Uw BoekboudjétNïi orde BINNENLAND RECHTZAKEN STADSNIEUWS Agenda INGEZONDEN MEDEC VANAF f 5.— PEf MAAND. Brieven onder No. 134 BoT?au v. d. Blad. vrouwen, uit boeren en boerinnen, die kop pige Paasei) 1 amrne t-jes en nog koppiger Paaschkoeien met zich voerden. Ook de valkenier was present en droeg op de stangeen opgezette kerkuil, wat het geheele sctadion langs het ten opzichte van graaf Floris V weinig vleiende spreek woord deed opleven: dat hij meende „zijn uil een valk te zijn". Een wagen wevendd edelvrouwen, een leuke bolderkar met blozende Bojegraafsche schoonheden en een mooie zegewagen „De Welvaart" voor stellend, vormden de achterhoede. Nadat de nieuw-aangekomenen op het plankier hun Oogstlied hadden gezongen en een oogstdans hadden uitgevoerd, met „rhythmisch" - geklop van een viertal dorschers, verscheen in de hoofdpoort het geheele jaar: lente, zomer, herfst en win ter, waarbij heel aardige bijzondorheden waren, zooals de boerinnetjes met de „schaapjes-boter" en met de pannekoe ken. Aan Ceres werden de bloemen aan geboden, welke in de vier jaargetijden bloeien en daarna trokken alle deelnemers aan dit eerste deel van spel nogmaals het veld rond om voor het laatst bewon derd te worden, alvorens in colbert en kunstzijden japonnetjes in de gewone sar- menleving terug te keeren. Na de pauze, die wel wat lang aan- hield, en het hout van de banken aanmer kelijk harder deed voorkomen als het wer kelijk was, werd begonnen met de boe renbruiloft. In versierde sjeezen kwamen de bruiloftsgangers zingend en lachend binnen-rollen, om weldra aan lange tafels luidruchtig feest te vieren. En vreemd ofschoon het anders geen pretje is bij een maaltijd toeschouwers te moeten zijn, hadden de vierduizend kijkers van gisteren evenveel pleizier als de boe renbruiloft zelve. De bruiloftsgangers zorgden voor de noodige afwisseling door het zingen van liedjes, het. doen van oud- Hollandsche spelletjes en het dansen van de „Schotsche drij". Door Thomasvaer en Pieternel werd daarbij een heilwensch uit gesproken, waarbij de vroede vaderen van Bodegraven en Zwammerdam niet verge ten werden, evenmin als de veehouders en het vette vee van Bijnland. De bruiloft ging vroolijk voort tot de Ambachtsvrouwe wel wat laat bruid en bruidegom kwam gelukwenschen en de schutters van Tongelré in weelderig cos- tuum kwamen vendel-zwaaien. Aan den landbouw van het heden en de toekomst was de derde groep gewijd. Door een groote optocht werden de verschil lende onderdeelen daarna in beeld ge bracht. Een van de vermakelijkste uitvin dingen daarbij was de automatische koe, die in plaats van melk, kaas en brood gaf een ingenieus bedenksel, waarop patent aangevraagd moet worden en dat aan de gewono koeien een zware concurrentie zal bezorgen. Ceres wees in een deftige toespraak op het belang van samenwerking tusschen industrie en landbouw, waarna de rijver- eeniging „Kita. Semeng" uit. Nieuw-Vonnep verschillende dressuur-proeven toonden, welke aller bewondering trokken. Met een krans-huldiging van Ceres doer de Nederiandsche Maagd en het zingen van het Wilhelmus werd het feest beslo ten- Het was inmiddels over achten gewor den. Veel te laat. Maar dit is ook het eenigste wat ten nadeele van Bodegra- I ven's openluchtspel kan worden gezegd, f Het is geen peuleschilletje, zulk een on derwerp als de landbouw tot een boeiend openluchtspel te maken, maar de heer 1 SchnJing is daarin volkomen geslaagd. 