BÜITEKL. BERICHTEN UIT DE RIJNSTREEK BRAMDEN. Boerderij afgebrand. Vrijdagnacht om half 12 is de boerderij van den heer Beerendonk te Best afge brand. De bewoners, een paar oudjes van in de 70 jaar, lagen reeds te bed, doch wer den gewekt door het lichtschijnsel van het vuur. Huis en inboedel gingen verloren, benevens 10 voer hooi. Het huis was slechts laag verzekerd, de inboedel niet. De brand weer was niet aanwezig. Sarar;. uitgebrand. Zaterdagmorgen omstreeks half IC brak brand uit in de autogarage en stalhouderij van Gebr. Verstegen te Ridderkerk. Door dat het vuur gretig voedsel vond dn hooi en andere fourage-artikelen, stond de ga rage boven onmiddellijk in lichter laaie. In allerijl werden vrachtauto's, luxe auto's en rouwkoetsen naar buiten gereden. De voorraad benzine werd eveneens uit het brandende perceel verwijderd. De brand is vermoedelijk ontstaan door het sprin gen van een lascïiapparaat. De brand weer ;was het vuur weldra meester, zoodat het aangrenzende woonhuis gewaard is. Ver zekering dekt de schade. Persoon'ijkc on gelukken kwamen niet voor. Alastrim. Zaterdagmorgen is te Delft bij het drie jarig zoontje van een bewoner aan de Kloosterkade een geval van alastrim ge constateerd. Het ventje is in het gasthui» ter verpleging opgenomen Kinderverlamming in Amsterdam. Er deden de laatste dagen te Amster dam geruchten de ronde, dat er vele ge- .vallen van kinderverlamming zouden zijn voorgekomen, waaronder eenige met doo- delijken afloop. Het „Volk" heeft zich daarom gewend tot den directeur van den Gemeentelijk-n Geneeskundigen en Gezondheidsdienst, dr. L. Heijcrmans. Deze deelde mede, dat van begin Januari Iv29 tot heden in Amster dam 14 gevallen van kinderverlamming waren geconstateerd. Bij 3 families kwa men 2 gevallen, bij 1 familie 3 gevallen voor. Enkele waren met doodelijkea af loop. Dr. Heijermans gaf als zijn meening ie kennen, dat dit aantal niet onrustbarend >vas. HET DRAMA OP HET BEZUIDENHOUT De trambeambten beloond. Met betrekking op den Donderdag op mevr. O. aan den B ezuid'enhoudtschenw èg te den Haag gepleegden moord wordt ver nomen, dat de aangehouden verdachte Kr. v. d. M. bij zijn ontkenning blijft volhar den. Het justitioneel en politioneel onder zoek in het perceel, waarin het misdrijf heeft plaats gehad, is Zaterdag voortgezet De toestand van de huishoudster mej. H. was redelijk wel. De directeur van de H.T3T., ir. Montijn, "heeft Zaterdag in de directiekamer de drie trambeambten ontvangen, die zich hebben onderscheiden met het verleenen van hulp aan de door den moordenaar van mew. O. gewonde huishoudster en door het aanhou den van den moordenaar. Ir. Montijn heeft deze beambten, do heeren Beugen, bestuurder, en Meijer en van de Velde, conducteurs, gecomplimen teerd met hun kranig gedrag en hun een gratificatie overhandigd. Inbraak in Amersfoort Vrijdagnacht is ingebroken in de een zaam liggende villa van den heeT H. J. de K. op den Amersfoortschen Berg, tegen over het pensionaat St. Louis. De familie vertoefde te Aken in Èhiitschland. De twee dienstboden hoorden onraad, doch durfden geen alarm maken. Toen de eigenaar Za terdagavond acht uur op telefonisch be richt uit Aken arriveerde, bleek bij eerste onderzoek als gestolen 79 stuks zwaar ta felzilver. 