BUITENL. BERICHTEN Kwaliteit bovenaan. Schade aan de netten. De Katwijksche karingloggers „De Hoop" en „Wilkelmina II5>, welke van de haringvisscherij in de haVen van IJmui- den zijn teruggekeerd, hfebben door den storm een deel van de lYetten (vleet) ver loren, zoodat de schepen het bedrijf ontij dig moesten beëindigen. Onbekende sloep. Tijdens den storm is Dinsdag een sloep, welker herkomst tot dusver nog niet is vastgesteld, tegen den zeedijk te Munne- kezijl geslagen. De aanvulling van het servies. Het gebeurde op een of ander seinhuis, vertelt „Spoor en Tramwegen". In den loop der jaren was het theeser vies, dienende voor morgen-, middag- en naoht-gebruik, min of meer in heb onge- reede geraakt. De koppen waren nog com pleet, zij het ook eenigszins schilferig en gehavend. Docl\ de schotels hadden het in de hitte van een langdurig gevecht afge legd. Voor de dagelijksche visite, die zich uit strekte tot en met den onderchef, was dat, bij gebrek aan beter, nog goed genoeg. Een enkele maal, met Paasch of Pinkster, kwam er hoog bezoek. De „stille reserve" was nog niet zóó ver gegroeid, dat tot algeheele vernieuwing kon worden overgegaan en wachtte dit laat ste nog op betere tijden of op een-of-andcre schenking onder vruchtgebruik. Tot op een mooien avond de inspecteur boven kwam, juist op het oogenblik, dat er thee geserveerd werd in een onberispelijk half-dejeunétje van donker graniet. Waarop de initialen: W.L.! Nu zijn de in-een-gestrengelde goed-Hol- landsche letters W. L. de uiterlijke verte genwoordigers van de groote Fransche maatschappij, welke ons de eer aandoet, met hunne wagens op onze lijnen te willen rijden. Zoodat de aanwezigheid van enkele deelen van een servies, stammende vah vreemden bodem, een eenigszins précairen toestand schiep. „Hoe of dat hier aanwezig kon zijn!" En zooals altijd en overal een passend deksel op een pot gevonden kan worden, zoo kwam hier een eigenaardige bijkomsti ge omstandigheid aan het licht, welke to tale redding bracht. Een der seinhuiswaöhters heette toeval lig: Willem Lamper. En prompt op de vraag volgde het be scheid: „Wullem heeft wat rommel-van-z'n- eigen mee van huis genomen!" ONGELUKKEN. 3 personen bij motorongeluk gedood. Bij Chaignes heeft op een naar Deau- ville loopenden landweg een ernstig mo torongeluk plaats gehad. Twee motorrij wielen, beide met twee personen bezet, zijn in volle vaart met elkaar in botsing gekomen. Drie personen werden op slag gedood, terwijl de vierde in hopeloozen toestand naar een ziekenhuis is ge bracht. De doodende twijg. Uit Sprottau wordt gemeld: Het 45- jarige gemeenteraadslid Anderssohn is vanmorgen op een eigenaardige wijze om het leven gekomen. Anderssohn reed met zijn rijwiel langs een boschje den tamelijk hoogen wegberm af. Daarbij raakte een twijg den haan van zijn in den borstzak stekenden revolver, welke niet in rust stond, waardoor het schot afging en An derssohn doodde. Als men te goedkoop is.m Een warenhuis in Brooklijn had gean nonceerd, dat het een uitverkoop van costuums, jassen en mantels zou hebben tegen een eenheidsprijs van een dollar per stuk. Het gevolg daarvan was, dat giste ren een ontzaglijke menigte kwam opda gen. De aandrang was zoo sterk, dat de genen, die vooraan stonden, door de uit stalramen werden gedrukt, waarbij meer dan 30 vrouwen en kinderen ernstig ge wond werden. Levend begraven fakir vindt den dood. De fakir Backaman heeft volgens de „Oorriera della Sera" te Buenos Aires een tragischen dood gevonden tijdens een voor stelling in een variété-theater te Oordoba