JOH. H. GERRITSEN Banketbakkerij INGEZONDEN MEDEDEELING. aaaaaaaa—aaaaaaaaaaaaaaw i" e a a HAARLEMMERSTRAAT/ -■ TELF. 13S4 Probeert onze Bismarck-Puntqn Ruime èrjewi^g Gebakjes en Koekjes VJeeschcroquesien,! S^sMitjaS, Nierbroodjes Haring- eri Huzarensalade vanaf 30 cent per stuk. 277 per radio uitgezonden, ook door duizenden buiten Leiden is genoten. Het was opvallend, dat over het publiek reeds vaardig was geworden het enthou siasme dat speciaal den 3 October-dag tel- kenjare kenmerkt. Sp. Dag-indeeling van 3 October. 7.uur v.m. Reveille van het balcon der Stadsgehoorzaal. 8.uur v.m. Koraalmuziek Van der Werfpark. 8.9.30 uur v.m. Uitdeeling van Ha ring en Wittebrood. 8.3010.uur vjn. Kinderfeest. Wed strijden met Autopeds, Jan van Houtkade. 8.30 uur v.m. Muziek-Uitvoering Waag- hoofd. I .4.30 uur n.m. Optocht „De Rijn''. 7.30 uur n.m. Avondfeest Schutter aland. II.uur n.m. Vuurwerk. 12.uur n.m. Sluiting. Tien ure heit de klok. Morgen. 3 October, geeft het Ver. Rott. Hofstad Tooneel in den Schouwburg al hier eene vertooning van Tien lire heit de klok, een spel van. trouw en vaderlandslief de, door A. den Hertog. Het stuk werd door het R. H. Tooneel voor het eerst ver toond bij gelegenheid van het 100-jarig be staan van de regimenten Grenadiers en Jagers in het Gebouw voor K. en W. to Js-Gravenhage. De Kon. familie heeft toen de voorstelling met hare hooge tegenwoor digheid vereerd. Frltz Hirsch Operette. Donderdag 10 October zal de Fritz Hirsch Operette haar eerste gast voorstel ling in onzen Schouwburg geven. Opge voerd wordt „Frederike" 't beroemde zang spel van Lehar, waarmede het gezelschap zoowel in Den Haag, Amsterdam, Rotter dam als in andere steden steeds voor uit verkochte zalen triomfen heeft gevierd. De titelrol wordt vervuld door Fried el Dotza, de rol van Goethe is in handen van Albert May, die o.a. de bekende Schlager „O Madchen mein Müidchen" en „Sah ein Knab eind Rösleinstehn" zingt. De overige rollen zijn in handen van de dames Carta Carlsen, Jula Rillo en de heeren Frita Hirsch, Paul Harden. Fritz Geiger, Artur Eugens. Herbert Weissbach e.a. R. K. Sfudentsn-vereeniging „Sanctus Augustinus". Gisteravond was het de tweede inschrij- vingsavond' voor candidaatleden der R. K. Studentenvereeniging Sanctus Augustinus. Terwijl er zich op den eersten avond 31 personen hadden aangemeld, gaven zich gisteravond nog 17 candidaatleden op, waaronder 4 dames, zoodat het totaal aan tal bedraagt 33 heeren en 15 dames. De voorzitter van St. Augustinus, de heer H. E. R. E. A. Frank, richtte eenige woorden van opwekking tot de candidaat leden. de verwachting uitsprekend, dat zij waardige leden der vereeniging zouden worden. De inauguratie van de nieuwe leden is bepaald op Maandag 21 October. Zooals gebruikelijk is voor de candidaat leden een uitvoerig programma voor den novitiaatstijd samengesteld, waarop ver schillende bijeenkomsten zijn geannon ceerd. „Sancta Veronica". Door deze wordt aan de werkende leden van „Sancta Veronica" bekend gemaakt, dat er niet op Donderdag 3 October, maar Donderdag 10 October zitting gehouden wordt om gemaakte kleedingstukken in ontvangst Ie nemen in het Zitagebouw, Pieterskerkkoorsteeg 15, des middags van 3—5 uur. Zilveren jubileum. Gisteren herdacht de heer N. Polanc, hoofdbesteller bij de posterijen alhier, zijn zilveren jubileum in 's rijksdienst. De jubilaris, die na Den Haag en Alk maar thans een zestal jaren hier ter stede in functie is, werd deswege gisteren door superieuren en collega's op hartelijke wijze gecomplimenteerd. Het was gisteravond ten huize van den heer Polane, Hooge Morschweg 17, feest. De directeur van het postkantoor, de heer Kluit, het bestuur van den 11. K. Rond van P. H. en T.