DER.K. SPORTWEEK SPORT EN WEDSTRIJDEN Het tweede lustrum van den Diocesaan Haarlemschen Voetbalbond Een prachtig geslaagde Singelloop EEN GESLAAGDE HERDENKING MGR. AENGENENT ONTVANGT HET BONDSBESTUUR ROlTERDAM WINT DEN WISSELBEKER Zaterdag 7 September herdacht de Dio cesane Haarlemsehe Voetbalbond zijn tienjarig bestaan. 7 September was de officieele datum, maar de feestelijkheden, die ter viering van dit tweede lustrum waren georgani seerd, konden niet op één dag worden af gewerkt, zoodat deze twee dagen Zater dag en Zondag in beslag namen. Haarlem was het middenpunt der feest viering, waarvan de hoofdschotel natuur lijk bestond uit een aantal voetbalwed strijden tussohen de vertegenwoordigende elftallen van Haarlem, Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. Zaterdagmiddag vingen de feestelijkhe den met de eerste wedstrijden tusschen deze vertegenwoordigende elftallen aan. Op het H. B. C.-terrein te Heemstede werd om half vijf gespeeld Haarlem 'Amsterdam, waarbij de Haarlemmers met 40 de meerdere bleven. Terzelfdertijd werd op het T. T. B. B.- terrein aan den Rijksstraatweg in Haar lem Hoord de wedstrijd RotterdamDen Haag gespeeld, die met een 83 overwin ning voor de Rotterdammers eindigde. Ontvangst door Z. D. H. den Bis schop van Haarlem. Des avonds om 7 uur werd het jubilee- rende Bondsbestuur in audiëntie ontvan gen door Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aenge- nent, Bisschop van Haarlem. De voorzitter van het bestuur, de zeer eerwaarde Pater Ph. Esser O.E.S.A., hield hierbij een toespraak tot den Bisschop, waarin hij het werk van den bond schetste De weleerwaarde heer, Rector Braak man sprak vervolgens óver het werk der adviseurs, en zeide, dat het een verheuge nis was dat ook zoovele leeken zich als leider met dit werk van jeugdorganisatie bezig hielden. Tenslotte sprak Monseigneur het Bonds bestuur toe, zeggende, dat hij het werk van den bond steeds met veel belangstel ling had .gevolgd. Voetbalsport en padvinderij, aldus Mon seigneur, zijn frissehe bewegingen in dezen tijd, di© de kracht van het jeugdwerk uit maken. Ik zon ook nog graag willen voetballen, meende Monseigneur glimlachend, doch daarvoor ben ik nu te oud geworden. Verder hoopte Monseigneur dat het be stuur middelen zou vinden om de joVgens uit de neutrale sportbeweging te houden. Over alle middelen, die men Monseigneur aan de hand zou doen, zou deze gaarne met de leiders van gedachte wisselen. Tenslotte verzekerde de Bisschop, dat hij steeds het werk van den Bond met belangstelling zon blijven volgen en dat hij de beste adviseurs voor den Bond zon aan stellen. Hij dankte het bestuur voor haar tien-jarigen arbeid en sprak tenslotte de hoop uit dat de Diocesane Haarlemsehe Voetbalbond in groei en bloei zou toene men. Intusschen hadden de spelers zich aan een maaltijd vereenigd. Des avonds werd in Restaurant „Brink man" een feestavond gehouden, die zeer druk was bezocht en in de beste stemming ,veriiep, waarvoor Prof. Antonini met goo chel- en tooverkunsten voor een niet ge ring deel zorgde. De feestviering op Zondag. Gisteren werd de viering van het twee de lustrum op luisterrijke wijzé voort gezet. Des morgens om kwart na tien werd in de kapel van het Lyceum te Overveen door den Voorzitter van het Bondsbestuur den zeereerw. Pater Esser, een plechtige H. Mis opgedragen, die door vele R. K. Sportmenschen, sportautoriteiten, afge vaardigden van districten