UIT DE RIJNSTREEK Agenda zilter werd benoemd mr. A. Tepe te Lei den; de heer C. van Baar, te Haarlem, werd toegevoegd als secretaris. Op 15 Fe bruari 1929 werd de commissie geïnstal leerd. De commissie heeft haar rapport uitge bracht, waarin zij o.m. constateert, dat in tegenstelling met de industrie, waar b>j bloei der onderneminggen de werkloosheid afneemt, deze in de bollenstreek toeneemt naarmate het bedrijf gunstiger is. De oorzaak moet worden gezocht in de gewijzigde bedrijfsmethodon. Werd voor heen een belangrijk gedeelte van den grond open gehouden en dus des winters bewerkt, thans is het open land om allerhande re denen belangrijk mindei', zoodat een belang rijk deel van den arbeid, welke vroeger des winters werd verricht, nu naar de zomer maanden, die toch reeds druk zijn, wordt verschoven. Het gevolg is, dat des zomers meer losse arbeiders benoodigd zijn, die zich dan in de bloembollenstreek vestigen, doch waarvoor des winters geen emplooi is. Daar komt nog bij, dat verschillende firma's het aantal arbeiders zoo klein mo gelijk houden. Waar een gropt gedeelte van deze werk loosheid ontstaat door de gevolgde produc tiemethode en zelfs de grootere bloei van het bedrijf die tendenz van grootere werk loosheid geeft, zegt het rapport, zou het niet onredelijk zijn, wanneer ook de las ten aan de werkloosheid verbonden voor een groot deel door het bedrijf werden gedragen. Dit zou kunnen wanneer alle werkgevers naar rato van het aantal losse arbeiders, dat zij in dienst hebben, een be drag zouden storten in een fonds, hetwelk bestemd is om de kosten van werkzaam heden ten behoeve van werkverschaffing, voor zoover dat noodig is, te dekken. Voor zoover noodig, omdat deze werkverschaf fing zooveel ten nutte van het bedrijf zou kunnen zijn. HILLEGOM. Huldiging J. H. A. Vooren. Er heeft zich een voorloopig comité gevormd uit be st mirsleden van verschillende vereenigiin- geu mot het doel, den heer J. H. A. Voo ren bij diens vertrek uit de gemeente we gens benoeming van postdirecteur te Sas- senheim een blijk van sympathie en dank baarheid aan te bieden voor alles, wat hij in een lange reeks van jaren als lid van den gemeenteraad en als leider van ver schillende vereenigingen in het belang van de gemeente, van de ingezetenen en van de handelsondernemingen 'heeft tot stand gebracht. Wie instemt met dit doel wordt verzocht hiervan kennis te geven aan mej. B. van Waveren, villa ..Remina". of aan mevrouw Payens—'Kamphuis of den heer D. Möhl- man. Wijl de heer Vooren half October reeds Hillcgom verlaat, is spoed gewenscht. Notariaat. Door het overlijden van "Notaris D. Boddeus is diens kantoor va cant. Het lijdt geen twijfel, of het aantel sollicitanten naar dit mooie kantoor zal groot zijn. Reeds meerdere malen is door verschil lende geestesrichtingen strijd gevoerd om een geestverwant tot Notaris van Hillegom benoemd te krijgen. De benoeming van den thans overleden functionaris heeft zelfs- k°lornmen gevuld in een der groote dagbladen. De vervulling van de vacature wijlen No taris A. Goldenberg door een Notaris van Gnr. geloofsbelijdenis was voor zeer velen een verrassing; de Katholieken meenden meerdere rechten voor een der hunnen te kunnen laten gelden dan welke partij ook. Diezelfde rechten gelden nog. De meer derheid der bevolking toch is B. K., ter wijl de buurtschap Zilk, die geheel op Hil legom voor notariszaken is aangewezen door hare ligging, geheel Katholiek is. Wij vertrouwen dan ook, dat ditmaal aan Hillegom een Katholieke Notaris zal worden toebedeeld. (Niet van onzen gewo nen correspondent). Coöperatieve slagerij. Naar wij verne men, bestaan er ernstige plannen