UIT DE OMGEVING Valsche munters. Vervaardigers van v al s che kwartjes aangehouden. In de laatste weken werden, vooral op den Imker-Maasoever 'te Rotterdam, vele valsche kwartjes ontvangen door sigaren- winkeliers en tramconducteurs. Veertien dagen geleden werd bij een sigarenwinke lier valsche kwartjes in beslag genomen, die deze te goeder trouw in zijn bezit had. Op 20 September werd door een ande ren sigarenwinkelier aan een politieagent op den Hilleweg medegedeeld, dat hij oven te voren gemerkt had, dat een zijner klanten in het bezit van valsche kwartjes was. Op deze aanwijzing heeft de agent •een 43-jarigen werkman aangehouden, op wien zeven valsche kwartjes gevonden werden. Bij huiszoeking in d'c woning van dezen man werden matrijzen en materiaal voor de vervaardiging van valsoh geld ge vonden. Tijdens het onderzoek meldde zich een man aan de woning, die geen me- dedeeling wensohte te doen omtrent het doel van zijn komst. Op dezen man wer den veertien valsche kwartjes gevonden. Ook in zijn woning is huiszoeking gedaan en werd eveneens materiaal voor de ver vaardiging van valsch geld gevonden. Ook werden er 21 valsche kwartjes ontdekt, die verstopt waren. Behalve deze man, een 31- jarige koopman, zijn later nog aangehou den een 28-jarige schoenmaker en een 48-jarige monteur, beiden wonende in het westelijk stadsdeel, die verdacht worden van medeplichtigheid. In hun woningen is eveneens materiaal voor vervaardiging van valsch geld zoomede valsche kwartjes gevonden. Ook deze twee zijn opgesloten. Alle vier mannen zijn ter beschikking van de justitie gesteld en naar het Huis van Bewaring overgebracht. Vermoedelijk zijn in het geheel ongeveer vijftig valsche kwartjes uitgegeven. Inbraak met bedreiging. In den nacht van Zondag op Maandag, toen de bewoners van Scha gen deelnamen aan festiviteiten ter gelegenheid van de winkelweek, is, naar het „Hbld." meldt, ingebroken bij de alleenwonende weduwe mej. Schut, aldaar. Onder de bedreiging: wijs de plaats aan waar je geld ligt., of je leven is er mee gemoeid, moest de weduwe haar geld kistje en haar gouden sieraden afstaan. De da-der is nog niet bekend. Brutale winkeldievegge. Maandag is in een magazijn aan de Hoogstraat te Botterdam een juffrouw ge komen, die vroeg of men daar haar regen mantel kon repareeren. Bij onderzoek bleek de mantel niet meer te herstellen te zijn, waarna de juffrouw den winkel ver liet. Zij had evenwel kans gezien, in dien tusschentijd een nieuwen regenmantel aan te trekken en haar oude daar overheen aan te doen. Een van de winkelbedienden heeft dit gezien en hij liet de juffrouw aan houden. Zij had een tasch bij zioh, welke bij onderzoek gevuld bleek te zijn mot al lerhande dames-onderldeeding, welke was gestolen uit winkels aan de Hoofdsteeg, den Coolsingel en de Hoogstraat. Zij is opgesloten. Groote schade door baldadigheid. De Kotterdamsche straatjeugd heeft Maandagavond weer eenige bedenkelijke staaltjes van zijn kunnen getoond. Om streeks 8 uur werd brand ontdekt in een paar spoorwagens, staande op het ran- geer-emplacement aan den Parallelweg te Rotterdam. Eenige opgeschoten jongens hadden in de wagens tevoren een vuurtje gestookt en zoo den brand veroorzaakt. Om kwart voor tien reed Maandagavond een oonvooitrein van de Maashaven door de Putschelaan op weg naar het rangeer emplacement aan den Parallelweg. De trein bestond uit circa 40 goederenwagons. Toen de elfde wagen van den trein de wissel gepasseerd was, hebben eenige jon gens den wissel omgetrokken, waardoor de twaalfde wagen over het tusschenspoor naar het linkerspoor reed. De elfde wagon werd daardoor al spoedig uit