LID IE ISOP STADSNIEUWS ACADEMIENIEUWS TELEGRAMMEN" MARKTBERICHTEN Gevraagd. Jongste Bediende EEN KPPZM VERLfljflIGSn ZEUGEN M. BMS, Juwelier (OORSCHOT! BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in in den morgen van 28 Sept., medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 771.8 te Weenen. Laagste barometerst.: 739.5 te Thorshaven, Verwachting tot den avond van 29 Sept.: Meest matige Zuidelijke tot Zuidweste lijke wind. Meest licht tot half bewolkt. Weinig of geen regen. Iets zachter des naohts. In het Noorden mogelijk toenemen de wind met grootere regenkans. LUCHTTEMPERATUUR. 17.2 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Leidsche Zweminrichting: 7 uur 16 gr., 12 uur 16.5 gr. C. De Zijl: 7 uur 14.5 gr., 12 uur 15 gr. 0. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagavond 7.17 uur tot Zondag morgen 6.27 uur. NIEUWKOOP. Jubileum. Op 1 October a.s. zal het 40 jaren geleden zijn, dat de heer G. van Koert als 11-jarige jongen in dienst trad van den plaatselijken geneesheer-, destijds Dr. A. Kouwenaar, waarna hij steeds en wel bij zeven opvolgende artsen dezelfde functie heeft vervuld. Het is een merk waardig jubileum, waarvan wij met genoe gen melding maken, temeer omdat van Koert als fondslooper en de vele malen, dat hij met patiënten en publiek in aan raking komt, voor iedereen een -vhulpvaar- digheid toont, welke bij deze gelegenheid met eere vermeld mag worden. Z0ETERW0UDE. „Hanze". De opkomst van de leder;, op de vergadering van „de Hanze'' was Donderdagavond bevredigend te noemen. Na langen stagen arbeid van het actieve dagelijksch bestuur is het ledental tot een ongekende hoogte geklommen. Nu nog een beetje meer medeleven en wij kunnen met recht spreken van een bloeiende mid- denstandsvereeniging. Na de lezing van de notulen, waarop enkele aanmerkinge werden gemaakt, be gon naar aanleiding van deze een debat over de tentoonstelling die in samenwer king' met het Patronaat zal georganiseerd Zooals het dikwijls bij de oprichting van een zaak gaat er zijn optimisten die te ver willen gaan en pessimisten die niet durven medewerken. De Voorzitter stelde de bezwaren ma kende leden gerust met de mededeeling, dat er bij een goed beheer geen risico's zijn hetgeen in den loop van de vergade ring nog verder aangetoond zal worden. Nu volgde de behandeling van de agen da voor de Centrale Raadsvergadering. Het bleek dat het bestuur geen voldoende studie van de onderwerpen had gemaakt, zoodat het gedeeltelijk onvruchtbare be sprekingen waren over den Centr. Raad. Bestuursvoorstellen kwamen hieromtrent niet ter tafel. Tenslotte werden alle voor stellen van het hoofdbestuur aangenomen en werd geheel accoord gegaan met de prae-adviezen, bij de voorstellen door an dere afdeelingen, gegeven. Tot afgevaardigde werd aanvankelijk benoemd de heer C. F. J. Paardekooper, die te kennen gaf met het oog op de vele werkzaamheden aan het secretariaat van de tentoonstellings-commissie, liever niet in aanmerking te komen, weshalve hij stemming verzocht toen ook de heer C. G. van Es werd genoemd. Met bijna algemee- ne stemmen werd de heer v. Es toen geko zen. Het bestuur nam het kloeke besluit tot den laatsten man naar Wassenaar te gaan en de vergadering enz. bij te wonen. De Voorzitter spoorde de leden aan ook in groot getal mede te gaan. Bij de mededeelingen deelde de voorz. mede dat op het adres aan heeren B. en W. van Zoeterwoude, om mede te werken tot de aansluiting van het telefoonnet op Leiden door dit college een krachtige me dewerking is gegeven. Er bestaat dan ook alle kans tot slagen. Door den secretaris van de tentoonstel lings-commissie wordt een rapport uitge bracht over den stand van zaken. De leden gaven huu volle