STADSNIEUWS Agenda INGEZONDEN MEDEDEELING. WOLLEN DAMESKOU- 1 >SEN, vele kleuren LEDEREN ACTENTAS- SCHEN m. nikkelen slot ZIJDEN CASCHENEZ i voor Dames en Heeren GEBREIDE HEEREN PULL-OVERS GEBREIDE WOLLEN DAMESVESTEN DONKERBL. JON- GENSTRUIEN leeft. 3 j. stijging p. m. 12I/2 cent f 0.80 f2.95 f2.30 f4.- f2.50 f 0.50 steeneJ B] KEN W-frii 2-PBEI^ WOLdENl D) MODiBNÏ TOÜHTDHKENS SUBBER ^^TOCTht- BAND, p<d^ el ZIJDEN «MPEKAP- JES met che nille franje, "Vele kl. RESTANTEN^ -WOL LEN GEBLOEMDE BEDKLEEDJE^ I f 0.271' f4.25 f 1.10 f 0,11" f475 f 1.50 R. K. Kamer-Centrale Leiden. De algemeene vergadering van de R. K. Kamer-Centrale Leiden wordt gehouden op Zaterdag 28 September des n.m. 1.30 uur in café-restaurant „Zomerzorg" te Leiden. Da agenda vermeldt om.: Verkiezing van 13 leden voor het bestuur der R. K. Kamer-Centrale Leiden. Verkiezing van voorzitter en secretaris. Verkiezing van 6 afgevaardigden en 6 plaatsvervangers voor de vergaderingen van den Partijraad. Be spreking van ingediende voorstellen ter 'behandeling op de a.s. Partijraad-vergade ring. Een motie in zake loodvergiftiging. In een te Utrecht gehouden algemeene vergadering van den Nederlandtschen i SchiMersgezellenbond is aangenomen de volgend© motie: „De vergadering enz. er kennis van nemende, dat in het door de regeering ingediende voorontwerp tot wij ziging van de Veiligheidswet voosschriften j voorkomen, in acht te nemen bij het ge bruik van loodwithoudende verven bij schilderswerk, tevens kennis nemende van e.en door het hoofdbestuur van den Schil- dersgezellenbond in November 1928 aan den 'Hoogen Raad van Arbeid gezonden adres, waarin aangetoond wordt, dat de voorge- stelde maatregelen onvoldoende moetpn 'worden geacht, verklaart zioh met den in- ihoud van dit adres aan den Hoogen Raad volkomen accoord, en spreekt als haar oor deel uit, dat .het gevaar van loodvergifti- ging alleen dan op afdoende wijze zal kun nen worden bestreden, wanneer loodwit houdende verven geheel worden verboden en dat de gezondheid en het leven der ar beiders zaken van grooter belang zijn dan de vraag, of om bepaalde technische re denen het loodwit in sommige gevallen de voorkeur verdient." Deze motie zal ter kennis van de regeering worden gebracht. Personeelraad Nederlandsche Spoorwegen. Bij de bespreking met de directie en den personeelraad, gehouden op Dinsdag j.l. is besloten, dat aan het verzoek om voor klerken, wier dienstverband indertijd om bezuinigingsredenen niet. werd verlangd en die thans in dienst zijn teruggenomen den tijd vroeger als klerk doorgebracht mede te tellen voor de berekening van den termijn van zes jaar noodig om na af gelegd examen tot commies te kunnen worden bevorderd, zal worden voldaan. De bevordering tot bureelambtenaar van op een burea^bediendeplaats tewerk ge stelde schrijvers of schrijfsters zal nog na der bekeken worden. In betrekking tot het examen voor hoofdconducteur kan de directie niet in zien waarom het voor oudere conducteurs bezwaar zou opleveren dit examen waarbij het voor het grootste deel om dingen uit de praktijk gaat af te leggen. Bovendien wenscht de directie zooveel mo gelijk gewaarborgd te zijn, dat. de gevor derde kennis ook op het oogenblik der be vordering aanwezig is. Aan het verzoek om meerbedoeld examen reeds vroeger te doen plaats vinden, vóór dat van bevorde ring tot. hoofdoonducteur sprake is, kan dus niet worden voldaan. UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Koninginnefeesten. Al stond het er eerst niet zoo gunstig voor door verschillende omstandigheden, toen de vorige week storm en regen