-personeel „St. Petrus" benevens de jubileumclub kwa men den jubilaris gelukwenschen. Van „St. Petrus", waarvan de feesteling lid is, ont ving hij de gebruikelijke enveloppe met in houd, terwijl hem door de Jubileumclub een fraaie schemerlamp werd aangeboden. Ook vele leden van het postpersoneel kwamen den jubilaris persoonlijk gelukwenschen, waarvoor de heer Polane zich zeer dank baar tounde. Handelsregister K. v. K. Wijziging 2468. A. Meirik, Woubmgge B. 97. Handel in karpetten en manufactu ren. Uifctr. E.: A. Meirik, Woubrugge. N. E.: P .Meirik, Woubrugge. Wijz. handelsn. thans: Piet Meirik. Opheffing 19. C. Ouwehand, Katwijk aan Zee, Badstraat 2, Winkelier in koloniale en grutterswaren. Bij de laatste examens van „L.I.T.E.H." slaagden voor Handelscorrespondentie, Nederlandsch: W. van der Leden, Kieuw- veen; Duitsch: E. Kooreman. Leiden, H. Lubach, O e g s t g e e s t, J. van der Waard. Leiden, J. Kroon. H a z e r s- woude; Engelsch: Mej. A. van den Bei-g, Mej. E. Engels. Leiden. G. Horrée, L e i- d e n, J. Jonker, R ij n s b u r g. D. Ouwe hand. K a t w ij k a. Zee; Zweedsch: Mej. J. Grootendorst, Boskoop. Ten nadeele van den heer J. B. S., hier ter stede woonachtig, is een regenjas uit zijn auto gestolen, toen hij den wagen op den Noordblaak te Rotterdam had laten staan. UIT DE OMGEVING Bij Koninklijk besluit i* de heer H. C. Meijer, alhier, benoemd tot tijdelijk leeraar aan de R. H. B. School te Breda. KATWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdag 4 October, des namiddags 7.37 uur. Punten van behandeling: 1. Vaststel ling notulen. 2. Mededeeling van ingeko men stukken, w.o.: 1. adres Centr. Espe ranto Propaganda-Commissie; 2. Adres in zake bouw gemeentehuis; 3. adres natio nale landstorm-commissie; 4. verzoek vrij stelling huur gemeentezaal; 5. verzoek vereen, wettelijke dierenbescherming; 6. goedkeuring rekening spaarbank; 7. goed keuring rekening Katwijksche bouwveree- niging; 8. naamgeving Annadwarsstraat; 9. vaststelling staten oninbare posten; 10. rioleering Annadwarsstraat. 3. Onderzoek geloofsbrief W. A. Rijkers. 4. Benoeming van: a. drie leden in de commissie voor de bedrijven; b. twee leden in de commis sie v. fabricage; c. twee leden in de com missie voor het grondbedrijf; d. zes leden in de belasting-commissie. 5. Benoeming van twee leden in de commissie van plaat selijk schooltoezicht. 6. Voorstellen tot verkoop van grond. 7, Voorstel tot on- derhandsche verhuring van de schuur in de zanderij „de Ridder" met bijbehooren- den grond. 8. Vaststelling kohier Straat- belasting 1929. 9. Voorstel tot afkoop eener verplichting tot betaling van eene jaarlijksche bijdrage. 10. Voorstel tot aan schaffing van een zandstrooier. 11. Voor stel tot overneming van grond voor trot toir-aanleg. 12. Voorstel tot het aanbren gen van gasverwarming in scholen. 13. Voorstellen tot het beschikbaar stellen van gelden aan besturen van bijzondere scholen op grond van artikel 72 dor L. O. wet 1920. 14. Voorstellen tot wijziging der begrootingen 1929 van de gemeente, het grondbedrijf en het gasbedrijf. 15. Behan deling belasting-reclames. 