UIT DE OMGEVING GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Overreden en gedood. Do SO-jarige veehouder W. Reitsma te Buitenpost is Donderdagavond door een motorrijder aangereden en met ernstige verwondingen aan hoofd en Zij opgenomen. •Hij is aan dc gevolgen overleden. Den mo torrijder, de heer S. D., uit Achtkarspelen, treft geen schuld. -Donderdagavond 5 uur Teed de heer Roosmalen wonende te Rotterdam met zija automobiel op den Hoofdweg te Hillegers- berg. Bij het passeeren van een stilstaan- den bakkerswagen kwam plotseling het 6- jarig meisje Ingetje Post, wonende aan den Hoofdweg, to voorschijn, en stak den weg over. Plet geval speelde zich zoo vlug af, dat de heer R. geen kans meer zag het ongeluk te voorkomen, zoodat het kind overreden werd. Het kind werd in bewuste- loozen toestand per automobiel naar het ziekenhuis aan den Bergweg gebracht, ai rwaar het is overleden. Wielrijder aangereden. Te ongeveer half 12 heeft gistermorgen op den Utrechtschen weg te Amersfoort een ernstige aanrijding plaats gehad. De 56-jarige J. reed daar met zijn vrouw per rijwiel, toen een passeerende melkauto slipte, in botsing kwam met J. en dezen over den weg slingerde. Met ernstige hoofd wonden en een versplinterd linkerbeen werd de ongelukkige opgenomen. Na voorloopïg verbonden te zijn werd hij per militairen ziekenauto naar het zieken huis alhier overgebracht. Zijn toestand is le ven sge vaa rl ij k. De heer J., die Vrijdagmorgen op den "Utrechtsclieweg te Amersfoort door het slippen van een vrachtauto werd aangere den, is in den middag aan de bekomen verwondingen overleden. Van den auto gevallen. De bejaarde J. de Nijs. wonende te Haarlem, zat Donderdagmiddag achter op een vrachtauto, beladen met zakken anthraciet. In de scherpe bocht van Mer- lenlaanRijksstraatweg te Heemstede vie len eenige zakken van den auto. Do Nijs kreeg er een tegen het lichaam en viel. Hij kwam onder don zwaren auto terecht, waardoor een zijner beenen verbrijzeld werd. In het Sint Elisabethgasthuis te Haarlem is hij opgenomen. Auto te water. Donderdagmiddag wilde een automobi list op den Amsteldijk te Nieuwer-Amstsl met zijn auto keeren en reed achteruit in de richting van de boomenrij. Toen hij zijn bocht wilde maken gaf hij vermoedelijk te vee'l gas, waardoor hij met een vaartje den Amslel inreed. Onmiddellijk schoten perso nen toe, die den drenkeling, die kans had gezien het portier onder water te openen, door het toesteken van een stok op het dro ge brachten. De auto, welke bijna geheel onder water was geschoten, werd korten tijd later opgehaald. DE SCHEEPSRAMP TE R'DAM. Het elfde slachtoffer. Gistermorgen is in het ziekenhuis te Rel am aan dc bekomen verwondingen overleden de 43-jarige metaalbewerker J. M. Voorbeytel. Het. aantal slachtoffers is dus nu gestegen tot 11. De rivierpolitie heeft uit de Maas op gehaald het lijk van den len machinist van de Vimeïra, Cyrel Boue. Deze was nog de laatste vermiste. Verdronken. Het 3 1/2-jarig zoontje van J. v. d. Berg, veehouder te Streefkerk, is in een onbe waakt oogenblik in een welput bij de wo ning geraakt en verdronken. Ongeluk tijdens de manoeuvres. Tijdens de militaire manoeuvres in de omgeving van Gilze (N.