HET VOETBAL-TOURNOOl LUCHTVAART ONDANKS DE WARMTE PRACHTIG GESLAAGD LUGDUNUM WINT DEN BEKER, LISSE DE LAUWERTAK LEIDEN DERDE, D. H. L. VIERDE Nadat Zondagmorgen om negen uur in de St. Lodewijkskerk door den Zeereer- waarden Rector J. 0. C. Groot een H. Mis was opgedragen, waarbij de kerk geheel was gevuld met sportmenschen, die tevens allen ter H. Tafel naderden, vingen des middags op het A. S. C.-terrein de voet balwedstrijden aan. En niet minder geslaagd dan de Leid- scho Singelloop mag 't voetbal-tournooi ge noemd worden, dat,' als onderdeel van de R. K. Sportweek, gisteren op het A.S.C.- terrein aan de Kempenaerstraat te Oegst- geest werd gehouden. Dank zij het mooie weer was er veel belangstelling. Vele honderden toeschou wers woonden de wedstrijden bij en onder hen merkten we o.m. op den Geest- 'Adviseur, rector J. C. C. Groot en Kape laan Gudde. Den voetballers zelf was het warme zo merweer echter minder welkom, temeer omdat elke club twee wedstrijden moest spelen. Daarmede rékening houdend, mo gen we echter dubbel tevreden zijn met het bereikte resultaat, want ondanks de warmte werd een met animo en enthou siasme gespeeld en hebben de toeschou wers zich geen oogenblik verveeld. We laten hier een kort verloop der ver schillende wedstrijden volgen. Precies te half een werd begonnen met den wedstrijd LugdunumD. H. L. 30. Onder leiding van scheidsrechter Ha- verkorn stellen de ploegen zich als volgt- op: Lugdunum: r. d. Berg J. Neuteboom A. Dool W.Landesbergen W.v.Well P. de Graaf J. Bekkering A. v. d. Laan C. de Roo P. Raar P. Vermont O A. Nühn W. Passé C. Alsemgeest A. Ajsemgeest J. Hilkhuysen H. Nühn F. Uylebroek W. Brouwer W. Haanappel A. Uylebroek W. Alsemgeest D. H. L. Lugdunum trapt tegen zon af, doch D. H. L. neemt dadelijk het leer over, maar enkel outballen zijn het eerste resultaat. Van beide zijden wordt een goed door dacht spel te zien gegeven, maar al dade lijk blijkt, dat Lugdunum voor doel ge vaarlijker. is. Na 10 minuten weet. J. Bekkering met een vrij onverwacht schot juist onder de lat aan Lugdunum de lei ding te geven, hetgeen zijn invloed niet mist op het spel der Leidenaars, die steeds meer aanvallen. Als D. H. L. zich eindelijk wat hersteld heeft, moet ook v. d. Berg eenige malen handelend optre den en een zekere kans voor D. H. L. gaat verloren, als Passé rakelings naast schiet op een oogenblik, dat v. d. Berg ver is uitgeloopen. Onveranderd komt echter de rust. De tweede helft geeft vrijwel hetzelfde spel te zien. In het veld gelijkwaardige partijen, doch voor doel is Lugdunum ge vaarlijker, hetgeen v. d. Laan en de Roo door twee goede doelpunten weten uit te drukken, zoodat Lugdunum den eersten wedstrijd wint met 30. Leiden—Lisse 0—1. Hierna komen Leiden en Lisse iri het veld, beide clubs met enkele nieuwe spe lers, zooals blijkt uit de opstelling: Leiden De Geer H. Goddijn F. Goddijn A. Verhoogt S. Bra-kel P. Goddijn A. Ramak M. Bekker A. Goddijn W. Goddijn F. Hakkaart O C. v. Maris M. v. d. Vlugt v. Zeist A. Buschman Boon Langelaan W. Buschman J. de Ju Kortekaas Beyk Sprokkelenburg Lisse Leiden is dadelijk aanvallend en krijgt spoedig enkele corners te nemen, die geen resultaat opleveren. De Lisser-verdediging heeft haar handen vol aan de actieve Leidsohe voorhoede, die zeer snel en listig aanvallen opzet. Na een ruim kwartier spelen weet A. Goddijn uit een goed aangegeven bal van Bekker keurig te doelpunten, doch de scheidsrechter geeft buitenspel. Even is Leiden hierdoor ont moedigd en wanneer de rechtsbuiten van Lisse een oogenblik te veel