de rails getrokken. Enkele meters verder begon deze wagon tc kante len en weldra sloeg de wagon, welke was geladen met graan, om. In zijn val nam hij den twaalfden wagen, welke, eveneens met graan was geladen, mee. Met oorverdoo- vend geraas vielen de beide wagens over den weg. Van den tienden en den dertien don wagen werden de buffers vernield. De tiende wagen werd met geweld uit de rails getrokken, die daardoor over een grooten afstand werden verwrongen en ontzet. De trein kwam met een hevigen schok tot staan. De achttiende wagen een ledige kolenwagen werd opgewipt en uit de rails getild. De buffers van de zen wagen knapten af cn de overige uit stekende deelen drongen in den voor wand van den daarop volgende wagon. De staartvan den trein bleef op do kruising van Putschelaan en Hillevliet staan. Het verkeer over dezen weg werd daardoor volledig afgesloten. Aan de spoorbaan zoowol als aan de omgevallen wagens is veel schade toege bracht. Eerst te middernacht konden de voor den Hillevliet staande wagens worden weggehaald en op dat oogenblik konden de wagens van lijn 13, op welke lijn het verkeer geheel gestremd is geweest, weer doorrijden. De politie heeft dadelijk een onderzoek ingesteld, waaruit is gebleken, dat voor bijgangers vier jongens hard hebben zien wegloopen, toen de wagens derailleerden. Deze jongens waren even te voren bij den wissel geziem BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. SPOORWEGRAMP IN RUSLAND. 15 dooden, 26 gewonden. Van een personentrein op het traject Moskou—Siberic zijn, SO K.M. van Wjatka verwijderd, 6 wagons ontspoord, waarvan er 2 volkomen vernield werden. Vijf en veertig personen werden ge dood, 26 ernstig en deels licht gewoncL Gecompliceerd treinongeluk in Pennsylvania". Uit St. Clair (Pennsylvanië) wordt ge meld: Een goederentrein bestaande uit 34 kolenwagens reed door het weigeren der remmen in groote vaart langs den hellen den spoorweg naar beneden. Na eenige ki lometers geraakten twintig wagons los en vielen van den spoordijk op den straatweg. In het donker reed een vrouw met haar auto op de, op den weg liggende wagens in, en werd zwaar gewond. Eerst na acht kilometer gelukte het den machinist den trein tot stilstand te bren gen. Tragisch ongeluk te Berlijn. Uit Berlijn wordt gemeld: Maandag avond haalde de 66-jarige landeigenaar v. Wollank, die zelf verlamd is, zijn pas her stelde. vrouw uit het ziekenhuis. Bij den Kurfürstendamm werd de auto. waarin ook nog een verpleegster zat door een snelrijdenden auto met zulk een kracht aangereden, dat hij omversloeg. Fran von Wollank werd zoo ernstig gewond, dat zij spoedig overleed, terwijl ook haar echtge noot in den loop van den nacht stierf. De verpleegster is ernstig gewond. De auto, die het ongeval heeft veroor zaakt, was slechts licht beschadigd. De familie Von Wolank is bekend door haar groote schenkingen, totaal ongeveer 20 millioen mark. aan de Berlijnsche armen. BRANDEN. Elf dorpswoningen in tie asch gelegd. Het plaatsje Hackstock in het gebied der Muehl (Oostenrijk) is gisteren door een zwaren brand geteisterd. Elf huizen zijn hierbij door het vuur verwoest, waar onder de school en de kapel. Een inwo ner werd bij het blusschingswerk zoo zwaar gewond, dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Groote brand te Saloniki. In het centrum van Saloniki is Maan dagmiddag brand uitgebroken. Tengevol ge van den krachtigen wind breidde het vuur zich spoedig uit en nam het ontzagge lijke afmetingen aan. 80 huizen zijn ge heel afgebrand. Vijf menschen zijn daar bij omgekomen. De materieel© schade wordt geschat op 70 millioen drachm"-"- Groote brand in