RECHTZAKEN STADSNIEUWS UIT-DE OMGEVING Agenda KANTONGERECHT TE LEIDEN. De snoek en de hengelaar. De Leidsche amateur-visscher E. was reeds eenmaal voor de groene tafel gedaagd wegens hot visschen met een hengel, geaasd met visch. De kanton rechter was toen niet tot een beslissing gekomen, weshalve nu gehoord werd. de heer Brouwer, inspecteur van de visscherij aan het departement van Binnenlandsóhe zaken, die het ministerieele besluit uit eenzette. Na de uiteenzetting van dit ministe rieele besluit stelde de verdediger, mr. Veenendaal, allerlei listige vragen over de wijze van visschen, over de raadpleging van belangstellenden, wat volgens dat zelfde besluit moest geschieden, over het visschen met visch of deeg of beide tege lijk. De ambt. van het O. M. meende, dat het na de uiteenzetting van den inspec teur vrij duidelijk wasgeworden. Spr. meende, dat het bezwaar, dat niet alle belanghebbenden zouden zijn geraadpleegd niet opging en eischte f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. De verdediger, Mr. Veenendaal, be streed t de meening van den ambtenaar, dat belanghebbenden geraadpleegd zouden zijn, wat hij aan de hand van verschil lende artikelen uiteenzette. Spr. ontzegde aan art. 5 van heb reglement op de bin nenwateren verbindende kracht, daar een hengel geaasd met visc^ geen uitzonde ring was, dat dit een gewone hengel was volgens art. 173/3 van de Visscherijwet. De minister kan dus alleen volgens dat artikel dat recht beperken. Bovendien beschermt deze maatregel allerminst den snoekstand. Na re- en dupliek werd de uitspraak bepaald op heden over 14 dagen. C. v. M. te Leiden had reeds terecht gestaan wegens-het feit, dat hij in conflict met het uitbreidingsplan zou zijn geko men. Hij had bij zijn woning een hek ge plaatst dat over de rooilijn zou zijn ge plaatst Verd. had nu een nieuwe getuige meegenomen, die nu verklaarde, dat hij het geval had opgemeten en dat het hek alleen bij de deur van het huis binnen de rooilijn was gezet. De man was echter nogal onduidelijk in zijn verklaringen, die elkander herhaaldelijk tegenspraken. Zelfs aan de hand van een tokening bleek het moeilijk de juiste overtreding vast te stel len. Ten slotte verklaarde getuige dat verd. het plaatsen van het hek niet had aangevraagd, maar daarvoor stond verd. niet terecht. De tweede getuige, veldwachter v. d. Veen, kon evenmin de afwijking van de rooilijn precies vaststellen. De ambt. van het O. M. vroeg vrij spraak, waarbij verdediger en kantonrech ter zich onmiddellijk aansloten. R. K. SPORTWEEK. De volksspelen. Als besluit van de zoo schitterend ge slaagde B. K. Sportweek zijn gisteren ten slotte op het Leiden-terrein spelen gehou den voor de R. K. jeugd. Dat voor dergelijke wedstrijden onder de R. K. jeugd groote belangstelling be staat, bleek wel uit het aantal deelnemers, dat ongeveer 120 bedroeg. Onder leiding van de heeren der Sport- commissie vingen de wedstrijden voor jon gens en meisjes om 1 uur aan. Touwtrekken, zakloopen en blokjes ra pen, hindernisbaan en ruiberspel deed den kinderen veel genoegen. Alles verliep dan ook in de beste orde en om half vijf eerst waren de wedstrijden ben einde. Zeer vele mooie prijzen werden den jon gens en meisjes daarna uitgereikt. De uitslagen zijn: J ongenswedstrijden. Ruiterspel: le prijs P. Hendriks en J. v. Steen; 2e pr. B. Prins en Bergers; 3e pr. L- Schrijvers en J. v. Zijp. Blokjes rapen: le prijs P. Hendriks; 2e pr. -J. Prins; 3e pr. A. Devil. Zakloopen: le prijs P. v. Zijp; 2e pr. K. Turbsch; 3e pr. P. Hendriks. Hindernisbaan: le prijs P. Hendriks; 2e pr. J. de Nobel; 3e pr. Andr. v. d. Kwartel Touwtrekken: winnende groep: