UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VIERDE BLAD. DE LEIDSCHE COURANT. VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1929 INGEZONDEN MEDEDEELING. STOMPWIJK. CONSECRATIE VAN HET NIEUWE ALTAAR. Het défilé voor den Bisschop. Na de Pontificale Hoogmis, die dat verzuimden wij gisteren te melden o.a. .werd bijgewoond door den burgemeester en den architect der restauratie, den heer Koldewey. ging niemand van de kerkgan gers naar huis. Allen bleven langs den weg "wachten, want om 12 uur zouden de ver- eenigingen in een feestelijke optocht voor Mgr. den Bisschop defileeren. Wij hebben al vele optochten gezien, maar die van Stompwijk spant boven allen de kroon. Er was zeer veel zorg aan de uitvoering er van besteed; iedere wagen uit de twintig nummers tellende stoet was werkelijk een kunststukje. De Bisschop had onder een troonhemel, welke tegen het hek voor de kerk was op geslagen, plaats genomen, omringd door alle geestelijken, die bij de pontificale Mis hadden geassisteerd. De politie had opdracht dit gedeelte van den weg vrij te houden en de gerechtsdienaren hebben daar uitstekend voor gezorgd. Stramme marechaussee te paard open den de stoet, gevolgd door in kleurige mid- deleeuwsche kleedij gestoken herauten en een groote groep ruiters met geel-witte petjes op. De paarden, niet de ruiters, trokken echter de meeste aandacht, want deze land-rossen, weinig gewend in feest- stap te paradeeren, vertoonden de zonder lingste neigingen, sloegen achter en voor uit en naar alle kanten. Langs den gehee- len weg steeg een gegil van jongedames op, die op 't punt stonden door de ridders in 't water gedompeld te worden. Het blijft altijd een wonder, dat bij dergelijke gebeurtenissen geen ongelukken voorval len. Na dit welgeslaagde en ongewild-ver- makelijke nummer, kwam het officieele ge deelte van de stoet: open rijtuigen, waar in gezeten waren het college van Burge meester en Wethouders, het Kerkbestuur en het Armbestuur. Het fanfarecorps „Ju liana", met ontplooide banier, kwam daar forsc-h en vroolijk musiceerend, achteraan^ geschreden. Het overige gedeelte van den stoet be stond uit praalwagens, de een werkelijk nog mooier en geestiger bedacht dan de andere. De Propagandaclub en de Too- neelver. ,St. Tarcisius" openden de rij. Toen de stoet langs trok is dat niet- tot ons doorgedrongen, maar wat de kolossale mand te beduiden had, is achteraf een raadsel. De twee wagens waren kunstig opgebouwd. De Ned. Maagd in hermelijnen mantel, omgeven door een hofstoet van kleine die naren, verzinnebeeldde de Kies vere-eniging een wagen, waarop St. Cecilia een orgel bespelend (zonder geluid evenwel) en om ringd door een buitengewoon leuke groep zingende patertjes, stelde het zangkoor voor. Keurig in orde kwam de voetbal vereen. S. N. A. voor den dag. liefst met een heel voetbalveld, met de ..koolpalen" erbij, en een voetbal, die zelfs Goliath niet de lucht in kon trappen. Een regiment schooljongens, in geel witte uniform, defileerden daarna langs den Bisschop, allen met uitgestrekte arm den sportgroet brengend. De Missie-actie van het „Kindje Jesus" was een bijzonder geslaagde groep nonnen, chineezen en engelen, die vriendschappelijk naast elkaar over 's Heerenweg wandelden. Wij gelooven, dat Mgr. nog het meeste schik gehad heeft in de groep, die in deze ihuldigingsoptocht, speciaal als hulde aan iZ. D. H. was bedoeld. Zonder de minste moeite trokken kleine, in rose en blauw igekleede meisjes, aan zijden linten een zware, hoogopgebouwde vrachtauto voort, die aan de andere zijde de verrassende aanblik bood van een toren witte meisjes, die