PUQ0L UIT DE RIJNSTREEK j Gevestigd: van Leiderdorp Antjo Geertruida Roos. NOORDWIJKERHOUT. De Koninginnefeesten. Mefc groot, succes zijn de feesten en wed strijden op den laatsten volksfeestdag ver- loopen. Het was dien dag drukker dan ooit-, vooral ook door bezoekers uit andere plaatsen. Rondom de verschillende spelen was grootc belangstelling. Evenals op de vorige dagen was er van gemeentewege voor gezorgd, dat. het feest terrein en de nabijliggende straten met het dorpsplein behoorlijk met leidingwater werd beproeid. hetgeen geen overbodig heid was. De dag begon met om 9 uur een groote optocht, door het. dorp. De kinderen waren met oranje en vlaggen gesierd, twee muziekcorpsen trokken mede, het geheele oranje-comité met den eere-voorzittcr bur gemeester v. Iersel was aanwezig, versier de fietsen sloten den stoet, 't Was mooi om te zien en de stoet had dan ook veel be kijks. Nadat het dorp was rondgetrokken- werden bij het gemeentehuis dc kinderen tot slot op reepen chocolade onthaald en begonnen de wedstrijden voor de grooten. Deze begonnen met ringsteken voor hee- ren. Van de 49 deelnemers won de le prijs Jac. Pennings Jz., 2e pr. P. Kaptein Wz., 3e pr. P. v. d. Berg Jz., 4o pr. H. v. Parera, 5e pr. Cor Öostdam Dz., 6e pr. B. v. Am sterdam, 7e pr. W. v. d. Berg Jz., 8e pr. C. Hoogstraten, 9e pr. D. Duivenvoorde Dz., 10e pr. C. Warmerdam Dz., lie pr. H. v. Ruiten, 12e pr. C. P. Meyer, 13e pr. Th. Vrolijk. Voor de versiering van hun rijwie len werden toegekend': le pr. Jac. v. d. Klugt, 2e pr. J. Warmerdam, 3e pr. G. v. Dam Cz., 4e pr. H. v. Bourgondien, 5e pr. Adr. Oostdam Dz. en 6e pr. Cor Qosdam Dz. Aan het. ringsteken per fiets voor dames namen velen deel. Extra prijzen werden daar dan ook voor beschikbaar gesteld. Uitslag versiering damesrijwielen was: 1. Pietje Oostdam Ed., 2. Marie Pad'ding, 3. Corry v. d. Klugt, 4. Annie Warmerdam, 5. Gretha Peters, 6. Marie Immerzeel, 7. Gretha v. d. Meer, 8. Adriana v. d. Raadt, 9. Klazina v. d. Putten, 10. Marie v. d. Putten, 11. Jeanne Hoogervorst, 12. Mina Turenhout. Evenals door de 'heeren werden ook door deze 59 dames 5 ritten verreden. Uitslag: 1. Mina Duivenvoorde Jd.. 2. An nie Klein, 3. Adr. v. d. Raadt, 4. Corry v. Leeuwen, 5. Corry v. d. Klugt, 6. Koba Heemskerk L.Pd., 7. Dora Warmerdam, 8. Jeanne Hoogervorst- Ed., 9. Mietje Hooger vorst, 10. Cornelia Dobbe. 11. Pietje War merdam Pd., 12. Geertje v. d. Meer. 13. Cor v. Kampen, 14. Gretha Peters, 15. Betsy Duivenvoorde Jd. Op het feestterrein, waar den eersten dag dc kinderspelen gehouden waren, was intusschen het. tonknuppelen begonnen voor hoofden van gezinnen; 58 deelnemers de den hun 'best de 6 stevige tonnetjes stuk te krijgen. Voor de eerste ton was de prijs aan P. V. v. d. Berg. Premies aan wed. P. Heemskerk en Th. Kortekaas. De prijs be stond uit een wollen deken, de premies 3 pond spek; de andere deelnemers kregen elk 1 pond spek. De tweede ton: prijs J. v. d. Burg Jz.; premies P. v. d. Ploeg en Wout Kaptein. Derde ton: prijs Joh. Muil- wijk; premies Cor Nulkes en J. v. Duin. Vierde ton: prijs G. Turk: premies C. Warmenhoven en Tli. van Roode. Vijfde ton: prijs Chr. Westerik; premies Ant. v. Deuzen en Cor Duindam. Zesde ton: prijs J. v. d. Berg Cz.; premies C. v. d. Berg Cz. en Cor Borst. Voor het vogelschieten waren t\;ree vo gels opgesteld op het gebruikelijke terrein achter de Nieuwe Duinstraat. Bij de le vogel waren 13 deelnemers, bij de 