J. v. Noort. M. Bergers, v. Dijk, P. v. Kins; J. Hendriks. Meisjeswedstrijden. Blokjes rapen: le prijs L. Dubbelaar; 2e pr. B. v. d. Zeeuw; 3e pr. R. Wiersma. Zakloopen: le prijs A. Goddijn; 2e pr. A. v. d. Zeeuw; 3e pr. L. Visser. Eierloopen: le prijs C. Kruyt; 2e pr. B. Wiersma; 3e pr. R. v. Brussel; 4e pr. M. v. Zijp. Touwtrekken: winnende groep: M. Bee- renvanger, D. Bruynings, S. Hoks, M. Feyl- brief, M. Goddijn. Hindernisbaan: le prijs A. Goddijn; 2e pr. A. Piket; 3e pr. R. Wiersma. Latje's rapen: le prijs v. Schaaik; 2e pr. B. v. d. Zeeuw. TENTOONSTELLING W. H. v. d. NAT. De opening. Zaterdagmiddag heeft, zooals in het kort gemeld, de opening plaats gehad van de tentoonsteling van schilderijen van den overleden Leidschen schilder W. H. van der Nat. Bij afwezigheid van den burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, heette de waarnemend-voorzitter van de commissie voor het museum, prof. di'. L. Knappert, de aanwezigen welkom en sprak er zijn blijd schap over'uit. dat deze tentoonstelling tot stand was gekomen. De heer W. C. Brouwer heeft vervolgens de beteekenis van Van der Nat's werk uit eengezet, het werk dat onbewogen bleef .voor de verwildering van den lateren tijd. Onbewogen, want Van der Nat wist wat hij wilde aldus spr. en verkrachtte nim mer zijn drang naar schoonheid. Hij gaf zich zooals hij was, met alle deugden en on deugden. Zijn werk was om. der schoon- heidswille. 't Was zijn ziel, die getroffen werd door 't geen hij zag en een drang om dat te geven kwam in hem opstuiven en dwong hem pardoes tot den arbeid. Hij kon zoo razend vlug kijken. In een enkele krabbel legde hij vaak het gansche beweeg van raensch of dier op papier en raak was elke lijn. Spr. gaf daarvan enkele typische voorbeelden en hij vervolgt dan: Men heeft Van der Nat wel eens genoemd een na bloeier van de Haagsche school. Het im pressionisme van de Haagsche school be leed hij van ganscher harte en waar hij door alles heen eerlijk was en trouw, liet hij zich niet uit zijn hoek dringen. Hij was zoo buitengewoon oenvoudig, zoo innig- Hollandsch. Hi.j was te goed, te simpel, niet bedacht op listigheden, die hem zouden kunnen doen struikelen, geestelijk of finan cieel. Zorg en kommer verdwenen als hij met zijn. schetsboek naar buiten trok. Mei- rust en vertrouwen pakte hij dan het le ven weer op. Spr. schetst Van der Nat's Spaan soli e reis. Daar zag hij met Holland- sche oogen, die slechts schoonheid von den, maar die nooit behoefden te zoeken; Hollandsch werk, in Spanje geschilderd, maar het was en bleef Van der Nai als uitingsvorm. Van der Nat begon als ras- schilder en ging heen als rasschilder al dus besloot spr. maar zijn werk zal hem doen blijven leven, omdat zijn kunst op recht is. Zilveren jubileum Hendrik van „Njord". Zaterdagmiddag heeft in het clubge bouw van Njord de huldiging plaats ge had van den heer H. de la Bije Jr., in roeierskringen meer bekend onder den naam van „Hendrik van Njord". Hendrik, de sympathieke loodskneoht van Njord, was op 15 Juni van dit jaar 25 jaar in betrekking als loodsknecht bij de Leidsche Studentenroeivereeniging. Wijl Njord toen aan de wedstrijden te Amsterdam deelnam, kon van een officieele huldiging niets komen en 'werd deze uit gesteld tot Zaterdagmiddag. Hierljij bleek welk een voorname plaats de jubilaris in het Njord-leven inneemt, want van tal van zijden werd de feeste ling op hartelijke wijze gehuldigd. Toen de jubilaris omstreeks 4 uur met familie in het clubgebouw van Njord was binnengeleid, zag hij daar vele bekenden en oud-bekenden uit de Njord-wereld. Naast het Njord-bestuur merkten we o.m. op den quaestor en