'Bodegraven kan trots gaan op het open- luchtspel. dat door een kleurige rijkdom van costuums en een afwisseling van aar dige tafereelen de bezoekers heeft bezig gehouden. Een woord van hulde ook aan de muziek, zoowel op de tribune als op 't veld en aan de heeren orde-commissaris sen. In de lange pauze tusschen het eerste en tweede deel zorgde het publiek zelf voor het noodige vermaak, door op on verklaarbare wijze een tribune krakend in-eeu te doen zakken. Een jongedame werd daarbij licht aan den enkel gewond en moest worden weggedragen. Het blijde einde. Met bet openluchtspel waren de feeste lijkheden uog' steeds niet afgeloopen. Op de Nieuwe Markt werd des avonds een 1 film-vertooning gegeven, gedurende welke „Crescendo" er lustig op losblies. Met een „Oranje-Boven!" werd het feest in den laten avond officieel besloten. „Officieel", want officieus duurde het tot laat in den nacht voort. Het was een mooi en vroolijk feest, dat lang in heugenis zal blijven. Nog eenige prijswinnaars. De uitslag van de Maandagmiddag ge houden volksspelen is als volgt: 4 Ringsteken per fiets voor meisjes. 1. To Timp, 2. Tini Timp, 3. Jo Uitenboogaard. Ringsteken per fiets voor jongens: 1. Hend. Mijdewijk, 2. Piet Bloemendaal, 3. Arie Verweij, 4. Jan Jansen. Verspringen Meisjes: 1. Neeltje Schoon hoven, 2. Agnes Hauling, 3. Margje Kout- staal, 4. Nelly v. d. Berg. Wetloop met Hindernissen Meisjes: 1. 'Agnes Kauling, 2. Greta Hoogendoom, 3. 1 Nellie Kjauling, 4. Tinie Timp. Wedloop met Hindemissen Jongens: 1. Jan Martens, 2. Ger. Martens, 3. Izaak Baalde, 4. Corn. Arends. Touwtrekken voor jongens: 1. Arie Ver weij, 2. Jac. Baelde, 3. Rienes Ranke. Door verschillende winkeliers waren sa men 72 prijzen beschikbaar gesteld voor i degenen die kaas kwamen markten. De prijzen op deze nummers gevallen, worden [bekendgemaakt bij den marktmeester, den [heer B. Bekker. De Amsterdamsche Wethouderscrisis. De Katholieken en A.-R. trekken één lijn. De Vrijzinnig-Democratische raadsfractie heeft, zooals te verwachten was, aan de so ciaal-democratische bericht, dat zij bereid is in de gestelde voorwaarden te treden. Alleen moet nog de sanctie der ledenver gadering verkregen worden. De anti-revolutionairen trekken één lijn met de Roomsch-Katholieken. Ook zij zijn bereid tot onderhandeling. De Haagsche werkloozen. Willen weer aan het werk. De werklooze arbeiders uit Den Haag, die door het Rijk te Oldemarkt te werk waren gesteld en in staking waren gegaan, hebben zich gisterochtend bereid verklaard, het werk te hervatten. De gemeente heeft zich daarop met het Rijk in verbinding gesteld om de tewerk stelling te verkrijgen. R. K. Werkliedenverbond. Hetledentalsteeds stijgende. Naar de Volkskrant verneemt heeft het R. K. Werkliedenverbond bij de afsluiting van het tweede kwartaal reeds een totaal- ledental van niet minder dan 148.076 kun nen vaststellen. Op 1 Januari bedroeg het ledental 133.306, op 1 April 139.771 en op 1 Juli 148.075. Algemcene Nederlandsche Zuivelbond. De zuivel-pr ij zen gunstiger d a n% erleden jaar. Te Breda vond gisteren de jaarverga dering plaats van den Algemeen Neder- landschen Zuivelbond. Om half twee werden de afgevaardigden officieel ten stadhuize ontvangen, waarna om half drie de' algemeene vergadering een aanvang naim. Na een woord van welkom van den heer Joh. M. Vos, voorzitter van den Bmbantschen Zuivelbond, werd over gegaan met de behandeling der huishoude lijke agenda. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij, dat op 1 Januari 1929 bij den Bond waren aangesloten 436 fabrieken, die in de jaren 1927'28 ruim 2095 millioen K.G. melk verwerkten. De aanvoer is in 1928 nog 17 millioen K.G. grooter geweest dan in 1927. De hoeveel heid verwerkte melk per fabriek over alle bonden bedroeg in 1928 4.S millioen K.G., terwijl dit in het vorige jaar 4.6 millioen K.G. was. De geldelijke omzet der afdee- ling Centrale Aankoop was in 1928 wat hooger dan in 1927. In 1927 bedroeg deze ƒ1.298.214, in 1928 ƒ1.323.712. Een toena me dus van ruim 25.000. Aan de door den bond uitgeschreven examens practisch melkonderzoek namen 273 personen deel. Aan 143 kon het diploma worden uitgereikt. De financieele resulta ten, behaald met de uitgave van het offi cieel orgaan, bewogen zich in stijgende lijn. Verder maakt het verslag nog melding van verrichtingen van verschillenden aard, zooals o.a. behartiging der melkproducten, belangen der verkoopsvergunningen, rege ling van arbeidstijden, tentoonstellingen, congressen, zuivelfilm, maatregelen ter voorkoming van het aanbieden van steek penningen. Aan het slot van het verslag wordt ge constateerd, dat de zuivelprijzen in het af geloopen jaar in het algemeen vrij wat be ter waren, dan in het daaraan voorafgaan de jaar en dat deze prijzen er in 1928 veel toe hebben bijgedragen, dat het bestaan voor velen beter was dan het in de ver schillende daaraan voorafgaande jaren ge weest is. Prof. H. A. Kaag, hoogleeraar aan de R. K. Handelshoogeschool te Tilburg heeft hierna een inleiding göhouden over trust- en kartelvorming in verband met den land bouw. Na de sluiting der algemeene vergade ring zullen in verschillende restaurants der stad de congressisten aan een maaltijd aan zitten, na afloop waarvan op de Groote Markt een concert zal plaats vinden, aan geboden door het gemeentebestuur van Breda. De vereeniging „Breda Vooruit" biedt de deelnemers een carillon-bespeling aan. Alastrim. In de eerste week van Sep tember 35 ziekte- en 3 sterf gevallen. In de week van 1 tot en met 7 Sep tember 1929 zijn in de gemeente Rotter dam waargenomen 24 gevallen, terwijl in de ziekenhuizen aldaar werden aangetast 2 persenen van het personeel en 1 patiënt. Totaal 27 personen. Er stierven 3 personen aa-n alastrim; naar de doodsoorzaak van één persoon, bijna hersteld van alastrim, wordt een nader onderzoek i'igesteld. Voorts zijn in dezelfde week de vol gende gevallen in andere gemeenten waar genomen: Delft 3, Dordrecht 1, Oegst- geest 1, Fijnaart 1, Helmond 1 en Heerde 1. Totaal-generaal 5 ziektegevallen met 3 sterfgevallen. In genoemde week werd afgeleverd: door de entstofinrichting te Amsterdam koepokstof voor 150.257, te Rotterdam voor 22.071 (waarvan 321 vaccinaties en 5770 revaccinaties in de koepokinrichting), en te Groningen voor 3757, totaal voor 176.085 personen, In deze week werden zeven gevallen van encephalitis na Inenting ter kennis van het Staatstoezicht op dë Volksgezond heid gebracht. Omtrent twee van deze gevallen wordt een nader onderzoek in gesteld. Journalistiek. Naar „de Stichtsche Post" verneemt is met ingang van 1 October benoemd tot directeur-hoofdredacteur van „Het Huis gezin" de heer H. C. M. Wijffels, leeraar Nederlandsch aan het St. Janslyceum, af- deeling H.B.S., te 's Hertogenbosoh. INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. De tegenwoordige directeur van „Het Huisgezin", de heer H. H. Thijssen, blijft in functie, doch wordt met het oog op zijn leeftijd van een gedeelte van zijn taak ontheven. De hoofdredacteur van „Het Huisgezin", de heer