BINNENLAND DE ONVOORZIENE AANKLAGER DERDE BLAD DE LEIDSCHE COURANT. DINSDAG 17 SEPTEMBER 1929 OPENING STATEN-GENERAAL De jaarlijksche plechtigheid. Heden heeft in de Grafelijke zalen op het Binnenhof de plechtigheid plaats ge vonden van de opening door H. M. de Ko ningin van het nieuwe zittingsjaar der Staten-Generaal. Zooals gemeld was het 25 jaar geleden de eerste maal, dat deze opening in de gerestaureerde Grafelijke Za len plaats had. Ook ditmaal vergezelde Prinses Juliana Haar ouders bij deze plechtigheid. Zooals gewoonlijk hadden zich in de na bijheid van het Kon. Paleis, waar de voor bereiding tot de samenstelling 'van den Koninklijken stoet te zien valt, honderden kijklustigen opgesteld, die achter de afzet ting door militairen en politie reeds lang te voren geduldig stonden te wachten om straks bij heb uitrijden van den stoet de Vorstelijke Familie hartelijk toe te juichen. Kort. vóór één uur vormde zich in do dezer dagen reeds officieel gemelde samen stelling de stoet, die nog altijd sedert de mobilisatietijden sterk ingekort is in ver gelijking met de vooroorlogsche jaren. Ach ter het commando Cavalerie, dat den stoet opende en dat gevolgd werd door een Tij knecht-majoor en twee rijknechts te paard en het met twee paarden bespannen rij tuig, waarin gezeten was de npper-ceremo- nieineester, J. H. F. graaf Du Monceau, grootmeester van H. M.'s Huis, sloot zich dus al dadelijk aan de gouden keets, met acht paarden bespannen, waarin H. M. de Koningin, vergezeld van Z. K. H. den Prins der Nederlanden en van H. K. H. Prinses Juliana- der Nederlanden allen ge tooid met het lint. en het versiersel van het Grootkruis der orde van den Ned. Leeuw, hadden plaats genomen, de Prins gezeten naast de Koningin en de Prinses tegenover Haar Moeder. Te paard reden onderscheidelijk ter rechter en ter linkerzijde van de staatsie koets: de vice-admiraal b. d. F. Bauduin, adjudant-generaal van de Koningin en chef van Haar Militaire Huis en de Gou verneur va-n de Residentie, luitenant-gene raal E. F. Insinger. Even vóór één uur bestegen de Vorste lijke Personen de gouden koets onder de door de Kon. Mil. Kapel (onder leiding tonen van het Oude Wilhelmus, gespeeld van luitenant Boer), welke deel uitmaakte van de compagnie van het regiment Jagers, ter sterkte van 100 man, die met het regi mentsvaandel ter weerszijden van den in gang van het. Paleis als eerewaoht stond opgesteld. Tegelijkertijd weerklonk het eerste der minuubschoten uit de in het Malieveld op gestelde batterij van vier vuurmonden, ver kondigende dat. de Koningin zich op weg had begeven naar de Vereenigde Vergade ring der Staten-Generaal. Achter het Koninklijk rijtuig reden te paard de officieren van het. Militaire Huis der Koningin, t.w. de adjudanben en ordon- nance-officieren in gewonen dienst, de luit.- generaal b. d. P. W. Weber, de luit.-gene- raal b. d. K. F. E. Gerth v. Wijk, de gene- raal-majoor b. d. H. C. j. Ter Beek, de ge- neraal-majoor J. H. Borel, de kolonel H. G. Bambonnet en de luitenants-kolonel. W. Froqer en W. G. v. Hoogenhuyze. Een commando cavalerie sloot den stoet. Overal langs den door de politie vrij ge houden Treg aan weerszijden waarvan het vierde regiment infanterie was opgesteld, van het Noordeinde naar de Bidderzaal via het Lange Voorhout en den Korten Vijver berg ondervond het Kon. gezin allerharte lijkste begroetingen van de zijde