32 aan Hollandsch en vreemd geld', voort-s ongeveer 10 aan postzegels en een met 6 scherpe patronen geladen revolver. Inbraak in een R. K. kerk. Van de gelegenheid, dat de politie de handen vol had met de beslommeringen van de feesten, ter gelegenheid van het 1000-jarig bestaan van Overs-chie, heeft een 'inbreker gepoogd gebruik te maken, om zijn slag te slaan in een R.K. kerk aldaar. Omstreeks te 10 uur, Vrijdagavond, hoor de een schipper, die aan den overkant van de Schie woont, tegenover de kerk de kerk grenst aan den achterkant aau dc Schie rinkelen van glas. Hij voer direct met zijn roeibootje naar den anderen oever en waarschuwde een agent van de Rotter- damsche auto-brigade, die voor de kerk het. verkeer regelde. Met een collega be gaf deze zich via de pastorie naar de kerk en ontdekte, weggedoken in een-hoek van het portaal, den inbreker. Van den inhoud van twee offerblokken had hij zich door verbreking van de slo- ten, meester gemaakt, terwijl een derde offerblok reeds gedeeltelijk: was gefor ceerd, meldt de „Msbd." Het bleek, dat de man, door uitsnijding van een gedeelte van een glas in lood raam, vooraan in do kerk. zich toegang hal verschaft. De politie heeft met deze arrestatie een goede vangst gedaan. De 24-jarige inbreker is uit Rotterdam af komstig en een goede bekende van de po litie; niet lang geleden is hij uit de gevan genis ontslagen, waar hij anderhalf jaar straf had uitgezeten, eveneens wegens diefstal met braafc. Gevaarlijke vendst. Te Reuver vond de arbeider O. bij het uitdiepen van een waterpoel nabij zijn wo ning een ijzeren bus, waarin zich van slag hoedjes voorziene doosjes bevonden, welke met dynamiet gevuld waren. Een en ander is door den burgemeester ter nader onderzoek opgezonden naar de artillerie-inrichting aan de Hembrag. INGEZONDEN MEDEDEELING. Diefstal van bloembollen. Bij een tuinder te Naaldwijk werd oen hoeveelheid bloembollen gestolen. Na een door de politie ingesteld onder zoek, bleken de bollen in den tuin te zijn begraven. Waar vermoed werd, dat dc dief zijn buit wel zou komen halen, bleet de politie gedurende een nacht in de nabijheid ervan waken. Den eersten nacht kwam er evenwel niemand opdagen, maar wel den tweeden nacht. Toen de dief de bloembollen wilde meenemen, arresteerde de politie den man. Hij is in het. Huis van Bewaring te 's Gravenhage ingesloten. Verstekelingen. Toen Zaterdagmiddag eeu ploeg haven arbeiders, die hadden gewerkt aan boord van een te Rotterdam uit Hamburg aange komen stoomschip, wilde gaan schaften, bleek hun brood, dat zij a?.n boord hadden klaargelegd, te zijn verdwenen. Ook een tweede ploeg is hetzelfde overkomen. Men ging eens goed zoeken en vond toen twee Duitsche jongens, dia de reis als versteke ling hadden meegemaakt, en die uitgehon gerd waren. Zij zijn ter beschikking van den vreemdelingendienst gesteld. Beter laat dan nooit. Te Oud-Pekela (Gr.) zijn Zaterdag een 68-jarige bruidegom en een 71-jarig bruidje ondertrouwd. ONGELUKKEN. VLOER INGESTORT IN FABRIEK. Vijftig arbeiders deen een vreeselijken val Zes vrouwen gedood, achttien gewond. Door het instorten van den vloer in een fabriek van pyama's te Napels, zijn vijftig mannelijke en vrouwelijke arbeiders in de daaronder gelegen zaal, waar eveneens vijftig personen werkten, terecht gekomen. Hefc reddingswerk leverde groote moeilijk heden op en aanvankelijk konden slechts 14 arbeiders in veiligheid worden gebracht, van wie vier vrouwen, die tiaar een zieken huis zijn getransporteerd. Volgens de laat ste berichten zijn zes vrouwen gedood en achttien gewond. Nader wordt gemeld: Het ongeval geschiedde in een twee ver diepingen hoog huis iu een der