2e wa ren er 16. Heel toevallig kwamen, na- lang vuren, beide vogels gelijk naar beneden. Uitsiag: le vogel: le pr.. romp: H. Klin kenberg: 2e pr., kop: C. Meyer Sr.; 3e pr. rechtervleugel: P. de Groot; 4e pr. linker vleugel: P. v. d. Berg Fz.; 5e pr. staart: A. Brama; 6e pr. vlag: C. Meijer Pz. 2e vogel: le pr. L. Meylandt; 2e pr. Jac. Duivenvoorde Wz.; 3e pr. A. Zuiderduin; 4e pr. P. Nulkes; 5e pr. L. Meyer Pz. en 6e pr. H. A. v. d. Berg. Van de eerste vo gel werd met de romp de staart afgescho ten. van de tweede gelijk met de romp de rechtervleugel, zoodat daarbij geloot moest worden Na den middag gaf het programma eerst blaastrappen voor dames. Hiervan kwam de eerste prijs aan Marie v. d. Berg Ant.d., 2. Aaltje v. d. Berg Arie-d.. 3. Mietje Dui venvoorde Kl.d., 4. Ali v. d. Berg N.d.. 5. Leid a van Tilburg. Er is hard getrapt moe ten worden, want de blazen waren haast onverwoestbaar. Intusschen 'kwam de hoofdschotel van het feest, het traditioneele ringrijden met paard en tilbury. Jammer is hierbij een ding zeer te betreuren: waar zijn dc gou den kappen en kanten mutsjes gebleven? Hadden zich aanvankelijk slechts 17 deel nemers aangemeld, dit gc-tal was intus- schen toch vermeerderd tot 30. De eerste prijs ringrijden behaalden Q. Pennings en Bet je Hoogeveen; 2e pr. Cor v. d. Meer en Geertje v. d. Meer; 3e pr. P. v. d. Putten en Jacoba Broekhof; 4e pr. Cor Heemskerk en Neeltje Duivenvoorden; 5e pr. C. Borst en Mej. Borst; 6e pr. Jac. Uiterlinde en Mej. van Dijk; 7e pr. Nic. Duivenvoorde en Truus v. d. Weijden; 8c pr. J. v. d. Voort en Mej. Alders. Was de taak van de jury bij de etalage wedstrijd moeilijk geweest, en stemde het resultaat, natuurlijk niet met ieders mee- ning overeen, ook bij het beoordeelen van de versiering der tilbury's had thans het Oranje-comité het niet gemakkelijk. Ten slotte verkreeg de eerste prijs C. v. d. Meer, 2e pr. B. Zandbergen, 3e pr. J. v. d. Voort, 4e pr. Jo v. Dijk, 5e pr. Cor v. Steijn, 6e pr. Th. Warmerdam. 7e pr. Nic. Duiven voorden, 8e pr. P. Warmerdam Az. Intusschen zagen we telkens een stelletje landlooperachtig uitgedoste jongens het dorp doorijlen, lange broek, fladderende jas, flappende hoed en. bij de heete zon, een parapluie stevig onder den arm ge kneld. Dc heeren hadden haast, naar den trein-'. De tocht begon op het feestterrein, vanwaar ze een zakje met- knikkers mee kregen. waa-rtusschen een halve cent schuilde. Daarvoor moest in het dorp bii de oliebollenkraam een sappige oliebol ge kocht worden, de commissie lette daar extra op, en dan weer terug. Van de 24 deelnemers waren 6 groep-winnaars. Deze maakten den iaatsten loop om de 6 prijzen. 't Was onbegrijpelijk hoe snel, verbazend snel de eerste weer terug was, n.l. Jac. Duivenvoorden. Tweede was Jan Bader, derde Kees Bergman, vierde Frans AarL man. vijfde D. v. Tilburg en zesde Sam Bergman. Het rijden met- lange pijpen voor jon gens gaf de volgende uitslag: 1. Cor Bulk, 2. P. v. d. Burg, 3. Adr. Oostdam, 4. C. Kortekaas en 5. Jac. Duivenvoorden. A oor het pop-aapkleeden, een aller-ver- makelijkst spel, waarbij gegierd werd van het lachen, waren helaas slechts 6 deel neemsters. Er waren 5 prijzen. Eerste werd Mina Bakker, tweede Jo Wessels, derde Bcrtha Nulkes, vierde Truus v. Hensber- gen, vijfde Mina Oostdam. Om de groote belangstelling van de zijde van het pu bliek zullen een volgende maal mooiere, grootere en meer prijzen voor dit num mer beschikbaar