vrijgelaten wordt onderneemt hij een ren, die met met 'n laag -schot wordt besloten en Lisse leidt (01). V. d. Vlugt probeert het even later nog eens met een goed schot, doch De Geer is nu op zijn post. Onveranderd komt de rust. Na de hervatting heeft Leiden zijn op stelling eenigszips gewijzigd, hetgeen wel eenige verbetering geeft-, maar deson danks laat de verdediging van Lisse zich niet passeeren. Voor het einde komt Lei den nog eens gewéldig opzetten, doch slechts een buitenspel-doelpunt, dat te recht genannuleerd wordt, is er het ge volg van. Het einde komt ten slotte met en 10-overwinning vopr Lisse. Leiden—D. H. L. 4—4. De korte rust, die Leiden na zulk een zwaren wedstrijd gegund was, had tot gevolg, dat de Delftenaars het spel groo- tendeels in handen hadden. Reeds spoedig hadden zij, evenwel eenig3zins fortuinlijk, de leiding, toen keeper De Geer den in geschoten bal liet vallen en een Delfte naar het leer inschoot (01). Nauwelijks enkele minuten later scoorde A. Alsem geest opnieuw (02) en het scheen toen wel gedaan met Leiden, temeer wijl W. Goddijn op enkele meters voor doel een zekere kans ongebruikt liet. De Delftsche middenvoor weet dan opnieuw te doel punten en met een voorsprong van 30 voor D.H.L. gaat de rust in. Na de hervatting komt A. Meershoek de ploeg weer versterken en het lijkt wel, of met hem het zelfvertrouwen van de Leidenaars is weergekeerd. Er wordt thans veel beter gespeeld, doch voor doel lukt- het niet en enkele mooie kansen gaan door pech verloren. Plots volgt echter een prachtdoelpunt, als Bekker schitterend van de lijn voor doel schiet en A. Goddijn even fraai inkopt (12). Toen was „het ijs" gebroken en wat we nu te zien kregen was het fraaiste uit al de wedstrijden. Geweldig zwoegend, om den achterstand in te halen, 'kwam Leiden overdonderend opzetten en als F. Hak kaart opnieuw succes heeft (23) maakt Ramak even later schitterend gelijk (33). D. H. L. geeft zich echter niet gewonnen en nauwelijks is weer afgetrapt of een der Delftenaars schiet laag bij den grond in een hoek en zonder dat de keeper eenige moeite doet den bal te houden, rolt hij in heb doel (34). Dat is Leiden te bar en weer wordt fanatiek aangevallen. De Delftsche verdediging krijgt het zoo benauwd, dat ten slotte een achterspeler in eigen doel trapt (44). De winnende goal bleef echter uit en ook de zware 2 x 71/: minuut leverde geen doelpunten op, zoodat er geloot moest worden. Toen was Leiden nog de geluk kige, zoodat de derde prijs werd behaald. Lugdunum—Lisse 2—1. Te ruim 5 uur ving daarna de finale tusschen de twee winnaars aan. Lisse is dadelijk overwegend sterker, omdat Lug dunum geen vat heeft op het robuste spel der Lissenaren, die reeds na 6 minuten weten te doelpunten. Scheidsrechter Ha- verkorn kende het- doelpunt echter niet toe, doch Lisse houdt fanatiek vol en na 1 minuut verovert- A. Buschman toch voor zijn club de leiding (01). Langza merhand weet Lugdunum zich beter aan •het spel der tegenpartij aan te passen en nu vallen de Leidenaars herhaaldelijk gevaarlijk aan,- maar de Lisser-verdediging, met den uit-nemenden keeper aan het hoofd, bezweert aanvankelijk het gevaar. Toch heeft Lugdunum eindelijk succes, als op een gegeven moment het binnen- trio voor de Lisser-Tceeper staat en A. v. d. Laan gemakkelijk inschiet (1l). Tot de rust gaat het spel, aantrekkelijk door vlotheid, gelijk op. Na de hervatting is Lugdunum echter veel gevaarlijker en dan eerst blijkt welk een goed doel- verdediger bij lasso onder de lat staat. Somtijds doet de vermoeidheid zich ook wat