om al hier een coöperatieve slagerij op te rich ten. Indien deze niet bij Onderling Belang wordt ondergebracht zal het eene geheel op zichzelf staande instelling worden. Ondertrouwd: P. A. de Groot en C. M. van Leeuwen. W. A. G. van Gen- nip en G. M. Hulkenberg. Geboren: d. van E. M. Lommer se en Kruijdenberg. z. van D. Bonman en Bogaard. d. van A. van B-uiten en De Nijs. d. van W. van der Lans en War merdam. NOORDWIJK. Inenting. De kostelooze herinenting (revaccinatie) alhier zal plaats hebben voorloopig iederen middag te -1 uur, te be ginnen vanaf a.s. Woensdag, behalve op Vrijdag- en Zondagmiddag. Te Noordwijk- Binnen is de gelegenheid opengesteld in een der lokalen van de Openbare school en te Noordwijk aan Zee ten huize van de doktoren J. A. Coenraads Nederveen en C. H. Hermanides. Vrijdag -1 October a.a. is er alleen gelegenheid tot kostelooze vac cinatie, eveneens in bovengenoemde gele genheden. Verkoopingen. Bij de gisteren gehou den verkooping in het Hof van Holland, ben overstaan van Notaris J. Wagemaker, is perceel I: een woonhuis aan de Scheve- ningschestraat groot 2.33 A. verkocht voor 3800.aan C'. P. de Jeu q.q. alhier, per ceel II: een partij teelland aan het Vinken- laantje groot 42.95 A. verkocht voor 7000 aan Th. v. Leeuwen q.q. alhier. NOORDWIJK AAN ZEE. Het alastrimgeval. Het 5-jarig kindje, bij hetwelk, zooals gisteren is vermeld, alastrim is geconstateerd, behoort tot een Botterdamsche familie, die tijdelijk een villa te Noordwijk bewoond. NOORDWIJKERHOUT. Lichtret. Het lichtnet- alhier is weer met enkele kabeis uitgebreid. Den Heeren- weg- langs ligt de lijn reeds, al is de aan sluiting nog niet klaar. Thans wordt langs don Langevelderweg een nevenkabel ge legd, een en ander dienende om een ring- lijn te verkrijgen, welke bij storingen min der last zal doen veroorzaken. OUDE WETERING. Verduistering van 5000. Bij de Haarlemsche politie heeft zich aangemeld de reiziger K. V. uit Oude Wetering. Hij heeft bekend zich geduren de het laatste jaar schuldig te hebben ge maakt aan verduisteringen tot een bedrag van ongeveer 5000 ten nadeele van zijn patroon te Oude Wetering. LISSE. Oprichting Mariavereeniging. Vrijdag avond had onder leiding van het bestuur van het Kruisverbond de oprichting plaats van de Mariavereeniging, welke sinds eenigc "Jaren geen bestaan meer had, doch door de krachtige propaganda van den laatstgehouden Drankbestrijdingsdag weer een aantal nieuwe leden tot zich heeft ge trokken. De voorzitter de heer L. B. Jonk man, opende deze vergadering en sprak een woord van welkom, speciaal tot de oud-presidente, Mej. Barnhoorn. Spr. hoop te, dat de besprekingen van dezen avond mogen leiden tot groei en bloei dezer ver- eeniging. Het contributiestelsel zal in sa menwerking gaan met het Kruisverbond, dus komt de Mariavereeniging er goed voor te staan. Aan de orde is bestuursver kiezing. Gekozen werden mej. Lucassen, mej. Buyk, mej. Schakenboseh, mej. C. El- fering en mej. Ida- v. Zeist. Allen namen hun benoeming aan. Als presidente werd gekozen mej. C. Elfering. De voorz. dankte mej. C. Elfering voor de aangenomen functie. Spr. hoopte dat zij haar beste krachten zou schenken voor dezo vereeni- ging, welke thans bestaat uit 30 leden. Hierna sluiting. Auto-tocht ouden van dagen. Het was een goede gedachte van het Comité „Lisse Vooruit" om ook dit jaar wederom een auto-tocht voor ouden van dagen te orga- niseeren. Deze tocht had Vrijdagmiddag plaats onder begunstiging van prachtig weer. Er heerschte omstreeks 1 uur een vroolijke drukte op den Achterweg, de plaats waar de stoet, bestaande uit 70 auto's, werd opgesteld. Alles liep vlot van