in Argentinië. De fakir liet zich, zooals hij reeds hon derden malen tevoren had gedaan, in een doodkist leggen en vervolgons begraven. Eenige uren bleef de kist onder een aar den heuvel op het tooneel staan en aan het einde van de voorstelling verscheen een clown, die het „graf" opende. Aanvan kelijk dacht het publiek met een grap te doen te hebben, toen het de vertrokken gelaatstrekken van den clown zag, doch alle twijfel verdween, toen de man uitriep „Hij is werkelijk dood." De dokter kon slechts vaststellen, dat de fakir was over leden na een vreeselijken doodstrijd. Hij heeft blijkbaar onmenschelijke pogingen gedaan om zich te bevrijden, wat hem echter niet gelukte. Backaman was van afkomst een Italiaan die in werkelijkheid Pietro de Castro heet te. Hij had met zijn voorstellingen, die hij door de geheele wereld gaf, een fortuin verdiend en was van plan het zwervende leven vaarwel te zeggen, en zich rustig in Calabrië te vestigen. Zwitsersch dorp in vlammen. Gisternacht tegen 2 uur is in het uit 3 gehuchten bestaande dorp Lourtier (Zwit serland) een brand uitgebroken, die den omvang van een ramp heeft aangenomen. Het vuur breidde zich zeer snel uit, ter wijl bij gebrek aan water aan blusschen niet te denken viel. Bovendien vertoefde een groot gedeelte van de bevolking elders voor den wijn oogst. Tot nu toe zijn 25 huizen een prooi der vlammen geworden. Het dorp ligt in het kanton Waadtland. Orkaan op de Bahama-eilanden. Tropische orkanen hebben gisteren den archipel der Bahama-eilanden geteisterd. Het Britsche s.s. Domira strandde bij het eiland Great Abaco en zond herhaaldelijk noodsignalen uit. De orkaan is de Weste lijke richting ingeslagen en neemt in hevig heid toe. Zij zal vermoedelijk Florida be reiken, waar voorzorgsmaatregelen getrof fen zijn. Nieuwe overstroomingen aan Durme en Schelde. Toen de vorige week over nieuwe over stroomingen aan Durme en Schelde in Bel gië werd gesproken, werd officieel mede gedeeld, dat de waterinvasie zonder be lang is geweest. Dat bij 'het eerste wilde weer van het seizoen zich reeds dijken begeven, maakt de 'bevolking van den Oosthoek van Oost- Vlaanderen echter niet weinig ongerust. Te Schelle wordt een nieuwe fabriek van de „Söc. d'Electricité de l'Escaut" ge bouwd, die in 1930 de Antwerpsche wereld tentoonstelling bevoorraden moet. Het Scheldewater is over den zooge- naamden zomerdijk geslagen en heeft er de arbeiders verrast, die met bootjes van de cement- en grintstapels moesten wegge haald worden. Veel bouwmaterialen gingen op drift, terwijl andere werden bedorven. Te Zele deed zich een dijkbreuk voor, waardoor ook verscheidene landerijen bij hoog water blank werden gezet. Onder de bevolking werden mannen opgeëischt om de bres te dichten. Deze overstroomingen worden door de bevolking als een bittere voorsmaak van den winter beschouwd. Bloedige schietpartij te Chicago. Twee d o o d e n, v ij f gewonden. Een rechercheur en een leider van een '"godsdienstige negersecte zijn gisteren ge dood. twee politieagenten werden waar schijnlijk doodelijk gewond en drie andere leden der secte werden gewond in een kort doch hevig gevecht in het Zuiden der ne- gerwijk van Chicago. Daar men vreest, dat de schietpartij aanleiding kan geven tot ernstige gevechten tussehen negers en blanken, is de politie in deze wijk met driehonderd man versterkt. Nachtwaker te New-York doodgemarteld. Omdat hij de combinatie van een brandkastslot geheim hield. Een afschuwelijke misdaad is te New- York aan het licht gekomen. Men heeft het lijk ontdekt van