worden gesteld en wordt grootere deelname verwacht. Daarmee waren da wedstrijden ten einde. Om 8 uur hield dc eerevoorzitter, tegen over het hotel de Wilde op een speciale tribune, zijne gebruikelijke toespraak tot het volk. Burgemeester A. v. Iersel begon met de feestvierende dorpsgenooten te fe- liciteeren met het ongemeen fraaie weer, dat dc feestviering zoo buitengewoon be gunstigd had. Hij memoreerde de feesten van den eersten dag, de kinderspelen. Daaraan was veel zorg 'besteed. De klei nen waren blij en gelukkig geweest. Ze waren ruim getracteerd. De kinderen, ten getale van pl.m. 500 hadden gekampt om ruim 400 prijzen. Zoo zou voortgegaan wor den. De etalagewedstrijd van Woensdag was ook goed verloopen. Het was een moeilijke laak voor de jury, maar naar de meening van allen is de uitslag zoo eerlijk en onbevooroordeeld mogelijk. Spr. wensch- te geluk aan de prijswinnaars. En de ande ren? Och, die treffen het allicht een an dere maal. Spr. wenschte ook geluk aan de prijs- winners in de wedstrijden met paard en tilbury. De versiering was óók prachtig. Hij maakte zijn compliment aan de ringstekers, waarvan er zoo velen waren geweest. Een bewijs wel, dat het volk in z'n geheel wilde feestvieren. Dat deed de oranje-commissie zeer veel genoegen. Hij complimenteerde vervolgens de vogelschieters, de hindernis- fietsters. die het publiek zoozeer vermaakt, hadden, dat de commissie van dit nummer volgend jaar extra werk zal maken; ook de treinloopers hadden, met gloeiende in spanning, hun uiterste best gedaan. Even zoo de pijprijders en blaas-trapsters. Ver volgens bracht hij bijzonderen dank aan de leiders bij de kinderspelen, onderwijzend personeel en daartoe bereidwillige dames, voor hun mooie taak. Ook dank aan de etalage jury, ook aan de muziekvereenigin- gen, zonder wier zoozeer op prijs gestelde medewerking het feest maar half zou we zen. Dan nog aan de directie van de car- roussel J. W. Janvier, die niet op een half uurtje gekeken had bij het rondrijden en vol-genieten van de kinderen, en ten slotte zijn meer dan bijzonderen dank aan de heeren leden van het Oranje-comité, die zich overal voor spanden, een geheelen dag zelfs hun 'huiselijken kring verbraken, om te werken voor allendaarvoor ook den dames dank, die dit voor hun dorpsge nooten ver hadden, en tenslotte een dank baar woord van hulde voor Haar, om Wiens jaardag deze feesten hier gehouden weixlen. Moge God Haar nog lang sparen De muziek zette plechtig het Wilhelmus in, dat door allen met ontbloot hoofd staande werd aangehoord of medegezongen uit volle borst. Daarna werden de verschillende prijzen aan de gelukkige winnaars en winnaressen uitgereikt. Zou het vuurwerk om pl.m. 10 uur be ginnen, reeds veel eerder zagen we licht schijnsels langs den hemel schieten. Een onweer zou de vreugd komen storen. Wer velwinden, die opstaken joegen wolken stof op. sommige windvangrijke spelen en ten ten sloten hun zeilen, 't liep echter geluk kig af. aanvankelijk. Het vuurwerk kon tegen een enkel druppeltje en duizenden zijn toeschouwers geweest van de vuurpij len en lichtbommen en sprankelende ster ren. on van de felle bengaalsche vuren of sproeiende fonteinen, draaiende molens, sissende watervallen of een voortschietende telegraaf''. Een mooi punt was hiervoor dan ook uitgezocht, n.l. het achterste ge deelte van den tuin van den heer P. P. v. Deuren, welk terrein zeer bereidwillig voor dit doel was