stapel. Ruim 200 personen maakten dezen tocht mede. Het doel van den tocht was Schevenin- gen en Den Haag. Door Lisse werd gere den naar Den Haag langs den Rijksstraat weg, verder naar Scheveningen. Vanaf Scheveningen werd gereden naar heb via duct bij Wassenaar. Vervolgens werden ververschingen aangeboden in Meyendal en Park „De Kievit". Na een half uurtje daar vertoefd te hebben, werd gereden over Kat wijk, Noordwijk, Noordwijkerhout, Delfweg naar Lisse. In de Veldhorststraat werd de stoet ontbonden. Vele bekenden wachtten daar de stoet op en vergenoegd vertelden de oudjes al het schoons van dezen heer lijken tocht. Een woord van hulde aan het Comité, aan de auto-bezitters en aan allen, die tot het welslagen van dit festijn voor de ouden van dagen hebben bijgedragen. SASSENHEIM. De inwijding der kerk. Zooals reeds eenigen tijd geleden bericht, zal Woensdag 2 October Z. D. H. de Bis schop de afgebouwde St. Pancratiuskerk inwijden. Mgr. arriveert Dinsdagavond te onge.eer 6.30 uur aan de grens der pa rochie aan de Willem Warnaarlaan, en wordt daar afgehaald door de geestelijk heid, kerk- en armbestuur, den burgemees ter en de Kath. leden van den gemeente raad en door de afgevaardigden van alle plaatselijke vereenigingen. De Bisschop zal daar welkom worden- geheeten, waarna mgr. in een open rijtuig zal plaats nemen. De afgevaardigden der verschillende vereenigingen enz. rijden in auto's voor het rijtuig van Mgr. uit naai de St. Pancratiuskerk. De Harmonie „St. Ambrosius" zal de intocht muzikaal op luisteren. De parochianen worden verzocht allen de vlag uit te steken. Den anderen morgen te 7.30 uur vangen de wijdingsplechtigheden aan: re ongeveer half 10 zal begonnen worden met de Pon tificale Hoogmis, na afloop waarvan de Bisschop een toespraak zal houden. Daarna wordt den Bisschop een lunch aangeboden in het K. S. A.-gebouw, waar aan ook de assisteerende geestelijkheid en enkele genoodigden zullen deelnemen. Aanrijding. Gistermiddag werd op den Rijksstraatweg tusschen Warmonderdam en Wasbeekerlaan een motorrijder, zekere K. uit den Haag, door een auto aangereden. Auto zoowel als motor reden in de richting Haarlem. De auto-bestuurder, een zoon van den heer v. Egmond, wilde het erf van zijn vader oprijden en gaf daartoe signa len, die door den motorrijder blijkbaar niet zijn opgemerkt. Een botsing volgde, waar door de motorrijder zeer ernstig aan het hoofd gewond werd opgenomen. Naar het Sb. Bernardus-gesticht gebracht, bleek, dat de man een schedelbreuk had bekomen. Nog denzelfden avond is hij naar den Haag overgebracht. RIJNSBURG. Hotel „Het Haagsche Schouw". Hei. Hotel café-restaurant „Het Haag sche Schouw", gelegen aan den verkeers weg Leidenden Haag, dat, zooals onze lezers bekend is, onder nieuwe leiding staaf, zal a.s. Dinsdag 1 October een kunstavond aanbieden. De begaafde solo-violigt Boris Lcnsky, die den laatsten tijd zijn kuns'- prestatie voor de radio-luisteraars geeft, zal dan van zijn kunst doen genieten. De muziek-uitvoering zal precies 8 uur aan vangen en om 11 uur beëindigd zijn. Het beloofd een avond te zijn van beschaafd kunstgenot. Blijkens een advertentie bedraagt de entrée-prijs 1.plus 10 pet. rechten. Plaatsen zijn vanaf heden te verkrijgen bij den boekhandel v. Zwicht. Breestraat 126, Tel. 228, Leiden, en aan het Hotel „Het Haagsche Schouw", te bereiken per H.T.M. (gele tram). Personalia. Voor uitzending naar Ned - Indië is bestemd de heer J. Vooys, alhier. TER AAR. De veilingen. Volgende week zullen de veilingen in Ter Aar gehouden worden Dinsdag en Vrijdag. Men neme hiervan, goede notitie. VOORHOUT. Kiesvereeniging. Gisterenavond ver gaderde de