^imiiE?BFSiTEF" UIT DE OMGEVING SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstig motor-ongeluk. Meisje van duo-zitting geslingerd en ge dood. Gisterenavond heeft in de Rechtestraat te Eindhoven een doodelijk motorongeluk plaats gehad, meldt de „Mndmrg." De motorrijder M. Neichelmans, wo nende te Ei'hoven, met op de duo-zit ting niej. M. Fens, eveneens te Eindho ven woonachtig, kwam van de Demer en nvcst in de Rechtestraat een auto pas- seeren. Plotseling kwamen van achter deze auto eenige jongemannen te voor schijn, om den weg over te steken. Een der jongens werd aangereden en be kwam lichte verwondingen aan hoofd en beenen. Tengevolge van den val werd mejuf frouw Fens van de duo geslingerd; zij be kwam een schedelbreuk. In ernstigen toe stand werd h:t meisje een café binnen gedragen, waar haar de H.H. Sacramen ten werden toegediend, kort daarna is zij overleden. Haar lijk is naar het lijkenhuis overgebracht. De motorrijder had Hoegenaamd geen letsel bekomen. De motor was lichtelijk gehavend. Omtrent de schuldvraag wordt door de recherche een onderzoek ingesteld. Een drietal doktoren waren onmiddel lijk ter plaatse en konden den dood van het meisje constateeren. Ernstig motorongeluk. Twee berijders bewusteloos. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd tusschen Oudeschoot en Heerenveen midden op den Rijksstraatweg een motor fiets gevonden en in de nabijheid twee per sonen, die beiden bewusteloos waren. Uit het rijbewijs bleek, dat de berijder was R. Bouwhuis, veehouder te Haskerdijken en de duorijder ,JI. Ruiter, veehouder te 't Meer. Direct werden de beide personen naar het ziekenhuis te Heerenveen ver voerd. Hoe het ongeval zich heeft toegedragen, is nog niet bekend. Een botsing tegen een boom is vrijwel uitgesloten, omdat de mo tor midden op den weg lag. Bovendien draaide de motor nog toen een passeeren de auto het ongeval ontdekte. Kind overreden. Te Veendam is een 9-jarig dochtertje van den heer A. de Vries door een Ford auto van den heer H. Koster te Groningen overreden. Het kind heeft een ernstige in wendige verbloeding gekregen en is direct naar Groningen naar het ziekenhuis ver voerd. He-t ergste wordt gevreesd. De chauffeur^ heeft geen schuld. Te GroRoo is het zoontje van den heer J. ter Steege, met de aldaar passeerende tram in aanraking gekomen en aan de ge volgen overleden. Auto tegen een boom gereden. Een luxe-auto, waarin een heer en dame uit Rijswijk gezeten waren, reed bij Ter- heyden bij de bocht van den rijksweg zoo danig tegen een boom, dat de wagen ver nield werd en de beide inzittenden ernstige verwondingen bekwamen. Dr. H. uit Made verbond de gewonden en vervoerde ze naar zijn woning. Aan de gevolgen overleden. In het ziekenhuis te Bergen op Zoom is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag overleden de 28-jarige v. N. uit Rilland - Bath, die aldaar met zijn rijwiel tegen het achterwiel van een hem tegemoetkomende auto reed en kwam te vallen. De auto, die bestuurd werd door de B. uit Oostdijk, is in beslag genomen. EEN AANRIJDING MET DEN TREIN VOORKOMEN. Op een bewaakten overweg. Toen Vrijdagavond de autohandelaar K. uit Middelburg met een auto met passa giers den bewaakten overweg bij wacht post 23 nazij het station Rilland-Bath na derde, waren de boomen open en reed hij dus aanvankelijk door. Reeds was hij bin nen de boomen, toen trein 3069, die van het station Rilland-Bath te 20 uur 21 vertrekt in de richting Goes, kwam aanrijden. Slechts