tevredenheid te kennen over de genomen plannen en de voorzitter zeide te kunnen getuigen dat de werkzaam heden een grooten voortgang hebben. Als de middenstanders nu hunne medewer king geven zal de grootsche tienjaarlijksche tentoonstelling heerlijk slagen. Nu alles bekend was gaven ook de meer pessimistisch gestemden hunne tevreden heid te kennen en vreesden niet langer meer een mislukking. Bij de rondvraag werd door een der le den in studie aanbevolen: Is het houclen van een nationaal kinderfeest een Zoeter- w.oudsch belang? en kan het Dorpsgedeel te gasvoorziening hebben! Daarna kwam de sluiting. Tentoonstellingsplannen. Binnen en kele dagen zullen de Tentoonstellingsplan nen definitief bepaald zijn. Uitvoerig zul len deze dan Woensdagavond bekend wor den gemaakt. R. K. SPORTWEEK '29. Nog eenmaal de R. K. Sportweek '29. Na dat alle wedstrijden en uitvoeringen zoo zeer ziji^ geslaagd rest ons nog één zaak af te handelen n.l. de loterij. Evenals vorige jaren hebben wij ook dit jaar 3 Series loten uitgegeven, waaiwan de trekking moot plaats hebben voor 1 Oct. a.s. Deze trekking zal gehouden wor den op Zondagavond 29 Sept. te 8 uur pre cies in den Burcht. Dit jaar echter zal de trekking voor een ieder toegankelijk zijn tegen een lagen entreeprijs (10 cent, bel. in begrepen). De hpofdpriizen en een gedeelte der andere prijzen zullen daar tevens to bezichtigen zijn. Houders van loten en al len, die belang stellen in onze zaak, komt Zondagavond eens naar de Graanbeurs, brengt uw loten méde,_ misschien behoort gij onder diegenen, wien een prijs te beurt valt. Aanwezige prijzen kunnen terstond worden medegenomen, verdere prijzen kun nen vanaf Dinsdag 1 Oct. a.s. worden af gehaald bij A. Meershoek, Vliet hoek Mo- Het Uitvoerend Comité. 3 OCTOBER. Verzoek aan het publiek! Dringend wordt verzocht het werpen van serpentines gedurende het voorbijtrekken van den optocht na te laten. Hoe goed ook bedoeld, de paarden kunnen er van schrik ken, hetgeen ernstig gevaar oplevert èn voor de ruiters, die niet allen even goed geoefend zijn, èn. voor de menigte. Men geve dus niet op deze wijze uiting aan zijn feestvreugde. BROODFABRIEK „DE VEREENIGING". Het gouden bestaansfeest. Zooals reeds in het kort is medegedeeld, zal de Stoombroodfabriek en Melkinrich ting „De Vereeniging", fa. Koole, Nicola en Co., Levendaal 7179, den 2den October a.s. een halve eeuw bestaan. De broodfabriek werd in het jaar 1879 door den heer Koole, die bezitter was van den Korenmolen aan het begin van het Plantsoen, opgericht in samenwerking met den heer Nicola, waarbij zich later ook do heer Oudshoorn voegde. In die eerste da gen was de fabriek gevestigd in een deel van het complex gebouwen, dat thans een groote oppervlakte beslaat. Wijl het een broodfabriek was, behoeft het eigenlijk niet gezegd, dat de broodbereiding doel was van de oprichting. De voor het brood benoo- digde melk werd door enkele boeren uit de omgeving geleverd, maar dit kleine begin was oorzaak van de oprichting der melkfa briek, die thans ook een belangrijk deel van het bedrijf vormt. De toevoer van melk was ten slotte zoo groot, dat een grossier- derij in melk werd geopend, terwijl de ove rige melk in de fabriek werd verwerkt. Naast de broodfabriek was1 dus een melk fabriek met groothandel en zuivelberei ding opgericht. Toen de heer Oudshoorn na enkele jareu uit de zaak trad, werd hij opgevolgd door de wed. B. van Dorsten, terwijl in 1894 de heeren H. en B. van Dorsten in de zaak kwamen, eerstgenoemde meer als directeur der broodfabriek, laatstgenoemde als di recteur der melkfabriek. Gedurende de laatste jaren is thans weer een nieuwe genèratie in de zaak op genomen in den persoon van den heer P. H. van Dorsten, hetgeen