dichtstbe volkte wijken van Napels. De tweede ver dieping was gelukkig onbewoond, omdat het huis als bouwvallig bekend stond. On danks de herhaalde klachten van de be woners liet de eigenaar zich aan den toe stand van het perceel weinig gelegen lig gen. Zaterdagavond bezweken de oude muren en het dak kwam naar beneden, waardoor ook de zoldering van de eerste verdieping instortte. Militairen en brandweer begonnen on middellijk het reddingswerk en eerst tegen elf uur des avonds werd bij het licht der schijnwerpers heb eerste lijk van onder de puinhoopen te voorschijn gehaald. Van de gewonden verlceeren eenigen in levensge vaar, terwijl bovendien nog eenige men- schen worden vermist. Bij het reddings werk werden nog twee leden der fascisti sche militie door vallende balken zoodanig gewond, dat zij in een ziekenhuis moes ten worden opgenomen. GROOTE SCHEEPSRAMP. Minstens 80 personen zijn omgekomen. Over een vreeselijke scheepsramp wordt uit het merengebied van Tammersfors bericht. Een stoomschip, met 100 passagiers aan boord, is in de nabijheid van Tammersfors bij storm omgeslagen en binnen een mi nuut gezonken. Men vreest, dat minstens 80 personen den dood in de golven van het meer heb ben gevonden. Volgens nader bericht 150 slachtoffers. Een H.N.-bericht uit Stockholm meldt nader, dat het scheepsongeluk heeft plaats gehad op het Naeaijaervi-meer in de buurt van de Finsche stad Tammersfors. Het verongelukte vaartuig is 't Finsche stoom schip „Kuru' met 200 passagiers aan boord. Slechts 50 personen zijn gered en de ove rigen, naar men vreest, verdronken. On der de mim 150 verdronkenen bevonden zich talrijke schoolkinderen, die op weg naar huis waren. Het ongeluk is het ernstigste van dezen aard, dat ooit in Finland is voorgekomen. Onder de talrijke passagiers, meest schoolkinderen en kleine boeren uit den omtrek, ontstond een ontzettende pandek. Wegens het ruwe weer bevonden de mees ten hunner zich in de kajuit, waar zulk een gedrang naar den uitgang ontstond, dat het niet mogelijk was .de deur open te krijgen. Vrijwel allen, die zich beneden- deks bevonden, zijn dan ook in de golven omgekomen. Het moer is op de plaats des onheils 18 M. diep. Aan den oever speelden zidh ontzetten de tooneelen af. Van alle kanten kwamen ouders en andere bloedverwanten der op varenden aansnellen, die radeloos heen en weer liepen zonder iets te kunnen uitrich ten. Voortdurend spoelden lijken aan, die veelal zoodanig waren verminkt, dat zij nog niet geïdentificeerd konden worden. Twee treilers gezonken. Acht der opvarenden verdronken. Uit San Sebastian wordt gemeld: Twee treilers, die op 100 mijl ten noorden van dc kust aan het visschen waren, zijn Vrijdag met. elkaar in aanva ring gekomen en snel gezonken. De acht tien mannen, die de bemanning der beide vaartuigen vormden, wisten zich veertien uur lang boven water te houden, dank zij hun reddinggordels en een paar kis ten. waaraan zij zich vastklampten. Acht van hen konden het toen niet langer vol houden en verdronken. Des middags om 5 uur werden de tien overlevenden opgepikt door treilers uit San Sebastian, die zich ter hoogte van Bordeau bevonden. Zij werden naar San Sebastian gebracht, maar drie van hen bezweken onderweg van uitputting. Nog een scheepsramp? Het Dee-nsche s. s. „D a n" zou gezonken z ij n. Het 3500 ton groote Deensche stoom schip „Dan", dat Vrijdagmiddag met 25 man equipage en 3200 ton kolen de haven van Danzig verlaten heeft, om naar Hel- singfors te stoomen, moei. gezonken zijn. Zaterdagmorgen tegen vier uur kwamen er kort na elkaar drie S.O.S.