van het publiek, zich uitende uit gejuich en ge- wuif. Op het door politietroepen afgezette Binnenhof in de onmiddellijke omgeving van de Ridderzaal, waarvan de toegang overhuifd was door het gebruikelijke rood- fluweelen baldakijn met gouden franjes-, INGEZONDEN /I EDEDEELING. FEUILLETON. naar het Italiaansch ran DE MARCHI 7) Mei een doffen 6lag viel het lichaam in het slijk dat den bodem bedekte. Dan nam hij een schop, welke hij fegen den muur zag staan, cn wierp de helft van den zand hoop in het reservoir. Daar strooide hij een 'laag kalk over om daarna nogmaals een hoeveelheid zand in den kuil te scheppen. De moordenaar ontwikkelde een gewel dige werkkracht. Met bovenmatige inspan ning lichtte hij een grooten steen op. wel ke de opening moest afsluiten en legde dien in het gat. Opnieuw nam hij den schop en maakte op het geimpro'viseerde graf een klein heuveltje van zand, steenen en kalk. Als hij daarmee gereed was, keek hij angstvallig om zich heen en luisterde. Er heerschte echter een volkomen stilte op en om de villa. Verschrikt door die benauwende een zaamheid verwijderde de schuldige zich langs de stallen en wilde den tuin ingaan. Maar een zonderlinge begeerte om de plaats der misdaad terug te zien deed hem op zijn schreden terugkeeren. Het zand de kalk en de steenen schenen hem goed op bun plaats. Neen don Cyrilus zou niet meer naar Napels teruggaan. oudsher weet het publiek, dat daar veel was het ook statnpvol van kijklustigen. Van te zien is aan uniformgeschitter en fraaie damestoiletten wanneer, tusschen elven en twaalven de genoodigde officieele perso nen bij de Bidderzaal aankomen om de plechtigheid, daarbinnen bij te wonen. Ook hier weder het gezellig gezicht, van de honderden dames, heeren en kinderen, die achter de geopende vensters van alle het Binnenhof omgevende Landsgebouwen de aankomst van den stoet verbeiden. Hier ter plaatse werd ter weerszijden van den hoofdingang der Bidderzaal de eerewacht betrokken door een afdeeling van het korps Mariniers ter sterkte van 70 man met het. vaandel, dat door H. M. de Konin gin den vorigen dag aan het korps was uit gereikt. Bij deze eerewacht bevond zich ook de chef van het korps Mariniers, kolonel J. Oele. Daar was ook het muziekcorps van de Kon. Marino opgesteld om de Kon. F? milie bij aankomst op het Binnenhof met het Wilhelmus, oude toonzetting, te be groeten en dit volkslied te blijven aanhef fen totdat het Kon. Gezin de Ridderzaal had betreden. In de zaal hadden zich inmiddels, voor zoover niet verhinderd, vereenigd, behalve de leden der Staten-Generaal, de Minis ters, de leden van den Baad van State en de zeer talrijke autoriteiten en de verdere genoodigden. Van de Hofhouding waren daar samen gekomen: de grootmeesteres van het Huis der Koningin, G. G. Gravin v. Lynden van Sandenburg, geboren Baronesse v. Nagel1., de dienstdoende Dame du Palais, mevrouw H. Snouck Hurgronje, geboren Jkvr. v. Tets, verschillende grootofficieren der Kroon, de Kamerheer-ceremoniemeester R. A. Baron v. Hardenbroek v. Lookhorst, de kamerheeren F. M. L. Baron v. Geen, particulier secretaris van H. M. de Konin gin en Jhr. A. G. Sickinghe, dé Kamerhee ren in buitengewonen dienst J. W. J. Baron Taets v. Amerongen, O. L. Baron Bentinck, mr. C. J. Baron v. Tuyll v. Seroosker^n, mr. W. J. Baron v. Lynden, Jhr. H. J. Re- pelaer v. Driel en mr. J. C. Baron Baud. Alvorens do