afgestaan. En het vuur werk beneden werd nog versterkt en aan gevuld met het weerlicht, dat soms langs den geheelen horizon voortschoot en me nigeen haastig naar huis deed keeren. De bui kwam dan ook kort na afloop van het vuurwerk terug en loosde zich dezen keer ook boven ons dorp in een plasregen, die de straten en'pleinen leeg maakte van menschen. Piel. feest werd echter na de bui niet meer in dezelfde mate voortgezet en al spoedig bracht de sluitingstijd het einde. RIJNSBURG. Tuinbouw. De aanvoer aan de veiling bestaat nog steeds voornamelijk uit bloem kool, waarbij trouwens nog flinke kwan- tums Eigenheimers komen. Het liep met de prijzen deze week, gezien het warme weer, en de weinige animo om voor export te verzenden, nog tamelijk goed. Voor de beste kwaliteit bloemkool werd van 11 tot 18.20 betaald. 2de soort is in ver houding laag in prijs en varieert van ƒ3.50 tot 6.40. De eerste nakool wordt thans aangevoerd. Deze staat naar regen te ver langen. Komt dit niet spoedig dan zal het gewas ernstig onder de droogte en warmte gaan lijden. Eigenheimers gaan slecht en kunnen per baal niet meer dan 1.20 tot 1.80 opbrengen. In tegenstelling met an dere jaren hebben de eigenheimers in het geheel niet van de aardappelziekte te lij den. Het is in de tuinbouwbedrijven in het algemeen nog niet rooskleurig gesteld. Bloemenhandel. Het blijft nog steeds misère in den bloemenhandel, 't Is met dergelijke prijzen voor den handelaar niet veel gedaan en voor de kweekér brengt het hoogstens de landhuur op. Helianthus gaan van 0.25 tot 0.75, Montbretia 1418 et.. Chrysanthen 1015 ct.. per bos; Sca- biosa 0.200.40, Hazestaarten 2022 ct., 'Asters in diverse kleuren 1028 ct., As- INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. Vóór het uueepen Als gij moeilijk schelrt onldat Uw huid gauw stuk gaat en pijn doet,ÏUn «int gij dit geheel voorkomen, indien gij \óóf liet inzeepen de huid even inwrijft metydcxMs een weinm ters Lilliput 2—4. p. 100 bos, Stroobloe- men 24. Gladiolen 0.20—0.90. Dah lia's 0.40—1.70, extra 3, Anjers 0.45 —0.75. Dc aanvoer is te groot in verhou ding der vraag. VALKENBURG. Koninginnefeest. De laatste jaren was het steeds gewoonte, dat dc dag, volgende op den dag van de Paardenmarkt, het Ko ninginnefeest werd gevierd. En al dreigdo zulks dit jaar niet door te zullen gaan, als rechtgeaarde Valkenburgers, blakend van liefde voor ons Vorstenhuis, wendde men op het laatste oogenblik dit gevaar af en dus werd gisteren, begunstigd door mooi weer het Koninginnefeest gevierd. Vandaar de buitengewone drukte op het anders zoo rustig Valkenburg. Van de volksspelen, die de commissie op liet programma had staan, verdient vooral vermelding het ringrijden met paard en til bury en het tonstcken. Waar het op meer dere plaatsen mangelt bij gebrek aan paar den om het ringrijden met paard en tilbury te doen doorgaan, hier leeft men nog in de gelukkige omstandigheden dat de voor raad van deze viervoeters voldoende is om dit spel te doen slagen. En vooral droeg hier toe bij dc heel aardige versiering der wagentjes. Als overal trekt ook het ton- steken veel bekijks en bij zulk weer brengt een nat pak ook geen bezwaren. Des avonds de gezelligheid en feestelijke stemming die men alleen kan aantreffen in een vreed zaam dorp als dit. VOORHOUT. Koninginnefeesten. In den avond van den eersten dag be sloot de Muziekverecniging „St. 