doordat IC. geen te groote vaart had en hij een uitstekend rijder is, zoodat hij de tegenwoordigheid van geest had, met groote kracht te remmen werd een aanrijding voorkomen en kwamen de in zittenden met den schrik vrij. De overweg wachter zeide geen Moksignaal te hebben gehoord en daarom de boomen niet te hebben gesloten. Een in aanbouw zijnd huis ingestort. Vrijdag is te Kerkrade in de Wilhelmina straat van een in aanbouw zijnd huis een der zijgevels met hevig lawaai ineengestort De zijgevel was opgetrokken tot aan den nok van tet dak. De werklieden konden zich allen tijdig redden. De achtergevel is gestut en aan den voorgevel hangt een bordje: verboden toegang. De werkzaam heden werden niet onderbroken. Schipper in roeiboot afgedreven naar de Zuiderzee. Schipper E. Scholten, die met zijn schip „Ambulant" op de Vliehorst bij Tessel voor anker ligt om schelpen te laden, wil de Zaterdagavond omstreeks 8 uur het wa ter uit zijn roeiboot scheppen. De vallijn, door welke deze aan de Ambulant verbon den was, brak echter, waardoor de roeiboot naar de Zuiderzee afdreef. De redding maatschappij te Harlingen, die door den Burgemeester van het gebeurde in kennis gesteld was zond een boot uit om schip per Scholten op te sporen, doch de red dingboot keerde na drie uur zoeken gis termiddag om 2 uur zonder resultaat te rug. Inmiddels had evenwel het motor schip „Tenna" de onfortuinlijke schipper tegen 12 uur in 't Nieuwediep opgepikt en hem daarna behouden naar Harlingen ge bracht. Zooals te begrijpen valt heeft schipper Scholten een minder aangena- men nacht op zee doorgebracht. INGEZONDEN MEDEDEELING. Aan de gevolgen overleden. In het R. IC. ziekenhuis te Winschoten is overleden mej. A. Derks, uit N.-Pekela, die daar j.l. Maandag van een trap viel en een been brak. Carbidontploffing. Gisteren is in de werkplaats van dén heer H. de Haan te Hoogezand, tijdens heb autogeen lasschen een carbidbus uit elkaar gesprongen. De verwoesting was geweldig. Groote stukken werden uit de muren geslagen, terwijl de zolder en het autogeenlasschen een carbidbus uit lukkig was op dit moment slechts één werkman in de werkplaats. Hij werd be wusteloos opgenomen, doch bleek later met den schrik te zijn vrijgekomen. ALASTRIM. Te Delft Zaterdagmorgen waren te Delft 14 nieu we gevallen van alastrim. In totaal zijn thans 131 gevallen vastgesteld, waarvan 12 genezen. Het gemeentelijk consultatie-bureau voor zuigelingen is voorloopig gesloten. De Geneeskundige Dienst heeft medege deeld, dat er geen gevaar bestaat voor de spelers van sportwedstrijden, op voorwaar de, dat de spelers afzonderlijke kleedka mers betrekken. Te Rotterdam. Te Rotterdam hebben zich, na de vori ge opgave vier nieuwe gevallen van alas trim voorgedaan, alle in het Noordelijke stadsdeel. De patiënten wonen in de Heer Kerstantstraat, de Hooglandstraat, de Schoonoordstraat en de Hildegardisstraat. Te Enschedé. Naar wij vernemen, heeft zich te En schedé een vermoedelijk geval van alas trim voorgedaan. Geen geval te Maassluis. De patiënt, waarvan in Delft het ver moeden bestond, dat hij aan alastrim leed, is uit zijn isolatie te Maassluis uii het ziekenhuis ontslagen, daar is ge constateerd, dat hij niet aan deze ziekte leed. BRANDEN. Twee huizen afgebrand. Gisterennacht te omstreeks half twee brak eéf? hevige brand uit in een land huis, gelegen aan het Heidelaantje te Huizen en bewoond door de fam. Schro der, die alleen thuis was en zich ter ruste had begeven, zich ternauwernood