üït "dé" omgeving uit de rijnstreek telegrammen marktberichten Aclvertentiën. t f BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 9 Sept. 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instiluut te De Bildt: Hoogste barometerst.766.1 te la Coruna. 'Laagste barometerst.: 747.3 te Nordöan. Verwachting tot den avond van 10 Sept.: Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Noordwestelijke wind. Hal^' tot zwaar be wolkt, of tijdelijk betrokken. Weinig of geen regen in het Zuiden; in het Noorden '[waarschijnlijk eenïge regen. Iets koeler. WATER-TEMPERATUIJR. Leidschc Zweminrichting: 7 uur 21.5 gr., '12 uur 22 gr., 3 uur 22.5 gr. C. D'e Zijl: 7 uur 19.5 gr., 12 uur 20 gr., 3 uur 21 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR 24 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. Van Maandagavond 7.59 uur tot Dins dagmorgén 5.56 uur. R. K. SPORTWEEK 1929. Zooals men elders in dit blad heeft kunnen lezen, is de inzet van onze Sport week schitterend geweest en mogen wij dankbaar zijn. Wij weten zeker, dat de zer dagen goede propaganda voor onze R. K. sport is gemaakt en resultaten zal afwerpen. De vereenigingen „Rood- iWit" en R.K.S.V. „Leiden" verdienen veel lof en dank voor hun bijdrage tot het wel slagen van ons werk door hunne schitte rende organisatie van resp. den Singel loop en het voetbal-festijn. Doch de week gaat verder en we krij gen in de eerste plaats het feest voor-de kleinen op Woensdagmiddag half drie in de Stadsgehoorzaal. Prof. Meiloc zal dan optreden als. goochelaar en de kinderen verder vermaken met een sprekende pop. De kaarten zijn verkrijgbaar op de scho len en daar wij slechts 1000 kaarten te .verkoopen hebben is het zaak zich tijdig te voorzien om teleurstelling te voorko men. Woensdagavond S uur moet de Stads gehoorzaal geheel gevuld zijn. Immers, dan geven onze Athletiek-vereenigingen „Rood Wit" en „Klim-Op" haren feest avond en is hiervoor een uitstekend pro gramma vastgesteld. Een beperk aantal plaatsen zijn ver krijgbaar 's avonds aan de zaal a f 0.75. Vooral aan middenstanders en leden, van den Vrouwenbond vragen wij: toont belangstelling in het werk van de jon geren en komt Woensdagavond allen eens naar de Gehoorzaal. U zult hiervan geen spijt hebben, en u steunt hiermede onze goede zaak. Het uitvoerend comité der R. K. Sportweek. Handelsregister K. v. K. N?pheffing. 1251. Bayer en Goddijn. Leiden, Breestraat 94, Galanterieën. Me;.. Th. A. Bayer en mej. M. Ji Goddijn, bei den te Leiden. Zaterdagmiddag geraakte de 10-jarige F. v. d. M. uit de Lombokstraat alhier, toen hij op de Zijl aan het varen was, met zijn linkervoet bekneld tussohen de kop peling van de motor. De voet werd zeer ernstig gekneusd. Door dr. Baalde van den E. H. D. werd de jongen verbonden, waarna hij naar het Academisch Zieken huis werd overgebracht. MUZIEK. Perosi. Onze R. K. Muziekvereeniging' Perosi gaf Zondagavond in den tuin van Zomer- lust een uitvoering, die, gezien de vele R. K. trekkende feestviering in de Ge hoorzaal, tamelijk goed bezet was. De avond was mooi, het zitje in Zomer- 'n prettig verloop geven. Echter als wij ming van het luisterend publiek, altemaal omstandigheden, die voor zulk een avond een prettig verloop geeft. Echter als wij daarbij nog leunnen genieten van goede muziek, dan is dit een attractie, die pret tig aandoet en de sympathie voor Perosi vermag te doen groeien. Want