OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Het batig saldo der gemeente- rekening. Een leening voor school bouw. Gisteravond kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Aanwezig 7 loden. Afwezig met kennis geving de heeren Paardekoopcr, Breda, den Ouden en Uiten'boogaard. Voorzitter burgemeester van Griet- buizen. Na, opening voorlezing der notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken: Verzoek der wo ningbouwvereniging „Buitenkist" tot den bouw van 72 woningen. Wordt gezonden naar B. en W. om praeadvies. Verzoek van Regenten der Gevcrs-Dcutz be-waarschool om subsidie tot uitbreiding der school. Wordt gezonden naar B. en W. om advies. erzoek van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur om bepalingen lot ver bod van verbouwing van aardappelsoorten, die onderhevig .zijn aan wratziektc. Dc be palingen worden voorgelezen en vastge steld. De commissie tot nazien der gemeente- rekening 192S adviseert tot voorïoopige vaststelling. De rekening sluit in den ge wonen dienst met een batig saldo van 35342.865. Wordt goedgekeurd. B. en W. stellen voor een bedrag van f 22.000 van het saldo 1928 te besteden voor aanleg van waterleidingbuizen bij Rhijnhof en 15.500 voor verhooging en verbetering wegen, waartoe reeds is be sloten in vorige zittingen. De heer Varenkamp vindt het niet juist om het groote overschot 1928 te gaan be steden. De Voorz. verdedigt 'het voorstel van B. en W. en raadt af voor dit jaar een andere tactiek te volgen. Het voorstel van B. en W. wordt daarna met alg. stemmen aangenomen. Eenige comptabiliteitsbesluiten worden zonder commentaar genomen. In verband met den bouw der nieuwe school stellen B. en W. voor een geldlee- ning aan te gaan van 145.000 a pari (met een provisie van 1/2 pet.) a 5 pet. bij de Maatschappij Gemeenlecrediet. Aflossing in 40 jaar. Wordt goedgekeurd. Voorstel tot plaatsing van wegwijzer- palen op gemeentegrond, zulks op verzoek der gemeente Warmond tegen een vergoe ding van 50 ct. per paal. Wordt met alg. stemmen goedgekeurd. B. en W. bieden den Raad de gemeente- begrooting 1930 aan. die wordt in handen gesteld van een commissie, waarin worden benoemd de heeren Bakker, Breda en den Ouden. Bij aanbesteding van grind en basalt werd de levering gegund aan de firma Wilbrink. De heer de Graaf informeert, of er vol doende controle is bij de levering? De Voorz. verzoekt den heer de Graaf zich verder uit te laten. De heer de Graaf meende deze vraag te moeten stellen, doch wil er niet verder op ingaan. De Leidschc Exploitaticmaatschappij van Onroerende goederen verzoekt per adres om terugkoming o'p een in eene vo rige vergadering; genomen besluit, waarbij werd bepaald, dat de aan te leggen trot toirs moeten worden belegd met basalt tegels en daarvoor in plaats een rij van drie tegels te mogen aanleggen, o.a. in ver band met de te plaatsen boomen. De heer van den Burg wenscht geen te rugkoming op het eenmaal genomen be sluit. Met 6 tegen 1 stem (die van den heer v. d. Burg) werd tenslotte bepaald de maatschappij voor le schrijven een pad van 1 tegels te maken en verder met grint B. en W. stellen voor onderstaande ver goedingen toe t.e kennen voor vervolgon derwijs: R. K. school 3S6.67, Ohr. school 312.21, Chr. school Morsch f 488.715. Aldus besloten. Verzoek Chr. school a. d. Morsch om bijdrage van 500 voor assistente, wordt goedgevonden. B. en W. stellen voor den pensioengrond slag van veldwachter van der Aar vast te stellen op 2056. Aldus besloten. Bij de rondvraag vestigt de heer van den Burg de aandacht op het z.g. beurzen op hoeken van straten en vraagt, of daar tegen geen maatregelen zijn te nemen. De Voorz. zegt overweging