menschelijkerwijs gesproken, een waarborg voor de voortzet ting der zaak is. Met de jaren breidde ook de zaak zelve zich uit en werd z- een bloeiende onderne ming, zoodat herhaaldelijk tot uitbreiding moest worden overgegaan, waardoor tal van huisjes aan Levendaal en Geeregracht verdwenen en in den loop der jaren de geheel© hoek daar ter plaatse door de fabriek in beslag werd genomen. Met de uitbreiding der fabrieksgebouwen hield ook de uitbreiding van personeel gelijken tred. De mechaniseering van het bedrijf deed evenwel ook hier den terugslag op het per soneel voelen, maar desondanks vinden hier nog een veertigtal menschen werk. 't Behoeft niet gezegd, dat men het gou den bestaansjubileum zoo maar zonder meer wilde laten voorbijgaan, noch van patroons-, noch van personeelszijde. Wijl het bedrijf op den dag echter on mogelijk kan stilstaan, zal de huldiging door het personeel aan den vooravond, op 1 October dus, des avonds te 7 uur plaats vinden, terwijl de depóthouders te 8.30 uur gelegenheid hebben tot gelukwenschen. Op den feestdag zelf is er des middags van 35 uur receptie ten kantore der ven nootschap aan het Levendaal. We twijfelen er niet aan of velen zullen van de gelegenheid tot het aanbieden van gelukwenschen gebruik maken. Schandelijkheden in het Leidsch Studentencorps. In „Het Volk" lezen we: „Donderdag hebben in de Studentenso ciëteit „Minerva" te Leiden ernstige groen- schandalen plaats gehad. Het was er een beestenboel, als in geen jaren het geval ie geweest. De groenen stonden aan orn-, stige mishandelingen bloot. Om een paar voorbeelden te noemen: Vier magere groenen werden in een hon denhok geperst. Dit hondenhok werd gedu rende een kwartier in alle mogelijke stan den en op vrij hardhandige wijze door de a tuin van „Minerva" gewenteld. Toen de be drijvers, die vanzelfsprekend sterk onder den invloed van sterken drank waren, ge noeg hadden van hun wandaad, waren de groenen zoo uitgeput, dat zij niet eigener beweging het hondenhok konden verlaten, doch er uitgetrokken moesten worden. Op de commissiekamer van de sociëteit ging het nog erger toe. Hier werden zij met bierglazen bewerkt, die op hun lichaam werden stukgeslagen. En dan heet liet nog, dat met het oog op de vorming der jonge studenten de groen tijd niet kan worden gemist!" Tot zoover het bericht in „Het Volk". Bij ingewonnen informaties hebiien wij niet de algeheele juistheid van het bericht kun nen controleeren. Wij hebben echter gegron de reden om aan te nemen, dat het in hoofdzaak is. Ons is zelfs de naam mede gedeeld van een afgestudeerde, die de hoofdman zou zijn geweest van een dron kemanstroep, die zich zoo schandelijk heeft misdragen. Men deelt ons verder mede, dat naar aan leiding van de hier plaats gehad hebbende groenen-mishaïidelingen, het comité tot be strijding van den groen-tijd alhier, dat uit studenten corps-leden en niet-corpsle- den bestaat zich schriftelijk om nadere inlichtingen tot het collegium van het Leidsch Studenten-corps heeft gewend. De colleges van Prinses Juliana. Ter aanvulling van hetgeen wij eenige dagen geleden hebben gemeld diene, dat Prinses Juliana in dezen cursus aan de Leidsche Universiteit de colleges zal vol gen van prof. Kristensen, prof. Huizinga, prof. Van Wijk en prof. Van Eysinga. Geologische excursie. Zondagmorgen zal een aantal oudere Leidsche geologische studenten onder lei ding van dr. I. M. van der Vlerk naar Thüringen vertrekken, om in de omgeving van Eisenach en Ilmenau eenige excursies te maken, o.a. staat op het programma een 'bezoek aaii een fluorietmijn en een kalizoutmijn. In de afgeloopen maand is tevens een aantal doctorandi en candidaten uit Noord-Italië teruggekeerd, waar zij zich gedurende eenige