Portugal. Een hevige brand heeft te Urgonalhe bij Vilanafeira een carrosseriefabriek vernield De matarieele schade is zeer groot, ter wijl een tweetal arbeiders in de vlammen omkwamen. Een gevaarlijk redacteur. In verbinding met de Duitsche bommenleggers? Op 8 September werd in Kanden we gens landlooperij een man veroordeeld, die zich als Wilhelm Heinrich Hindeminth, ge boren in 1901 te New Yersey (Ver. Staten) en woonachtig in Hamburg uitgaf. Bij onderzoek bleek dat de man nie mand anders was dan de redacteur Rudolf Wiesner. Voorts kwam aan het lioht. dat de gearresteerde in gemeenschap met. twee andere deserteurs eenige weken geleden een inbraakpoging had ondernomen in het artillerie-munitiedepot Alt-Harzdorf (Ijij Reichcnberg in Bohemen). Zij hadden zich naar hij bekende, in het bezit van munitie willen stellen, waarvoor zij in Duitschland goede afnemers hadden. Men gelooft derhalve, dat Wiesner met de bedrijvers der bomaanslagen in verbin ding stond. Verder werd bewezen, dat hij langen tijd geleden een spoorwegaanslag bij Wei- mar had pogen te ondernemen, waar hij een trein in de lucht wilde laten vliegen om de passagiers te berooven. Zweedsche vrachtboot vergaan. Uit Elisabeth City (Noord-Carolina), wordt gemeld: Ten Noorden van Kill De- vil Hill is een Zweedsch vrachtschip ten gevolge van de hooge zee gestrand. De kustwacht slaagde erin, de geheele uit 21 personen en een vrouw bestaande be manning te redden. Het schip werd door de golven tegen het wrak van de twee jaar geleden daar ter plaatse gezonken ^Para guay" geworpen en sloeg da-artegen te pletter. Roemeensch bandiet door zijn vriend gedood. In de nabijheid van Tulcea in Roemenië heeft men het lijk gevonden van den be- ruchten bendeleider Cocos, die maanden lang de bevolking van de Donaudelta heeft, geterroriseerd. Naar verluidt moet. hij door zijn eigen vriend zijn doodgeschoten, die aldus de premie van 100.000 lei wilde verdienen, die op het hoofd van Cocos was gesteld. Kinderverlamming in Barmstedt. Onder de schoolkinderen van Barmstedt en naaste omgeving is een epidemische verlamming uitgebroken. Tot. nu toe zijn reeds drie gevallen met doodelijken afloop geconstateerd. Op bevel van de politie zijn de scholen voor 14 dagen gesloten. Een oude misdaad opgehelderd. Naar uit Dresden (rcgeeringsdistrict Frankfort a. d. O.) wordt gemeld, is thans na. 10 jaren de destijds raadselachtige verdwijning van den landbouwer Deikert te Grunow, opgehelderd. Nadat, dezer dagen in een wel bij de boerderij een geraamte was gevonden, het welk, naar men vermoedde, van don ver dwenen Deikert was, heeft de politie vrouw Deikert en haar drie zoons, wegens ver denking van moord in hechtenis genomen. De vrouw van den gevangenbewaarder is er thans in geslaagd vrouw Deikert tot een bekentenis te krijgen. Zij verklaarde, dat zij op een Zondag in 1919 met haar man twist heeft gehad, waarbij hij haar bedreigde. Haar zoon Paul is toen zijn va der nagegaan en heeft hem in de schuur gewurgd. Vrouw Deikert heeft later haar beken tenis voor den rechter herhaald. Tijdens het verdere verhoor legde Paul tenslotte ook een bekentenis af, nadat hij na middernacht voor het. opgestelde ge raamte van zijn vader was geplaatst. In hoeverre de andere zonen bij den moord betrokken zijn geweest is uog niet bekend. Ruitefttkrasser veroordeeld. Voor het politiegerecht te Woolwich is de 29-jarige Daniel Lynch tot 5 pond ster ling boete veroordeeld, wegens het be schadigen van drie rditen met een glas snijder. Op de vraag, of hij bekende, de daad gepleegd te hebben, verklaarde de man, dat hij dronken was en dus niet wist, of hij liet gedaan