UIT DE RIJNSTREEK TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN STADSNIEUWS ACADEMÏENIEUWS BAROMETER naar waarnemingen in in den morgen van 20 Sept., medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste Barometerst.: 765.6 te la Coruna. Laagste Barometerst..: 739.2 te Janmayen. 'Verwachting tot den avond van 21 Sept.: Krachtige, Westelijke tot Noordwestelijke wind. Afnemende bewolking. Aanvankelijk wellicht nog regenbuien. Iets koeler. WATER-TEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 19.5 gr., 12 uur 19.5 gr. en 3 uur 19.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 18 gr., 12 uur 18 gr. en 3 uur 18 gr. O. LUCHTTEMPERATUUR 12.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Vrijdagnamiddag 7.35 uur tot Zaterdagmorgen 6.13 uur. INGEZONDEN MEDEDEELING. rond het dorp een aangename en vroolijke stemming. In de Hoofdstraat gaf de heer P. J. Trossel beide avonden gratis bioscoopvoor stellingen. d^e wel als reclame waren be doeld, doch die desalniettemin bijzonder in den smaak vielen en een dankbaar pu bliek trokken. VOORHOUT. Rietschelft afgebrand. Gistermorgen ontstond er brand in een rietschelft langs de Frank van Borselenlaan ,toebehoorendo aan den heer W. Sikking, bloemist te Sas- senheim. De brandweer dezer gemeente rukte uit om een nabij liggende rietschelft en een stapel kisten narciseen te bescher men. De spuit behoefde evenwel geen dienst te doen. omdat andere middelen tot be scherming waren genomen. De brand is vermoedelijk ontstaan door het wegwer pen van een brandende lucifer. De riet schelft brandde geheel af, alsmede eenige zakken narcissen. De geleden schade wordt niet door verzekering gedekt. WASSENAAR. Korenbond St. Willibrord. Het ligt in de bedoeling van het bestuur van den Ko renbond St. Willibrord", bij welken Bond zijn aangesloten de zangkoren te Wasse naar ,.St. Willibrord", Wassenaar „Goede Herder", Voorschoten, Katwijk, Noordwijk en Oegstgeest, om op een zangersavond feestelijk te vieren het gouden priester feest van Z. H. den Paus en het herstel van den Kerkelijken Staat. De eerste avond zou gevierd worden in Noordwijk en wel in de eerste dagen van November. Een uitvoerig programma volgt later. ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubileum St. Josephgesticht. Ter ge legenheid van het 40-jarig jubileum der Eerw. Zusters van het St. Josephgesticht op Woensdag 25 September is het vólgen de programma opgesteld: 10 uur Plechtige Hoogmis in de parochiekerk, op te dragen door den Deken met assistentie 121 uur receptie in het St. Josephgesticht; 3 uur voor de Eerw. Zusters en de bewoners van het gesticht kinderzang in den tuin onder leiding van den heer Theelen; 7.30 uur il luminatie van den voorgevel; 89 uur concert in den a la giorno verlichten tuin van het St. Josephgesticht, welwillend aangeboden door de R. K. Harmonie Leo XIII. In verband met verschillende omstandig heden kunnen de terreinen niet voor het publiek toegankelijk gesteld worden. Den parochianen van Alphen worden vriendelijk verzocht van him medeleven met dit jubilé blijk te geven door het al gemeen uitsteken der vlaggen. GROENENDIJK. Tragisch ongeval. Gisterenmiddag had vlak voor de boerenhofstede „Aurora" een tragisch ongeval plaats. De heer Mid dendorp van Hazerswoude kwam op een motorfiets aanrijden in de richting Leiden. Blijkbaar