in vei ligheid kon brengen. Zoodra het met riet bedekte dak in brand stond, deelden de vlammen zich ook mede aan het op korten afstand staande tijdelijk onbewoonde landhuisje van den heer Schutte, die mo menteel met zijn familie met vacantie in het buitenland vertoeft. Ook hier vonden de vlammen gretig voedsel en het duurde niet lang, of beide huizen waren in den asch gelegd. Met het zeer gebrekkige brandbluscli-materiaal kon de vrijwillige brandweer te Huizen, die pas een uur na dat de brand was uitgebroken, ter plaatse verscheen, zoo goed als niets uitrichten. Van de inboedel kan niets worden gered. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. De schade wordt door verzekering gedekt. s Brand in het kamp te Laren. Gisterennacht te ongeveer 7 uur brak plotseling brand uit in een der barakken van het militaire kamp, gelegen tusschen Laren en Bussum, op Hilversums grond gebied. De barak, een der grootsben van het kamp, 20 M. lang en ongeveer 7 M. breed, stond in minder dan geen tijd in lichte laaie en brandde tot den grond toe af. De brandweer van Bussum, Laren en Hilversum waren machteloos. De Hil- versumsche brandweer moest onverrichter zake vertrekken. Niets bleef van het gebouw staan dan de schoorsteen. De loods, waar geen menschen in gelegerd waren, werd gebruikt als militair tehuis. Door heb actief optreden van de brand weer konden de belendende perceelen worden gehouden, een paal van het elec- trisch hoogspanningsnet vatte reeds vlam, doch kon tijdig worden gebluscht. Naar den oorzaak van de brand wordt een uitvoerig onderzoek ingesteld. De brand lokte vele nieuwsgierigen van heinde en ver. Een schietlustige landhuisbewoner. Toen Vrijdagmorgen enkele militairen van de afdeeling seiners van het 6e Reg. Infanterie te Tilburg bij de plaats gehad hebbende herhalingsoefeningen zich be vonden bij een daar ter plaatse staand landhuisje (in de buurt van de Molen- schofcsche heide) om een optische verbin ding tot stand te brengen, kwam plotse ling de bewoner van het. landhuisje naar buiten met een dubbelloops jachtgeweer. Hij sommeerde beide miliciens zekere L. v. Son. woonachtig te Breda en Jan Bierens, Tilburg, tot doorloopen. Toen deze zich verwijderden knalde er een schot, waarbij de hagelkorrels beide mili tairen om de ooren vlogen. Toen deze zich in allerijl uit de voeten maakten kregen zij nog een schot hagel achterna. Van een en ander is bij den bataljons commandant rapport uitgebracht. Verduistering. Door de politie te Voorburg is aldaar aangehouden de 25-jarige slagersknecht H., uit Den Haag, die verdacht werd zich te hebben schuldig gemaakt aan verduis tering van een bedrag van 700./ ten na- deele van zijn patroon, den slager de G., te Voorburg, H. is in verzekerde bewaring gesteld. Hoog water te Lemmer. Ten gevolge van den Westerstorm is het zeewater te Lemmer gisteravond tot bui tengewone hoogte opgezweept, nl. tot 1.50 M. boven oud A. P., met het gevolg, dat in de zeesluis niet meer kan worden ge schut. De buitend ij ksohe velden tusschen Lemmer en Kuinr© zijn ondergeloopen, doch het vee kon door de betrokken vee houders nog in veiligheid worden ge bracht. De zeebaden gesloten. Met stormvlagen en regenbuien zijn Za terdag de zeebaden te Scheveningen ge sloten en nog waren er baders, die nog niet genoeg genoten hadden van het zilte nat, meldt het „Vad.". De stijgende lijn heeft zich dit jaar in beide baden voortgezet, ondanks het slechte voorjaar, dank zij Augustus en September. Het