Mgr. hartelijk toejuichten. Het volgende evenement was de missie actie, die de kleine H. Theresia tot be schermvrouw© heeft: een kleurige groep Stompwijksche Chineezen, als eeregeleide dienend voor een mooien praalwagen. Op een hooge troon gezeten, reeds van verre zichtbaar, naderde nu een pater van mgr. Lavigerie, kalm 'n pijpje smorend. Z. eerw. had het toezicht over een klas pries ter-studenten. die ijverig leeken te studee- ren, aan het succes van welken ijver ech ter door menigeen wordt getwijfeld. Het geheel „symboliseerde" het studiefonds. Een beroep, gedaan op de dubbeltjes- bak" (waarin helaas meestal centen rollen) zal niet tevergeefs zijn geweest. Het Wit-Gele Kruis kwam met een mooie praalwagen, een ziekbed voorstel lende. Ziek zijn en zulk een verpleging hebben, moet nog zoo kwaad niet zijn. Een wagen, „volgeladen, vol met jonge meisjes" was wel het beste wat de L. T. B. a^m kon bieden. De toekomstige leden van den L. T. B. stapten klompe-klossend, in blauwe kiel met een roode zakdoek om hun nek aohter de dames aan. De „Eierenveiling" gaf een keurcollectie kippen en eieren, en wij begrijpen niet dat de wagen ongeplun- derd aan de Kniplaan is gearriveerd. De eieren worden immers duur als de winter nadert., zeggen de huisvrouwen. Een voor proefje van dien winter, die met zijn na righeid, maar ook met zijn geneugten weer zoo vlak voor de deur staat, gaf de IJs club met een arreslede en daarachter een leger baanvegers, die bij gebrek aan ijs, hun krachten nu maar op den weg be proefden. En hiermede was de optocht ten einde. Tweemaal trok de stoet langs Mgr. heen. en, wanneer de Bisschop het niet gezegd had aan den voorzitter van het comité, burg. Keijzer. dan had ieder reeds op» het gezicht van Mgr. kunnen lezen, dat Hij over deze Stompwijksche huldiging zeer voldaan was. Een woord van hulde op de eerste plaats aan den burgemeester, die de groote stuw kracht voor deze feestelijkheid is geweest, aan den weleerw. heer J. Yerkley en de eerw. Zusters, die een groot deel ran de regeling voor hun verantwoording namen, en tenslotte aan alle comité-leden, die te samen dit prachtige feest hebben georga niseerd. ROELOFARENDSVEEN. Konïngmnef eesten. Tweede dag. De tweede dag van de Oranje-feesten begon wederom met schitterend herfst weer. Reeds in den vroegen morgen waren velen op 4de been om de voorbereiding gade te slaan van den grooten optocht, geti teld „Van alles en nog 'wat". Nadat de jury haar werk had ver richt werd de stoet nabij café „De Viet Heemskinderen" opgesteld. Voorop gingen vier ruiters te paard, gekleed in verschil lend costuum. Hierna volgde het muziek gezelschap uit Roelofarendsveen, daarach ter in een drietal auto's het bestuur van de Juliana-vereeniging. De eerste groep werd gevormd door een aantal schooljon gens, in sport-costuum gestoken en met zich dragende een groote voetbal de tweede groep bestond uil een zeer keurig gemaakte vliegmachine, voorstel! qnde de goederen-export van uit onze plaats naar verre landen. De derde groep was een keurig vervaardigde cano, genaamd ..Ju liana''. De vierde en grootste groep was bedoeld als propaganda voor de R. K. voetbalsport in deze plaats. De leden van de club waren allen gecostumeerd, terwijl zij met zich droegen een "schild, waarop vermeld stond: ..De voetbalclub heeft thans geen nood; wordt lid of donateur en maakt D. O. S. groot". Daarachter volg de nog een. zeer komische groep, voorstel lende de feestgroep ..Hoe ouder hoe gek ker". Dan kwamen nog twpe groepen, voor stellende de de naaikrars van Roelof arendsveen en de schaakclub. Het geheel had veel bekijks en