er ook nog bij kwamen, zei men reeds: ons feest is weg. Maar het is alles heel anders ge- loopen en het feest is goed geslaagd. Reeds Vrijdagavond was men begonnen met hot kolven, wat jammer steeds minder deel nemers trekt. Zaterdagavond was het wed strijd voor de Burgerwacht en Landstorm, waarvoor veel animo bestond. Burgerwacht klas A: le prijs C. P. Borst, 2e pr. P. L. Zwetsloot Jzn. Klas B: le pr. Corn. Lieverse Lzn., 2e pr. F. Otte Jr. Klas O: 1 pr. M. Boerman, 2e pr. J. C. J. Blom en troostprijs voor het minste aantal tref fers Gijs Krimp. Landstorm le afd.: le pr. Jac. N. v. d. Salm Wzn., 2e pr. A. Hoogervegt. 2e Afd.: P. Th. Borst Lzn. le pr. en A. O. Colijn 2e pr. Dinsdagmorgen om 9 uur verzamelden zich de kinderen der beide scholen om, met begeleiding van het muziekkorps „De Heerlijkheid Hoogmade", een optocht door het dorp te maken, na afloop waarvan zij in de school werden onthaald op verschil lende versnaperingen. Vervolgens werden voor de le, 2e en 3e klasse wedstrijden gehouden in balletjes dragen enz., waarbij vele prijsjes werden uitgedeeld. De hoogere klassen meisjes vermaakten zich met het vlaggetjes-planten; 6e en 7e klas: 1ste pr. Marie Bank, 2e pr. Jannet.jo v. Wieringen Jac.d., 3e pr. Aagje v. d. Pouw Kraan B.d., 4e pr. Nellie v. Leeuwen J.d. 5e klas: le pr. Marie van Zaal, 2e pr. Alio Hoogenboom, 3e pr. Pietje Zonneveld, 4e pr. J. Rijkkelijkhuizen; 4de klas: le pr. Jansje v. d. Ing, 2e pr. Martina v. d. Voorn, 3e pr. Mina Volwater, 4e pr. Pietje v. d. Klouw. 6e en 7e klas, jongens. Zakloopen: le pr. Jaap Blom, 2e pr. M. v. d. Klouw, 3é pr. Cor v. d. Pouw Kraan, 4e pr. Piet.v. Goo- zen Pzn.; 4e en 5e klas: le pr. Jan v. d. Pouw Kraan, 2e pr. P. Uiderboogaard, 3e pr. Jaap v. Leijden, 4e pr. Piet v. d. Ploeg. Inmiddels hadden de mannen een aan vang gemaakt met het bekende tonknup- pelen, waaraan ruim 100 heeren deelnamen, le pr. A. v. d. Pouw Kraan, 2e pr. Corn. v. d. Poel Azn., 3e pr. O. H. v. d. Berg, 4e pr. W. v. d. Lubbe. Hardloopen met hindernissen: le pr. Hendrik van Rijn, 2e pr. G. B. Lieverse L.zn. 3e pr. Leendert Lieverse Czn. Ringsteken per rijwiel voor dames-leden: le pr. mej. E. H. M. Bank, 2e pr. mej. Mar- garetha J. Otte. Prijsbiljarten op de brug voor heeren leden: le pr. Corn. Hillebrand, 2e pr. A. Hoogevoen, 3e pr. J. Bax, 4e pr. A. v. d. Pouw Kraan. Het was den geheelen avond een gezel lige drukte; van de vermakelijkheden werd veel gebruik gemaakt. Woensdag, de tweede dag, werden de inwoners reeds vroeg gewaarschuwd door een heraut te paard. Lustige toonen lieten hooren dat er iets bijzonders was en weer werden de vlaggen met oranje uitgestoken, want het was feest en onze burgemeester, de heer Boddens Hosang zou worden in gehaald. In een landauer met 2 paarden bespan nen werd de burgemeester en zijn ocht- genoote ingehaald. In dit rijtuig hadden ook plaats genomen mr. A. J. Sormani en zijn echtgenoote, gevolgd door de auto van het bestuurslid J. Zwetsloot Jzn., waarin het dagelijksch bestuur der gemeente. De gasten werden aan de kom van bet dorp afgehaald door dames met versierde rij wielen en door versierde rijtuigen. De ge- heele stoet reed naar het feestterrein, waar het bestuur en ook eenige raadsleden ter ontvangst aanwezig waren. Nadat het „Wilhelmus" en het „Wien Neerlands Bloed" was gespeeld, werd door mr. A. J. Sormani een welkomstwoord ge sproken. Spr. zeide, dit welkomstwoord gaarne te spreken, en wel om twee redenen, ten eerste, omdat door toedoen van den burgemeester de eenheid tusschen de Ge meente en de Heerlijkheid Hoogmade weer is hersteld en