-Br.) viel een paard en kwam terecht op zijn berijder. De man schijnt ernstige inwendige kneuzingen op- •geloopen te hebben en moest per £-uto ver voerd worden. Onvoorzichtigheid bij het schoonmaken van een geweer. Bij het schoonmaken van een jachtge weer Donderdagmorgen door een landbou wer te Buitenveldert ging plotseling een schot af, doordat 'de man, in dc meening verkeerende dat het wapen ongeladen was, niet de TiQodige voorzorgen had genomen. Hij werd door een kogel in de rechterborst getroffen., Alhoewel geen edele deelen ge raakt. waren bleek operatief ingrijpen noo- 'dig om den kogel te verwijderen. Uit een brandend huis gered. .De heer Gr. ontdekte brand in de wo ning van mej. V. te Zeist. Hij stelde hier van de bewoonster in kennis, en vernam toen, dat er een kinrl te bed lag. Op handen eaa voeten baande hij zich een weg door de dikke rookwolken en wist 'het kind in vei ligheid te brengen. Spoedig daarna laaiden de vlammen op. en het bed verbrandde. Men vermoedt, dat het kind met luci fers heeft gespeeld. BRANDEN. Boerderij afgebrand. De. boerderij van B. v. d. Meer onder Scharnegoutum bij Sneek is gisternacht door het hemelvuur getroffen. Alles is ver loren gegaan. De bewoners hebben zich ternauwernood kunnen redden. Bliksem ingeslagen. Tijdens het kort, doch hevig onweer van gisterochtend, sloeg de bliksem in de •boerenwoning van V. genaamd het Vrugte- veen te Hellendoorn. In een minimum van tijd stond het huis in lichtelaaie en binnen een half uur hadden do vlammen, die gre tig voedsel in den hooivoorraad vonden, het huis in de asch gelegd. De oude moe der met twee ongelukkige dochters kon den slechts met veel moeite gered wor den. Een hond en een geit alsmede den geheelen inboedel werden door de vlam men vernield. Het vee was 's avonds tevo ren in verband met do verbouwing in de weide gebracht. Verzekering dekt de schade. Hoewel de motorbrandspuit spoedig ter plaatse was, kon wegens watergebrek geen blusschingswerk worden verricht. Door den bliksem getroffen en gedood. De 24-jarige arbeider J. H., die per fiets van Wagenborgen naar zijn werk te Delfzijl ging, is gister bij een kort doch hevig on weer door den bliksem getroffen en ge dood. Boerderij door bliksem getroffen en afgebrand. Gistermorgen is in Farmsum onder Delf zijl de boerderij van K. door den bliksem getroffen en afgebrand. Alles ging verloren. Verzekering dekt de schade. Het jongste onweer in Brabant. Men meldt uit Brabant aan „de Tijd", dat de schade, door de brandverzekering van den N. C. B. te betalen aan leden die verleden week door het hevige onweer hun boerderijen in vlammen zagen opgaan, wordt geraamd op 50.000. Koeien door den bliksem gedood. Tijdens het hevige onweer, dat te Lands meer gisterennacht woedde, werden bij den veehouder Bergman twee jonge koeien door den bliksem doodgeslagen. ALASTRIM. Een overzicht tot 1 Sept. De Gemeentelijke Geneeskundige Dienst van Rotterdam, zendt ons een mededee- ling, waaraan wij het volgende ontleenen: In overleg met den hoofdinspecteur van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid wordt in het onderstaande een overzicht gegeven van de gevallen van a-las trim binnen de gemeente Rotterdam, ^velke te onzer kennis kwamen tot op 1 September 1929, en van de maatregelen, welke ter be strijding van de ziekte zijn genomen.. Twee groepen. Totaal zijn 205 gevallen aangegeven, waarvan vier patiënten overleden. Uit de wekelijks gepubliceerde gegevens blijkt, dat men de lijders kan verdeelen in twee groepen. De eene groep omvat een niet onbelangrijk aantal personen, die tij dens hun verblijf in een der gemeente-zie kenhuizen hesmet en aldaar ook ziek wer den. Dit zijn in de eerste plaats patiënten, verder