Zeebad van de Maatschappij heeft ruim 170.000 baden gehad, d.i. 10.000 meer ,dan verleden jaar. Het Gemeentelijk Volkszeebad bracht het tot ruim 224.000, d. .i 14.000 meer dan het jaar te voren. ONGELUKKEN. Auto-rennen te Olrnütz. Renwagen in d-e lucht geslingerd. Uit Olrnütz wordt gemeld: Bij de Za terdagmiddag gehouden training voor de autorennen in Sternberg is een Bugatti- renwagien met twee inzittenden op een 100 Meter achter het einddoel staande motor fiets ingereden en sleepte deze met zijn be rijder eenige meters over de straat. Door dat de renner de remmen aanzette werd de renwagen in de lucht geslingerd en viel met den motor een eind verder neer. Beide machines werden geheel verwoest. De drie rijders werden zwaar gewond naar het ziekenhuis getransporteerd. Auto-rennen te Mineola. De renner Robinson uit de baan g e s 1 i n g e r d. Bij de autorennen te Mineola werd de wagen van den renner Robinson uit Day ton Beach bij een bocht uit de baan ge slingerd. Robinson werd zwaar gewond. Aardbeving in Aziatisch Turkije. Vele huizen ingestort. Uit Constantinopel wordt gemeld: Een hevige aardschok heeft plaats gehad in Siwas en Gumusjkane. Talrijke huizen zijn verwoest en men vreest, dat óok menschen om het leven zijn gekomen. Zware brand in een artilleriekazerne. Twee soldaten onder de puinhoop en bedolven. Zaterdag brak in een vleugel van de ar tilleriekazerne te Celle een zware brand uit. Binnen twee uur was de bovenverdie ping van het. gebouw over een lengte van ^200 M. vernield. Gedurende het blusschings- 'werk stortte plotseling een zolder ia, waar door twee soldaten van den Reic-hswehr onder de puinhoopen werden begraven. Zij werden zwaar gewond naar het zieken huis overgebracht. De bezetting van de ka zerne bestond uit 50 man terwijl 8 fami lies er in woonden. DE MOORD OP PATER LEONARD. Agentia Fides meldt: Tengevolge van d© vertraging in den postdienst op de Transsiberische lijn hebben we eerst nu de bijzonderheden ontvangen over den moord op pater Leonard van het Genoot schap van S. Colomban voor het Chinee- sche missies, overvallen en gedood op 15 Juli. Niettegenstaande de aanwezigheid van soldaten, slaagden de bandieten erin, zich van de stad Nanfon.g meester te maken en veroverden die juist op het oogenblik, dat pater Leonard (het was 5.30 's morgens) de H. Mis begon. Nauwelijks hadden de bandieten, toen zij de kerk hadden inge nomen, den priester aan het altaar gezien of ze wierpen zich op hem. Tevergeefs ver zocht de goede pater hun om eenige minu ten, teneinde de Ciborie uit het Altaar te halen en de Heilige Gedaanten te nutti gen: de bandieten ontrukten hem de Ci borie, wierpen de Hosties op den grond maakten zich meester van de Kelk, bonden den armen priester de handen en voerden hem mee in de bergen met 5 of 6 andere Cliieesohe gijzelaars. Onder deze gijzelaars, die allen van rijke families waren, bevond zich ook de Chineeschfe directeur van de Asiatic Pe troleum Co. De bandieten eischten van hem 32.000.000 dollars. Hij stemde erin toe hun die te geven om zijn leven te redden. Alle anderen wei-den onthoofd. Pater Leonard werd met messteken ge dood, doch men scheide het hoofd {riet van zijn lichaam. De dappere missionaris bracht met vreugde het offer van zijn le ven. Vanaf het oogenblik \*an zijn gevan genneming, maakte hij zich geen oogen blik illusie over het lot dat hem wachtte. Zijn dood heeft de priesters en geloovi- gen van het Vicariaat tegelijkertijd be droefd en