spr. zelf ook beloofd had alles daar voor te doen. Spr. vertrouwt, dat dit ook zoo moge blijven tot bloei en vreug de van Gemeente en Heerlijkheid. Op de tweede plaats omdat vandaag Koninginne- feest gevierd wordt, zooals ons dat past; want vroeger is ook wel feest gevierd, maar dat geleek meer op de oude kermissen. De burgemeester, eere-voorzitter der vereeniging, nam daarop het woord. Als moeder jarig is, zeide spr., dan hebben de kinderen feest. Het is een aangenamon plicht om onze geëerbiedigde koningin, op haar verjaardag te huldigen. Hulde bracht spr. aan de feest-commissie, die daarvoor alles heeft gedaan. De burgemeester sloot met een driewerf „hoera!" uit te brengen, op H. M. de Koningin. Daarna werd overgegaan tot keuring van de versierde rijwielen en rijtuigen. De jury, bestaande uit mevrouw Boddens Hosang, mevrouw Sormani en echtgenoo- ten van bestuursleden hadden geen ge makkelijke taak. Versierde rijtuigen: le pr. W. v. d. Lub be, 2e pr. Jac. N. v. d. Salm Wzn., 3e pr. L. Zwetsloot Jzn., 4e pr. M. v. d. Voorn. Versierde dames-rijwielen1 le pr. mej. Corrie v. d. Voorn, 2e pr. mej. Rika Pouw, 3e pr. mej. Nellie v. Leeuwen G.d. Eervolle vermelding Cor. Lieverse C.d., Marie v. Tol J.C.d. en Erna Klein, terwijl alle an dere deelneemsters ook een prijsje kregen voor het vele en mooie werk, wat ze ge maakt hadden. Vervolgens trok de keurige stoet, vooraf gegaan door herauten te paard en het ste delijk Muziekkorps uit Leiden onder groole belangstelling door het dorp. Daarna werd een aanvang gemaakt met het ringrijden met paard en iilbnry, waar aan 62 paren deelnamen. Dames: le pr. mej. Cl. v. d. Meer-Glijswijk, 2e pr. mej. P. v. d. Geest de Vette en 3e pr. mej. L. Witteman; heeren: le pr. J. Zwetsloot Jzn., 2e pr. J. Mooie, 3e pr. Jac. de Vette. Vlagpluklcen voor meisjes van 12 tot 16 jaar: le pr. Jans Witteman, 2e pr. Hans Witlak. Balletjesdragen voor meisjes van 12 tot 16 jaar: le pr. Jans v. :1. Pouw Kraan B.d., 2e pr. Cath. Rijkkelijkhuizen A.d. Slofloopen voor jongens van 12 tot 16 jaar: le pr. Hendrik Bank, 2e pr. Jac. v. Wie- ringen Jac.zn. Kaarshappen voor jongens van 12 totl6 jaar: le pr. Huil) Krimp, 2e pr. Jo v. d. Ploeg Andr.z. Stoelendans voor dames van 16 tot 90 jaar: le pr. mej. Co- lijn-Amsterdam, 2e pr. Ant. Colijn, 3e pr. mej. J. Straathof van Bentem. 's Avonds1 om 7 uur werden, door den eere-voorzitter de prachtigo prijzen met een toepasselijk woord uitgereikt. Na nog een hartelijk dankwoord aan het bestuur, voor al aan den secretaris1, den heer A. C. Co lijn, en aan de heeren muzikanten, wensch- te de burgemeester allen nog eon gezelli- gen avond, waarop oen driewerf „hoera" op burgemeester Boddens Hosang werd uit gebracht. Tot laat in den avond bleef het plezierig in het dorp en het bestuur kan met genoegen terugzien op dit zoo schitterend geslaagde feest. NOORDWiJK-BINNEN. De etalage-wedstrijd. Bij de laatst gehouden etalagewedstrijd werd. het pu bliek in de gelegenheid gesteld, van eiken groep deelnemers den len prijswinnaar aan te geven. Voor hen, die het dichtst bij de uitspraak der jury kwamen werden door de deelne mende winkeliers prijzen beschikbaar ge steld. De prijswinnaars werden reeds eer der bekend gemaakt. Toch werd er van verschillende zijden aan het be-stuur der Oranje-vereeniging verzocht ook bekend te willen maken wie volgens het publiek voor een le prijs in aanmerking kwamen. Het bestuur der Oranje-vereeniging heeft tijd noch moeite gespaard en ook dit uitgezocht. Wij laten hieronder van eiken' groep een drietal volgen welke de meeste aanwijzin gen op zioh