Juidurtslacj Optae Verton LUCHTVAART Advertentiën. Boekhoudster min tot doelpunten in staat, zoodat de rust aanbreekt zonder dat een der partijen het 1 doel heeft gevonden. In de tweede helft komen, na een kort overwicht der thuisclub, dc Hagenaars, thans geholpen door den wind, gevaarlijk opzetten. Keeper Radstok weet evenwel erger te voorkomen. Ook de Alphia-aan- vallen brengen, door het slechte verband in de voorhoede, geen resultaat. Dan volgt eensklaps een doorbraak van R.V.O., do links-buiben zet het leder voor naar den rechtsbinnen, die onhoudbaar doelpunt 10. Alphia zwoegt hard om den achterstand te verkleinen, doch resultaten blijven uit, zoodat einde onveranderd aanbreekt. A. S. C. I—Olympia I 1—4. Op het A. S. C.-terrein aanschouwden een handje vol voetbal-enthousiasten langs de lijntjes en nog minder op de tribune, deze vriendschappelijke ontmoeting van A. S. C. tegen Olympia», die naar wij ver onderstellen, was bedoeld als een „oefen- wedstrijd" voor de oompetitie. We moeten echter constateeren, dat aan het spel van A. S .0. nog veel ontbreekt orn met succes de tegenstanders te kunnen bestrijden, al moet dan ook een uitzondering gemaakt worden voor Josson), Jansen en Brouwer, wier spel zoo niet schitterend, dan toch boven de andere spelers uitkwam. Van Goor als rechtsbuiten vertoonde de allures van een hoopvol voetballer. Schmidt ver vulde de taak van midvoor buitengewoon tactloos, geen spclverdeeling, in tegenstel- j ling met het spel van den midvoor Krom uit Olympia, die een zeer goede midvoor was. De Olympia-mannen waren over 't al gemeen hajidig met den bal. Voor de rust is door A. S. C. nog vrij goed gespeedd. en telden wc eenige pracht- schoten van Jansen, de aanvallen waren echter te doorzichtig en de Olympia-backs waren goed in hun opstelling en trapvast. Even voor de rust maakte de midvoor een goal <0—1). Xa de rust is Olympia de meerdere ge bleven tot het einde toe, het samenspel werd steeds minder bij A. S. C. en hiervan profiteerden de uitstekend spelende mid voor Krom die er vervolgens 02 van maakte, v. Goor deponeerde ee% hal in de Olympia-touwen (12). Midvoor Krom was nog niet tevreden en maakte er nog twee doelpunten bij (14). En hiermede kwam het droevige einde voor A. S. C.1 Alphen II—A.D.O. Ill 2—3. De Hagenaars hebben verdiend gewon nen, hun spel was beter dan dat van do thuisclub en het is voornamelijk aan het doelloos trappen der Haagsche voorhoede te danken, dat meerdere doelpunten zijn uitgebleven. Bij Alphen was het verband in de voorhoede bijna geheel zoek, de rechtsbuiten vooral bracht er niets van te recht en stond op de vreemdste wijze te schutteren. In de tweede helft dachten we de thuisclub den achterstand nog te zien inhalen, doch de voorhoede bleek tot doel punten niet in staat. Om twee uur werd onder leiding van den heer Rijsdijk, die correct leidde, aangevan gen. Het spel is nauwelijks 10 minuten oud, alsB Alphen uit een voorzet van litiks door haar midvoor reeds de leiding neemt. A.D. O. laat zich dan niet onbetuigd en brengt binnen een paar minuten den stand op ge lijken voet. De Hagenaars zijn dan, ge steund door den wind, telkens in den aan val, doch hun voorhoede zoekt het doel meestal in de lucht. Toch gelukt het hen weldra uit een corner de leiding te nemen. Weer volgt een Haagsdhe aanval, waarbij met een ver, hard schot uit het midden de voorsprong andermaal wordt vergroot. Hier na is het rusten. In de tweede helft verkleint de thuis club uit een strafschofc door haar rechts binnen weldra den aahterstand. Eenigen tijd oefent Alphen eenig overwicht uit, maar weet dit niet in doelpunten uit te drukken. Dan