gevoelen, maar op andere oogenblik- ken laait het enthousiasme weer fel op. Als we dan denken, dat ook deze wed strijd onbeslist zal eindigen, weet C. de DE LEIDSCHE SINGELLOOP Vier een dertig deelnemers stonden Zaterdagmiddag aan den start voor den Singelloop, die door de R. K. Athletiek-vereeniging „Rood Wit" was georgani seerd. Inzet rechts: M". Vessies uit Beverwijk, komt het eerst door de finish. Inzet links: De winnaar met- den' beker. Roo in de laatste minuut de winnende goal in de Lisser touwen te jagen (21). Het resultaat was dus als volgt: le piijs, zilveren beker, beschikbaar gesteld door de fa. Driessen: Lugdunum; 2e prijs, zilveren lauwertak: Lisse; 3e prijs, groote zilveren medaille: Leiden; 4e prijs, klein zilveren medaille. D. H. L. Na afloop der wedstrijden reikte de heer H. L. J. Tobé met een hartelijk dank woord aan de spelers, de prijzen aan de aanvoerders uit. DIOC. HAARL. BOND. R. K. V. V. „0. V. V." Gistermiddag zijn. voor de 2de maal de wedstrijden om den O. V. V.-beker ge speeld tusschen BI. Zwart I en Teijlingen I, welke eindigde in een 43-overwinning voor BI. Zw., echter onder protest van oTeijlingen. Om 3 uur fluit scheidsrechter Goddijn beide elftallen binnen de lijnen. Heel wat publiek heeft zich om het speelveld ge schaard. In den beginne is het wat heen en weer getrap waarbij beide keepers even aan den tand worden gedoeld. Van goed spel is voorloopig nog geen sprake en vooral Teijlingen loopt naar haar vorm te zoeken. Tien minuten is er gespeeld, wanneer een speler van Teijlingen het veld moet verlaten wegens een opgeloopen blessure. Er gaat geruimen tijd mee heen, voordat een invaller voor Teijlingen ver schijnt. Maar juist in dezen tijd maakt Blauw Zwart 2 doelpunten (20). Teijlin gen doet nu zijn uiterste best, en na wat heen en weer getrap voor het Blauw Zwart-doel is het de rechtsbinnen van Teij lingen die do stand op 12 brengt. Toch kan Teijlingen niet verhinderen, dat Blauw Zwart er 31 van maakt. Na de thee heeft Teijlingen het voordeel van wind en zon, zoodat de spelers heel wat gemakkelijker werken dan voor de rust. Spoedig wordt dit voordeel reeds ge demonstreerd en binnen een kwartier is de stand gelijk. Nu wordt er van beide kanten soms wel eens wat te vurig ge speeld. Eenmaal zien wij een Teijlingen- en Blauw Zwarfc-speler tegen elkander op- botsen, zoodat de Blauw Zwart-speler het veld moet verlaten. Opeens een snelle doorbraak van Teijlingen, waarbij de kee per van Blauw Zwart een kogel tegen zich aan krijgt-, welke in 't veld terug springt-. Th. Homan snelt toe en deponeert den bal in 't net. De scheidsrechter annu leert echter dit doelpunt wegens buiten spel. Hiertegen werd na den wedstrijd pro test aangeteekend. Er is dan nog 5 minu ten te' spelen als een Blauw Zwart-speler een geweldig schot lost da-t doel treft (4 3). Het spel werd er nu «niet aangenamer op. Toch waren de laatste momenten zeer spannend maar onveranderd ibrak het einde aan. Het Kampongtournooi. A. S. C. op de laatste plaats. Gisteren werd te Utrecht het jaarlijksch tournooi van Kampong gehouden, waarvoor zeer weinig belangstelling bestond. Hermes-D.Y.S., die den wisselprijs reeds tweemaal gewonnen had, en dus '"n mooien kans had deze definitief in haar bezit to krijgen, stelde danig teleur. De bronzen scheidsrechter verhuisde nu naar Rotter dam. De oud-eerste-klasser V. O. C. wist er beslag op te leggen. Merkwaardig is wel, dat de beide eerste klassers Hermes- D. V. vS. en H. B. S. het niet tot den eind strijd hebben kunnen brengen. Deze werd gespeeld door Y. O. C. en Quick. Het uit den grond herrezen Velocitas (Breda) speelde buiten mededinging mede. De ka- detten speelden overigens een zeer aan trekkelijk partijtje. A. S. C. bracht, het er minder goed af en verloor alle drie gespeelde wedstrijden. Wat de gastvrouwe betreft, zij verloor de eerste twee wedstrijden resp. tegen Velo citas en Quick, doch wist. het- tof een over winning te brengen tegen H--D.V.S., wat een zeer fraaie prestatie genoemd mag worden. De volledige uits'la-gen zijn: H.