dat heeft 'Perosi noodig, evenals elk ander, doch aan onze R. K. Muziekvereeniging gunnen •wij dat in meerdere mate, omdat heb zoo aangenaam is een corps te bezitten, dat bij roomsche feesten kan optreden en het muzikale gedeelte verzwegen. Vroeger hebben wij er de lat wel eens over moeten leggen en niet steeds aangename versla gen moeten ge-ven. D'oc.h steeds heeft ons voor oogen gestaan, dat er van gezegd moet worden wat niet verzwegen kon blij den en gehooi'd de prae statiën van gister avond, zijn wij verheugd dat de aandaeht van de leidende menschen speciaal er op werd gericht, het corps beter te maken en m alle opzichten uit te bouwen tot een fiieer productieve werkingssfeer. Zeker, dat was gisteren te hooien, reeds bij den eer sten inzet, de Marsch van Leclerc die frisch en kloek van het podium kwam. En zoo ging het den ganschen avond inder daad. Er is merkbaar gereox-ganiseerd en bet,er gestudeex-d. Dat men nog te reiken heeft naar de hoogte waarop andere corp sen staan, is geen beletsel: zoo voortgaan de zal men later een waardige plaats in gaan nemen onder de zustervereni gingen. Kleur en klank, maat en voor dracht hebben aanmerkelijk gewonnen en de voordi*acht was zeer te loven. De keu ze van de nummers was door directeur Jac. Kroon zoodanig gesteld, dat een be slist succes behaald kon worden. In veler lei genre gingen de goedgespeelde num mers aam ons voorbij en gaven kijk op de blijkbaar veranderde opvattingen welke in Perosi levendig geworden zijn en welke er toe zullen bijdragen haar groot te ma ken, haar hooger en beter op te stuwen. Waartoe zeker de opleidingsklasse zal medewerken. Als wij ons verslag beslui ten dan is het met den welgemeenden wenscli, dat. in den nieuwen geest worde voortgewerkt, -dat Directeur Kroon zijn mannen moge leiden binnen de sfeer van liefde en lust voor de kunst en studie. Dan zal Perosi er wel bij varen en zal zij den steiui van de roomsche bevolking ten volle waardig zijn. Sp. ■rj'-.'v/.-".-. TT.',--. j HILLEG0M. Notaris Boddeus. f Hedennacht is onverwachts overleden Notaris D. Boddeus, op 55-jarigen leef tijd. H00GMADE. Inwijding der hulpkerk. Zaterdagmoi-gen heeft de zeereerw. heer C. J. A. Borsboonr de hulpkerk ingewijd. Het houten kerkgebouw is opgericht ach ter de pastoi'ie en maakt, zoowel in- als uitwendig een vriendelijken indruk. Van buiten is de kerk groen geschildex-d; in het portaal zijn de deuren van de oude kerk geplaatst. Het altaar is zeer eenvou dig, de mensa nieuw-getimmercL, de op stand en het groote kruis overgenomen van het oude altaar, evenals de wand be kleed inig daarachter. Onder de Hoogmis gisterelxmorgen heeft pastoor Borsboom een hartelijk woord van dank gesproken tot den architect., ir. Jan v. d. Laan uit Leiden, tot de uitvoerders van het werk en tot de joixgedames, aan welke laatste het voornamelijk te danken was, dat de kerk Zaterdag in gebruik kon worden genomen. De Hoogmis w;erd om. bijgewoond door den burgemeester, den heer Boddens Ho- sang en den heer ir. Jan v. d. Laan. LEIMUIDEN. Liefdesdrama. Tijdens de feestdagen had een tragisch-komisch ongeval plaats, dat echter nog goed is afgeloopen. Een jonge man werd door zijn meisje in. den steek gelaten. Hierover ten zeerste verbol gen, besloot hij' zich maar van kant te maken en zich te verdrinken. De dijksloot was kort bij en hij sprong, zonder zich te bedenken, dat hij zijn Zondagsche pak aan had in