-berichten van de .Dan" binnen, volgens welke het schip zich in den hoogstcn nood bevond. Op een draadloozc aanvrage om aandui ding van nadere positie heeft het stoom schip niet meer geantwoord, zoodat aan genomen moet. worden, dat het gezonken is. Een torpedoboot. en een vliegtuig zijn uitgezonden, maar konden niets van het schip ontdekken. Hot vermoeden wordt uitgesproken, dat het stoomschip bij Gotland op een mijn. ge- loopen is. Motor tegen een taxi gebotst. Hollandsche dame gewond. De motorrijder Meereus, uit Schevenin- gen, is te Brussel op de Tervuerenlaaii in botsing gekomen met een taxi. Door den hevigen schok werd mevr. Mecrens, die achterop zat, op den grond geworpen. Met ernstige verwondingen in den rug werd zij opgenomen en naar het ziekenhuis aan de Dcfrelaan overgebracht. Ernstige brand te Bilsen. Uit Bilsen wordt gemeld: Vrijdagmiddag te 1 uur is brand uit gebroken in een belangrijke houtzagerij der Belgische provincie Limburg, waar groote hoeveelheden hout, gezaagde plan ken en boomstammen waren opgeslagen. Het door den wincl aangewakkerde vuur nam onmiddellijk geweldige afmetingen aan en strekte zich over verscheiden H.A. uit. Te 7 uur was er van de planken, de gebouwen en de machines niets meer over. Het vuur woedde toen nog in sta pels boomstammen. De schade bedraagt verscheiden millioenen. Groote heidebrand bij Detniold. In de buurt van fietmold is een groote heidebrand uitgebroken. Het blussehings- werk is tengevolge van de groote droogte zeer moeilijk. Uit Detmold is een batail- lon rijksweersoldaten vertrokken om bij het blusschingswerk behulpzaam te zijn. Wolkbreuken boven Griekenland. De stad Athene staat grootendeels blank. In geheel Griekenland hebben wolk breuken enorme schade aan de gewas sen aangericht en groote overstroomin gen veroorzaoakt. De stad Athene staat grootendeels blank, zoodat het verkeer in de binnenstad geheel gestremd is. Het meest heeft het vluchtelingenkwartier door de groote matermassa's geleden. De materieele schade is zeer aanzienlijk. Zware typhoon boven Sachalin. Vele schepen in gevaar. Sedert 24 uur woedt boven het Zuide lijke Japansche deel van het eiland Sa chalin een herige typhoon. Het radio-sta tion te Hakodate zendt voortdurend S.O.S- signalen uit. De Japansche oorlogsschepen in de ha ven van Hakodate hebben bevel gekre gen uit te loopen en den in nood verkee renden schepen hulp te verleenen. O. a. bestaat .groot gevaar voor een schip met 600 Chineesche arbeiders aan boord, die zijn aangeworven voor de Japansche vis- scherij-concessies op Sachalin, welk schip onderweg is van Hakodate naar Sachalin. Stijgende doodencijfers op de Philippijnen. 126 slachtoffers van den typhoon. Uit Manilla wordt, gemeld: De berichten uit de verder afgelegen streken brengen het totaal aantal slacht offers van den typhoon van Dinsdag op 126, terwijl nog 210 personen worden vermist. De schade wordt geraamd op 24 millioen gulden. Aangéfcien de water voorziening in de war is, verkoopt de politie water tegen 60 ct. per emmer, ten einde er voor te zorgen, dat alles ordelijk toegaat en er geen relletjes ontstaan. Thans weer een koudegolf in Amerika. Sneeuwstormen en vorst. Op de ondraaglijke hitte der laatste weken in Amerika is thans een van het Zuid-Westen naar het midden-Westen zich voortbewegende koudegolf gevolgd, die in 2 dagen tijds