J. B. Vesters, blijft aan de hoofd redactie van „Het Huisgezin" verbonden. De heer Vesters blijft tevens leidend hoofd redacteur van het Dagblad „De Volks krant". B. en W. van Amsterdam stellen don Raad voor te besluiten tot de onbe woonbaarverklaring van 97 wo ningen in de omgeving van de Oude Kerk. De Ivoningi n-M o e d e r bracht Maandag een bezoek aan het sanatorium Oranje-Nassau's Oort te Renkum. KANTONGERECHT WOERDEN. De zitting vangt aan met de installatie van Mr. H. Galant als Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantonge recht alhier. De veldwachter had niets gezien. A. te Bodegraven had met zijn rijwiel niet voldoende rechts gehouden bij het nemen van een bocht. Op de vorige terechtzitting was de zaak aangehouden om nog eenige getuigen te hooren. De veldwachter, thans versohenen, ver klaarde niets gezien te hebben doch sleohts op aanwijzing proces-verbaal op gemaakt te hebben. Dë Ambtenaar was van meening, dat het feit niet bewezen is en vorderde der halve vrijspraak. De plaatsvervangend Kantonrechter sprak den verdachte vrij van het hem ten laste gelegde. Hierna wordt de terechtzitting Voor eenige oogenblikicen geschorst waarna de Kantonrechter Mr. Otten zitting neemt. Plotseling gestopt. W. te Aalsmeer had met zijn auto de veiligheid van' het verkeer in gevaar gebracht door plotseling te stoppen zon der een teeken te geven. Verdachte was. niet verschenen zoodat verstek werd verleend. Getuige v. B. en V., beiden wonende te 's-Gravenhage kwamen verklaren dat verdachte schuldig was daar hij zondd^ teeken plotseling stopte, waardoor een aanrijding was ont staan. Eisch S subsidiair 4 dagen hech tenis. Veroorcleeling conform. Wat in Bodegraven niet mag. v. E., te Bodegrave n, was filiaal- houdster van de firma Jamin te dier plaatse. Op een Zondag had zij haar éta lage niet afgesloten met een ondoorzicht- baar gordijn, zoodat een ieder op Zondag de étalage kon bekijken. Dit mag niet in Bodegraven. De feiten werden erkend door verdach te die bijgestaan werd door haar Raads man Mr. H. uit Amsterdam. De Ambtenaar achtte het wettig en overtuigend bewijs geleverd door de er kentenis van verdachte en vroeg veroor deeling tot 2 of 1 dag hechtenis. De verdediger hierna liet woord ver krijgende begon met te zeggen dat. de ver ordening niet bindend kon zijn daar deze in strijd was met de gemeentewet. De ver ordening is gemaakt om de winkeliers Zondagsrust te geven doch nu blijkt dat de gemeente Bodegraven er ook voor zorgen wil de étalagekijkers tot rust te dwingen. De winkelsluiting op Zondag zorgt toch. voldoende voor rust van de winkelmen- schen, moet daarbij nu ook nog komen on doorzichtig afsluiten van de étalage? De verordening zegt: „dat de étalage aan de straatzijde moet afgesloten wor den met een „ondoorzichtig gordijn" straks krijgen we ook nog er bij „en dat gordijn moet je daar koopen en zoovéél moet je er voor geven". En waar moet men dat. gor dijn hangen? Van binnen of buiten dat zegt de verordening ook niet. Aan de straatzijde zegt de verordening. Tenslotte vroeg de Raadsman een schriftelijk vonnis te wijzen en het hem niet kwalijk te nemen, dat hij een comi- sche verdediging voerde. Z. i. was het be gane feit wel een beetje te vergaand te meer waar er in Bodegraven des Zondags toch al cr echte begrafenisstemming heerscht. De Kantonrechter zal over acht dagen schriftelijk vonnis wijzen. Op 't nippertje ontsnapt. W. te A 1 p h e n aan den R ij n had de veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht, door