Koningsmeer zijn jas en hoed heeft laten liggen met een briefje, dat den in druk moesten maken als zouden die klee- dingstukken afkomstig zijn geweest van pen zelfmoordenaar van koninklijken bloede. Hij heeft van de heele geschiedenis een relaas met de motiveering van zijn daad erbij gemaakt, dat vijftig pagina's beslaat en* dat aan de politie is ter hand gesteld. Een krankzinnige doodt vijf menschen. Uit Sidney wordt gemeld, dat in de kolonie 'Palmira in West-A ustralië een krankzinnige een groote opwinding heeft veroorzaakt. De man, die waarschijnlijk malende was geworden door het piekeren over verschil lende diefstallen, die den laatsten tijd op zijn bezittingen plaats hadden, ver toonde zich plotseling in het plaatsje en rende door de straten, terwijl hij voort durend revolverschoten op de huizen loste. De bewoners verbarricareerden hun huizen en sloten deuren en vensters zorgvuldig Dit belette niet, dat toch nog vijf men schen werden doodgeschoten. Eerst na een lange en opwindende jacht gelukte het den krankzinnige te overwel digen en hem achter slot en grendel te zetten. Ziek van melk. Te Leeds zij na het gebruik van melk 30 schoolkinderen ongesteld geworden. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Zaterdag 5 October. Hilversum, 255 M. Na 6 uur 1071 M. (Uit-sl. K. R. O.-nitzendingen). 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Concert door het K. R. O.- Trio. I.152.00 Gramofoonmuziek. 2.003.15 Kinderuurtje. 3.304.00 Cursus Esperanto. 4.004.30 Cursus Engelsch" voor begin ners. 4.306.45 Concert. Orkest. 6.457.00 Journalistiek weekoverzicht. 7.007.30 Lezing over: „Electriciteit in de huishouding". 7.308.00 Lezing over: „De huidige stand van het, Lepra-vraagstuk, voorname lijk in Nederland en Koloniën". 8.00 Bossche K. R. O.-avond. Concert. Harmonie, Mannenkoor en duettiste-n. Huizen, 1875 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het A.V.R.O.- Kwartet. 2.002.30 Filmpraatje door Max Tak. 2.304.00 Aansl. van het Tuschinski- Theater te Amsterdam. 4.005.00 Thé dansant uit het Cabaret „La Gaite" te Amsterdam. 5.005.30 Gezondheidshalfuurtje. Spre ker: Dr. M. Xiemeijer over: Arbeid, vrije tijd en va cant ie. 6.017.45 Concert door het Omroep orkest. 6.457.15 Declamatie door Kommer Kleijn. 7.15 Voortzetting concert. 8.00 V. A. R. A.-uitzending. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. II.05—11.20 Lezing. I.202.20 Orkestconcert.., 3.25 Berichten. 3.30 Verslag van een Rugby-match. 5.05 Concert. Cinema-orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsberichten. 7.05 Piano-reoital door L. England. 7.20' Lezing. 7.35 Lezing. 7.50 Concert. Instrumentaal Kwintet. 8.20 Concert. 10.00 Nieuwsberichten. 10.20 Lezing. 10.35 Dansmuziek en Variété. II.0512.20 Dansmuziek. „Radio Paris", 1725 M. 12.502.20 Gramofodhmuziek. 5.05 Dansmuziek. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. 9.20 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 10.3511.45 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramofoonmuziek. 1Ï252.50 Orkest concert. 5.556.50 Concert,. Orkest en tenor. 8.20 Vroolijke avond. Orkest. Daarna tot 1.20 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Trioconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Kalundborg 1153 M. 3.505.50 Orkestconcert.. 8.358.50 ..Familien Hansen", blijspel van Jens Locher. 8.50—9.20 Piano-soli door Robert Gold- sand. 9.3510.20 Gedichten en liederen van Heinrich Heine. 10.2011.20 Concert-. Orkest en zang. 11.2012.35 Dansmuziek. Z e e s e n, 1635 M. 6.1010.50 Lezingen. 12.201.10 Hoorspel „Aschenbrödel" n. h. sprookje van Griinm. 1.101.50 Lezing. 2.202.50 Gramofoonmuziek. 2.504,50 Lezingen. 4.505.50 Concert uit Hamburg. 5.50—8.20 Lezingen. 8.20 Koorconcert. 9.00 Concert. Strijkorkest, sopraan en fluit- Daarna tot 12.50 Dansmuziek. Bloedige strijd. Voor een katoenspinnerij te Marion (Noord-Carolina) is het Woensdag tot een botsing gekomen tusschen stakers en werkwilligen, waarbij de politie tusschcn- beide moet komen. In den loop van het gevecht, waarbij geschoten werd, zijn twee stakers gedood, terwijl achttien mannen en een vrouw gewond werden. Vijf gewon den verkeeren in een zeer ernstigen toe stand. Vier politie-beambten, die door do menigte ernstig waren mishandeld, moes ten in het. ziekenhuis worden opgenomen. De toestand wordt ernstig geacht. De troe pen zijn gemobiliseerd ter voorkoming van nieuwe wanordelijkheden. In de textiel industrie van Noord-Carolma is de stem ming zeer gespannen, als gevolg van de langdurige stakingen en de botsingen tus- sohen communisten en hun politieke tegen standers. De tornado naar Georgia overgeslagen. T it Atlanta (Georgia) wordt gemeld: Uitloopers van den wervelstorm, die iu noord-oostelijke richting voorbijtrokken, en weer de richting naar den Atlantischan Oceaan insloegen, hebben door vernieling der verkeersverbindingen aanzienlijke schade aangericht. Twee personen werden door brokstukken gedood. Ben schip van 250 ton werd van de Bahama-eilanden in dc richting van deze streek gedreven.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7