vereenigd zagen. Groep I: No. 7. J. Zoetendaal 123. No. 5 P. H. Zoutenbier 122, No, 4, J. P. Bierman 32 aanwijzingen. Groep II: No, 5 M. v. Westerop 96, No. 3. P. Vlieg 87, No. 4. J. W. Roodenrijs 80 aanwijzingen. Groep III. No. 7. H. T. Mathot 88, No. 9 P. v. d. Voort 87, No. 3. H. Medemblik 69 aanwijzingen. Groep IV: No. 1. A. J. v..d. Putten 152, No. 6. A. Overvelde 143, No. 4. J. v. Bo- hemen 59 aanwijzingen. Groep VNo. 5. H. C. Hoogeveen 180, No. 4. H. C. Hoogeveen 64, No. 2. G. A. Jan son 63 aan wij zingen. Groep VI: No. 2. P. Zoutenbier 149, No. 1. Th. Roijers 113, No. 7. L. Wijsman 53 aanwijzingen. Groep VII: No. 21 B. P. Zonneveld 66, No. 19. Th. Ta-skin 62, No. 1. J. Tissing 58 aan wijzin geru. Groep VIII: No. 9. Gebrs. van Dam 202, No. 8 H. A. Mathot 40, No. 7 H. A. Mathot 34 aanwijzingen. Groep IX: .No. 1. L. Banck 179, No. 9. C. Waasdorp 47, No. 7. J. Steen 42 aanwij. zingen. NOORDWIJK. Concert. Onder begunstiging va-n het •heerlijk weder, gaf het fanfarecorps „Ex celsior" in de tent op het Lindeniplein een goed geslaagd concert, waarvoor de be langstelling zeer groot wa-s. Het. program ma werd keurig uitgevoerd en heeft ve len een genotvollen avond bezorgd, waar voor het kranige corps en zijn volijverigen directeur, den heer G. Verhey, een woord van lof toekomt. De politie zorgde voor een goede orde gedurende de uitvoering. Verkeersverbetering. Door de nieuwe verkeersregeling voor het doorgaande ver keer is het noodzakelijk geworden de ge meente-pomp op het Lindenplein aan de van Limburg Stirumstraai. eenige metera achteruit te plaatsen, waardoor de inrij op het plein aanmerkelijk verbeterd zal wor den. NOORDWIJK AAN ZEE. A lastrim. Bij een 5-jarig kind aan den Koepelweg alhier is een geval van alstrim geconsta teerd. De noodige maatregelen ter isolatie zijn genomen. NOOTDORP. Ziekenhuisverpleging. De Ziekenhuis- vereeniging „Voorzorg" alhier hield een algemeene vergadering op Dinsdag 24 Sep tember in de za.u\ van den heer C. Huis. De presentielijst werd geteekend door 43 leden. De voorz., de heer van Leeuwen, opende de verg. met een woord van welkom. Iiierna bracht de heer Struik, afgevaar digde naar de Federatie-vergadering, ver slag uit van de gehouden vergadering te Rotterdam op 16 Maart j.l. Het breedvoe rig verslag werd door de vergadering met aandacht gevolgd. De voorz. bracht den heer S. een woord van dank. Aan de orde was daarna punt 3 van de agenda: Wijzi ging art. 4 van het reglement. De voorz. gaf vooraf eenige irichtingen omtrent de toestand van de kas. Door de vele opna men in de ziekeninrichtingen was het be stuur der afd. genoodzaakt, de contributie te verhoogen, waarmede de vergaderiug accoord ging. De verhooging der contribu tie zal ingaan 1 October a.s. en bedraagt voor leden boven de 16 jaar, inplaats van 3 thans 5 cent per week en in plaats van 1 thans 2 cent voor leden beneden de 16 jaar. In den loop van een kalenderjaar kan de week-contributie van, een gezin niet verhoogd of verlaagd worden. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt. Hierna sluiting door den voorz. Getrouwd: W. Vree deling en C. H. Hoogervorst. VOORSCHOTEN. Aanrijding. Op den Leidscheweg, nabij N. Voordorp liepen gisternamiddag enkele kinderen achter een met een paard be spannen wagen. Juist toen van tegenover gestelde richting een vierwielig motorrij tuig, bestuurd door N. 0(heman) uit Stompwijk naderde, liep de 6-jange M. v. d. H(am) achter den wagen vandaan en dwars den weg over met gevolg, dat hij door het motorrijtuig werd aangereden, waarna hij naar de ouderlijke woning werd vervoerd