met zijn auto te rijden over een opgebroken weg, terwijl er straatma kers werkzaam waren, zonder te stoppen nadat hem daartoe een teeken was gege ven door een der mannen aldaar werkzaam Een der straatmakers kon nog net weg komen anders had hij zeker volgens een der getuigen dood gereden geworden. De zaak werd daarop aangehouden tot de volgende terechtzitting om nog meer getuigen te hooren. Roode woorden in witte kalk. V. en S., beiden wonende te Bodegra ven, stonden terecht terzake dat zij te- samen op den openbaren weg, welke weg viel onder de wet van het Rijkswegenre glement, witte kalk hadden doen vloeien waardoor nadeel aan dien weg kon wor den toegebracht. Verdachten hadden, gewapend met een groote witkwast, en een emmer witte kalk, op bewusten weg de letters geschreven of liever gezegd gekwast: „Stemt rood, lijst No. 23." Verdachten bekenden grif doch voerden aan dat het bij Politie-verordening niet verboden is. De Kantonrechter zeide dat het Rijks wegenreglement op het begane feit van toepassing is zoodat de politieverorde ning niet aangehaald behoeft te worden. Eisch 5 of 2 dagen hechtenis. Veroor deeling conform. Al te snel. S. te L e i d e n had te snel met zijn auto gereden te Veldhuizen. Verdachte erkende het feit. Eisch: 4 of 2 dagen hechtenis. Veroordeeling' conform. Vergeetachtig. S„ bovengenoemd, stond ook terecht terzake geen geldig rijbewijs te hebben getoond op verzoek van den veldwachter. S. bekende doch voerde aan er wel een ge had te hebben doch dit toen vergeten was Hij toonde ter terechtzitting epn interna tionaal rijbewijs. De Kantonrechter wees hem er op dat hij dan toch op dien datum als in het. proces-verb aal genoemd geen rijbewijs had en dus thans strafbaar is. Eisch: 4 of 2 dagen hechtenis; Ver oordeeling conform. Verdachte beloofde in Hooger beroep te gaan. Kaasbrik doen kantelen. K. te Kamerik had de veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht door met zijn auto zoo te rijden dat hij een kaasbrik aanreed waardoor deze kaaswagen kan telde en met bestuurder en kaas te wa ter ging. Verdachte ontkende schuldig te zijn en vond dat niet hij doch de bestuurder van den kaaswagen terecht had moeten staan. Drie getuigen décharge kwamen ver klaren dat verdachte schuldig was. Ver dachte had echter de kaaswagen moeten blijven tot er een uithaalplaats, kwam en dan passeeren. Dit deed verdachte niet en "wilde den wagen op een gewone plaats passeeren hetgeen niet ging en dan ook gebleken is. Eisch: 15 boete of 20 dagen hechtenis. Verdachte het. laatste woord krijgende bleef erbij dat hij onschuldig was. De Kan tonrechter veroordeelde hem tot een geld boete van 25 of 10 dagen hechtenis. EEN NIEUWE KATHOLIEKE INSTELLING. Oprichting van een hoofdacte-cursus. Katholiek Leiden staat op het punt een onderwijzersinstelling rijker te worden, waarmede naar wij hopen, vooral onze stu- deerende Katholieke onderwijzers en on derwijzeressen gebaat zullen zijn. Een R. K. Hoofdacte-cursus behoorde tot dus ver tot de pia vota; de bestaansmogelijk heid zal nu bewezen worden als de betrok kenen er slechts gebruik van maken. Ondanks het groote aantal scholen, dat ens Bisdom bezit, is er een tekort aan op- leidingsinrichbingen voor onderwijzers en onderwijzeressen. De neutrale opleiding moet nog steeds aanvullend optreden. Wat de opleiding voor de Hoofdacte betreft, is de leemte, zoo mogelijk, nog grooter. De voorbereiding voor dit examen kan in het rayon, waarvan Leiden het middelpunt