komt AJXO. weer aan de beurt, doch aan den anderen kant houdt do verdediging stand, zoodat het einde komt met een 32-overwinning voor A.D.O. R.K. FEDERATIE. Mulo wint het kampioenschap. Gisteren werd te Zaandam tusschen V. V.Z. en Mulo gespeeld om het kampioen schap der R.K. Federatie van vorig sei zoen. De Helmondsehe club won met 31 en legde daardoor beslag op den titel. Lisse ITeijlingen I 4—2. Het eerste elftal van Teijlingen had aan vankelijk voor de competitie moeten spe len, doch deze wedstrijd werd uitgesteld. Op he.t, laatste moment werd dan bovenge noemde wedstrijd gespeeld. Om 2.30 uur is Lisse volledig iu het veld Daartegenover staat Teijlingen met drie invallers. Onder leiding van den heer Th. Bezu wordt de bal aan het rollen gebracht. De vrij sterke wind, welke dwars over het veld staat, doet wel eenige afbreuk aan het, spel, doch de wedstrijd is het aanzien len volle waard. Het spel gaat zeer vlug op en neer. In de eersle helft was het Teijlingen, dat schitterend in vorm was, waarbij Lisse niet veel had in te brengen. Voortdurend waren de Sassenheimers in het offensief, zoodat de rust dan ook in trad met 21 voor Teijlingen. Xa de rust werden de bordjes eeiiigs- zins verhangen. In een prettig gespeelde tweede helft, voerde Lisse den stand op tot, 42. Alle Teijlingers hielden echter taai vol. Lisse heeft vooral na de rust ge daan wat zij kon. Om 2.30 uur ontmoetten Teijlingen 3 en Lisse i elkander op het Sporthoff. Onder leiding van den heer F. Hohman Wz. werd de bal aan het rollen gebracht en al da delijk blijkt, dat de Lissenaren elkander beter begrijpen dan de Teijlingers. Met rust is de stand reeds 13 voor Lisse. Xa rust heeft Teijlingen haar opstelling ©enigszins gewijzigd, doch dit baat niet veel. De Teijlingers zijn uit vorm en het einde breekt aan met 03 voor Lisse. Teijlingen JuniorenLisse II Junioren t peelden om 1 uur op het Sporthoff een aangenamen wedstrijd waarbij zij het tot iecn gelijk spel brachten (11). SJ.C. I—G.D.A. I 7—5. In een zeer vriendscha/ppelijken wed strijd heeft gisteren S.J.C. I zich gemeten met haar robuste Westlandsche sport- broeders. Al geeft de uitslag een flinke overwinning voor de Noordwijkers aan, toch zijn zij geenszins de meerdere in den wedstrijd geweest en een omgekeerde uitslag zou meer dan voldoende geweest zijn. Wel zijn er zeer goede goals gemaakt, waaraan „The old mid-fore", een hartig woordje heeft meegesproken, daar er een half dozijntje van zijn schoen kwam; echter was voor het grootste gedeelte alle verband zoek, hetgeen gedeeltelijk mag geweten worden aan het feit, dat men met een drietal invallers uitkwam. Ook enkele andere spelers gaven echter niet het spel, waartoe' zij in staat zijn. Het is daarom zaak in de komende competitie enkele opengekomen plaatsen beter te vervullen en over het geheel een meer open spel te spelen. Als te ongeveer drie uur onder de goede leiding van scheidsrechter Rietmeyer wordt, begonnen, zien wij ee/n wederzijdsoh ver kennen. S.J.C. past jfioh met het voordeel van wind, aan het vlugge en lange spel der gasten aan, hoewel een goede afwerking der opgezette aanvallen uitbleef. Het ver wondert dan ook niet, dat na een goed kwartier G.D.A. met een onverwacht schot' in den bovenhoek de invaller-keeper ver schalkt (10). Na aftrap verkeert 't gas- tendoel in gevaar, terwijl even later Berg voor open dopl naast schiet. Dan werken de gasten zich weder los en weten steeds met verre schoten hun terrein te zuive ren. De rust is reeds nabij als Vos met een ren doorgeeft aan Ruigrok, die met eën hard schot den gelijkmaker inzendt (11). Met deze stand breekt de rust aan. Na de thee hebben de gasten het. voordeel van den wind en krijgt de S.J.C.