-D.V.S.Quick 11 H.B.S.—V.O.C. 1—2 H.-D.Y.S.Velocitas 22 A.F.C.H.B.S. 0—1 V.O.CLA.F.C. 1—1 VelocitasKampong 10 V.O.C.—A.S.C. 1—0 KampongQuick 04 A.S.C.—H.B.S. 0-4 QuickVelocitas 32 AvS.C.—A.F.C. 0—2 KampongH.-D.VjS. 21 Om den 3en, 4en, oen en Oen prijs: H.B.S.H.-D.V.S. 0—1 A.F.C.Velocit-as 33 Eindstrijd:" V.O.C.—Quick 3—2 De volgorde der olubs was als volgt: 1. in dit tournooi eindigde V.O.C. 2. Quick. 3. H.-D.VwS. 4. H.B.S. 5. A,F,C, 6. Velocitas. 7. Kampong. 8. A.S.C. Om den Zilveren bal. In den eindstrijd om den Zilveren bal, die gisteren in het Sparta-stadion te Rot terdam werd gespeeld, sloeg Sparta- Excel sior met 61. Sparta heeft hiermede den Zilveren bal onder zijn tropheeëu gerang schikt. De Engelsche League. De uitslagen van Zaterdag zijn: BirminghamHuddersfield Town Bolton Wanderers—Derby County Bn rnl evPort sm outh Grimsby TownNewcastle United Leeds UnitedAston Villa Leicester CitySheffield United LiverpoolEverton Manchester United-Blackburn Rovers Sheffield WednesdayArsenal SunderlandManchester City West Ham UnitedMiddlesbrough Tweede afdeeling. Bradford CityWolverhampton 22 Bristol CityReading 53 Cardiff CityHull City 01 MillwallBury 24 5—3 Nottingham ForestNotts County 11 Oldham AthleticChelsea 42 Preston Nort EndCharlton Athletic 03 SouthamptonBlackpool 42 Swansea TownStok© City 22 Tottenham HotspurBarnsley 2-^1 West Bromwioh AlbionBradford 50 KORFBAL. 0m den Van Zimmeren-beker. Fluks—Die Haghe 1—2. Ondanks het warme zomerweer, heeft Flnks op het nieuwe terrein a-an den Ke- naalweg het korfbalseizoen geopend met den wedstrijd om den Van Zimmeren- beker. Vitesse, houder van den beker, was naar den korfbaldag van D.T.V. Ook elders werden korf bald a gen gehouden, zoodat geen eerste-klasse-clubs vrij waren, om naar den beker te dingen. Om toch den prijs te kunnen verspelen werd daarom Die Haghe uitgenoodigd, welke vereeniging het geluk mocht smaken den beker mee naar de Re sidentie te nemen. De gasten wonnen van Fluks met 21, een aansporing voor de Rood-Witten om in het a.s. seizoen het beste beentje voor te zetten. Het spel van Die Haghe was zeer goed. De gasten wa ren bijna den geheelen wedstrijd sterker en verdienden- den prijs te volle. Reeds spoedig na den uitworp maakte Voisin het eerste doelpunt voor de Hagenaars. De Fluks-aanval wist zich wel kansen te schep pen, maar miste doelcapaciteiten. Tien mi nuten voor rust vergrootte Voisin den voor sprong, waarna de stand tot rust onveran derd bleef. Na de thee kwam in de Fluks-gelederen een tijdelijke opleving. Het spel was iets enthousiaster, de aanval kreeg veel kan sen, maar zonder succes; S. Buys had geen schot en Horree geen geluk. In de verde diging deden van Bemmel en M. Hoeks echter goed werk, zoodat voor Die Haghe niet veel doelkans overbleef. Eindelijk red de Horree de Leidsche eer en maakte het eenige tegeupunt. De stand bleef verder onveranderd en beteekende een verdiende overwinning voor de Hagenaars. Na afloop reikte de heer Schneiders on der toepasselijke woorden den prijs uit. Daarna had nog een wedstrijd plaats tusschen Fluks-juniores en Vitesse-junio- res, welke met 100 door de eersten werd gewonnen, 't Was een lust om te zien hoe vlug sommige van die kleine kereltjes met den bal wisten om te gaan en het spel reeds meester warenDaaruit kunnen vonr Fluks in de toekomst uitstekende krach ten groeien! Seriewedstrijden D. T. V. Te Amsterdam vonden gisteren de wed strijden om den zilveren D. T. V.