enz., werd bijge woond. Bij deze H. Mis verleenden assistentie de Bondsadviseur Rector Braakman als diaken en de weleerw. Pater Braim S J. adviseur van V. I. C. te Amsterdam als subdiaken. Een zangkoor was gevormd uit een aan tal sportmenschen, die onder leiding van een der sportleiders, den heer Vreeswijk de gezangen onder de H. Mis ten gehoore brachten. Onder de H. Mis hield Reetor Braak man een predieatie naar aanleiding van de woorden: Laten wij handhaven het eTfdeel der vaderen. Ha. de H. Mis werd in Restaurant „Zijl- hoeve" gemeenschappelijk de koffie ge bruikt. Van half een tot half twee uur reci pieerde het bondsbestuur in de tuinzaal van Restaurant „Brinkman". Zeer vele felicitaties en telegrammen waren inge komen van vereenigingen, districten en particulieren. Een twintigtal bloemstuk ken sierden de zaal. Ook waren er felicitaties ingekomen van de andere Diocesane Voetbalbonden 'en van de R. K. Federatie. De Limburgsche Voetbalbond had een afgevaardigde ter receptie gezonden, die als geschenk namens den Limburgschen Voetbalbond een plaquette overhandigde. De receptie was bovendien zeer druk be zocht, tot twee uur was er een onafgebro ken stroom van bezoekers, die den jubi leerenden bond kwamen gelukwenschen. Aan het einde der receptie hield het eerelid van den Bond, den heer P. A. Dee- renherg uit Amsterdam een hartelijke toe spraak tot. den secretaris-penningmeester- competitieleider, den heer G. Kruyver uit Zaandam, waarin hij' hem hulde bracht voor zijn langdurigen en ijverigen arbeid voor den Haarlemschen Bond verricht. Als dank hiervoor overhandigde spr. den heer Kruyver namens alle vereenigïn- gen, die hiertoe gaarne hadden bijgedra gen, een enveloppe met inhoud. De heer Kruyver dankte met eenige welgekozen woorden voor de hem gebrach te hulde en het geschenk. Om 1 uur was intusschen een troostwed- strijd gespeeld tusschen de elftallen van Amsterdam en H oord-Holland, welke ein digde in een gelijk spel 22. De Finale. Om drie uur had op het. R. K. Sport park te Heemstede in tegenwoordigheid van het geheele bondsbestuur, autoriteiten en vele toeschouwers de eindstrijd plaats, die ging tusschen Haarlem en Rotterdam om den zilveren beker. Voor het winnen de elftal' waren bovendien elf draagme- dailles beschikbaar gesteld. Even over drie uur stelden beide elftal len zich onder leiding van scheidsrechter H.Piët uit Purmerend, als volgt op. Haarlem: Mooren (T.Y.B.B.). Van Deursen Gigengack (H.B.C.) (Geel-Wit) Kamer van Duinhoven Draijer (T.Y.B.B.) (H.B.C.) (T.Y.BH.) Martin Heesakker Leuven (H.B.C.) (Onze Gezellen) (T.Y.B.B.) Toledo Vinke (H.B.C.) 1 (T.Y.B.B.) 0 v. d. Pluijm Louwers (St. Lodewijk) (Aeolus) Groothuijzen Huiskens Bouman (Duiven) (S.G.V.) (V.G.M.) Dalmeijer Van Linden Ruts (Spartaan) (Excelsior) (Excelsior) J. Kessel J. van Osch (Duiven) (Duiven) De Jong Rotterdam. (Celer). Het is drukkend heet wat blijkbaar ech ter niet zoo heel veel invloed op het spel vermag te hebben. Rotterdam heeft den toss gewonnen, zoodat het vierjarig zoontje van den heer Kruijver voor de Haarlemmers aftrapt. Er wordt van den aanvang af enthou siast gespeeld en beide ploegen zijn beur telings in den aanval. Soms is Haarlem ge durende eenige oogenblikken iets sterker, maar de aanvallen der Rotterdammers zijn veel gevaarlijker. De Haarlemmers missen na goed opgezette aanvallen het juiste schot. De meeste schoten gaan naast of over, zoodat de keeper