maanden bezig hebben gehouden met een geologische opname 1:25.000 van een deel van de Bergamas- ker Alpen, een werk, dat in de volgende jaren nog zal worden uitgebreid. De jongere studenten zijn eenige we- lwu geleden teruggekeerd van een excur sie onder leiding van dr. van der Vlerk, naar het Hannoveraansche Bergland en den Harz. Kostelooze inenting en herinenting. Wij vestigen de aandacht van onze lezers op de aankondiging van het geme©ntebe< stuur in dit nummer van heden, dat de ge legenheid tot kostelooze inenting en her inenting volgende week niet op Woensdag middag doch op Dinsdagmiddag 1 October zal worden gegeven. Prof. dr. W. de Sitter, die tezamen met prof. dr. G. A. F. Molengraaff uit Delft en prof. dr. Ernst Cohen uit Utrecht op uit- noodiging van de Zuid-Afrikaansche regee ring het congres van de British association of the advance of science in Zuid-Afrika gehouden, heeft 'bijgewoond, is gisteravond hier ter stede teruggekeerd. Voor den Indischen dienst is bestemd de heer C. P. Borst, alhier, onderwijzer bij het M. U. L. O. De Maatschappij van Nederlandsche Letterkunde zal haar gewone maandelijk- sche vergadering houden op Vrijdag 4 Oc tober in het Nutsgebouw te Leiden. Als spreker zal optrede A dr. C. J. Wijnandts Franeken te Leiden, met het onderwerp: De denkbeelden van Anatole France. Gistermiddag is de 40-jarige H. V., woonachtig in de Dahliastraat, op_ het ter rein van de N.V. Lithoceerinrichting aan den Maredijk, door een mast, die van een lorrie viel, getroffen, waardoor hij een dij been brak. De man is naar 'het Diacones- semhuis vervoerd. Hedenmorgen te even 7 uur is de 58-ja rige P. D-, woonachtig Gasstraat 56, op de scheepswerf .De Hoop" v.h. Gebrs. Boot, door een gasbuis, die hij op een a-maril- steen bewerkte, in het gelaat getroffen, waardoor een slagader werd geraakt. De man is naar het St.-Elisabethgesticht ter behandeling overgebracht. vStcrt. No, 188 bevat de Koninklijk goed gekeurde statuten van de N.V. Verzijl's Electrische Drukkerij, alhier. BIOSCOPEN. Lux or. Met groote spanning hebben de talrijke bezoekers gisteravond het interessante pro gramma gevolgd, dat de directie van het Luxor-Theater deze week heeft uitgekozen. Het Wereldnieuws brengt tal van interes sante kiekjes uit de vliegwereld, w.o. ver schillende goedgeslaagde opnamen van de Zeppelin-tochten. Onmiddellijk daarna wordt aangevangen met de eerste hoofd film „Zijn sterkste Wapen" getiteld. We zien hier Harry Piel in een van zijn beste films. Uitstekend spel doet zijn bewonde renswaardige tegenwoordigheid van geest nog sterker uitkomen. Die tegenwoordig heid van geest is het, die de film tot een goed einde brengt en we zien hier Harry Piel als een jonge uitvinder zich zijn wog banen naar roem en grootheid, waarbij, hij intusschen een grooten diefstal van anti quiteiten tot opheldering weet te brengen. De tweede film is niet minder aantrek kelijk doordat hier in beeld zijn gebracht eenige trekjes uit het nachtloven in New York, waarin bandieten en dieven elkander belagen en „vliegen", hier natuurlijk kost bare sieraden en juweelen, elkanchsv afhan dig maken. Lon Chaney heeft hier weer de hoofdrol in handen en zijn spel, maar niet minder het scenario dwingt bewondering af. Inderdaad heeft deze film een ander verloop dan men zou verwachten, want den ken we een oogen'blik dat Lon Chaney in de knel zit, zijn trucs weten hem er wel uit te helpen. Op het tooneel vragen de 3 Daisho's, een Japansch trio, aller aandacht door hun be hendigheid. Het applaus was groot en wel verdiend. Trianon. De directie van Trianon garandeert deze week aan de theater-bezoekers een avond van „pret en jool" zooals in de adver tentie te lezen staat. Advertenties van bioscoop-voorstellingen