verheugd. Sedert de oprichting van het Vicariaat in 1886 was hij de eerste martelaar en het laat geen twijfel dat hij vanuit den hemel zal waken over deze missie die hem zoo dierbaar was en waar voor hij zich vanaf zijn aankomst te Nan- fong .in het vorige jaar, geheel en al heeft gegeven. Engelsche driemaster in beslag genomen. Wegens het smokkelen van a 1 coh o 1. Naar uit Nieuw-Londen wordt medege deeld, is de Engelsche driemastschoener „Vinces" door Amerikaansche kunstwacht- sohepen in beslag genomen omdat het schip deel zou hebben genomen aan alco hol-smokkelen. De bemanning uit 7 koppen bestaande is gearresteerd. Belangrijke diefstal te Madrid. Teekeningen van Rembrandt en Dürer ontvreemd. Naar verluidt zijn uit de Madri leensche nationale bibliotheek ongeveer 25 origi- neele etsen en teekeningen van Rembrandt en evenveel van Dürer ontvreemd. Het juiste aantal is niet békend, daar alles streng geheim wordt gehouden, doch een bevestiging van den diefstal wordt spoe dig verwacht. Er hebben reeds twee ar restaties plaats gehad', van employé's der bibliotheek. „Tel." Opstand in Hondureesche gevangenis. Vijftigtal gedetineerden ontsnapt. Uit Tegucigalpa (Honduras) wordt ge meld: De gevangenen in de staatsgevan genis te Marcala zijn aan het muiten ge slagen en verschansten zich in de buiten wijken der stad. Zij beantwoordden een aanval van regeeringstroepen met een le vendig geweervuur. Drie officieren en ver scheidene soldaten werden ernstig gewond voordat de gevangenen werden terugge dreven in de bergen. Meer dan 50 hunner wisten te ontsnappen. De Chineesche zeeroovers. Het Japansche s. s. „Delimaroe" overmeesterd. Het Japansche s.s. „Delimaroe", onder weg van Swatan naar Hongkong, zond een draadloos bericht overmeesterd te zijn door zeeroovers en naar het beruchte roo- versnest in de Bias Baai te zijn opge bracht. Officieren van de „Botnia" vrij gelaten. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat de zee roovers alle officieren der „Botnia" op den lsten officier na, vrijgelaten hebben. De „Botnia" is thans weer vlot gebracht. Een vrouw als zeeroover. Het Japansche stoomschip „Deli Maru", dat naar gemeld, door Chineesche zeeroo vers is overvallen, had Swatau met 143 Chi neesche passagiers verlaten. Zaterdagmor gen vroeg vielen plotseling dertien met re volvers gewapende passagiers de beman ning aan. Onder leiding van een vrouw, die in elke hand een revolver dreigend omhoog hield, bestormden de zeeroovers de commandobrug en schoten drie inland- sohe wachters neer. Een andere groep be zette de machinekamer. De officieren moesten de Bias-baai binnenvaren, waar schip en passagiers uitgeplunderd werden. De waarde van den buit wordt op 3000 dol lar geraamd. Vijf Chineezen werden door de piraten vastgehouden, die voor hun vrij lating een hoog losgeld eischen. Als de chirurg zijn schaar laat liggen. De Berlijnsche crimineele politie en het openbaar ministerie houden zich op het oogenblik bezig met den dood van den 52- jarigen Deensohen leeraar Hans H., die op- 26 Augustus na een operatie in het zie kenhuis te Steglitz overleed. Bij de opera tie vond men in het lichaam van den pa tiënt een veertien centimeter lange darm- schaar, welke bij een vroegere operatie te Flensberg was vergeten. Of de dood is te wijten aan het feit, dat de schaar vergeten is, of dat deze onver antwoordelijke nalatigheid de buikvlies- ontsteking, waarvoor hij te Steglitz werd geopereerd heeft veroorzaakt, staat nog niet zeker