assessor II van het Collegium van het Leidsch Studenten corps, de heeren v. Schaardenburg en van Haeften, twee bestuursleden van Pro Pa- tria, de heeren jhr. v, Nispen van Panner- den en Mens Fiers Smeding, een viertal leden van d© meisjesroeivereeniging „De Vliet", de heeren v. Schaik en Dutilh v. Haeften van Oud-Njord, enz. De praeses van Njord, de heer F. C. Gaymans, was, zeer begrijpelijk, de eerste woordvoerder. Namens besturen en leden wensohte deze den jubilaris van harte geluk en gaarne nam spr. de gelegenheid waar om te zeggen hoe groote en hoevele verdiensten Hendrik zich voor Njord heeft verworven in al de jaren, dat hij in Njord- dienst is geweest. Boven alles prijst spr. hem, omdat hij steeds zoo groote zorg heeft gedragen voor het materiaal. Als blijk van waardeering had het be stuur besloten een nieuwe, bij den heer Baan nog in aanbouw zijnde tubboot, den naam „Hendrik" te geven. Spr. wees er verder op, hoe Hendrik steeds met de roeiers meeleefde in lief en leed. Een overwinning was ook voor hem een overwinning en een nederlaag deed hem evenveel pijn als den roeiers zelf. Als bewijs van erkentelijkheid daarvoor bood spr. den jubilaris den gouden Njord-me- daille aan, terwijl hij hem als stoffelijk aandenken een enveloppe met inhoud aan. Luid schalde daarop het Njord-lied, door alle roeiers meegezongen. Na een: „Lang leve onze Hendrik", deed het Chr. Muziekgezelschap „Athalia", waarvan de jubilaris werkend lid is, zich beneden hooren en de uitnoodiging om op het terras van het clubgebouw te komen, bleef natuurlijk niet onbeantwoord. Hierna sprak mej. B. van Deinsen na mens de Boeivereeniging „de Vliet" bij verhindering van de praeses mej. de Blé- court. Deze prees Hendrik om zijn vele raadgevingen, zijn bereidwilligheid en voorkomendheid jegens de roeisters, die niet voldoende uiting konden geven aan hun dank. Als blijk van waardeering bood spreekster den jubilaris een enveloppe en zijn echtgenoot? een bouquet dahlia's aan. Namens Oud-Njord werd Hendrik ver volgens gecomplimenteerd door den heer v. Schaick, die herinnerde aan de succes sen, dit jaar behaald en voorts vele her inneringen uit het verleden opdiepte. Spreker gaf namens de oud-roeiers uiting aan de waardeering voor het werk, door den jubilaris steeds voor Njord verricht, en met den wensch, dat hij nog vele jaren voor Njord moge werken, overhandigde spr. hem een enveloppe met inhoud. Ook het Collegium van het L. S. C. bracht zijn gelukwenschen over bij monde bij den heer v. Schaardenburg, terwijl ook de praeses van Pro Patria den jubilaris op hartelijke wijze complimenteerde en een enveloppe met inhoud overhandigde. Aan het slot van iedere gelukwensch' klonk telkens opnieuw een feestzang ter eere van den jubilaris, die tenslotte in en kele woorden hartelijk dankzegde voor de hem gebrachte hulde. Hij zeide steeds met liefde zijn werk voor Njord gedaan te heb ben en uitte den wensch, dat God hem nog vele jaren de kracht moge geven om zijn werk te blijven doen en te werken voor Njord. Daarop werd op de tonen der muziek een rondgang gemaakt, door het clubge bouw en over het terras en de jubilaris, wien ook thuis nog een muziekhulde werd gebracht, zal ongetwijfeld met. voldoening aan deze huldiging terugdenken. Tentoonstelling Missie-hJaaivere eniging. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de uitloting der prijzen tentoongesteld op de tentoonstelling van de Miissie-Naaiver- eeniging St. Franciscus Xaverius in het Zita-gebouw, zal plaats hebben op morgen, Dinsdag. Trekkingslijsten en prijzen zijn verkrijg baar vanaf Dinsdagavond 8 uur en Woens dag van 105 uur aan het Zitagebouw. Heropvoering „Tarcisius". Gisteravond bad in de Gehoorzaal de heropvoering plaats van het treurspel „Tar cisius" door de spelers van Adolf Kolping, het stuk, waarmede de Vriendenkring van het H. Sacrament veertien dagen geleden den eersten feestdag van zijn jubileum- week besloot. Was de opvoering veertien dagen gele den uitsluitend toegankelijk voor de leden van den Vriendenkring, thans was de toe gang voor allen tegen entree. Ook de weeskinderen van de St. Jakobsgracht, van de Zusters van de Hoogewoerd en van de Carmelibessen, alsmede een 20-tal jongens van het St. Franciscus-patronaat waren uitgenoodigd en zij hebben genoten. Zooals trouwens allen, want het was een buitengewoon geslaagde avond. De zaal was goed gevuld en de Adolf Kolping- spelers waren nu beter ingespeeld dan twee weken geleden en wisten dan ook de talrijke toeschouwers ademloos te boeien. De muziek paste zich uitstekend aan bij hot spel, zoodat deze tweede avond ^en volledig mcces kan genoemd worden. Evenals den vorigen keer was ook thans de grimeering, in handen van kapper Kou- wenberg, keurig verzorgd. Alastrim of pokken. Zaterdagavond heeft in de kliniek voor kindergeneeskunde een, onder voorzitter schap van prof. Kuenen, samenkomst plaats gehad van den Leidschen Geneeskundigen kring, waarin dr. Horst, directeur van den gemeentelijken geneeskundigen Dienst, de vraag heeft besproken: Alastrim of pok ken? Behalve prof. Kuenen waren op deze sa menkomst aanwezig prof. dr. J. A. J. Barge en prof. dr. E. Gorter. Er volgde op het betoog van dr. Horst een uitgebreide gedachtenwisseling, waar aan ook prof. Kuenen en prof. Gorter deel- De al- of niet wenschelijkheid van het niet of slechts ten deele doen doorgaan van de 3 October-feesten kwa-m op deze bijeenkomst ter sprake. Besluiten werden er echter niet geno men. We wijzen onzen lezers bij deze op de publicatie van B. en W. in dit nummer, betreffende de kostelooze inenting en her inenting, welke vanaf Woensdag a.s. iede- ren Woensdag- en Zaterdagmiddag inde Stadsgehoorzaal zal geschieden. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving 5371. W. J. Roos, Zuiderstraat 5, Sassenheim, Kruidenier. E.: W. J. Boos, Sassenheim. p' Naar wij vernemen zal door de Maria- Congregatie afd. Mannen en Vrouwen der St -Joseph-kerk Heerensingel alhier een triduum worden gehouden ter voorbe reiding der opdracht, welke geleid zal worden door den weleerw. Pater H. de Greewe S.J. op 6, 7 en 8 November a.s., waarna op 10 November de vernieuwing der opdracht zal plaats 'hebben. Om allen zooveel mogelijk in de gele genheid te stellen deze avonden te kun nen bijwonen, hopen wij, dat de besturen der verschillende vereenigingen op die dagen geen vergadering voor hunne leden uitschrijven. De heer P. Heemskerk, die, zooale Za terdag gemeld, als Raadslid zal aftreden, was lid van den Baad sedert 24 Oct.. 1918. Voor het examen politie-diploma van den Ned. B. K. Politiebond „St. Michaël" is te 's-Hertogenbosch geslaagd de heer J. Dijs, alhier. Voor het examen politie-diploma van den Alg. Ned. Politiebond is te 's-Graven- hage geslaagd de heer M. Wielinga, alhier. Mej. M. H. A. Eykman te Zoeterwoude is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de openb. lagere school aan de Aalmarkt, alhier. Hedenmorgen omstreeks 12 uur reed de groentenhandelaar V. met een met hout beladen wagen in de Waardgracht. De be stuurder wist er tijdig af te springen. Met veel moeite werden paard en wagen op het droge gebracht. Gehouden verkooping in het notarishuis alhier, op Vrijdag j.l., ten overstaan van B. J. J. N. Troost, notaris alhier, het huis Nieuwsteeg 16, hoek Zonneveldstraat, koo- per