-verdedi- ging volop werk. Al zwoegt het backstel nog zoo hard, nu zij geen voldoende steun hebben aan de verzwakte half-linie kun nen zij niet voorkomen dat het spoedig 31 voor de gasten is. De thuisclub geeft het echter nog niet op en uit een goed op- gezetten aanval weten zij na een scrimmage voor 't gastendoel den achterstand te ver kleinen (32). Dit bleek echter van kor ten duur te zijn, daar G.D.A. bij aftrap di rect, weer ten aanval trekt en als de S.J. C.-keeper vergeet uit te loopen maken zij er gemakkelijk 42 van. Ietwat zeker van een overwinning vat G.D.A. het wel eens te gemakkelijk op, waarvan S.J.C. dank baar profiteert en er 43 van weet te maken. Deze toenadering in stand was weer van korten duur, daar de gasten er spoedig 53 van maakten. Er was nu nog ongeveer een kwartier te spelen als de S.J.C.-voorhoede nog eens in zijn ouden vorm kwam en uit de goed voorgezette aanvallen van den vluggen rechtsbuiten komen er drie en van de linksch© wenk één doelpunt door toedoen van Ruigrok, welke in deze periode onhoudbaar en on verwacht de score opvoerde tot 75. S.J.C. won wel wat geflatteerd. DIOC. HAARL. BOND. O.V.V. I—Victrix I 2—1. Zondag speelde O.V.V. I tegen Victrix (2e klas) om een zilveren lauwerkrans. Als de scheidsrechter om 3 uur beginnen blaast is Victrix volledig, O.V.V. telt 2 in vallers. O.V.V. verliest den toss en trapt af tegen den sterken wind. Reeds direct is Victrix in de meerderheid en gesteund door den sterken wind, onderneemt zij aan val op aanval. Maar de O.V.V.-achterhoedo is safe en keert alles. Toch kan zij niet ver hinderen, dat de midvoor reeds na 9 min. onhoudbaar doelpunt (01). O.V.V. werkt zich dan wat los en het spel gaat snel op en neer. De aanvallen van Victrix zijn me- nigvuldiger, maar die van O.V.V. zijn ge vaarlijker. Als er ongeveer een half uur gespeeld is, zet de linksbuiten keurig voor en de linksbinnen scoort den gelijkmaker (11). Dit is het sein voor aanpakken. Vic trix wordt soms geheel terug gedrongen, maar voor de rust komt er geen verande ring in den stand. Na de rust is O.V.V. direct in den agn- val en de Victris-doelman moet dikwijls handelend optreden. Victrix gaat dan het spel forceeren, doch dit levert slechts vrije trappen op. Bij een goed opgezetten aan val van Victrix ontkomt O.V.V. ternauwer nood aan een doelpunt en hun doelman heeft gelegenheid te over om zijn capaci teiten te toonen. Eenige O.V.V.-ers raken dan gekwetst en spelen op halve kracht verder. Toch blijft O.V.V. sterker en het duurt dan ook niet lang of de midvoor doelpunt onhoudbaar (2l). Er komt geen verandering meer in den stand. Als scheidsrechter Hofmann einde blaast, heeft O.V.V. verdiend gewon nen. Zondag aa. speelt O.V.V. I voor de 2de ronde van de D.H.V.B.-beker tegen St. Lo- dewijk (le kl. D-H.V.B.) in Rotterdam. Zij die het elftal willen vergezellen, kunnen zich tot uiterlijk Woensdag daarvoor opge ven bij den heer J. Hoogeveen, Oeverstraat 22, Oegstgeest. O.V.V. II ging met 7 man naar Zoeter- woude en sloeg desondanks Meerburg II mot 42. Leden, bezoekt allen Dinsdagavond de algemeene vergadering. R. K. Sportvereeniging V. V. L. Een V. V. L.-combinatie speelde tegen Meerburg I. Om kwart voor drie trapt Meerburg tegen wind af, doch V. V. L. neemt het leder over en trekt ten aanval, waarbij de Meerburg-achterhoede het zwaar te verantwoorden krijgt. Vrij spoe dig neemt V. V. L. dan ook de leiding, even later gevolgd door een tweede doelpunt, wanneer bij een goed genomen corner een back en de keeper den bal in eigen doel werken. V. V. L. blijft steeds aanvallend en nog voor de rust ligt de bal voor de 3de maal in het net. Na de hervatting hetzelfde spel, doch Meerburg pakt. thans iets beter aan, zoo dat ook zij enkele malen gevaarlijk aan vallen. Nadat V. V. L. den stand op 40 heeft gebracht, weet Meerburg de eer te redden, waarna V. V. L. nog tweemaal doelpuafc aoodat mat- 6—1 het einde kwam» KORFBAL. De uitslagen. HET WESTEN. Eerste klasse N.