artsen, zusters, werksters en ande ren, behoorende tot het personeel dier in richtingen. Het aantal alastrimlijders, be hoorende tot deze groep, bedraagt 84; zij blijven hier verder buiten beschouwing. De overige 121 alastrim-lijders vormen de groep der z. g. gevallen in de stad. Het onderstaande nu heeft uitsluitend op hen betrekking. Een matroos bracht de besmetting. Het is gebleken, dat de besmetting hier is binnengebracht- door een matroos, die op 24 Mei jl. uit Nederlandscli-Indië thuis kwam. Onderweg zou hij aan waterpokken en malaria geleden hebben. Zijn vrouw is 3 Juni ziek geworden, terwijl haar vijfja rig niet gevaccineerd dochtertje 17 Juni werd aangetast. De overige kinderen in dit gezin, die ingeënt waren, bleven ver der gezond. Deze familie vormt dus de eerste besmettingsbron. Daarna is de in fectie overgegaan naar Spangen, waar 20 Juni een man ziek werd, die ongeveer twaalf dagen tevoren in de eerste bespro ken familie was geweest. Zijn huisgezin vormt het uitgangspunt van de verdere uitzaaiing over dit stadsdeel en geeft aanleiding tot do epidemie in het zieken huis aan den Ooolsingel. In deze inrich ting werd nl. 12 Juli een oningeënt doch tertje van laatstgenoemden man opgeno men; 't kind overleed den volgenden dag. Een tweede kind uit ditzelfde gezin werd 15 Juli ter verpleging binnengebracht. To taal zijn dit dus vijf gevallen, welke echter niet meegeteld zijn bij de hierboven gege ven cijfers, daar eerst daarna de diagnose alastrim gesteld is. Men heeft nu*, veertien gevallen in elf huisgezinnen, besmettingsbron Spangen; zestien gevallen in dertien huisgezinnen, besmettingsbron Coolsingel-Ziekenhuis drie gevallen in twee huisgezinnen, be smettingsbron familie buiten Spangen; één geval in één huisgezin, besmettingsbron naburig gezin; twee gevallen in twee huis gezinnen, besmettingsbron geneeskundige practijk; vierentwintig gevallen in negen tien huisgezinnen, besmettingsbron onbe kend. Totaal zijn dit dus 48 huisgezinnen, waarbij in 29 de besmettingsbron is bekend geworden, terwijl deze in 19 gevallen niet met voldoende zekerheid aangewezen koD worden. Verder valt het op, dal alleen in Spïmgen een z.g. haard is ontstaan, doch dat tot dusver verdeF nergens elders een andere opeenhooping van gevallen is waar genomen. Blijkbaar heeft dus de besmet ting der gevallen, die zich buiten Spangen voordeden, zich in hoofdzaak tot de wo ning beperkt en is niet overgegaan naar de huizen in dezelfde buurt. De gevallen in Juli en September. Kt wat betreft de verdeeling der ge vallen over. de stad. Hoe is nu de opeen volging der gevallen in de maanden Juli en Augustus geweest? Het beloop der epidemie is weergegeven in een graphi- sche voorstelling, die begint met de in het bovenstaande vermelde vijf begingevallen, welke vóór 20 Juli zijn waargenomen. Dan volgt een groep van alastrim-gevallen van 20 Juli tot 27 Juli, daarna komt tot 5 Aug. een kalme periode, terwijl een nieu we verheffing eerst wordt waai'genomen van 5 Aug. tot 12 Aug. Hierop volgen dan weer verschillende gevallen, waarbij van een duidelijke opeenhooping ^nog niets te bemerken valt. Twee nieuwe gevallen. Bij den G. G. D. zijn sedert de vorige opgave twee nieuwe gevallen van alastrim aangegeven. Een ervan is een geneesheer uit de Voorschoterlaan (liet Oosten van Rotterdam), het andere betreft 'n burger uit het Westen. Te Delft. Te Delft zijn gisteren elf gevallen van alastrim vastgesteld. In hoofdzaak zijn