der Rotterdammers, al wordt zijn heiligdom ook nog al eens be dreigd, toch weinig serieus werk te doen krijgt. Op het Rotterdamsche doel worden her haaldelijk corners genomen, die echter geen van allen iets opleveren. De keeper der Haarlemmers heeft het bij de Rotter damsche uitvallen harder te verantwoor den, maar hij maakt een zekeren en be trouwbaren- indruk. Geen der ploegen kan het net vinden en reeds denken wij de rust met blanken stad te zien ingaan als de linksbinnen der Rotterdammers bij een goedopgezetten aanval den bal te pakken krijgt en vrij voor doel staand dezen kalm in den rech ter benedenhoek plaatst. Kort daarop wordt rusten geblazen. Ha half time wordt het spel even en thousiast hervat. Direct ontstaat er een corner op het Haarlem-doel, die echter niets oplevert. De Haarlemsehe -keeper wordt gedurende eenige oogenblikken da nig aan den tand gevoeld, maar hij is safe Dan komen de Haarlemmers weer meer in den aanval, maar evenals voor de rust laat ook nu het schieten voor doel veel te wenschen over. In het veld zijn zij zelfs- meestal de meerdere der Rotterdammers, maar hun aanvallen zijn te ongevaarlijk om succes te hebben. Het spel wordt zoo nu en dan iets te enthousiast. Er wordt nu forsch gespeeld. Tegen het einde krijgen de Haarlemmers nog eenige goede kansen, maar deze wor den zeer overmoedig om hals gebracht. Reeds hebHcn de Rotterdammers de overwinning en daarmee de beker in het zicht als wederom in de laatste minuut de linksbinnen J. van Leuven den bal krijgt toegespeeld en met een onhoudbaar schot gelijk maakt. Er moet nu tweemaal 71/2 minuut wor- verlengd. Het spel is nog even enthousiast en het mag een prestatie worden genoemd, dat de spelers in deze hitte twee uur lang dit spel zoo kunnen volhouden. Ook nu weer in do laatste minuut der eerste helft weet Huiskens voor de Rot terdammers het winnende punt te scoren. Zal Haarlem wederom in de laatste mi nuut der tweede helft gelijk maken? Zij zetten er alles op, maar zij kunnen het doel niet meer vinden en met een 21 overwinning is Rotterdam de winnaar van den zilveren wisselbeker. Om 6 uur zaten als slot van deze zeer geslaagde lustrumherdenking alle autori teiten en spelers en vele genoodigden aan bij een gemeenschappelijk diner in Res taurant „Bx-inkman". Het derde vijftal jaren met nog grooter bloei der B. K. Sportbeweging heeft een aanvang genomen. DISTRICHT LEIDEN VAN DEN D. H. V. B. Op een oonferentie van de bestuursle den van het District Leiden van den D, H. V. B. naar aanleiding van de laatst ge houden vergadering met het Hoofdbestuur is door de afgetreden bestuursleden van het District met algemeene stemmen be sloten wederom hun functies te aanvaai-- den. Zij houden zich overtuigd, hiermede beter te doen, dan de zaken door hun wegblijven te bemoeilijken. Hadere bijzon derheden kunnen op een volgende verga dering meegedeeld worden. Met deze nobele daad is de zaak van het District' Leiden ton zeei-ste gebaat. Het Bestuur rekent wederom op aller ver trouwen en medewerking. Het spreekt vanzelf, dat de Junioren- Competitie wederom zoo spoedig moge lijk aan den gang zal worden gebx-acht. Als allen goed medewerken is de verloren tijd aldra ingehaald. GOLF. De Noordwijksche Golfweek. De Hoordwijksche Golfweek is Zater dag voortgezet met den foursomes-vlaggen- wedstrijd. Mevr. Koorduyn (16) en de heer Henny (30) wonnen den eersten prijs op de 21e green. Tweede werden de