'Cecilia'' haar keurig en mooi concert met een fak keloptocht door het geheclo dorp. Deze optocht was weer iets nieuws en trok dan ook veel belangstelling. Een heele groote schaar volk liep op de muziek mede. De tweede dag verliep evenals de eerste dag schitterend, dank zij het mooie weer. De Avinkelstand had veel werk gemaakt van de etalage's en de jury. bestaande uit de heeren Th. C. F. van Kampen, B. van Noort en A. J. Ivors, van de Middenstands- centrale te Leiden,' had dan ook een moei lijke taak om de beschikbaar gestelde prij zen toe te kennen. Zij werden behaald door: le prijs A. Lemmers; 2e pr„ Wed. A. Hoek; 3e pr. Wed. J. M. Jansen; 4e pr. G. Berg man en 5e pr. F. M. Angevaare. De uitslagen van dc volksspelen waren: Prij.sbiljartcn met 6 ballen: le pr. J. v. Steijn, 2e p;J. Angevaare, 3e pr. B. de Groot, 4e pr. G. Zwetsloot, 5e pr. W. Borst. Klompjcslaan voor jongens van 1216-jaar: le pr. C. van den Berg, 2e pr. J. de Groot Azn., 3e pr. J. v. d. Nouland. Fietsrijden op de plank voor jongens: Ie pr. P. Poel, ::e pr. P. B. Voorn, 3e pr. L. v. Zanten. Muiltje- loopcn voor meisjes van 12 jaar en ouder: le pr. C. van der Geer, 2e pr. R. van der Hulst Pd., 3e pr. L. de Groot. Auto-ringrij- den dames: le pr. mej. H. Bakker, 2e pr. mej. W. Borst; heeren: le pr. Nic. Caspers, 2e pr. B. Augustinus. Stoelendans voor meisjes van 12 jaar en ouder: le pr. Ros kam, 2c pr. Diemei, 3e pr. B. Vester, 4e pr. M. de Groot. Versierde rijtuigen: le pr. D. Ruigrok v. d. Werve, 2e pr. G. Lange- veld en 3e pr. J. v. d. Hulst Jzn. Ringrij den met tilbury dames: le pr. mej. D. Ruigork v. d. Werve, 2e pr. M. Duivenvoor de, 3e pr. L. Warmerdam; heeren: le pr. B. Voorn, 2e pr. C. Warmerdam Czn., 3e pr. G. Langeveld. Tobbetjesteken voor jon gens: le pr. K. Tetteroo, 2e pr. A. v. Werk hoven Czn., 3e pr. J. Nouland. Tonknuppe len voor gehuwde mannen: le ton le pr. J. Verhaegen, 2e pr. P. v. d. Werf, 2e ton le pr. A. Lemmers, 2e pr. A. v. d. Berg. Hard- loopen met hindernissen voor de tonknup- pelaars: le pr. Nic. Bakker, 2e pr. A. Var kenvisser, 3e pr. J. Bakker. Keuring versier de rijwielen: le pr. C. v. d. Laan, 2e pr. J. van Dijk, 3e pr. B. Vester en 4c pr. G. v. Berkel. Ringrijden per fiets dames- le pr. T Nassou, 2e pr. N. Verdegaal, 3e pr. G. Zwetsloot; heeren: le pr. E. Spierenburg, 2e pr. Th. v. Werkhoven, 3e pr. Th. v. d. Hulst. Stoelendans voor vrouwen: le pr. mej. G. Diemei, 2e pr. mej. A. v. d. Berg, 3e pr. mej. A. de Groot, 4e pr. mej. B. Hoek, 5e pr. mej. E. Kops. De diverse volksspelen haddon voortdu rend de belangstelling van de kijklustigcn. De tweede dag besloot met eon hevige onweersbui en het feest was hiermede ten einde. W0UBRUGGE. De Koninginnefeesten. De „Feestcommissie 1928" heeft ook voor dit jaar een Oranjefeest georganiseerd en Woensdag werd een aanvang gemaakt met de uitvoering daarvan. Om 2 uur werd het feestterrein geopend en gaf de vereeniging „Olympia", bijgestaan door een tweetal verecnigingen uit den omtrek een demon stratie op het gebied van gymnastiek. De nummeTS werden zeer goed uitgevoerd en er was goede belangstelling. Onderwijl wer den de kinderspelen gehouden, _zooaIs de wasch doen, balletje dragen, hardloopen met hindernissen enz. Zeer talrijk was de deelname en met spannende momenten werden de uitgeloofde prijzen behaald. Het zou te ver voeren om al de prijs winnaars bij name te noemen, omdat de prijzen zoo talrijk zijn. Vervolgens werd in den avond een openlucht bioscoop-voor stelling