gevoelde hij zich plotseling on wel worden, daar hij trachte te stoppen hetwelk nog gelukte, maar teen hij van zijn motor stapte, was hij niet meer in staat om verder te loopen en viel langs den berm van den weg neer. Dit werd door de omwonenden opgemerkt, die dan ook spoedig kwamen toesnellen. Toen bleek, dat de man door een beroerte was getroffen. Nadat hij bij den heer Th. W. VeTkley was binnengedragen, werd direct de hulp ingeroepen van dokter Vlaande ren, die den toestand ernstig achte, en door wien een ziekenauto uit Leiden werd opgebeld, welke den man naar zijn woning vervoerde. Naar wij vernemen is den toe stand van den patiënt, die aan den eenen kant geheel verlamd is, hopeloos. VOOR HET NED. PRESTER- COLLEGE TE ROME N. N. te Noordwijk 10. Stedelijk Gymnasium. Het verslag van het Stedelijk Gymna sium alhier over het jaar 1928 vermeldt naast de personeelsmutaties, de volgende cijfers over het leerlingenaantal. Dit be droeg op 1 Jan. 1928 135 mannelijke, 64 vrouwelijke, totaal 199. Bij het einde van den cursus bedroegen deze cijfers resp. 132, 63 en 195. De uitslag van het eindexamen was als volgt: alle 28 candidaten, 16 mann. en 12 vrouw, slaagden. Op 31 December 1928 bedroeg het aaD- tal leerlingen 144 mann., 58 vrouw., to taal 202. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland vergadert Dinsdag a.s„ nam. te 2.30 uur, in de vergaderzaal der Kamer, Stationsweg 43. De agenda vermeldt o.m. Vaststelling datum der verkiezing. Vaststelling adres inzake herziening der telefoontarieven. Bespreking resultaat der actie, gevoerd inzake Amerikaansche invoerrechten. Handelsregister K. v. K. Wijziging 4778. Chemigrafische Kiuistin- richting „Illustra", Leiden, Gerrit Dou- straat 14, Clichéfabrikatie, Persfotografe, Ontwerpen, Teekeningen, enz. Vest. Fil.te Aker, Charlottestr. 7 onder den naam „II- Iustra-Klischees" (Verkaufsstelle). Wijziging 5C54. A. Zuyderduyn, Leiden, Maredijk 74, Kruidenierswinkel. Uittr. E.: A. Zuyderduyn, Leiden, d.d. 31 Augustus 1929. Wijz. handelsn. thans: H. Laman. Door de firma J. M. Meyers, Haarlem merstraat 9698100, wordt hedenavond van half zeven tot acht uur en morgenmid dag van vier tot negen uur een levende schorten-demonstratie gehouden. Men verzocht ons mede te deelen, dat de bibliotheek der Zita in het gebouw Pie- terskerkkoorsteeg hedenavond te 8 uur zal gesloten zijn in verband met de opening van de Missie-Naaikring-tentoonstelling. Voor het propaedeutisch examen voor scheikundig ingenieur is aan de Technische Hoogeschool te Delft- geslaagd de heer J. W. van Dalfsen. alhier. Vanmiddag om kwart voor een dwaalde op den Rijnsburgerweg een vrachtauto van de firma Perquin van het goede spoor af. De chauffeur, J. V., raakte blijkbaar het stuur kwijt, want bij later onderzoek bleek geen defect aanwezig. De auto reed eerst een boom onderstboven en scheerde vervolgens het trottoir op en vernielde een hek op steenen voet^dat de tuin van mevr. BockelVerdam van den weg af sluit. Een naast den chauffeur zittend werkman werd uit de auto geslingerd, doch bekwam, evenmin als de chauffeur, verwondingen. Hedenmiddag is tengevolge van de he vige rukwinden op den Haagweg een boom ontworteld voor perceel 26, bewoond door dr. P. A. A. Boeser. Het gevaarte viel met de kruin tegen den gevel van het huis. doch is in den val gestuit door het hekje voor den tuin. Voor zoover tusschen het nog dichte groen van den boom viel waar te nemen werd de gevel niet beschadigd. Personeel van den rijkswaterstaat heeft den boom hedenmiddag gekapt. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent twee rijwielen, die onbe heerd op straat zijn gevonden. Het 75-jarig bestaan van het Kon. Instituut der Marine. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Kon. Instituut der Marine te Den Helder vond hedenmorgen te 11 uur een receptie plaats in het gebouw van het Instituut, waarvan een druk gebruik werd gemaakt, door tal van autoriteiten op ma ritiem en militair gebied. Ook Z.Exc. de minister van defensie mr. Deckers, dc vicc- admiraal L. J. Pelletier en de admiraal L. J. Quant werden opgemerkt. Verschillen de burgerlijke autoriteiten saven eveneeps blijk van hunne belangstelling. De huidi- gingscommissie der burgerij van Den Hel der bood evenals de gemeente Den Helder een bedrag in geld aan om te worden aangewend voor de watersport der Marine. Een keur van bloemstukken vulde de receptie-zaal, terwijl talrijke geschenken werden aangeboden. Na een toespraak van minister Deckers, deelde deze mede, dat het H. M. de Ko ningin behaagd had te benoemen tot. Rid der in de Orde van de Ned. Leeuw kapt. luit. ter zee F. J. Heeres, commandant, van het Kon. Instituut der Marine, tot offi cier in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden de oud-luit. ter zee H. J. BoT- dingh en den officier van administratie A. van Honte. Omkooping van raadsleden? Wij meldden dezer dagen in een bericht uit Heerlen, dat in den gemeenteraad van Hoensbroek mededeeling was gedaan van een geval van omkooping van raadsleden. Het blijkt thans, dat dit niet werd mede gedeeld in den gemeenteraad van Hoens broek, doch in dien va-n Eygelshoven. GR00TE BRAND TE DETROIT. 17 menschen omgekomen. Een paniek in het gebouw. NEW YOBK, 20 Sept. (V.D.). Uit De troit wordt gemeld, dat aldaar een groote brand het gebouw van de Study Club heeft verwoest, waarbij 10 mannen en 7 vrouwen om het leven zijn gekomen. De in het. gebouw aanwezigen vernielden in de paniek een venster, de eenigc uitweg om naar buiten te komen. Eenigen konden uit het venster springen, terwijl in het ge bouw de een den ander wegdrong. Een aantal personen werd onder den voet geloopen. Vele werden door naar den uit gang dringende personen, wier kleeren reeds vlam gevat hadden, ernstig gewond. De brandweer stond met springdoeken. en netten op straat, waardoor velen gered konden worden. NEW-YORK, 20 September (V.D.) Na der wordt omtrent den brand te Detroit gemeld, dat hec vaststellen van de identi teit van vele slachtoffers zeer moeilijk is, daar sommige lijken totaal verkoold zijn. Volgens mededeelingen van de artsen en •verpleegsters der ziekenhuizen, waarheen de ernstig gewonden- gebracht zijn, zul>n niet velen, die opgenomen werden, in b~-: leven blijven. De brandweer en de rei dings-brigade, die zich met yeweld een toe gang tot het gebouw moesten verschaffen, vonden op de tweede verdieping. 25 perso nen bewusteloos. Zij waren daarheen ge vlucht omdat, de uitgangen alle door het vuur versperd waren. Ontploffing op een werf. Twee slachtoffers. MILAAN. 