temperatuursveranderingen van ongeveer 30 graden Celsius heeft ge bracht. Uit den staat Wyoming worden talrijke sneeuwstormen gemeld. In eenige streken is daar 14 duim sneeuw gevallen. Ook in Nebrasca heerschen vorst-tem- peraturen. DE HONGERSNOOD IN CHINA. Van bedelaars en begrafenissen. In de „Annalen van Scheut" treffen we nog enkele merkwaardige bijzonder heden aan in verband met den hongers nood in China, waarover we reeds meer malen uitvoerig bericht gaven. In oen schrijven van mgr. Frederix, Ap. Vic. van Nlngsia, lezen we o.a.: „Gaarne zou ik voor de lezeressen en lezers wat belangwekkend missie- nieuws neerschrijven en bij voorkeur de lichtzijde van het missieleven laten zien. Niets ware mij aangenamer dam u allen tevreden te stellen; doch helaas! waar het hart van vol is, loopt He mond van over: het aangenaam nieuws is de laat ste jaren zoo schaarsch, dat men onwil lekeurig in jeremiaden vervalt en zich moefc vastklampen aan de waarheden van 't geloof, om den moed hoog te houden. Goddank! de Confraters zijn bewonde renswaardig op dit punt: geen enkele, die den moed laat zakken, al weet hij ook niet, wat hem te wachten staat. Of liever, omdat hij 't weet: non sun con- dignaead furam gloriamhet lijden van dezen tijd is van geen ge wicht. tegenover de toekomstige heer lijkheid Gij kent den toestand van ons vicariaat sedert drie jaren: hongersnood in het eene district, roovers-invallen in een an der, wederom hongersnood en nogmaals roovers. En dat alles, nadat de missie beroofd was van al hare goederen, zon der tot hiertoe de minste vergoeding te ontvangen, zoodat ze niet alleen met moeite hare werken kan onderhouden, doch nog veel minder den nood kan lenigen der tallooze hongerlijders. Vol gens oude gewoonten nemen deze hunne toevlucht tot de missie, welke tot hiertoe in aller nood heeft voorzien, thans echter zeer moeilijk 't onUerhoud verzekeren kan van haar personeel: seminarie, col leges, pensionaat. Hoe nijpend de nood is, kimt gij opmaken uit het feit, dat de missionaris zijn residentie niet durft ver laten uit vrees, dat tijdens zijn afwezig heid zooals op meer dan één plaats gebeurd is de kleine voorraad geplun derd wordteen confrater stelde daarom al voor de kinderen der H. Kindsheid te doen slapen op het graan. Was er graan te koop, zelfs voor ongehoorde prijzen (op sommige plaatsen 20 maal den normalen prijs en dan nog slechts voor heel kleine hoeveelheden) men zou er over heen stappen, maar Onnoodig te zeggen, dat de bedelaars legio zijn. Indien P. de Puydt er maar 100 dagelijks krijgt, heeft hij een goeden dag; doch heel den dag is zijn residentie belegerd door mannen, vrouwen en kin deren, die daar blijven liggen in de zon, slapen ofop jacht gaan naar wild, dat echter hun honger niet stillen kan. al is het nog zoo talrijk. Vóór dat ik het gezien had, kon ik er men geen denk beeld van vormen, doch thansal ben ik ook geen ooggetuige geweest van de droevige scènes, welke zich daar afspeel den. Hoevelen er bezweken zijn, hetzij op straat, hetzij op ae plaats vóór de residentie en kerk zal wel niemand we ten. P. De Puydt betaalt twee dubbeltjes voor iedere begrafenis van hongerlijders, wier lijk hier of daar ligt. Die lijkdra gers gaan echter wel eens te rap te werk en het is al gebeurd dat ze, om hun dubbeljes te verdienen, nog vóórdat de stervende zijn laatsten adem had uit geblazen, hem in een bussel stroo wonden en naar de kerk droegen, wanneer hij, wat Goddank