toe. Hierna sluiting. STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. Over een onbcwoonbaar=ver- klaarde woning. De bouw van een openbare school aan den Westvlietweg. De verkiezing in Stompwijk. Woensdag, des avonds te 7.30 uur, kwam de Raad der Gemeente Stompwijk in openbare vergadering bijeen. Voorz. burgemeester W. Kcijzer. Aan wezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna cle notu len na een opmerking van .den heer Small, die een kleine wijziging wenscht, worden goedgekeurd. De ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Heb voorstel tot opheffing van de door den heer Veldhuizen gestelde zekerheid., we-it z. h. st. goedgekeurd. Het voorstel tot verleening van recht •van uitpad aan de erven Van Beveren op de Korte Kniplaan vindt bestrijding bij den heer Small die voorstelt om ook de erven van Beveren aan de kosten van onderhoud te doen meebetalen. De heer Willemsc is bet volkomen met B. en W. eens en vindt, dat B. en W. in dezer zeer juist en uitstekend hebben ge handeld. Het voorstel Small wordt niet onder steund, terwijl het voorstel van B. en W. z.' h. s. wordt aangenomen. Voorstel bot verlenging van den tijd, dab de onbewoonbaar verklaarde woning van De Hollander moest ontruimd zijn. De heer Verheijen memoreert het ge sprokene in de vorige vergadering en her baalt dat bet Gemeentebestuur te zorgen beeft, dat er goede woningen zijn. Hij is tegen verlenging met 5 maanden en stelt voor de verlenging niet te verleenen en den bewoner een buis aan te wijzen, zoo noodig met toeslag der Gemeente, indien de huur hooger of te hoog wordt voor den bewoner. De voorz. zegt, dat de bewoner alles doet. om een andere woning te krijgen en dat li^j er mogelijk reeds over 2 maan den uit is. Do beer Small kan ook niet met het voorstel van B. en W. accoord gaan; de vorige vergadering werd de woning afge keurd en thans wordt deze weer goed gekeurd. Hij vindt dit onjuist. Het is geenszins zijn bedoeling de menscben op straat te zetten, doch als de woning onbe woonbaar is, moet deze ook ontruimd worden. De voorz. licht een en ander duidelijk •toe en zegt, dat B. en W. toch het advies der Gezondheidscommissie dienen op te volgen. Er worden nog lange besprekingen ge veerd. De heer Verheijen blijft bij zijn voorstel, terwijl de heer Willemse het voorstel Verheijen niet kan ondersteu nen, omdat hij er een gevaar in ziel, ter wijl bovendien deze zaak bij bet Burg. Armbestuur thuisbehoort Hij wil een middenweg bewandelen en de verlenging geven tot 1 Januari 1930. Het voorstel-Verheijen wordt niefc on dersteund, terwijl het voorstel-Willemse met 83 stemmen wordt aangenomen. Het voorstel tot toetreding als lid van bet Instituut Stad- en Landschap wordt z. h. st. aangenomen. Voorstel: le. tot grondaankoop voor Stichting der O. L. School aan den West vlietweg; 2e. opdrachtverlening tot alle voorbereidende werkzaamheden voor den bouw der school en woning aan den heer G. de Regt; 3e. machtiging tob aanstel ling op arbeidscontract van een Opz.- Teekenaar op een maandsalaris van f 150 a f 175 gedurende den bouw. De heer Verheijen houdt een lange be spreking. Hij is van meening, dat B. en W. in deze niet den kortsten weg bewan delen. Hij wil ook een deskundige aan stellen op vast loon en voor vasten tijd, wat zeer zeker de goedkoopste weg zal zijn. De heer Small heeft een tegenoverge stelde meening. Z.i. gaat* het te hard. Men legt de gemeente door den bouw dezer school -een last op van f 100.000, wat geen kleinigheidje is. Het is hem bekend, dat de partijgenooten dezer School het onder ling niet eens zijn en dat deze school een twistappel worden zal. Hij zou eerst, in deze partij overeenstemming