20 Sept. (V.D.) Op pen werf in de nabijheid van Bari ontplofte Don derdag te vroeg een mijn. Twee zich in de nabijheid bevindende arbeiders werden eenige meters weggeslingerd. Een van hen werd op slag gedood. De andere werd ern stig gewond. De mijnramp in Lotharingen. PARIJS, 20 September (V.D.) Vol gens berichten uit Metz stijgen uit dc mijn St. Charles in Klein-Rossels nog steeds dichte rookwolken op. Men vreest, dat nog 'n derde ontploffing zal plaats hebben en wel in de mijn St. Joseph, die eenige honderden meters van de eerste mijn verwijderd ligt. Indien de ontploffing plaats heeft, zal zij nog krachtiger zijn dan de vorige, daar de mijn St. Joseph niet zoo diep is als de an dere mijnen. De noodige veiligheidsmaat regelen zijn genomen. Alle huizen die tot op 200 M. of 300 M. afstand van de mijn staan, zijn ontvreemd. Vreeselijk rroodweer bij Nantes. PARIJS, 20 Sept-. (V. D.) Een vreeselijk noodweer is uitgebroken in de streek van La Planche (dept. Loire Inferieure) bij Nantes. Vooral het dorp Champrinou werd geteisterd. De bliksem sloeg aldaar in dc schoorsteen van een huis, welke geheel werd vernield. De 17-jarige August© Gui- bert, die tegen den schoorsteen stand ge leund, werd doodelijk getroffen. Het is merkwaardig te zien, dat een naaimachine door den bliksem is opgelicht en aan den anderen kant van het huis weer is neer gezet. Ook zitten steenen van den schoor steen vast in het paneel van een kast. Vreeselijke dood. GERA. 20 Sept. (V.D.) In een ververij, te Gera had het volgende vreeselijke onge luk plaats, dat twee menschen het leven kostte. Twëe^gehuwde arbeiders waren een buiten dienst gestelden ketel aan het schoonmaken, toen plotseling door onacht zaamheid van andere arbeiders, stoom werd binnengevoerd. De beide mannen werden zoozeer met brandwonden overdekt, dat zij in- het ziekenhuis moesten worden opgeno men, waar zij spoedig zijn overleden. Trein door sprinkharten opgehouden. SOFIA, 20 September (V.D.) Op de spoorbaan naar Widin werd een trein door een zwerm sprinkhanen opgehouden. Eerst na geruimen tijd kon de reie worden voort gezet. De laatste blinde passagier van de „Graf Zeppelin" gevonnist. FRIEDRICHSHAFEX. 20 Sept, (V. D-) De laatste blinde passagier van het lucht schip „Graf Zeppelin", do 18-jarige bak kersleerling Boschke uit Lütgendortmund in Wcstfalcn, die indertijd van het dek van de loods op het luchtschip was gesprongen en de reis naar Lakehurst heeft medege maakt, werd door het kantongerecht Tett- nang wegens „huisvredebreuk" tot. drie weken gevangenisstraf veroordeeld. Op de straf werd de voorloopige hechtenis in mindering gebracht, die de jongeman na zijn onvrijwillige terugkomst per stoom boot te Hamburg heeft ondergaan. CORRESPONDENTIE. B. te O. Het door U bedoelde boek, wordt door erkende critici „goedgekeurd", terwijl wij er geen reserve bij vinden. Naar onze meening is het echter voor een jongen op don door u genoemden leeftijd beslist te ontraden. LEIDEN, 20 Sept. Vee. Aangevoerd: 873 runderen, 90 kalveren, 1198 schapen, 546 varkens, 875 biggen, 1 paard en 5 bokken en geiten. Prijzen per stuk: 47 stieren 180470; 243 kalf- en melkkoeien 190380, handel matig; 160 varekoeien 160280 en 239 vette ossen en koeien 260430, sohoon aan dc haak 60110 cent, handel traag; 184 graskalveren 30 75, handel tamelijk; 15 vette kalveren 65 115, schoon aan de haak 110125 cents en 75 nuchtere kalveren 1219; 448 vette schapen 3244 en 750 weidescha- pen 2236, handel traag; 366 mestvar- kens 