heeren E. G. Cramei-s. In den eindstrijd om den Van Heukelom beker sloeg mevr. Buma mevr. Hoorduyn met 5 en 3. Tot besluit van de golfweek is gisteren gespeeld om den Britsh American Chal lenge Cup. De beste scores hadden: H. Kesseler (10) ïxetto 66, score 38 plus 38; en K. van Leiden (6) netto 70, score 41 plus 35 In den eindstrijd om den jhr. C. Snouck Hurgronje-beker verkreeg Frl. H. van Limburg Stirum (12) netto 74 en werd dus evenals verleden jaar winnaar. Tweede was mevr. Mispelblom Beyer (18) met 77. Lt den eindstrijd om den mrs. Cremers Ladies Cup won mevr. H. Carp (24) van mevr. Laan met 5 en 3. LAWNTENNIS. wedstrijden voor oefenmeesters. De wedstrijden voor oefenmeesters zijn Zaterdag te Hoordwijk voortgezet. De uit slagen luiden: Enkelspel: Waasdorp sl. Dieckman 60 61; J. Goedraadt sl. Schotbergh 61 5—7 75; Hoeds 31. Krone 64 61; Hem mes sl. Dieckmann 64 60; Waasdorp sl. Krone 62 62; M. Goedraadt slaat Hoebs 62 60; Hemmes sl. Krone 60 61; Hemmes sl. Hoebs 62 63; Dieck man sl. Schotborgh 62 119; M. Goed raadt sl. J. Goedraadt 61 63; Hoebs sl. Dieckman 62 46 62; Waasdorp sl. Schotborgh 60 60; Schotborgh sl. Kro ne 63 61; Waasdorp sl. Hemmes 60 Dubbelspel: Waasdorp en Hemmes sl. Schotborgh en Hoebs 62 64 64 M. Goedraadt en J. Goedraadt sl. Dieckman en Krone 12, 60 62. Zondag werden de wedstrijden voor oefenmeesters op de banen te Hoordwijk beëindigd. De uitslagen luiden:' Enkelspel: Dieckman sl. Krone 60 75; J. Goedraadt sl. Hemmes 62 16 60; J. Goedraadt sl. Krone 61 60; M. Goedraadt sl. Olm 60 60; Hoebs sl. Olm 60 60; J. Goedraadt sl. Olm 60 60; J. Goedraadt sl. Hoebs 63 63; Hemmes sl. J. Schotborgh 6-1 79 63; Hemmes sl. Olm 60 6—2; Schotborgh sl. Olm 6—0 6—0. Beslissing om den Isten en 2den prijs Waasdorp sl. J. Goedraadt 46 26 97 6—4 6—3. Dubbelspel: J. Goedraadt en M. Goed raadt sl. Hoebs en Schotborgh 86 61 61; Schotborgh en Hoebs sl. Dieckman en Krone 1—6 1—6 6—2 6—4 6—3. Beslissing om len en 2en prijs: Waas dorp en Hemmes sl. J. Goedraadt en M. Goedraadt 2 6—1 6—1. ATHLETI EK. Hollarulsche athleten in Duitschland. De internationale athletiekwedstrijden te Bochum hadden door de deelneming der Amerikanen Tolan en Bowen en de Heder- landers Van den Berge, Paulen en Hooger- werff niet minder dan 10.000 toeschouwers getrokken. De uitslagen luiden volgens de „Crt.":! 100 M. hardloopen: 1. Lammers (Olden burg) 10.4 sec.; 2. Tolan (Amerika) (op handbreedte); 3. Jonath (Hannover) op borstbreedte. 200 M. hardloopen: 1. Eldracher (Frank fort) 21.4 sec.; 2. Tolan (Amerika) op handbreedte; 3. Borgmeyer (Münster) 23 sec. 400 M. hax-dloopen: 1. Blücber (Maagden burg) 49.7 sec.; 2. Paulen 50.1 sec.; 3. Eberstein 51.1 sec. 800 M. hardloopen:' 1. Büchner 1 m. 58.3 sec.; 2. Hoogemverf 1 m. 58.5 sec.; 3. Da-hl- mann 1 m. 58.8 sec. 500 M. hardloopen: 1. Walpert 4 m. 6.6 seconde. 110 M. horden: 1. Wienicke (Münster) 16.6 sec. Olympische Estafette: L Düsseldorf '99 (3 m. 38 sec.). Verspringen: 1. Mochemeister 7.21 M. Hoogspringen: 1. Köpke 1.85 M. Discuswerpen: 1. Siewert (Ha-He) 42.15 M.; 2. Hoffmeister (Münster) 41.80 M. Nurmi verslagen. Stanislas Petkiewicz, de Poolsche kam pioen voor lichte athletiek, heeft Hurmi met één minuut verslagen op 3000 meter. Hij heeft den afstand geloopen in acht minxxten en 51.6 seconden. Dë snelheid was relatief gering in verband met de koude en een stevigen wind; het terrein was trouwens zeer slecht tengevolge van den