—H. OlympiaWesterkwartier 22, D.T.V. D.D.V. 52; Koog ZaandijkHercules 2—4; SwilftExcelsior 12. Eerste klasse Z,—H. H.K.V.—Vitesse 21; Het ZuidenOns Eibernest 53; FlnksDeetos 2—5; H.S. V.Velox 6—1. Derde klasse F. Ons Eibernest IIGymnasiasten 16; AchillesH,S.V. II 40. HET OOSTEN. Eerste klasse A. Onder Ons—E.K.C.A. 0—3; Z.K.C.—Hel las 20. Eerste klasse B. RigtersbleekH.K.C; 92; Ons Clubje Naas 0—10; D.O.S.—A.K.C. 3—3. H.K.V.—Vitesse 2-1. Nadat ter gelegenheid van de opening van het nieuwe H.K.V.-terrein door eenige officieele personen het woord was gevoerd, stelden beide ploegen zich op. H.K.V. was volledig, Vitesse had drie invallers, er. daarnevens vijf speelsters. H.K.V. liet uit vallen, zoodat Vitesse met een drietal aan viel. De thuisclub begon met den wind mee, maar desondanks waren de enthou siaste, maar slordig spelende Hagenaars weinig sterker dan Vitesse, dat een tijd lang stand hield. Pas kort voor de rust kon v. Balen tweemaal doelpunten, eens met een ver schot, eenmaal na een fout der Leidsche verdediging. Voordien hadden ook v. Beeck, Lente en mej. Bakker verschil lende gevaarlijke aanvallen ondernomen, maar hun schot kwam geen enkele maal in de goede richting. Met 20 voor de thuisclub werd hot ein de der eerste helft aangekondigd. In de tweede helft was Vitesse aanvankelijk in den aanval. Echter hadden de bezoekers daar juist hun zwakste speelsters», en zoo doende bleven doelpunten voorloopig uit. De aanval der Hagenaars beteekendo niet veel, maar was door slordig verdedigen toch nog een enkele maal gevaarlijk. On geveer tien minuten voor het einde maakte ter Poorten een tegenpunt (21), de ver diende gelijkmaker bleef den bezoekers ont houden; Einde komt dus met 2—1. FluksDeetos 25. Dat Fluks zou verliezen, was te voor zien, maar hadden de Leid'inaars in het be gin gespeeld, zooals ze deden, "nadat Dee tos met 4 punten voorstond, dan zou toch do uitslag gunstiger zijn geweest. Ons leok de opstelling niet erg voordeelig. Vooral het vak HorreeKey was uiterst zwak, niet het minst door mej. Lems, die absoluut niet meer in een eerste klasse wedstrijd past. De doelcapaciteiten der Leidenaars staan ook niet hoog, maar oefening kan hier veel verbeteren en lijkt ons dan ook niet overbodig. Deetos begint met het spel in handen te nemen en weet reeds spoedig zijn meer derheid in een doelpunt uit te drukken. Niet lang duurt het, of door dameshanden wordt het tweede punt gemaakt. Na wis selen blijven de gasten domineeren en voor dat de wedstrijd vijf en twintig minuten oud is kunnen ze wederom twee doelpunten boeken. Dan brengt het wisselen Fluks in zijn voordeeligste opstelling en de partijen wegen goed tegen elkaar op. De Fluks-ver- dediging houdt flink stand, het middenvak werkt goed door, alleen in den aanval ha pert het vaak. Zoo blijft het tot de thee. Na rust pakt Fluks enthousiaster aan, en domineert geruimen tijd. In den aanval vlot het spel echter niet, en stuit vaak af op mej. Lems. Eindelijk maakt Key het eerste tegenpunt. Na een kwartier wordt dit door de gasten beantwoord: 15. Dan komt de beginopstelling weer aan de beurt, doch hoe gevaarlijk ze ook zijn, de gasten kunnen hun voorsprong niet verlioogcr. Door Tuk brengt Fluks den stand nog op 25, waarna