d'e nabijheid van de woning van den heer_W. pardoes midden in de sloot. Ge lukkig was 't feest en toeschouwers waren er dus niet. weinig, zoodat de jongeman al spoedig op het droge werd getrokken. Na nogmaals een hernieuwde, doch vruchte- looze poging te hebben gewaagd, gaf de wanhopige minnaar zijn onzinnige plannen op en droop af. N00RDWIJK. Schommel tegen het hoofd gekregen. Gisterenmiddag heeft éen ernstig onge val plaats gehad in de speeltuin van café „De Nachtegaal". Het 9-jarig dochtertje van N. de R., dafc met eenige vriendin netjes zonder geleide zich aldaar bevond, liep op een ondoordacht oogen'blik onder een schommel door, waarop twee heeren aan het schommelen waren, met het nood lottig gevolg, dat zij de schommel tegen het hoofd kreeg, waardoor het meisje be wusteloos bleef liggen. Door een der aan wezigen werd zorg gedragen dat het meisje niet werd aangeraakt, hetgeen heel goed gezien was, daar Dr. Visser, welke spoedig ter plaatse was, een ernstige sche delbreuk constateerde. Nadat het meisje in de ouderlijke woning nog voorzien was van het H. Oliesel, oordeelde de dokter overbrenging naar het ziekenhuis noodza kelijk. NIEUW-VENNEP.. Ernstige val. De arbeider Peer Rou- bos, S'loterweg alhier, had het ongeluk, in dienst, bij de firma N.V. van Waveren te Hoofddoip, van een wagen koren te val len. Ofschoon hij wel ernstige pijn had heeft hij nog eenige dagen door gewerkt, ook al omreden in de korenbouw moeilijk een man kan worden gemist. In 't laatst der week verergerde de pijn echter zoo, dat hij zich onder doktersbehandeling ge steld heeft, waarbij werd geconstateerd, dat een rib was gebroken en een ander gekneusd. WASSENAAR. Ernstige botsing. Een motorberijder overleden. Gisterenmorgen heeft, alhier een ernstig ongeluk plaats gehad. Omstreeks kwart voor zeven reed de landbouwer van der D. van hier met een tentwagen naar de R. K. kex-k in .de Kerkstraat. Bij het par keerterrein voor het Patroxiaatsgebouw ge komen, zwenkte de voerman zonder eenig teeken te geVen naar links. Op hetzelfde moment kwam uit tegenover gestelde rich ting in matige vaart, een motorrijwiel ge reden. Den bestuurder 'bleef niets ander-s over dan tegen paard en wagen op te bot sen. Hij zelf, A. van D. geheeten en de duo passagier P. D.. beiden uit den Haag, wer den tegen den grond gesmakt. A. van D. kwam ongelukkigex-wijze onder het paard terecht, dat hevig begon te stijgeren en den man meermalen op de,borst trapte. Beiden werden spoedig in veiligheid ge bracht en ter plaatse door de politie ver bonden. Daarna- werden zij per ziekenauto naar het ziekenhuis aan den Zuidwal te 's-Graverxhage vervoer*!, waar A. van D. na enkele uren is overleden. Aanrijding. Door onvoldoende uit wijken botsten Zondagmiddag op den Rijksstraatweg nabij de Maaldrift een auto en een motorrijwiel tegen elkaar op. De bestuurder van het motorrijwiel en de duorijdster werden tegen den weg ge slingerd en liepen beide verwondingen aan de beenen op. Na-ter plaatse verbon den te zijn, werden zij per ziekenauto naar huis getransporteerd. Auto en mo torrijwiel werden leelijk beschadigd. Jubileum. Gisteren herdacht de directeur van de Coop. Boerenleenbank alhier, de heer P. van der Marei, den dag, waarop hij voor 25 jaren werd be noemd tot bestuurslid va-ii die instelling. De algemeen geachte jubilaris werd door velen gecomplimenteerd. De viering van het feest heeft later