regen. Ter gelegenheid van de jaarlijksohe R. K. Sportweek is Zaterdagmiddag een sin gelloop gehouden, georganiseerd door de R. K. Athletiekvereeniging Rood-Wit. Voor dezen Singelloop was een inschrij ving geopend en tal van bekende athle ten uit den Diocesanen Haarlemschen Athletiekkring hadden ingeschreven, zoo dat bij deze groote deelname een goed succes te verwachten was. Ingeschreven hadden 34 deelnemers uit de volgende vereenigingen: U.D.I. Amster dam), Rood-Wit (Leiden), Leiden (Leiden), Meerburg (Zoeterwoude), Jeanne d'Arc (Leiden), Holland (Haarlem), A.C.E. (Haar lem), D.E.M. (Beverwijk), D.H.A.K. (Lco- nidas) (Rotterdam) en V.I.C. (Amsterdam). Om vijf uur zou de loop een aanvang nemen op den Morschsingel bij de Morsch- poort en verder langs Rijnsburgorsingel, Maresingel, waar door den opgebroken weg een omweg langs twee zijstraten moest worden gemaakt, Heerensingel, Zijlsingei, Zoeterwoudsche Sixxgel en Witte Singel, met als finish het eixxde der Kaiserstraat. In het gebouw der St. Josephsgezelleix- vereeniging, waarvoor fier de vlag van Rood-Wit wapperde, bestond gelegenheid voor de deelnemers om zich te vcrkleeden. Twee groote stadsautobussen stonden gereed om de deelnemers vandaar xxaar de start te vervoeren. Reeds bij de start was de belangstelling overweldigend en verder stonden overal in de stad, waar de deelnemers zouden pas- seeren, het publiek in dichte rijen opge steld om een gedeelte van dezen singel loop te kunnen zien. Door de politie was voor een keurige re geling zorg gedragen. Ixxspecteur Duval had alle medewerking toegezegd en zoo stonden om vijf uur op alle kruispunten politieagenten om den weg vrij en het pu bliek op een afstand te houden. Voorop reed de pers-auto, waarin te vens een agent van politie had plaats ge nomen om onderweg instructies te kunnen geven. Achter de loopers volgde een auto, waarin hadden plaats genomen mevr. M. Verhoef, de zeereerwaarde heer Rector J. C. C. Groot, de heer G. Kruyver uit Zaan- dan en de heer H. J. L. Tobé, voorzitter van de R.K. Commissie voor lichamelijke opvoeding. De heer G. Kruyver loste het startschot. Direct nam A. Lexxne van Leiden de kop, aanstonds gevolgd door de overigen. Hiet lang echter bleven de deelxxemers bij elkaar, want spoedig maakte zich het hoofdpeloton los, dat al aanstonds een aan- merkelijken voorsprong op de anderen veroverde. Op de Maresingel zijn er reeds twee leidende groepen. Deze twee groepen ko men echter weer spoedig bij elkaar en vor men dan het hoofdpeloton, dat xxit- 6 loo pers bestaat. Het zijn A. van Overdam (D.H.A.K.), W. Vesssies (D.E.M.), G. Haack (Leonidas), Tlx. Stijnman (Rood-Wit), F. Hakkaart (Lei den) en H. Mathot (A.E.C.) Onder dit hoofdpeloton bevinden zich dus twee Lei- denaars. Op den Zijlsingel heeft een drietal daarvan zich echter weer losgemaakt, n.l. G. Haaok, A. van Overdam en W. Vessies. Er zijn dan verschillende groepen, eerst op korten onderlingen afstand twee groe pen van drie, dan een van twee en daar- iia ixi verschillende onderlinge volgorde de overigen. In het geheel zijn er dan 8 van de 34 deelnemers xxitgevallen. Op den Zoeterwoudschen Singel komt Stijnman echter weer bij, gevolgd door Mulder, zoodat zich op den Witte Singel 'n hoofdpeloton van vijf man gevormd heeft. Op de laatste 200 M. reeds begint W. Ves- sies reeds te spui'ten om met een voor sprong van 5 seconden op nummer twee het eerst door de finish te gaan. Bij de