-vaas plaats. Hoewel het grindterrein droog en daardoor zeer stoffig was, en hoewel de temperatuur eigenlijk nog ongeschikt was voor korfbal, is er den geheelen dag opge wekt en met animo gestreden, en was het spel in verschillende ontmoetingen van zeer behoorlijk gehalte. Na een slappen wedstrijd tusschen D. T. V. en D. D. V., kwamen Vitesse en Deetos in het veld. Di rect was het een enthousiaste partij en hadden de Leidenaars over een beter schot beschikt, wellicht hadden zij dan de leiding veroverd. Nu veroverde Deetos, precies aan het einde der eerste helft het eerste doelpunt. Een Dordtsche dame maakte kort daarop 02, en toen Vitesse ook in volgende opstelling niet van haar kansen wist te profiteeren, verloor zij ten slotte onverdiend hoog met 03. Direct daarop speelde Vitesse tegen D. D. V. De Leidenaars speelden nu veel productiever en wonnen met 30, nadat, zij den geheelen wedstrijd sterker waren geweest. Daarna maakte Deetos korte metten met D. D. V., en vervolgens speelden de Dordtenaren ge lijk tegen D. T. V. Daardoor behield D. T. V. kans op den eersten prijs, maar dan moest zij met 50 van Vitesse winnen. Door Madsen jr. nam D. T. V. de leiding (10), maar de gelijkmaker liet niet lang op zich wachten (1l). Met een mooi schot- gaf Jambroes zijn club wederom de lei ding (21), maar Uittenbroek schoot toen het tweede Leidsche doelpunt in (22). Nadien ondernam Vitesse vaak gevaarlijke aanvallen, maar het schot was onzuiver. Meer geluk had D. T. V. toen een der da mes bij verrassing wist te doelpunten (3—2). Met. dezen stand eindigde de wed strijd. Na afloop reikte de D. T. V.-praeses Madsen met eenige welgekozen woorden den vaas aan Deetos uit. De uitslagen waren: D. D. V.—D. T. V. 0—1; Deetos—Vitesse 30; VitesseD. D. V. 30; Deetos D. D. V. 81; D. T. V.—Deetos 1—1; D. T. V.Vitesse 32. ZEILEN. Om het Scheldejuweel, Zaterdag zijn de wedstrijden van de zeilweek van Antwerpen begonnen, waar van die in de klasse zesmeter internatio naal tellen voor het gouden Schelde juweel Zij worden gehouden over het traject Ant werpenBath en terug, een afstand van 32 mijl. Hieraan werd deelgenomen door twee Xeclerlandsche jachten nl. de Kemphaan van H. J. Pluygers (Kon. Roei en Zeil-Vereeniging de Maas) en Lou van E. P. C. H. Proehl (van de Kon. Nederl. Zeii- en Roeivereeniging). De Prinses Ju liana van G. de Vries Lentsch Jr. (Ko ninklijke) was ingeschreven, doch kwam niet uit. De Eiïtslag der eerste proef is: 1. Ubu van W. R. en F. J. Murbach (Royal Yacht. Club Belgique) 6 uur 54 min. 17 sec. (14 punten)2. Uilenspiegel (van het syndi caat Uilenspiegel, Royal Yaoht Club de Belgique) 7 uur 3 min. 24 sec. (9 punten); 3. St. Michel, van P. van Halteren en H. de Nève (Brussel Royal Yachtclub) 7 uur 10 min. 2 sec. (S punten); 4. Andigoon van F. C'arlier en M. Passelecp (Royal Yacht- club de Belgique) 7 uur 10 min. 17 sec. (7 punten); 5. Kemphaan van H. J. Pluygers (Kon. Roei- en Zeilvereeniging de Maas) 7 uur 17 min. 24 sec. (3 punten); 6. Lou van E. P. C. H. Proehl (Kon. Nederl. Zeil- en Roeivereeniging) 7 uur 17 min. 32 secon den (3 punten). De uitslag van den gisteren voortgezet- ten wedstrijd luidt als volgt: 1. Ubu in 2 