de jury ihad geen ge makkelijke taak. Voor de fraaiste gröep bekwam de vliegmachine een prijsvoor de grappigste groep werd een prijs toege kend aan de club „Hoe ouder hoe gek ker", terwijl de voetbalclub D.O.S. zich een prijs toegekend zag als de origineelste groep. Nadat de stoet was ontbonden werd in café ..De- Vier Heemskinderen" door den burgemeester de prijzen uitge reikt. Vervolgens had op het voetbalterrein door de leden van de voetbalvereeniging een onderlinge wedstrijd plaats. De be langstelling van het publiek was ook daar bevredigend te noemen. Op het Braasse- mermeer had onder leiding van het bestuur van de zeilvereeniging een wedstiid plaats in het hardzeilen voor baggerpramen, ter wijl er voor de dames van 17 jaar en ouder op het jueer gelegenheid was aan het hard- roeien deel te nemen. Een en ander trok veel belangstelling, terwijl deze wedstrijden met muziek werden opgeluisterd. Om vier uur had op het feestterrein de wedstrijd plaats voor jongens boven 17 jaar en verdere mannelijke personen met attractie-nummer „Op 'zoek naar een Vrouw". Het bestuur van de Oranje-ver heeft met dit nummer een waar succes ge had. want vele mannen kwamen met een vrouw thuis en menige vrouw zal wel j«- loersch geweest zijn. We hopen, dat di. nummer tot geen verdere ernstige gevol gen aanleiding heeft gegeven. Tegen den avond werden aan de winnaars van de verschillende wedstrijden de prijzen onder een toepasselijk woord door het bestuur uitgereikt. Om negen uur werd tot slot van het feest program een schitterend vuurwerk afgestoken in 13 al'deelingen. Alle nummers kwamen in verband met liet gunstige weer goed tot hun recht. Na afloop biervat* werd de gelegenheid tot het maken van een dansje in de verschil lende café's een zeer druk gebruik ge maakt. Ook de hosvlonder .rond-om de mu ziektent werd niet vergeten. Er heerschte tot ver na middernacht een opgeruimde en prettige stemming onder de feesl gangers, want geen wanklank werd gehoord, zoodat Roelofarer cisveen weer op waardige wijze haar jaarlijksch Oranjefeest heeft gevierd. Een woord van hulde en dank aan het be stuur der Julianaveréeriging voor de vele voorbereidende werkzaamheden is hier ze ker wel op zijn plaats. TER-AAR. Brand. Er kali geen jaar voorbijgaan of ons dorp wordt opgeschrikt door een brand. Dezen middag trof hit de opslagplaats van de fir ma Oberon uit Amsterdam op de Smidr/> kade. Vorig jaar was deze bij een Novem berstorm geheel omvergewaaid, zoodat zij nu nog niet lang gereed was. Voortdurend zijn er op die opslagplaats werklieden be zig, om de zaak in orde te houden. Onge veer half drie zag een van de werklieden plotseling de vlammen boven het dak uit slaan. Terstond ging hij alarm maken. Spoedig was de groote brandspuit met de noodige brandweerlieden op de plek des onheils. Het viel niet mede om den mo te langs het smalle pad te krijgen. Met volle kracht begon de spuit te blus- schen. maar" door droogte en de enorm brandbare waar, die er in de fabriek ge borgen was, kon de brandweer met den besten wil niets tegenhouden. Om half vier stortte de geheele fabriek in elkaar. De spuit begon nu aan het nat houden van de partijen hout, die zoodoende werden gespaard. Aan de andere zijde van dc fa briek bevindt zich de inmakerij van de firma J. Kooleman Czn., die gelukkig ge spaard is gebleven, doordat de wind af was. Dat deze brand veel oploop veroorzaak te, is te begrijpen. Het was somtijds wel eens lastig voor de brandweerlieden. De oorzaak van don brand ligt vermoedelijk in een verdwaald vonkje van de veld smidse, waarmede teer wordt gesmolten om dc fabrieken te