had. Te Londen zijn intusschen nog twee jon gens van 19 en 20 jaar gearresteerd onder beschuldiging, in vereeniging moedwillig 3 ruiten beschadigd te hebben. De epidemie der ruitenkrasserij is in tusschen ook naar Liverpool overgeslagen In één der voornaamste straten aldaar zijn bijna alle ruiten der groote winkels aan één zijde der straat met horizontale, diepe krassen bedekt. Een maaltijd van tachtigjarigen. De heer Albert Griotteray is behalve gewezen gemeenteraadslid van Coulom- miers, waar hij woont, oud-strijder uit den oorlog van 1S70; maar hij is vooral een le venslustige, krasse oude heer van 84 jaar. Hij heeft den aardigen inval gehad Zondag al zijn medeburgers van boven de tachtig aan een dejeuner te vereenigen, een maal tijd, die bijzonder goed moet zijn geslaagd. Zestien oude heeren, die te zamen 1294 jaar oud waren, hebben er aan deel geno men. Er is o.m. gedronken op dengecn die het eerst honderd jaar zou oud zijn en toen de champagne was geschonken, heb ben eenige der gasten veel succes gehad met het zingen van liedjes van fiet oude repertoire. LISSE. GEMEENTERAAD. Een duur hoekje. Dwarsdrijverij van een ingezetene. De Blok huis-barricades verdwijnen. Een kinderfeest zonder muziek zou geen feest zijn. De doktoren achten inenten niet noodzakelijk. Gisteravond te 8 uur kwam de Raad in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester Eenhuis. Aanwezig alle le den. De voorz. opent de vergadering, waarna het gebed wordt voorgelezen. Daarna wordt begonnen met de afhandeling der agenda. 1. Bespreking aanbod van den heer J. Souverein, om van zijn perceel Heereweg No. 208a een hoek af te staan ten behoeve van den openbaren dienst. Het voornemen van den heer Souverein, om het interieur van zijn winkel te moder- niseeren, is aanleiding geweest, om te trachten hier te gelijker tijd verbetering te brengen in den hoek HeerewegVier kant. De heer Souverein is bereid een schuinen hoek van 1.35 M. van zijn perceel ten behoeve van den openbaren dienst af tc staan, mits de daaraan verbonden kos ten van verbouw voor rekening der ge meente komen. Deze kosten worden door de firma B. van der Zaal geraamd op 1500 en zijn door den gemeente-opzichter ji:ist bevonden. De heer Noorland vraagt, of er geen andere verbetering mogelijk is. Kan de ge heele muur niet iets terug. Spr. vraagt zioh af of deze geringe verbetering 1500 waard is. Do heer Sobels wil deze verbetering met beide handen aangrijpen. De heer v. Kestere-n zegt-, dat aan grond wordt gewonnen 0.9 IVI2. De gemeente koopt dus een oppervlakte van 0.9 M2. en dan vindt spr. het bedrag te hoog. De heer Langeveld vindt liet een groot lapwerk. Praktisch is het geheel geen ver betering. Door een mooier winkelpui daar wordt het verkeer op dat nieuwe stukje trottoir nog grooter. Weth. Tromp zegt, dat het gezicht op dezen hoek door de voorgestelde verbete ring verruimd wordt. De heer A. H. Schrama merkt op, dat de heer Souverein reeds lang het plan had zijn huis te verbouwen en er thans een slaatje uit wil slaan. Spr. ziet het belang van deze groote uitgave niet in. Wethouder Warmerdam zegt, dat B. en W. geweigerd hebben vergunning tot ver bouw te geven, of deze hoek moest verbe terd worden. Het voorstel van 1500 zou spr. niet graag verdedigen. Een behoorlijk bod dient de Raad echter te aanvaarden, omdat een verkeersverbetering en een dorps-verfraaiing wordt bereikt. De voorz. merkt op. dat het geen voor stel van B. en W. is. B. en W. geven al leen het resultaat der onderhandelingen. Toegelicht wordt, dat achteruitzetting van den gevel is besproken, maar wegens den toestand van het huis niet mogelijk is