kinderen aangetast. Acht patiënten zijn opgenomen in de barak van het gasthuis. Te Tiel. Nadat vanaf jl. Maandag een verdacht geval bij een laefsje in de barak van het R. K. Ziekenhuis te Tiel in observatie is geweest, is tha-.s gistermorgen de ziekte officieel als alastrim aangegeven. Te Almelo. Te Almelo hebben zich twee gevallen van Alastrim, in lichten graad, voorge daan, bij kinderen uit hetzelfde gezin. Zij zijn ter verpleging opgenomen in de tot barak ingerichte kinderbewaarplaats. De ramp van de „Esteüa". De N.V. W. A. van der Tafc's Bergings bedrijf te Rotterdam heeft met assuradeu ren van het bij Walsoorden gezonken s.s. „Estella" contract gesloten voor hes ber gen van een gedeelte der lading. Tot nog toe zijn van de omgekomen opvarenden geen lijken meer aangespoeld. Een vluchteling, die inbrak. Gisternacht ontdekte een agent van po litie onraad in het nood-kleedingmagazijn van de firma .Hakblijk aan de Westhaven te Vlaardingen. Hij waarschuwde een der firmanten, waarna men op onderzoek uit ging. Het slot bleek te zijn geforceerd, ter wijl een zak vol regenjassen bij de deur gereed stond om meegenomen te worden. De inbreker, die later bleek te zijn de 31- jarige W. K. had zich verstopt achter een toonbank, en werd zonder eenige moeite gearresteerd. Genoemde» W. K.. was eeni ge dagen geleden ontvlucht uit het krank zinnigengesticht Voorburg bij Vught. Bij zijn verhoor voor den commissaris ver klaarde W. ook in de goederenloods van de Ned. Spoorwegen te hebben ingebro ken; daar werd evenwel niets1 vermist. De man had meer gestolen goederen o.a. een deken en linnen zakken bij zich. Brutale aanranding. Op den weg tusschen Groesbeek en Berg en Dal bij Nijmegen is de jongedame W., die per fiets was, aangerand door 'n ge- maskerden bandiet. Hij trok haar van de fiets en sloeg haar half bewusteloos. Toen de boef naar de fiets liep, wist het meisje weg te loopen en hulp in te roepen. Toen men langs Wam bleek de tasch van de fiets leeggeroofd te zijn. Een honderd gulden en eenige brieven had de gemas kerde onbekende medegenomen. Geldkistje ontvreemd. Ten nadeele van den logementhouder A. 3L, te ÏJmuiden, is een geldkistje, inhou dende 640, ontvreemd. De dader is een kostganger, de zeeman A. K., die voort vluchtig is. Een honderdjarige. Op 27 September herdenkt mevrouw P. Way geb. Vleesch, te Arnhem, weduwe van notaris Way, haar honderdsten geboorte dag. De heer Way vestigde zich jaren ge leden te Arnhem, na te Zierikzee het no tarisambt te hebben bekleed. Toen hij vijf jaar geleden stierf, bleef mevr. Way te Arnhem wonen. Zij geniet een uitstekende gezondheid; ondanks haar hoogen leeftijd gaat zij nog geregeld uit, tramt, wandelt en gaat eiken Zondag ter kerke. In het vorige jaar ondernam zij zelfs nog een reis naar Duibschland. BUITENL. BERICHTEN .ONGELUKKEN. ONTPLOFFINGSRAMP TE PARMA. Huis volkomen verwoest. Talrijke dooden en gewonden. Gistermorgen heeft volgens een bericht van -de Times, een verschrikkelijke ont ploffing plaats gehad te Parma in een op slagplaats van olie en kleurstoffen. De ze opslagplaats bevond zich in den kelder van een huis, waar verschillende gezinnen woonden. Het gcheelo gebouw stortte in een, waardoor allen, die zich op dat oogen blik in het huis bevonden, onder de puin- hoopen bedolven werden. Tot nu toe zijn tien lijken geborgen, terwijl 21 personen gewond werden. Men gelooft, dat er nog 15 personen onder het puin bedolven lig gen. Fabrieksontploffing. In een dy na mi c tf ab ri ek. In de fabriek „Foerde" van de Siege- ner dynamiet-fabrieken te Keulen, heeft gisterenmorgen een ontploffing plaats ge had. De plaatsvervangende bedrijfsdirecteur, de bedrijfs-technike^, een meesterknecht en twee arbeiders werden slachtoffers. Watermolen ingestort. 