2756, handel traag; 70 Londen- sche varkens 62—66 cent, 110 Zouters 7275 cent per Kg. levend gewicht, handel ma tig; 875 biggen 1020, handel traag; 5 bokken en geiten 512. Kaas. Aangevoerd 107 partijen. Be steed werd voor: le soort Goudsche kaas 5053, 2e soort 4549 le soort. Leid- sche kaas 5457, 2e soort 4452 per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas matig. Aan de Stadswaag gewogen: 76 partijen, 2777 stuks, 22978 Kg. LEEUWARDEN, 20 Sept. Vee. Aan voer: 80 enterstieren 150—320. 82 twenter- stierea 320—490. 450 vette koeien 210370, 741 00 per K.G. 994 melk- en kalf koeien 100—375, 110 pinken 100—160. 24 vette kal veren 3595, 1218 graskalveren 3090, 310 nuchtere kalveren 918, 331 vette schapen. 2742. 335 weidesehapen 2034, 550 lam meren 1830, 602 vette varkens 60145, '0.720.82 per K.G. Zouters 0.72—0.74, 60 magere varkens 30—50, 151 vette biggen 15—22, 37 bokken en geiten, 16 paarden. To taal 5320. 20 Sept Boter. Mijn bot er 2.17—2.15 —1-62. veilingprijs 2.04—1.72, aanvoer 13/3, 40/6, 1/12, eommissienoteering 2.31, bonds- noteering 2.32. 20 Sept. Eieren. Kippeneieren 27.000 K.O.. 6,-58.5. handclsprijs 1.151.25. een deneieren 250 K.G. 6,58, handelsprijs 0.85 —1.00. 20 Sept. Kaas. Sleutelkaas 2643, Goudakaas 24—32. Edammerkaas 2032. Aanvoer 54.165 Iv.G. DELFT, 19 Sept. Boter. Aanvoer 65/8en 7/16, wegende 1370 kg. Prijs boter 2.20— 2.40 per kg. Handel vlug. Vee» Vette koeien 180415, kalf- koeien 195—385, vaarkoeien 150275, magere varkens 19—64, nuchtere kalve ren 8—23. biggen 14—24, paarden 100 275: Rundvleesc-h per kg. 1.101.00 0.80. Aanvoer: 223 runderen, 9 paarden, 2 graskalveren, 84 magere kalveren, 15 scha pen of lammeren, 345 varkens, 963 biggen en 5 geiten of bokken. WISSELNOTEERTNGEN (AMSTERDAM» (Niet officieel). Berlijn 59.381/o Londen 12.08 New-York 2.49~/j6 Brussel 34.66i/9 Zwitserland 48.06 Milaan 13 04l/« Madrid 36 80 Oslo 6642 Kopenhagen 66.40 Stockholm 66.80 Weenen 35.10 Praag 7.38 Boedapest Prolongatie 5 BEURSOVERZICHT. Het verloop v:tn zaken op de beurs stond heden onder den invloed van den verderen val der Margarine Unies. De ope ning kwam voor dit fonds roods 25 pet» lager, waarna een herstel van enkele pets. volgde. Spoedig kwam de verkoopsdrang echter weer boven, zoodat de noteering tenslotte beneden 530 pet. kwam. Galvé- Delft werden meegetrokken, doch het na- deelig verschil was hier veel geringer. Kunstzijde betrekkelijk goed prijshoudend. Heden werd voor het eerst handel gedre ven in Aku, die iets lager waren dan En ka's. Van Berkel's lui. Ford iets hooger, evenals de Kiiehenmeisters. Philips ge makkelijk op peil. Men verwacht de aan kondiging der emissie in den loop der vol gende week. Kon. Olie bij opening een 10-tal punten lager; onder bcurstijd wer den bescheiden schommelingen meege maakt. Suikers ondervonden den terugslag van de belangstelling voor Margarine Unies. Bij kleine omzetten vielen koersver liezen van enkele punten te registreeren. Op de Tabaksmarkt waren certificaten Oostkust in reactie. De andere Sumatra- soorten waren prijshoudend. Rubbers fji- ven slechts kleine omzetten. Van de Mijn- waarden waren Alg. Expl. hooger. 