plaats. Z0ETERW0UDE. Ernstige aanrijding. Hedenmorgen kwaxxi de timmerman L. Verhaar, wonende te Hazerswoude, werkzaam bij Erven A. Paardekooper, van het laantje naar de boerderij P. v. d. Salxn rijden, juist toen de autobus passeerde. Hij reed er tegen öP -en bleef eenigen tijd bewusteloos liggen. Hij is naar het St. Elisabeth-gesticht over gebracht. LAATSTE BERICHTEN GROOTE SCHEEPSBRAND TE R'DAM. Drie opvarenlden verbrand. Zijn er nog meer omgekomen? Hedenmorgen is te Rotterdam het Brit- sche tankschip „Vimeira" in brand ge raakt. De vlammen sloegen direct hoog op en hoewel men met alle kracht het blus- sching&werk he&ft aangevat, valt aan blusschen nog raet te denken. Omtrent het lot der opvarenden is nog niets met zekerheid bekend. Het schijnt vast te staan, dat minstens 3 leden der bemanning, die zich in het voorschip be vonden, waar de brand is ontstaan, in de vlammen zijn omgekomen. Vele andere le den der bemanning men weet niet hoe veel zijn in het water gesprongen en of zij gered zijn, weet nxen evenmin. Het staat evenwel vast dat er geredden zijn, doch hoeveel weet. men niet. De belang stelling op de rivier is zeer groot. Véle sleepbooten, motorbooten en andere vaar tuigen zijn in de nabijheid. Ook van de zijde der autoriteitexx is er 'belangstelling. De burgemeester mr. Droogleever Fortuyn, was spoedig met- een motorbootje ter plaat se exx slaat het hlusschingswerk gade. Omtrent desi brand op de- „Vimeira" w-orclt nog het volgende gemeld: Bij het uitbreken van den brand bevon den zich naar schatting aan boord van het tankschip ongeveer 60 personen. Hiervan bestond ruim de hélft uit leden van de be manning, terwijl de overigen meest arbei ders van de R'damsche Droogdok Mij. wa ren. Toen de brand uitbrak, sprong een aantal personen, w.o. ook Nederlandsehe arbeiders, te water. Een gedeelte liet zich langs de bouwen van het schip zakken, terwijl ook nog een aantal, dat zich op het achterschip bevond, door een sleepboot werd gered. Hoeveel slachtoffers zijn was tegen 3 uur hedenmiddag nog niet be kend. Reeds zijn evenwel twee lijken ge- vonden van Nederlandsehe arbeiders, dje onherkenbaar verminkt zijn. Hun identi teit is dan ook nog niet vastgesteld. Bij den brand hebben voorts de 45-jarige D. de Rouwe, de 31-jarige P. Berkhout en de 47-jarige W. Voorbeijtel lichte brandwon- j den aan gelaat en handen opgeloopen. Zij zijn in het -ziekenhuis aan den Coolsixxgel opgenomen. Verder is in het ziekenhuis opgenomen de 20-jarige J. Schaik met brandwonden over het geheele lichaam. De vrouw van den kapitein van het schip, mevr. EV-a Fenleyson, oud 34 jaar. sprong van de stuurhut, en heeft een been gebro ken. Ook zij is in het ziekenhuis aan den Cooïsxngel opgenomen. Van de Engelsche bemanning worden thans vexunist de 39- jarige officier Cyriel Bone en de stuur man Bruce Steward. Over het lot der overige leden der bemanning van wie een gedeelte gered is, is nog niets bekend. DE MOORD OP HET BEZUIDENHOUT. Hedenochtend is de verdachte in de ge ruchtmakende moordzaak van het Bezui- den-hout te 's-Gravenhage, W. Kr. v. d. M. van het hoofdbureau van politie naar het Huis van Bewaring overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. Omtrent het verloop van het onderzoek in deze moordzaak kan nog worden ge meld, dat aan het licht is gekomen, dat de verdachte Donderdagmiddag jJl, van half een tot half drie gezeten heeft op een bank