3 vrouwen omgekomen. Te Naval Moral in .Spanje werd een groep vrouwen door een hevig onweer verrast. De vrouwen vluchtten naar een naburigen watermolen. Het riviertje, waar aan de molen stond, zwol echter in korten tijd tot een woest stroompje aan, dat den watermolen deed ineenstorten. Drie vrouwen verdronken, terwijl twaalf ernstig gewond- werden. Botsingen te New-York. Bij een communistische Palestinabetoo- ging is het te New York tot ernstige on lusten gekomen. In de vergadering, die gehouden werd in een in hoofdzaak door Joden bewoonde wijle, trad ook een niet uitgenoodigde ne ger als spreker op, wiens uitlatingen het ongenoegen van de vergadering wekten. Onder het geroep „Dat is een Arabier" viel men den neger aan, die ernstig mis handeld werd. Ten slotte werd hij door de politie bevrijd, die hem naar een winkel in de buurt in veiligheid bracht. De menigte trachtte echter den winkel te bestormen en kon eerst hardhandig worden uiteengejaagd, toen 300 politieagen ten en de brandweer te hulp waren geko men. Spoorwegongeluk te Liverpool. Een sneltrein is bij het binnenkomen van het station-Limestreet te Liverpool, met groote vaart op de stootblokken gere den. Twee wagens schoven gedeeltelijk in elkaar, talrijke reizigers liepen kwetsuren op en tien hunner moesten naar het zie kenhuis worden gebracht. Vijf der gewon den konden evenwel na verbonden te zijn huiswaarts gaan. De brand op de werf Germania. Omtrent den grooten brand op de werf Germania meldt men nog, dat de brand vermoedelijk ontstaan is door vonken uit een uitlaatpijp. Het vuur sloeg onmiddel lijk over op de in de nabijheid liggende olievoorraden in de groote hal, waarvan het ijzeren geraamte instortte. In korten tijd is het echter gelukt om met 11 stralen het vuur meester te worden. Ook het in- tussehen in brand geraakte houtwerk kon worden gebluscht. Spoedig na het begin van den brand hadden twee explosies plaats, vermoedelijk van koolzuurflesschen. Gelukkig konden de reservoirs samenge perste lucht, en de groote olietanks wor den gered. Tot laat in den avond was men bezig met het blusschingswerk. De groote brand in Hannover. De groote veenbrand welke Zondag in het Zuiden der provincie Hannover is uit gebroken, duurt nog steeds voort. Talrijke brandweerlieden zijn met de bestrijding van het vuur bezig. De dorpen, die in de gevaarlijke zone liggen, hebben brand wachten. Noodweer te Toulon. Te Toulcn heeft Donderdagavond een hevig onweer gewoed, dat gepaard gaande met stortregens, groote schade heeft aan gericht, zoowel in de stad als in de bui tenwijken. De wijngaarden hebben veel ge leden. Tal van benedenverdiepingen van huizen zijn overstroomd, straten geleken op rivieren, en op bepaalde plaatsen stond het water twee meter 'hoog. De werkplaat sen van het tuighuis staan onder en wel haast overal zijn muren bezweken, ruiten gebroken, telegraafpalen omgeworpen, hoo rnen ontworteld. Verscheidene oorlogsbo dems en andere schepen zijn van hun an kers geslagen en het verkeer per trein en tram is gestremd. Menschenlevens zijn er niet te betreuren. Circustent door storm verwoest. Olifanten, kameelen enz. in vr ij h eid. In een circus, dat