spoedig het einde wordt aan gekondigd. ZWEMMEN. Propaganda-wedstrijden in het Sportfondsenbad. Gistermiddag werden in dc Sportfond senbad te Amsterdam propagandawedstrij den gehouden, die voor een uitverkocht huis plaats hadden. Bij de opening van de wedstrijden werd de helderheid van heb zwemwater aange toond door iemand langs den bodem te laten zwemmen op circa 3 Meter diepte. De demonstrant was duidelijk te volgen. Een spannende estafette over 25 maal 50 Meter (iets nieuws voor Nederland) werd met ruim 50 M. voorsprong door het. IJ ge wonnen. De oefenwedstrijd van het officieuse Nederl. waterpolo-zwemtal was van vrij goed gehalte, evenals de tijden gemaakt door de zwemmers, die deelnamen aan den selectiewedstrijd voor de samenstelling der Nederlandsche estafette. De belang rijkste uitslagen waren: Waterpolo: Nederlandsch zevental (offi cieus) won van een gecombineerd zeven tal met 41. Estafette 25 maal 50 Meter. 1. Zwemver- eeniging het IJ. 2. De Dolfijn. Amster- damsche Zwemclub. Snelzwemmen 200 M. vrije slag voor de selectie estafetteploeg 4 maal 200 Meter (BelgiëHolland). 3. v. Voorst (A.Z.), 2. de Haas (Zaan), 3. Braam (Haarlem), 4. dc Man (U.Z.C.). Afdeelïng Zuid-Holland van den N. Z. B. Zaterdag hebben de besturen van den zwembond voor Rotterdam en omstreken, den Haagschen Zwembond en den Goud- schen Zwembond vergaderd om het be stuur van de 'af deeling Zuid-Holland van den Nederl. Zwembond samen te steller. Daarin zullen zitting nemen de heeren G. Langel&ar jr., A» O. Slop «a. G. B. G&bry. ROEIEN. „Hollandrbeker" en Amsterdamsche Roeibond"-wedstrijderx Zaterdag werden op den Amstel te Am. sterdam onder zeer ongunstige weersom standigheden de voorwedstrijden verroeid van de gecombineerde wedstrijden van de 'Holland-beker-wedstrijdenvereeniging" en den „Amsterdamschen Roeibond". Gistermiddag werden onder gunstiger weersomstandigheden de finales der ver schillende nummers verroeid. Dank zij het weer, was de publieke belangstelling zeer groot en kon men weer het heen en weer geloop op den Nieuwen Amstelbrug zien bij de nummers vier- en achtriemsgieken. In het nummer dubbel-scull seniores tus schen Altwerder Rmderverein, en Dare Devi-1 Club was reeds direct te zien, dat dat nummer voor de Duitschers zou zijn. Reeds bij Willem III waren zij ongeveer een lengte voor. Zij roeiden met een gesta dig tempo voort en wisten hun voorsprong meer en meer te vergrooten. Bij den finish lieten zij hun tegenstanders ongeveer 4 lengten achter zich. De tijden waren resp. 6 min. 25 sec. en 6 min. 42 3/5 sec. Daarna werd het nummer tweeriems sculling Juniores B. verroeid tusschen Arsa en Willem III. Boernia van Arsa won dit nummer zeer gemakkelijk in 7. min 25 1/5 sec. Lyre ongeveer 7 lengten achter zich latende. Het nieuwe nummer double-scull junio res tusschen Nautilus en De Hoop gaf ook niet veel strijd te zien. Reeds direct was Nautilus voor en kon dezen voorsprong be houden. Mede door het slechte sturen van De Hoop raakte deze ploeg meer cn meer achter. De tijden waren resp. 6 min. 54 4/5 sec. en 7 min. 11 sec. Bij het nummer Vierriemsgieken zonder stuurman tusschen Het Spaarne en Die Leythe deed zich de eigenaardigheid voor, dat er door beide partijen zeer slecht ge stuurd werd, zoodat het Spaarne- even voorbij Willem III, waar zij een voorsprong van ongeveer een halve lentge had, deze weder verloor doordat tegen een boot werd aangeroeid. Zij wist zich echter spoedig (e herstellen, doch geraakte wederom uit den baan en stuurde teveel naar den kant, zoodat zij het piket bij Nereus aan de verkeerde kant passeerde. Ook Die Leythe stuurde zeer slecht, en kwam nabij Posei