zijn meestal groot© humbug, maar ditmaal is van het Trianon- programma niets te veel gezegd. De be zoekers hebben geschaterd van begin tot eind. Van het Journaal zullen wij niets meer zeggen, want het wordt wat saai uil den treure te herhalen, dat heb interessant is. De voorfilm „Een man in de meisjes kostschool" is' een grappig verhaal. De navolger van Pickwick wordt heel wat hartelijker door de jongedames ontvangen dan eens Dickens beschreef. Hij wordt ver stopt in alle boudoirtjes1, wordt aangekleed als een meisje en ten slotte behoedzaam in een laken uit het venster in den tuin neergelaten tot groote voldoening van een hongerigen bull-dog, die juist onder het raam de wacht hield. Heb brutale gezichtje van Clara Bow maakt de tweede film „Roosje uit de Wasch- lijnsteeg" tot een groot succes. Roosje wil een „groote dame" worden, maar wanneer zij bemerkt., dat degenen die „groote da mes" genoemd worden, van beel wat minder allooi zijn dan de bewoonsters van de Waschlijnsteeg, schenkt zij haar hart aan den bokser Joe. Aan het slot bezorgt zij Joe een eclatante overwinning door even heel lief zijn. tegenstander toe te lonken. Watt en 1/2 Watt in „Kracht en Schoon heid" zijn geestiger dan gewoonlijk. De uitvinding van de levende standbeelden is éénig. De menschen en de muren schud den van het lachen bij al die dwaasheden. De humor van Watt en 1/2 Watt is meestal van onschuldigen aard. Deze film, die onder een nieuwe regie is vervaardigd, wijkt daarin van de vorige series af, en is alleen voor volwassenen bestemd. Het variëté- nummer geeft voor deze beperking even eens alle aanleiding. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen. LEIDEN. Geslaagd: Candi^aats-examen Rechtsgeleerdheid de dames A. M. van Harrevefd (Den Haag)^en A. J. H. Dolk (Rijswijk Z.-H.), en de heeren J. A. James '(Rijswijk Z.-H.) en Th. W. F. H. Smits (Den Haag); Doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heeren L. A. F. J. Sloet tot Everlo (Hil versum), J. E. W. Boeles (Leeuwarden) en W. Beun (Leiden). CYCLOON TEISTERT FLORIDA. 20 personen gedood. Groote schade aan de gebouwen. NEW YORK, 28 Sept. (V.D.). De ovkaan van de Bahamaês heeft Florida toch be reikt. Naar althans uit Nassau (Florida) gemeld wordt, woedde aldaar een cycloon, waardoor 20 personen werden gedood. Bij na geen gebouw bleef onbeschadigd. Van vele huizen werden do daken afgeslagen. Ook het huis van den gouverneur en de kerk werden ernstig beschadigd. Tengevol ge van den hoogen vloed is de electrische centrale overstroomd. Een dam werd ver woest. De in de haven liggende schepen werden alle op den oever geworpen. De cycloon had een snelheid van 50 mijl per uur. Volgens nadere berichten ligt het cen trum van den cycloon ongeveer 150 K.M. naar heb Oosten. Men neemt aan, dat be halve een deel van Florida ook Cuba zal worden getroffen. Er zijn maatregelen ge nomen om de bevolking te waarschuwen. Brand in een ziekenhuis. LONDEN, 28 Sept. (V.D.). Te Aberdare (Noord-Engeland) brak Vrijdag in een zie kenhuis een groote brand uit. Het gebouw is totaal afgebrand. De zieken konden ge red worden. Bij het blusschingswerk kwa men 2 brandweerlieden in de vlammen om. Een derde werd ernstig gewond. LEIDEN, 28 Sept. Boter. Prima fa- brieksboter 2.40, prima boerenboter 2.402.50, goede boerenboter 2.35, per K.G. Aangevoerd 46/8 en 14/16 vaten, we gende 1085 K.G. Handel vlug. Eierenveiling. Aanvoer 4171 eieren. Kipeieren 8.359.50, eendeneieren 6.95 7.60. Handel vlug. 2328 Sept. turf. Aanvoer: 230.000 lange turf. 89, per 1000 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 27 September. Groentenveiling. Meloenen 515 ct., p. stuk, tomaten A 3.404.30. idem B 3.40 5.10, idem C 1.602.70, per 100 