een 50-jarigen nacht waker, die door bandieten is doodgemar teld, omdat hij weigerde, de combinatie te verraden van het slot der brandkast in het kantoor van een groote wasscherij. Men vónd den vermoorde met snijwonderi in de palm van elke hand en in eiken voet. Voorts had hij een gapende wonde onder de kin en een diepe wond in den rug. De knoppen van de brandkast, die weerstand bood aan allé pogingen der bandieten om haar open te breken, waren met de bloedige vingerafdrukken der fol teraars besmeurd. Hoteldiefstal te Biarritz. Mevrouw Wei nth al het slachtoffer. Uit Biarritz seint Havas, dat in een groot hotel te Biarritz een individu is doorgedrongen in de kamer van mevrouw Weinthal, de echtgenoote van den Neder- landschen consul, en zich tijdens haar slaap heeft meester gemaakt van juweelen ter waarde van 2.600.000 francs, met name van twee ringen, die een rnillioen francs vertegenwoordigden, twee platina arm banden met brillanten en een paarlen .collier. Op het tijdstip van den diefstal bevond de consul zich in zijn kamer, die door een badkamer van die zijner vrouw gescheiden was. In den trein vergiftigd. Den 19-jarigen muziekleerling Obermann uit Bochum werd tijdens een treinreis naar Dortmund door een onbekend ge bleven individu chocolade aangeboden. Na het nuttigen ervan kreeg hij hevige maag pijn. Al spoedig bleek, dat hij vergiftigd was. Hij werd dan ook in allerijl naar een ziekenhuis overgebracht, waar hij ev.enwel kort jia aankomst bezweek. Koerier der koningin van Joego-Slavië vermoord? Volgens nog niet bevestigde berichten is kapitein Serditsj, speciale koorie-r van H. M. koningin Maria van Joego-Slavië, op weg naar haar moeder koningin Maria van Roemenië in het Servisch Banaat ver moord. Serditsj was een der intieme vrienden van den ex-kroonprins van Roemenië, Carol. Rooverhoofdman gedood. Bij Tulcea (Roemenië) is de beruchte bendenaanvoerder Cocos, die maanden lang de Donaudelta terroriseerde, dood gevonden. Naar verluidt zou hij door, zijn eigen vriend zijn doodgeschoten. Bedoelde vriend zou zich aldus in het bezit van de op zijn hoofd gestelde premie van 100.000 lei heb ben willen stellen. De Noordpool-expeditie 1929. De bekende Australische Noordpool-on- derzoeker Wilkins zal zich 28 September inschepen voor de Noordpool-expeditie 1929. Hij hoopt aan de reeds bekende kust lijn ten Westen van het Grahamland, een strook van twee mijl te kunnen toevoegen. De twee piloten Parker Cramer en Alchee- seman en do mecanicien Orvil Porter zul len den onderzoeker op zijn tocht vergezel len. Wilkins is voornemens zich naar het kamp van commander Byrd te begeven. Een dreigende kellners-staking. De Berlijnsche kellners dreigen met sta king. Zij eisohen een verhooging der hun gewaarborgde loonen met 50 h 60 mark per maand. Dit waarborgloon bedraagt thans 257 mark per maand in de hotels, 210 mark in de restaurants en 203 mark in de koffie huizen en wordt gedekt uit de 10 pet. bij slag, die "de gasten op hun sonsumptie be talen. Het aantal kellners, dat bij de sta king betrokken zou zijn bedraagt ongeveer 18.000. Speculatie in levensmiddelen. Volgens een bericht uit Moskou heeft de Gepoe de laatste dagen verscheidene par ticuliere handelaars gearresteerd, die van speculatie met levensmiddelen worden be schuldigd. Binnen twee dagen zijn meer dan 60 pei-sonen in hechtenis genomen, bij wie groole voorraden levensmiddelen gevonden en in beslag genomen moeten zijn. De over heid zal nieuwe maatregelen tegen de spe culanten gelasten. Ook te Leningrad hadden verscheidene arrestaties