R. K. Kiesvereeniging „Eens gezindheid" alhier, in het Patronaats gebouw. De voorz., de heer H. A. Allard, opende de vergadering met den Chr. groet en een kort welkomstwoord, waarin hij de afgeloopen kamerverkiezingen me moreerde. Ilij bracht dank aan de heeren propagandisten en autobezitters, die me degewerkt hebben om deze verkiezingen tot een goed resultaat te brengen. Hierop las de secr., de heer F. M. An- gevaare, de notulen van de vorige ver gadering, welke onveranderd werden ge arresteerd. Ingekomen was een schrijven van de Kamercentrale inzake het Dr. Schaepman- fonds. Dit schrijven zal in een bestuurs vergadering worden behandeld en nader aan de orde worden gesteld. Behandeld werd hierna de agenda voor de vergadering van de Kamercentrale. Besloten werd de aftredende bestuurs leden van de Kamercentrale te hevkiezen. Voor de vacante plaats in dit bestuur werd de heer J. Kortekaas, te Lisse, aan bevolen door den heer P. A. van "Werk hoven. Alsnu kwam aan de orde het aanwijzen van een voorzitter voor de Kamercentrale kring Leiden. De heer J. H. M. Bulten beval den af tredenden voorzitter, den heer J. P. Gou verneur, burgemeester der gemeente Sas- senheim, aan. De voorzitter zegt persoonlijk van mee ning te zijn, dat de heer Gouverneur niet de rechte man op de rechte plaats is als voorzitter van de Centrale. Deze functie is niet gemakkelijk en spreker heeft wel eens geconstateerd dat de leiding van den heer Gouverneur als voorzitter wel eens te wenschen overlaat. De heer J. W. J. van Stekelenburg zegt, dat hij zicK" 'liever niet over deze aange legenheid uitspreekt. Hij stelt daarom voor de afgevaardigde te 'laten handelen naar eigen goeddunken en naar omstan digheden. Na eenige discussie wordt hiertoe be sloten. Vervolgens werd overgegaan tot het verkiezen van leden voor den partijraad. Voor de groep werkgevers werden ge kozen de heeren P. Heemskerk te Leiden als lid en v. d. Zwaan te Sassenheim als plaatsvervangend lid. Voor de groep land- en tuinbouw de heeren J. H. M. Balvers te Hillegom en J. Kortekaas te Lisse, leden en P. Veelen- turf te Hazerswoudé en Schippers te Voor schoten, plaatsvervangende leden. Voor de groep middenstanders de hee ren J. Bank tc Hoogmade, lid en Tobee, te Leiden, plaatsvervangend lid. De plaats als lid voor de zetel vrije be roepen is een vacante plaats. De bezetting hiervan leverde nogal een discussie op. De voorz. zegt, dat hij deze plaats wil doen bezetten door den heer H. C. A. M. Schölvinck te Warmond, omdat genoemde persoon voor deze zetel aftredend is als plaatsvervanger. In deze hoedanigheid heeft hij zijn sporen- verdient en nu de ge legenheid er is om hem als lid te benoe men, moet deze aangegrepen worden. De heer C. Kraakman zegt, dat hij lie ver de 'heer Bulten, burgemeester dezer gemeente, als lid zag aangewezen. De heer J. W. J. van Stekelenburg zegt dat hij de werkzaamheden van den heer Schölvinck, als plaatsvervangend lid ge presteerd, waardeert, en dat hij hem even eens graag als lid zou zien, doch dat de heer Bulten, die door meerdere kiesver- eenigingen is gestéld, hiervoor eerder in aanmerking komt. De heer Bulten heeft meerdere ervaring om als lid van den partijraad op te treden,terwijl Voorhout meer belang heeft dat de heer Bulten als zoodanig wordt gekozen, dan de heer Schölvinck. De voorz. zegt, dat hij dit de eenigste kans vindt om den heer Schölvinck als lid van den partijraad te benoemen, ter wijl de heer Bulten nog voor de nieuw in te stellen zetel gekozen kan worden, om dat hij ook daarvoor als lid is candidaat gesteld en de heer Schölvinck niet. Tegen- Voor de groep werknemers werden ge- waardeerend