H. A. M. Staats, qq. voor 5100. HILLEGOM. Opening van het Slachthuis. Vrijdagmiddag te 2.30 uur had des ope ning van het Openbaar Slachtuis alhier plaats, Hierbij waren tegenwoordig: B. en W. van Hillegom, de gemeente-secretaris, de meeste leden van den Baad, de burge meesters van de omliggende gemeenten, de inspecteur van de Volksgezondheid, de aannemer en onderaannemers van het com plex, de gemeente-architect, de dag. opz,, de slagers der gemeente e.a. Nadat allen hadden plaats genomen in het nieuwe gebouw werd het eerst het woord gevoerd door den burgemeester, Mr. D. F. Pont. Merkwaardig mag het heeten, zeide spr., dat mij de eer te beurt valt, binnen 2 jaar een abattoir te openen. Gelijk men wel eens schertsend spreekt, van een Beis-Sire, zoo zou men bijna van mij kunnen spreken van 'n „Slachtuis-burgemeester" en het is de vraag, of die titela-tuur een eere-.titel heeten mag. Toch is spr. er trotsch op, deze opening te mogen verrichten, omdat dit is een evenement, een buitengewoon feit. Te Uithoorn gewerd mij de eer een slachthuis te openen en thans te Hillegom. In de eerste gemeente was het No. één, het bedrijf loonend te makenin Hillegom komt het mij voor, dat het conimercieele niet het eerst op den voorgrond trad, doch meer het ideele. Spr. moet eerlijk beken nen, dat hij niet bijzonder optimistisch is gestemd aangaande de geldelijke uit komsten in den eersten tijd, maar daarmee is de beteekenis van een abattoir voor Hillegom nog niet verminderd in beteeke nis. Hierna sprak wethouder Balvers. De woorden, die spr. zeggen zal, zijn mede na mens zijn collega, wethouder De Vreugd, die aan deze stichting en haar voorgeschie denis een even werkzaam aandeel heeft gehad als hijzelf. Spr. illustreert, dat het gemeentebestuur in deze niet onbedacht is te werk gegaan, doch na rijp beraad en ge pleegd overleg. De noodslachtingen maakten een nood- slachtgebouwtje wenschelijk, ten einde de schade voor den eigenaar zoo gering mo gelijk te doen zijn. Vanaf 1924 werd dit j gebouw ook gebruikt door enkele slagers voor gewone slachtingen, waardoor als het ware een onvolmaakt abattoir was ge sticht. Op 10 November besloot de Raad tot slachthuisbouw en thans is het er. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door dr. Zwart, vertegenwoordiger van den Inspecteur der Volksgezondheid, door den heer v. Beekum, den nieuw-benoem- den directeur, door den heer Bulten, bur gemeester van Voorhout en door den heer Klaver als afgevaardigde van de Hanze. KATWIJK. Burgerwacht. Het korps der Katwijk- sche Burger wacht, dat Zaterdag 1.1. deel nam aan de Provinciale schietwedstrijden der Burgerwacht? i in Zuid-Holland op de schietbanen aan Waalsdorp won in klasse C. de eerste prijs met 236 punten. Hierdoor moet dit vijftal volgend jaar uitkomen in klasse B. Behalve een verguld zilveren me daille voor het korps kregen de leden van dit vijftal ieder een zilveren miniatuur be kertje. Verschillende leden wonnen ook persoonlijke prijken op de personeele baan. LISSE. Een welgeslaagde drankbestrijdingsdag. Vanwege de Prov. Propaganda-commis- sie in Zuid-Holland, in samenwerking met het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" al hier, werd gisteren een Kerkelijken Drank bestrijdersdag gehouden. Gistermorgen te half 7 werd in de parochiekerk van de H. Agatha tot intentie der leden een ,H. Mis opgedragen met algemeene H. Communie door den zeereerw. pater Otten, Domini caan. Onder deze H. Mis hield zijneerw. een mooie predicatie naar aanleiding van den tekst „Charitas Ghxisti urget nos", De liefde van Christus dringt ons, waarin zijneerw. vooral het mooie in de R. K. Drankbestrijding