en door den spoedig ter plaatse aanwezige Dr. De Boer werd verbonden. Voor zoover geconstateerd werd, is de toe stand niet ernstig. !De politie stelt een on derzoek in. Vereeniging tot bevordering der belangen van slechthoorenden. Gisteren hield, de afd. Leiden haar eer ste huishoudelijke bijeenkomst in dit sei zoen in het Leidsche Volkshuis. De presidente, mevr. T Kranenburg Siemens bracht bij de opening een woord van hartelijk welkom aan de aanwezigen. Het was haar een aangename taak, dit te mogen doen, voor zoo'n stampvolle zaal, en ook wel omdat op deze a-vond de N.V. „Almaria" te Amsterdam een nieuw sys teem groepstelephonen zou demonstreer en. Het is zoo wenschelijk, dat de S. H. het gesproken woord en de electr. muziek niet verliezen, daarom werd de tegenwoordig heid van den heer Vlijmen, zelf s. h., en vertegenwoordiger van „Almaria", ten zeerste op prijs gesteld. Nog doet de presidente mededeeling, dat- op de volgende bijeenkomst dp beken de instrumentenhandelaar de heer P. Geer vliet eveneens met het allernieuwste op telephoongebied zal demonstreeren en dat dan met den deskundige, de heer M. C. La-man- W.F.zn., in overleg met de le den het allerbeste zal worden uitgezocht. Ten slotte, dat ten bate va-n de groenste- lephoon een fonds is gesticht, hetwelk in zeer korten tijd reeds 311.50 rijk is en welk fonds spreekster in de belangstelling der leden aanbeval. Vervolgens laat spreekster het voorge stelde werkprogram voor de a.s. winter- campagne de revue passeeren en doet me dedeeling dat de secretaresse mej. J. E. van de Veld, om gezondheidsredenen en vertrek naar elders, haar functie heeft moeten neerleggen. Het bestuur heeft hier van met leedwezen kennis genomen en ge zien haar vele en groote prestaties ten opzichte der vereeniging schroomt het be stuur dan ook niet om juffr. v. d. Velde voor te dragen ajs lid van verdienste der afd. Met daverend applaus -ging de verga dering hiermede accoord. Hierna brengt mevr. Kranenburg verslag uit van de_ jubleu-mfees-ten der afd. Haar lem, waaa*uit bleek, dat deze een schitte rend verloop hadden. Het bestuur had gemeend in de plaats van mej. v. d. Velde een goedhoorend lid voor het bes-tuur aan de vergadering "voor te dragen en -had deze gevonden in de persoon van mevr. M. KuiperSenff. Staan de de vergadering werd deze met alge meene stemmen gekozen. Mevr. Kuiper in- interesseert zich veel voor het lot van -s. h. Vervolgens krijgt mevr. prof. Vogel het woord, die een keurige causerie hield over het ontstaan van Indië, hoe jongelui zich daar vestigden en fortuin maakten. Hoe Indië geregeerd werd en wordt, het leven der Indische 'bevolking enz. enz. Bij deze lezing bleek ruimschoots het genot van- een goede groeps-telephoon. In de pauze, waarbij de thee rondging, werden de aanwezigen verrast, met elec- trische gramap-hoonmuziek en zang en kon d-en goedhoorenden weder eens nader ken nis maken en vertellen van hun reizen en vacantie gedurende de afgeloopen zomer- campagne. Na de pauze bracht, mej. M. Driessen een Zaakrijk verslag uit van de te Lunte- ren gehouden algem. vergadering -en deelde daarna- mede dat de Pantomimeclu'b V. O. D. A. onder haar leiding op 31 Oct. a.s. het blijspel „Janus Tulp" zal opvoeren. Deze pantomime wordt geheel door s. h. uitge voerd. Wij wenschen juffr. Driesen, die als g. h. lid veel voor de afd. doet, een reuzen succes toe. De heer J. Mater spra-k hierna een woord van -afscheid tot de vertrekkende secretaresse. Vanaf het oogenblik, dat juf frouw v. d. Velde haar taak aanvaardde, heben en het bestuur èn de led-en verwon derd