voor zijn gedane werkzaam heden. De heer P. A. van Werkhoven spreekt zich uit om den heer Bulten zoowel voor den vijfden als voor den zesden zetel voor benocl ing voor te dragen. Gaat het niet voor de vijfde zetel dan maar voor de zesde zetel, omdat hij den heer Bulten een zeer geschikt persoon vindt om deel uit te maken van den partijraad. De heer Van Stekelenburg dringt nog maals sterk aan om den heer Bulten te nemen. Voorhout kan met den heer Bul ten als lid van den partijraad voor den dag komen, omdat hij als oud lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal een breeden kijk op zaken heeft, terwijl hij op allerlei gebied de belangen van de bloembollenstreek kan bevorderen. Nadat de discussie hierover nog eeni gen tijd voortduurde werd tot stemming overgegaan. Op den heer Bulten werden uitgebracht 12 stemmen en op den heer Schölvinck 2 stemmen, zoodat als lid voor de groep vrije beroepen werd gekozen de heer Bulten alhier, en als plaatsvervan gend lid de heer H. C. A. M. Schölvinck te Warmond. Voor de zessde zetel werd de heer G. Bulten ook aangewezen als lid, en als plaatsvervangend lid een candidaat uit de candidatenlijst. Besloten werd de motie-Leiden, betref fende de wijziging van het kiesreglement te steunen. De motie-Voorburg om art. 12 van het kicsregelemenb te schrappen en te wijzi gen, zoodat buiten de kiesvereenigingen geen Ca ndida ten voor een of ander pu bliekrechtelijk lichaam op de groslijst kunnen geplaatst worden, werd na eenige discussie verworpen. Vrij mandaat werd gegeven ten aanzien van de andere moties-Voorburg, n.l. over het pachtvraagstuk en over de toekenning van een zetel in den partijraad aan de vrije beroepen. Bij de rondvraag vroeg de heer A. de Groot of er dezen winter nog een spre ker kwam, zooals kapelaan Kramer in de vorige vergadering heeft geadviseerd. De voorz. zegt overweging in de eerst volgende bestuursvergadering toe. Hierna sloot de voorz. de bijeenkomst. WASSENAAR. Weinig sterfgevallen. Als een bijzon derheid dient vermeld, dat in een maand tijd geen aangifte van overlijden in deze gemeente is geschied. Ondertrouwd: J. C. van Dongen en W. J. M. G. Bettonviel R. Zijlstra en M. van der Land. Geboren Helena Catharina, dochter van C. A. van Boek en C. M. Langeveld Adrianus Hendrikus, zoon van H. Knij- nenburg en M. van der Zijden Theodorus Petrus Albertus. zoon van A. C. Hassing en H. M. van Rijn Theodorus Johannes zoon van J. J. A. Bakker en A. Voorham. WOUBRUGGE. Jubileum. De heer Joh. Stoof Dz. zal den lsten October a.s. herdenken, dat hij voor 35 jaar aan den polder „Oudendijk" werd' verbonden, eerst als wegwerker, la ter als machinist van het electrisch ge maal. Z0ETERMEER. Schouw. In den Driemanspolder zal op Woensdag 9 October a.s. de tweede tochtenschouw worden gedreven. ZOETERMEER—ZEGWAART. Lardarbeidersbortd. De R. K. Land- arbeidersbond ..Sint Deus Dedit", afd. Zoe- termeer-Zegwaart, zal op 1 October a.s. des avonds 8 uur, in de zaal van den heer A. J. J. van Well haar 121/a-jarig bestaans- feest vieren. Als spreker zal optreden A. J. Loerakker. De avond zal opgeluisterd worden door Oskar Tijtgat. Pluimvee-tentoonstelling. In de ge houden vergadering van de pluimveever- eeniging „Door Veredeling Verbetering" is besloten op 8, 9 en 10 Januari 1929 een nationale tentoonstelling te houden op pluimveegebied. Sedert haar bestaan 1923, organiseerde deze vereeniging een club tentoonstelling. Om haar kwaliteit werden de tentoonstellingen zeer geroemd door deskundigen. Militie. Belanghebbenden, geboren in 1S94, worden er aan herinnerd, dat op 9 October 1929 te Pijnacker gelegenheid be- WOERDEN. SPOEDEISCHENDE RAADS