niet zelden gebeurt!, hetzij op straat, hetzij op de plaaits voor de kerk, op voorwaarde het. H. Doopsel had ontvangen. Zoo ging P. Lauwer® vóór veertien dagen een do ode begraven. Ter wijl hij in de kerk de gebeden voor de overledenen las, begon op eens de bus sel stroo zich te bewegen en stilletjes aan kroop de gewaande doode uit zijn omhulsel. Gelukkig waren er geen vrou wen bij, deze zouden van schrik zijn gaan loopen. Doch de lijkdragers bleven er kalmpjes bij staan, terwijl een hunner zeide„seu ia", „hij zal wel sterven". Hoe moet het dan gaan met anderen, die in minder guhstige omstandigheden ver- keeren? En konden wij al die miseries in vrede en rust doorstaan! Doch zelfs dit is ons niet gegund. Dag en nacht moet men op wacht staan uit vrees overvallen te worden door roovers (ongelukkig erkend als soldaten) die verleden jaar zoo lang gehuisd hebben in de residentie en niets liever zouden doen dan opnieuw binnen te vallen, hetgeen wij echter tegen eiken prijs trachten te beletten; onze toestand zou ontegenzeggelijk veel kritieker zijn dan den eersten keer. De bomaanslag te Luneburg. Tegen den regeering s- president gericht? De bomaanslag op het regeeringsge- bouw te Liineburg is naar alle waar schijnlijkheid gepleegd door dezelfde per sonen, die voor de vorige aanslagen ver antwoordelijk zijn. Het onderzoek heeft vermoedens doen rijzen tegen een motor wielrijder, die zich in den nacht, dat de aanslag gepleegd werd, om ongeveer kwart, over drie over de rivier bij Artlen- burg heeft laten zetten, om naar hij beweerde naar Sbltau en Berlijn te rijden. Ook bij den aanslag, die op 1 Augustus j.l. te Liineburg gepleegd werd, speelde een motorwielrijder een rol. Men is te Liineburg over den bomaan slag zeer verwonderd, daar men een nieu wen aanslag in deze stad, waarheen alle draden van het onderzoek leiden, niet verwacht had. De ontploffing was sterk genoeg om het gebouw op zijn grond vesten te doen trillen. Regeeringspresident dr. Hcrbst. verklaarde desgevraagd, dat de overheid in de bomaanslagen tot nu toe geen aanleiding ziet. om de op Zater dag en Zondag a.s. te houden bijeen komst van de Stablhelm te Lüneburg re verbieden. Het schijnt niet uitgesloten, dat de bedrijvers van den aanslag het ditmaal op dr. Herbst voorzien hadden, Bij het Zilveren Jubilé van den „Vriendenkring ter eere van het Allerh. Sacrament, te Leiden". Katholieke Leidenaren, Leden van den Vriendenkring, Wilt.nu groen en bloemen garen. Voor Uw Zilv'ren Feesteling! Good geteld, en ingelicht, Is, vóór 25 jaren. Hij te Leiden opgericht. Die een stroom, een vloed zou baren Van Gods rijkste zegening, Leden van den Vriendenkring! Ja! een regen van genaden, Naar het lichaam en de zieL, Voor Zijn vrienden-kameraden, Die hier van den hemel viel!.... Jezus, onzen Vorst en Heer, Koning ook der Nederlanden, Dien bezocht ge, keer op keer! Nooit liet Hij met leege handen U gaan, zonder zegening, Leden van den Vriendenkring! Uwe zuchten en gebeden. Om het dragen van uw kruis, Kleine en groote moeilijkheden, Blootgelegd in 't- Vaderhuis, Vóór Zijn troon, in 't. Sacrament, Zijn niet onverhoord gebleven; Eerlijk hebt ge het bekend; Troost en moed werd u gegeven. Als toekomstig hemeling, Leden van den Vriendenkring! Jezus is daar zoo verlaten Op Zijn Troon, ge weet het wel!.... O! bewijst Hem, als soldaten, Als Zijn vrienden, eerherstel; Vaak beleedigd en bespot In de wereld, in Zijn Woning, Klaagt Hij u Zijn bitter lot! Blijft