is, meestal slechts aan niet-Katholieke inrich tingen of door middel van schriftelijke cur sussen geschieden. Dat een dergelijke opleiding van Katho liek standpunt,slechts aanvaardbaar is bij het ontbreken van een, zoodanige, waarop de Katholieke stempel gedrukt is, behoeft nauwelijks betoog. Aan elke opleiding, a. fortiori aan een zoo belangrijke als die voor de acte va-n hoofdonderwijzer, mag als eisch gesteld worden, dat de Katholie ke. godsdienstleer op het programma staat. Daarnaast moet gevraagd worden, dat het onderwijs in de profane vakken rekening houde met. onze Katholieke beginselen. Zeer in het. bijzonder klemt dit bij vakken als Ned. Taal en Letterkunde, Geschiedenis, Zielkunde en Paedagogiek, maar ook bij Aardrijkskunde, Natuur- en Wiskunde. De leerboeken, aan niet-Ivatholieke cursussen in gebruik, zijn in de zoo belangrijke begin sel-kwestie niet rücksichtlos. Heb openen eener studiegelegenheid, gebaseerd op Ka tholieken grondslag, verdient' waardeering, niet in de laatste plaats om haar beteeke- nis voor het Katholiek onderwijs in Leiden en omgeving. De Hoogeerw. Deken Dessens hechtte aan het plan zijn goedkeuring; de Inspec teur van het. Katholiek onderwijs in het dekenaat Leiden, professor Heskes van Warmond, gaf eveneens gaarne het voor de oprichting benoodigde verlof. Naar wij vernemen worden de lessen ge geven in het gebouw der R. K. H. B. S. Noordeinde te Leiden. Als leeraren zijn aan den cursus verbonden de Zeereerw. Zeergel. heer Pater Drs. B. de Goede O. F. M., (godsdienstleer) en de heeren Drs. de Jong (Ned. Taal en letterkunde), drs. J. Florin (natuur- en scheikunde), J. Th. De- lemarre (wiskunde), P. J. Kraakman (aard rijkskunde) en H. G. de Boer (paedagogiek) Aan den cursus is een Repetitiecursus verbonden voor hen die reeds examen af legden zonder voldoende succes. De aanvang der lessen is bepaald op Dinsdag 17 September a.s. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar achter staande advertentie. De 13-jarige Chr. v. d. S. wonende Vre dehof alhier stak gisteren zonder vooraf te zien of de weg vrij was, plotseling den Statonsweg over. Hij liep recht tegen een auto op, die bestuurd werd door den heer C. B. uit Oegstgeest. De jongen kwam er wonder boven wonder slechts met een paar schrammen af. Den bestuurder treft geen schuld. Gemeentelijke Aankondigingen Kostelooze inenting en herinenting tegen pokken. Burgemeester en Wethouders ,van#tei- den brengen ter algemeen® kennfs;, dat met ingang van Zaterdag Mi SememhM e.k. eiken Zaterdag en WoenJöag dajjyjAcldaga om 2 uur, in het Elisab«hshof aan #e Oude Vest, gelegenheid zal morden ge«ven fot kostelooze inenting Si herinenjpig tegen pokken. AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo.-burgemeester. VAN S TRI JEN, Secretaris. Leiden, 11 September 1929. Woensdag. R.K. Rijtuig- en Wagenmakers patroons vereeniging „St. Joseph", Concordia, 5 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 9 Sep tember tot en met Zondag 15 Sep tember waargenomen door de apothe ken van de H.H.: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telefoon 136 en A. J. Donk, Doeza- straat 31, telefoon 1313. DE VRIENDENKRING TER EERE VAN HET H. SACRAMENT. Het zilveren jubileum. De feestwee-k ter herdenking van dit zilveren jubileum is gisterenavond voort gezet met een plechtig Lof in de Mon- Pèrekerk. De kerk, die met een mooie ver siering prijkte van bloemen en licht, was geheel bezet. Het lof werd gecelebreerd door den hoogeerwaarden heer