Ridderzaal binnen te tre den vonden de Koningin, Prins en Prinses de begroeting opgesteld onder de peristyle vóór den ingang tot de zaal de adjudanten i. b. d. der Koninginj den vice- admiraal b. d. O. C. Segers Rijser, den vïce- admiraal b. d. J. J. Bambonnet en den vice- admïraal Jhr. G. L. Schorer, zoomede de adjudant in gewonen dienst Kapt. luit. ter zee C. Baron De Vos v. Steenwijk en de adjudant van den Prins, luit. ter zee le kl. J. W. Termij telen. Daarna had de ontvangst van de Ko ninklijke Familie in de Ridderzaal zelf plaats door de commissie van in- en uitge leide uit de Vereenigde Vergadering, die vervolgens, voorafgegaan door den Kamer heer-ceremoniemeester de acht hierboven vermelde Kamerheeren, de groot-officieren en den opper-ceremoniemeester, de Konin gin, den Prins en de Prinses naar de ver gaderzaal geleidde. De grootmeesteres, de dienstdoende Da me du Palais, de chef van het Militaire Huis, de gouverneur der Koninklijke Re sidentie en de officieren van het Militaire Huis volgden onmiddellijk. Na het plaat-s nemen der Koningin op den Troon met aan Haar rechterzijde den Prins en aan Haar linkerzijde Prinses Ju liana, schaarden de meergenoemde dames en heeren der Hofhouding zich op de ge bruikelijke in het officieele programma aan- gewezen plaatsen achter en ter zijde van den Troon en begon H.M. de voorlezing van de Troonrede. Na afloop daarvan werden Koningin, Prins en Prinses op dezelfde plechtstatige wijze uitgeleid en werd, toen de stoet weer gevormd was-onder de tonen van het Wil helmus1, naar het paleis teruggereden langs de omgekeerde route en onder groot ge juich van de menigte. Oudergewoonte stond het geheele corps diplomatique, dat de plechtigheid in de zaal had bijgewoond, bij het verlaten door den stoet van het Binnenhof in dubbele rijen opgesteld nabij den voor de diplo maten bestemden ingang, om de Vorste lijke Personen een eerbiedigen groet te brengen. Bij terugkeer ten paleize speelde de Kon. Mil. Kapel weer het Wilhelmus. ïntusschen kon de ijzeren stang die hij op de opeengehoopt? bouwmaterialen ge legd had, een aanwijzing zijn. - De moordenaar had nog voldoende ener gie om dat. beschuldigende voorwerp op te nemen en in den hoop te duwen totdat het voor het oog verdwenen was. Dan voelde hij zich plofseling onwel worden. Alsof hij vervolgd werd vluchtte hij weg den tuin door en de olijvenlaan in totdat hij aan een weiland kwam waar de- geiten van Salvator graasden. Daar bleef de moordenaar staan. Zijn voeten zakten weg in den weeken grond en zoo stond hij langen tijd roerloos als een beeld van wroeging en stomme verslagen heid, de geiten aan te staren bijna zonder ze te zien. De kouwende dieren hieven hun kop op en keken den baron met hun rus tige, vredige oogen aan. TWEEDE DEEL. Een verhard geweten. De villa van Santafusca waar de baron zijn vreeselijke misdaad bedreven had, lag in een vredige stilte. Een. verkwikkende lentezon verwarmde de aarde en deed de boomen en struiken van het park bloeien. De natuur vierde haar schoone lente feest; wat kon het haar deren .dat don Cyrillus vermoord was? Alles was dus uitstekend geslaagd. Niemand had den priester Napels zien verlaten, niemand wist waarom hij de stad uitgegaan was of waar hij zijn toevlucht had genomen. De villa zou het vreeselijk geheim, haar toevertrouwd, ongeschonden bewaren. RECTORAATSOVERDRACHT AAN DE NIJMEEGSCHE