VERGADERING. De kermis gaat niet door wegens alastrim. De Raad dezer gemeente werd gisteren avond in spoedeische,ude vergadering bij eengeroepen, om te beslissen over het voorstel van B. en W. om de kermis we gens de heerschende ala-strim ditmaal niet te laten doorgaan. En de kermis gaat niet door. De meer derheid in den Raad bleek zeer bezorgd voor de gezondheid van hare medeburgers. Met 8 tegen 5 stemmen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Het eigenaardige is wel. dat de princi- pieele tegenstanders der kermis ook in ndit geval den toestand het donkerst inza gen. De R. K. waren niet zoo pessimistisch en vonden den, toestand niet van dien aard om met het voorstel van B. en W. mee te gaan. De heeren Koolhoven en Van Dijk slo ten zich bij de C.-H. en A.-R. aan, terwijl de heer Zon zich tegen verklaarde. Zeer terecht werd door laatstgenoemde naar voren gebracht dat wilde de Raad consequent blijven ook de jaarmarkt uitgesteld moest worden. i De heer Sonnevelt dacht, dat het gevaar voor besmetting in de open lucht niet zoo ernstig was als op een kermis, waar zoo veel menschen bijeen waren. De heer Zon antwoordde hierop dat er bijv. op de Da- vo-sbaan veel meer ruimte was dan op de markt achter de paarden en koeien. De heeren v. d. Bosch en Smits verkla ren zich tegen schorsing. In andere plaatsen worden dergelijke maatregelen ook niet genomen. In Leiden bijv. gaan de 3-Octoberfeesten gewoon door. Ook in Bodegraven is geen sprake geweest van schorsing der Landbouwfees- ten, waar toch ook een groot aantal men schen bijeen kwamen. De heer Ruijs had het tactischer gevo.v den als B. en W. niet met een dergelijk voorstel waren gekomen. Waarom moet 't voor en tegen de kermis er weer bijgehaald worden? De heer Kalsbeek acht het college van B. en W. door de woorden van den heer Ruijs beleedigd, daar het in het geheel niet in de bedoeling ligt er een kennis debat van te maken. De discussies werden thans zeer leven dig. Ofschoon het niet in de bedoeling lag, begon het toch wel op een kermis-debat te gelijken. Het publiek, dat natuurlijk bij deze ge legenheid weer in groot getal aanwezig was, betuigde luide instemming mei d<i woorden van den heer Smits, die zich te gen het voorstel verklaarde. De voorzitter dreigde als het publiek niet stil was de geheele tribune te zullen laten ontruimen. Hierna werd het voorstel van B. en W. in stemming gebracht. Voor de heeren Kalsbeek, Brunt, Sonne velt, Rooseboom, de Wit-, Koolhoven en Van Dijk. Tegen de Kruif, Smits, v. d. Bosch, Ruijs en Zon. Een voorstel van den heer Brunt om ook de jaarrparkt uit te stellen, werd niet- gesteund. Gemeentelijke Aankondigingen KOSTELOOZE INENTING EN HERINENTING. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter kennis van belanghebben den dat de gelegenheid tot inenting en herinenting ditmaal niet zal woeden gehou den op Woensdag 2 October als., doch op Dinsdag 1 October tevoren, des namiddags van 2—3.30 uur in het Instituut voor Prae- ventieve Geneeskunde, Boerhaavestraat 21, in het Elisabethshof aan de Oude Vest en in de Stadsgehoorzaal. De inenting voor mannen geschiedt in de receptiekamer, die voor vrouwen in de stemkamer van de Stadsgehoorzaal. AUG. L. REIMERTNGER, Weth. lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 28 September 1929. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den, gezien het verzoek van: a. de N.V. fabriek van suikerwerken v.h. Gebrs. Pel om vergunning tot het uitbrei den van de fabriek van suikerwerken, vruchtenpaté's en vruchténsiropen, gelegen, aan den Morschweg Nos. 50. 