uur 40 min. 56 sec.; 2. Uilen spiegel, 2.48.213. Kemphaan 2.48.254. St. Michel 2.52.56; 5. Lou 2.56.40; 6. Anti gone 2.56.51. De stand voor het Scheldejuweel na den tweeden dag is thans: 1. Ubu, 28 punten; 2. Uilenspiegel, 20 p.; 3. Antigone, 12 p.; 4. St. Michel, 10 p.; 5. Lou, 8 p.; 6. Kemp haan, 7. p. De algemeene indruk in jachtkringen is, aldus lezen we in „de Crt.", dat de Hol landers wel zwaar gehandicapt zijn door het gebrek aan wind, waardoor zij meer nadeel van de duizend-en-een-moeilijkhe den hebben die stroom en vaart bieden, dan de Belgen. WIELRENNEN. Van de Rotterdamsche baan. De uitslagen van d'e gisteren gehouden wielerwedstrijden op de Rotterdamsche wielerbaan luiden als volgt: Afvalwedstrijd voor nieuwelingen: 1. A. Heijboer; 2. J. Spijker; 3. A. Pieterse; 4. J. van de Nieuwergiessen. Sprint voor amateurs: (over den afstand van 1 K.M.): 1. B. Leene 5 pnt.; 2. A. Ma- zairac 6 pnt; 3. M. de Leur 7 pnt. Motorwedstrijd over 3X5 K.M.: 1. L. Breeman 2 pajt., 2. N. Kuiper 3 pnt.; 3. A. B. Poldervaart. Koppelwedstrijd over den afstand van 50 K.M.(in 5 klassementen), eindstand: 1. M. de Leur met L. Leene 3S pnt.; 2. P. M. Luiken met Ph. Reijnders 35 pnt.; 3. G. Heslinga. met van Rossum 15 pnt.; 4. W. GelukB. Leene 14 pnt.; 5. M. J. Vrees wijk met Wildschut 13 pnt. Leidsche Ren- en Toerist-Vereeniging „Swift". Gistermorgen had de tweede wedstrijd plaats voor het kampioenschap over den korten afstand. Deze wedstrijd ging over 400 Meter tegenover het horloge De ren ners kregen als belooning voor hun op komst de belangstelling van een talrijk publiek, dat zeker medewerkte voor een sportieven dag. De tijden gemaakt door de renners lui den als volgt1. J. v. d. Wiik 31 4/5 s.2. W. Graafmans 314/5 s.; 3. J. Riethoven 33 2/5 s.4. C. Sladek 34 s.5. J. Ver schoor 34 s.6. O. Dadema 35 2/5 s.7. A. Steen voorde 36 s.; S. B. Rijsbergen 36 3/5 s.9. S. de_ Waal 37 3/5 s.10. F. de Haas 38 s.; U. A. v. Egmond 3S s.J. Müaurits 38 s.; 13. J. v. Wezel 391/5 s. Zij, die denzelfden tijd hadden gemaakt moesten nog eens overrijden, waardoor zij geplaatst werden, volgens bovenstaande. J. v. d. Wilk heeft daarna nog een rit gereden over 400 M. flying start, waarvoor hij een tijd maakte van 29 1/5 s. J. Lancel en W. Riethoven, hebben den wedstrijd medegereden buiten mededin ging. De tijden waren resp. 35 3/5 s. en 36 4/5 s. De heer P. T. de Jong, oud-secr. van den N.W.B., heeft hierbij gefungeerd als tijd- waarnemer. Het wereldrecord van Moeskops. Uit de officieele mededeelingen van de Union Cycliste International blijkt, dat Moeskops5 wereldrecord van 31 sec. over de 500 meter officieel is erkend. POSTDUIVEN. „De Gevleugelde Vrienden" (Alphen a. d. Rijn). Wedvlucht gehouden 7 September voor oude en jonge duiven vanaf Vilvoorde (België) afstand 135 K.M. De duiven wer den in vrijheid gesteld om 12.30 riur en bereikten als volgt hun hokken. 1. K. van Donk 3.06.05 2. Gebrs. Mens 3.14.183. P. G. Borgers 3.16.58; 4. Gebrs. Méns 3.17.44; 5. K. van Donk 3.18.566. Gebrs. Mens 3.21.40; 7. idem 3.21.50; 8. K. van Donk 3.22.00; 9. G. Thomasse 3J22.4S 10. K. van Donk 3.23.26; 11. A. Bergshoef 3.24.48; 12. Gebrs. Mens 3.27.17; 13. idem 3.28.04; 14. G. Thomasse 3.28.18; 15. idem 3.29.10; 16. idem 3.30.30; 17. A. Bergshoef 3.31.53; 18. K. van Donk 3.38.06; 19. idem 3.38.20 20. A. Bergshoef .41.36; 21. A. v. Eik 3.43.17; 22. P. G. Borgers 3.46.22- NAAR INDIE DOOR DE LUCHT. Het vertrek van het eerste postvliegtuig. Stukken te voorzien van eei luchtpost-etiquette.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8