gegeven en door een belangstel lende menigte met aandacht gevolgd, ter wijl het overige publiek zich vermaakte met den schommel, zweef, en vele andere op het terrein aanwezige vermakelijkhe den, waarna men in opgewekte stemming huiswaarts ging, want de volgende dag S uur v.m. wilde men present zijn om het ko- raalmuziek vanaf het Raadhuis en de fees telijke opening door den eer e-voorzitter bij te wonen. Donderdagmorgen S uur was er koraal- muziek van af het Raadhuis te hooren en om 9 uur had de feestelijke opening plaats in de versierde Raadszaal, alwaar aanwe zig waren de feestcommissie met den eere voorzitter, den heer Boddens Hosang, diens echtgenootc en eenigc leden van den Raad. De eere-voorz. sprak zijn vreugde uit om, als vertegenwoordiger van H. M. de Ko ningin, met een enkel woord dit feest 'e mogen openen en^stiptc even aan, dat het hem bekend was hoe Hare Majesteit zich altijd en overal op de hoogte liet houden van de toestanden waarin Haar volk ver keert en dat Zij zelfs met het kleine plaatsje Woubrugge en de bevolking, landbouw, tuin bouw, veehouderij en industrie van dit plaatsje bekend was en nog niet lang ge leden hieromtrent bij hemzelf informeerde. Met een driewerf hoera voor Hare Maje steit en daarna voor den Burgemeester, was deze plechtigheid afgeloopen. Inmid dels hadden dc schoolkinderen zich mefc hun geleiders voor het Raadhuis verzameld en na het zingen van het Wilhelnïus hield men, met de muziek in het midden, een op tocht door het dorp. Op het feestterrein aangekomen werden de kinderen getrac teerd en ging men over tob het houden van de volksspelen, zooals tonnetje kruipen, ringrijden per fiets en met paard en rij tuig, waarvan eenige heel mooi waren versierd. Het nummer kuipje steken en blaas trappen had, evenals andere jaren, veel belangstelling. Den geheelen dag werden de menschen bezig gehouden met verschil lende spelen, te veel om alles met de prijswinnaars te vermelden. In den avond werden de prijzen door den eere-voorz. met een geestig toespraakje voor iedere winner uitgereikt en opgewekt toog men weer naar liet terrein om de openlucht-bioscoop en het vuurwerk bij te wonen. Intusschen betrok evenwel de lucht en de commissie, op alles voorbereid, achtte het geraden om heb vuurwerk vroeger af te steken als was voorgenomen, hetgeen zeer goed gezien was, want om 12 uur ont lastte een zwaar onweder met regen zich over het terrein cn ieder zocht met familie en kennissen een goed heenkomen. Een woord van dank aan de Feestcommissie voor haar moeizamen arbeid en activiteit mag niet achterwege blijven. Been gebreken. Tijdens de uitvoering van het nummer verspringen, gegeven door de Gymnastickvereenig'. g re Ter-Aar op het. terrein van de Oranjefeesten alhier, had het medewerkend lid, mej. K. uit Ter- Aar, het ongeluk haar been op twee plaat sen te breken. De heer Loth, arts alhier, mede cp liet terrein aanwezig, verleende I onmiddellijk zijn bijstand cn achtte over brenging naar liet Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk, hetgeen onder zijn toezie-ht per auto werd uitgevoerd. Geboren: Elisabeth Maria Petroncl- la, d. van C'. J. M. van Schagen en H. Th. van der Salm. Gehuwd: M. N. de Heij.22 j. cn C. de Jong 24 j. ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubilé St. Jozef-Gesticht. In den loop dezer maand hopen de Eerw. Zusters van het St. Jozef-gesticht den dag te herden ken. waarop zij zich vóór 40 jaren alhier vestigden. "Wij gelooven niet te overdrijven, wan neer we zeggen, dat de zusters gedurende die lange reeks van jaren zich zeer ver dienstelijk maakten in de verpleging van ernstige zieken en ouden van dagen, ook buiten het gesticht en werkelijk niet ton opzichte van geloofsgenooten alléén. Als het maar even kan staan zij dag en nacht Ier beschikking van iedereen. En hocvelen onzer ontvingen er bewaar school die eerste weldadige indrukken, welke het leven lang worden meegedra gen. O, neen, de Zusterkens verlangen het niet, maar tóch, dit 40-jarig jubileum zal niet zoomaar onopgemerkt voorbij gaan. Daarom heeft zich order voorzitterschap van den Hoogeerw Heer Deken een co mité gevormd, dat zal trachten op waar dige wijze dit jubileum le doen vieren. Den juisfen datum hopen wij nog nader bekend te maken. - Personalia. Voor het examen* land- machinist (motordrijver), gehouden te Am sterdam, zijn geslaagd de heeren A. A. van Egmond en P. A. Tanis, alhier. BODEGRAVEN. Ongelukken. Mej. H. alhier werd gisteren in Kevelaar, door een auto aan gereden. Hoewel niet ernstig werd zij aan het been gewond, zij kon met de proces- sietrein naar huis keeren. De heer H. alhier liep uit een steeg tegen een passccrcnde auto. H. werd min of meer aan het hoofd gewond. Op den hoek Noordstraat viel een voer hooi omver hetwelk eenige stagnatie in het verkeer veroorzaakte. Gemeentelijk slachthuis. In de maand Augustus zijn in het gemeentelijk slacht huis geslacht 135 koeien, 43 varkens, 351 nuchtere kalveren, 114 graskalvercn en 6 geiten en schapen. Gevonden voorwerpen: Een rijwiel merk Gazelle, damc.xtaschje met eenig geld, nikkel Vulpotlood, gouden dames- broche en een dameshandschoen. Inlich tingen ter secretarie. Verloren: een zwart geldbeursje, en een bclastingplaatje. Geboren Bastiaan, zoon van D. v. Wensveen en N. .Slappcndel Henri Louis Jules Marie, zoon van J. K. F. Baak en M. F. B. C. Estourgie Hendrik, zoon van S. Randeraad cn G. Verboom Le venloos geboren kind van G. van 't Hoog en M. N. Domburg. Ondertrouwd: H. Griffioen, 24 jaar en M. den Hartog 28 jaar. Overleden: J. van Ooijen wed. van C. Twaalfhoven 73 jaar. Gevestigd: N. J. J. Bodegraven, zonder beroep, van Nieuwkoop A. Braam, zonder beroep, van Zwammerdam G. de Vries, zuïvelbereider, van Ter- Aar H. Hoogendoorn, dienstbode, van Voorburg. Ver trokken: 'P. Slapper en gezin, pakhuisknecht, naar Alphen aan den Rijn A. Heij, arbeider, naar Waddiuxveen A. Zaal, zonder beroep, naar Zeten A. M. Kooij, zonder beroep, naar Ede J. den Hertog cn gezin, koopman, naar Al phen aan den Rijn J. A. Wildenberg, bakkersknecht, naar Alphen aan den Rijn A. C. Dam, onderwijzer, naar Waarder P. L. van der Graaf, zonder beroep, naar Woerden. KOUDEKERK. Ongemerkte huizen. In verband met het veelvuldig verzuim om na het schil deren van gebouwen de wijkletter met het nummer weder aan to brengen, worden de eigenaars ingevolge art. 22 van de Bouw- en Woningverordening hierop at tent gemaakt om zoo spoedig mogelijk aan hunne verplichtingen le voldoen. Binnen kort zal door dc politie daarop een schouw worden gehouden. G c b q r e n Ge-rrit, zoon van Frederik Lex en Slijntjc van Klaveren. Ondertrouwd: Nanning Anes, 27 jaar wonende te Leiden en Maria Batelaan 28 jaar, wonende te Koudekerk Jacob Pieter van dei- Krans 27 jaar w. te Wad- dinxvecn en Sara W-illemina Lekx 29 jaar w. te Koudekerk Cornells Jan Koe- lewijn 25 jaar w. tc Alphen