wenschen en daarom wilde hij niet zulk een haast maken. De heer Willemse staat ook niet. zoo op timistisch tegenover die school, omdat hij bang is, dat deze in het begin niet bevolkt zal worden. Hij zou eveneens wenschen, dat er tusschen de voorstellers overeen stemming komt. Hij is er echter voor, dat de school er komt, omdat men er recht op heeft en er moet niet getalmd worden. Spr. vindt de voorstellen van B. en W. volkomen juist en goedkoop. De voorz. antwoordt de heeren nadel en zegt, dat- de school spoedig moet ko men, omdat men er recht op heeft. Wel degelijk hebben B. en W. rekening ge houden niet de bevolking en ook met eventueele toename. De heer Verheijen wenscht de zaak te bespoedigen, waarop de voorz. alle spoed •toezegt; B. en W. zullen, zoodra de goed keuring van Ged. Staten komt, direct opdracht geven tot aankoop van den grond. Het voorstel-Verheijen inzake benoe ming deskundige enz., wordt verworpen met 8—3 stemmen, terwijl het voorstel van B. en W. sub, 1, 2 en 3 z, h. s. wordt aangenomen. De vaststelling kohier zakelijke Be drijfsbelasting wordt z. h. s. aangenomen. B. en W. bieden den Raad aan de ge meente-rekening, dienst 1928, sluitende met een batig slot van f 21437.06; Ged. Staten hebben bemerkingen gemaakt op de Rekening 1927, doch deze bemerkingen waren meest va-n administratieven aard; hierbij was een postje gewelensgeld, wat geboekt was op de Rekening 1927, doch daar het in 1928 ontvangen was, moest dit ook geboekt worden op 192-S, zoodat het batig slot over 1928 wordt f 24086.73. De voorz. vraagt, of de heeren stem ming wenschen voor de benoeming van en commissie tot nazien der Rekening. Enkele heeren verlangen stemming; ge kozen' worden de heeren Willemse, Small, De Lange,' Mooijman on Hoogeveen. Het voorstel tot beschikbaarstelling der benoodigde gelden voor het maken van een standpijp (waterleiding) in de buurtschap Stompwijk, wordt z. h. s. aan genomen, evenals het voorstel tot goed keuring rekening Gezondheidscommissie dienst 192S. Het voorstel tot wijziging Gemeente- begrooting, dienst 1928, wordt na enkele opmerkingen van den heer Willemse in zake arrest-antenlokaal en lijkenhuisje, z. h. s. goedgekeurd. De voorz. deelt mede, dat het Burg. Armbestuur dringend om geld verlegen is en om een aanvullingssubsidie van f 3000 vraagt. B. en W. stellen voor deze te verleenen, welke voorstel z. h. s. wordt aangenomen. B. en W. leggen den Raad een verzoek voor om den heer v. d. Togt voor f 500 opdracht te kunnen geven tot uitwerking uitbreidingsplan. De voorz. zet deze zaak duidelijk uiteen. De heer Small is het niet eens met B. en W. terwijl de heeren Willemse en Verheijen het vciorstel vail B. en W. goed keuren. Na enkele besprekingen wordt het z. h. s. goedgekeurd. Aan B. en W. worut machtiging ver leend het eerste plan geheel af te wer- ken en af te betalen, Een vraag is ingekomen van den heer Verheijen, of het waar is, .zooals in de couranten vermeld weid, dat 6 stemge rechtigden uit district TV toestemming hebben gevraagd te mogen stemmen in district IH zonder wettelijke reden. De voorz. zegt, dat dit niet is geschied; zeer zeker is dit een fout geweest van den. betrokken ambtenaar. Nog is een vraag van hem ingekomen over verlichting Goolaan. De voorz. doet in deze alle toezeg ging; door omstandigheden is vergeten de bewoners te antwoorden. De heer Small merkt nog op, dat hier door de bewoners wel een weinig over dreven wordt. De heer De Lange heeft gevraagd iets te mogen zeggen over de brandspuit. Hij heeft allen lof over de brandspuit en de bediening, doch over de slangen kan hij geen lof spreken, daar deze zeer slecht zijn. Z.i. ligt dit aan de slechte behande ling