gestaan over de energie, het volhar dende werk en de liefdevolle toewijding die zij steeds had voor het lot en de belangen der slechthoorenden hier ter stede en el ders. Spreker vertelde in- 't kort hoe zij zich steeds inspande voor arbeidsbemidde ling voor onze s. h. leden, hoe zij -zich al tijd op den voorgrond plaatste als het ging om de belangen van het s. h. kind; hoe zij altijd geijverd heeft- voor goed onderwijs aan doove kinderen en hoe zij steeds liet onderwijs in liplezen bevorderde. Voor al les bracht hij namens bestuur en leden op rechten dank. Maa-r ook zijn persoonlijke gevoelens ^wenschte hij hier uit te druk ken en hij zeide te waa-rdeeren de pret tige, aangename wijze waarop beiden steeds hadden sa-amgewerkt voor de se rieuze taak, die op -hun -schouders was ge legd. Spreker besloot met het. aanbieden na-mens- de a-fd. van een prachtige planten en bloemenmand en zeide daarbij, dat hij hoopte, dat deze bloemen de tolk mochten zijn van datgene, wat er op d-it moment in den boezem van- de vergadering omging en dat zij haar mochten- vertellen van de dankbaarheid der leden voor haar wer ken in het belang van de. ver. t. -bev. v. slechthoorenden en niet in het minst voor de leden der Leidsche afd. Spreker hoopte, dat- haar nieuwe woning te Velp haar een weldadige rust mag geven. Juffr. v. d. Velde bedankte zichtbaar aangedaan voor de haar gebracht hulde en schoof veel van haar gedanen arbeid terug op de schouders van de pennin-gmeeste- resse en waa-rn. secretaris. De medewer king van- haar medebestuurders was van dien aard, dat het werk haar makkelijk werd. Ook den leden bracht -zij dank voor hun tegenegenheid en niet- het minste voor haar benoeming a-ls lid v. verdienste, waar door zij aan de afd. verbonden blijft. Een der medewerkende leden had als blijk van sympathie een prachtig bouquet chrysanthen gezonden als afscheid en dank voor de humane wijze van haar werken. Hierna sluiting der vergadering. De Leidsche winkelstand. Vandaag is in perceel Janvossensteeg No. 3 nabij de Oude Vest heropend „De Kleine Winst", een zaak in tapijten, loo- pers, gordijnstoffen, dekens, bontvellen Wanneer men deze zaak binnentreedt staat men even verbaasd en ieder zal moe ten -zeggen, dat men zulk een- ruime win kel allerminst hier achter zulk een be trekkelijk kleinen gevel had gezocht. 't- Is nu omstreeks 8 ja-a-r geleden, dat de heer Klarenibosch heel -in het klein' zijn Gemeentelijke Aankondigingen REGELING VAN HET VERKEER OP 3 OCTOBER A.S. Burgemeester en Wethouders van Lei den, overwegende, dat het met het oog op de feestelijkheden op 3 October a.s. nood zakelijk is bijzondere maatregelen voor t© schrijven ten opzichte van het rijverkeer, gelefc op de Verordening op het Rijden, hebben besloten: den toegang tot de binnenstad voor rij paarden, door paarden getrokken Voertui gen en Motorrijtuigen op méér dan 2 wie len, op 3 October a.s. van des voormiddags 7 uur tot des nachts 1 uur af te sluitea Deze afsluiting zal geschieden door het aanbrengen van afsluitboomen op: lo. den Morschweg bij de samenkomst van Hooge- en Lage Morschweg; 2o. den Rijnsburgerwcg bij de Lijster straat; 3o. den Haarlemmerweg bij den War- monderbrug en Trekvaartbrug; 4o. de Verversbrug zijde Öude Heeren- gracht; 5o. den Lage Rijndijk vóór Schrijvers- brug; 6o. den Hooge Rijndijk bij den ingang Sportterrein; 7o. den Zoeterwoudsche Singel hoek Hee renstraat; 8,o. de Koepoortsbrug zijde Heerenstraat; 9o. de Vreewijkbrug zijde Witte Sm,gel-; lOo. de Wittepoortsbrug zijde Noord einde; terwijl de Tunnel aan den Maredijk, het Paterstraatje