aan den Rijn en Lcentje Paling 2! jaar w. te Koudekerk Gehuwd Johannes Hendrikus Rik ken 28 jaar w. te Wijk bij Duurstede en Petronella van Vclzen 23 jaar w. te Kou dekerk. Vertrokken: naar Wassenaar Wil lem Bervoets naar Leiden Sara- Wilhel- mina Geerlnf naar Alphen aan den Rijn'. Gijsbert den Hollander en gezin naar Noordwijk Nicolaas van Veen naar 's-Gravcnzande Johannes Veenenbos en gezin naar Zoeterwoude Mathilda van Veen. ZWAMMERDAM. Uk en herijk. De herijk van maten- en gewichten zal in deze gemeente plaats hebben op Donderdag 19 September a.s. in het gemeentelokaal achter het Raad huis. ingang Kerkstraat, van 9—12 voorin, en van 13 uur namiddags. Geboren: Anna Elisabeth Maria d. van D. G. Hogevcen en A. E. Redegeld. Overleden: Levenl. aangeg. kind van het mannel. geslacht van J. Vos cn N. van Essen. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. Nat. Bond „Het Mobilisatiekruis". Donderdagavond 1.1. werd in 'het Gemeen tehuis te Leiderdorp een 'bijeenkomst ge houden om te'komen tol het oprichten van een afdccling LeiderdorpZoeterwoude van den Nationalen Bond „Het Mobilisa tiekruis". Op uitnoodigirtg van de Burgemeesters van bovengenoemde plaatsen, de heeren Brug en Wap, cn van den heer Viervant Tukker, waren een groot aantal personen aanwezig, terwijl liet Hoofdbestuur van den Bond, de heer Gecrke, Res. Majoor van de Infanterie had afgevaardigd om namens het hoofdbestuur 'het woord te voeren. Nadat de Burgemeester van Leiderdorp de vergadering had geopend, en zijn vol doening uitsprak, dat zoovele heeren aan zijn oproep hadden gevolg gegeven, heeft de heer Geerke op zeer duidelijke wijze de grondbeginselen van den Bond .medege deeld, met het gevolg dat. besloten is. tot het oprichting van cene afdeeling. Als voorloopig bestuur is het comité van oprichting benoemd. Als eerste werkzaamheden zal men trachten het ledenaantal zoo groot moge lijk te doen worden en het Mobilisatiekruis met diploma zoo spoedig mogelijk plechtig aan dc oud-gemobiliseerden in beide ge meenten uit. te reiken. Berichten reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. BINNENLAND. ÜE P0STVLUCHT NAAR INDIE. Bij de K. L. M. is bericht ingekomen, dat het postvliegtuig op weg naar Ned. Indië hedenmorgen om 5.45 van Boedapest naar Gonstantinopel is vertrokken. De landvoogd van Curasao naar Nederland ontboden. Tot het geven van ophelderingen. Aangezien het door de Conr.nissie-Haar- weg op Curasao ingesteld wordende onder zoek binnenkort zoo ver gevorderd zal zijn, dat dc aanwezigheid van oen Gouverneur aldaar niet nicer strikt noodzakelijk is, heeft' de Regccring hem tot het verstrekken van nadere ophelderingen herwaarts ontboden. De landvoogd zal omsl reeks 3 October a.s. de reis naar Nederland aanvaarden en op zijn wensch door zijn gezin word.en ver gezeld. Als waarn. Gouverneur zal, na het ver trek van den heer Fruvlier, optreden d«i heer H. Schotborgh, administrateur van Financiën. Het Carlton-hotel. De Derde Kamer van de Anisterdam- sehe Rechtbank heeft heden de beslissing in de aanvraag van surséance van betaling betreffende het C'arlton-hotel uitgesteld tot 6 Dec. a.s. BUITENLAND. Scheepsongeluk. Elf personen verdronk en. KOWNO, 13 Sept. (V. D.). Naar uit Moskou gemeld wordt, is in de omgeving van Bakoe een zeiljacht met 11 personen aan boord, tengevolge van een plotseling opkomenden storm, verongelukt. 34

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 15