J. P. Hui- bers, deken van Hoorn, oud-geestelijk ad viseur der jubileerende vereeniging. Assi stentie verleenden de weleerwaarde hee ren Kapelaan R. Nieveen van Dijkum als diaken en kapelaan W. Hessing als sub diaken. In het priesterkoor 'had de hoog eerwaarde heer P. L. Dessens, deken van Leiden, plaats genomen. Door het koor der Mon-Pèrekerk werden de gezangen op keurige wijze uitgevoerd. De predikatie werd gehouden door den hoogeerwaarden Deken J. P. Hui'bers, die als eerste geestelijk adviseur en mede oprichter van den Vriendenkring zeide zich te verheugen naar Leiden te zijn ge roepen, waaraan zoovele herinneringen hem gebonden houden. De gewijde rede naar gaf in een gloedvolle predicatie een uiteenzetting van wat vriendschap betee- kent. Een vriend, die zich geeft aan een vriend is boven allen Jezus in het H. H. Sacrament, Die zich geheel aan ons geeft, Wien wij alles kunnen toevertrouwen, Die voor ons geboren werd, geleden heeft en gestorven is en Die altijd bij ons is ge bleven. Deze gedachten werden door den hoog eerwaarden spreker breedvoerig ontwik keld. Na de predicatie werd het Lof voort gezet. ALASTRIM. Uitbreiding van de gelegenheid tot inenting. Ofschoon zich in onze stad geen nieuwe gevallen van alastrim voordoen (één pa tiënt is, zooals men weet, reeds eenige we ken geleden als genezen ontslagen), is de •aandrang om van de kostelooze gelegenheid tot inenting en her-inenting gebruik te ma ken, zoo groot, dat de Woensdagmiddag niet meer voldoende is. In verband met de zen toenemenclen aandrang is voortaan ook 's Zaterdagsmiddags van 2 uur af op het St. Elisabethshof aan de Oude Vest de ge legenheid opengesteld zich kosteloos te la ten inenten. Het 3 October-feest. De k i n d e r-a utoped wedstrijden Naar wij vernemen is er groote belang stelling voor deze feestelijkheid op 3 Octo ber a.s. De beide laatste dagen komen de inschrij vingen bij bosjes binnen, en als 't zoo door gaat, zullen zeker in den vroegen 3-Octo- bermorgen meer dan 'n honderd autopecl- ders en autopedsters zich met elkaar te meten hebben. Gezien de groote deelname zal 't Be stuur der 3 Oct.-Ver. er wel niet toe over gaan ook nog de Vliegende Hollanders bij een te roepen in het. strijdperk, want de vrij beperkte tijd laat dat zeker niet toe. 't Is mogelijk volgend jaar te overwegen! Kinderen, die nog verzuimden zich aan te melden, zullen zich nn moeten gaan haasten. We verwijzen daarom naar de ad vertentie van hedenavond in ons blad en belanghebbenden nemen van den datum, 12 dezer, goede nota. R.-K. Militairen-vereeriiging. Door de R.-K. Militairen-vereeniging wordt ter gelegenheid der herhalingsoefe ningen van 12 tot 19 September aan de R.-K. soldaten die dan alhier onder de wapenen zullen zijn, een reeks gezellige avonden aangeboden in het Verenigings gebouw Mare 34. Het programma hiervoor luidt als volgt: 13 Sept. 's MoTgens 9 uur H. Mis met toe spraak. 's Avonds opening met kerajis en wedstrijden in de feestelijk versierde za len. 16 Sept. Een avond vol verrassingen. 17 Sept. Pracht filmavond, opgeluisterd door muziek. 18 Sept. Oud-Hollandsche kermis. 19 Sept. Bijzondere feestavond. Opge voerd wordt: „Zuur en Zoet". Vroolijk spel in drie bedrijven van Jan Grosfeld. Mede spelers 15 personen. 23 Sept. Muziekavond. Lachen Lachen 24 Sept. Tooneelavond. Opvoering van „Hot Schilderijtje", lachsucces. 25 Sept. Onze succes kermis. 27 Sept. Afscheidsavond. Einde goed alles goed. - s-1'l

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2