op godsdienstig zedelijk gebied uiteenzette. OndeT de volgende drie H. Missen preekte Pater Otten over dit mooie doel. Na de H. Mis van half 7 vereenigden een groot aantal leden zich in het patronaatsgebouw aan een gemeen schappelijk ontbijt. De voorzitter, de heer L. B. Jonkman verwelkomde hier de aanwezigen en hij sprak daarbij de hoop uit dat deze dag, met God begonnen, moge slagen en veel nut voor de Drankbestrijding alhier moge voortbrengen. De secretaris, de heer Th. Salman, be sprak het wenschelijke van een propagan- dacluib en deed uitkomen, dat de strijd ook vooral dient te worden gevoerd tegen het enorme biergebruik hier ter plaatse. Aan tafel heerschte een gezeliigen toon. Des avonds te 7 uur had in het patronèatsge- 'bouw een groote propagandavergadering plaats met als spreekster Mevr. J. Huijve- naar-v. Beek over: „Waarom ook de vrouw?" en de heer H. B. v. d. Sanden over het: „Maatschappelijk standpunt". Te ruim 7 uur opende de voorzitter deze feestelijke propagandavergadering. Spr.' wees op de urgentie van een krachtige actie, ook te Lisse, tegen het alcoholisme. Het menSohelijk opzicht dient ten deze te worden opzij gezet. Hierna- kregen we een fraai nummer van de mandolineclub „Sanota Lucia" waarna Mevr. Huivenaar-v. Beek het woord verkreeg om de vraag „Waarom ook de vrouw?" te beantwoorden. In een mooie rede zette spreekster uiteen hoe na den oorlog genotzucht en vermaak en niet min der verkwisting zijn toegenomen. Spr. vroeg zich af „zijn er dan hier geen men- söhen, welke de kwalen van onzen tijd hel pen verbeteren en de maatschappij helpen hervormen"? Hiervoor hebben we noodig de vrouw, de eerste en natuurlijke opvoed sters van het kind, de mensch der toe komst. Spr. bepleitte het nut van den we deropbloei van de Maria-vereeniging, op dat deze wederom moge gaan bloeien als weleer onder leiding van Mej. Barnhoorn- Alkemade en mej. Caspers-Paridon. Spr. deed uitkomen, dat den strijd niet gaat tegen den enkelen dronkaard doch tegen het alcoholisme. De drankbestrijding is een offer, dodh een offer, dat wij uit naas tenliefde gaarne willen brengen. Vervolgens kreeg de heer v. d. Sanden het woord om het „Maatschappelijk stand punt" in de drankbestrijding uiteen te zet ten. Deze spreker wees vooral op de cij fers, welke heden ten dage nog aan alcoho lische dranken worden besteed. Vooral komt dit nog weer eens uit als we de cij fers der Staatsbegrooting voor 1930 zien en doorlezen. Spr. wees op de vele drank gelegenheden in Nederland', 19000 vergun ningen en 14000 verloven. Een zeer groot aantal auto-ongelukken, dat dagelijks voorvalt, ig een gev-olg van dronkenschap. Na een uiteenzetting van de vele rampen welke door te veel alcoholgebruik ont staan, deed spr. uitkomen dat bloeiende Kruis verbonden en Mariavereenigingen een meer bloeiend katholiek leven op de plaats brengen. Gemeentelijke Aankondigingen Kostelooze Inenting en herinenting tegen pokken. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat met ingang van Woensdag 25 September e.k. eiken Woensdag en Zaterdag des na middags van 2 tot half vier uur in een der zalen van de Stadsgehoorzaal, ingang Aal markt, gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenbing tegen pokken. AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo.-Burgemeester. VAN S TRI JEN, Secetaris. Leiden, 23 September 1929. Schouw van Wegen, Lanen, enz. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat te beginnen op Dinsdag 1 October e.k., krachtens artikel 17 der verordening van den 6sn Juli 1S99 (Gemeenteblad No. 15), laatstelijk gewijzigd bij de verordening van den 9en Juli 1928 (Gemeenteblad No. 22) op wegen, lanen, straten, enz. en waterin gen en sloot-en, schouw zal worden gedre ven over alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, benevens de daarin ge legen of daartoe behoorende bruggen en andere kunstwerken, voor zoover die bij zonder eigendom zijn, en, zonder verhinde ring door of vanwege rechthebbenden, voor het publiek verkeer open staan, als mede over alle wateringen en slooten, en de riolen ter vervanging daarvan gemaakt, bsnewens de daartoe behoorende sluizen, duikers, buizen, toegangskokers en derge lijke werken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn. AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secetaris. Leiden, 23 September 1929. Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Lei den, gezien het verzoek van: a. de N.V. Sa.jet-fabrieken P. Clos en Leembruggen om vergunning tot het uitbreiden van de fa briek van wollen garens in het perceel Langegracht No. 5; b. A. J. N. Franke om vergunning tot het oprichten van een koek- bakkerij in het perceel Koddesteeg No. 1. Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet, geven kennis aan het publiek, dat ge noemd e verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 5en October e.k. des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bu reau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. LEIDEN. Donderdag, R. K. Bond van Transportar beiders „Sint Bonifacius". Volks bond S uur. Vrijdag, R. K. Bond van Handels-, Kan toor-en Winkelbedienden, Gebouw Zitavereeniging, Lange Pieters- kerkkoorsteeg 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 September waargenomen door de apotheken van de heeren G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, telefoon 406. De voorz. dankte beide sprekers voor hunne prachtige redevoeringen. In de pau ze had een verloting plaats van eenige prijzen, hetgeen een aardige afleiding gaf. Na de pauze trad het tooueelgezelschap Tuk. en Johan Smidt-De Virten uit Am sterdam voor het voetlicht en wisten door hun luimige voordrachten en duettten de aanwezigen eenigen tijd gezellig bezig te houden. Het was alzoo een leerzame en aange name avond. De aan dezen dag verbonden speldjesverkoop 'bracht nog 95 op. Als resultaat van dezen dag kunnen wij mede- deelen, dat zich 27 dames opgaven voor de Maria vereeniging en 10 voor het Kruisver bond; voorzeker een mooi resultaat! Concert. Donderdagavond a.s. om 8.15 uur zal de R.K. Harmonie Adolf Kolping" een concert geven in de gemeentetent. Geboren: Maria Theresia d. van P. v. d. Zwet- en J. Duivenvoorde Agatha Petronella d. van W. N. v. Velzen en v. A. v. Eejiiwijk Hendrika d. van C. G. J. Stek kers en J. M. P. v. Wijnen Theresia- An na d. van A. Th. v. WTerkhoven en v. A. J. Ph. Reike Nicolaas Jacobus z. van J. A. v. Ursum en T. Greeuw. Ondertrouwd: B. Schaap en T. v. d. Bent. Overleden: Adrianus de W'it wedwr, 'van M. Zwetsloot 65 j. LEIDSCHENDAM. Alastrim. Alhier heeft zich een geval (het eerste) van alastrim voorgedaan. WASSENAAR. Eere-Doctoraat. De senaat der Philo- technische Universiteit te Brussel ver leende op 18 Septem.br aan den heer J. K. P. Kraan, industrieel, wonende te Wassenaar, het doctoraat in de Handels1 wetenschappen. N00RDWIJK. Avondschool. Evenals vorige jaren, zal, uitgaande v£n het R. K. Patronaat „St. Jeroen", een avondschool-cursus wor den georganiseerd voor de schoolvrije jeugd. De gelegenheid tot aangifte voor dezen cursus is vastgesteld op a.s. Vrijdag avond na het Lof. Wij verwachten dat vooral de ouders him jongens zullen aan sporen, om van deze nuttige gelegenheid gebruik te maken.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2