finish bestond een overweldigen de belangstelling, en dat de loop niet al leen in dat opzicht, maar tevens ook een sportief succes is geweest, blijkt wel uit de goede tijden, die cr door de eerstaan- i komenden zijn gemaakt. De uitslag luidt: 1. Vessies (D.E.M.) in 16 m. 54 s.2. i Haack (Leonidas) itx 16 m. 59 s.3. Mul ders (A.E.C.) in 17 m. 7 s.; 4. Stijnman (Rood-Wit) in 17 m. 12 s.; 5. v. Overdam (D.H.A.K.): 6. Philipse (A.C.E.)7. v. Ves- sem (A.C.E.); 8. Mathot (A.C.E.); 9. Hak- j kaart' (Leiden); 10. P. van Dam (Lei- I den); 11. Brakcl (Leiden); 12. Lcuxie (Lei- den); 13. Jonker (Holland); 14. Henneke j (Holland); 15. Slingerland (Meerburg); 16. van Oerle (Rood-Wit); 17. Rluiskens D. I.); 18. M. v. Hoort (Rood-Wit); 19. J. Burger (D.E.M.)20. A. Verhoog (Leiden); 21. P. Blaisse (V.I.C.); 22. B. Goddijn (Lei- den); 23. F. Hendriks' (Leiden); 24. v. d. Klauw (Jeanne d'Arc); 25. A. Brusse (Lei den); 26. Schuurman (A.C.E.). Bovendien werd de vex-eenigingsprijs ge- wonnen door A. C. E. uit Haarlem en de 1 prijs voor den eerst aankomenden Leide- naar door Th. Stijnman van Rood-Wit, die de vierde plaats bezette. Vanaf de finish werden alle deelne- iners weer per autobxis xxaar het gebouw der St. Josephgezellen gebr&cht, waar ge- j tegenheid bestond om zich te verfrisschen. Daarna vereenigden zich alle dcelne- nxers en vele genoodigden zich met het bestuur van Rood-Wit in de groote zaal j van de Josephgezellenvereeniging, waar de prijsuitreiking plaats had. Hier voerde allereerst het woord de organisator van dezen Singelloop, do lieer i Duindam, die alle aanwezigen welkom heetfcd, speciaal mevr. Verhoef, Rector J. C. C. Groot en den heer H. J. L. Tobé. Spr. zeide zich erover te verheugen, dat i deze Singelloop zoo buitengewoon goed wavs geslaagd en memoreerde het feit, dat deze Singelloop de eerste was, die buiten j heb verband van de D. H. A. K. was geor ganiseerd. Spr. bracht welgemeenden danik aan de commissie voor lichamelijke opvoeding en do sportpropagandacommissie en mede aan inspecteur Duval, die dank zijn politio- 1 neele hulp, zoozeer hadden medegewerkt om dezen Singelloop te doen slagen. Ver- der bracht spr. dank aan alle officieel® medewerkers, als tijdopnemers, star tor enz., waarna hij mevr. Verhoef verzocht den wisselbeker aan den winnaar te wil- len overhandigen. Hadat door mevr. Verhoef aan dit ver- zoek was voldaan, werd door alle aanwe- zigen ter eere van den winnaar een „lang i zal hij leven" gezongen. Hierna sprak de voorzitter van Rood- Wit de heer J. Witte, enkele woorden, waarmede hij dank bracht aan den heer Duindam, voor het organiseeren van dezen Sigelloop, waarbij hij tevens de prijswin naars gelukwenschte. Rector J. C. C. Groot, de sportadviscur, zeide daarop zich over het groote succes van dezen Singelloop te verheugen, vooral daar hij eenige jaren terug zulk een sucoes niet had durven droomen. vSpr. spoorde allen aan Zondagmorgen om 9 uur in de Lodewijiks'kerk aanwezig te zijn, waar een H. Mis voor R. K. Sport menschen zou worden opgedragen waar onder allen, naar hij hoopte, ter H. Tafel zouden naderen. Hierna wei-den door den heer H- J- L- Tobé de prijzen uitgereikt. Tenslotte sprak nog de heer Ammer- laaix, voorzitter der technische commissie der D. H. A. K., die zejdo dat zulk een organiseeren van dezen Singelloop had be- 1 wezen dat er in Rood-Wit organisatorische krachten waren. Deze Singelloop, aldus spr., is schitte- i