plaats. De gearresteerden zul len voor den krijgsraad terecht staan." Het Katholieke Polen. Nu Polen weer een afzonderlijke staat geworden is, heeft een nieuwe katholieke mogendheid haar intrede gedaan onder de regeeringen van Europa. Wanneer we het aantal Katholieken be schouwen, dan zien we dat Italië op dn eerste plaats komt met 40 rnillioen men- schen die officieel belijder van den R. K. Eeredienst bij den Burgerlijken Stand staan ingeschreven. Dan volgt Frankrijk met 39 rnillioen Katholieken, Spanje met bijna 23 rnillioen en dan Polen en Duitschland ieder met 20 rnillioen Katholieken. Doch Polen heeft dit voor op Duitschland, dat de be volkingstoename van 500.000 per jaar m Polen bijna uitsluitend ten gunste van de Katholieken is. In dit groote uitgestrekte land leven nog vele verborgen krachten die indienst gesteld kunnen worden van de Ka tholieke Kerk. Vooral in dienst van de bui- tenlandsohe Missiën. Reeds meer dan 40 jaren wordt het mis sie-vraagstuk voor het volk behandeld eD bevorderd in 't tijdschrift „Misje Katoli- ckie" dat door de paters Jesuieten wordt uitgegeven. Vooral na den oorlog heeft hot mi&siewerk e'en hooge vlucht genomen. Ieder missie-genootschap en missie-congre gatie heeft haar eieen tijdschrift. In dc 19 Bisdommen van Polen telt de Priestor- Missiebond 7052 loden. Deze cijfers zijn echter niet volledig, want de Bisdommen Luck en Pinsk hebben hunne opgaven niet ingezonden Ook van Kattowitz, dat vooral ten tijde dat 'het nog bij Duitschland be hoorde, bekend is om z'n liefde voor het missie-werk, zijn geeft cijfers bekend. Ou- danks alles is het leden-aantal in het af- geloopen jaar nog met 1050 leden vermeer derd. Aan den penningmeester van den Algemeenen Bond kon nog een bedrag van 21.713 Zloty woi'den afgedragen. Het tijdschrift „Misje Katolickie" tracht vooral de jongelui te begeesteren door hen te wijzen op het. werk der groote Poolscho missionarissen die in de 16e en 17e eeuw echt pionierswerk hebben verricht, iets wat tot nog toe vrijwel onbekend was, omdat de gelceerden aan hun naam en arbeid niet voldoende aandacht hebben besteed. Een nieuwe moeilijkheid bij de ontruiming. De Engelsche soldaten zijn groote die renliefhebbers. Deze neiging kost momen teel het Engelsche ministerie van Land bouw heel wat hoofdbrekens. Wat toch is het gevalt Het bezettingsleger van de Engel schen in het Rijnland is ongeveer 6000 man sterk Volgens een vluchtige schatting bleek dat op de 10 soldaten er een in 't bezit is van een hond of kat. Nu mogen volgens de strenge toelatings maatregelen slechts die dieren ingevoerd worden, die zes maanden lang in een qua rantaine hebben doorgebracht. Deze qua rantaine-kosten transport incluis, bedra gen voor ieder dier ongeveer 12 pond. Opdat nu, geen soldaat verplicht zij, zijn lievelingsdier achter te laten, wordt in Engeland thans naar een oplossing ge zocht, deze dieren tegen gereduceerde prijzen in 't land te brengen. Zoo kreeg het quarantaine-station in Hooters-Hill bevel, voorbereidselen te treffen voor de opname van eenige hon derden honden. Alle dieren van de Engelsche bezettings troepen worden kosteloos naar Engeland getransporteerd. Bij de aankomst zullen deze dieren over de verschillende quaran taines verdeeld worden. Iedere bezitter zal een kleinigheid moeten bijdragen tot het onderhoud van deze dieren. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. 