en de Roomburgerweg aan den Kanaalweg door palen zullen wor den afgesloten. Te volgen route buiten het afgesloten gedeelte der Gemeente: lo. Van den Morschweg langs Haagsche Straatweg te Oegstgeesb, Haagweg, Witte Singel, Heerenstraat-. Zoeterwoudsche Weg, Kanaalweg, Hoog© Rijndijk; 2o. Van den Rijnsburgerweg langs War- monderweg naar Haarlemmerweg, Groen- oordstraat-, Hansen-straat-, Korte Hansen- st-raat, Pasteurstraat, Maresingel, Sophia- straat-. Prinsenstraat. Heerensingel, Lage Rijndijk of langs Rhijngeester Straatweg en Haagsche Straatweg te Oegstgeest, zie verder sub. lo. 3o. Van den Haarlemmerweg, zie sub. 2o; 4o. Van den Hooge Rijndijk langs Ka naalweg. Zoeterwoudsche Weg, Heeren straat, Witte Singel en Haagweg; 5o. Van den Haagweg, zie sub. lo. Zij brengen mede ter kenniB van 'belang hebbenden: lo. dat in de nabijheid van elke afslui ting een gelegenheid bestaat tot plaatsing van motorrijtuigen, welke gelegenheid door borden zal worden aangeduid; 2o. dat rij- en voertuigen en motorrijtui gen mogen worden geplaatst in de zijstra ten van den Maresingel, den Heerensingel, den Witte Singel en de Heerenstraat; 3o. dat het steeds geoorloofd zal zijn met rij- en voertuigen en motorrijtuigen de stad door de afsluitboomen te verlaten; 4o. dat zij, die binnen de afsluiting met hunne rij- en voertuigen en motorrijtuigen wenschen te worden toegelaten, voorzien moeten zijn van een vergunning, afgege ven door den Commissaris van Politie. Bij het daartoe strekkend verzoek moet worden opgegeven de reden, waarom men wensoht te worden toegelaten, alsmede de plaats, waar het vervoermiddel zal worden gestald. Het is ten strengste verboden met een Rij- of Voertuig of Automobiel in de bin nenstad op den openbaren weg een plaats in te nemen. AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo.-Burgemeest-er. Van STRIJEN, Secretaris. Leiden, 27 September 1929. De Burgemeester van Leiden, gezien de artikelen 22 en 27 der Verordening op bet Rijden, bepaalt, dat- ter gelegenheid van de 3 October feesten, op 3 October a.s. des avonds van 7 uur tot des nachts 1 uur in het belang van de vrijheid en veiligheid van het- verkeer daa-rover, de navolgende wegen zijn gesloten verklaard in beide richtingen met paarden, met paarden be spannen voertuigen en motorrijtuigen op méér dan 2 wielen: de Stationsweg, de Steenstraat, de Prinsessekade, het Kort- Rapenburg en de Rijnsburgersingel. De Burgemeester voornoemd, AUG. L. REIMERIN GER, Weth. lo.-Burgemeester. Leiden, 27 September 1929. LEIDEN. Vrijdag, R. K. Bond van Handels-, Knï- toor-en Winkelbedienden, Gebouw Zitavereeniging, Lange Pieterg- kerkkoorsteeg 8.15 uur. Zondag. R. K. Bond van Werkmeesters, Kleine Stadszaa-1, 4 uur, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 September waargenomen door de apotheken van de heeren G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon ,502 en D. J. van Driesum, Mare 76, telefoon 406. zaakje begon. Spaarzaamheid en goede handel hebben hem er evenwel boven op geholpen en zoo kon hij tot een verbou wing besluiten, waarmede niet alleen de verbouwers, maar ook de heer Klaren- bosch zelf eer inlegt. Het vroeger kleine winkeltje, is thans door de heeren Eradus en Houps in een flinken winkel omgebouwd waarvoor wel heel wat moest worden weg gebroken, maar het resultaat ervan is schitterend. Een lichtraam achter in den winkel zorgt bovendien voor het zoo on ontbeerlijke licht en we meenen gerust te mogen zeggen, dat deze verandering een goede verbetering zal blijken te zijn. 2—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2