3—1 Koninginnefeesten en Harddraverij. Woensdag en Donderdag hebben alhier de jaarlijksche feesten plaats gehad, uit gaande van de Hillegomsehe Harddraverij- vereeniging. De feesten werden begunstigd door buitengewoon mooi weer waarbij de Hillegomsehe Harmoniekapel haar opluis terende medewerking verleende. Bijzonder gunstig was het feestterrein, terwijl de ringrijderij plaats vond in de Prins Hendrikstraat en de draverij op de met Termacdek geplaveide Van den Ende laan. Woensdag zouden we kunnen noemen de dag der kinderfeesten, behalve dan de wedstrijd in tonknuppelen, voor gehuwden. We kunnen natuurlijk niet alles in bijzon derheden weergeven, maar dat de animo groot was bleek wel uit het aantal deel nemers bij de diverse wedstrijden. De prijzen bestonden uit mooie kunst voorwerpen. Na de wedstrijden werd een druk gebruik gemaakt van de vermakelijk heden. Te 9 uur was er aan de Nieuwe Ha ven een schitterend vuurwerk. Het stille, droge weer met donkere lucht was dit vuurwerk bijzonder gunstig: duizenden belangstellenden waren op het terrein. Gistermorgen te 9 uur was er verzamelen van kinderen met en op versierde vliegen de hollanders. autopeds, poppewagens enz., benevens de deelnemers en de dames der ringrijderij. Met de muziek voorop werd een rondwandeling gemaakt. Alle deelne mers ontvingen een mooie prijs, die ver diend was, want er was meer dan extra werk van de versiering gemaakt.. Toen werd in de Prins Hendrikstraat, de ringrijderij gehouden. De uitslag was als volgt: mooiste geheel le jirijs: Rie Ivock; 2e pr. Annie v. Roode, Ringsteken: dames: le prijs Greta Stevens; 2e pr. Annie v. Roode; 3e pr. Jo Brouwer. Ringsteken: heeren: le prijs J. van der Linden; 2e pr. W. Meskers; 3e pr. Jan Ver- brugge. Des middags te half 2 werd de groote harddraverij gehouden. De prijzen waren: 200, 75. 40, 30, troostprijzen 50, 25. Ingeschreven waren 14 paarden, waarvan opgekomen 12, ml. Patrick Duluth, 345 M. eigenaar D. van Stralen, den Haag, berijder A. Witteveen; 2. Omlooper, 330 M., eigenaar N. van Leeuwen. Wassenaar, berijder idem; 3. Miss Zelda Peter, 350 M., eigenaar S. van den Oord, Haarlemmer meer. berijder idem; 4. Politesse, 320 M. eigenaam C. Tijms, Heemskerk, berijder L. Ensing; 5. Sara G. 330 M., eigenaar D. de Vlieger, Haarlemmermeer, berijder id.; 6. Omega 320 M., eigenaar C. Verhorst, Be verwijk, berijder J. van Leeuwen Jzn.; 7. Vancouver 340 M., eigenaar H. Konijnen burg, den Haag berijder A. Witteveen; 8. Marie P. 340 M.. eigenaar D. A. van Stra len, den Haag, berijder A. Witteveen; 9. Petite amie C. 300 M.. eigenaar C. Ver horst, Beverwijk, berijder J. van Leeuwen Jr.; 10. Prinses Olga 320 M., eigenaar D. de Vlieger, Haarlemmermeer, berijder id.; 11. Quetteur 300 M., eigenaar N. G. Pen- nings, Haarlemmermeer, berijder idem en 12. Prinses Duluth 320 M., eigenaar J. Kla- renbeek. Amsterdam, berijder L. Ensmg. Na vele mooie, spannende ritten werden de prijzen gewonnen als volgt: le prijs Prinses Duluth, 320 M. eigenaar J. Klaren- beek, berijder L. Ensing 200; 2e pr. Miss Zelda Peter van S. v. d. Oord, berijder eigenaar 75; 3e pr. Patrick Dulith, van D. van Stralen, berijder A. Witteveen 40. De 4e prijs werd onderling verdeeld door Sara G.. Vancouver en Marie P., welke elk 10 ontvingen. le troostprijs Petite amie O. van C. Ver- horst, berijder J. van Leeuwen Jzn. 50; 2e troostprijs Oplooper van H. van Leeu wen, Wassenaar, berijder idem 25. De wedstrijd werd opgeluisterd door de Hillegomsehe Harmoniekapel en was te ruim 6 uur geëindigd. Geheel den avond