gebleken. De heer Pijnacker zon thans geen be slissing willen nemen; een verbreeding langs het geheele gebouw zou spr. zeer toe juichen. De heer Segers wil een maximum-be drag noemen van 500 en dan aan B. en W. de onderhandelingen overlaten. Een af doende maatregel is dit echter niet, zooals blijkt op den hoek van de Kanaalstraat, welke hoek ook stomp is en toch zeer ge vaarlijk blijft. De heer C. Schrama meent, dat wanneer het geen afdoende verbetering, 500 ook te veel is. Een hoekverbetering op deze wijze is spr. geen 100 waard. Gehoord deze besprekingen zullen B. en W. zich nogmaals met den heer Souverein in verbinding stellen. 2. Verhuur van het perceel Bond straat 5, aan de N.V. Belle en Teeuwen alhier. De gevraagde hum-prijs bedraagt 3.50 per week. Deze woning moet met andere woningen worden afgebroken voor eene stichting in het algemeen belang, doch daartoe kan vóór het voorjaar 1930 niet worden overge gaan. De N.V. Belle en-Teeuwen geeft voldoen de garantie, dat de woning wederom tijdig oi.tiuimd zal zijn door eene boete te ver beuren van 1000 als zij 1 Mei 1930 niet ontruimd is. Z. h. st, goedgekeurd. 3. Aankoop van gTond voor de ver bree ding van den Achterweg vanaf de Esschen- Iaan tot aan de Akervoordcrlaa-n. Verschillende eigenaren van aangren zende gronden hebben op zeer royale wijze hunne medewerking tot verbreeding verleend en anderen daarvoor eene ver goeding gevraagd, die billijk te achten is. Aangekocht worden van den heer D. Guldemond, alhier 125 M2., tegen den to taalprijs van ƒ300. Van den heer C. van Klaveren, alhier 87 M.2, tegen den prijs van 2 per M2.; van den heer A. C. van Rui ten en consorten alhier 150 M2., tegen den prijs van 1.25 per M.2 van den heer W. F. de Vink, alhier. 40 M.2, tegen den prijs van ƒ1.25 per M.2van den heer P. Ro mijc, alhiejv 336 M.2, tegen den prijs van 1 per M.2; van den heer J. M. J. L. A. Speelman, te Sasser.heim, 155 M.2, tegen den prijs van ƒ1-— in totaal; van den heer H. Slegtkamp. alhier, 82 M.2. tegen den prijs van 1.in totaalvan den heer G. Duineveld, alhier. 20 M.2, tegen den prijs van f 1.in totaal; van den heer G. Weijers, alhier 36 M.2, tegen den prijs van 1, in totaal 1050, met de voorwaar de. dat een hek wordt geplaatst. De heer Verduyn vroeg, hoe breed de weg wordt. Weth. Tromp antwoordde van 6 M., de verbreeding bedraagt 2 M Het voorstel werd daarna z.h.st. aangenomen. 4. Verzoek van verschillende ingezete nen om maatregelen te nemen dat de rooi lijn voor de tuin Van de firma Gebr. Blok huis langs den Heereweg nabij de z.g. tol teruggebracht wordt. De heer Verduyn vraagt, of de laatste week nog onderhandeld is met de firma Blokhuis. Weth. Tromp antwoordt, dat dit het ge val is geweest. De firma Blokhuis vraagt 10.per M.2 en plaatsing van een hek, Het stuk is circa 80 M.2 groot. De heer Sobels zegt, dat het duur is, maar er hebben reeds eenige ongelukken plaats gehad. Principieel is het natuurlijk onjuist, maar er is weinig kans, dat ande ren het voorbeeld van de firma Blokhuis zullen volgen. Spr. wil daarom voorstel len de grond aan te koopen en wel op dit oogenblik, vóór dat de grond beplant wordt, anders moet men weer een half jaar wachten. De heer A. H. Schrama gevoelt veel voor het voorste], wanneer het Rijk de helft betaalt. De heer Sobels wijst er op. dat het Rijk in ieder geval een rijksdaalder betaalt. De heer Verduyn vindt het jammer, dat dit voorstel in den Raad komt. Men kweekt er dwarsdrijvers mee. Spr. zou bij het Rijk aan willen dringen op onteigening. En wanneer een beslissing wordt geno men, zou spr. een dergelijk besluit ook voor de Zuidzijde der gemeente wen- schen. De