16. Vaststelling verordening, houdende regelen met be trekking tot het bouwen langs de Sandt- laan. LEIDSCHENDAM. Volksbond. Maandagavond hield de R. K. Volksbond een algemeene vergade ring in het Patronaat, waarbij de Harmo nie .,St. Cecilia" met eenige keurige num mers medewerking verleende. De Voorz., de heer de Langen, heette allen op deze le vergadering van het win terseizoen van harte welkom. Hij betreur de ten zeerste de slechte opkomst, vooral ook met het oog op enkele belangrijke agendapunten. Hij hoopte dat de vergade ringen in het vervolg beter bezocht mogen worden en rekende daarbij op aller mede werking. Onder begeleiding der Harmonie wordt dan door allen staande het Strijdlied ge zongen, waarna de notulen worden gelezen en na een opmerking van den heer de Gier onder dank worden goedgekeurd. De voorz. deelt mede, dat in de October- vergadering het winterprogramma zal wor den bekend gemaakt; verder deelt de voorz. mede, dat de reiskas ,.St. Christof- fel" dit jaar geen resultaat heeft bereikt, daar er geen medewerking was en van de deelnemers de een na den ander verhin derd was; hij hoopte echter dit jaar op al ler medewerking. Het plan is dan een boottocht te maken; de harmonie zal dan eveneens medegaan, zoodat het een inte ressante en gezellige dag zal worden. Den 2en Zaterdag in October zal de penning meester beginnen zitting te houden in het patronaat en vervolgens iedere» Zaterdag avond; besloten wordt de contributie te bepalen op 10 cent per week en per per soon. In de volgende vergadering zal de ziektewet behandeld worden; de voorz. be spreekt nog het lidmaatschap van Volks bond en onderafdeelingen. De voorz. heette den zeereerw. heer pas toor. die intusschen ter vergadering was gekomen, hartelijk welkom. Zijneerw. be antwoordt een in een vorige vergadering gestelde vraag inzake verlaging schoolgel den voor huisgezinnen, waarvan meerdere kinderen de school bezoeken. Zijneerw. merkt op. dat liet schoolbestuur in deze niets meer te zeggen heeft. Dit hoort bij B. en W. De steller dezer vraag merkt op. dat zijn vraag de bewaarschool betreft. Zijneerw. zeide, dat dan een verzoek moet worden gericht aan de Zeereerw. Moeder. Mog enkele andere vragen worden naar genoegen door hem beantwoord, waarop de voorz. den pastoor hartelijk dank bracht voor de duidelijke uiteenzetting. Bij de bestuursverkiezing wegens ver trek van den heer Schilperoort, bra-cht de voorz. hulde en dank aan genoemden heer voor alles, wat hij gedaan heeft voor Volksbond en onderafdeelingen. Al® be stuurslid wordt hierna bij enkele candidaat- stelling gekozen de heer Hulst. Het punt bespreking St. Nicolaasfeest voor uitsluitend schoolgaande kinderen vraagt nogal eenige bespreking. Besloten wordt de zaak te 'bespreken in de bestuurs vergadering der K. S. A., welke het hoofd is van alle vereenigingen, opdat het feest zoodoende alle kinderen omvatte en niet enkel de kinderen van de leden van den Volksbond. Getracht zal dan wordcr hier een plan uit te werken en een en ander dan nader te bespreken in een Volksbond vergadering. Van de rondvraag wordt door enkele heeren gebruik gemaakt, o.a. inzake fiet senstalling in het patronaat en inzake zit ting nemen van een lid van den Volksbond in het patronaatsbestuur, enz. De vragen worden alle naar genoegen door den voorz. beantwoord. Hierna dankt de vuorz. allen voor de op komst en medewerking, in liet bijzonder de harmonie en sluit dan de vergadering. RIJNSATERWOUDE. Geboren: Cornelis Joannes z. van J. P. Jansen en H. H. Hogenboom Janna d. van P. Spijker en M. M. Qualm. Overleden: M. v. d. Zwan 63 j. Gevestigd: D. Sappeê uit Leimui- den A. Looyen uit Zeist H. de Hol lander uit Leimuiden. Vertrokken: G. Schokman naar Al phen a. d. Rijn R. de Lange naar Coe- vorden W. A. Bielefeld naar Amster dam. RIJPWETERING. Voetbal. Vrijdagavond te half zeven (oude tijd) zal de R. K. Voetbalver. D. V. O. een vergadering houden in het clublo kaal bij de wed. Daleman, Het bestuur vertrouwt op een groote opkomst der leden. VOORSCHOTEN. Geboren: Johanna Margaretha, d. van. J. Kraay en G. A. v. Os. Adrian a Johan na, d. van Joh. van Ewijk en M. C. Krom. Antonia Emilie Agnes, d. van H. A. F. Blokhuizen en A. L. Schuier. Ondertrouwd: B. Overdijk 24 j. en sj. A. Langeveld 21 j. Overleden: J. Ph. van Schooten 68 j. ZOETERMEER. Gehuwd: H. Hofstede 28 j.. te Wate ringen, en J. M. den Elzen 23 j. ZEGWAART. Geboren: Nelly d. van H. N. Brussé en N. van Straten Cornelis Anthonius z. van J. W. Vonk, wed. van C. A. van Steenderen. Ondertrouwd: C. M. Hol 24 j., te Zevenhuizen, en A. Molenaar 24 j. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Serenajde. Gisteravond werd door het muziekgezelschap „Arti et Religioni" ton huize van den heer P. Westerbrink, hoofd der Chr. school Hooftstraat, ter gelegen heid van zijn 25-jarig jubileum als school hoofd een serenade gebracht. ZEVENHOVEN. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesver- eeniging hield een alg. vergadering. De voorz.. de heer v. d. Weijden, opende de vergadering met een welkom aan de leden, in het bijzonder aan den geest, adviseur. Daarna las de sectetaris, de heer A. J. de Groot, de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Een schrijven was ingekomen van de Ka mer-Centrale te Leiden, dat binnenkort een tweede actie zal begonnen worden voor het Dr. Schaepmanfonds. Een circu laire van de Statenkieskring Gouda, dat het bestuur aftreedt met- Nov. en dat er candidaten kunnen worden ingeleverd. Be sloten werd geen candidaten te stellen en de afgev. vrij te laten. Bij de verkiezing van 7 bestuursleden werden gekozen A. P. v. d. Weijden, J. C. Poel, C. J. v. Veen. W. J. Blom, G. Mourits, C. Kooijman en A. J. de Groot H.Pzn., als voorz. A. P. v. d. Weij den, als seer. A. J. de Groot H.Pzn., als penningin. C. J. v. Veen. Als afgevaardigde naar de Staten- en Kamerkieskring-verga- deringe^ voor den tijd van 4 jaar werden gekozei^A. J. de Groot H.Pzn., F. Egberts en plaatsverv. C. J. v. Veen en J. 0. Poel. Van de rondvraag werd door niemand gebruik gemaakt. De voorz. zeide alle aan wezigen dank voor de opkomst en de za kelijke bespreking en sloot de vergadering met den Chr. groet. INWIJDING DER ST. PANCRATIUSKERK TE SASSENHEIM In aohoonen herfstavond dreunden de klokken gisteren met bronzen tong het plechtig feest van kerkwijding in. Van elk huis, dat „paepsch" was, werd het rood- wit-blauwe dundoek iliigehangende be volking van alle gezindten verdrong zich langs de trottoirs in afwachting van de komst van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem. Aan de nieuwe grens der parochie stond een file van twintig auto's opgesteld, die mgr. een eeregeleide zouden vormen op zijn tocht door de gemeente. Te ongeveer halfzeven arriveerde mgr. per auto uit Haarlem, afgehaald door den pastoor der parochie, den zeereerw. heer J. Thus en een der kapelaans, en vergezeld van zijn secretaris, den weleerw. heer J. v. d. Tuyn. Door een troepje bruidjes werden aan Mgr. bloemen aangeboden, waarna de burgemeester, die de