teeren. Naar men meent dekt de verzekering de schade, die zeer groot is, want er lagen stapels touw, electrische machine's enz. enz. in het ge bouw opgeborgen. VOORHOUT. Persoralia. De heer A. P. H. de Bek- ker heeft zijne benoeming tot eerste amb tenaar ter Secretarie, alhier, aangenomen en zal 1 October a.s. in functie treden. Naar de vacante betrekking van ge meentewerkman in deze gemeente hobben zich niet minder dan 55 gegadigden aan gemeld. WARMOND. Inenting. Gisterenavond had in het lokaal der openbare school de aangekon digde in- en herinenting plaats voor kin deren en volwassenen. Hiervan werd ge bruik gemaakt door 130 personen, doch de toeloop bleek zoo groot, dat besloten is, deze gelegenheid tot kostelooze in- en her inenting nogmaals te geven morgen (Zater dag), aanvangende te 2 uur. WASSENAAR. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 2 Ootober 's vóórmiddags 9 3/4 uur. 1. Ingekomen stukken. 2. Ontheffingen voorschriften Bouwverordening. 3. Vaststelling pensioens grondslagen' diverse Ambtenaren. 4. Re quest verplaatsing Woonwagenkamp. 5. Benoeming voorzitter en leden Gascoin- missie. 6. Benoeming leden Commissie Openbare Werken. 7. Benoeming leden Commissie Steunregeling. 8. Benoeming Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 9. Benoeming gemachtigde N.V. „Electri- citeits Maatschappij Wassenaar". 10. P.e- noeming lid Scheidsgerecht. 11. Wijziging instructie Gemeente-Ontvanger. 12. Bena ming van enkele nieuwe wegen. 13. Uitlo ting obligation geldleening. 11. Overleg ging Gcmeenterckening 1928. 15. Wijziging bcgrooting 1929. 16. Wijziging art. 40 Amb tenaren- en Werklieden-Reglementen. 17. Voorstel in zake kostelooze verstrekking leerboeken M. O. IS. eVrhuur en woiderecht grasland aan de van Zuylon van Nijovelt- straat. 19. Verhuur woning hulpmachinist Waterleiding. 20. Aankoop terrein voor ver breeding Schouwweg en Zijdcweg. Geit gestolen. Uit een stuk weiland aan de van Zuylen van Xijeveltstraat- is een zwartbonte, gehoornde geit ontvreemd, toebehoorende aan den lieer van <ler II. alhier. Door de politic werd onmiddellijk een onderzoek ingesteld. Tot heden echter zonde rresultaat ZOETERMEER-ZEGWAART. Inenting. De Burgemeester der ge meenten Zoetermeer en Zegwaart geeft den ingezetenen, op advies van den heer dokter D. J. Hulshof Pol, Inspecteur van de Volksgezondheid te 's-Gravenhagc, ernstig in overweging zich te laten herin- enten, zulks met het oog op de gevallen van alastrim, welke in de verschillende plaatsen van ons land, inzonderheid in de naburige stad Delft, voorkomen. De gele genheid tot kostelooze herinenting staat open te Zegwaart, in het Spaarbankge bouw op Woensdag 2 October a.s. des nam. van 2—3 uur cn des avonds van S—9 uur. ZOETERMEER. Hippisch feest. Onder begunstiging van prachtig najaarsweer hield de hard- draverijvereeniging „Kippos". Woensdag middag 1.1. een hippisch feest. Een talrijk publiek was getuige van het'sportfestijn. Allereerst werd begonnen met concours eenspannen, type tuigpaard, alleen voor inwoners-eigenaars. Do keurmeesters, de heeren A. van Noordtzij te Rotterdam en X. A. van den Hoek te Barcndrecht kenden de volgende prijzen toe: le prijs „Jan Stophan", eig. J. Knop pers te Zegwaart: 2e prijs „Mina", eig. Adr. Vollebrcgl te Zegwaart; 3e prijs j „Inaba", eig. J. W. Goenewegen te Zoeter meer; 4e prijs „Killiana", eig. J. Yolle- bregt Czn., te Zegwaart: 5e prijs „Jans", eig. A. B. Uyierlande te Zegwaart. In dit nummer waren 11 deelnemende paarden. Ten 'tweede: Concours Landbouw tuig- paarden, Nationaal. In dit nummer, bestaande uit 13 deel nemende paarden, werden door