op de Gasfabriek en het drogen del ingen in de fabriek; dit moet veran deren en de slangen behooren in den wind gedroogd te worden. De voorz. zegt toe, dit in een wethou ders-vergadering te zullen bespreken. Hierna sluiting. Personalia. Op het groot nationaal concours voor muziekgezelschappen met afdeeling solisten uitgeschreven door Gem. Kon. Harmonie te Rotterdam behaalde het fanfare-ge-zelscliap „Juliana*' alhier in de lc afd. een 2en pr., de heer Nico Lelie veld voor solist 3e afd. Piston, 'n 2en prijs en de heer Adr. Olsthoorn in de afdeeling uitmuntendheid (Tuba) eveneens een 2en prijs. KATWIJK. Sollicitaties. Voor de betrekking van Gemeente-secr-etaris hebben zich 73 solli citanten aangemeld. Voor de vacante plaats van haven meester meldden zich niet minder dan 85 sollicitanten aan. KATWIJK AAN DEN RIJN. Weeshuis. Het weeshuis, in beheer bij Regenten en Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier, zal, naar we vernemen, binnenkort in het openbaar worden ver kocht. Voor het doel, weeshuis, wordt het sinds ongeveer 30 jaren niet meer gebruikt Zelfs is er geen weesvader of weesmoeder meer in het gebouw. De vader, de heer C. Lam, heeft al enkele jaren zijn intrek ogenomen, wegens hoogen ouderdom, bij den heer V., lid van den Kerkeraad. Met de opheffing van het weeshuis zal dan vermoedelijk ook het „Waaggebouw" ver vallen. Deze waag is hier sinds lange ja ren aan verbonden geweest en gaf aan sommigen nog wel eenig gemak. Het te genwoordige gebouw dateert, van ongeveer 1860, doch de instelling moet in het begin der 16de eeuw reeds bestaan hebben. Sinds tele jaren was er geen behoefte meer aan deze instelling. WARMOND. Geboren: Maria Johanna Jacoba, d. van G. JA. Meskers en V. C. Meerde - veld. Francisca Johanna Maria, d. van P. G. Cornelissen en G. Hendriks. Gehuwd: H. N. A. Roozen jm. 29 j. en B. C. A. Roozen jd. 22 j. Overleden: J. Th. Sikking 10 j., z. van Th. Sikking en J. A. We'lsiuk. Gevestigd: S. J. van Ameijde van Leerdam. C. C. M. Heemskerk van 's Gra/venhage. A. A-ndeweg "an Rotter dam. W. Zitman van Leiden. H. van Veen van Naarden. L. Klister van Bel gië. G. Smilde van Ruiterwold. V ertr okken: D. Blansjaar naar Katwijk. W. G. van den Burg naar Haar lem. D. B. F. Plaat naar Purmerend. F. v. d. Sleet naar Rotterdam. D. A. van Beek naar Rotterdam. D. de Jong en gezin naar Leiden. J. B. v. d. Luiden naar Krommenie. K. J. H. Lauten- sckütz naar Weesp A. A. M. Wap naar Nijmegen. J. Veldman naar Leiden. C. L. Manceaiu naar Lisse. M. Ph. Dael- man naar Wassenaar. C. J. G. M. Schölvinck naar 5s Hertogenbosch. C. M. Hokkeling naar Zandvoort. ZOETERMEER-ZEGWAART. Koningmnefeesten. Onder een prachtig zonnetje stelden Woensdagmiddag half twee uur bij „de Jonge Prins" de deelnemers zich op aan de nationale ringrijderij, athletiek- en gym- nastiek-demonstratie en de volksspelen. Onder de tonen van de onvermoeide muzi kanten werd in optocht naar het tour- nooiveld en feestterrein gemarcheerd. Dit jaar was er bijzonder werk gemaakt van de versiering der rijtuigen, zoodat de jury een moeilijke taak had. Nog twee prij zen werden toegevoegd bij de drie, oor spronkelijk bepaald. Het nummer ringrijden liep vlot van sta pel en de prijzen van 40.25.15. 