ambtsketen droeg, den Bisschop toesprak. Namens dé parocianen heette spr. mgr. welkom op deze nieuwe grens der paro chie, en wel op den vooravond van den grooten feestdag, dat de kerk wordt inge wijd. Wil, mgr.. in de wijze waarop het Roomsche volk u ontvangen zal en in triomf voeren naar het hart der parochie een bewijs zien van onze aanhankelijkheid, gehoorzaamheid cn onderdanigheid. Als burgemeester heet ik u welkom, nu gij aan onze gemeente een officeel ^bezoek brengt, gewijd aan de grootste groep der bevolking. Moge uw hooge en verantwoor delijke arbeid, besloot spr., strekken tot heil van Kerk on Staat! Door Gretha Matze werd een aardig vers opgezegd, waarna de Bisschop overstapte in een door vier bepluimde schimmels ge trokken landauer. Naast mgr. zat de pas toor der parochie. *Het rijtuig werd bege leid door vier pages. De Harmonie „St. Ambrosius" Stelde zich aan het hoofd van de stoet, en gevolgd door de lange rij van auto's trok mgr. waarlijk „in triomf" dooi de gemeente. Voor de maar steeds beierende kerk had zich intusschen een groote menigte op gesteld, doch ijverige oplitie-dienaren zorg den. dat het verkeer zooveel mogelijk ko:-i doorgaan. De oprijlaan naar de pastorie was met fijnen smaak versierd. Aan het hek een eenvoudige eerepoort, waarboven in fraaie letters de lijfspreuk van mgr. Aengenent ..Justitia et Pax" „Gerechtigheid en Vrede". Langs het pad waren afwisselend palmen en buscus-boompjes geplaatst, ver bonden door groene quirlandes. Een leger blanke bruidjes had zich als een haag langs de laan opgesteld, en toen mgr. ten slotte voor de kerk was uitgestapt, en voor afgegaan door bruidjes naar de pastorie wandelde, wuifden honderd palmtakken hem het welkom toe. Op de stoep van de pastorie nam mgr. plaats. De geestelijkheid, het feestcomité en allen, die in do stoet hadden medegcre- den (vertegenwoordigers der verschillende vereenigingen). schaarden zich om hem heen. De Harmonie speelde een welkomst lied, waarna de pastoor mgr. toesprak. Niemand gevoelt meer in zijn hart, zeide spr.. voor de hulde door de parochianen reeds begonnen, en welke zal worden voort gezet zoolang uw voet op onzen bodem staat, dan de pastoor, die het geluk heeft u 50 jaren lang gekend te hebben en 30 ja ren met u te hebben geleefd in het Pries- tersohap. In naam van de geheele bevol king. welke gij zoo van nabij kent, roep ik u het welkom toe. Lang zal onzei. Bisschop leven De Harmonie zette het „Lang zal hij le ven" voort tot driemaal toe, waarna mgr. het woord nam om zijn dank te betuigen voor de vriendelijke ontvangst. Dank aller eerst aan den pastoor voor de buitenge woon vriendelijke welkomstwoorden mij toegesprokendank aan alle parochianen voor de vriendelijke ontvangst mij bereid. Ik wist wel, dat het geloof hier klopte in de harten, want door jarenlang verblijf in het naburige Warmond kende ik den die- p-en godsdienstzin van de bevolking van Sassenheim. Daarom is het mij een vreugde in uw midden te zijn, teneinde morgen de groote plechtigheid van de kerkwijding te verrichten. De ontvangst mij bereid, is voor mij opnieuw een bevestiging van de overtuiging, die reeds zoovele jaren wor telt in mijn ziel, namelijk, dat Sassenheim uitmunt door heerlijken godsdienstzin. Ik hoop, dat dit altijd zoo blijven zal, dank de arbeidzaamheid van den pastoor, dank de werkkracht der beide kapelaans, maar dapk ook de diepte, waarmede het Geloof reeds tijden wortelt in uw hart. Mogen de zegeningen, die bij de