dezelfde keurmeesters, de volgende prijzen toege kend: le prijs „Nero", eig. P. C. C. v. d. Touw, Den Haag; 2e prijs „Latruisa" eig. C. v. <1. Heuvel Jr., Ouderkerk aan de IJsel; 3e prijs „Wonder", eig. H. Bultman Hz., Heemstede; 4e prijs „Cesar", eig. P. C. O. v. d. Touw, Den Haag. In concours eenspannen, open klasse, kwamen eveneens 13 paarden uit. De keur meesters kenden de volgende prijzen toe: le prijs „Bonley Victor", eig. H. F. Bult man te Heemstede;" 2e prijs „Clemine Mignon", eig. X. Jansen te Den Haag; 3e prijs „Capenor Victor", eig. H. F. Bult man te Heemstede; 4e prijs „Ra-mma", eig. P. C. C'. v. d .Touw te Den Haag; 5e prijs Willy", eig. X. Jansen te Den Haag. Vervolgens had plaats een demonstratie van een peleton van het 3c halve regiment huzaren te 's-Gravenhage. Een nummer wat zeer in den smaak van het publiek viel. Ten slotte springconcours voor dienst paarden gereden door heeren onderofficie ren. Een fraaie, sportieve kamp werd te zien gegeven. Een parcours van 9 hinder nissen was uitgezet. Er werd op tijd ge reden. De prijzen werden als volgt toegekend: le prijs A. Boef, wachtmeester, met „Doe- rah", gouden armbandhorloge; 2o prijs J. G. Niepoort, adj. O.O., met „Tonny", 'zil veren'cigarettenkoker; 3e prijs J. A. Rij ken, wachtmeester, met „Jenny", zilveren (Sigarettenkoker; 4e prijs P. van der Lin de, wachtmeesteh, met „Lobbes", zilveren armbandhorloge; 5e prijs F. M. de Kort, opp. wachtm., met „Jan", zilveren arm bandhorloge. Door den voorzitter van Hippos werd het feest gesloten met een woord van dank aan ritmeester Feenstra cn overige officieren voor de welwillende medewer king, waarna drie hoera's op dc officieren onderofficieren en militairen van het Sc halve regiment huzaren werden uitge bracht.' Ritmeester Feenstra antwoordde hierop een volgende keer gaarne wederom tot medewerking bereid te zijn. Door de winnende onderofficieren werd een cerorondje over het terrein gemaakt, alwaar de prijzen werden uitgereikt. In hotel „De Jonge Prins" werden dc prijzen uitgereikt aan de deelnemers van het eerste gedeelte van het programma. Lang bleef bij daar nog gezellig bij elkaar. Hot bestuur van Hippos heeft weer ge toond op het gebied van paardensport wel iets zeer goeds te kunnen aanbiedon. Ondertrouwd: P. Vermeer 28 jaar en P. Gorissen. 25 jaar J. A. A. Koot, 22 jaar en A. M. Hendrikse. 19 jaar. Overleden; P. Th. Verhoeff, 47 j. ZEGWAART. Hagelkorrels. Gisterenavond waren eenige heeren jagende in den Binncnweg- schenpolderij ter hoogte van kavel 10, op ecnigen afstand van het station. Plotse ling werden reizigers en treinpersoneel opgeschrikt, doordat hagelkorrels op het zinken dak van het station terecht kwa men. Bij onderzoek bleek er verder geen schade tc zijn aangericht, zelfs geen eend werd geraakt. Paard op hol. Een makke beer, die met zijn geleider langs den Molenweg liep, veroorzaakte gistermiddag op dien weg een ongeluk. Hot personeel van den landbouwer V. had plaats genomen op oen met een paard aangespannen kar. Bij hol passeeren van den beer schrok het paard, waardoor dit op hol sloeg. J. H. en D. H. tuimelden van dc kar, de bestuurder D. A. K. trachtte het hollende paard aan de leidsels te houden. Over een 20 M. werd hij meegesleurd en moest toen loslaten. Met ontvelde beenen eri armen werd hij door dokter P. naar huis vervoerd. Bij on derzoek bleek de verwonding niet van ernstigen aard. De andere personen be kwamen geen noemenswaardig letsel. Geboren Klaas, zoon van Cornelis Waardenburg en van Maaike Verweij. Ondertrouwd: Pieter Vermeer, 28 jaar, wonende te Zegwaart en Pietertje Gorissen 25 jaar. wonende