7.50 e.n 5.wercïen behaald door de heeren Abr. Groenhydc Hz., E. Akkerman, J. Kneppprs, J. Bolleboom en Jo. Adegeest. Veel succes hadden de volksspelen, groote vroolijkheid verwekte het, als de deelnemer bij het propslaan met zijn stok in de lucht stond te zwaaien. Het bol'hap- .pen was ook niet om te huilen. Bloempot- loopen voor dames eisohte groote oplet tendheid van de juryleden. Aardige hinder nissen had de commissie uitgedacht voor het fietsrijden met hindernissen voor da mes. De heer P. A. van der Meer, de kranige leider van „Pro Patria" heeft den heelen middag verschillende athletiek-wedstrijden laten uitvoeren op het terrein, wat de ge zelligheid niet ongemeen vei-hoogde. Goede prestaties werden geleverd bij de 100 M. en 500 M. hardloopen, kogelstooten en verspringen. Bij de onderscheidene kam pen werden de beste boenen en armen voorgezet. Ben opsomming te geven van alle prijs winnaars en de prestaties zou een droge vermelding worden van legio namen, tijden en afstanden. Resumeerend kan gezegd worden, dat door alle deelnemers aan volks spelen en athletiek-wedstrij den getracht is met den hoogsten prijs te gaan strijken. Het was een vroolijke en gezellige mid dag. Des avond® was. een groote menigte op het: feestterrein. Wie-.het 's ^avonds te druk vond in de vermakelijkheden of even wifde rusten, kon zich een rustig plaatsje uitzoe ken bij de bioscoop. Na het mooie vuurwerk gangen allen in opgewekte stemming naar huis. Het wa® druk, doch niet rumoerig, er is goed feest gevierd. Het volijverige be stuur van de Oranjevereeniging „Wilhel- mina" komt een woord van dank en lof toe voor zijn werkzaamheden. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. Vergadering va-n den Raad der gemeente'op Donderdag a.s., des namiddags te 7 1/2 uur. Agenda: 1. Vaststelling van dc staten van onin bare posten dienst 1928 en voorloopige vaststelling van: a. de rekeningen van. de water- en licht bedrijven dienst, 1928; b. de rekening van het waarborgfonds in zake woningbouw dienst 1928; c. de gemeenterekening, dienst 1928. 2. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Ro zenstraat aan J. Vonk, alhier. 3. Voorstel van B. en W. tot beschik baarstelling van gelden voor kachels en banken voor de R. K. school te Aarlan- derveen. 4. Voorstel van B. en W. om aan het Bestuur van de Kon. Emma-s-chool alhier een bijdrage per jaar en per leerling toe te kennen uit de gemeentekas van 40. zoolang in de thans in gebruik zijnde lo- caliteit onderwijs, wordt gegeven. 5. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling e$ner nieuwe verordening op de in deeling der gemeente in slemdistricten. 6. Voorstel van B. en W. tot het. vast stellen van een nieuwe, verordening ex art. 114bis der Gemeentewet voor de Water en Lichtbedrijven. 7. Voorstel van B. en W. tot het vast stellen van eene verordening betreffende het tegengaan van misbruiken bij leve ranties en/of aannemingen ten behoeve de zer gemeente. 8. Benoeming van een lid van de Com missie van Bijstand voor dc. Water- en Lichtbedrijven in ,de vacature Herngreen. 9. Benoeming van een lid van de Com missie voor het nazien der rekeningen over 1928, in de vacature Herngreen. 10. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand in de vacature Vlasman. Aanbevolen worden de heeren: 1. K.. Salvcrda. 2. G. M. Herngreen. Ingekomen: Leeuw arderadeed Sj. de Vries, echtg. van K. Fokkema, St. Jorisstraat 5 Leiden: J. Buijs, buiten gewoon opz., Steeksterweg 122 Leiden: A. J. de Wekker, kapper, Julianastraat 64 WestzaanK. Bakker, S teekter weg 122 Bodegraven: P. Stapper cn gezin, pakhuisknecht, Grijpens-teinstraat 55 Lisse: J. B. Griffioen echtg. van D. Zirk- zee, Toussainbstraat 10 Texel: J. H. en A. Maas, Julianastraat 7 Arnhem: J. Burgers, letterzetter, Hooftstraat 50 Amsterdam: J. J. vaai Vliet, letterzetter, T oren straat 4 Rotterdam: A. J. Be ijk, Burg. Visserstraat 14 Monnikendam.: M. Smeder, dienstbode, Hooftstraat 136 Ter Aar: P. Vis echtg. van A. de Bruin Zuideinde 15 Arnhem: W. M. Samson, Wilhelminastraat 51 Duitschla-nd: K. Heepe, betonwerker, Hoornstraat 12 Haarlem: J. L. J. Scheerder, Stations- sti-aat 21 SchiedamJ. A. Poelstra, Raadhuisstraat 44. V ertrolcken: St. Michie 1 sgesteld P. van Tol ;s Gravenhage, Hoefkade 1348 W. Sampimon en gezin 's Gravenhage, Keizersstraat 296: B. CL/L. J. den Blee- ker Utrecht, Middellaan 7: J. P. F. de Caluwe Nieuwveen: E. A. G. Wijfje. Hazerswoud©F. W. van Klaveren Noordwijkerhout: kinderen van Zundert Leimui,den, Nieuweweg 151: N. Vianen Leimuiden, Nieuweweg 151: D. van Grieken, echtg. van W. 