kerkwijding over de bevolking stroomen. den wensch die ik u héb toegesproken, in vervulling doen gaan De Harmonie speelde nogmaals een couplet uit het welkomstlied, waarna me»\ 'vriendelijk dankte en de pastorie binnen ging. eiy onmiddellijk daarop de kerk ging bezichtigen. Zoo schoon de vooravond, zoo droevig was het weer hedenmorgen, waarvan de gehavende driekleur uit de toren alle tee kenen droeg. Te half acht vingen de zeer langdurige wijdingsplechtighedcn aan. Nadat de muren van de kerk en het altaar waren gezegend en gezalfd, begon te half 11 uur de Ponti ficale Hoogmis. Z. D. H. de Bisschop werd hierbij geas sisteerd door de zeereerw. heeren J. H. W. Borsboom, deken van Noordwijk, als pres- byter-assristens, H. J. Ph. Thomann, pas toor te Lisse en A. J. Oudcjans, pastoor te Warmond als troondiakens, J. J. A. M. Krook, pastoor te Hillegom, diaken en F. J. M. Wassen, pastoor te Bennebroek, sub diaken. De overige functies werden door de vol gende weleerw. heeren waargenomen: ad mitrara P. Verhoofstad, kapelaan te Dord recht, ad baculum A. Verhaar, kapelaan te Hillegom, ad thuriferarium J. Th. J. de Wit, kapelaan te den Haag, ad librum A. M. van Nobelen, kapelaan te Medemblik, ad candelam Th. Ruigrok, ad gremiale A. Boe kei, kapelaan te Alphen. Cantores waren de weleerw. heeren W. C. van Gastele, ka pelaan te Venhuizen en pater Jozef OX'. uit Aalsmeer. Al» ceremoniarius fungeerde de weleerw. heer J. v. d. Tuyn, secretaris van den Bisschop. In het priesterkoor had plaats genomen de hoogeerw. heer mgr. H. J. M. Taskin, protonotarius apostolicus en proost van hel kathedraal Kapittel en verder de zeereerw. hooggel. heer prof. J. Visser en de weleerw. heeren G. H. E. Mudde uit Rotterdam, W. C. Westerhoven uit Beverwijk, H. Tabink uit de Kwakel, W. Q. Versteegen uit Lisse, H. J. M. Hafkenscheidt, pastoor te De Zilk, Th. van Haaster uit Haarlem, B. van Leeuwen, pastoor te Hillegom, D. Schoen maker uit Hillegom, Th. Lampe uit War- Gemeentelijke Aankondigingen INLEVERING VAN MILITAIRE GOEDEREN. De Burgemeester van Leiden brengt, ter kennis van de dienstplichtigen, die hun militaire goederen op 7 of 8 October a.s. moeten inleveren, dtfflji wier goederen zich bevinden in een wcHjiAg, wlkrin een geval van alastrim voorkomt. o£ ii$ den laatsten tijd is voorgekomen,/daj^fiifclie inlevering voorloopig achterwofieXiwen laten. Bedoehie dienstpC/itigen behooren ten spoedigste kennis te geven aan de afdee- ling Militaire Zaken der gemeentesecreta rie. Breestraat No. 119. hoek Wolsteeg, alhier, dat zij om genoemde reden niet ter inlevering zullen verschijnen. AUG. L. REIMERLNGER, Weth. lo.-Burgemeester. Leiden, 1 Oct. 1929. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat de opgave der uit komsten van de meting Jen de schatting, bedoeld in artikel 15 der ftvet bp de grond belasting. gedurende dertig ilaken op het Gemeentehuis (Rapenburg 12) voor belang- hebenden ter inzage is nedergidflgd. AUG. L. R.E1M.M^GER, Weth. lo.