te Zegwaart-. ALPHEN AAN DEN RUN. Personalia. Tot onderwijzer a-an de Oranje-school alhier is benoemd de heer H. Westering vp,n- Huizen. Schietwedstrijd Bijz. Vrijw. Landstorm. De stand op Woensdag 25 September is: Vrije baan: 1. Th. van Vliet 90, 2. J. Ba- sie 87—29, 3. Chr. Zuidam 87—28—28, 4. D. H. Bogaard 872823, 5. G. Kruiswijk 86—29—28—28, 6. L. Verleun 86—29—28, 7. D. Roest 86—29—28—25, 8. J. Dirc-kx 862828. Personeel. Klasse A niemand ingedeeld. Idem B: 1. .T. Basic 97, 2. Th. van Vliét 9648, 3 en 4 G. Kruiswijk en Chr. Zuidam 9647 gelijk (loting), 5. Sj. Krotje 9-447, 6. D. Roest 9415. Idem C.: l. C. Xoorlander 95; 2. L. J. v. Ofwegen 94, 3. J. Dirckx 93, 4. G..C'. Koe- lewijn 92, 5. E. Jongstra 8943, 6. H. Kok 89—42. Idem D.1. S. Kraan 89, 2. J. H. de Bruijn 81—40, 3. J. Oskamp 81—39. 4. J. Kwakernaak 77, 5. H. Hare 71, 6. P. Burg graaf 65. Idem E: 1. J. Snel 92, 2. P. C. de Jong 89, 3. A. van Doorn S3, 4. D. Hemeltjes 82, 5. J. van Wijk 81. Geluksbaan: 1. H. L. Kok 300, 2. D. TT. Bogaard 299, 3. W. J. Spreij 29797, 4. M. van. Wieringon 29794, 5. J. Verheul 296, 6. G. C. Koele wijn 29396, 7. J. Kwaker» naak 293—96, 8. P. Verkade 293—95, 9. J. van Ofwegen 292. GROENENDIJK. Propagandaclub „St. Petrus". Woens dagavond werd bij den heer A. J. Boers de tweede propaganda-avond gehouden, waar op de eerw. pater Mauritius het onder werp behandelde nJ. Het heelal als schep pingswerk Gods. Onder de pauze werd we derom de gelegenheid gegeven tot- het stel len van vragen, die op duidelijke wijze door den pater werden beantwoord. Xa afloop dankte den voorzitter den patev voor zijn le-zirgen, welko hij gehouden heeft, en sprak de overtuiging uit, dat deze ontwikkclingsavonden zeker voor de genen die beide avonden hebben bijge woond, zeer nuttig en leerzaam waren. Jammer is echter, dat er voor doze lezing zoo weinig belangstelling was, want- was de opkomst de eerste avond ondanks het slechte weer bevredigend te noemen, deze avond -had men zeker op een stampvolle zaal gerekend. LEIDERDORP. Damclub. Gisterenavond heeft de dam club van Leiderdorp een schiet- en sjoel- avond gehouden in een der lokalen van de gemeenteschool. Er was veel publiek te genwoordig. Er werd door de heeren <lan ook veel gebruik gemaakt van de schiet- gelegenheid, en door de dames werd flink gesjoeld. Er heerschte een echt gezellige stemming onder de aanwezigen en men zag menigeen met een mooien prijs naar huis gaan. Het bestuur en dc leden van de damclub kunnen met genoegen op dezen wel geslaagden avond terugzien. NIEUWKOOP. Bij het maaien. Gisteren sneed de heer J. Verhagen mot een zeis, waarmede hij ruigt aan het maaien was, zich zooda nig boven in de hand, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest, stellen. De dokter constateerde, dat een pees ge raakt was. Brandspuit. Zaterdagmiddag 3 uur zal de motorspuit worden beproefd. Xa een rondrit, getrokken door een vrachtauto, zal op het Dorsplein de motor in werking treden, een attractie, welke steeds veel be langstelling heeft. ZOETERWOUDE. Geboren Petronella Margaret-ha Maria, dochter van G. W. v. d. Poel en C. C. v. d. Voort. Overleden: Trijntje Bosman 65 j., cchtgenoote van E. van Arkel. Getrouwd: Antonius Petrus Jaco bus Hoogeveon cn Margaretha Raaphorst. Ondertrouwd Hondrikus Cornelis Kompier 33 jaar en Johanna Maria van der Poel 25 jaar. - Johannes Jozeph Zand bergen 23 jaar en Margaretha Cornelia Zwetsloot 22 jaar. ZEVENHOVEN. Hoogtezon. De commissie voor de hoogtezon heeft deze thans overgedragen 1 aan het bestuur van het Groene Kruis.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 11