don met de politieboot in aanraking. Zij wist zich echter spoedig te herstellen en doordat Spaarne even voor den finish we derom te veel naar de kant stuurde en tegen een daar liggende kolenboot aan kwam wist Die Leythe de wedstrijd met ongeveer 1 meter voorsprong te winnen in den tijd van 6 min. 40 sec. Daarna volgde het nummer A'chtriem&- gieken tusschen Nereus, de Maas en Mainz Kasteler Ruderges el Is chaf tUitslag: 1. Maas in 7 min. 9 sec.Mainz K.R.G. 11/2 meter a-chter. Nereus 2 lengten achter. Als laatste nummer (Tweeriems-schulling seniores) (Holland-beker) word-, gestart door Flinsch van de Frankfurter Ruder- Verein en Boetzelen van de Berliner Ru der-Club. Nadat Boetzelen de leiding heeft genomen komt Flinsch even voor Willem III opzetten en liggen de booten gelijk Na 100 Meter is het Flinsch, die naar voren schiet. Bij Schollen brug is zijn voorsprong rdees 1 'lengte. Boetzelen zet daarna een spurt in en loopt 1/4 lengte in. Flinsch wint ten slotte den wedstrijd met 11/2 lengte. Zijn tijd bedroeg 6 min. 48 sec. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toeristvereen. „Swift". Gistermorgen zou er een wedstrijd ge reden worden op de Klip te Wassenaar. Hiervoor was de samenkomst vastgesteld om halfnegen aan het Haagsche Schouw. Nadat bijna alle renners en belangstel lenden aanwezig waren werd er in club- tocht naar Wassenaar gereden. Alvorens de uitslag bekend te maken mogen we niet nalaten om J. Riethoven en E. Sladek een woord van hulde te bren gen voor hun buitengewone praestatie. Beiden kregen tijdens den wedstrijd pech en ondanks dat wisten zij de leiders te pakken te krijgen en een mooie plaats te bezetten bij den eindstrijd. Gestart werd er in twee groepen, n.l. de eerste groep welke 10 keer heen en weer de Klip moesten rijden en de.tweede groep die ditzelfde vijfmaal moesten doen. Het eerst werd gestart door J. Ver schoor, A. v. Egmond, P. Steenvoorden, J. Maurits; J. v. d. Wilk; E. Sladek; W. Graafmans, J. Biethoven en B. Bijsbergen Nadat het sein tot vertrek was gegeven, ging liet, ondanks een lievigen wind, iu flinken gang den berg af, alwaar bij café „De Wassenaarsche Slag" het keerpunt was, en moesten zij terug tot, aan den weg van Rijksdorp. De eerste, die wegens vermoeidheid moest opgeven, was B. Rijsbergen, nadat hij 4 maal de route had gereden. Toen de eerste groep voor de vijfde maal den hoog- sten heuvel had gepasseerd, werd aan de tweede groep het teeken tot vertrek gege ven en wel aan de volgende renners: J. P. Riethoven, Th. Horree, J. v. Wezel, O. Da- dema, A. Zonneveld, B. v. Weeren, G. J. Parijs, F. de Haas. Dit scheen bij dc eerste groep weer meer strijdvaardigheid te ge ven. Hier vielen als slachtoffers: J. v. d. Wilk en W. Graafman. Dadenia en de Haas drongen zich dan ook danig bij den hoofdgroep op en deze bleven tot het ein de daarbij. Th. Horree en A. Zonneveld moesten spoedig lossen en gaven dan ook in de achtste ronde op. Intuschen zaten vele renners op ver schillende afstanden van elkaar, maar ver der dacht men er niet aan den strijd op te geven en moest de laatste krachtin spanning plaats hebben voor den wed strijd boven op den heuvel. Als winnaar kwam het eerst over de streep J. Ver schoor, die hiermede toonde, dat hij dc verschillende overwinningen in de club be haald, wil blijven voortzetten. Als een ernstige Candida at daarop volgde C. Sla dek; 3. J. Rieth'Sven (deze kreeg juist on geveer 20 M- v< de eindstreep een aan val van kramp etwelk hem de overwin ning deed ontf 4. O. Dadema; o. P. Steenvoorde; C de Haas; 7. J. P. Rict- INGEZONDEN MEDEDEELING. Wasch de aangedal plaatsen met warm! Eg water en