pond; sla 4.404.60, per 100 krop, snijboonen 1.05, kassnijboonen 3.103.45, idem No. 2 1.251.95, idem stek 1.55, sbam- prinsesseboonen f 1.701.75, per 10 K.G. ALPHEN AAN DEN RIJN, 27 Sept. Groentenveiling. Spinazie 5.3012.60, heerenboonen 1322. snijboonen 17, postelein 78.20, appelen z schijven 10 10.10, vijgeenperen 14, appelen Bloomé 1313.50, uiten 6.50, per 100 K.G.ra dijs 2.90-—3.10, peen 9.1011.60, kroten 12.20. andijvie 1.802.10, per 100 bos; kropsla I 3.905.60, bloemkool I 15 21, idem II 5.209.30, savoyekool 9 13. roodekool 1012, wittekool 11, me loenen 1640, per 100 stuks. Eieren. Aanvoer 6240 stuks. Kip eieren 8.50—9.40, eendeneieren 6.30 6.80, per 100 stuks. V erloofd: JAN BISSCHOPS COR pE GIT. Willem "\tarifaarlaan 1, 2768 ^Sassenheim. Nieuwstraadh*^2, Medemb'lik. 29 September 1929 Den lSen October 'hopen onze geliefde Oudere JOHANNES HQOGEVEEN 2573 en MAR$\ DE BOER den dag| hunfcer25-jarige echtvereermging* te herdenken Hunne 'dierbare kinderen. Oegstgeest, 28 Sept. '29. HmiiiiimmmmmiimiiiimiBi 51 Den I7en October j- hopen onze geliefde Ouders 2746 JOHANNES WAS^EMoC'RG 1 i mar/a stabel hun 2|*jarige/ Echtver- ^^niging tejfcerdenken. 2 Dat God hen n,pg-riang moge sj^sweif' is de E E wens oh"" van hun E Dankbare kinderen. E Ter Aar, 28 Sept. '29 üjiiiiiimiiiimmimiiiiiiiiimiï DAN KBETUIGIR Met dezen be uigen j lij on- zen hartelijken ank v or de groote belangst Hing, as bij ons gouden uwelij! sfeest betoond. 2828 A. SPIE ENBI1 &G. Zoeterwoude, H Rijndijk 28 Sept. 929. Ieder, die iets te vorderen heeft van, verschuldigd is aan, borgtochten heeft ten laste van, of stukken onder zich heeft behoprende tot de nalatenschap vin mejuffrouw P. NIERSTRASZ,, gewoond hebbende te jlLeid^n, Rapen burg 4$; ove/eden 's-Gra- venhage 21 /September 1929, wordt verzicht f daarvan op gave, beta-ling of afgifte te doen voor of uiterlijk op 12 October 1929, ten kantore van Notaris H. M. MAR- KUSSE, Hooigracht 76, Lei den. 2852 N.V. Galanterieënhandel v.h. J. i. POLfelANN HOOGSTAAT 4 met het vak bekend en van goede getuigen voorz. MANUFACTUREN. Gevraagd tegen 1 November in courante zjaalj een R.K. Be diende, intern,/: goed op de hoogte vanghÊtt? va^k en be- ken<$ met e4alees«ff( Brieven mètTySpjritW va!n vorige be trekkingen In verdiend sala ris, 'kpnder «letter D. B. te adresseeren aan ZAND- VLIET'b Boekhandel te Lei den. 2906 kunnende fietsen, plaatst worden bij J. G. WAW DEENE 2563 BREESTRAAT 12 GEVRAAGD: een NETTE IfOOPiONGEN boven de 16 jaar, goldjkgnnende fietsen Zich aan Vruilden: 116 GUSSENH&fEN, Oude Rijn 2 In het Sanatorium „Rhljn- geest" te Oegstgeest, kan tegen 1 November a.s, worden geplaatst voor toezicl en huishoiJpsrj ding aau»-4o> zualCrstafel. Diploma f u I s yfud s c h o ol strekt tot ambeveling. Sa laris f4*6(0— tot f600.— met kost, inwoning, bewas- sching. Brieven aan den Genees heer-Directeur. 2920 BEKWAME IJZERWERKERS gevraagd, en eenige FLINKE JONGENS I Dj/ 2886 AKERBOOM v. LENT, Scheepsbouw, de Kaag. Op Grossierskantobr te Was- gevraagd, fien jongste bediende, pl.fc. 16 jaar, nette haijd schrijvende. Eigenhan dig gesenreven brieven met opgaaf van leeftijd onder no. 2824 bureau van dit blad. snelle op£\\ nieuwe machines 115.p. cdj Dinsdag aanvang. Uitsluitend: BREESTRAAT 159 Ter overname aangeboden in WASSENAAR. (Dorp), met wonjng, op eersten Winkelstand, eeirigoed bestaak opleverend. Brieven buredu van dit blad onder No. 2892. TE w/gküMmn ongev. 1430 Toe, bijzonder gelegen, voorfalles geschikt. Brieven onder lett. K aan v. STOCKUMs Boekhandel, Den Haag. 2000 Het in letters klaar naam of :ratis en wacht. Turfmarkt II, Tel. 2336 inementen^jif'Adver- tentiënNmrclgii^fanoennmtm door

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3