52, 54, 56, 58 en 58a-, kadastraal bekend gemeente Lei den, Sectie L. Nos. 933 en 866; b. A. Landwaart om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche bewaar plaats voor benzine in het perceel Clara- steeg No. 27, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie H. Nos. 2600 en 2604, met bovengrondsche aftapinrichting vóór dat perceel; c. J. Spruit om vergunning tot het uit breiden van de broodbakkerij in het per ceel Lage Rijndijk Nos. 63 en 65, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie K. No. 3900 d. Gebrs. P. J. en J. P. Stokkermans om vergunning tot het uitbreiden van de ver- nikkolinrichting in het perceel Koppen- hinksteeg No. 7a-, kadastraal bekend ge meente Leiden, sectie I. No. 2565; geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn, alsmede dat op Zaterdag, den 12en October e.k. des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal wor den gegeven om bezwaren tegen deze ver zoeken in te brengen, terwijl zij er de aan dacht op vestigen, dat niet tot beroep ge rechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebe stuur of èen zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling t-oe te lichten. AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 28 September 1929. LEIDEN. Zondag. R. K. Bond van Werkmeesters, Kleine Stadszaal, 4 uur, 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen zal worden waargenomen door de doktoren: Hevens Gréve, Kors, Seret en Simons. De geneeskundige Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waar genomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 September waargenomen door de apotheken van de heeren G. H. Blanken, Hoo-gewoerd 171, telefoon 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, telefoon 406. ALPHEN AAN DEN RIJN. Schietwedstrijden Bijz. Vrijw. Land storm. De stand op Donderdag 25 Sep tember is: Vrije 'baan: 1 P. A. van Vliet, 90; 2 J. Basie, 87, 29, 1 x 29; 3 J. Ver heul, S7, 29, 2 x 28, 1 x 27 4 D. Roest, 87, 29, 2 x 28, 1 x 26; 5 Chr. Zuidam, 87, 28, 1 x 28; 6 D. H. Bogaard, 87, 28, 23; 7 G. Kruiswijk, 86, 29, 29, 28, 2 x 28 8 L. Verleun, 83, 29, 29, 28, 1 x 28. Personeel. Klasse A: Niemand is hier bij ingedeeld. Klasse B: 1 J. Basie, 97; 2 P. A. van Vliet, 96, 48; 3 en 4 G. Kruiswijk en Chr. Zuidam 96, 47, enz. gelijk; 5 en 6 Sj. Krotje en K. Vonk, 94, 47, enz. gelijk. Klasse C.: 1 C. Noorlander, 95; 2 J. van Ofwegen, 94; 3 J. Dirckse, 93; 4 G. C. Koele wijn, 92; 5 A. Jongenburger, 89, 44; 6 E. Jongstra, 89, 43. Klasse D: 1 S. Kraan 89; 2 P. A. Bur ger, 88; 3 J. van Biemen, 83; 4 J. H. de Bruyn, 81, 40; 5 J. Oskamp, 81, 39; 6 J. Kwakernaak 77. Klasse E: 1 J. Snel, 92; 2 P. C. de Jong, 89; 3 A. van Doorn, 83; 4 D. Hemeltjes,. 82; 5 J. van Wijk, 81. Geluksbaan: 1 H. L. Kok, 51)0; 2 C. van Egmond, 299, 99; 3 D. H. Bogaard, 299, 97; 4 A. Verhagen, 298, 94; 5 C. van Fulpen, 298, 89; 6 J. J. v. d. Boom, 297, 9S; 7 J. W. Spreij, 297, 97; 8 M. van Wie- ringen, 297, 94; 9 J. Verheul, 296, 98, 96; 10 W. Verkerk. 296, 98, 95; 11 G. C, Koe- lewijn, 295; 12 F. J. Boerefijn, 294. „Telefunken". Deze week werd onze gemeente bezocht door een auto van de Duit.sche radio-fabrieken „Telefunken", welke versterkte muziek ten gehoore bracht, voortgebracht door drie electrische dynamo's. De muziek uit deze luidspreker was op verren afstand hoorbaar, in ver band met deze „Telefunken"-reclame, ver wijzen we heden naar de advertentie van het service station ,,Telefmiken", dat voor AJphen en Omstreken gevestigd is bij den heer A. A. van der Spek. Gevonden voorwerpen. Een paar wa terdichte broekspijpen een belasting plaatje in étui een paar handdoeken een portemonnaie met inhoud. 2—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2