voorz. raadt aan te wachten op de nieuwe wet. Spr. zal het in Den Haag be spreken. De heer Sobels merkt op, dat de voorz. doet alsof het een nieuwe,kwestie is. Het is in Den Haag reeds zoo dikwijls bespro ken. De heer Pijnacker wil thans ook de knoop doorhakken. Wanneer die heg spr. toebehoorde, zou hij die niet durven laten staan wegens den hoogstgevaarlijke.il toe stand. Weth. Warmerdam zegt, dal als eene daad van het gemeentebestuur goed is, het déze zal zijn. Spr. heeft de vaste over tuiging, dat wanneer de' Raad wil wach ten op het Rijk. de firma Blokhuis zegt: „dan trek i k mijn voorstel in en bots er dan voorloopig nog maar eens tegen op Ook voor de pfh bij dr. de Graaff heeft het Rijk een ruim standpunt ingenomen. Het is voor het Rijk ook wat waard, dat dit obstakel verdwijnt. Het is de wensch van de geheele gemeente, dat hier verbete ring komt. zoowel in het Noord-en als het Zuiden. Wanneer de heer Sobels een voor stel doet, wil spr. dit zeker ondersteunen. De heer Sobels doet daarna het voorstel om over te gaan tot aankoop van de per- ceelen grond toebehoorende aan de Gebr. Blokhuis in het N. en Z. der gemeente te gen den prijs van 10.per M.2 De heer Segers zegt, dat. hij voor geen 100 maal van dit bedrag het risico op zich zou willen hebben, wat de familie Blok huis draagt. Wanneer een ongeluk ge beurt. dan komt dit neer op de familie Kokhuis. Hot voorst el-Sobels in stemming ge bracht wordt met alg. st. aangenomen. Vaststelling van eene verordening, hou dende verbod tot het telen van bepaalde aardappelen soorten. Het is verboden als eigenaar, huurder of gebruiker van gronden in deze gemeen te. daarop aardappelen te telen, bekend onder den naam van Bravo, Kampioen, de Wet en Bintje. De verordening werd. vastgesteld. Verkeersregeling langs den Heereweg vanaf het postkantoor tot en met het raadhuis en een gedeelte Achterweg op 2 October a.s. ter gelegenheid van de te houden harddraverij. Op dien dag zal het verboden zijn op den Heereweg vanaf het postkantoor tot het Raadhui-;, het Vierkant en den Ach terweg vanaf den Heereweg tot het per ceel Achterweg No. 6 motorrijtuigen of andere voertuigen te plaatsen, tenzij zulks tot hot oogenblikkelijk in- of uitlaten van personen of tot het onafgebroken laden of lossen noodig is. Kasgeldleeing van 160.000 ten be hoeve van den bouw en uitbreiding van bijzondere scholen. Besloten werd de leening aan te gaan bij de Coöp. Boerenleenbank tegen een rente van 5 pet., geheel af te lossen uiter lijk 1 Juli 1930. Goede hoop bestaat echter, dat de lee ning definitief geplaatst kan worden- te gen een rente van 4 7/8 pet., pari, op te nemen in vier termijnen. Derhalve zal het waarschijnlijk niet noodig zijn de geheele kasgeldleening op te nemen. In afwachting van de definitieve sluiting zijn echter on middellijk gelden voor termijnbetalingen noodig. Ingekomen stukken en mededeelingen. Medegedeeld wordt, dat mej. Boekei is toegelaten als kweekelinge aan de open bare school op een salaris van f 00 per maand. Naar aanleiding van het Raadsbesluit tot toekenning der jjieuw te bouwen wo ningen van „Volksbelang" aan degenen, die daarvoor het meest in aanmerking komen, deelt de heer Segers mede, dat een ledenvergadering is gehouden, en hoewel de regeling een tegenvaller was, heeft de vergadering toch de billijkheid en noodzakelijkheid van dit besluit inge- Bij de rondvraag informeert de heer A. H. Schrama naar het verbod om ©en reclame-plakkaat op een bepaalde woning te plakken. Toegelicht wordt, dat dit bij Provinciale verordening verboden is. Voorts vraagt spr. hoe de onderhande lingen met baron Van Harden'oroek zijn