niet doof voor uwen Koning! Troost Hem, gij, zijn hoveling! Leden van den Vriendenkring! Werft meer leden aan in Leiden, Tot. een overgroote schaar 't Is zoo noodig in deez' tijden Van verleiding en gevaar!.... Obereid Hem in uw hart Vaak een woning, om te erven Zegening, in leed en smart, En om zalig eens te sterven, En te gaan als hemeling. Leden van den Vriendenkring! Leiden, 9 Sept. 1929. G. EL L. die tot de sociaal-democratische partij behoort. Zij hebben geweten, dat dr. Herbst gewoonlijk tot laat in den avond in zijn werkkamer vertoeft; toevallig had hij zich Donderdag reeds om elf uur ter ruste begeven. Hoewel het hoofd bureau van politie tegenover het regee- ringsgebouw gelegen is, heeft geen agent iets bijzonders gemerkt. Bij het onderzoek te Lüneburg zijn eenige scherven van den bom gevonden, die dezelfde kenmerken vertoonen als die, welke gevonden werden na den eersten, aanslag in Lüneburg, en na den aanslag te Berlijn. Op een conferentie van Ber- lijnsche poiitie-commissarissen en deskun digen, die gisterenmiddag is gehouden, werd vastgesteld, dat alle tot nu toe ge bruikte bommen uit hetzelfde materiaal vervaardigd zijn. Het onderzoek wordt in alle richtingen voortgezet. De regeerings president Dr. Herbst heeft een beloo ning van 10.000 mark uitgeloofd voor de opsporing en de aanhouding van de da ders van den laatsfen bomaanslag, ter wijl de belooningen, uitgeloofd in ver band met de vroegere aanslagen, gehand haafd blijven. Weenen zonder melk. Zaterdagavond hebben alle (ca. 500) ar beiders van de Wiener Molkerei, het werk gestaakt. Gistermorgen kregen alleen de ziekenhuizen en sanatoria melk. Er staan c.a. 120.000 1. nog aan de stations en in de melkerij. De aanleiding tot de staking is niet van economischen, maar van politieken aard. De soc. dem. arbeiders verzetten zich n.L tegen het aanstellen van niet-georganiseer- de arbeiders, van wie zij veronderstellen, dat zij met de burgerwachten in betrekking staan. ALPHEN AAN DEN RUN. Personalia. Onze plaatsgenoot S. Juisting. onderwijzer aan de Ohr. school te Oudshoorn, werd benoemd tot hoofd der Chr school te Wieringen. Eenige 'dagen blind. Doordat de heer B.. meesterknecht bij de scheepswerf der fa. Boot. tijdens eenige verrichtingen met een laschapparaat zijn oogen blijkbaar niet voldoende tegen het autogeen gas had beschermd, kreeg hij Js nachts zooveel hinder van zijn oogen dat hij bijkans ge heel blind was. Na echter nog denzelfden nacht med. hulp te hebben ingeroepen en na eenige malen door dr. de Gr. te zijn behandeld kreeg B. langzamerhand zijn gezicht weer terug en was zijn toestand Zaterdagmiddag weer alleszins bevredi gend. Chr. H. B. S. De heer L. Sprey Jzn. werd gekozen tot bestuurslid der Chr. H. B. S. alhier. Zulks door het ontstaan van de vacature van den heer J Sprey, die voor zijn functie van voorzitter om gezond heidsredenen moest bedanken. Geboren: Stephanus z. van W. Noo- men ep A. K. v. d. Spelt Geertje d. van H. Meijers en G. Star Johannes Wilhel mus z. van S. P. Mens en W. Loomans Petrus Johannes Maria z. van B. J. v. d- Heli en J. van Fulpen Jaoob Willem Ni- colaag z. ran B. J. v. d. -Sluis en J. Sam- pinion Maria Johanna d. van A. J. Reu- merm&n en M. van Lienden Cornel s z- van L. van Beusckom en W.Hoogteijling Johanna Sophia d. van G. M. Wolvers, en E. Zaad. Overleden: Sara van Wijngaarden 77 j. Anna Overes, echtg. van M. A. Streng, 49 j.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6