rend georganiseerd en schitterend geslaagd Spr. complimenteerde Rood-Wit en speciaal den heer Duindam, de hoop uitsprekend, dat deze nog lange jaren in deze richting zou arbeiden. Hierna ging men uiteen. De Singelloop is een éclatant succes ge worden. SCHAKEN. OM HET WERELDKAMPIOEHSCHAP. De tweede partij afgebroken. Zaterdag werd de tweede partij ge speeld tusschen Aljechin en Bogóljubow. Zij werd na 40 zetten afgebroken. Het toumooi te Boedapest De uitslagen der vijfde ronde luiden: Tartakower wint van Przepiorka; Capa- blanca wint van Golle; Thomas wint van Steiner; Brinckmaim verliest van Monti- celli; Vaida remise met Rubinstein; v. d. Bosch verliest van Protes; Oanal wint van HavasL Afgebroken partij 3e ronde: Steiner verliest Van Przepiorka. Het resultaat van de zesde ronde luidt: Havasi verfiest van Capablanca; Rubin stein wint van Van den Bosch; Montecelli remise met Oanal; Tartakower remise met Thomas; Protes verliest van Brinclcmann; PrepiorkaColle afgebroken; S'teiner Vaida afgebroken. Alg. Verg. v. d. Ned. Schaakbdnd. Deze vergadering werd j.l. Zaterdag te Utrecht in hotel Terminus gehouden. De leiding berustte bij den heer Mr. G. A. C. Oskam te Rotterdam, die in dezelfde ver gadering tot voorzitter werd verkozen. Be langrijke punten kwamen niet op de agen da voor, uitgezonderd het voorstel tot het instellen van een reserve eerste klasse voor de competitie. Dit is van belang ook voor het district Zxiid-Holland, omdat nu de tweede tientallen van Disc. Disc, te 's-Gra- venhage en van de Hieuwe Rotterd. Schaakver. naar deze reserve klasse over gaan. Het eerste tiental van het Leidsch Schaakgenootschap ziet hiermede twee der sterkste tegenstanders uit zijn groep verwijderd en heeft daardoor grootere kan sen Ho. 1 in deze groep te worden. Massakamp Rijnland Westfalen—Nederland. Ieder jaar vindt, een massakamp plaats van ongeveer 60 spelers uit de schaakclubs in Rijnland in Westfalen tegen een gelijk aantal Hederlandsche spelers. Dit jaar wordt deze wedstrijd gehouden te 's-Gra- venhage in het Hationaal Schaakgebouw en wol op Zaterdag 14 en Zondag 15 Sept. a.s. De eerste partij wordt Zaterdagavond, de tweede Zondagmorgen gespeeld. Ook eeni ge leden van het Leidsch Schaak Genoot schap zullen aan dezen wedstrijd deeloc- Het kampioenschap van Leiden. De uitreiking van den w i s s e 1 p r ij b. Deze uitreiking vond plaats op den maandelijkschen speelavond van dén Leid- schen Schaakbond. De voorzitter, Dr. J. F. Sirks was verhinderd, daarom werd de bij eenkomst geleid door den heer A. C. van 1 ter Tooien te Voorschoten, die allereerst hulde bracht aan directie en redactie van het Leidsch Dagblad en de Leidsche Cou rant voor het beschikbaar stellen van resp. den wisselprijs (zilveren koning) en de ver- guld zilveren medaille en daarna een kort overzicht gaf van het verloop van den wed strijd, hoe prettig het geweest was en hoe spannend. Ten slotte werd aan Mr. C. J. Goudsmit onder aanbieding van geluk wenschen de wisselprijs uitgereikt. Op de agenda voor dezen avond stond ook een bliksemwedstrijd. Hieraan namen 16 spe lers deel, die elk 6 partijen moesten spe len. Winnaars waren le pr. G. Bosscha 6 p., 2e pr. A. J. Schild te Wassenaar, 4 1/2 p., 3e pr. M.M. Segaar 4 p., 4e, 5e, 6e, 7e, 8e pr. M. Bloem, P. de Bruin te Leiderdorp, W. do Bruin, Mr. C. J. Goudsmit en D. de Jong, elk 3 1/2 punt.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7