afgedaan. Spr. meent, dat bepaald was, dat. schuiten, niet in dienst van concur renten, dc vaart vrij konden gebruiken. Thans blijkt dit met het geval. Er ligt een boom over de vaart; verschillende sohuitenvaarders zijn niet doorgelaten. Als de zaak zoo staat, spijt het spr, dat aan den heer Van Hardenbroek doorvaart in Veenenburg is gegeven. Dan. heeft spr. nog een voorstel, n. om aan de commissie voor de kinderfees. ten een subsidie te verleenen. Wegens geldgebrek kan er dit jaar bij het kinder feest geen muziek worden gegeven. Ei- nemen 200 kinderen meer aan het feest deel en er is f 200 minder ontvangen. De heer Verduijn wil B. en W. mach tigen een bijdrage te geven, wanneer de commissie met een verzoek kómt. Weth. Warmerdam ziet gaarne een be sluit, dat de. Raad genegen is bij te dra gen. Wanneer zooals de heer Schrama reeds zeide de prijsjes voor de wed strijden verminderd moesten worden, er geen muziek zou zijn enz., zou spr. dat zeer spijtig vinden. De heer Sobels sympathiseert met het kinderfeest. Met het oog op de toekomst acht spr. het echter beter geen subsidie te geven, tenzij subsidie langs een om weg, door een bijdrage aan de Muziek- vereeniging. De heer Noorland gevoelt eveneens veel voor dit feest. Spr. is echter niet voor subsidie, omdat een groot deel der Geref. gemeente aan het feest niet zal deel nemen. De heer Segers merkt op, dat, wanneer het feest op 31 Aug. werd gevierd en niet één dag voor de harddraverij, het een geheel ander karakter zou dragen. De hee-r A. H. Schrama- zegt, dat de viering op 31 Augustus een punt van bespreking heeft uitgemaakt. Het feest zou dan echter op een tijdstip vallen, waarin de commissieleden het veel te druk hebben, en het teekenen op de lijsten ook sterk in 't gedrang zou komen. Het feest is en blijft een echt Oranje-feest, De opwerping van den heer Noorland acht spr. geen bezwaar; het zal immers slechts zelden voorkomen bij het verleenen van een subsidie, dat de- geheele ge meente daarmee sympathiseert. De heer Pijnacker kan geheel en al meegaan met het voorstel-Verduijn, n.l. B. en W. vrijheid van handelen te laten. Dit voorstel werd daarna z. h. st. aan* genomen. De heer Van Ke ster en «vijst op de ge vaarlijke plaatsing van de brugleuning in den Achterweg bij den heer Damen. De heer Segers vraagt, of het nog in bespreking is geweest bij B. en W., om de harddraverij-feesten af te lassen we gens het alastrim-gevaar. Spr. zou niet graag op zijn verantwoording nemen wanneer na het feest zich een geva-l zou voordoen. De voorz. antwoordt, dat B. en W. niet tot aflassïng der feesten zullen overgaan. De heer Verduijn vraagt, of van ge meentewege de vaccinatie niet dient te worden aangemoedigd. Geantwoord wordt, dat de geneesheeren ter plaatse het inenten van j-onge kinderen nuttig, doch algeheele re-vaccinatie niet noodzakelijk achten. De doktoren hebben echter wel verzocht, om, als zich een ge val mocht voordoen, een gebouwtje ter isolatie van den zieke ter beschikking te stellen. B. en W. hebben over dit laatste reeds onderhandelingen gevoerd. De heer Sobels vraagt, -hoe het staat met de onderhandelingen over de brug over de Leidsche Vaart. De weg is daar thans onberijdbaar. De voorzitter antwoordt, dat de weg in onderhoud is bij de gemeente. Vroeger meende men, dat de Spoorwegen daarme de belast waren. Over de brug worde:: nog steeds onderhandelingen gevoerd. De heer Kuipers vraagt een lantaarn, in de Nieuwstraat. De heer Noorland informeert naar de plannen, voor een badhuis en zwemin richting. De heer Sobels: Men heeffc nu weer 6 maanden tijd! ■- 1 ns

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8