25-jarig jubileum van de Boerenleenbank. Dinsdag vierde de Boerenleenbank te VeurLeidschendam met grooten luister haar 25-jarig jubileum. Des morgens te 7.30 uur werd in de Parochiekerk een plechtige H. Mis opge dragen, onder welke H. Mis alle aanwezi ge leden gezamenlijk ter H. Tafel nader den. Na de H. Mis was er in de feestelijk en schitterend versierde zaal van het Patro naatsgebouw gezamenlijk ontbijt, waarbij het op de keurig gedekte en met. bloemen en groen versierde tafels aan niets ont brak. Des avonds te 7.30 uur begon de feeste lijke avondviering in de keurig versierde Patronaatszaal. Allereerst werd een mooi welkomstlied gezongen, waarna de voorz. van het feest comité, de heer L. O. de Koning, dezen feestavond opende. Spr. heette allen van harte welkom, in het bijzonder het bestuur, den Zeereerw. Heer Pastoor en verdere Geestelijkheid en burgemeester Keijzer. Wij vieren, aldus spreker, het 25-jarig bp- staan der Bank en op de eerste plaats past het ons God te bedanken voor de wel daden in de afgeloopen 25' jaar ontvangen. Op de 2e plaats past. een woord van hulde en dank aan het bestuur, den Raad van Toezicht en den kassier voor alles, wat zij met zooveel ijver en toewijding deden en nog steeds doen. Een bijzonder woord van dank komt onzen directeur, den heer F. van Heiningen toe, die vanaf de op richting al zijn krachten voor de Bank ge geven heeft. Moge hij nog vplo jaren voor de zijnen en voor de Bank gespaard blij ven. Ook het bestuurslid, do heer O. Weerdenburg, brengt hij bijzondere hulde voor hetgeen, ook hij vanaf de oprichting deed. Ook brengt hij dank aan den Zeer eerw. Heer Pastoor en burgemeester Keij zer voor hun medewerking en steun. Er is, aldus spreker, alle reden om feest te vieren, daar de Bank in alle opzichten een* steun en welvaart voor de gemeente is en een zegen voor de Parochielaten wij dus feestvieren, aldus besluit spreker, en moge het voor allen een prettige en aangename avond zijn. De voorz. van den Raad van Toezicht, de heer A. Romijn geeft dan een keurig overzicht over den 25-jarigen werkkring der Boerenleenbank; hij memoreert de op richting en het verloop der werkzaamhe den van de Bank en brengt hnldc en dank aan de overleden bestuursleden en oprichters, in het bijzonder ook aan het huidige bestuur en d«en Raad van Toe zicht en spreekt de hoop uit, dat allen met denzelfden ijver het werk der Boeren leenbank voortzetten. De Zeereerw. Heer Pastoor alsdan het woord verkrijgend, zegt, dat dit fees' hem gelukkig stemt, omdat het kerkelijk is be gonnen; de Bank heeft alle reden feest to vieren, omdat zij ook een nuttige instel ling is en goed is voor het moreel der ge meente. Oolc hij brengt hulde aan bestuur en leden. Als blijk van waardeering en als herinnering biedt hij den heer Weerden burg als mede-oprichter een prachtig rookstel aan. Zijneerw. zegt dan, dat Z. D. H. de Bisschop groote waardeering heeft voor het werk der Boerenleenban ken en ook Z. H. de Paus sympathiseert ten zeerste met de Holl. Boerenleenban ken. Als bewijs van eer en waardeering voor het werk der Bank heeft het Z. H. behaard den president der Bank, den heer Van Heining-en te begiftigen met het gou den eere-kruis ..Pro Ecclesia et Pontificp". De burgemeester hecht het kruis op de borst van den heor van Heiningen, terwijl de Pastoor hierbij de hoop uitspreekt, dat dit kruis lange jaren zijn borst mag sie ren als bewijs van do sympathie, die onze H. Vader heeft in het werk der Holl. Boe renleenbanken. Burg. Keijzer wenscht de Bank van har te geluk met het 25-jarig jubileum; hij brengt hulde aan Pater den Elzen als pio nier der Boerenfondsen en Boerenleenban ken; hij brengt hulde aan zijn beide wet houders en hoopt, dat