vast. De stukken zullen aan het openbaar ministerie worden toegezonden. Een royale daad. Bij een wetsdec-reet, onderteekend door Z. M. Koning Fouad I, heeft de Egypti sche regeering aan het Apostolisch Vica riaat van het Suezkanaal een terrein ver kocht groot 4750 vierkante meters, gele gen aan het strand te Port Said en dat een waarde heeft van 18.000 Egyptische pon den (2.250.000 Fransche francs) voor 3250 pond (406.250 francs) en zoodoende aan het Vicariaat het aardige bedrag van 1.843.750 francs cadeau gedaan. Dit terrein moet dienen voor den bouw van de kathedrale kerk van het Apostolisch Vicariaat en haar dependences. De toekomstige kerk zal worden toege wijd aan de H. Maagd onder den schoonen titel van „Regina mundi". Een half millioen dollar geroofd. Volgens een bericht uit New-York is Vrijdag een looper van de makelaarsfirma Hiscoe Co. verdwenen, die geldswaar dige papieren tot een bedrag van 512.000 dollar bij zich had. In den loop van den dag heeft hij de firma telefonisch medegedeeld, dat twee mannen hem naar Brooklyn ontvoerd had den en hem de papieren ontstolen hadden. Geen stierengevechten te Luik. De stierengevechten, die Zondag te Ro- cour, bij Luik, zouden gehouden worden, zijn door de regeering verboden. KATWIJK AAN ZEE. Haringvisscherij. Bij het begin van het seizoen stond het er voor of het dit jaar met de haringvisscherij nu eens goed zou gaan. Er werd flink gevangen en ook de prijs der haring was bevredigend. Hier in kwam echter spoedig verandering ten ongunste der bedrijven en der visschers en tot op heden valt er niet over te roemen. Vooral dit jaar zijn veel loggers van zeil- loggers omgebouwd in motorlogers, wa-t ook nu op het bedrijf drukt zoodat er een reden te meer is om te hopen,- dat de ko mende weken de vangst, va-n 1929 nog goed kunnen maken. Zulks is niet alleen in het. belang der visscherijbedrijven, doch is ook een gemeentebelang. OEGSTGEEST. Tuinbouwcursus. De groote vlucht, die de bollenteelt ook in onze gemeente neemt, heeft behoefte geschapen aan meer voor lichting. Terecht heeft de afd. van de Ver. voor Bloembollencultuur dan ook maatre gelen getroffen om daarin te voorzien door het oprichten van eene tuinbouwcursus. Naar wij vernemen heeft zich reeds een flink aantal deelnemers opgegeven, maar het mag verwacht worden van onze jon gelui, dat zij allen, zouden wij zeggen, de gelegenheid aangrijpen om de gunstige win-, teravonden zóó nuttig aan te wenden, dat zij niet achterblijven in .hun bollenvak. Met de verouderde izichtem komt men niet verder en practijk heeft de theorie zeer noodig ais men vooruit wilt. Een woord van hulde aan het bestuur, dat de gelegen heid nu openstelt. Zie verder advertentie in het nummer van Zaterdag, WARMOND. Kiesvereniging. - Vrijdag hield de R. K. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kies plicht" alhier een algemeene vergadering in Hotel de Zon. De opkomst was matig. Nadat de bijeenkomst door den voorzitter op de gebruikelijke wijze was geopend, werden door den secretaris de notulen der vorige bijeenkomst voorgelezen en zonder eenige op- of aanmerkingen aangenomen, waarbij de voorz. een w-oord van dank bracht aan den secretaris voor de accurate wijze waarop hij deze notulen had samen gesteld. Bij de ingekomen stukken was een over zicht van hetgeen door het partijbureau was verricht. In dit stuk werd een woord van speciale hulde gebracht aan de War- mondsche kiezers voor de milde bijdragen aan het Schaepmanfonds, waardoor