UNIVERSITEIT. Verlangen naar de vierde faculteit. Het aantal studenten in ver houding tot de andere Universiteiten. Gisterenmiddag had in de kleine zaal van het Concertgebouw „De Vereeniging" te Nijmegen de academische plechtigheid der Rectoraatoverdracht, plaats. Er was weer een groot aantal belang stellenden bijeen, teen Mgr. Dr. Jan Hoogveld, na de gebruikelijke toespra ken, verslag uitbracht over het voorbije academiejaar. Na een inleiding kwam Mgr. Hoogveld aan het eigenlijke verslag over het af- geloopen jaar. In de Theologische Faculteit werden 10 examens afgelegd, alle met gunstigen uitslag; in de Faculteit der Letteren en Wijsbegeerte 38, waarvan 35 met succes; in die der Rechten 76, waarvan 53 met. goed gevolg. Er hadden vier promoties plaats, die echter geen beeld geven van het universitaire leven. Het~Ts te ongun stig, omdat nog nauwelijks de tijd voor voltooide studie is aangebroken en te vens te gunstig, omdat een deel der ge promoveerden elders hun studie volbrach ten, zoodat alleen de leiding van den promotor bij het proefschrift op ons cre- diet mag worden geboekt. Dit jaar waren ingeschreven 437 stu denten. Daarvan behoorden 226 tob de Fa culteit der Letteren en Wijsbegeerte', 174 tot die der Rechten, door welke getallen wij in die Faculteiten de meeste Neder- landsche Universiteiten overtreffen. De theologische Faculteit telde 37 ingeschre venen, waarvan 15 behoorden tob de theo- logisch-maatschappelijke afdeeling. Deze laatste afdeeling liep terug, omdat de hoorders aanvankelijk de eischen onder schat schijnen tc hebben. Tot de 437 studenten behoorden 95 dam mes, dat is dus ruim 211/2 pet., wat juist overeenstemt met het percentage, dat de vrouwelijke studenten aan onze Neder- landsche Universiteiten bereiken, maar wat ver uitgaat boven het percentage der Katholieke studenten, dat slechts 13 bedraagt. Berekenen we ons studenten aantal op den grondslag der twee voor vier Faculteiten, de theologische blijft terzijde, omdat daarbij zooveel speciale factoren gelden dan zouden we, buiten de theologen dus, het getal van 1400 stu denten halen, een getal dat voor tien jaar nog geen enkele Nederlandsche Universi teit bereikte. Groningen telde in de vier faculteiten verleden jaar 998 studenten. Zelfs al zou men, zoo concludeerde spr. dus het recht op volledigen uit groei naar eigen wereldbeschouwing bij ons, die toch waarlijk niet de eerste de beste obscure secte zijn, maar leden van de oude en eenige Wereldkerk, willen afmeten met den duimstak, ook dan nog zou dat recht eerlijke tegemoetkoming van Staatswege vragen. Hierna kwam Mgr. Hoogveld tot wat meer bijzonder „lotgevallen" worden ge noemd. De laatste - interdagen troffen de Alma Mater zwaar door het verlies van prof. Huybers, die midden op zijn levensweg INGEZONDEN MEDEDEELING. Alléén Hofweg 6 Hoogstraat, hoek Spui Wie zou er ooit op de gedachten komen op deze kleine plaats tusschen de stallen van een verlaten villa en onder een hoop steenen en zand een man te zoeken, die uit eigen beweging zijn stadswoning verla ten had? In den haast, sloot do baron de zalen en tevens het groote hek van het-park. Bij de stallen gekomen hief hij even de oogen op naar den muur die de kleine plaats, het graf van don Cyrillus. om ringde. Hij wist wel dat de oude knecht hem niet over dien muur heen bespied had, maar toch had hij er behoefte aan zich er van te overtuigen