bij Larodde (Frank rijk) in een veld zijn tenten had opgesla gen, zijn door den storm groote verwoes tingen aangericht. De kooien der dieren werden stukgeslagen, zocdat olifanten, ka meelen, buffels en andere dieren vrijelijk door het dorp stapten. Eerst na veel moei te slaagde men er in de dieren te vangen; een persoon werd hierbij ernstig gewond. Bij Narbonne sloeg de bliksem in een kudde van 300 geiten; zestig der dieren kwamen om het leven. De schade aan den oogst en den wijnbouw is zeer groot. Ruitenkrasser veroorzaakt voor duizenden guldens schade. In heel Londen is de politie op het oogeriblik uit haar komkommerachtige rust ontwaakt en heeft zij al haar speurorganen ten scherpste gespannen om een uit het lood geslagen individu te ontdekken, dat de stad onveilig maakt door zijn krankzin nige practijken. Dit heerschap heeft n.l. gedurende den nacht in Knightbridge en Brompton-road over bijna een kilometer lengte de winkel ruiten met een diamanten glassnijder be werkt. Tientallen groote spiegelruiten zijn op die manier zwaar 'beschadigd. Er zijn rui ten onder ter waarde van 600 a 700 gulden. Op de frontpuien der getroffen groote winkelzaken ziet men over de heele lengte witte strepen, ten teeken, dat de ruiten- krasser hier aan 't werk is geweest. Den heelen dag stonden er gisteren man nen als wachtposten voor verschillende winkels opgesteld om ter voorkoming van verdere ongelukken er op te letten, of de 'bekraste ruiten, tengevolge van 'het ver- keersgedreun, niet zouden springen. Bij een firma moeten zes groote spiegel ruiten door nieuwe vervangen worden, bij een andere zestien. De politie gelooft, dat de ruitensnijder kort vóór middernacht aan het werk ge trokken is, want even na middernacht ont dekte een agent de schade. Eén der firma's heeft, naar zij aan een persman meedeelde, een schade geleden van niet minder dan 4200 gulden. De Grieksche roovers. 1.200.000 drachmen gebonden voor vrijlating der gijzelaars. De familieleden van de gijzelaars, welke, gelijk gemeld, door de Grieksche roovers te Trikkaïa- worden vastgehouden, hebben, naar thans bericht wordt, door bemidde ling van den onderhandelaar der bandie ten een som van 1.200.000 drachmen (bijna 30.000 gulden) gezonden om de vrijlating der gevangenen te verkrijgen. Dc Grieksche regeering heeft het ver zoek, door de familieleden van den 'door de roovers gevangen genomen senator Hadjigaki ingediend, om de som voor diens vrijlating door den staat te doen betalen, afgewezen. Juweelendiefstal te Berlijn. Te Charlottenburg is een groote juwee lendiefstal gepleegd. De daders konden ontkomen en wisten zich voor een waarde van ongeveer 20.000 Mk. aan sieraden toe te eigenen. De brandkast was met behulp van een zuurstof-apparaat opengebroken en geplunderd. HILLEG0M. Notariaat. Wij vernemen dat als plaatsvervangend Notaris voor het vacante kantoor van wijlen den heer D. Boddeiis is aangewezen de heer G. W. Vaags, can- didaat-Notaris te Heemstede. Overleden. Het 8-jarig knaapje S. K„ dat vorige week op noodlottige wijze onder een auto geraakte, is in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Bouwen. Aan den aannemer 'A. Lefi- veld alhier is opgedragen het bouwen van 2 burgerwoonhuizen aan de Krachtstraat, resp. voor den heer Jac. van Rossum en Gebrs. Me-yboom alhier. Geboren: z. van A'. J. Busé-Tijssen. d. van E. C. Azier-Andréa. Getrouwd: C. P. de Groot en M. Warmerdam. Overleden: D. Goddeüs m. 56 j. J. W. Garlier