deze gemeente stond aan de spits van den Kies kring Leiden en de eenigste gemeente was, die aan de verwachtingen te dezer zake had voldaan. De voorz. bracht deze hulde gaarne over op de ingezetenen in deze ge meente die zich in deze van hun beste zijde hadden doen kennen. Verder deelde de Voorz. mede dat de Kiesvereeniging een feestavond zou orga- niseeren ter gelegenheid van het Göuden Priesterfeest van Z. H. den Paus, hij welke gelegenheid een spreker zou worden uit- genoodigd om dezen avond mede op te luisteren. Verder memoreerde spr. de be noeming van den heer Zwetsloot tot wet houder en hij bracht den heer Zwetsloot ook namens de leden der Kiesvereeniging zijn gelukwenschen over en twijfelde niet of de heer Zwetsloot zou zijn functie ver vullen op een wijze die wij van hem gewoon zijn. Hierna deelde de voorz. mede dat de heer G. W. Koppers, secretaris, om ge zondheidsredenen als zoodanig ontslag had genomen. Spr. bracht een woord van warmen dank aan den heer Koppers voor a-lles wat hij in het belang der vereeniging had gedaan en hoewel het hem speet dat hij tot dit besluit gekomen is moest spr. de motieven billijken. Vanwege de 'bestuurstafel werd als secre taris aanbevolen de heer H. Burcksen." Daar vanuit den boeze-m der vergadering geen andere candidaat naar voren werd gebracht, werd conform het reglement de heer Burcksen zonder stemming benoemd verklaard. De heer Burcksen zeide deze benoeming gaarne te aanvaarden en bracht aan de leden dank voor het in hem ge stelde vertrouwen. Bij de bespreking „can- didaten voor het bestuur der Kamer-Cen trale" stelde het bestuur voor de aftreden de leden en bloo te herbenoemen. Het lid Haverkort kon niet begrijpen dal/het be stuur met dit voorstel kwam daar toch verschillende thans zittende leden van de Kamer-Centrale blijk hadden gegeven hier voor als zoodanig niets te voelen, bewij zende hun voortdurende absentie te dezer zake. Spr. wil in dit geval noemen de naam van dr. Hoffmann, die nimmer op een ver gadering van de Kamer-Centrale aanwezig was geweest. De voorz- deelde mede, dat hij als lid van de Kamer-Centrale deze aangelegenheid moeilijk naar voren liad kunnen brengen maar nu het geschiedt door derden), wil hij wel mededeelen dat dr. Hoffmann steeds afwezig is, wanneer een vergadering van d© Kamer-Centrale plaats heeft. Nadat nog door den heer van Delft de absentie van dr. Hoffmannn is verde digd, wordt besloten voor te stellen alle aftredende leden weder te candidateeren met uitzondering van dr. Hoffmann. Wat betreft de candidaat-afgevaardigden voor den Partijraad wordt besloten de aftreden de leden weder te candidateeren en als bijkomend nieuw lid aan te wijzen de heer Boekraad. Van de gelegenheid tot hot doen van voorstellen voor den Partijraadverga dering werd gebruik gemaakt door het lid van Stijn die adhaesie wilde betuigen aan de motie-Donders, aangenomen in de kies vereeniging te Leiden. Hiertoe werd met groote meerderheid van stemmen besloten. De gebruikelijke rondvraag bracht eenige bespreking van meer huishoudelijken aard naar voren, waarna door de voorz. een cau serie werd gehouden over „Feiten en fei len" waarbij alle politieke gebeurtenissen van den laatsten tijd de revue passeerden en na afloop waarvan bleek, dat men deze causerie op hoogen prijs had cresteld. Hier na werd de vergadering op de gebruikelij ke wijze en onder dankzegging voor d® opkomst aan de leden gesloten. 2—2

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6