'G. Maijenburg 's Gravenhage, Hekkenlaan 223b: J. Rijk- sen en gezin. NOORDEN. Sport. t)e R.K. Voetbalclub D.S.V. "(Door Sport Vereenigd) begint teekenen te geven van jeugdige kracht, na 'n moei lijke periode van training in spel en or ganisatie. Het eerste elftal heeft reeds een paar malen gekampt en bezit ook reeds een tweetal medailles, terwijl nu a.s Zondag op het voetbalveld alhier hel, twee de elftal zal spelen tegen een ongeveer gelijk elftal uit Wilnis. Het ledental van D.S.V. bedraagt thans 26, waarvan enkele flinke jongens uit de- Parochie Nieuwkoop. Het Bestuur is sa mengesteld als volgt: J. 'C. Vroonhof, voorzitter; Th. Pieterse, secretaris: A. Leliveld, penningmeester: G. Leliveld en J. de Jong, commissarissen. NIEUWKOOP. Telefoon. In het jaarverslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken v. Rijnland te Leiden over 1928, welk verslag een dezer dagen is uitgekomen, komt, -naast veel interessants, al reeds in dit blad van 11 dezer geresumeerd, ook een tele foonstatistiek voor van alle 25 kantoren, welke tot de Kamer behooren. Daaruit blijkt, dat te Nieuwkoop en te Noorden respectievelijk 26 en 16 perceelen in dat jaar waren aangesloten. Het aan tal plaatselijke gesprekken bedroeg voor ieder 7702 en 2974, dat tegen verlaagd ta rief (binnen een grens van 15 K.M.) 2075 en 1362 en dat van het overig' verkeer 3022 en 978, in totaal 12.804 en 5413 of per werkdag voor Nieuwkoop ongeveer 41 en voor Noorden ongeveer 17 gesprekken. De opbrengst bedroeg voor Nieuwkoop 2831 en voor Noorden 1321.40, wel even minder dan in de Zustei'-gemeente Leiden, waar de- opbrengst 'n slordige ƒ275.639.40 bedroeg en het aantal gesprekken niet minder was dan 5.368.486 (oftevteli 17200 per werkdag ongeveer. Uk van gewichten en maten. Door aanplakking is door den burgemeester be- kend gemaakt, dat het op 20 en 21 Septem ber a.s. maten en. gewichtenijk is in het hotel „Het Vliegende Paard" alhier NIEUWVEEN. Zoventig-jarige per fiets naar Kevelaer. Maandag j.l. was voor den heer Jac. v. d. Hoorn, ingezetene dezer gemeente, on getwijfeld een gedenkwaardige dag. Hij had dien dag voor de 25ste maal de bede- vaart naar Maria's genade-oord te Keve laer volbracht en wel per fiets. De krasse, zeventig-jarige heeft Maan dag den afstand Kevelaer—Nieuwveen; (pl.ra. 140 K.M.) in tien uur afgelegd. Voor-, zeker een schitterende prestatie, vooral, in aanmerking genomen zijn 'hoogen leef tijd. En welk een aanpassen aan het mo derne verkeer Twee jaar geleden heeft de heer v. d. Hoorn een ernstige ziekte gehad. Dit heeft hem niet doen terugschrikken na zijn herstel zijn traditioneel schoon ge bruik te blijven handhaven. Herwonnen Levenskracht. Zondag 15 September a.s. wordt een speldjesdag ge organiseerd voor Herwonnen Levenskracht. Het doel dezer R. K. Vereeniging is een ieder bekend n.l. de bestrijding van de tu berculose onder onze katholieke werklie den. Dit gaat met, groote kosten gepaard en verdient on,s aller medewerking. Laat ieder onzer dan ook door het koopen van een speldje blijk geven va-n zijn sympathie met het schoone doel. Zie verder de aankondiging in het kerk portaal. Brandspuit, beproefd. In het begin van deze week is de brandspuit onzer ge meente beproefd. Zij werkte