m. 65 j. KATWIJK AAN DEN RIJN, Tuinbouw. Mooi weer, zeggen in den laatsten tijd de menschen, die niet in het tuinbouwbedrijf zitten. De tuinders zeggen het niet. Het is te warm. Zeer verlangend wordt naar ander weer, naar z.g. slecht weer uitgezien. Regen en wind, dat is kool- weer en van de bloemkool moet het op he den komen. Dat is 'het voornaamste pro duct, het artikel waarvan gehoopt werd dat het nog veel zou goed maken. Als het nog eenige dagen zulk warm weer blijft zal die hoop ijdel blijken te zijn. De nakool groeit hard, is té vroep rijp. Het gewas •lijdt er onder en wordt niet zwaar genoeg. Voor beste kool waren de prijzen tot he den redelijk. Wordt het gewas lichter, dan •is de kans groot dat, ook mede door de groote aanvoer, ook de prijs gaat zakken. En dat kan de tuinder niet hebben. Het is in vele opzichten een abnormaal jaar. Onachtzaam. De hulpbesteller uit Valkenburg, S., was belast met het bezor gen der verschillende postzakken naar de tram, die de postzakken naar Leiden ver voert. Door onachtzaamheid zijnerzijds en mede van den beambte, die de zakken in de tram accepteert bleef een der zakken, die met aangeteeken.de stukken, op de straat, achter een boom liggen. Een voor bijganger vond deze en bezorgde Kern weer aan het kantoor. Gelukkig bleek het ge vondene in goede handen gekomen te zijn. Het geval had anders ernstige moeilijk heden kunnen veroorzaken. LEIMUIDEN. Gevonden. Na afloop der Oranjefees ten zijn alhier onbeheerd achtergebleven een tweetal heerenrijwielen. Gevonden een rijwielplaatje in étui. Inlichtingen ter ge meente-secretarie. Geboren: Cornells Joannes, z. van C. J. van Berkel en M. A. Van Schie. Anna Maria, d. van R. A. Uijttewaal en P. K. Aberboom. Agatha Alida Anthonia, d. van A. N. Straathof en M. J. Janmaat. LISSE. Sobriëtasdag. Naar men ons mee deelt zal Zondag 22 September een groot- schen dag worden ter propaganda voor de Roomsche drankbestrijding in 't. alg erheen en voor Ldsse in 't bijzonder. De dag zal beginnen met een Algemeen© H. Commu nie der leden onder de vroegmis, waarna gemeenschappelijk ontbijt in 't Patro naatsgebouw. De sierlijke Sob rië tas bloem (gouden korenaar) zal zich, naar wij ver-| •trouwen, door eenige jonge dames graag laten verkoopen Onder alle H. Missen zalj door den Zeereerw. Pater Qtten het gods-j dienstig element der Katholieke drankbe-J strijding worden behandeld, terwijl in de avondvergadering het maatschappelijk ter-'1 reinzal worden bewerkt dooh mevr. Hui- venaarv. Beek en den weleerw. heer H. B. van der Sande. Het bestuur van het Kruis verbond' „St.! Joan de Dooperin samenwerking met reeds bestaande commissie van damesj hoopt er dien avond weer in te slagen de Maria-vereeniging in Lisse weder op te' richten waarvan het nut en de noodzake- lijkheid dien avond zal worden aange toond daar mevr. Huivenaarv. Beek tot onderwerp heeft: „Waarom ook de! Vrouw V' Voor het gedeelte humor is ook gezorgd j en op dit gebied heeft het bestuur van het' Kruisverbond wat nieuws en wel door de invitatie van het duo Tuba en Johan Smidtde Vista ex-leden van het Groote Tooneel. Wij wenschen het bestuur van 7t Kruisverbond veel succes en we zouden belangstellenden willen aanraden zich tij dig van een programma te voorzien om te leurstelling te voorkomen. Het bestuur gaf ons de verzekering dat er niet meer pro gramma's zullen worden verkocht dan er plaatsen beschikbaar zijn!

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 14