heerschte er in en DE VOLKSFEESTEN DER SPORTWEEK. De volksfeesten, welke Zondag a.s. op het Leidenterrein aan den Morschweg ge houden zuilen worden, beloven, als het goed weer is, evenals de geheele sport week een groot, succes te worden. Het getal deelnemers is iets minder dan het vorige jaar, waardoor het mogelijk zal zijn de spelen volledig af te werken. Op het program staan: Hindernisloopen, ruiterspelen, eierenloopen, zakloopen, blok- jesrapen enz. De toegangsprijs op het terrein is voor volwassenen 20 cent, voor kinderen 10 cent. Wij achten het overbodig aan te dringen op een groot bezoek, daar voor volksfees ten als deze bij ons publiek altijd veel animo bestaat en zij die eenmaal derge lijke feesten hebben medegemaakt niet gaarne op het appèl ontbreken. Bij slecht weer zullen de volksfeesten worden uitgesteld. Mededeeling hiervan heeft plaats bij den heer P. Meershoek, Vliet, hoek Mo- lensteeg; Fa. Wijtenburg hoek Haarlem merstraat en Turfmarkt en aan den in gang Meisjesschool Heerensingel. Het Uitvoerend Comité. De Leidsche Winkelstand. Door de N.V. Radio Electra „Ideco" uit Amsterdam wordt morgen in perceel Maarsmansteeg 9, waarin voorheen geves tigd was de boekhandel van de firma van Leeuwen, het zesde filiaal geopend. De firma bezit reeds twee zaken te Amster dam en voorts één te Den Haag, Utrecht en Bussum. Men vindt hier radio-artikelen en elec- trisch materiaal in de meest groote ver scheidenheid, zoodat de radio-handelaar en radio-amateur hier zich'alle voor het bouwen van een toestel benoodigde ingre diënten kan verschaffen. Naast de sorteering in complete toestel len is ook de verscheidenheid in allerlei onderdeelen zoo groot, dat wij iederen ra dio-bouwer aanraden eens een kijkje te gaan nemen. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heeren B. Moret (W a s s e n a a r) en L. D. Pels Rijcken (Breda). Bevorderd tot doctor in de geneeskun de, op proefschrift getiteld: „De beteeke- nis van Indoxylurie en Indoxylaeraie, in het bijzonder voor enkele huidziekten", de heer A. J. G. Belinfante, geboren te Den Haag. LAATSTE BERICHTEN TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. De V oo r z i 11. e r, de heer mr. v. Schaik aanvaardde het voorzitterschap der Kamer met een rede, waarin hij namens de Ka mer dank bracht aan zijn onmiddellijken ambtsvoorganger Ruys de Beerenbrouck. Hij legde er den nadruk op, dat men zich niet uit het veld moet laten slaan door bepaalde doctrines over het parlementair stelsel en niet te sterk aa,n ziekteverschijn selen moet gelooven. Aan ernst en waar heidszin heeft het de Kamer nooit ont broken. Spr. riep ten slotte aller steun en medewerking in. Tevoren had de heer Schaper den nieuwen voorzitter ingeleid met eenige hartelijke woorden. De heer De Visser (C.P.) krijgt verlof te interpelleeren over vervolgingen va-n na^ tionalisten in Indië en gevangenneming van Masoemantir. Hierna had de benoeming plaats van verschillende commissies. In de oommissie van Buitenlandsche Zaken worden be noemd de heeren Heemskerk, Nolens, Mar- chant, Schokking, Vliegen en Knottenbelt. DE P0STVLUCHTEN NAAR INDIE. Bij de K. L. M. is heden bericht ingeko men, dat het vliegtuig P.H.A.E.Z. heden morgen te 5.38 uur uit Akyab is vertrok ken en te 13.18 uur te Bangkok is aange komen.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3