dat de muur veel te hoog was voor Salvator, gesteld dan dat deze reeds terug geweest was. Leverde Salvator geen enkel gevaar op? Och hij zou niets kwaads vermoeden en daarbij was de arme man te gebrekkig en tc zwakzinnig tevens om een gevaarlijke ontdekking te doen. De baron had geen geduld genoeg, Sal- vator's terugkomst af te wachten. Hij ging hem met. rassche schreden tegemoet en vond hem na een flinke wandeling. „Ik moet aanstonds weer vertrekken", zei hij hem, hier is de sleutel van het hek. Ik heb alles gesloten. Mocht iemand komen om de villa te zien, antwoordt dan dat jc bevel gekregen hebt niemand binnen te laten. Met gebogen hoofd Cn de hand op zijn borst stond de oude man in een eerbiedige onderdanige houding voor zijn heer. „Ik zal niemand binnenlaten, mijnheer de baron, antwoorddo hij. Coriolan wist dat hij op zijn knecht kon rekenen en dat zijn voorschrift ge uit zijn vruchtbaren arbeid werd opge- Toepen. Naast hen, die gingen en die kwamen, gedacht Mgr. Hoogveld één persoon die bleef, den president-curator, die na een zegenrijk dertigjarig bestuur van deze sterk-groeiende stad, zijn burgemeesters- taak heeft neergelegd, maar de belangen der Alma Mater nog wil blijven behar tigen. De bibliotheek biedt in haar nieuwe magazijnen plaats voor 220.000 boeken; de boeken-inventaris kan reeds op 100.000 deelen worden geschat, terwijl daarnaast 390 tijdschriften den weetgierigen ten dienste staan. Do in Januari aangevangen trefwoorden catalogus van in tijdschriften behandelde onderwerpen, die het Katho licisme raken, vorderde tot 7000 artikelen. Ook werd gesticht een Schaepman- en Ariënsarchief. Wat betreft dc klacht over de geringe belangstelling der professoren bepleitte spr. verzachtende omstandigheden. Hoe druk de professoren in de avonduren be zet zijn, zou kunnen blijken uit het be zoek aan de Indische en andere univer sitaire lezingen, waar het aantal der pro fessoren echter relatief dat den studenten pleegt te vertreffen. Maar er is een ar> dere, maar ernstige, maar uiterst delicate reden, waarom de professoren, overigens in Nijmegen zoo gemakkelijk toegankelijk een voorzichtige terughoudendheid be trachten ten opzichte van het gemeen schapsleven der studenten. De beharti ging immers van het. vereenigingsleven is niet alleen onder religieus opzicht, maar in volle lengte en breedte aan de profes soren onttrokken, uitgezonderd het strikt profaan-wetenschappelijke. Spr. wilde op die plaats niet meer van dit onderwerp zeggen, dan dit: het verwijt van den praeses dient vervangen door een woord van lof over een houding, die voor meerdere hoogleeraren een offer is. Spr. wijdde hierop eenige woorden aan de toekomstplannen, waarvoor de grond-* slag in het afgeloopen jaar gelegd werd. Zoo hoopte men in het komend studiej-aar een zestal aula-lezingen per radio uit te zenden, o.a. bij de Augustinus-herdenking. Ook mogen we tegemoet zien een leer stoel in de forensische psychiatrie, zoo wel voor juristen als moralisten van be lang. Naar den vorm van een breeder ge legenheid tot wetenschappelijke scholing van de journalisten wordt een onderzoek ingesteld. Zoo gaat onze ontwikkeling aldus Mgr. Hoogveld als iedere natuurlijke rustig haar gang, wat niet uitsluit, dat we met het bestuur S.R.S. en heel ons katholieke volk verlangend uitzien naar den evolutie- sprong tot een vierde Faculteit. Wij, die de openbare