allen in de toekomst de Bank zullen blijven steunen, opdat allen in de verre toekomst van den groei en bloei der Bank mogen getuige zijn. De inspecteur der Centrale Boerenleen bank zegt door zijn bestuur gezonden te zijn om dit feest mede te vieren, hetgeen hij met blijdschap heeft gedaan. Spreker houdt een keurige en gloedvolle rede, waar in hij de oprichters der Bank memoreert en hulde brengt aan het oude bestuur en het huidige bestuur, die getoond hebben en toonen alles voor de leden te zijn. Hij hoopt, dat allen in eendracht met het bestuur zullen medewerken ter bereiking van het doel „den boer omhoog". Spreker besluit zijn gloedvolle rede met de woor den: „Spaar, Heer, Spaar den Boer en Tuinder van Leidsch-cndam". Ook Pater van Heiningen spreekt woor den van hulde en dank voor de presta tie door het bestuur en den Raad van Toe zicht geleverd, dank zij het optimisme, waarmede allen steeds hun werk verricht ten. Tot slot dankte de directeur voor alle dank en alle lof hem en het bestuur ge bracht. Hij had niet zooveel lof verwacht, daar allen toch niets meer deden dan hun plichtsteeds zal hij en ook het bestuur en de Raad van Toezicht al hun krachten blijven geven tot groei en bloei der Bank. Hierna traden do heeren Gebr. Boes- nach uit Rotterdam op, die met hun verder gezelschap de aanwezigen een gezelligen en vroolijken avond bezorgd hebben. Er werd den geheelen avond uitbunding ge lachen en wij kunnen gerust verklaren, dat jong en oud zich hebben vermaakt. Het feestcomité had geen betere keus kunnen doen, daar ook alleen gezonde en goede humor gegeven word. Het was alles af. Gedurende den geheelen avond werden allen op overvloedige wijze getracteerd op taart, gebak, broodjes, enz. Er was van alles overvloed en den geheelen avond heerschte er dan ook een prettige stem ming en was de stemming er in. Het was dan ook ruim 3 uur in den morgen, toen men huiswaarts keerde. Zeer zeker komt den heeren van het feestcomité alle hulde en lof toe voor al hun werk en het zoo schitterend in elkaar zetten van het feeBt, dat alleszins geslaagd mag heeten. Met trots* kan de Boerenleen bank dan ook op dit. feest terugzien. Aan het einde bracht Burgemeester Keijzer als gast namens allen dank aan het Bestuur, den Raad van Toezicht, het Feestcomité, enz. voor den hoogst gezclli- gen avond en den schitterenden feestdag. TER AAR. Geitenfok. Onder begunstiging van het mooie weer werd alhier de jaar- lijlcsche Geitenkeuring gehouden, uitge schreven door de vereeniging „St. Pascha- lis" alhier. De opkomst was schitterend. De Keuringscommissie, bestaande uit de hee ren Zuidam, v. Noord en Clement waren ten zeerste tevreden over de groote op komst en spraken tevens hun tevredenheid uit, dat er zulke pisachtige exemplaren aanwezig waren. 20 Geiten kwamen voor een prijs in aan merking waarvan er 2 waren die een me daille kregen, en wel in de rubriek oude witte ongehoornde geiten, eigenaar H. Kie kens. In de één-jarige ongehoornde geiten verwierf één geit een medaille, eigenaar D. Verlaan. Daar het een prachtige groep geiten was, werden er door den heer Ver hoef, Rijksveeteelt-Consulent verschillende foto's genpmen, waarna de keuring was af geloopen. Maandagavond hield de R. K. Gei- tenfokver. „St. Paschalis" voor Ter Aai en Omstreken om half acht haar ledenver gadering in het café van den heer O. van Dam. De voorz., de hoer A. P. Uittewaa], opende de vergadering met den Chr. groet, heette allen welkom en hoopte, dat deze avond zou mogen bijdragen tot groei en bloei van de vereeniging. Do secr., de