uitstekend. Bij eventueele brand kunnen wij dus gerust wezen op dit punt. IJ king van gewichten. De burgemees ter dezer gemeente maakt aan belangheb benden bekend, dat op 24 September eik. van 1112 en van- 14 uur (nieuwe tijd), in het Ge'heelonthouderslocaal, Kerkstraat 87, gelegenheid 'bestaat tot het laten ijken en herijken van gewichten. De gewichten moeten schoon ter ijking gebracht worden. Zie voor nadere bijzonderheden de aan plakbiljetten. Herkeuring van trekhonden; 26 Sep tember a.s. te twee uur zal de herkeuring van trekhonden plaats hebben, vóór het Raadhuis. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is bijeengeroepen in een openbare vergadering op Donderdag 19 September 1929 des voormiddags 9.15 uur (Nieuwe Tijd) ten raad-huize. Agenda: 1. Verzoek van de-n heer J. C. -Stadhouder tot het hou den eener interpellatie. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Voorloopige vaststelling der ge meenterekening, dienst 1928. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, tot op nieuw vaststellen van ,de begrooting, dienst 1929. 5. Aanbieding gemeentebegrooting, dienst 1930. 6. Benoeming leden der water- leidingcommissie. 7. Voorstel van Burge meester en Wethouders tot vaststelling der vergoeding, als bedoeld in art. 101 der L.O.- wet 1920, over 1927, met inbegrip der drie- jaarlijksche a-frekening over 1925, 1926 en 1927. 8. Behandeling van het, v,oorstel-Star- renburg, inzake wijziging der verordening op de 'heffing van schoolgelden. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aan vulling der Algemoene Politieverordening. 10. Als voren tot wijziging der instructie van den gemeente-ontvanger. 11, Rond vraag. ZEVENHOVEN. Geboren: Johannes, zoon van J. M. Verlaan en J. M. Straver Johanna Mar tina dochter van J. Wassenaar en M. Schaart. MARKTBERICHTEN ZEVENHOVEN, 12 Sept. Ei er en veiling. Aangevoerd 4001 stuks. Kippeneieren 6.40 7.60 en eendeneieren 6.606.S0 pear 100 stuks; peren 1.001.60 per H.L. UITHOORN, 12 September. Kaas. Op de kaasmarkt, waren aangevoerd 62 par tijen. Prijs Goudsche kaas 1st© soort- R.M. 5053, 2e idem 4449; zonder Rijks- merk 4347. Handel matig. LE5DSCHENDAM, 12 Sept. Groenten- veiling. Eng, komkommers le soort f6, 2e soort f 2, 3c. soort f 1, wankl. f 1, stek f 0.10, Gele komkommers le soort f 8, 2e soort, f 6, 3e soort f 4, stek f 0.30, Kropsla ]e soort f6, 2e soort f2, Stoofsla f 1.40, Bloemkool le soort f 18, 2e soort f6, uit schot f 1, Tomaten (mid.) f5, gr. ronden f4 2e soort f 3e soort f 1, bonken f 2.50, rijp f 1. Andij vie f 3.80, Spinazie f 9, Peen f 12, Rabarber f2, Postelein f6.50, Radijs f 12, Snijboonen f 3-1, Spercieboonen f 38. VEUR, 12 Sept. Eierenveiling.Op de heden gehouden eierenveiling in café „Het Wapen van Veur" werden aangevoerd: 9623 kippeneieren f7.7.90,',195 Eendeneieren f 6.057.30 per 100 stuks, 263 kippen f 0.45 1.30, 22 Konijnen f 0.252.15, 10 Duiven f 0.200.25 per stuk. ALPHEN a.d. RUN 11 Sepl. Groenten- veiling. Spinazie 712.40, Heerenboo- nen 1624.80, Snijboonen 15.25.50, Postelein 710.Augurken 4042, id. basterd 1520.Diaimantperen 6—8.— Jutteperen 914.50. Clapsonperen ƒ16.10 per 100 K.G.. Peen ƒ8.10. Kroten ƒ2.30— 3.20, Andijvie 1.80 per 100 bos. Bloem kool I S.50—12.—id. II 2.50—3.70. Sa- voyekool 13.-Roodekool 9'12.Me loenen 1735.per 100 stuks. STOMPWIJK, 11 Sept. Eierenveiling. Aangevoerd 5508 eieren. Prijzen. Kippeu- iceren 6.757.05, eendeneieren 7.50 per 100 st-uks. NIEUWKOOP. 10 Sept. Eierenveiling. Aangevoerd werden 6300 eieren. Prijzen kippeneieren- vanaf 6.357.43," eenden eieren vanaf 66.20 per 100 stuks. Kip pen ƒ,1.per stuk. Handel vlug. 2-4

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 12