Purolzeep- droog dan voor- I (wzichtig af en doe er wat Purol op. Herhaal Hdit eiken dag, zoo ling het noodig isj hoven; 8. A. v. Egmond. Ook deze had zeker een betere plaats verdiend, maar bij het laatste keerpunt kwam hij te val len, zoodat de andere renners hem vóór kwamen; 9. G. J. Parijs. Deze reed z'n eersten wedstrijd; 10. J. v. Wezel; 11. B. v. Weeren; 12. J. Maurits. Na afloop werd er in clubtocht naar café Bakker gereden nabij den Deijl, al waar de prijs-uitreiking plaats had, het- gen door den Voorz. geschiedde. Hij bracht hierbij een woord van hulde aan den heer G. Hulst, die het initiatief tot dezen wed strijd had genomen en daarbij alle prijzen had disponibel gesteld. Hiermede was dezen zeer sportieven dag voor „Swift" ten einde. POSTDUIVEN. „De gevleugelde Vrienden" (Alphen a. d. Rijn). Laatste wedvlucht voor dit seizoen, ge houden Zaterdag 21 September, voor oude en jonge duiven vanaf Chimay (België). Afstand 233 K.M. De duiven werden in vrij heid gesteld om 11.25 uur en bereikten als volgt hun hokken: 1. K. v. Donk 2-37-11; 2. idem 2-37-27; 3. idem 2-42-11; 4. Gebr. Men3 2-47-06; 5. K. v. Donk 2-19-56; 6. A. Bergs- hoef 2-59-49; 7. A. v. Eijk 3-01-11; 8. G. Tho- masse 3-02-58; 9. idem 3-04-28; 10. idem 3-04-44; 11. A. Bergshoef 3-08-23; 12. G. Thomasse 3-14-03; 13. A. v. Eijk 3-24-44 14. G. Thomasse 3-32-16;. 15. Gebr. Mens 3-32-42. lste kampioen dezer africhting is K. v. Donk met 506 punten; 2e kampioen Gebr. Mens met 380 punten. Vraagprogramma's voor de a.s. tentoon stelling te bekomen bij den secretaris G. Thomasse, Raadhuisstraat 187, Alphen a. d. Rijn. DE EERSTE P0STVLUCHT VOLBRACHT. Zondagavond 6 uur te Batavia geland. Aneta-Vaz-Dias meldt: Het eerste post vliegtuig, de Ph-AEZ is Zondag te 17.55 te Batavia aangekomen. Heden wordt de reis voortgezet naar Bandoeng. Aan boord is alles wel. Het tweede postvliegtuig te Bagdad. Aneta-Vaz-Dias meldt, dat het tweede postvliegtuig op weg naar Nèderlandsch- Indië Zaterdag te 5.55 uur uit Constanti- nopel is vertrokken en te 12.07 te Aleppo is gearriveerd. Gisteren werd de tocht voortgezet en om 2.25 plaatselijken tijd te Bagdad geland. Alles is wel aan boord. gevraagd In een handelézaaV' te Noord- wijk tegen I Ociobbr^met prac- tijk. Eigenhandig geschreven brieven metfopgaat/an verlangd salaris err informaties Bureau van dit Blad no. 2700. ten overstaan van Mr. H. M. A. COEBERGH, Notaris te Leideu, bij opbod Vrijdag 27 September, bij afslag Vrijdag 4 October 1929, in het Notaris huis aan de Hoogewoerd te Leiden, des avonds te zeven uur, van eenige huizen en er ven te Leiden. Omschrijving der Perceelen. 1. (Krachtens art» 1228 B^JV.). Het huid met erf, mqfiryoor- t.uintje aan de Haarlemmerweg no. 13,/kadaster Sect® K nr. '87, gropt 1 age, 7 ®fo.t jaren, bevattende: Voor- eft ^achter kamer,/gang, «laatsBeÊ -werk plaats i bovenf j twe§ daamers, doorloip, zoldjw meffowiïier en verderl gemrfken. Voorts? vrijwilfig. 2. Het Vfnkelhuié aan de Sint Jorisstedfe no. lè, kadaster Sectie D nr. .1620. ^root 1 are, 37 centiaren, bevaftende: rui men winkel, achterkamer, plaats achterhuis; bov£h: twee ka mers, zolder én verdere ge makken. Verfuiurd per maand voöfHW?— 3. Het huis en erf aan den Ouden Rijn no. 16, kadaster Sectie H nr. 545, groot 36 cen tiaren. bevattende: Gang. voor- en binnenkamer, keukentje; bovenvoor- en achterkamer, zolder en verdere gemakken. Verhuurd per week voor f 4.50. Te zieu: In de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 24 uur. Aanvaarding en betaling 4 November 1929. Meerdere inlichtingen geeft voornoemde Notaris. 2476

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8