-Öurgemeester. Leiden, 2 October 1929. KEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in No vember en December a.s. de herkeurings- raad in eenige gemeenten zitting zal hou den. De Voorzitter van den herkeuringsraad kan aan voor den dienstplicht ingeschre ven personen, die nog niet bij de land- of de zeemacht zijn ingelijfd, of die wel reeds daarbij zijn ingelijfd, doch nog niet als dienstplichtige in werkelijken dienst zijn geweest, de gelegenheid geven om bij ge noemden raad een onderzoek naar hun ge schiktheid voor den dienstplicht te onder gaan. Behoudens bijzondere machtiging van den Minister van Defensie worden tot het onderzoek niet toegelaten personen: a. die bestemd zijn tot buitengewoon dienstplichtige of als zoodanig zijn inge lijfd; b. die in 1929 tijdelijk ongeschikt voor den dienst werden verklaard; c. die als vrijwilliger behooren tot. de landmacht uitgezonderd den vrijwilligen landstorm tot de zeemacht of tot de overzeesche weermacht. Overigens wordt een hierboven bedoelde persoon tot het onderzoek slechts toege laten, indien door hem of te zijnen behoe ve daartoe een aanvraag wordt gedaan en in de aanvraag aannemelijk wordt ge maakt: a. zoo het een persoon geldt, die in 1929 door een der keuringsraden geschikt werd verklaard: dat hij na de uitspraak van den keuringsraad vermoedelijk onge schikt voor den dienst is geworden; b. zoo het een persoon geldt, omtrent wien in 1929 geen der keuringsraden uit spraak deed: dat hij vermoed^jk onge schikt is voor den dienst, f* f» Hij die de aanvraag doet, ifioet daarin ten aanzien van den ingeschrevene ver melden i a. zijn geslachtsnaam en\ voornamen; b. het jaar en datum\yan 'geboorte c. de gemeente, waar bij voqr den dienst plicht is ingeschreven; V d. de lichting, voor Welke hij is inge- schreven; 1 e. het. korps, korpsondtrdeel of d|ertst- vak, waaraan hij is toegewezen of waartoe hij behoort, en het tijdvak of d^n datum, vastgesteld voor zijn inlijvmff of zijn op komst in werkelijken dien^Teen en ander voor zoover het hem bebpnd is; f. zijn volledig adres g. of hij in ,1929 voor een der keurings- raden is verschenen en. zoo ja, hoe de uit spraak van den raad luidde. De aanvraag moet worden gericht aan den Voorzitter van den herkeuringsraad en zoo spoedig mogelijk aan dezen worden toegezonden onder het volgende adres: „Aan den Voorzitter van den Herkeu ringsraad, qebouw van het Departement van Defensie, Plein 5. 's-Gravenhage". De aanvraag behoeft niet op gezegeld papier te worden geschreven, maar moet wel gefrankeerd worden gezonden. AUG. L. REIMERINGER. Weth. lo.-Burgemeester. Leiden, 2 Oct, 1929. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Woensaag 30 September tot en met Donderdag 3 Octo ber waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duijster, Nieuwe Rijn 18, telefoon 523; en van Vrijdag 4 tot en met Zondag 6 October neemt waar de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. mond, A. F. J. Goossens uit Schiedam, J. P. van Zon uit Lisse, N. Th. J. Greitemann, tijd. assistent te Voorhout, J. van. Stralen uit Noordwijkerhout, G. A. M. Waterreus, pastoor te Noordwijkerhout, N. W. Sentemc, pastoor te Lisse-Sassenheim, H. P. A. van Dijk, pastoor te Nieuwkoop, J. J. M. Jan-' sen Schmidt en L. M. van de Griendt, rec toren te Noordwijkerhout, H. v. d. Heuvel, rector te Bennebroek, rector Thompsor, eveneens te Bennebroek. Verder de geestfl- lijkheid der parochie: de zeereerw. heer J. Thus en de weleerw. heeren A. M. Riet veld en J. Verhaar O.F.M. Het kerkgebouw was geheel met belang-; stellenden gevuld. Onder hen merkten wij op heb voltallig college van B. en W. en de gemeente-secretaris, het kerk- en arm bestuur, de architect, de heer Wbbeman, notaris Ten Bruggencate, de heer en me vrouw H. Speelman, de heer en mevrou® Asselbergs, familieleden van den heer Ton* naer, en vertegenwoordigers der verschil* lende vereenigingen, 2—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2