universiteiten mee bekosti gen en zelfs de opleiding van de predi kanten, wij verwachten, dat de recht vaardigheid der overheid ook ons zal ge ven, wat we behoeven voor ons eigen huis. Dankbaar vermeldde spreker dan de 217.000 gulden (d. i. ongeveer 10 ct. per hoofd) die dit jaar weer als extra-belas ting door de katholieken voor hun univer siteit werden opgebracht. Teekenend is, dat 17.000 gulden daarvan meer bijzonder voor de medische Faculteit werden aan geboden. Hierna sprak Mgr. Hoogveld namens de universitaire gemeenschap een hartelijk dankwoord aan allen, die de zaak der Alma Mater Carolina en hun eigen groote zaak dienen door hun sympathie en gel delijk offer. Met een korte toepraak tot zijn opvol ger mr. P. Bellefroid, en de bede, dat Gods rijksten zegen hem moge begeleiden, droeg Mgr. Hoogveld hierop zijn ambt over. Nieuw Kath. ziekenhuis te Venlo. Bij den gemeenteraad te Venlo is inge komen een verzoek van het bestuur van het .gasthuis St. Jozef, om een voorschot van j' 400.000 tegien een rente van 3 pet. 's jaar3 voor den bouw van een nieuw ziekenhuis, waarvan de kosten begroot zijn op 700.000. trouw opgevolgd zou worden. Hij zou dus gerust heeógaan. Om vier uur in den namiddag had hij een trein voor Napels. Hem bleef dus nog maar een groot kwartier over. Hij spoed de zicK naar het station en kwam daar juist op tijd aan om in den laatsten wa gon va-n den vertrekkenden trein tc stap pen. De gevolgen van zijn overhaasting en het geraas van den trein verhinderden een kalm nadenken. Daarna bood de blijde be drijvigheid van het station tc Napels dc noodige verstrooiing. Alsof er niets was voorgevallen begaf hij zich onder de menigte op straal. Hoe meer huizen en bekondc menschen hij zag, hoe verder hij doordrong in de van het gewone dagelijksche leven. Dc herinnering der vreeselijke uren dio hij pas doorgemaakt had, vervaagden en schenen in de verte te verdwijnen, alsof de misdaad vele jaren te voren bedreven was en niet z ij n werk maar dat van een ander. Eerste onrust Onderweg ging hij in de Toledostraat. hpf café Compariella binnen, dat alleen door deftige heeren bezocht werd. Hij ontmoette cr een zijner speelgenoo- ten, Usilli en knoopte met hem een ge sprek aan.. Deze wist dat er sprake .was den naam Santafusca uit het register van het genootschap te schrappen en begon daarom den baron met bedekte termen tc beklagen, waarna hij den ongeluksvogel eeuig geld aanbood om opnieuw een kans in het spel te wagen. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Woensdag 18 September. Hilversu m. 298 M. Na 6 uur 1071 M. Uitsl. N.C.R.V.-uit zendingen. 10.3011.00 Ziekendienst. 12.302.00 Concert. Vocalo en instru mentale solisten. 2.002.30 Gramofoonmuziek. 2.304.30 Concert. Vocale en instrupien- l&lo solisten. •1.305.00 Gramofooinuuziek. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.007.00 Gramofoonmuziek. 7.007.30 Declamatie. 7.308.00 Gramofoonmuziek. 8.008.30 Bestuursmcdedeeliugen. 8.30 Spaansche avond. Lezing over: De Mormonen. Medewerking van orkest. Daar na; Persberichten. Huizon, 1875 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het A.Y.R.O.- Kwartet. 2.002.45 Radio-Kinderkoorzang. 2.453.30 Gramofoonmuziek. 3.304.00 Piano-cyclus door Egbert Veen. Toelichting door Louis Schmidt. 4.004.30 Declamatie door Elias van Praag. 4.305.00 Gramofoonmuziek. 5.307.15 Concert door het Omroepor kest. Frits Hinze: viool. 