heer W. Togni, leest de no tulen, welke onder dank worden goedge keurd. De voorz. deelt dan mede, dat er een obligatie geschonken is van 50.als ca deau voor de vereeniging, waarvoor de voorz. den milden gever dank brengt, uit naam van de vereeniging. Een warm ap plaus volgt hierop. De Penningm., de heer C. Iloogervorat Azn., leest een keurig verslag over het af geloopen boekjaar. De inkomsten waron 403.44 1/2, do uitgaven 233.22, aldus een batig saldo van 170.22 1/2. De boeken on bescheiden werden nagezien door twee aan wezige leden, die rapport uitbrachten en aDes1 in de best orde bevonden. De voorz. dankt den penningm. voor diens accuraat beheer. Voorts wordt het dekgeld, als andera jaren, bepaald op 40 cent. De voorz. deel de hierna de prijzen van dc Geitonkeuring aan de prijswinners uit, waarbij hij een toe passelijk woord sprak tot 'de loden voor him opkomst bij de keuring, hopend, dat z:j zoo voort mochten blijven gaan. De aftredende bestuursleden C. Hooger- vorst Azn., J. C. v. d. Boogaard, en C. van Zaal worden met algemeene stemmen her kozen. Van de rondvraag werd door nio- mand gebruik gemaakt. Hierna werden 7 prijzen verloot. Dpn Ion prijs f 2.70 won J. de Brijn, en de an dere 6 prijzen van 2.de hoeren W. v. d. Pijl, J. Verlaan, Jac. Valentijn, C. Turk, C. Hoogervorst Lzn., en Jac. Vork. Do voorz. dankte de leden voor hun aan gename medewerking en sloot do verga dering met den Chr. groet. VOORSCHOTEN. Brand. Gisteravond ontdekte men brand in de graanmalerij van de firma 8. aan den Rijndijk alhier. Eenige zakken meel waren in brand geraakt- Nadat men met water den brand had gcbluscht en de brandende zakken verwijderd had, was grooter onheil voorkomen. Financiën en Economie Leeningen. De Spaaruebank te Haarlem bericht, dat ten haren kantore de inschijving is opengesteld op een 5 pet. Eerste Hypothe caire Gegarandeerde Obligatioleening groot 120.000 nominaal ten laste van- de Orde der E.E. Zusters Cnrmelitessen van het Goddelijk Hart van Jezus (rechtsper soon: Stichting voor verlatene kinderen) te Sittard aangegaan ten behoeve van het St. Jozefshuis „Sancta Trinitas" te Haar lem tot den koers van 100 pet. Teneinde beter aan de vele aanvragen tot opname van beschermelingen to kun nen voldoen en het liefdewerk tot groote ren bloei te kunnen brengen, wenscht do „Stichting voor verlatene kinderen" te Sittard ten behoeve van het S't. Jozefshuis „Sancta Trinitas" te Haarlem oen geld- leer.ing aan to gaan, groot f 120.000. ren tende 5 pet. 's jaars, ter bestrijding der bouwkosten van een nieuw kinderhuis mot kapel aan den Zijlsingcl, hoek Brouwers- kade te Haarlem, mede ook ter aflossing van eenige vlottende schulden. Advertentsën. Ledenvergadering van de- VercJenigklk Instituut voor Tropische Qreneeskunde Rotterdam-ZLeiil/n ot terdam op/WoehSclag 9 Oct. des avond/ te 8.30 uur in het Ziekenhui/ voor Scheeps- en Tropische' ziekten der Ver eeniging, Oosterkade 10. 2808 DE SECRETARIS. Franchlmon's jenever en I I (Brandewijn, Zijn eerste kJaljE'it, hoog fijn, Franchimon'sWijfen^urofzoct Zijn heel goolioActi «tra goed Franchimcn'skif«ren^n Tabak Heeft iedere ®pk«- ejRag op zak Die FrandiiBn'^-waron loert [kennen, Kan nooit aan ajidere soorten 170 [wennen. Tel. 1611, Haarl.straat204 3 0CT0BER-PI1PEN CADEAU! LikÉpenWfctteÉictuör Het beste midd# tewifle hard nekkigste Likdofrnsjn M/ratten p. fl, 25/eei «O fct. Alleen wrlcrijnbiar: Drogisterij lAnTltflHSEK 117 HAARL.STR. 117. g, ÖËGSTGBËST Re$!k#i-Week 25 feEP3>=2 OCT. 3S

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 9