in het Haagsche Bosch nabij de Laan van Nieuw Oost-Indië. Hij heeft daar volgens zijn eigen verklaring, zitten pra ten, met een dame en een heer over ver schillende familie-omstandigheden. De commissaris van politie, der afdee- lïng C. vei'zoekt bedoelden heer en dame zich te willen vervoegen aan het hoofd bureau van politie. Voorts is gebleken, dat. mevr. O. Don derdagmiddag eenige familieleden op be zoek heeft gehad. Deze zijn bij haar gebleven tot ruim half vijf. Bij hun vertrek verkeerde MevT. O. nog in goeden welstand. Het dra-ma moet zich dus dadelijk na het vertrek der bezoekers afgespeeld heb ben, want reeds om kwart voor vijf werd den thans aangehoudene door het tram personeel gegrepen. Hij zou dus slechts enkele minuten gehad hebben om zijn daad te volvoeren. Storing in electrische centrale. Tengevolge van. een bedrijfsstoring in de stroomlevering van de'P. E. N. in de cen trale te Bloemendaa-l, geraakte hedenmor gen tegen kwart over 9 een gedeelte van het net tusschen Sloterdijk en Haarlem stroomloos. Verschillende bedrijven, o.a. de suikerfabriek te Halfweg, werden dienten gevolge stopgezet. Eenige tramtreinen ble ven stilstaan. Verschillende passagiers moesten van den trein gebruik maken. Te gen 10 uur was de storing opgeheven en net tramverkeer geleidelijk weer hereteld. De R. K. Volkspartij. Zondag hield de R. K. Volkspartij een huishoudelijk congres te Zwolle. Door geen der afgevaai'digden werd een voorstel tot opheffing of ontbinding der parfcjj ge daan. Tob voorzitter werd benoemd de heer mr. Arts uit Tilburg, tot secretaris werd hei-benoemd de heer J. Houtsma te Zwolle, terwijl de afgetreden voorzitter de lve-er W. C. Setteur te Utrecht werd gekozen tot penningmeester. Het. partijcongres heeft aan het nieuwe bestuur opgedragen allereerst te zorgen voor de uitgave van een orgaan en de po sitie zuiver te stellen t. o. v. de Katholieke Staatspartij door een uitspraak eventueel van de hoogste kerkelijke autoriteit. Met een mes gestoken. Onder de gemeente Udexxhout is Za terdagavond de 18-jarige v. L. door een drietal steken in den rug gewond. De steken zou-deix zijn toegebracht door een zekeren J. O. De reden van de twist zou hierin te zoeken zijn, dat J. O. bezwaren had tegen omgang van zijn broeder met het slachtoffer. De toestand van dexx ge troffene is nog zeer ernstig, doch niet levensgevaarlijk. De politie .heeft de zaak in onderzoek, de dader is aangehouden. Inbraak in een spoorwegloods. Hedennacht is te Waalwijk op heb sta- tionsemplacsment in de spoorwegloodsen ingebroken, waarbij werd ontvreemd een groote partij ondergoed, benevens schoenen leder en een rijwiel. De waarde der ont vreemde goedex-en, die aanzienlijk is, kon echter nog niet warden vastgesteld. De politie heeft de zaak in onderzoek, doch van de daders is tot nu toe geen spoor gevonden. Brand in Kunstzijdefabriek. In den afgeloopen nacht zijn afgebrand de machinebal exi de kantoren van de N.V. Kunstzijdefabrieken te Malden hij Nijmegen aan het Maas- en Waalkaixaal. De brandweer is erin geslaagd de loodsen te sparen. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. Brand. Te Deurne is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de groentenbergplaats van den groentenhandelaar v. Os in de Stationsstraat.' Het pakhuis was spoedig geheel, een prooi der vlammen. Toen de bergplaats bijna geheel vernield was. sloe gen de vlammen over .op het woonhuis van den heer M. v. d. Burgt, dat eveneens ge- heel is afgebrand. De inboedel kon groo- tencleels worden gered. Brand in een R. K. pastorie. Door onbekende ooFzaak is Zondag morgen om ongeveer vier uur de zitka mer van pastoor Schaars in de pastorie der R. K. parochie te Culemborg geheel uitgebrand, terwijl zijn slaapkamer veel waterschade bekwam. Kapelaan Bouw huis ging met een ladder van zijn slaap kamer naar beneden. De andere bewo ners konden zich op gewone wijze in veiligheid stellen. Brand in het Botanisch Laboratorium te Utrecht. Gisterenmiddag te ongeveer 6 uur Ijrak brand uit in het Botanisch Laborator him aan de Lange Nieuws traa-t te Utrecht. Uit een onderzoek van het perkncel van het laboratorium bleek, dat de brand ontstaan is in- eeiï houten kastje, dat zich' bevindt op de werkkamer van dr. Neu renberg, die de kamer Zaterdagavond om zeven uur had verlAten. De inmiddels' ge waarschuwde brandweer behoefde geen dienst te doen, daar de bi-and reeds door pe i"s one el van het laboratorium en eenige agenten van politie, met heb aan wezig bluschmateriaal, was geiblusöht. De schade bleef bepex-kb tot het kastje met inhoii'fdie bestond uit eenige films. De oorzaak moet in kortsluiting worden gezocht. Het verkeer werd door enkele bereden politie-agenten geregeld en on dervond geen hinder. Scheepsramp in de Oostzee. Alle opvarenden gered. STOCKHOLM, 9 Sept. (V. D.). Zondag avond vond te Durusund in ,de Stockholm- sche scheex-en een ernstige scheepsramp plaat-s. Het Zweedsche stoomschip „Heim-» dall", dat op weg was naar Helsingfors, stootte in volle vaart tegen den grond. In het middenschip stroomde het water in het machineruim en na 10 minuten ging het schip onder. Zeventig menschen be vonden zich aan boord, van wie de mees ten reeds naar bed gegaan waren. On danks de paniekstemming konden in de enkel© minuten die ter beschikking ston den, alle opvarenden met de reddings booten aan 'land worden gebracht. Een groot deel der passagiers was nog in nachtgewaad. Allen moesten hun bagage en een. gedeelte zelfs van hun zaken van waarde achterlaten. De toestand werd nog verergerd doordat dadelijk het elec trische licht uitging. De „Heimdall" mat 1300 ton bruto en behoorde tot de mo: dernste schepen der Zweedsche reederij „Svea". Hoog water van den Nijl. LONDEN, 9 Sept. (V.D.). Naar uit Alexandrie gemeld wordt, wast heb water van den Nijl tengevolge van den voort- durenden regenval in de Abessinische ber gen voortdurend. Het water is nog be langrijk booger dan in het jaar 1878. De bezorgdheid der axxtoriteiten neemt toe, daar de Nijl gedurende twaalf jaar geen hoog water meer had en men vreest, dat de uitgedroogde dijken den druk van het water niet zullen kunnen weerstaan. De overstroomingen in Britsch-lndië. LONDEN, 9 Sept. (V.D.). Naar uit Bom bay wordt gemeld, heeft het district Na- wabschah in de provincie Sind ernstig door de overstroomingen te lijden. Het ge- BI0SC0PEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Niet afgekeux'd voor volwassenen Trianon: Goedgekeurd. heel district staat onder water. Aan de noordgrens van de provixxeie Sind staan 58 dorpen geheel onder water. De bevolking die ondanks de waarschuwingen van de autorif ei ten 'weigerde de dorpen té verla ten, lijdt vreeselijk. Alle verbindingen met Kaschmir zijn verbroken. Zes personen gedoocl. NEW YORK, n September (V. D.). Te Benton Harbour (Michigan) kwam een autobus in botsing met eeix vrachtauto, waarbij 6 pcrsoneix wei-den gedood en 14 personen ernstig gewond werden. ROTTERDAM, 9 September. Vee. Aan voer: 606 vette runderen, 199 vette kalve ren, 651 schapen, 608 varkens. Koeien lc kw. f 0.54—0.56, 2e kw. 0.46—0.48, 3e kw. ƒ0.31—0.36. Ossen 0.50—0.54, 0.45—0.47,5, ƒ0.41. Kalveren 0.75—0.80, 0.65—0.70, 0.550.60. Schapen 4037,5. Lammeren 2226. Varkens* le kw. ƒ0.44,5, 2e kw. ƒ0.43,5, 3e kw. ƒ0.42,5. Overzicht: Koeien exx ossen ti*age han del, prijzen konden moeilijk worden be dongen. Vette kalvex-en trage handel, prij zen konden gehandhaafd blijven. Schapen en lammeren stroeve handel. Prijzen gelijk vorige week. Varkens langzame handel, prijzen konden nauwelijks bedongen wor-* den. AMSTERDAM, 9 Soptember. Vee. Aanvoer 652 vette koeien, le kw. J.08 1.18, 2e kw. ƒ0.92—1.06, 3e kw. 0.80—0.90 mindere soorten 0.700.80; 190 melk- en kalfkoeien (geen noteeiring); 125 vette kal veren le kw. 0.900.96. 2e kw. 0.82 0.90, 3e kw. Ö.740.80; 78 nuchtere kal veren 12i8; 52 schapen 3441; 30 lammeren 2620520 varkens, vleesch- varkens (90110 K.G.) 1.031.05; zwaar dere 1.021.03; vette varkens ƒ1.00 1.02; 45 paarden 225260. DELFT, 7 Sept. Kaas. Aanvoer: 34 stapels komijne kaas; prijs 90113, per 100 K.G. Handel traag. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM} (Niet officieel). Berlijn 59.42 Londen 12.0911^ New-York 2.499/16 Parijs c......9.761/o Brussel 34.68 Zwitserland 4S.061/., Milaan 13.05 Madrid 36 80 Oslo 66.45 Kopenhagen 66.421/2 Stockholm 66.85 Weenen 35.15 Braag 7.381/2 Boedapest Prolongatie 5 1/4 pet. BEURSOVERZICHT. De handel vormde heden een schex*p contrast met Zaterdag, toen er vrij veel oni ging. Bovendien waren de fluctuaties van zeer kleine afmetingen, zoodat het beeld van de beurs oninteressant was. Van den. handel in Margarine Unie* was wei nig overgebleven. Men kreeg den indruk, dat noch koopers noch verkoopers oen affaire durfden te ondernemen. Gemid deld kwam de koex\s een 10-tal punten la ter. Oalvé Delft weinig veVanderd, even als v. Berkels en dc Ford-aandeelcn. Phi lips na vaste opening lager. Kiichenmeis- ters'gezocht en dientengevolge op hooger niveau. Een vaste stemming bestond voor de Kunstzijde-aandeelen. Vooral Enka's behaalden een flink avance. Aniems bij kleine omzetten lager. Tabakken ©enigs zins onregelmatig, doch befceckenende koersverschillen bleven uit. Rubbers goed geclisponeci'd, de voorraden in Londen na men in overeenstemming met de verwach tingen opnieuw flink toe. Op de Mijnafd. vielen Alg. Exploraties ruim 10 pet. terug. Boetons liepen na lager opening weer op en waren ten slotte slechts weinig ver- andexd. Voor Suikers bestond goecle vraag in verband met de afdoeningen der Visp. Kon. Olie rondom 420 pet. Continental Oils lager, doch met flinken handel. R. I. P. Heden overleed, tot onze diepe di-oefheid, zacht en kalm, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefclo Zoon, Broor, Zwager en Oom, PETRUS ARQICLDUS .^rijegAAL, in cTefi. «Suji&dom va* ruim jaVea. Namtfns di Fjjrrfnlie, Wetï—H. yMDECtAAL Sasse.vkÜiw, 7 Sept. 1929 De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Woensdag II Sept. a.s., des morgens te 9 ure, in de Parochiekerk van den H. Pancratius te Sassenheim, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof. 2252 Eenige kennisgeving. 3—T

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3