7.157.45 Causerie door Kapt. Luit. ter Zeo K. M. R. H. J. Boldingh over: Het jubileum van het Koninklijk Instituut voor do Marine te Willemsoord. 18511929. 8.019.15 Vereenigingsuurtje uit Alk maar. Klokkenspel, rede, gemengd koo:, koorklassen, declamatie, muziekkorps. 9.1510.10 Concert door het Utrechtsch Stedelijk Orkest. Spaansche avond. 10.10 Persberichten. 10.2511.20 Populair concert door het Utrechtsch Stedelijk Orkest. Daarna: Gr*- mofoonimuzdek. 12.00 Sluiting. Daventry, 1554.4 M 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. 12.50 Gramofooumuziek. I.202,20 Orkestconcert. 4.20 Dansmuziek. 5.05 Orgelrecital door A. Taylo 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Lezing. 7.05 Piano-recital door E. Bainton. 7.20- Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Militair orkest. 9.00 Spaansche muziek. 10.00 Nieuwsber. 10.20 Lezing. 10.35 Piano-recital door H. Samuel. II.2012.20 Dansmuziek. „R a, d i o-P a r i s", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Orkest en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.55 Concert. Orkest en solisten. Langenberg, 473 M. 7.358.15 Gramofoonmuziek. 8.209.20 Orkestconcert. 10.3511.45 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramo'foonmuziek. 1.252.50 Orkestconcert. 5.556.50 Otkcstconcert. 8.20 Ergens in West-Duitschland. 9.20 Spaansche avond. Orkest en instn mentale soli. Daarna tot 12.20 Orkest cm - eert. Brussel, 508.5 M. 5.20 Concert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Z e e s e n, 1835 M. 6.1011.05 Lezingen. 12.201.15 Gramofoonmuziek. 1.151.50 Lezingen. 2.202.50 Gramofoonmuziek. 3.055.20 Lezingen. 5.20—6.20 Concert uit Hamburg. 6.208.50 Lezingen. 8.50 Spaansche Avond. Orkest Brosa: viool. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 3.505.50 Concert door Mogens Han sen's Ensemble. 8.359.35 Spaansche avond. Spaansche muziek door het Radio-Orkest. 10.2011.20 Concert door het Radio-Or kest. „Wat. een goede vrienden Zo komen alle met geld aandragen als ik dat niet meer noodig heb", zei Coriolan vroolijk. „Zooveel te beter!" hernam Usiili. „hiul dat maar onmiddellijk gezegd. Zeker ge erfd hé?" „Neen geen erfenis", grijnsde de baron. Tk heb alleen een contract gesloten mei den duivel. Ik heb hem mijn ziel verkocht onder voorwaarde, dal hij mij in hel ver volg laat winnen." Al lachende, naderden de beide man nen den tourniquet, een kansspel met oen balletje dat over een aantal getallen rolt en op een. dezer blijft liggen en daardoor het lot van den speler bepaalt. Markies Usilli 1 ir»t hel balletje loop en en kreeg het cijfer drie als uitkomst. ..Louter toeval" zei Usilli. „Laten we nog eens beginnen." „Dat is altijd het geval wanneer men zoo maar voor do aardigheidspeelt, tn i ir als je honderd lira in je zak had zou dc duivel ze je gauw afhandig gemaakt heb ben." „Vanavond zal ik zo hebben" hernam Santafusca. Usilli bood zich aan voor dieu avond. Coriolan dronk nogmaals. Tiet gesprek, de drank en zijn goede s; elkar.s wonden hem op en maakten hein min of meer dronken. Hij werd opnieuw dc geestdriftige baron van voorheen en 't was alsof hij on der ruïne van vroegere schitterende dagen zijn ouden ridderlijken geest terugvond Toen hij weer op straat stond was het hem een lust dc drukte van vervoermiddc jeu en voetgangers gade te siaa... (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7